Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
PeriiKeputur
Anëtar
Anëtar
PeriiKeputur

Male
Numri i postimeve : 342
Age : 107
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Profesioni/Hobi : ANTI-SERB
Registration date : 12/05/2008

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptySun Jul 13, 2008 6:43 pm

Te respektuar gjithefoles,

Po e hap kete teme per nje njeri te vetequajtur Fadil Demaku qe thone se eshte organizator dhe aktivist i diaspores shqiptare ne SHBA. Emri i tij eshte perfolur kaq shume nder forume dhe mjedise interneti saqe rreth tij eshte krijuar nje mjegull qe askush nuk mund t'i bije ne fije enigmes se ketij njeriu. C'kontribute dha ky njeri nese eshte 'aktivist' i diapores ne ShBA? Cilat na jane meritat e tij? Kush eshte Fadil Demaku?

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? 000_0002
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
PeriiKeputur
Anëtar
Anëtar
PeriiKeputur

Male
Numri i postimeve : 342
Age : 107
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Profesioni/Hobi : ANTI-SERB
Registration date : 12/05/2008

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptySun Jul 13, 2008 6:47 pm

Forumiste te nderuar, nese dini se kush eshte ky njeri? C'kerkon? C'qellime ka? Per ke punon?

Une asgje spo paragjykoj per te, por vete te thenat dhe te pathenat per kete njeri me dhane shkas qe edhe une te di se kush eshte ky njeri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptySun Jul 13, 2008 7:10 pm

Atdheut i duhet intelegjenca !


Edituar për herë të fundit nga biligoa në Mon Jul 14, 2008 3:15 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptySun Jul 13, 2008 8:01 pm

Ju them se nuk kam lexuar për udhëheqejen dhe kontributin e tij në diasporë,sepse nuk kam edhe kohë të mjaftueshme të përcjell çdo informacion,tani po mësoj nga ju se ai jetojka dhe veprojka në SHBA!Fadil Demakun e kam njohur si student në Univerzitetin e Prishtinës,ishte student i mirë,njeri plot rrespekt dhe i shoqëruar,me një prirje tejet intelektuale për gazetari,ku bashkëpunonte atëbotë me shumë gazeta dhe revista.Mund të them se për aktivist ai ishte aktivist,i stërvitur dhe energjik,plot shprehi pune.Mund të e shfrytëzoj rastin mes këtij postimi të e përshëndes dhe i uroj gjithë të mirat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arizona
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 6
Registration date : 14/07/2008

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyMon Jul 14, 2008 4:04 am

http://www.albamerica.com/
http://blog.aacl.com/albanian-american-civic-league-board-of-directors/
http://fadildemaku.blogspot.com/

Edhepse nuk e kuptova cka ka dashur te thot autori i ketij shkrimi me fjalen i vetquajturi, une nuk e dij qe ai njeri ka patur tjeter emer ndonjehere perveq atij qe ia lane prindrit e tij. Edhe këtu në Amerikë njihet po me këtë emër. Ai nuk ka thënë kurrë se është Adem Jashari, po Fadil Demaku. Nese vertet doni te dini ma shume per te une u gjeta disa linqe ne internet qe ua solla atje dhe ja e gjeta edhe nji autobiografi te tij. Ishte kenaqesi te jesh bashkpuntor i tij dikur ne "Boten e re" qe ishte gazeta e vetme ne Kosove qe u perball me regjimin e Serbise duke shenuar kthesa historike ne rrjedhen e proceseve ne Kosove.
Kam respekt per te edhepse Shabani po e njihka ndoshta ma mire se une.
Kam degjuar edhe per angazhimet e tij ketu ne SHBA dhe vertete eshte krenari te degjosh per te arriturat e nje shqiptari si ai ne Amerike.
Shaban Cakolli ka te drejt plotesisht.


Fadil DemakuKUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Frddd


Unë jam Fadil Demaku, i lindur më 28 nëntor 1958 në fshatin Abri e
Epërme të komunës së Drenasit, profesor i Gjuhës dhe Letërsisë
Shqiptare. Tash mbarova Kollegjin Nacional të Biznesit dhe
Teknologjisë, drejtimi i Farmacisë, këtu në SHBA.Isha udhëheqës i
rinisë së Gjimnazit "Skënderbeu"në Drenas, i Drenasit e pastaj edhe në
udhëheqjen e rinisë së Kosovës.Në vitet 1989-1993, drejtova gazetën
studentore"Bota e re" në Universitetin e Prishtinës, e cila atëbotë
ishte gazeta e vetme, që u përball me regjimin okupues Millosheviqian
në Kosovë, duke përkrahur kërkesat e minatorëve të "Trepçes".Me
mbylljën e "Botës së Re" u ktheva në Drenas, në Shkollën e Mesme
Teknike, ku punova si profesor i Gjuhës dhe Letërsisë ShqiptareLuftën e kalova në Kosovë, në krye të Këshillit të Emergjencës dhe
SHHB "Nëna Tereze" në Abri të Epërme...Kam botuar një vëllim me poezi:
"Pëllumb i vrarë", pastaj një skenar filmi, kushtuar Fazli Grajçevcit:
"Me flamur në gji", shumë tekste këngsh dhe artikuj publicistikë.Tash,
fizikisht jetoj dhe punoj në SHBA, por të gjitha ëndërrat më shpiejnë
në Abrinë time, aty ku belbëzova fjalët e para, ku buzëqesha dhe derdha
lotët e parë...Jam antar i Bordit Drejtues të Ligës Qytetare
Shqiptaro-Amerikane të zotit Xhozef DioGuardi dhe president i Shoqatës
Shqiptaro-Amerikane "Dr.Ibrahim Rugova".


Edituar për herë të fundit nga Arizona në Mon Jul 14, 2008 6:15 am, edituar 3 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
DilDema
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 3
Registration date : 13/07/2008

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyMon Jul 14, 2008 5:39 am

Sot u antarësova për herë të parë në forumin bashkimi kombëtar
dhe si për ironi po të njejtën ditë mora këto mesazhe, përveç atyre që
më uruan mirëseardhje në këtë forum.Frigohem se nuk e meritoj të
hapet një temë e posaçme për mua këtu, por apriori e dij se ajo është
bërë me qëllime të caktuara të njollosjes së emrit tim dhe nga një
person me diapazon tejet të kufizuar të të menduarit intelektual, i
cili përdor shprehje që as vet nuk ua di kuptimin.
Vërtetë Arizona nuk po e kuptoj çka ka dashur të thot Peri i kputur me atë "i vetqujatur". Unë nuk jam vetëm i vetquajtur, por edhe tjerët më njohin
vetëm me këtë emër.


Te urojme mirseradhje ne forumin me te mire gjithshqiptar,

Ju njoftojme se eshte hapur nje teme per ju. Mund te na kontribuoni ju.
Me nderime

A thua është i njejti person tek të dy mesazhet?!
Nuk më befasojnë ata që ditën i shërbenin Jakup Krasniqit e natën shtronin vjeta të pjekur për Dragishën, Sllavishen, Luben, Miljaniqin... atëherë kur Abria luftonte për kafshatën e gojës dhe nuk gjunjëzohej dot përballë torturave dhe mizorsië serbe, përveç ndonjë patrioti të mesazheve të lartshënuara.

Sido që të jet falenderoj dhe përshendes përzemërsisht Shaban Cakollin, por
edhe Arizonen. Unë nuk kam të drejtë morale të flas për veten, sepse të
gjithë ju e dini se unë do të mbrohesha nga sulmet dhe shpifjet që
autori do të mi mveshte dhe kështu do të renditeshin fyerjet personale
në emër të ideve të mia që mund të jenë shpesh të ndryshme nga ndonjë
bashkëbisedues.
Përshendes edhe forumin, autorët e shkrimeve, por edhe stafin drejtues të tij dhe kërkoj falje, ngase kjo temë më detyron të largohem nga forumi.
U futa këtu të jap ndonjë ide origjinale jo të flas për vetveten dhe të grindem me autorët e mesazheve të ngjashme.
Ju dëshiroj punë të mbarë dhe diskutime konstruktive, me sa më pak ndjenja e me sa më shumë intelekt dhe pjekuri politike!
Mirupafshim!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyMon Jul 14, 2008 8:40 am

revoltë

Nuk po mundem aspak të kuptoj përse disa njerëz angazhohen që personalitetet me aftësi të shquara të i largojnë nga ky forum?!

Saherë e herë kanë ndodhur sulme pa asnjë argument mbi anëtarët që do të mundenin të bënin diqka më shumë për këtë forum?

Sa e sa anëtarë janë futur në këtë forum në emër të "Bashkimit kombëtar"?Vallë kështu bëhet bashkimi?
Nuk e kuptoj përse njerëzit kur hynë në këtë forum pranojnë rregullorën e cila ndalon fyerjet dhe shpifjet,dhe më pas rregullorën që kanë pranuar e shkelin me dy këmbët!
Edhe njëherë ftoj moderatorët që mos të lejojnë njollosje dhe fyerje mbi anëtarët,postimet me porosi të tilla të fshihen,dhe ndaj personave që fyejn të marrin masa.Nuk e kam ditur që z.Fadil Demaku qenka anëtarësuar në forumin tonë me nickun DilDema,por ky forum me z.Fadil Demakun do të kishte një privilegj më të madh,do të kishte një diapazon më të gjërë njohurish,me te do të ishim më të fortë.Sido që të bëhet,kur pash fotografinë e tij këtu disi ndjeva një çmallje për shokun e studimeve,intelektualin dhe veprimtarin e shquar kombëtar,gazetarin e publicistin që e kemi lexuar me vemendje,me një fjalë një pishtar që na duhej për më shumë dritë.Tani z.Fadil Demaku ka dhënë fjalën e përshëndetjes,mendoj kjo fjalë ishte pak e nxituar,unë e ftoj të kthehet sepse këtu ka njerëz me cilët e vlenë të punohet,të shkëmbehen mendime.Nëse Fadili nuk ndjenë gatishmëri të kthehet,do e përshëndes me mall duke i dëshiruar shëndet të mbarë dhe gjithë të mirat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyMon Jul 14, 2008 10:45 am

I kerkojm falje z. Fadil Demakut, nuk kemi njohuri se nga kush te ka ardhuar ai PM, por te lutem na trego psoudenimin e tij ne Pm te ndonje Admin ose Mod.T
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyMon Jul 14, 2008 10:55 am

I urojm miseardhje Fadil Demakut ne forumin ''bashkimikombetar''

Ai/ajo person qe ofendon ne PM antaret e forumit i mbyllet PM,po qe vazhdon te ofendoje ne PM antaret e kety Forumi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyMon Jul 14, 2008 11:52 am

Fadil Demaku mire se erdhe ne forum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyTue Jul 15, 2008 3:49 pm

I deshiroj mireseardhje ne forumin tone Fadil Demakut.

Shpresoje te japesh kontribut konstruktiv tek ky forum, se bashku me Arizonen.


Kalo mire dhe prano pershendetjet e mia.

Shaban Cakolli eshte mire qe para se te shkruash e kritikosh ndokend nga ky forum... te mos i futesh te gjithe ne nje thes, por ta thuash me emer dhe mbiemer antarin, moderatorin apo edhe ndonje admin....

Pastaj ke te drejte te kritikosh kend te duash, por te lutem vetm me fakte.

Si thua Dildema ?

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyTue Jul 15, 2008 3:59 pm

Pasi Fadil Demaku eshte cfaqur me burreri dhe ka prezantuar veten dhe pasi shume e kane uruar per antaresimin ne kete forum, ju lutem te gjitheve, nuk ka kuptim dhe mbylleni kete teme.

Zotit Demaku i eshte kerkuar falje, i urojme qendrim te mbare ne forum per te miren e atdheut te bashkuar dhe bllokoni cdo aludim apo nentekst qe i behet, ashtu sic do te benit per secilin entitet te pavarur ketu ne forum.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
lilu
Moderator
Moderator
lilu

Female
Numri i postimeve : 2153
Age : 41
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : agjente shitjesh
Registration date : 07/07/2008

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyTue Jul 15, 2008 4:19 pm

sa i sakte qe je nuk te iken asnje fjale dem o tom sojer te peshojne fjalet me kuintale. shum e drejte pasi i kam lexuar te gjtha postime dhe Z. Fadil Demakun e pershendes shume.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
DilDema
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 3
Registration date : 13/07/2008

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyThu Jul 24, 2008 4:30 am

DilDema shkruajti:
Sot u antarësova për herë të parë në forumin bashkimi kombëtar dhe si për ironi po të njejtën ditë mora këto mesazhe, përveç atyre që më uruan mirëseardhje në këtë forum.Frigohem se nuk e meritoj të hapet një temë e posaçme për mua këtu, por apriori e dij se ajo është
bërë me qëllime të caktuara të njollosjes së emrit tim dhe nga një
person me diapazon tejet të kufizuar të të menduarit intelektual, i
cili përdor shprehje që as vet nuk ua di kuptimin.
Vërtetë Arizona nuk po e kuptoj çka ka dashur të thot Peri i kputur me atë "i vetqujatur". Unë nuk jam vetëm i vetquajtur, por edhe tjerët më njohin
vetëm me këtë emër. Pastaj "të thënat" dhe "të pathënat" për mua e paskan bërë kurioz të dij më shumë. Interesant apo jo?!
Në njërin meszh më fyejnë rënd dhe më suxherojnë të kërkoj temën ku flitet për veprimtarinë time antikombëtare, derisa në tjetrin më urojnë me ironi këtë mirëseardhje:

Te urojme mirseradhje ne forumin me te mire gjithshqiptar,
Ju njoftojme se eshte hapur nje teme per ju. Mund te na kontribuoni ju.
Me nderime

A thua është i njejti person tek të dy mesazhet?!
Nuk më befasojnë ata që ditën i shërbenin Jakup Krasniqit e natën shtronin vjeta të pjekur për Dragishën, Sllavishen, Luben, Miljaniqin... atëherë kur Abria luftonte për kafshatën e gojës dhe nuk gjunjëzohej dot përballë torturave dhe mizorsië serbe, përveç ndonjë patrioti të mesazheve të lartshënuara.

Sido që të jet falenderoj dhe përshendes përzemërsisht Shaban Cakollin, por
edhe Arizonen. Unë nuk kam të drejtë morale të flas për veten, sepse të
gjithë ju e dini se unë do të mbrohesha nga sulmet dhe shpifjet që
autori do të mi mveshte dhe kështu do të renditeshin fyerjet personale
në emër të ideve të mia që mund të jenë shpesh të ndryshme nga ndonjë
bashkëbisedues.
Përshendes edhe forumin, autorët e shkrimeve, por edhe stafin drejtues të tij dhe kërkoj falje, ngase kjo temë më detyron të largohem nga forumi.
U futa këtu të jap ndonjë ide origjinale jo të flas për vetveten dhe të grindem me autorët e mesazheve të ngjashme.
Ju dëshiroj punë të mbarë dhe diskutime konstruktive, me sa më pak ndjenja e me sa më shumë intelekt dhe pjekuri politike!
Mirupafshim!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Andi Ballshi
Fillestar/e
Fillestar/e
Andi Ballshi

Male
Numri i postimeve : 50
Age : 60
Vendi : Prishtine
Registration date : 03/09/2009

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptySun Nov 10, 2013 1:41 pm

Pershendetje e jungjatjeta te gjithe atyre qe qesin, qofte edhe nje gurez ne kete forum te emruar me nje emer te shenjte per gjithe shqipatret.
Kaq kesaj here11:41:40 nga Andi Ballshi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyMon Nov 11, 2013 4:53 pm

Spom duket interesant te shkruajm per personat kushe eshte ky APO ai !Ne fillim shume po na dalin ,,Atdhetare e Patriot" ne fund po bahen antikombtare e tradhtare!
Tem pa lidhje !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: