Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Çka do te bëhet pas 15 Qershorit

Shko poshtë 
+5
Sofra
Ago Muji
rolling
Euridika
luan mreti
9 posters
AutoriMesazh
luan mreti
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

Çka do te bëhet pas 15 Qershorit Empty
MesazhTitulli: Çka do te bëhet pas 15 Qershorit   Çka do te bëhet pas 15 Qershorit EmptySat May 24, 2008 9:36 pm

un mendoj s epas 15. qershor dote bahet 100% kosova e mos nvarene
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Çka do te bëhet pas 15 Qershorit Empty
MesazhTitulli: Re: Çka do te bëhet pas 15 Qershorit   Çka do te bëhet pas 15 Qershorit EmptySat May 24, 2008 9:51 pm

Une nuk pres te ndodhë diçka ne nje te ardhme te afert
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 29
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Çka do te bëhet pas 15 Qershorit Empty
MesazhTitulli: Re: Çka do te bëhet pas 15 Qershorit   Çka do te bëhet pas 15 Qershorit EmptySat May 24, 2008 10:54 pm

ndoshta me 15 qershor unmiku nuk do te largohet nga kosova, por per nje gje jam 1000000% i sogurte: KOSOVA ESHTE ZOT I VETES dhe se shpejti do te jemi nje shtet me shqiptaret qe jetojne en janine

fla fla fla fla fla fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Çka do te bëhet pas 15 Qershorit Empty
MesazhTitulli: Re: Çka do te bëhet pas 15 Qershorit   Çka do te bëhet pas 15 Qershorit EmptySat May 31, 2008 10:00 pm

mas 15 tit do bahet deti dhall,se kosi ka nis me u tharb
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Çka do te bëhet pas 15 Qershorit Empty
MesazhTitulli: Re: Çka do te bëhet pas 15 Qershorit   Çka do te bëhet pas 15 Qershorit EmptySat May 31, 2008 10:02 pm

Ka me pjellë lara.... Arrow

Asgjë e re, gjithçka njejtë do të jetë.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
idol
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 349
Age : 84
Registration date : 16/05/2008

Çka do te bëhet pas 15 Qershorit Empty
MesazhTitulli: Re: Çka do te bëhet pas 15 Qershorit   Çka do te bëhet pas 15 Qershorit EmptySat May 31, 2008 11:20 pm

Dikush do te jete i gezuar e dikush i deshperuar!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
stabili
Anëtar
Anëtar
stabili


Male
Numri i postimeve : 459
Age : 64
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

Çka do te bëhet pas 15 Qershorit Empty
MesazhTitulli: Re: Çka do te bëhet pas 15 Qershorit   Çka do te bëhet pas 15 Qershorit EmptySun Jun 01, 2008 2:10 pm

Pas 15 qershorit vjen 16 qershori !?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Çka do te bëhet pas 15 Qershorit Empty
MesazhTitulli: Parlamenti serb në Mitrovicë: Kosova pjesë e Serbisë   Çka do te bëhet pas 15 Qershorit EmptyTue Jul 01, 2008 6:36 am

29.06.2008
“Kosova është pjesë e patjetërsueshme dhe e pandashme e Republikës së Serbisë” thuhet në deklaratën e miratuar dje në mbledhjen e parë të parlamentit serb në Mitrovicë.

Në deklaratën e miratuar dje nga Parlamenti serb në Mitrovicë thuhet se Kosova është e patjetërsueshme nga Serbia. Nënkryetarja e Këshillit Kombëtar serb Rada Trajkoviç kundërshton krijimin e këtij Parlamenti: “Ka për qëllim më shumë efektet psikologjike, sesa krijimin e kushteve për mbijetesën funksionale të serbëve në Kosovë”

MITROVICE- “Kosova është pjesë e patjetërsueshme dhe e pandashme e Republikës së Serbisë” thuhet në deklaratën e miratuar dje në mbledhjen e parë të parlamentit serb në Mitrovicë.
Sipas deklaratës, këshilltarët e 26 komunave duke parë siç thuhet nevojën e domosdoshme për mbrojtjen e jetëve, të drejtave dhe lirive, identitetit dhe integritetit, kulturës dhe pronës dhe duke hedhur poshtë aktet ndarëse me vullnet të lirë janë pajtuar që në bazë të Kushtetutës së Serbisë të krijojnë Parlamentin e komunave të Kosovës.
Ky Parlament nuk do të ketë mandat ligjvënës dhe ekzekutiv, pasi që ai do të funksionojë mbi bazën e ligjeve të Serbisë, por siç thuhet, synon të miratojë qëndrimet politike të komunitetit serb të Kosovës. Themelimin e këtij parlamenti e kanë bërë anëtarët e Partisë Radikale Serbe, asaj Demokratike Serbe dhe Partisë Socialiste. Ndërkaq përfaqësuesit politikë të afërt me partinë e presidentit të Serbisë Boris Tadic, nuk morën pjesë në këtë parlament duke vlerësuar se krijimi i tij është një keqpërdorim i pozitave që kanë disa përfaqësues politikë serbë.
Parlamenti do të ketë 45 deputete, nga të cilët dy u takojnë siç thuhet pjesëtarëve të komuniteteve boshnjake dhe rome. Në krijimin e këtij parlamenti morri pjesë edhe ministri në largim i Beogradit për Kosovën Slobodan Samarxhic, sipas të cilit krijimi i këtij mekanizmi do të ndihmojë në mbijetesën e serbëve dhe siç thotë ai ruajtjen e sovranitetit serb mbi Kosovën Ai tha se ky parlament është pjesë e pushtetit të Serbisë që do të mundësojë që serbët dhe qytetarët tjerë joshqiptarë të jetojnë në vendin e tyre si qytetarë të Serbisë. "Ky është institucion nëpërmjet të cilit Serbia do të ushtrojë autoritetin e vet në krahinën e Kosovës", tha Slobodan ministri Samarxhiç.
Por, një pjesë e përfaqësuesve politikë serbë e kundërshtojnë formimin e këtij mekanizmi. Rada Trajkoviç, nënkryetare e Këshillit Kombëtar serb tha se ky veprim siç u shpreh ajo, e banalizon edhe ditën e sotme të kremtimit të përvjetorit të Betejës së Kosovës. "Po krijohet Parlamenti që për mua është më shumë është virtuale që ka për qëllim më shumë efektet psikologjike, sesa krijimin e kushteve për mbijetesën funksionale të serbëve në Kosovë", tha Trajkovic.
Institucionet e Kosovës e kanë cilësuar krijimin e këtij Parlamenti si një veprim të paligjshëm dhe të papranueshëm. Zëvendës kryeministri i Kosovës, Ramë Manaj tha se ky veprim përveç që është një provokim për qytetarët shqiptarë, është një mashtrim për qytetarët serb duke i mbajtur ata larg realitetit të ri në Kosovë. ""Për qeverinë e Kosovës, këto institucione paralele, këto kreatura fiktive janë të papranueshme, të pa qëndrueshme dhe nuk mund të huhet në kurrfarë dialogu me to. Ne jemi të interesuar dhe po bëjmë të gjitha përpjekjet, në bashkëpunim me faktorin ndërkombëtar, që komunitetin serb ta integrojmë në vazhdimësi, duke demonstruar gatishmërinë dhe garancat e inkorporuara edhe në kushtetutë dhe në ligjet e Kosovës për një stad të lartë të drejtave të avancuara të komuniteteve pakicë në Kosovën, përfshirë në radhë të parë komunitetin serb", tha zëvendëskryeministri Manaj.
Ndërkaq shefi i ri i Misionit të Kombeve të Bashkuara Lamberto Zannier ka thënë se themelimi i Parlamentit serb, është një veprim simbolik që nuk do të ndikojë në procesin politikë në Kosovë. (voa)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
**Lumi_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
**Lumi_


Numri i postimeve : 177
Registration date : 20/06/2008

Çka do te bëhet pas 15 Qershorit Empty
MesazhTitulli: Re: Çka do te bëhet pas 15 Qershorit   Çka do te bëhet pas 15 Qershorit EmptyTue Jul 01, 2008 9:39 am

I 16 qershoer po e njejta kenge do te kendohet.

Kesaj pune i thone ban mend e rri ne vend shpreso ne data e vite te kurdisura, medikamente per ta vene popullin ne gjum.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Çka do te bëhet pas 15 Qershorit Empty
MesazhTitulli: Re: Çka do te bëhet pas 15 Qershorit   Çka do te bëhet pas 15 Qershorit Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Çka do te bëhet pas 15 Qershorit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» DITA E 23 QERSHORIT PRODUKTON PAQE …
» Pasi kosova tè bèhet Shqiperi
» PASI KOSOVA TË BËHET SHQIPËRI!
» Kur po i bashkojme te gjitha trojet shqipetare !!!!
» A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: