Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Sa e duam Shqipėrin Natyrale?!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 51
Vendi : Pejė
Registration date : 14/12/2012

Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Sa e duam Shqipėrin Natyrale?!   Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! EmptyFri Dec 14, 2012 9:45 pm

Sa e duam Shqipėrin Natyrale?!

Temėn po e hapi me njė shkrim tė autorit tė poshtėshėnuar:

"Shkruan: Koēo Danaj - Tiranė, 31. 06. 2009

Eshte hartuar Platforma e Shqiperise Natyrale. Pas librave, Shqiperia Natyrale, “Te Denuar te Bashkohemi” dhe “Kryengritja e Pambaruar”, eshte hartuar nje Platforme me e plote per bashkimin e kombit shqiptar. Platforma eshte 200 faqe. Platforma po perkthehet ne serbisht, greqisht, maqedonisht dhe anglisht. Do te botohet ne 100 mije kopje dhe do te promovohet ne Pallatin e Kongreseve ne Tirane.

Bazamenti i Platformės

Platforma e Shqiperise Natyrale bazohet ne trashegimine pozitive te shqiptareve qysh nga epoka e Skenderbeut dhe pervoja e Lidhjes se Prizrenit. Kuvendi i Lezhes dhe Lidhja e Prizrenit mbeten dy kulme te perpjekjeve te shqiptareve per tu bashkuar.

Platforma bazohet ne Kuvendin e Vlores i cili shpalli pavarsine e Shqiperise Natyrale dhe jo te Shqiperise qe eshte sot. Shqiperia qe eshte sot eshte produkt i Konferences se Londres 1913.

Platforma bazohet ne Dokumentet e Konferences se Bujanit te 31 dhjetor 1943 qe shpalli bashkimin e Kosoves me Shqiperine pas perfundimit te Luftes se Dyte boterore.


Platforma bazohet ne betimin e luftetareve te UĒK ne Kosove, ne trojet e tyre ne IRJM, Lugine e Presheves, i cili bashkimin e trojeve shqiptare e konsideron thelbin e luftes se tyre.

Platforma bazohet ne Kushtetuten e Republikes se Shqiperise, e cila bashkimin e Shqiptareve e konsideron si nje aspirate te ligjshme dhe shekullore. Ne Preambulen e saj thuhet se: Ne, Populli i Shqipėrisė... me aspiratėn shekullore tė popullit shqiptar pėr identitetin dhe bashkimin kombėtar..... Sanksionimi nė Kushtetutėn e Shqipėrisė i tė drejtės pėr bashkim kombėtar, miratimi i kėsaj tė drejte me Referendum Popullor, pranimi i saj edhe nga ekspertėt ndėrkombėtarė tė Komisionit tė Venecies dhe se fundi nga ekspertet e NATO, pėrbėn themelin mbi tė cilin mund dhe ka nevojė tė ndėrtohet arkitektura e pėrfundimit tė mosionit te pambaruar sė shqiptarėve . "

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 24
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipėrin Natyrale?!   Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! EmptyFri Dec 14, 2012 9:56 pm

Ndoshta e duam shume...shume,por punojm pak ne kete aspekt!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipėrin Natyrale?!   Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! EmptyFri Dec 14, 2012 10:10 pm

Me llafe, e deshira nuk behet ribashkimi. Mujota pak po punoim, une po them hiq fare.
Dreni te pergezoi per temen.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________


Edituar pėr herė tė fundit nga Driniiiii nė Sat Dec 15, 2012 1:27 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 51
Vendi : Pejė
Registration date : 14/12/2012

Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipėrin Natyrale?!   Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! EmptyFri Dec 14, 2012 11:41 pm


Neve shqiptarėve na duhet njė vėshtrim politik mė i thelluar pėr tė marrė ato gjėrat mė tė mira nga e kaluara jonė historike,tė mėsojmė,studjojmė dhe tė dime mbi zanafillėn e rrėnjeve tona pellazge-iliro-shqiptare,e natyrisht qė duhet doemos tė dime ēfarė duam sot,nė mėnyrė qė nė tė ardhmėn tė arrijmė atė qė nuk ėshtė arritur nėpėr shekujt e kaluar. E ajo qė ende se kemi arritur pėr ta bėrė ėshtė bashkimi i trojeve shqiptare nė njė SHQIPĖRI NATYRALE,ēfarė na ka dhuruar vetė Zoti ynė i madhėrishėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 24
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipėrin Natyrale?!   Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! EmptySat Dec 15, 2012 8:51 pm

O njerez lereni llafe edhe ju edhe une edhe te gjithe te tjeret!!Mos te flasim fare te gjithe ne heshtje....te gjithe le te punojm...nese duam te arrim ate cfare duam!!...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
lenabre
Fillestar/e
Fillestar/e
lenabre

Female
Numri i postimeve : 2
Age : 38
Vendi : prishtina
Registration date : 09/07/2013

Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipėrin Natyrale?!   Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! EmptyTue Jul 09, 2013 4:56 am

shpresoj se do ta kemi sa me shpejt duhet te punojme shum ju prsh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipėrin Natyrale?!   Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! EmptySat Aug 31, 2013 5:44 pm

NUk ka shqiperi natyrale po etnike..
Ata qe po e qujn natyrale asgja ma shume nuk dojn se sa pasurimin personal!
Nganjehere po pyes veten kush jan ata qe ma Shum bajn zhurm per shqiperin natyrale,mendoje se jane ata qe se dojne hiq nje shqiperi te tille,po ne meine te saje po pasunohen per veti,sjan as atdhetare as Patriot hiq po lakmigji!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
stabili
Anėtar
Anėtar
stabili

Male
Numri i postimeve : 459
Age : 61
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipėrin Natyrale?!   Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! EmptyTue Sep 17, 2013 9:17 am

Pėr tė arrijtė bashkimin kombėtarė na duhen vepra e jo fjalė! Sepse, fjalėt i "merr era", pra janė tė pėrkohshme e veprat zenė vend - janė tė pėrjetshme !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipėrin Natyrale?!   Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! EmptySat Sep 21, 2013 10:24 pm

Po po bahet mir bahet mir!
keshtu na shkoj jeta tuj andrrue e ti ba qef vetvetes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
stabili
Anėtar
Anėtar
stabili

Male
Numri i postimeve : 459
Age : 61
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipėrin Natyrale?!   Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! EmptyMon Sep 23, 2013 8:37 am

Vet mėnyra e parashtrimit tė pyetjes flet se nuk jemi mėsu ta duam Shqipėrinė,sepse,nuk kam dėgju pėr ndonjė shtet tjetėr qė emėrtohet si natyral apo jo natyral ! Pra duhet tė mėsohemi se egziston vetėm njė Shqipėri !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipėrin Natyrale?!   Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! EmptyThu Sep 26, 2013 5:50 pm

Diqka po zihet po qka do tė dale nga kjo siq duket as at vet qė po e ziejn nuk po e din heq hajt te zijm diqka e nese del e mir e bėra un receptin e nėse jo sė paku e provuam .Shteti asht shtet as natyral e as artificial .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipėrin Natyrale?!   Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! EmptyThu Oct 03, 2013 4:58 pm

Bashkom
kerkun ne bote ska shtet artificial apo natyral ,po ka shtet! te ne qyshyt kalabuzi perzihet ja fut kot jo keshtu jo ashtu ,ngjesin qeshyt emni sa mu ba diqka i veqant!
Provojn qeshyt recete sa me ba emen per veti! Po ju ka dal boja ! Spo dijn me zi hiq! Kush spo ja rras askujt!
Historia jone ish kan krejt rrena ! Popull sevdali ,Atdhetar hiq Patriotizem me qiftelia!Tan jeten rroktar dhe argat i te hujve ishim kan! Secili pushtet qe kish ardh me servil se tjeri ish kan ,gjithnje ne sherbim te Okupatoreve!Jeta po na shkon si neve si femijeve tone pa liri me keta servila Politikan!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipėrin Natyrale?!   Sa e duam Shqipėrin Natyrale?! Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sa e duam Shqipėrin Natyrale?!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: