Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 U hartua Platforma e Shqiprisè natyrale

Shko poshtë 
AutoriMesazh
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 43
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

U hartua Platforma e Shqiprisè natyrale Empty
MesazhTitulli: U hartua Platforma e Shqiprisè natyrale   U hartua Platforma e Shqiprisè natyrale EmptyWed Apr 29, 2009 11:25 pm


Askush nga fqinjët nuk duhet të trembet nga Shqipëria Natyrale

U HARTUA PLATFORMA E SHQIPËRISË NATYRALE

U hartua Platforma e Shqiprisè natyrale Shqiperiaetnike8pjese

Harta: Copëtimi i kombit shqiptar në 5 shtete

· Përfundoi Platforma e Shqipërisë Natyrale.

Autor i saj është Koço Danaj (Autori është Analist politik dhe drejtor i Institutit të Prognozave Rajonale me seli në Tiranë). Platforma do të ketë 250 faqe. Ajo do të përkthehet në sërbisht, greqisht, maqedonisht dhe anglisht. Do të botohet në mbi 50 mijë kopje. Do të shpërndahet falas ose maksimumi do të shitet 1 euro.· Platforma bazohet:

në Kushtetutën e Republikeës së Shqipërisë që bashkimin e Shqiptarëve e konsideron si një aspiratë të ligjshme dhe shekullore.· Platforma bazohet:

në Kuvendin e Vlorës i cili shpalli pavarësinë e Shqipërisë Natyrale dhe jo të Shqipërisë që ështëe sot.· Platforma e Shqipërisë Natyrale bazohet:

në faktin se në mjediset dhe qeverisjet demokratike, nuk ka tema tabu të cilat kanë të bëjnë me thelbin e kombeve. Mjetet e realizimit të Shqiprisë Natyrale janë dialogu dhe debati demokratik. Shqiptarët përgjatë një shekulli kanë derdhur aq shumë gjak sa mund të bëjnë disa Shqipëri. Prandaj nuk ka me nevojë për gjak. Për këtë arsye në Platformë i jepet përparësi debatit, dialogut, respektimit të thelbit të demokracisë që është vetëvendosja e popujve dhe veçanërisht Referendumi.· Platforma argumenton,

askush nga fqinjët nuk duhet të trembet nga Shqipëria Natyrale. Nacionalizmi shqiptar që respekton kulturën dhe traditat e fqinjëve, nuk është gjë tjetër veçse nacionalizëm i bukur, i dëeshirueshëm, i padebatueshëm.· Platforma argumenton tezën:

se Shqipëria Natyrale është një nocion progresist dhe duke qenë e tillë, progresist do ta ketë edhe realitetin e saj të nesërm.· Shqipëria Natyrale synon:

shndërrimin e kombit shqiptar nga zjarrfikës siç është sot në paqebërësin kryesor të rajonit të Ballkanit.· Shqipërinë Natyrale do të thotë:

mirëqenie, dinjitet, qetësi dhe stabilitet në rajon. Ato ne ua kemi borxh fëmijëve, nipërve dhe mbesave tona. Prandaj na takon ta bëjmë sa më parë Shqipërine Natyrale.· Pas botimit,

në Tiranë do të bëhet një promovim i gjerë me pjesëmarrjen e Shqiptarëve nga gjitha hapsira e kombit shqiptar si dhe nga Diaspora.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbdk.eu
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

U hartua Platforma e Shqiprisè natyrale Empty
MesazhTitulli: Re: U hartua Platforma e Shqiprisè natyrale   U hartua Platforma e Shqiprisè natyrale EmptyThu Apr 30, 2009 12:27 pm

Kete platform moti ka bere FBKSH_AKSH!
Dhe vjet kan mbajt kuvendin mbare kombetare para kuvendor!
Se shpejti dote mbahet kuvendi mbare kombetare shqiptare!
Po ka pengesa nga kundershtaret e bashkimit kombetare ,ku jane qeveria e kosoves dhe partit politike,e shqiperise me Sal Berishoviqet dhe Ali Ahmeti e Menduh Thaqat pro maqedonas .
Jonuz Musliat e Riza Halimi deputet serb!
PO me qdo kushte dote mbahet mendoj!
NUk ka 100% platforma per qeshtjen kombetare,me fjal jemi ngi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

U hartua Platforma e Shqiprisè natyrale Empty
MesazhTitulli: Re: U hartua Platforma e Shqiprisè natyrale   U hartua Platforma e Shqiprisè natyrale EmptyThu Apr 30, 2009 12:27 pm

fla Kete platform moti ka bere FBKSH_AKSH!
Dhe vjet kan mbajt kuvendin mbare kombetare para kuvendor!
Se shpejti dote mbahet kuvendi mbare kombetare shqiptare!
Po ka pengesa nga kundershtaret e bashkimit kombetare ,ku jane qeveria e kosoves dhe partit politike,e shqiperise me Sal Berishoviqet dhe Ali Ahmeti e Menduh Thaqat pro maqedonas .
Jonuz Musliat e Riza Halimi deputet serb!
PO me qdo kushte dote mbahet mendoj!
NUk ka 100% platforma per qeshtjen kombetare,me fjal jemi ngi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
U hartua Platforma e Shqiprisè natyrale Empty
MesazhTitulli: Re: U hartua Platforma e Shqiprisè natyrale   U hartua Platforma e Shqiprisè natyrale Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
U hartua Platforma e Shqiprisè natyrale
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: