Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves

Shko poshtė 
AutoriMesazh
besa hysenaj
Fillestar/e
Fillestar/e
besa hysenaj

Female
Numri i postimeve : 15
Age : 33
Vendi : Aty ku gjithmon me kerkon puna
Profesioni/Hobi : Prof.
Registration date : 19/09/2011

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptyThu Sep 29, 2011 10:53 pm

Me ka ra rasti te lexoj ne forume te ndryshme ne lidhje me ket per ate edhe hapa nje tem, kam lexuar qe ka sharje ne mes te shqipetarve te Shqiperise ndaj atyre te Kosoves dhe anasjelltas hapen diskutime rreth kengetareve e shum gjerave te tjera ku perfundojn me shum fjale ofenduse si ato: ik ore shko hek grekun prej Shqiperise dhe ajo tjetra mir ua kan ber serbet.Nuk di pse behen kto percarje e kto sharje mes veti fundja fundit nje komb jemi dhe nje gjak kemi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptyThu Sep 29, 2011 11:05 pm

Iu pėrgėzoj per temėn.
Tek ne themi pyll pa derra nuk ka, si andej ne Shqipėri ashtu edhe ne Kosove ka njerėz injorant sa te duash, por shpresoj se me kohen do te vetėdijesohem se jemi njė Kombe dhe kemi njė gjuhe.


Edituar pėr herė tė fundit nga Driniiiii nė Sat Jul 29, 2017 1:39 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 49
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptyWed Oct 12, 2011 3:15 pm

Dallimi ndermjet popullit te shqiperise dhe kosoves eshte se ata jane shume mik pritsa dhe gjuha qe na dallon asgje tjeter me shume.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptyMon Oct 17, 2011 7:41 pm

ku na dallon gjuha o rrimtaf ,ata shqip flasin ne shqip ,po na ndan kufiri asgje tjeter..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptyMon Oct 17, 2011 10:57 pm

Detektiv ne Kosovė jetojnė shumė popuj, dhe flasin gjuhe te ndryshme, hahaha pa keqkuptime.
Dallimi mes shqiptarit te Shqipėrisė dhe atij te Kosovės nuk do kėtė... Deri sa kemi lagje e parti. Rrushi sheh rrushin dhe piqet, kėshtu nga ne themi.


Edituar pėr herė tė fundit nga Driniiiii nė Sat Jul 29, 2017 1:43 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
erik2002
Fillestar/e
Fillestar/e
erik2002

Male
Numri i postimeve : 5
Age : 47
Vendi : italy
Registration date : 06/07/2011

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptyWed Mar 21, 2012 11:34 am

ska shqiptare prej kosove o shqiptare prej shqiprie ne jemi te gjith thjesht
SHQIPTAR pershendetje nga pogradeci
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptySun Mar 25, 2012 5:30 pm

Si nė Shiqpri ashtu edhe nė Kosovė e vende tjetra (Maqedoni ,Lugina e Preshevesh Mali zi, Qamėri ) tė gjith thon jemi Shqiptar dhe Shqip flasin dhe gjak u rrjeth nga venat prandaj nuk mund tė bėhet dalime pėr pos disa fjali lagjesh apo pjesė ku jetojn .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Gryka e Kaēanikut
Fillestar/e
Fillestar/e
Gryka e Kaēanikut

Male
Numri i postimeve : 2
Age : 51
Vendi : Kosovė
Registration date : 16/04/2012

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptyMon Apr 16, 2012 5:30 am

"Ska shqipėri tė madhe e tė vogėl por ekziston vetėm njė shqipėri i banuar me po tė njejtin popull me tė njejtėn kulturė me tė njejtin gjuhė me tė njejtin gjak dmth. nga shqiptarėt."
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
juljan myrtaj
Fillestar/e
Fillestar/e
juljan myrtaj

Male
Numri i postimeve : 1
Age : 35
Vendi : vlore
Registration date : 07/09/2016

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptySat Nov 05, 2016 11:56 am

me kujtoet se ne ashu quajtur qevrin e skenderbeut ishim te gjithe shqiptar ndas na kumanova ndas na kosova dhe ndas camdhe ndas arberesh apo te tjera.po ashtu dhe ne qeverrin e ismail qemali bej vlora. pra kemi nje rrac. jemi shqiptar. pse mos te vazhdojm te kemi akom respeket per njeri tjetrin.harta biografike tregon se kemi qen te bashkuar gjithmon... pra budallaleqeet dhe egoizmet ti lem per injorantet dh atyre qe spranojne gjakun shqiptar. pra re pa arruar qofshin heronjet tane qe na skenderbeu der te adem jashari
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Drin
Fillestar/e
Fillestar/e
Drin

Male
Numri i postimeve : 1
Age : 40
Vendi : Shqiperi
Registration date : 09/06/2017

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptyMon Jul 24, 2017 9:32 am

Pergezime per temen e hapur. Asnje dallim nuk ka, jan perpjek armiqte te na ndajn ne vite por nje gje qe natyra e ben te bashkuar nuk e ndan dot njeriu, sido qe te shkojne punet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: