Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
alnert85
Fillestar/e
Fillestar/e
alnert85

Male
Numri i postimeve : 7
Age : 30
Vendi : italy
Registration date : 08/06/2011

E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. EmptySat Jun 18, 2011 10:49 pm

E ardhura e shqiperise eshte bashkimi europian; kush eshte jashte BEse eshte popull i humbur. Konkurrenca globale po behet gjithnje e me e forte. SHBA nuk eshte me i vetmi shtet ne bote qe ben ligjin. Shfaqja ne skenen globale e BRIK (Brazil, Indi, Rusi dhe sidomos Kine) po ben nje konkurrence te madhe perendimit. Rritja ekonomike, financiare dhe politike e ketyre shteteve kane bere qe perendimi te gjendet ne situaten qe eshte sot; me Greqine qe rrezikon falimentimin, me europen qe nuk di si ti zgjidh problemet me borxhet publike edhe vete SHBAne qe ka nje borxh publik me se te larte. Kohet qe do te vijne nuk jane te bukura per kontinentin europian. Te gjithe popujt e kontinenteve te tjere po mundohen te lidhen sa me shume me ato popuj qe jane te ngjashem me njeritjerin nga ana kulturore dhe etnike per ti bere balle te ardhemes. Atehere mendoj se dhe shqiptaret nuk kane rrugezgjidhje tjeter pervecese integrimit ne bashkimin europian. Perndryshe mbijetesa jone si kulture por edhe si individ eshte ne rrezik. Shqipetaret jane europian edhe me shume se disa popuj te tjere qe sot jane ne BE, para pak ditesh lexova se Kroacia do te hyje ne BE ne 2013, ēfare kemi ne shqiptaret me pak…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: Re: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. EmptySun Jun 19, 2011 1:34 pm

E ardhmja e shqipris esht e vetmja alternativ, dhe ajo esht pra KONTINENT ne vete...!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 24
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: Re: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. EmptySun Jun 19, 2011 1:52 pm

E ardhmja e Kosoves edhe Shqiperis eshte bashkimi.......e pastaj vjen BE....e bla bla bla cka jane ato tjerat ku e di une......duhet mu kane bashke se per qeta kena luftu si popull nder shekuj......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: Re: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. EmptyMon Jun 20, 2011 12:54 pm

as kosova as shqiperia as shqiptaret ne maqedoni e presheve nuk kane te ardhme
derisa te na udheheqin djemt e titos e serbise
derisa na udheheqin kriminel e bandit ,hajna e matrapez te ndryshem qe nashiten patriota me batery ,e paskan luftue disa per serbi
naj nderrun komb e flamur ,identitet e histori
tere jeten kena me pas koken nen serbi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: Re: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. EmptyTue Jun 21, 2011 12:39 pm

Gashi: Roli i BE-sė i dėmshėm pėr Kosovėn
Krenar Gashi

Krenar Gashi
19.06.2011
Edona Peci
“Bashkimi Evropian, nė vend se tė vė trysni mbi Beogradin zyrtar qė gjėrat tė kryhen sa mė shpejt dhe mė pas tė vihet te ato ēėshtje ku me tė vėrtetė mund tė kishte njė dialog dhe marrėveshje eventuale, po i shtyn pėrpara kėto ēėshtje, qė Serbia nė sytė e botės tė dalė si pala mė konstruktive nė dialog”, tha nė njė intervistė pėr Radion Evropa e Lirė, drejtori ekzekutiv i Institutit Kosovar pėr Kėrkime dhe Zhvillime tė Politikave, Krenar Gashi. Ai theksoi rėndėsinė qė BE-ja ta kushtėzojė anėtarėsimin e Serbisė nė kėtė mekanizėm me zgjidhjen e status quo-sė nė veri tė Kosovės dhe me ēėshtjen e Kosovės nė pėrgjithėsi.


RADIO EVROPA E LIRĖ
Zoti Gashi, Prishtina dhe Beogradi kanė paralajmėruar qė gjatė kėtij viti do tė arrijnė marrėveshjet e para nė dialogun ndėrmjet tyre. Si mendoni qė do tė duken kėto marrėveshje dhe sa janė gjasat qė kėto tė implementohen nė terren?

KRENAR GASHI
Po, sikur gjithė procesi i dialogut mes Prishtinės dhe Beogradit, deri mė tani edhe ēėshtja e marrėveshjes, ėshtė diēka qė nuk dihet pėr publikun e gjerė, sepse ky dialog ėshtė pėrcjellė me njė jo-transparencė sa i pėrket ēėshtjeve qė janė diskutuar, agjendės sė mėtejme dhe mėnyrės se si do tė arrihet marrėveshja.

Nga ajo qė shihet, qė ėshtė hipotetike vėrehet, qė nuk do tė ketė ndonjė marrėveshje tė shkruar mes tri palėve, por palėt do tė merren vesh me Bashkimin Evropian pėr obligimet e tyre karshi kėtij dialogu dhe kėsisoji do tė zotohen se kėto obligime do t’i zbatojnė nė mėnyrė tė njėanshme.

RADIPO EVROPA E LIRĖ
A ka gjasė qė BE-ja ka pėrgatitur tashmė marrėveshje tė cilat vetėm do tė pranohen nga palėt? A e ka rolin e tillė BE nė kėtė proces?

KRENAR GASHI
Roli i BE-sė ka qenė shumė i dėmshėm pėr Kosovėn qysh prej fillimit. Kjo mė sė shumti reflektohet te ndasia e BE-sė, sa i pėrket sovranitetit dhe pavarėsisė sė Kosovės, dhe kjo ndasi ėshtė 22 me 5, pasi qė 5 vende tė BE-sė nuk na kanė njohur.

Kėsisoji qysh prej fillimit nė tavolinėn e bisedimeve, janė sjellė ēėshtje pėr tė cilat Kosova nuk mund tė jetė palė nėnshkruese, tė cilat janė ēėshtje tė cilat Serbia i ka pėr obligim t’i kryejė karshi Kosovės.

Njėra nga to ėshtė ēėshtja e regjistrit civil, qė ėshtė vjedhur nga Kosova nė vitin ‘99 duke e shkelur kėshtu edhe Marrėveshjen Tekniko- Ushtarake tė Kumanovės, por edhe rezolutėn 1244. BE, nė vend qė tė vė trysni mbi Beogradin zyrtar, qė kėto gjėra tė kryhen mė shpejtė, dhe mė pas tė vihet tema te ēėshtjet ku me tė vėrtetė do tė mund tė kishte dialog dhe marrėveshje eventuale, po i shtyn pėrpara, nė mėnyrė qė Serbia nė sytė e botės tė dalė si pala konstruktive nė kėtė dialog.

Serbia tė dalė ajo, e cila na i kthen regjistrat civilė dhe librat kadastralė, ajo qė na i lejon fluturimet pėr nė Prishtinė dhe prej Prishtinės, qė ta pėrdorim hapėsirėn e saj ajrore.

Kjo gjė ėshtė absurde, dhe ka qenė njė absurditet i llojit tė vet gjatė kėtyre 11 vjetėve tė qeverisjes ndėrkombėtare, nė njė mėnyrė, tė Kosovės.

RADIO EVROPA E LIRĖ
Kėto ēėshtje cilėsohen tė jenė praktike ose teknike nga BE-ja, dhe nga tė dy palėt. Mirėpo qė nga fillimi i dialogut nė skenėn politike nė Beograd ėshtė pėrmendur ndarja e Kosovės. Ėshtė ky njė opsion i mundshėm?

KRENAR GASHI
BE nuk ka njė politikė apo njė strategji sa i pėrket dialogut Kosovė-Serbi. Ata e dinė vetėm se ky duhet tė jetė njė proces ku tė dy palėt, eventualisht, do tė merren vesh pėr diēka. Dhe kjo e vė Kosovėn nė njė pozitė shumė tė jo-favorshme.

Kjo pėr shkak tė kėtyre 5 vendeve tė cilat nuk na njohin, ne nuk kemi mundur qė me BE-nė ta shtyjmė njė agjendė tonėn pėrpara apo njė politikė tonėn pėrpara.

Politika dominante nė procesin e dialogut ka qenė politika e Serbisė, e cila nuk ėshtė e njėtrajtshme por e shumėtrajtshme.

Pėrderisa nė njėrėn anė zoti Stefanoviq ulet dhe dialogon me zonjėn Tahiri nė Bruksel, ministri i jashtėm Vuk Jeremiq, lobon kundėr njohjes sė Kosovės.

Pėrderisa Boris Tadiq, bėn akrobacione tjera politike qė kanė tė bėjnė mė qasjen territoriale nė Ballkan, nė njė mėnyrė, duke pėrkrahur referendumin e Serbisė nė Bosnje, dhe zėvendėskryeministri i Serbisė, del si i pavarur me njė ide tė kahmotshme tė Serbisė pėr ndarje tė Kosovės.

Kėsisoji, Serbia, apo politika e Serbisė nė dialog karshi Kosovės dhe BE-sė, ėshtė e shumėfishtė, nė mėnyrė qė t’i shikojnė tė gjitha mundėsitė dhe nė fund ata t’i mbajnė tė gjitha letrat hapur pėr ta vazhduar destabilitetin, tė cilin po e forcojnė edhe mė tej pėrmes strukturave tė tyre paralele.

Mendoj se gabimi mė i madh i BE-sė ka qenė qė ta lejojė Serbinė tė sillet nė kėtė mėnyrė, dhe ta shpėrblejė, sepse Serbia nuk qenka e keqe, sepse ajo paska njė qasje konstruktive, pėrderisa kjo qasje ėshtė e shumėfishtė dhe nė fakt ėshtė destruktive.

Sa i pėrket idesė sė ndarjes, ėshtė njė ide e kamotshme, dhe kjo ėshtė vulosur si politikė e Serbisė qysh prej zgjedhjeve tė fundit nė Kosovė, ku qėndrimi i Beogradit zyrtar, ka qenė shumė i qartė, qė serbėt nė veri nuk guxojnė tė marrin pjesė nė zgjedhjet e Kosovės.

Me kėtė presidenti Tadiq, dhe Qeveria e Serbisė, kanė dashur ta thellojnė njė kontrast mes serbėve nė veri dhe serbėve nė jug. Jo nė njė formė, qė tė kenė apetit pėr territor, tani pėr tani tė paktėn jo, por mė shumė qė ta mbajnė kėtė opsion tė hapur.

Pėrderisa ky opsion ėshtė i hapur, ne mbesim nė konflikt tė ngrirė dhe mbesim larg vėmendjes sė faktorėve tjerė stabilizues, mbesim larg edhe zhvillimit ekonomik, sepse me kėtė ekonomi qė e kemi, pa investime nga jashtė, dhe me kėtė status quo nuk do tė kemi asnjėherė investime nga jashtė.

RADIO EVROPA E LIRĖ
Zyrtarėt amerikanė sė fundi e theksuan rėndėsinė qė Beogradi zyrtar tė kushtėzohet pėr zgjidhjen e kėsaj status quo-je nga ana e Bashkimit Evropian. Do tė thotė me anėtarėsim tė plotė nė BE. Mendoni se BE-ja mund ta bėjė njė kushtėzim tė tillė?

KRENAR GASHI
Unė besoj se iniciativa duhet tė vijė nga ana kosovare, pėrmes miqve tanė, shteteve mike pėrbrenda BE-sė, dhe pėrmes kėtyre shteteve tė thuhet qartė qė tė deklarohet edhe publikisht qėndrimi i BE-sė, qė Kosova duhet tė jetė njė lloj kushti pėr Serbinė pėrpara se ata ta pėrmbushin agjendėn e tyre evropiane.

Jashtė ēėshtjeve zyrtare nė Bruksel thuhet kjo gjė, por asnjėherė nuk ėshtė thėnė nga ndonjė diplomat i lartė i kėtyre vendeve mike, tė cilėt sigurisht qė e besojnė njė gjė tė tillė, sepse tek e fundit ėshtė shumė e qartė se Kosova duhet tė jetė kusht pėr Serbinė, pėr rrugėn e saj drejt BE-sė.

Mirėpo, pėr shkak tė problemeve qė ne i kemi edhe me vendet mike si rezultat i mospėrmbushjes sė obligimeve tona qė i kemi marrė karshi BE-sė, kėto shtete mike e kanė njė qėndrim indiferent ndaj kėsaj pune.

Ato janė duke u munduar qė ta ruajnė unitetin pėrbrenda BE-sė dhe gjithė ēėshtjen e integrimit tė Serbisė dhe Kosovės nė BE, ta ēojnė deri nė zgjidhjen e ndonjė marrėveshjeje.

Kjo zgjidhje do tė thoshte qė Kosova e Serbia, menjėherė tė nėnshkruajnė marrėveshjet drejt anėtarėsimit nė BE nė mėnyrė qė as njėra e as tjetra, tė mos e pengojnė njėra tjetrėn nė kėtė proces.

Me kėtė lloj qasje, Bashkimi Evropian po mundohet ta ruajė unitetin e brendshėm sa i pėrket Kosovės, dhe kjo ne nuk na konvenon.

Ne do tė na konvenonte natyrisht nėse do tė bėhej presion mbi Beogradin dhe presion mbi kėto 5 shtete qė nuk e kanė njohur Kosovėn nė mėnyrė qė tė kemi njė zė, dhe njė qėndrim tė BE-sė.

RADIO EVROPA E LIRĖ
I pėrmendėt kushtet apo kriteret tė cilat duhet t’i pėrmbushė Kosova nė rrugėn e integrimit nė BE. Sundimi i ligjit ėshtė njėri nga kėto dhe vlerėsohet tė jetė mjaft shqetėsues nė Kosovė. Sa nė fakt shihet tani, nė prag tė draftit tė parė tė raportit tė progresit, njė vullnet i shtuar te pala kosovare pėr tė bėrė ndryshime nė kėtė drejtim?

KRENAR GASHI
Problemi qenėsor me sundimin e ligjit nė Kosovė ėshtė pikėrisht mungesa e vullnetit politik pėr tė ndryshuar gjėrat.

Gjatė gjithė punės tonė kėrkimore me institutin KIPRED vazhdimisht kemi thėnė dhe kemi rekomanduar se duhet forcuar tri institucionet kryesore tė sundimit tė ligjit, gjegjėsisht policinė, hetuesinė nė polici, prokurorinė dhe gjykatat dhe jo tė vihet me ide tjera me akrobacione politike tė formimit tė institucioneve tė veēanta apo tė Prokurorisė Speciale tė task forcės speciale pėr ta luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar si dy ēėshtjet kryesore ku ne kemi ngelur mbrapa sa i pėrket sundimit tė ligjit.

Megjithatė, pėrkundėr mungesės tė vullnetit politik dhe pėrkundėr njė angazhimi tė institucioneve tė Kosovės pėr tė vepruar nė sferėn e sundimit tė ligjit diēka veē ka nisur tė punohet nė atė drejtim, konkretisht me hyrjen nė fuqi tė Ligjit pėr Gjykatat, i cili reformon gjithė sistemin gjyqėsor dhe i cili nė njė mėnyrė i barazon gjyqtarėt dhe prokurorėt sa i pėrket pagave dhe benificioneve me zyrtarėt e ekzekutivit dhe legjislativit.

Nė tė njėjtėn kohė ėshtė shumė e rėndėsishme tė thuhet se kur vjen puna te lufta kundėr krimit tė organizuar dhe korrupsioni, njė barrė tė madhe pėr situatėn aktuale e bart edhe vetė misioni i BE-sė nė Kosovė, i cili nė kėto dy fusha, ku ka kompetenca ekskluzive qė tė merret me to, ka ēaluar mjaft shumė.

Ne kemi nxjerrė disa statistika tė cilat na i ka dhėnė vetė ky mision dhe ka dalė se performanca e gjyqtarėve tė kėtij misioni nė luftėn kundėr korrupsionit dhe krimit tė organizuar ėshtė shumė e dobėt.

Mesatarisht pėr kėto dy vjet njė gjyqtar i EULEX-it brenda njė viti ka zgjidhur vetėm 0.17 raste tė korrupsionit dhe vetėm 0.07 raste tė krimit tė organizuar, gjegjėsisht kanė qenė vetėm disa verdikte sa i pėrket krimit tė organizuar.

Kur vjen tetori vjen Raporti i Progresit dhe Komisioni Evropian e ka shumė tė vėshtirė ta analizojė punėn tonė dhe tė institucioneve tona sa i pėrket sundimit tė ligjit, sidomos nė luftėn kundėr korrupsionit dhe krimit tė organizuar, pikėrisht pėr shkak tė involvimit tė drejtpėrdrejtė tė misionit tė EULEX-it nė kėtė drejtim.

Megjithatė, ajo qė mund tė bėhet ėshtė qė tė bėhet presion tek Bashkimi Evropian, qė ky mision tė jetė i lirė nga interferimet politike, tė jetė i lirė nga ndasia politike pėrbrenda Bashkimit Evropian sa i pėrket statusit tė Kosovės dhe ta trajtojė tė gjithė territorin e Kosovės njėsoj duke punuar nė sundimin e ligjit si nė veri ashtu edhe nė jug tė lumit Ibėr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: Re: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. EmptyTue Jun 21, 2011 12:43 pm

Ndarja e BE eshte kukulla e politikes reale qe ndjek kjo bashkesi kunder Shqiptareve.!Nese keni lexuar intervisten e ambasadorit Franceze per antarsimin e Serbise aty duket largepamesia e diplomacise europiane kur ashte ne pyetje Kosova dhe antarsimi i Serbise ne BE.Zoteriu Fitou citon se duhet gjetur nje formule ne BE qe nuk do ti jep te drejte Serbise qe ti vej veto antarsimit te Kosoves ne BE. flitet per nje te ardhme te larget per Kosoven dhe nje te afert per Serbine ne BE.
.
BE-ja nuk eshte union me kushtezime dhe me ekipe te vendeve Elite dhe atyre te rangut te dyte .
Sikur te ishte ashtu atehere pse nuk kushtezohet Greqia Spanja Rumania e Qiproja dhe Sllovakia ?
Keto shtete jane arma me te cilen luftohen te drejtat themelore te Kosovareve dhe eshte njera fytyre e diplomacise se Bashkimit Europiane .
Kurse fytyra e dyte e diplomacise se BE-s jane shtetet qe e kane pranuar Kosoven shtet dhe sillen si demokrate dhe te mire e te pergjegjshem, derisa mbrapa galerive politike dhe ne Bruksel kur bashkohen e bejne nje bashkesi teresore te quajtur BE e cila eshte e bashkuar ne dem te Kosoves.
Dhe kerkesa e pakices me deshiren e shumices e deshirojne nje Serbi ne kete bashkesi ,pa mare parasysh qendrimin racist te shtetit Serbe qe ka ndaj shoqerise Kosovare dhe shtetit te Kosoves.
Gjuha diplomatike mund te thot shume por gjuha e zemres se BE-s tregon se Serbia eshte afer unionit pa kushtezime per kete shtet dhe do te jete nje nga shtetet qe do te ndryshoj BE-n ne menyre shume radikale dhe fundamentale.
BE-ja do te jete nje Union i bashkuar Kristiano-Ortodox ku per fatin e keq te popullit Shqiptare do te jete veshtire qe me mentalitetin e qeverive Shqiperi-- Kosove dhe popullit ne pergjithesi te zihet hapi i civilizimit dhe logjikes se shendóshe qe shteti duhet te ece para e jo partia apo ideologjia totalitare e komuniste qe heret a vone do te sjellin anarkine ne te dy shtetet Shqiptare.
Kurse Europa me politiken e saje Serbise do ti ofroje qe te hyje ne bashkejetese me BE-n

ky esht mendim i imi ndaj ktyre shkerdhatave.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: Re: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. EmptyTue Jun 21, 2011 7:02 pm

ska te ardhme me salen e meten e ristanin
keta vendin e kane ne burg
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 24
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: Re: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. EmptyTue Jun 21, 2011 9:06 pm

E po askush nuk thot qe e meriton kete......!!!Te gjithe thojne qe jane njerz te drejt qe e meritojn karriken dhe mbi te gjithe qe punojn per te ardhmen e popullit.......!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: Re: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. EmptyTue Jun 28, 2011 10:30 am

budalla kurre sthote se eshte budall
po budalla njifet me punet e veta as psikopati nuk thote se eshte psikopat po gjestet e tija tregojne se eshte psikopat.

Levizja per shpetimin Kombetare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: Re: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. EmptyTue Jun 28, 2011 3:05 pm

Kuqezi: Njė komb, njė pasaportė
Shpėrndaje4
11:57 / 28.06.2011

"Ėshtė e turpshme qė njė shqiptar i Kosoves pajiset me pasaportė serbe brenda tre ditėsh, ndėrsa nuk i mundėsohet marrja e pasaportės shqiptare", tha Aleanca Kuq e Zi.

Aleanca Kuqezi merr njė tjetėr inisiativė nėn moton “Njė komb njė pasaportė”. Nėpėrmjet kėsaj nisme Aleanca Kuqezi i kėrkon parlamentit ndryshimin e “menjėhershėm” tė Kushtetutės sė vitit 1998 nė dispozitat pėr dhėnien e shtetėsisė shqiptare dhe “kėrkon me forcė” dhėnien e pasaportave shqiptare ēdo qytetari me origjinė dhe kombėsi shqiptare kudo qė jeton nė Shqipėri, Kosovė, Maqedoni, Mal tė Zi Greqi, Serbi apo ne diasporė.

“Eshtė detyrim i shtetit ame te pajise me pasaporta shqiptare, ēdo qytetar qė jeton brenda dhe jashtė kufijve, tė cilėt kanė kombėsinė shqiptare, ashtu siē veprojnė grekėt me homogjenėt, serbėt me shqiptarėt e Kosovės, Bullgaria me maqedonasit, vende tė cilat janė dhe anėtare tė Bashkimit Europian.”, thuhet nė njė njoftim tė AK-sė, tė cituar nga BW.

Nisma u prezantua tė martėn para parlamentit, ku mbėshtetės tė Aleancės Kuqezi ishin mbledhur pėr tė protestuar kundėr miratimit me procedurė tė pėrshpejtuar tė pr/ligjit pėr regjistrimin e popullsisė mbi baza etnike e fetare.

"Ėshtė e turpshme qė njė shqiptar i Kosoves pajiset me pashaportė serbe brenda tre ditėsh, ndėrsa nuk i mundėsohet marrja e pasaportės shqiptare", nėnvizohet nė njoftimin pėr shtyp.

Hapat qė do tė ndėrmerren pėr tė mundėsuar pajisjen me pasaporte shqiptare tė ēdo bashkombėsi janė nėnshkrimi i nje peticioni nė ēdo trevė shqiptare, kėrkesa pėr ndryshime kushtetuese, dhe regjimi te ri juridik pėr marrjen dhe lėnien e shtetėsisė shqiptare, respektimi i standarteve te Brukselit pėr pasaportat e shqiptarėve qė jetojnė jashtė Shqipėrisė, duke mos u dhėnė tė drejtėn e votės./Telegrafi/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
alnert85
Fillestar/e
Fillestar/e
alnert85

Male
Numri i postimeve : 7
Age : 30
Vendi : italy
Registration date : 08/06/2011

E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: Re: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. EmptyTue Jul 05, 2011 9:16 pm

Po jam dakort me "aleancen kuq e zi" qe merr iniciativa te tilla. Sidoqofte kto duhet te merreshin nga institucionet dhe nga vete popullata shqipetare, po mesa shoh nacionalizmi shqipetar nuk eshte aq i madh sa ai i fqinjeve "armiqeve" tane.
Megjithate, po, eshte e drejte qe ne rradhe te pare vjene bashkimi kombetar dhe pastaj BE... Restoja eshte thjeshte nje panorame e botes se sotme, ajo cka na rrethon, vetem shqipetaret mund te bejne te miren e Shqiperise e asnje tjeter.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: Re: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. EmptyWed Jul 13, 2011 12:30 am

JO FEDERATES SLLAVE; RUSI,SERBI, MACEDONI...PO KONFEDERATES SHQIPTARE KOSOV, SHQIPERI, ALBOILIRID-TERE MACEDONIA+CAMERI, MALSI E MADHE, SANXHAK, TOPLIC..HAP I FUNDIT APO PROQESI I KOMPLETUAR SHKRIRJE NE NJI SHTET TE VETEM SHQIPER
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ann@
Anėtar
Anėtar
Ann@

Female
Numri i postimeve : 204
Age : 30
Vendi : Large nga toka:)
Registration date : 20/04/2011

E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: Re: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. EmptyFri Jul 15, 2011 2:11 pm

Bashkimi Kombetar duhet te jete ne zemrate e te gjitheve per te arriture kjo!!!

E jo te flitet kaq lirshem fjala ''Bashkimi Kombetar nuk do te ndodhe kurr''
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 24
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: Re: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. EmptyFri Jul 15, 2011 8:12 pm

E po ketu eshte problem qe njerzit nuk jane edhe aq te motivuar per kete te ashtuquajturin"Bashkim Kombetra"!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: Re: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. EmptyMon Jul 18, 2011 12:17 pm

DIKUSH PO MUNDOHET TA NDALOJĖ ORĖN SHQIPTARE PĖRGJITHMONĖ!
Publikuar mė 18 korrik, 2011 nė orėn 01:10 ( Para 9 orė e 56 minutave ) Besnik Prishtina | Opinion |
Rrit madhėsinė e shkronjave
PAS FALSIFIKIMIT TĖ ZGJEDHJEVE U FALSIFIKUA EDHE REGJISTRIMI I POPULLSISĖ!

Sikur falsifikimi i rezultatit tė zgjedhjeve nė Shqipėri dhe nė Kosovė, edhe falsifikimi i regjistrimit tė popullsisė ėshtė diktuar nga sundimi diktatorial totalitar i Brukselit, pas tė cilave pėrpjekje qėndrojnė planet antishqiptare tė Moskės, Athinės dhe Beogradit.

Fjala ėshtė pėr njė komplot ndėrkombėtar tė Aleancės sė Boshtit anti-Amerikan nė Evropė kundėr shqiptarėve, si miqė mė tė sigurt tė Amerikanėve nė kontinentin e Evropės qė jemi. Kur jemi te SHBA tė themi se nė kohėn e fundit Brukseli po investon shumė nė ndryshimin e qėndrimit zyrtar tė SHBA ndaj shqiptarėve, pėrmes disa zyrtarėve tė korruptuar nga BE-ja, tė cilėt po shkelin parimet themelore tė diplomacisė amerikane, duke u pėrzierė nė ēėshtjet kushtetuare tė Kosovės, si dikur diktatorėt sovjetikė. Ne shqiptarėt jemi miqė tė sinqertė tė SHBA dhe kemi tė drejtė t'ua themi publikisht tė vėrtetėn autoriteteve shtetėrore tė SHBA kur zyrtarėt e tyre bėjnė gabime nė dėmin e fatit tė popullit tonė, duke shkelur rėndė mbi interesat tona jetike, sepse vetėm kėshtu ruhet miqėsia mes neve. Kush shkel mbi interesat tona vitale nacionale, nuk na duhet fare dhe nuk ėshtė mė mik i yni fare! Ēka mendojnė ata! Tė na nėnshtrojnė nėn Serbi prap, tė na i nxjerrin sytė dhe ne tė ju themi “mirė e keni”, edhe kur qėndrimi i tyre personal nuk ka lidhje me qėndrimin zyrtar tė SHBA?! Ne e dimė se kemi tė bėjmė me qėndrime personale, prandaj ne nuk e ngarkojmė SHBA me pėrgjegjėsinė personale tė ndonjė individi tė pa pėrgjegjshėm!

5 pika qė pėrbėjnė kushtet thelbore dhe platformėn e ēfarėdo fillimi tė bisedimeve mes Serbisė dhe Kosovės!

Zotėri Thomas Countryman, bėri gabim kur e mbėshteti BE dhe bisedimet e dhunshme mes Kosovės e Serbisė:
1) Pa u pėrgjigjur Serbia pėr krimet e veta;
2) Pa u kompozuar dėmet e luftės dhe pa i kthye kufijtė real;
3) Pa i thirr nė pėrgjegjėsi kriminelėt e luftės;
4) Pa e njohur pavarėsinė e Kosovės dhe
5) Pa kėrkuar falje prej shqiptarėve pėr krimet e bėra pėr 133 vitet e kaluara!

Kėto 5 pika pėrbėjnė kushtet dhe platformėn e ēfarėdo fillimi tė bisedimeve mes Serbisė dhe Kosovės!

Zotėri Thomas Countryman, bėri gabim kur e mbėshteti Ambasadorin Dell nė gabimet e pėrsėritura tė tij, sepse duhet tė dihet se ėshtė e pa lejueshme sjellja prej diktatorit e Ambasadorit Dell nė Kosovė. Ambasadori Dell po e shkel rendin kushtetuar dhe po bėn presion tė vazhdueshėm ndaj institucioneve vendore pėr shkeljen e Kushtetutės dhe pėr nxitjen e pėrēarjeve mes shokėve tė luftės, pa arsye tė vėrteta. Kjo nuk e nderon as atė, as Zotėri Thomas Countryman dhe as SHBA, sepse jemi tė bindur se edhe ata kurrė nuk do tė pranonin t'i bėnin kėto veprime kundėr SHBA, siē po kėrkojnė ata nga liderėt vendorė tė veprohet kundėr interesave tė vendit tė vet.

A ka prioritet mė shumė se zbatimi i sundimit tė ligjeve nė tėrėsinė territoriale edhe nė veri, apo ka prioritet mė shumė marrja me individė tė caktuar nė Prishtinė?

Pse deri me tani, qe 12 vite, nuk ishin kaq energjik nė zgjedhjen e ēėshtjes vitale tė veriut tė Kosovės dhe nė burgosjen e vrasėsve serbė, siē po kėrkojnė energjikisht qė t“i mundėsohet EULEX-it t'i burgosė komandantėt e UĒK-sė pas tė cilave kėrkesa qėndron Beogradi? Veprimet e EULEX-it nuk kanė lidhej me zbatimin e sundimit tė ligjeve, por me prapavijė eliminuese politike tė individėve tė caktuar dhe me nxitjen e trazirave nė mes tė shqiptarėve. Pyeteni EULEX-in pse nuk po e zbaton sundimin e ligjit nė veri!? A ka prioritet mė shumė zbatimi i sundimit tė ligjeve nė tėrėsinė territoriale edhe nė veri, apo me individė tė caktuar nė Prishtinė? Tė urdhėron EULEX-i dhe tė siguron tersin territoriale tė Kosovės, ndėrsa pastaj tė kėrkon nga institucionet vendore te merren me njerėzit nė brendėsi tė Kosovės, pėr tė cilėt ka dyshime pėr keqpėrdorime financiare dhe pėr tė cilėt po ashtu vlen barazia para ligjit!

Ēka fshihet pas numrit tė stėrmadhuar tė votuesve dhe numrit tė stėrzvogėluar tė banorėve?

Numri i stėrmadhuar i votuesve nė Dhjetorin 2010 dėshmon synimin qė me vota tė falsifikuara tė mbahen kėto struktura mafioze nė pushtet, ndėrsa numri i stėrzvogėluar i banorėve nė Prill 2011 dėshmon mė sė miri se ka programe nė Bruksel pėr zvogėlimin real tė popullsisė dhe pėr ndryshimin e strukturės nacionale nė vendin tonė, nė rrugė tė dhunshme! Konkretisht Brukseli i ka udhėzuar vasalėt e vet rural vendor qė numrin e banorėve shqiptarė ta stėrzvogėlojnė, jo vetėm duke e pėrjashtuar gjysmėn e popullit qė jeton dhe punon pėrkohėsisht nė diasporė, por edhe krejt familjet nė vendin tonė qė e kanė dike jashtė vendit, tė mos regjistrohen fare, sikur “nuk janė nė Kosovė”. Sepse nė Bruksel e kanė programuar qė posa tė hiqen vizat edhe 1 milion shqiptarė tė Kosovės do tė shpėrndahen nėpėr Botė me qėllim tė fundit qė nga Kosova njė etnike tė realizohet projekti “MULTIETNIK”, pėrmes njė gjenocidi tė organizuar kudėr shqiptarėve me kėto metoda mafioze.

Atė qė sllavėt e grekėt nuk e arritėn qe 133 vite me gjenocid klasik, duke i vrarė e asimiluar me dhunė shqiptarėt, Brukseli po synon ta arrin me terror social e politik, duke e shkatėrruar ekonomin tonė nacionale dhe duke e bėr jetėn e pa mundur ekonomike pėr shumicėn e shqiptarėve brenda atdheut tė vet, pėrmes njė grushti banditėsh tė korruptuar vasal vendor. Pėr kėto arsye u privatizuan dhe u shkatėrruan ndėrmarrjet ekonomike nacionale duke u mbyll me qindra mija vende pune! U shkatėrrua infrastruktura shėndetėsore, arsimore, u stimulua kriminaliteti e anarkia etj. pėr tė nxit te rinia mosbesimin nė ēfarėdo perspektive pėr jetė dhe qė tė bindet ajo qė si rrugėdalje tė vetme ta sheh ikjen nga atdheu pėr nė perėndim, pėrgjithmonė.

Si po pėrgatitet shpėrndarja dhe demolimi i kombit Shqiptar nė praktikė?

Shpėrndarja dhe demolimi i kombit Shqiptar ka filluar tė realizohet, sistematikisht nga viti 1990 nga ana e Brukselit, me Projektin e Athinės, pėr zhdukjen e shtetėsisė Shqiptare nė tėrėsi, dhe edhe ky falsifikim i regjistrimit tė popullsisė ėshtė nė kėtė funksion.

Pra, numri final i falsifikuar i regjistrimit tė popullsisė i publikuar, nuk ėshtė numri real, por ėshtė numri i DĖSHIRUAR i banorėve, qė do tė mbetet kur tė hiqen vizat. Prandaj Prishtina, qė realisht ka mbi gjysmė milioni banorė, me regjistrimin e falsifikuar tė popullsisė “ka vetėm dyqindmijė banorė”! Kjo ka ndodhur sipas kėshillave mafioze tė Brukselit, ku liderėve tė korruptuar rural vasal nė Kosovė, ju thuhet qė tė deklarojnė se: kanė tri herė me shumė pasuri se sa realisht kan nė fillim tė mandatit, sepse nė fund tė mandatit edhe do ta kenė atė pasuri qė nuk e kanė nė fillim! Natyrisht duke vjedhur! Kjo bėhet qė nė fund tė mandatit tė mos pyetet nga opinioni sa kah ju erdhi e tėrė kjo pasuri – sepse ata atė e kanė deklaruar akoma pa e pas atė! Edhe regjistrimi i falsifikuar i popullsisė, me kėto shifra minore, bėhet me po kėto motive!

Shqiptarėve do tė ju hapen rrugėt pėr ta braktis atdheun e vet, ndėrsa koloni tė reja sllave do te dynden drejt tokave shqiptare pėr t'u realizuar PROJEKTI gjenocidal i Brukselit i quajtur “Kosovo multietnik projekt”! Kjo nuk ėshtė hera e pare qė tentohet te zhduket kombi Shqiptar si dhe aspiratat e tij pėr njė shtet tė bashkuar. Por sigurisht se ėshtė hera e fundit! Kėsaj radhe pėr shqiptarėt po shtrohet pyetja hamletiane: “...ME QEN OSE MOS ME QENĖ...”!

Dikush po mundohet ta ndalojė orėn shqiptare pėrgjithmonė! Por, ne shqiptarėt sikur qė i kemi bindur nė tė kaluarėn kemi me i bind edhe tani armiqtė tanė dhe aleatėt e tyre, se pėrpjekjet e Perandorisė Globaliste tė BE dhe ajo vet kanė me pėrfunduar nė mbeturinat e historisė, pranė Perandorive Bizantine, Romake, Osmane dhe sllavo-Sovjetike. Bashkimi i Kombit Shqiptar brenda njė shteti ėshtė i pa ndalshėm!” Shqipėria do tė bėhet dhe ju nuk do tė arrini ta largoni SHBA nga Evropa, pėr ta regjeneruar sėrish nazizmin e fashizmin tuaj tė zi!

RROFTĖ SHQIPĖRIA E BASHKUAR!
RROFTĖ FLAMURI I SAJ NĖ BALL ME TĖ MADHIN ADEM DEMAĒIN!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: Re: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. EmptySat Jul 23, 2011 4:38 pm

Krushka e tij = Milica Shoku = Fallzic, shok i Jeremicit Nafte = Arakanit ne 1990'at. Detin = Grekut, vec Edi rama e pshtoj EU = Na largoj nga Europa me hajni Rregjistrimin e popullsise= Sic deshti Greku.
Berisha: Bashkimi, nuk ėshtė mė interes i shqiptarėve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: Re: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. EmptySun Jul 24, 2011 3:55 pm

Sali Berisha: Ideja e bashkimit kombėtar, nga njerėz spekulantė
”Spekulant, njerėz tė cilėt janė absolutisht me mungesė totale identiteti shqiptar, duhet tė mendojnė nė njė kontekst mė tė gjerė, interesi kombėtar evoluon, interesi kombėtar ka dinamizmin e tij”.

Ideja e bashkimit tė trojeve shqiptare, e hedhur nė media nga organizata dhe personalitete tė veēantė, ėshtė komentuar sot dhe nga kryeministri Sali Berisha nė mbledhje e Kėshillit Kombėtar tė Partisė Demokratike. Me tone tė ashpra, Berisha ka deklaruar se pėrēuesit e kėsaj ideje duhet tė kenė parasysh se shėrbimi mė i mirė qė mund t’i bėhet kombit ėshtė integrimi nė Bashkimin Evropian.

“Ata qė paraqesin pas 20 vitesh idenė e bashkimit, duhet tė kenė parasysh se interesi mė i mirė i shqiptarėve ėshtė Europa e bashkuar. Toka ėshtė e pėrjetshme, njerėzit janė udhėtarė. Integrimi i tyre nė BE ėshtė, pėrveē tjerash, edhe mėnyra e sigurt e ndėrprerjes pėrfundimtare tė vjedhjes, grabitjes sė trojeve shqiptare”, tha Berisha.

Por, nė mėnyrė direkte kreu i qeverisė shqiptare ka komentuar edhe personat qė kanė hedhur kėtė ide. Ai ka deklaruar se ata janė spekulantė dhe kanė mungesė identiteti shqiptar. Sipas tij, koha kėrkon qė politikanėt dhe njerėzit tė mendojnė nė njė mėnyrė mė tė gjerė.

“U ndala nė kėtė moment, sepse spekulant, njerėz tė cilėt janė absolutisht me mungesė totale identiteti shqiptar, duhet tė mendojnė nė njė kontekst mė tė gjerė, interesi kombėtar evoluon, interesi kombėtar ka dinamizmin e tij. Ne nuk imponohemi, ecim drejt standardeve. Europa ėshtė transparente”, tha Berisha.

Komentet e kreut tė mazhorancės kanė ardhur pas deklaratave tė lėvizjes “Aleanca Kuq e Zi”.
http://www.botasot.info/def.php?category=6&id=129261Kjo nuk na pelqeu !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: Re: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. EmptySun Aug 07, 2011 12:25 am

Faktet ( sod)

Serbia 2010 GDP purchasing power parity. $80.1 billion (2010 est.) GDP - per capita (PPP): $10,900 (2010 est.) Albania GDP purchasing power parity. $23.86 billion (2010 est.) GDP - per capita (PPP): $8,000 (2010 est.) Kosova GDP purchasing power parity. $11.51 billion (2009 est.) GDP - per capita (PPP): $6,600 (2010 est.) Serbia ka nje GDP purchasing pover parity: te pakten $45 bilion mbi ate te Shqiperise dhe Kosoves se kombinuar. Edhe mirqenja e Serbise eshte $10,900 kundrejt Shqiperi dhe Kosove e kombinuar vetem $7,400. Ekonomikisht Shqiperia dhe Kosova jane 2 here me te dobet se Serbija. Nga ana tjeter Serbija ka nje shtet te qendrueshem politikisht me nje qeverri qe sundon mbi rregullin e ligjit me nje polici te mbeshtetur nga Ushtria Serbe. Se fundi Putin I dha nje kredi Serbise prej $10 miliard per modernizimin e ushterise me paisje ultramoderne perfshi sistemet S-300. Dy bazat ushtarake ajo Ruso – Serbe ne Nish dhe Baza Jug ne Bujanovac deshmojne per qellime agresive grabitqare te Aksit ushtarak Paris-Beograd-Moske ne Ballkan. Shqiperia dhe Kosova nuk kane Ushteri jane te infiltruar nga agjenturat e huaja qe kontrollojne Policine dhe sundojne me qeverri kuislinge te zgjedhura nga parti fantazma. Shqiperia dhe Kosova jane te paqendrueshme politikisht, dhe nuk kane mundesi te zhvillojne nje program politik-ekonomik indipendent. Te dy keta kombe klasifikohen si shtete te deshtuara qe nuk jane ne gjendje te krijojne dhe te qeverrisin nje komb. Faktikisht Shqiperia Jug-Lindore eshte Greqi, banoret kane ndryshuar emrat dhe kombesine nga Shqiptare ne Greke. Pensionistave Greqia i paguan 350 Euro ne muaj pension, flasin Greqisht, i edukojne femijet ne shkolla Greqisht, nuk njohin Flamurin Shqiptar por ate Grek. Eshte ceshtje kohe kur Shqiperia Juglindore me nje referendum do te deklarohet Greqi. Faktikisht Kosova Veriut ose Sektori Famekeq Francez eshte Serbi. Kosovaret jane debuar dhe jane zevendesuar me kolone Serb. Kufiri Kosove Serbi nuk egziston dhe 30% e territorit Kosovar eshte nen legjislacionin Serb ata kane shkolla, spitale, polici , dhe organe judiciare Serbe. E verteta eshte me e zeze se sa mundohen te na e servirin disa….


Nese shkohet keshtu si deri me tani nji ndarje e mbrenshme e kosoves,pra esht nji rrezik i madh,se dot na shkatrrojn nga mbrenda, dhe sdot vlen asgje ,at qe ne pretendojm ne se nese ndahet kosova dot ndahet Mali zi Maqedoni,Geqia.ky dizajn vlen veq per shqiptart, esht shum rrezik, duhet nji qevirisje e re qe ta ben nji rrotacizem komlet te rrethanave te tanishme, me rrethana te reja ne favor tonin,per ndryshe,kta far kuajt e tashtit te gjit jan nonsens, apsolut,n“gjitha aspektet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: Re: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. EmptyMon Aug 08, 2011 2:29 pm

O Xhemo ,ju ka thene xhiti se me 2012 2013 Jugun e shqiperise do te shpallin referendum greket dhe do e marrin me paq,sepse ata e kane nen kontrolle ate edhe tashe e Sal sllobodanka si ha palla se eshte mik i tyre dhe i serbise.
Kurse shkoderen do ta marrin serbet me referendum.
E ne keta ,,patriota me bateri" leshojne komunikata boshe te thata e pasunohen per veti duke mashtrue te mashtruarit se e berem kete e berem ate e bethen ne vend.
3000 vjet nen sundimin e te huajve dhe kurre sjena mbushe mend.dhe kurre liri skena me pas me keto mend qe kemi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty
MesazhTitulli: Re: E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.   E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves. Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
E ardhura e Shqiperise, sigurisht dhe e Kosoves.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: