Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Vetmia e kohėpaskohshme, e mirė pėr shėndet...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Merisa
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 276
Age : 26
Vendi : Kosovė
Profesioni/Hobi : mjekesi
Registration date : 16/03/2009

MesazhTitulli: Vetmia e kohėpaskohshme, e mirė pėr shėndet...   Thu Jul 01, 2010 12:42 am

Edhe pse njerėzit nė natyrėn e tyre janė qenie tė shoqėrueshme, nganjėherė ata kanė nevojė pėr vetmi, e cila do t’i shėrbente shėndetit tė tyre mendor dhe fizik- tregon njė studim amerikan.
Disa njerėz nuk dėshirojnė tė qėndrojnė vetėm, mirėpo njė studim i ri tregon se vetmia e kohėpaskohshme sjell njė numėr tė madh tė mirash.
Njerėzit tė cilėt me veten e tyre kalojnė kohė kualitative, janė tė shėndetshėm mendėrisht, dėgjojnė veten, kanė vetėbesim mė tė madh dhe mė rrallė sėmuren.
Kėto rezultate janė tė fituara nga studimi ku kanė marrė pjesė mė shumė se 2.000 njerėz.
Problemi qėndron nė atė se shumica e njerėzve nuk dinė ta shfrytėzojnė nė mėnyrė kualitative kohėn kur janė tė vetmuar. Nė vend se tė pėrqendrohen te vetvetja, te nevojat dhe dėshirat e tyre, nė ato momente shumica prej tyre vuajnė qė janė vetėm.
Megjithatė, disa njerėz dinė qė ta shfrytėzojnė vetminė nė mėnyrė cilėsore, ashtu qė nganjėherė tėrhiqen nga tė gjithė nė mėnyrė tė vullnetshme qė tė ‘gjejnė veten’ dhe tė pėrcaktojnė prioritetet e tyre.

Jepne mendimin per kete teme ju lutem...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Vetmia e kohėpaskohshme, e mirė pėr shėndet...   Thu Jul 01, 2010 1:02 am

Volla edhe une shpesh shkoj buz liqeni dhe knaqe duke i shiku valet si perplasen njera me tjetren.
I pasna punt mire...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Merisa
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 276
Age : 26
Vendi : Kosovė
Profesioni/Hobi : mjekesi
Registration date : 16/03/2009

MesazhTitulli: Re: Vetmia e kohėpaskohshme, e mirė pėr shėndet...   Thu Jul 01, 2010 1:06 am

vetmia te qlodh psiqikisht dhe te ben te ndihesh me mire
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Vetmia e kohėpaskohshme, e mirė pėr shėndet...   Thu Jul 01, 2010 1:15 am

C'a me tregove...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Vetmia e kohėpaskohshme, e mirė pėr shėndet...   Sat Jul 03, 2010 12:36 am

Vetmia ndikon pozitivisht por jo koh te gjat , si de shetitja neper male qetson shum .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Vetmia e kohėpaskohshme, e mirė pėr shėndet...   Sun Jul 04, 2010 12:45 am

Volla Bashkom une malve ju frigohem se ne mal cka nuk ka?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Vetmia e kohėpaskohshme, e mirė pėr shėndet...   Fri Jul 09, 2010 9:13 pm

Per mua vetmia eshte e mire kur duhet te zgjidh ca probleme te komplikuara....

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sportisti
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 36
Age : 27
Vendi : prishtine
Registration date : 12/07/2010

MesazhTitulli: Re: Vetmia e kohėpaskohshme, e mirė pėr shėndet...   Mon Jul 12, 2010 10:52 pm

Vetmia per dike eshte shume e mire edhe pse kjo nuk vlen as pak per mua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Vetmia e kohėpaskohshme, e mirė pėr shėndet...   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Vetmia e kohėpaskohshme, e mirė pėr shėndet...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shėndeti-
Kėrce tek: