Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Bisede e lire (chat)

Shko poshtë 
+60
Blerti_Gashi
Ajet
Albona
Eva0506
elisa
Driola
Orfe@
rolling
tina
Ago Muji
MUHAMETII
beti
Nezir Myrta
Parapsikologu
njonidrenica
istogalia
Fjona
Luki
zeriatdheut
eri M
Dano
Leka i Madh
Valdrini_pr
sy shkruari
beri
meti
bledi
Lejla
**Embelsira**
dreni
Mysafir
Aquila
flaka
Sofra
beni100
absurdja
Guximi
STUPCAT
Lina
drenusha
besa-bese
rrebelja
meli
Lea_uk
stine
sofia
ribery
E_Bukura
silvi
tom sojer
Vista
alissa
Sy kaltri
azzurra
anjesa
Beton
shaban cakolli
Kosovarja
Anna
Riki30
64 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
avatar



Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyWed Dec 10, 2008 3:37 pm

E me dite ti se ku po em dhemb, nuk kishe pyet hiq, hahahaha.

Sa i perket asaj teme , nuk e di se si mundet me kan ndryshe ajo, per veq se ashtu siq kam thene une, sepse ashtu po duket sikur kjo teme chit-chat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyWed Dec 10, 2008 3:39 pm

A e kryt filmin qe e bajshit llaf Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyWed Dec 10, 2008 3:41 pm

Akili, shiko sa thjeshte eshte:
P.s kjo teme duhet te jete keshtu: Do i kisha thene ose do i thoja ..., dhe vazhdon ate qe do i thuash antarit/es.

Cfare ka ketu nje DO I THOJA dhe u kry, pse te mos i permbaheni temes??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyWed Dec 10, 2008 3:41 pm

Vesa shkruajti:
A e kryt filmin qe e bajshit llaf Very Happy
Vessa, po i kemi kry me shum se 30 filma deri tani, me vjen keq qe nuk ishe dhe ti pjesmarrese ... !!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyWed Dec 10, 2008 3:43 pm

E qka te beja . hehe shum mir po kush e par rrolin kryesor . mos Akili.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyWed Dec 10, 2008 3:45 pm

Une veq se e dhash propozimin tim. Nuk me duket e arsyshme qe ne ate teme sa here te shkruajm te shprehmi "Do ti thoja ketij siper...". Sepse perveq se po shkon gjat, dhe po kalon ne monotoni nuk eshte e nevojshme kur dihet se titulli eshte dhe qdo kush qe shkruan duhet ta kete parasysh se ne momentin qe shkruan diqka i drejtohet personit siper...Ndryshe eshte tema 'Mos", "Pse", "Merre me mend" etj, keto duhet patjeter te respektohen, ndryshe jemi jasht nga tema. Kjo teme per te cilen po flasim ne, nuk eshte patjeter me shkru titullin, por mjafton qe qdo njeri qe fillon te shkruaj aty ta bej ne kete menyre

Psh:

...Do ishte me mire te tregoheshit pak me te kujdeshem ne raste te veqanta!

Dhe personi siper meje sigurisht qe do e kupton se e kam per ate, dhe mjafton me kaq.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyWed Dec 10, 2008 3:45 pm

Jo moj, per cka jam une aty, Akili nuk vjen ne shprehje ne ate rast.

Ti kishe pas boll me be... !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyWed Dec 10, 2008 3:50 pm

Akili, eshte fakt se ashtu eshte titulli i temes, por po shkon me keq se keq nganjeher ajo teme, pse ??, sepse nje X antar/e po ia fut kot ashtu p.s une jam me larte se ti dhe ai/ajo X antari/ia deshirone te me thot mua dicka dhe me thote, nuk vazhdon sipas temes.

Por nese iu duket qe eshte me mire ashtu, vazhdoni prap me te vjetren ..., nuk kam se cfare iu bej.

Respekt BiBiKiMi ( CIA )...!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyWed Dec 10, 2008 3:58 pm

Bibikim, qdo rregull ka perjashtime. Jane te formuara nga njerezit dhe nganjehere thehen ose te pakten lakohen nga vete ne-njerezit. Edhe ne ato raste qe i ke permend duhet te keni leshime. Pse? Sepse, une psh tash nuk kam qka te theme ty per momentin. Dhe siper teje eshte dikush qe ka shkruar diqka qe me ka shtyre ti theme diqka, qka do qofte ajo, dhe e marr kuot shkrimin e tij\saj dhe i theme diqka. Dhe keshtu vazhdon tema...E rendesishme mendoj une, eshte qe mos te merr tema kahje te keqe, mos te fillojne me sharje, fyerje e gjera te kqija, ne te kunderten deri sa zhvillohet nje debat edhe pse i ngusht ne keto tema, me mesazhe pozitive, nuk eshte patjeter ti permbahemi rregullave me perpikmeri.

A eshte me mire nese une ne ate teme te drejtohem ty ne kete menyre: " Do ti thoja ketij siper se nuk kom qejf syt me ti pa" apo "...nganjehere me dukeni monoton".

Ne te paren nuk e kam thy rregullen, por jam shpre shume vrazhed! Ne te dyten, e kam laku pakes rregullen e temes, por nuk jam tregu i vrazhed! Ketu eshte ideja...kush e kupton.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyWed Dec 10, 2008 6:38 pm

Akili, do ia bejme disi pas Vitit te Ri, hahaha... !!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aldren1
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Aldren1


Male
Numri i postimeve : 144
Age : 28
Vendi : Gjakove
Profesioni/Hobi : Futboll
Registration date : 02/10/2008

Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyWed Dec 10, 2008 9:05 pm

a jeni gjalll o forum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 35
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyMon Dec 29, 2008 12:05 pm

kuku sa mir pi rriket qata kapucat babadimrittt
ncncncncnc
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 35
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyMon Dec 29, 2008 12:05 pm

Fjona shkruajti:
kuku sa mir pi rriket qata kapucat babadimrittt
ncncncncnc
shqiponjes moj deshta me thon se krejt jom trullav
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyMon Dec 29, 2008 4:58 pm

sigurisht ka ndikuar pregatitja per festat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyThu Jan 22, 2009 12:40 am

Xhavo, hajde breh zotri shprehe ate qe te mundon, thuaj ajo qe te pengon te une??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyThu Jan 22, 2009 12:41 am

lere 1 minut se i ka ca pun me mu tek UCK dhe ushtria e RSH
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyThu Jan 22, 2009 12:41 am

Skom kurgjo me ty BiBiKiM, se nuk te njoh, do te ishte budallaki me personalizu. Po shum po e rrit mendjen, po shitesh kishe njeri me ndikim ketu, e po kercnohesh! Qajo po me pengon mu!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyThu Jan 22, 2009 12:43 am

Kqyr xhavo, se ke hanger en gullash te prisht, shko lexo qka ka than e qfar njeri ke mbrojt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyThu Jan 22, 2009 12:45 am

Ago Muji shkruajti:
Kqyr xhavo, se ke hanger en gullash te prisht, shko lexo qka ka than e qfar njeri ke mbrojt.

Ti n'kofsh qaq i zoti tregoj atij qe eshte ndryshe. Une i lexova vetem shkrimet e fundit dhe nuk e pash te arsyshem reagimin e juaj. Unë u kapa per tekstin, jo per individin, se haxhin nuk e njoh. Edhe nuk eshte burrni me i kercnu pleqt. Kete sen te ju e pash ma spari. Kjo nuk osht tradit e jona!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyThu Jan 22, 2009 12:46 am

xhavo_ shkruajti:
Skom kurgjo me ty BiBiKiM, se nuk te njoh, do te ishte budallaki me personalizu. Po shum po e rrit mendjen, po shitesh kishe njeri me ndikim ketu, e po kercnohesh! Qajo po me pengon mu!
Nuk po rris mendjen as pak, as gje me ndikim se sa ti nuk kam ,antar i keti forumi jam dhe une, te drejtat e barabarta i kemi. Cka kam une me shume se sa ti e te tjeret eshte se mund t'i fshi, editoj postimet ( normal ato qe jane per tu fshi apo editu ).

Ti tani me thua qe e rris mendjen dhe dukem sikur Zot i forumit apo Zot i gjithesis!!, jo jo shoky as mos te shkon ne mendje ajo gje. Nuk jam une ai qe ka fillu me te ngacmu, por je ti, nese vec ne nje teme e kam fy nje antar/e dicka, normal nese e ka tepru dhe une di me kan i keq, sepse Gjak Shqiptari kam e n'a nzehet shpejt.

Me thuaj nese te kam be dicka te pa drejte me mendjemadhesi ( sic thua ti )??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyThu Jan 22, 2009 12:47 am

Cito :
As per historin e Skenderbeut nuk kemi fakte te gjalla se a ka qen shqiptar apo turk sepse dihet se ky ka masakrue shqiptar musliman ma teper se turku dhe ne shqiperi e ka pasur nje keshtjelle e ne itali 21 keshtjella pra kan e paska mbrojtur Skenderbeu ?

Xhavo, te arsyeshme te duken keto fjal te tij?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyThu Jan 22, 2009 12:50 am

Degjo Xhavo, se lexova me lart qfar shkrove, nuk ka ktu asgje personale, por parimore, dhe ne ketu i vleresojm qeshtjet sipas opinionit tone, secili ka opinionin e vet dhe ka te drejt ta shpreh. Te niseshim ashtu si thua ti personale shume anetar ketu do ishim pre e vra qysh moti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyThu Jan 22, 2009 12:52 am

Cito :
Shqiptaret nuk kan histori te njemendet dhe as nje patriot shqiptar nuk po del qe ka luftue per troje e shqiptari sepse secili njeri tjetrin duke e shpallur tradhetar.Une kam punue ne Mal te Zi sidomos tek familjet e Rexhep Qosjes dhe serbisht a me besoni flitshin.Ne maqedoni kam punue na Zajac e ne çdo fshat dhe a e dini qe edhe femrat spiunojshin fqinjet,nuk ka pas familje qe nuk ka spiunue per njeri tjetrin.Ne Presheve edhe atje e di mire dhe e njejta gje!Ne kosove ma po dihet une kam punue si taxi dhe sa pleq me plisa te bardhe qe neper oda e qitshin plisin me nje ane dhe kur flitshin derse trima e çka me ju thene vete qata qena i kam pare ne oret e mengjezit duke shkue ne polici e dhene informata,bile edhe grat e do shpianikeve qe sta merrke mendja .
Vetem nje po ua them mbasi une nuk kam mundur tju bashkoi si nje vater e shqiptareve qe jeten time e kam flijue me qindra here as ti Sofra e Beton e there qe po mundoheni me ba bashkimin e trojeve mos u mundoni me humbe kohen se sherrin keni me ja pa,por dhinje kete qeshtje se as tana shtetet nuk po mundenme na ra ne fije se a jena qenje njerezore apo shtazore.

Opinion me vend te duket ky more xhavo?? shih qka thene njeriu qe iu bere krah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyThu Jan 22, 2009 12:53 am

Kqyre cka eshte tjetera he kuku Zot runa.

Haxhiu01 shkruajti...

I vetmi shqiptar qe nuk ka pas lidhje me tradheti ka qen Shaban Polluzha dhe vete shqiptari nga nje fshat i gjakoves e ka vrare me gishtin e vete emrin ja kam harrue por ka ende deshmitar qe kemi punue ne ate fshat dhe qe vete deklaron duke na then se a pe shihni kete gisht ?PO ja banem!Ky gisht e ka vare Shaban Polluzhen,jam que e ja kam ngjite por me ndajten e din Fehmiu nga Seniku i Malisheves dhe njefare Shabani nga Bllaca ne moshe te shtyre tani.


Xhavo me thuaj nese eshte normale kjo qe ka thene??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 EmptyThu Jan 22, 2009 12:54 am

Ago Muji shkruajti:
Cito :
As per historin e Skenderbeut nuk kemi fakte te gjalla se a ka qen shqiptar apo turk sepse dihet se ky ka masakrue shqiptar musliman ma teper se turku dhe ne shqiperi e ka pasur nje keshtjelle e ne itali 21 keshtjella pra kan e paska mbrojtur Skenderbeu ?

Xhavo, te arsyeshme te duken keto fjal te tij?


Nuk jam akademik hisotrian, mirpo janë gjëra te perfolura ndërmjet historianeve. As nuk them qe janë te verteta, por as te paverteta!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 38 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Bisede e lire (chat)
Mbrapsht në krye 
Faqja 38 e 40Shko tek faqja : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next
 Similar topics
-
» Bisede Me 3 fjalë...
» Bisedë me nivel i dy krijuesve bashkëkohorë
» Masoneria (Frimasoneria - Muratorët e lirë)
» BALADË PËR FJALËN E LIRË - Gjakush Tana - Uskana

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: