Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 A ėshtė UĒK-ja ushtria mė e suksesshme e shekullit ne botė?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: A ėshtė UĒK-ja ushtria mė e suksesshme e shekullit ne botė?   Fri Mar 05, 2010 12:12 pm

qyshjo more ka qlirue te gjitha tokat ,,shqiptare" jene nen serbi maqedoni mal te zi.
Lideret e saje kane bere kosoven multi pa komb pa flamur pa identitet kan shit gjysmen e kosoves .
Ata ne maqedoni jan fut ne qeveri dhe vrasin shoket e vet edhe ne prsheve e bujanovce ja lujten nenen popullit keta ,,trima" te serbise hajna e kriminela.
QE luftuan per pushtet e jo per atdhe.
tashe edhe Bullgarine serbine greqin kane me okupue keta ,,trima"....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
medvegje
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 18
Age : 56
Vendi : Gjermani
Registration date : 20/04/2009

MesazhTitulli: Re: A ėshtė UĒK-ja ushtria mė e suksesshme e shekullit ne botė?   Fri Mar 05, 2010 11:02 pm

Nuk do te shkojme me large ndalemi ne Evrop.As nje shtet ne Evrop nuk ka fitu lufte pa ndihmen e dikujte tjeter.Ndihmat ju kane ardhe me njerz,me politike dhe me arme.Po mos te ishte UCK-ja nuk do te kishte lufte qlirimtare mirpo nuk duhet harruar se qfare betimi kane dhane ushtarte e UCK-se, betimin per te qliruar gjitha trojet etnike .Nato erdhi jo ti ndihmoje UCK_se por ta ndal luften dhe masakren qe bente serbija ndaj popullit shqipetar.UCK_ja pa deshim ka qen ushtri qe luftoi per qlirimin e tokave tona etnike por kur hyni Evropa dhe te them bota ne Kosove UCK_se ja ndali rrugen ku donte te shkoje.Fajtoret me te medhej jane uck_ja dhe shqiptaret ,tokat mbeten te ndara populli pram me lot ne sy e dikushe po jeton per interesa personale.M.Aliu pershendet te gjithe shqiptaret .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Angela
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Female
Numri i postimeve : 33
Age : 32
Vendi : Shqiperi
Registration date : 02/03/2010

MesazhTitulli: Re: A ėshtė UĒK-ja ushtria mė e suksesshme e shekullit ne botė?   Sat Mar 06, 2010 7:10 pm

UĒK ka qene ushtria e frymezuar nga idealet me te larta njerezore. Nga dashuria per Atdheun, nga lufta dhe perpjekja per Bashkim Kombetar, ushtria e perbere nga njerez qe nuk kursyen as jeten e tyre, nuk menduan per femije dhe per familje po derdhen gjakun ne emer te idealeve me te shenjta qe ekzistojne ne bote dhe ne jete. Si e tille ajo mund te jete vecse e suksesshme dhe e paharrueshme sepse gjaku i derdhur per liri dhe per nder nuk mund te harrohet dhe nuk mund te shkelet, pavaresisht se si vijne situatat momentale per nje vend. Per mendimin tim ajo Ushtri eshte nje krenari e pavdekshme dhe e perjetshme qe flet per madheshtine dhe krenarine e nje populli te shumevuajtur mbi te cilin eshte ushtruar historikisht nga pushtuesit dhe nga indiferenca e botes presioni i ndarjes se pallogjikshme. Ajo Ushtri eshte nje trashegimtare e denje e traditave me te mira ilire, arbereshe, shqiptare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: A ėshtė UĒK-ja ushtria mė e suksesshme e shekullit ne botė?   Mon Mar 08, 2010 5:32 pm

ketu thuhet se a eshte ushtria me e sukseshme ne bote.
Absurditet.
Po te kishim qen me te forte ne bote do sundojshim boten e ne ende nuk mund te qlirojme kosoven e leje ma presheven e bujanovcin qe luftuan badihava sa mi marre ne qafe te rinjet per mu pasunue komandantet e tyre te shitur.
Po ashtu edhe ne maqedoni sa me ardhe ne pushtet Ali Ahmeti kurse gjaku i deshmoreve te uck shkoi huq.
Pyetje pa lidhje fare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shkup43
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 6
Age : 50
Vendi : shkup
Registration date : 07/12/2010

MesazhTitulli: Re: A ėshtė UĒK-ja ushtria mė e suksesshme e shekullit ne botė?   Tue Dec 07, 2010 7:44 pm

UĒe Kosoves=ngadhnjimtare
UCPMB, UĒ Kombetare-Deshtuese
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: A ėshtė UĒK-ja ushtria mė e suksesshme e shekullit ne botė?   Thu Dec 09, 2010 11:43 am

UCK nuk ka ngedhnjyer as kunde ne trojet shqiptare.
po Nato..
PO te kishte ngadhjyer UCK do te kishim shtetin tone ,e jo koloni.
Dikush nuk po kupton qeshte koloni dhe qeshte shteti.
Askunde nuk patem suksese -sepse njerezit disa politikane shfrytezuan luften per pushtet e jo per shtet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: A ėshtė UĒK-ja ushtria mė e suksesshme e shekullit ne botė?   Thu Dec 09, 2010 7:23 pm

UN-mendoj se uck-ja esht ngadhnjyse sepse qdo gje qe follon ne kosové ne qdo aspekt fillon e mbaron me faktorin UCK, pra un mendoj ktu esht dhe fillozofija e gjith ksaj qeshje...!..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: A ėshtė UĒK-ja ushtria mė e suksesshme e shekullit ne botė?   Fri Dec 10, 2010 3:30 pm

po cfare ngadhnjyese more.
ngadhnjyese eshte nje ushtri kure mbron popullin e vet ,e keta as bethen e vet sun e kane mbrojte .
Trimat u vrajten ,u munduan bolle te bejne dicka ,po keta tjeret u futen neper hotele luksoze dhe i lane shoket ne balte.
E sote bashkpunojne me tradhtaret e serbise e dajne kulaqin bashk.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: A ėshtė UĒK-ja ushtria mė e suksesshme e shekullit ne botė?   Fri Dec 10, 2010 8:35 pm