Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?

Shko poshtë 
+7
BashKom
xhiti
Driniiiii
xhema
detektivi
feride
......
11 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? - Faqe 2 EmptyFri Mar 05, 2010 12:12 pm

qyshjo more ka qlirue te gjitha tokat ,,shqiptare" jene nen serbi maqedoni mal te zi.
Lideret e saje kane bere kosoven multi pa komb pa flamur pa identitet kan shit gjysmen e kosoves .
Ata ne maqedoni jan fut ne qeveri dhe vrasin shoket e vet edhe ne prsheve e bujanovce ja lujten nenen popullit keta ,,trima" te serbise hajna e kriminela.
QE luftuan per pushtet e jo per atdhe.
tashe edhe Bullgarine serbine greqin kane me okupue keta ,,trima"....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
medvegje
Fillestar/e
Fillestar/e
medvegje


Male
Numri i postimeve : 18
Age : 61
Vendi : Gjermani
Registration date : 20/04/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? - Faqe 2 EmptyFri Mar 05, 2010 11:02 pm

Nuk do te shkojme me large ndalemi ne Evrop.As nje shtet ne Evrop nuk ka fitu lufte pa ndihmen e dikujte tjeter.Ndihmat ju kane ardhe me njerz,me politike dhe me arme.Po mos te ishte UCK-ja nuk do te kishte lufte qlirimtare mirpo nuk duhet harruar se qfare betimi kane dhane ushtarte e UCK-se, betimin per te qliruar gjitha trojet etnike .Nato erdhi jo ti ndihmoje UCK_se por ta ndal luften dhe masakren qe bente serbija ndaj popullit shqipetar.UCK_ja pa deshim ka qen ushtri qe luftoi per qlirimin e tokave tona etnike por kur hyni Evropa dhe te them bota ne Kosove UCK_se ja ndali rrugen ku donte te shkoje.Fajtoret me te medhej jane uck_ja dhe shqiptaret ,tokat mbeten te ndara populli pram me lot ne sy e dikushe po jeton per interesa personale.M.Aliu pershendet te gjithe shqiptaret .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Angela
Fillestar/e
Fillestar/e
Angela


Female
Numri i postimeve : 33
Age : 38
Vendi : Shqiperi
Registration date : 02/03/2010

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? - Faqe 2 EmptySat Mar 06, 2010 7:10 pm

UÇK ka qene ushtria e frymezuar nga idealet me te larta njerezore. Nga dashuria per Atdheun, nga lufta dhe perpjekja per Bashkim Kombetar, ushtria e perbere nga njerez qe nuk kursyen as jeten e tyre, nuk menduan per femije dhe per familje po derdhen gjakun ne emer te idealeve me te shenjta qe ekzistojne ne bote dhe ne jete. Si e tille ajo mund te jete vecse e suksesshme dhe e paharrueshme sepse gjaku i derdhur per liri dhe per nder nuk mund te harrohet dhe nuk mund te shkelet, pavaresisht se si vijne situatat momentale per nje vend. Per mendimin tim ajo Ushtri eshte nje krenari e pavdekshme dhe e perjetshme qe flet per madheshtine dhe krenarine e nje populli te shumevuajtur mbi te cilin eshte ushtruar historikisht nga pushtuesit dhe nga indiferenca e botes presioni i ndarjes se pallogjikshme. Ajo Ushtri eshte nje trashegimtare e denje e traditave me te mira ilire, arbereshe, shqiptare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? - Faqe 2 EmptyMon Mar 08, 2010 5:32 pm

ketu thuhet se a eshte ushtria me e sukseshme ne bote.
Absurditet.
Po te kishim qen me te forte ne bote do sundojshim boten e ne ende nuk mund te qlirojme kosoven e leje ma presheven e bujanovcin qe luftuan badihava sa mi marre ne qafe te rinjet per mu pasunue komandantet e tyre te shitur.
Po ashtu edhe ne maqedoni sa me ardhe ne pushtet Ali Ahmeti kurse gjaku i deshmoreve te uck shkoi huq.
Pyetje pa lidhje fare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shkup43
Fillestar/e
Fillestar/e
shkup43


Male
Numri i postimeve : 6
Age : 56
Vendi : shkup
Registration date : 07/12/2010

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? - Faqe 2 EmptyTue Dec 07, 2010 7:44 pm

UÇe Kosoves=ngadhnjimtare
UCPMB, UÇ Kombetare-Deshtuese
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? - Faqe 2 EmptyThu Dec 09, 2010 11:43 am

UCK nuk ka ngedhnjyer as kunde ne trojet shqiptare.
po Nato..
PO te kishte ngadhjyer UCK do te kishim shtetin tone ,e jo koloni.
Dikush nuk po kupton qeshte koloni dhe qeshte shteti.
Askunde nuk patem suksese -sepse njerezit disa politikane shfrytezuan luften per pushtet e jo per shtet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? - Faqe 2 EmptyThu Dec 09, 2010 7:23 pm

UN-mendoj se uck-ja esht ngadhnjyse sepse qdo gje qe follon ne kosové ne qdo aspekt fillon e mbaron me faktorin UCK, pra un mendoj ktu esht dhe fillozofija e gjith ksaj qeshje...!..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? - Faqe 2 EmptyFri Dec 10, 2010 3:30 pm

po cfare ngadhnjyese more.
ngadhnjyese eshte nje ushtri kure mbron popullin e vet ,e keta as bethen e vet sun e kane mbrojte .
Trimat u vrajten ,u munduan bolle te bejne dicka ,po keta tjeret u futen neper hotele luksoze dhe i lane shoket ne balte.
E sote bashkpunojne me tradhtaret e serbise e dajne kulaqin bashk.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? - Faqe 2 EmptyFri Dec 10, 2010 8:35 pm