Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Tallava!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
arberkyqyku
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 25
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : Futbollist,IT Computer
Registration date : 21/09/2008

MesazhTitulli: Tallava!   Thu Mar 26, 2009 2:21 am

Ē'farė mendoni pėr kėtė zhanėr tė muzikės?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.ajaxitc.com
Mergimtari
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 105
Vendi : Jashtė forumit
Registration date : 31/05/2008

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Thu Mar 26, 2009 1:47 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
valmir9
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 141
Age : 27
Vendi : Theranda (Slloveni)
Registration date : 27/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Fri Mar 27, 2009 6:24 pm

Hmm muzika Tallava esht e mir per gurbetqaret, a e dini pse?A keni ndegjuar najher naj Tallava dhe non-stop flitet per qytetet e vendlindjes, tallava-ja pra i bashkon shqiptaret se bashku me vendlindjen e tyre. Mos tkish qen tallava-ja shum njerz e kishin harru prejardhjen.prsh. (E per gostivarin, tetoven, prishtinen, kercoven etc...edhe nje foli ne tallava "e kush se don at dheun e vet, i madhi zot o shpejt o ka me hjek")Ky esht mendimi im, po gjitashtu nuk duhet me tepru teper tallava..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
valmir9
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 141
Age : 27
Vendi : Theranda (Slloveni)
Registration date : 27/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Fri Mar 27, 2009 6:25 pm

valmir9 shkruajti:
Hmm muzika Tallava esht e mir per gurbetqaret, a e dini pse?A keni ndegjuar najher naj Tallava dhe non-stop flitet per qytetet e vendlindjes, tallava-ja pra i bashkon shqiptaret se bashku me vendlindjen e tyre. Mos tkish qen tallava-ja shum njerz e kishin harru prejardhjen.prsh. (E per gostivarin, tetoven, prishtinen, kercoven etc...edhe nje foli ne tallava "e kush se don atdheun e vet, i madhi zot o shpejt o ka me hjek")Ky esht mendimi im, po gjitashtu nuk duhet me tepru teper tallava..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tosybell
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 148
Age : 28
Vendi : gjakove
Profesioni/Hobi : Fotograf
Registration date : 08/11/2009

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Mon Nov 09, 2009 5:07 am

nuk kuptoj qysh nje muzik GABELESH ngohet nga nje shqiptar i vertet hmmm oj shqipe mushu man nje her e pergjithmon

shqiptaret qe jetojn jash njher ngoishin muziken shqipe me qifteli dhe e adhurojshin flamurin e tyre me shqiponj kurse tash pyti!!! thot ne e kemi flamurin me ylla :@:@::@


o zot o bina en veti o merrna me veti Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Mon Nov 09, 2009 12:05 pm

muzika tallava=tollovi dhe asht zhanerr i ashkalive egjiptinanve e i romve,kordinim aty peryty asht i kollajshum me u vallxu mun te vallxon dhe aj se ska lidhje me muzik per ket arsyje edhe perdoret tek ne dhe jo per diq tjeter.per fat te keq pa ket lloj muzike neper diskoteka te mdha ski shanc. .por kshtu tjojn po e lyp trendi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Mon Nov 09, 2009 12:09 pm

PER TOSYBELL;njejt edhe un nuk kuptoj sese nji tradhtar si sala votohet nga vet poplli vet po thuj qe 20vjet .no koment!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tosybell
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 148
Age : 28
Vendi : gjakove
Profesioni/Hobi : Fotograf
Registration date : 08/11/2009

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Mon Nov 09, 2009 5:31 pm

Po une menoj se votohet per arsy qe poplli din mi votu drejtin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tosybell
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 148
Age : 28
Vendi : gjakove
Profesioni/Hobi : Fotograf
Registration date : 08/11/2009

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Mon Nov 09, 2009 5:36 pm

a sa i perket Tallavas mendoj se e ngoin ata njerz te cilet nuk din shka osht muzika shqipe e jo kret populli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Mon Nov 09, 2009 6:20 pm

po edhe ata qe e ndegjojn at muzik jan poplli, per fat te keq por un mendoj se edhe politika e jon kombetare dhe muzika gjinden ne nji kolaps tektonik,e kan te njejtin problem!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tosybell
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 148
Age : 28
Vendi : gjakove
Profesioni/Hobi : Fotograf
Registration date : 08/11/2009

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Mon Nov 09, 2009 6:21 pm

jo breh kret poulli nuk e ngon at muzik zotni e ceka at muzik e ngoin sidomos mergimtaret te cilet jon patriota te mdhaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Mon Nov 09, 2009 6:29 pm

PO EDHE SALEN DE NUK E ZGHEDH I TER POPULLI DHE SA HER NE KOSOV E SHQIPRI PO VOTOHET ENDE ME LISTA TE NJERZVE TE VDEKUR E KJO E NJEJT........klm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Delia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Tue Nov 10, 2009 12:29 am

Xhema kujdes shkronjat kapitale jan tė ndaluara , se kan pa hala stafi se ta fshijn .

Saj pėr ket temės sod shumica i dėgjojn tallava sdi qka u ba veq ka tė sillesh tallava , bile vet mė ra nė vesh njė rap a qka jan kto qė veq folin si nėpėr andrra me jav dėgju fjalit tė mira i kishin ,
Unė pėr vete i preferoj qifteia dhe sharkija .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Delia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Tue Nov 10, 2009 12:44 amDėgjone si tingllon qiftelija
lutfi,qifteli gazi
Shikone edhe kėt se si me bėhet sod qiftelia me muzik moderne


Bile edhe kinezėt kishin zan me preferu qiftelin


Kinezi Kendon SHqip qifteli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shahini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 37
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Tue Nov 10, 2009 1:26 am

tane njerezia po behet shqiptar,nje komb i vetem ne bote!

Po na kan lakmi !Se nuk ka race ma te meqme si femrat edhe mashqit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Tue Nov 10, 2009 12:21 pm

Muzika tallava eshte e mire per vesh edhe pse ska ndonje vlere.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Sat Feb 13, 2010 1:05 am

Valla bashe me pelqejn dhe cuditem te gjith thon se nuk jan kenge te mire dhe ne cdo dasem leshohet cd me muzik tallava. keto ta bejn atmosfer .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Sat Feb 13, 2010 1:27 am

po per bes se krejt jem ba tallava, se edhe po e han pazari!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Sat Feb 13, 2010 1:29 am

Valla edhe plakat xhem nuk ka qef te vallzoj me defa .po i kam ndegju shum here duke kerku te leshojn cd.se defave ju ka dal moda po thon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Sat Feb 13, 2010 1:38 am

FIONA, pasi je femer dhe nese ki veq pak elan ne muzik nisja tallava, se di si i ki kushtet veq ki me ba pare si zalli ,ski mej besu as vetes veq ne zvicer ki me thy rekord.!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Sat Feb 13, 2010 1:41 am

hahhahahhah xhem me shum deshire do hyja nje aktiviteti till por e keqja qendron se nuk kam ze! dhe i kam zili mamit time se ka nje ze te mrekullushem e un e shkreta hiq
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Sat Feb 13, 2010 2:38 am

e jo pa ze tallava nuk shkon, pra te kesh fat ne profesion qe i kushton randsi dhe studion ndoshta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tallava!   Sat Feb 13, 2010 2:44 am

kshilla te mirfillta jipen njerzve qe i adhuron.
e jo te mirfillta atyre qe do qe te i“av thyejsh qafen!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tallava!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tallava!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: