Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!

Shko poshtë 
+76
ramadan mekaniku
valmir9
an-di
xhiti
Ramizi
Mehmeti
Mirushe
Aktiv
Tatoo
Medalim
Hamitmatjani
PeriiKeputur
Muja e Halili
paioni
Clarence
Eagle Eye
Eklips
korcaeagles
LISI
Delia
anila
Aldo
klodian
GERI_G
Fjona
ngadhenjimi
dezertori
xhavo_
play
Arber01
Guximi
aristokrati
murturi
Kasper
Blerti_Gashi
Teutaa
Tropojani
sela-mi
Xili
fina
Jani
E_Bukura
shqiptar real
lilu
nardlushnja
feratkoca
lilly
forca1
blerim krrqa
ss1
agim__barja
kacimix
fatlum
Labinot Drenica
comeback
njonidrenica
besim78
Leka i Madh
blerim
petritkola
Gjura
katunariplak
Martina
MUHAMETII
Pirro i Epirit
Mergimtari
**Lumi_
Sofra
tom sojer
Beton
el43
Eva0506
zeriatdheut
Luki
Ademi85
Ago Muji
80 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next
AutoriMesazh
Aktiv
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Aktiv


Male
Numri i postimeve : 87
Age : 45
Vendi : Toke
Registration date : 29/01/2009

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptySun Feb 01, 2009 4:07 pm

petritkola shkruajti:
Aktiv shkruajti:
Te tilla Parti qe fshehurazi ende ne vitin 2009 para botes demokratike qe i quani shebime intelegjente ,mund te jen te tilla qe ushtroin veprimtari gjysem legale .

Sherbimet intelegjente ne boten demokratike duhet te jene me sherbime demokratike e jo komuniste legale .

Mjafte se e lodhet popullin me gjithe keta bobardime qe bombardoni popullin per çdo dite e me shume .

Fsheurazi...?

[url=http://shpresademokrate.blogspot.com/
http://shpresademokrate.blogspot.com/[/quote[/url]]


Dueht te jeni i paditur , i papjekur, ose i paaft qe postoni iditesi te tilla ku mbeshtetni me gjithe keta analizoni vitet e fundit per gjithe infrastukuren e vendit dhe pastai rekallomi parti te tilla .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptySun Feb 01, 2009 4:53 pm

Aktiv shkruajti:



O Zotrinja xhurmaxhinje siç perkrahni edhe ju keta fshehurazia parti pse kerkoni ti hudhni poshte me idiotesit tuaja gjithe keta 18 /19 vitet e fundit te shqipris ku bo bazoaheni Zotrinje .
Keni haruar Zotri xhurmaxhinje se nga siteni komuniste me frastuktur dolem nder ZEROOOOOOOOOOOO.?
Po me thuani Zotrinje xhurmaxhinje çfare pritni ju zotrinje te fleket rregve te Evropes / Botes ?
Mendoni ju Zotri xhurmagjinje se Shqipria ne vitet e fundit eshte ndertuar me nje shkop magjik ?,apo ju xhumraxhine e fshehur patat ate shkop magjike qe ndertuat shqiprin vetem se dy vjete e fundit investimet e infastrukuturat jane ! qe po te vihen ne bilance sa 10 vitet e me parshme ,dhe jo me nje buzhet te paster por duke sakrifikuar e duke hire ne borxhe etj per te realizuar dhe garantuar nje te ardhme te per te miren e gjithve tone ...e gjithe kjo behet per rregullimin e infrastukures e cila juve zotrinje xhurmaxhinje nuk ju pelqen ,po me thuani aman cili eshte kontibuti i juaj per Atdheun ?A po me fshetesirat e me fjal boshe kerkoni te ndertohet vete Atdheu jo jo Zotrinje te xhurmave aty ku te haht nuk te japin do te thote se difishohet e keqja qe kerkoni te jepni per te marre e jo per dhene !

Nese nuk keni mundesi te investoni apo te kontribuoni per popullin ,beni mire ironit tuaja te mbani ne vete ,dhe mos u tallni me popullin tuaj .

Aktiv, ky postimi juaj i fundit ishte vetëm një mbshtjellim politik dhe vazhdim i mbshtjellimeve të më hershme që postoje me shaka për kohën e Sali Berishës, të mbetën shakat në fyt së fundmi dhe po nxjerr mllef tani.

Unë nuk po shkruaj tash për sisteme tjera... e pe se unë ju shmanga replikave tua ku deshte dhe donë ti të futemi për ta nxjerr kokën ku e ke futur për njerin e serbisë Sali Berishën. Unë nuk kam çka të replikojë më tutje ty, se tu ka nxe gjaku edhe shkrimi nuk po të del aq mirë, se je ba nervoz, ato dy shkrimet e mia të mëhershme po ashtu edhe të Kola Petritit që i kam bërë i di i gjithë populli Shqiptar se i ka të provuara me gjak nga Berisha.

Për ta përmbyll replikën me ju do t'ua përkujtoj forumistëve se në kohën e Sali Berishës qeveria e tij popullit i ka shkaktuar tri tragjedi shumë të mëdha.... ajo e vitit 1997, nga e cila u bënë me mijra vrasje..
Në këtë kohë Shqipëria ishte e rrezikuar ndaj fqinjëve të ndahej në dysh në Jug (greqia) dhe në veri(serbia)

- Në kohën e Sali Berishës u bë tragjedia e Vlorës nga e cila humbën mijëra jetëra....

-Në kohën e Sali Berishës u shkaktu tragjedija me e re dhe më e dhimbëshmja ajo e Gërdecit....

Pra, kalo mirë Aktiv, të dëshiroj replikim të më tutjeshëm me forumistët e tjerë sepse unë e përfundova me ty sa i përket Sali Berishën ....Very Happy


Edituar për herë të fundit nga Sofra në Sun Feb 01, 2009 9:12 pm, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptySun Feb 01, 2009 4:57 pm

Mos u thuaj tjerve qfar keni kontribuar o Aktivi, na trego ti qka ke kontribuar per Atdheun.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Muja e Halili
Anëtar
Anëtar
Muja e Halili


Male
Numri i postimeve : 294
Age : 28
Vendi : GalaxY
Profesioni/Hobi : Mi vra shkijet
Registration date : 15/01/2009

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptySun Feb 01, 2009 5:07 pm

Ago Muji shkruajti:
Mos u thuaj tjerve qfar keni kontribuar o Aktivi, na trego ti qka ke kontribuar per Atdheun.
\



Me siguri ka ikur ne mergim...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptySun Feb 01, 2009 5:19 pm

"Mberrin deshmia e Diverolit, fundoset Mediu dhe Pinari, zbardhet trafiku i armeve "

Ky eshte nje tjeter edhe kontributi im.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
klodian
Përjashtuar
Përjashtuar
klodian


Male
Numri i postimeve : 107
Age : 39
Vendi : europe
Registration date : 25/12/2008

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptySun Feb 01, 2009 9:32 pm

Nese ti ke mbet me kontribue per Shqiptari ma mire mos qofte shqiptaria askund o Kolo Petrit, ti din vetem te fyesh dhe te perçash!
Kete e tregon injoranca dhe mentaliteti yt ne vet foton e portallit tend
kjo sdo koment se te identifikon shume mirè!

Tek Sali Berisha do kesh nderin kepucet me ia fshi por as kete smundesh me e mbrri sa te jesh gjallè!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptySun Feb 01, 2009 11:44 pm

klodian shkruajti:
Nese ti ke mbet me kontribue per Shqiptari ma mire mos qofte shqiptaria askund o Kolo Petrit, ti din vetem te fyesh dhe te perçash!
Kete e tregon injoranca dhe mentaliteti yt ne vet foton e portallit tend
kjo sdo koment se te identifikon shume mirè!

Tek Sali Berisha do kesh nderin kepucet me ia fshi por as kete smundesh me e mbrri sa te jesh gjallè!

Une shaje, une fyej? Ku me tregoni ne se ju kam share?

Juve keni me shume se 10 postime qe shani e ofendoni kedo qe mendon ndryshe nga ju.

Juve jnei ne gjurmet e atij qe adhuroni, Berishes,
Ai thote ne Parlament, shkerdhehet, prostitue, kurve...
Ai i thote femijeve pese vjece se kundershtari i tij eshte i tredhur.

Lufta edhe munde te humbet, por me shume dinjitet per veten tuaj ju lutem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aktiv
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Aktiv


Male
Numri i postimeve : 87
Age : 45
Vendi : Toke
Registration date : 29/01/2009

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptyMon Feb 02, 2009 1:07 am

Sofra shkruajti:
Aktiv shkruajti:



O Zotrinja xhurmaxhinje siç perkrahni edhe ju keta fshehurazia parti pse kerkoni ti hudhni poshte me idiotesit tuaja gjithe keta 18 /19 vitet e fundit te shqipris ku bo bazoaheni Zotrinje .
Keni haruar Zotri xhurmaxhinje se nga siteni komuniste me frastuktur dolem nder ZEROOOOOOOOOOOO.?
Po me thuani Zotrinje xhurmaxhinje çfare pritni ju zotrinje te fleket rregve te Evropes / Botes ?
Mendoni ju Zotri xhurmagjinje se Shqipria ne vitet e fundit eshte ndertuar me nje shkop magjik ?,apo ju xhumraxhine e fshehur patat ate shkop magjike qe ndertuat shqiprin vetem se dy vjete e fundit investimet e infastrukuturat jane ! qe po te vihen ne bilance sa 10 vitet e me parshme ,dhe jo me nje buzhet te paster por duke sakrifikuar e duke hire ne borxhe etj per te realizuar dhe garantuar nje te ardhme te per te miren e gjithve tone ...e gjithe kjo behet per rregullimin e infrastukures e cila juve zotrinje xhurmaxhinje nuk ju pelqen ,po me thuani aman cili eshte kontibuti i juaj per Atdheun ?A po me fshetesirat e me fjal boshe kerkoni te ndertohet vete Atdheu jo jo Zotrinje te xhurmave aty ku te haht nuk te japin do te thote se difishohet e keqja qe kerkoni te jepni per te marre e jo per dhene !

Nese nuk keni mundesi te investoni apo te kontribuoni per popullin ,beni mire ironit tuaja te mbani ne vete ,dhe mos u tallni me popullin tuaj .

Aktiv, ky postimi juaj i fundit ishte vetëm një mbshtjellim politik dhe vazhdim i mbshtjellimeve të më hershme që postoje me shaka për kohën e Sali Berishës, të mbetën shakat në fyt së fundmi dhe po nxjerr mllef tani.

Unë nuk po shkruaj tash për sisteme tjera... e pe se unë ju shmanga replikave tua ku deshte dhe donë ti të futemi për ta nxjerr kokën ku e ke futur për njerin e serbisë Sali Berishën. Unë nuk kam çka të replikojë më tutje ty, se tu ka nxe gjaku edhe shkrimi nuk po të del aq mirë, se je ba nervoz, ato dy shkrimet e mia të mëhershme po ashtu edhe të Kola Petritit që i kam bërë i di i gjithë populli Shqiptar se i ka të provuara me gjak nga Berisha.

Për ta përmbyll replikën me ju do t'ua përkujtoj forumistëve se në kohën e Sali Berishës qeveria e tij popullit i ka shkaktuar tri tragjedi shumë të mëdha.... ajo e vitit 1997, nga e cila u bënë me mijra vrasje..
Në këtë kohë Shqipëria ishte e rrezikuar ndaj fqinjëve të ndahej në dysh në Jug (greqia) dhe në veri(serbia)

- Në kohën e Sali Berishës u bë tragjedia e Vlorës nga e cila humbën mijëra jetëra....

-Në kohën e Sali Berishës u shkaktu tragjedija me e re dhe më e dhimbëshmja ajo e Gërdecit....

Pra, kalo mirë Aktiv, të dëshiroj replikim të më tutjeshëm me forumistët e tjerë sepse unë e përfundova me ty sa i përket Sali Berishën ....Very Happy


Nese nuk kuptoni me vjen keq por nderpreni replikat ketu ,sepse behet pa interes per mua nese analizoni mbrapa .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aktiv
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Aktiv


Male
Numri i postimeve : 87
Age : 45
Vendi : Toke
Registration date : 29/01/2009

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptyMon Feb 02, 2009 1:11 am

petritkola shkruajti:
klodian shkruajti:
Nese ti ke mbet me kontribue per Shqiptari ma mire mos qofte shqiptaria askund o Kolo Petrit, ti din vetem te fyesh dhe te perçash!
Kete e tregon injoranca dhe mentaliteti yt ne vet foton e portallit tend
kjo sdo koment se te identifikon shume mirè!

Tek Sali Berisha do kesh nderin kepucet me ia fshi por as kete smundesh me e mbrri sa te jesh gjallè!

Une shaje, une fyej? Ku me tregoni ne se ju kam share?

Juve keni me shume se 10 postime qe shani e ofendoni kedo qe mendon ndryshe nga ju.

Juve jnei ne gjurmet e atij qe adhuroni, Berishes,
Ai thote ne Parlament, shkerdhehet, prostitue, kurve...
Ai i thote femijeve pese vjece se kundershtari i tij eshte i tredhur.

Lufta edhe munde te humbet, por me shume dinjitet per veten tuaj ju lutem.

Zotri Profet

Mendoj para botes jashte mase kokulur me çfare kemi aritur te lexoim nga ti ,dhe mendoni se keni arritur gjera konkrete kure gjithe kete mllef lexon populli per krietarin tone .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptyMon Feb 02, 2009 2:00 am

Aktiv,

Veshtiresi keni me shqipen?
Perse?
Mos e keni te mesuar.
Kryetari i juaj dhe jo i shqiptareve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aktiv
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Aktiv


Male
Numri i postimeve : 87
Age : 45
Vendi : Toke
Registration date : 29/01/2009

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptyMon Feb 02, 2009 4:16 am

Kryetari i Partise Demokratike rrefen per here te pare momentet me te rendesishme te 60 viteve te tij, nga jeta ne nje fshat te Tropojes, deri te ardhja ne Tirane, protestat studentore dhe betimi si President. Pasioni per letersine, oret pafund mbi libra dhe studimi per mjekesi. Si u njoh me bashkeshorten, marredheniet me femijet dhe kontakti i pare me Fatos Nanon ne zyrat e "Zerit te Popullit": "Nje njeri qe shtiret"

Cila ka qene familja juaj?


Kopjimet ndalohen te vendosen ne tema te cilat duhet diskutuar. Mund te vendoset linku vetem atehere kur forumisti diskuton ate cka mendon per temen.

Stafi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aktiv
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Aktiv


Male
Numri i postimeve : 87
Age : 45
Vendi : Toke
Registration date : 29/01/2009

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptyMon Feb 02, 2009 4:36 am

petritkola shkruajti:
Aktiv,

Veshtiresi keni me shqipen?
Perse?
Mos e keni te mesuar.
Kryetari i juaj dhe jo i shqiptareve.

I pa kapshem fakti qe thua nuk jeni shqiptar ?

Jeni vetem nje TURP per faze te Zeze ,sepse udheq nje shtet shqiptar do te thote i gjithe shqiptareve eshte .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptyMon Feb 02, 2009 6:14 am

Perse Berisha nuk guxon te pergjigjet kur i permendin nr.30-te?

Deputeti i LSI-së, Spartak Braho, akuzoi kryetarin e qeverisë se ka lidhje agjenturore me UDB-në (shërbimi sekret në ish-Jugosllavi) dhe se ka qenë informator i rregullt dhe i vullnetshëm. PD-ja dhe kryeministri i kthejnë krahët Biberajt dhe nuk pranojnë ta shqyrtojnë projektin e propozuar prej tij. Braho: “Ai ka dhënë informacione të forta për Komitetin Qendror, për Sekretarin e Parë, shokun Xhelal Gjoni dhe ka pasur takime informative në disa kryeqytete evropiane me zbulues të huaj”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptyWed Feb 04, 2009 6:03 am

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Default


5 Heronjte e Vigut

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Default

5 Heronjte e Vigut Shkulen nga Shkodra


Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Default

5 herojntë e Vigut zhvendosen mes mbeturinave e...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim


Male
Numri i postimeve : 610
Age : 71
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptyWed Feb 04, 2009 12:06 pm

Presidenti Bush: Marrëdhëniet e Shqipërisë me SHBA, edhe më të forta, kur në prill vendi të anëtarësohet në NATO

04-02-2009 / Gazeta 55Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 72299bamir
Presidenti Bamir Topi, mesazh nga ish-presidenti amerikan Xhorxh W. Bush

TIRANE - Presidenti i Republikës, Bamir Topi njëkohësisht Komandant i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura, ka marrë një mesazh nga ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Xhorxh W. Bush. Në mesazhin që ish-presidenti Bush i ka dërguar Presidentit Topi, shprehet mirënjohja dhe vlerësimi për kontributin e dhënë nga forcat e armatosura të Shqipërisë në kuadër të misionit gati pesëvjeçar në Irak.
Në mesazh shkruhet se “Tashmë që forcat ushtarake shqiptare përfundojnë shërbimin e tyre të gjatë në Irak, kam dëshirë të shpreh mirënjohjen e thellë të Shteteve të Bashkuara për qeverinë dhe popullin e Shqipërisë për trupat që vendi juaj ka kontribuar për Forcën Ndërkombëtare në Irak nga prilli i 2003 deri në dhjetor të 2008”.
Ish-Presidenti i SHBA-ve, shprehet se “Kjo gatishmëri e Shqipërisë për të mbështetur ngritjen dhe forcimin e qeverisjes demokratike në Irak, me gjithë vështirësitë e mëdha, dëshmon për shpirtin e popullit shqiptar dhe përkushtimin e tij për t’i shërbyer çështjes së lirisë globale, që unë e kam përjetuar vetë qartësisht gjatë vizitës sime në Tiranë vitin e kaluar”.
Bush vlerëson më tej se “Populli i Shqipërisë duhet të jetë krenar për pjesëmarrjen në ndërmarrjen e suksesshme për të ndihmuar Irakun që të sigurojë lirinë e vet. Ne presim me gëzim të shërbejmë së bashku me kontingjentet e ardhshme shqiptare në mbrojtje të lirisë”.
Duke u ndalur në bashkëpunim mes dy vendeve në kuadër të sigurisë “Eksperienca jonë e përbashkët në Irak tregon shembullin më të mirë sesi partneriteti midis vendeve tona është thelluar në vitet e fundit. Unë kam besim që këto lidhje do të forcohen ndërkohë që Shqipëria zë vendin e saj si anëtare e NATO-s ndërkohë që qeveritë tona rrisin bashkëpunimin e tyre në shërbim të sigurisë globale, lirisë dhe paqes”, theksohet në mesazhin e ish-Presidentit Xhorxh W. Bush.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptyWed Feb 04, 2009 5:33 pm

Topi e ka kryer kursin e "filozofise" se Delijorgjit ne Itali.
Babai i Topit njeriu i Dushan Mugoshes ne Tirane tek kafe Flora.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
klodian
Përjashtuar
Përjashtuar
klodian


Male
Numri i postimeve : 107
Age : 39
Vendi : europe
Registration date : 25/12/2008

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptyThu Feb 05, 2009 12:18 am

qyqyqyqyqyq

ti paske mbete t'u tregosh te tjereve

a thu vall ata qe merren me politike spo e ditkan e ti kaç i mençurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

mjere forumi qe te ka ty
ti je injorant i vertetë
ti s'e din kujt i thonë Shqipëri
ti je mesiguri jo-o njeri!
Kollovan petriç


klodiani u prejashtua nga forumi Bashkimi Kombetar.

Stafi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptyThu Feb 05, 2009 4:17 am

Mua me vihen ne dispozicion videot, dosjet, materialet...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptyThu Feb 05, 2009 4:45 am

Ish-kreu i Shërbimit Sekret, Fatos Klosi, rrëfen se i kishte gjetur muret të lyera me gjak. Ai tregon procedurat e ndjekura në rastin e rrëmbimit të Remzi Hoxhës
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim


Male
Numri i postimeve : 610
Age : 71
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptyFri Feb 06, 2009 10:10 am

Erjon Braçe me lajmet e agjencive serbe, i bën presion Prokurorisë për hetimin e të afërmve të kryeministrit

05-02-2009 / Gazeta 55
TIRANE – Opozita e majtë ka vijuar sërish përmes kanaleve zyrtare që të sulmojë familjen e kryeministrit Berisha duke fabrikuar akuza pa asnjë bazë konkrete përkundrejt dhëndrit të kreut të qeverisë, Jamarbër Malltezi. Duke u mjaftuar te transmetimi i një lajmi nga një website me qendër në Beograd (www.balkaninsight.com) mbi pretendimin e zyrës që quhet Paneli i Inspektimit i Bankës Botërore për projektin e saj “Për Menaxhimin e Integruar dhe Pastrimin e Bregdetit në Shqipëri”, nënkryetari i grupit parlamentar socialist, Erion Braçe, pa saktësuar e verifikuar vërtetësinë e këtij raporti, por për më tepër, pa qartësuar termat e hartuesve të këtij raporti, në raport me statusin që ata kanë në Bankën Botërore, kërkoi nga Prokuroria e Përgjithshme që të nisë një hetim mbi këtë çështje.
Mbetet në dorën e Prokurorisë së Përgjithshme që të bëjë indiferentin përballë kërkesës për nënshtrim të saj nga ana e Erjon Braçes, apo të fillojë “hetimet kryesisht”, pse një agjenci serbe e lajmeve, ka shpërndarë disa akuza, që disa media shqiptare më pas, i kanë rimarrë “ekskluzivisht”, thjesht dhe vetëm duke vënë emra gazetarësh respektive në shkrimin “e vjedhur” nga agjencia serbe e lajmeve.
Me kërkesën e tij, më tepër se drejtuar Prokurorisë së Përgjithshme, Erjon Braçe duket se tenton t’i bëjë presion edhe Bankës Botërore, e cila me deklarimin e saj se do e shqyrtojë raportin e Panelit të Inspektimit në 17 shkurt, jo vetëm ka “zgjuar” padurimin e zëvendëskryetarit të grupit parlamentar të PS-së, por edhe i ka dhënë një mundësi atij që të bëjë zhurmën e zakonshme deri në mesin e këtij muaji.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aktiv
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Aktiv


Male
Numri i postimeve : 87
Age : 45
Vendi : Toke
Registration date : 29/01/2009

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptyFri Feb 06, 2009 12:04 pm

petritkola shkruajti:
Mua me vihen ne dispozicion videot, dosjet, materialet...


Ti te duhet te kaloish tek mjeku se nuk je mire me mendjen e varfer qe ke ,qe t'i veshe ne dispocion .

Sepse nuk keni zhvillimi juaj nuk ka fuqizim te mbrojtjes dhe thellimit te metejshem te revulucionit tekniko-zhvillimor.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptyFri Feb 06, 2009 11:38 pm

Tirane me 5 Shkurt 2009

Deklarate

Me leket e vjedhura te shqiptareve, me djersen dhe gjakun e grabitur, me kursimet e emigraneteve derguar ne Shqiperi ne mbeshteje te familjeve te tyre te uritura organizohet udhetimi i dy ordinerave dhe karagjozave shqiptar Sali Berisha dhe Fatmir Mediu. Te ketyre te dyve qe krijuan firmat piramidale dhe dogjen Shqiperine ne vitin 1997-te. Te ketyre te dyve qe me ndermjetesine e njeriut te tyre, Kosta Trebickes dhe mikut familjar te Sali Berishes e Fatmir Mediut ne USA, kurdisen telat dhe mashtruan nje te ri 21 vjecar (Efraim Diverol) ku i moren 300 milion dollare te taksapaguesve amerikane me pretendimin per shkatrimin e municioneve. 300 milion dollaret e grabitura me mashtrim duhet ti kthehen urgjentisht shtetit Amerikan.
Armatimi i paguar me djeresen dhe gjakun e popullit shqiptar ju shit qellimisht ne menyre sekrete terroristave neper bote , ne Irak, Afganistan, Palestine, Liban dhe milionat e dollareve shkuan ne xhepat e familjes Berisha dhe Mediu.
Parada propogandistike 10 milionshe e atyre agjenteve serbo-grek qe veshen nenat me te zeza dhe qe hodhen ne ere Voren dhe Gerdecin, parada e antishqiptareve Sali Berisha e Fatmir Mediu, ndersa misioneri i Berishes, Fahri Balliu deklaron me paturpesi se Sali Berisha dhe bashkshortja e tij ishin te ftuar nga senatori Tom Coburn. Kjo eshte thjesht nje propogande e kohes dhe e stilit bolshevik te cilen Sali Berisha dhe Fahri Balliu e njofin dhe e aplikojne qysh prej me se 40 vjetesh.
Para se gjithash Sali Berisha nuk ka pasur ftese nga Dr. Tom Coburn dhe nga asnje senator tjeter, dhe e dyta gruaja shoqeruese na doli burri i tipit komunist, Fatmir Mediu. Per mashtrimin e mesiperm Berisha dhe Mediu do te japin llogari.
“Mengjezi i Lutjeve” eshte nje zakon 57 vjecar qe organizohet nga organizata private dhe jo nga shteti amerikan. Bileta e hyrjes ne kete takim eshte 5 mije dollar per qytetaret amerikane dhe 25 mije dollar per qytetaret e huaj. Kongresmenet dhe senatoret hyne falas.
10 milionshi i fukarenjeve shqiptar u perdor per biletat e hyrjes ne takim, hotelet luksoze…, po ashtu per darken madheshtore qe Berisha pagoi per disa senator. Pjesa tjeter e dollareve te thata i takoi atyre qe bene te mundur hyrjen e Berishes dhe Mediut ne Amerike.
Gjithe ky harxhim vetem e vetem per propogande bolshevike qe Berisha te dilte foto me zyrtare amerikane dhe ti thote shqiptareve se Amerika eshte me te.
Jo, Amerika nuk eshte me qeverine e Sali Berishes. Amerika e di qe Sali Berisha eshte emruar nga sllavo-greket.
Sali Berisha dhe Fatmir Mediu jane ne listen e hetmit per 300 milon dollaret e grabitura Amerikes dhe per ceshtje te tjera qe do te behen te njohura.

Partia Shpresa Demokrate
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptySun Feb 08, 2009 12:38 am

Fatos Klosi: UDB-ja zgjati tranzicionin në Shqipëri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mirushe
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Mirushe


Female
Numri i postimeve : 149
Age : 39
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptySun Feb 08, 2009 12:44 am

Sot midis Tiranes serbet detyruan te hiqet nga tavolina flamurin e kosoves ne nje mledhje ne lidhje me aviacionin te tubuar nga disa shtete nga ballkani dhe Evropa.Shkak ishte pala serbe qe kembnguli te hiqej flamiri i kosoves cka edhe ja arriten qellimit midis Tirane.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 EmptySun Feb 08, 2009 5:05 pm

Pse heshtet akoma per zhdukjen e 1245 femijeve shqiptare ne Greqi?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!   Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !! - Faqe 30 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!
Mbrapsht në krye 
Faqja 30 e 40Shko tek faqja : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Sali Berisha Dhenderr i Serbise
» Graqanica kryeqyteti i serbeve te Kosoves
» Dilaver Goxhai: Sali Berisha dhe Opozita
» Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !
» Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: