Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Cila kombësi evropiane është më e mençur?

Shko poshtë 
+24
njonidrenica
MUHAMETII
Parapsikologu
PROFESORESHA
Riki30
beti
stabili
Ademi85
Mister
Guximi
Pirro i Epirit
istogalia
Nezir Myrta
kulla
murturi
spirito
Argent
fina
tom sojer
Anna
Beton
rolling
echo
Orfe@
28 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Cila kombësi evropiane është më e mençur? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila kombësi evropiane është më e mençur?   Cila kombësi evropiane është më e mençur? - Faqe 2 EmptyThu Sep 25, 2008 9:11 pm

Shqipetaret jane shume te menqur, por nuk dine ta shfrytezojne kete menquri, per faktin se ngurrojne pakez dhe jane teper te bute e durojme shume dhe kjo na kushton.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
njonidrenica
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 838
Registration date : 09/06/2008

Cila kombësi evropiane është më e mençur? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila kombësi evropiane është më e mençur?   Cila kombësi evropiane është më e mençur? - Faqe 2 EmptyThu Sep 25, 2008 11:00 pm

ne vitet e pazdhjeta intelengjenca ameriko ruse ne shum fshetsi e kan bo ni stdim shum te gjer ne ter planetin ton per te gjitha komsit te bot, dhe kan ardh te zbulimi shum interesant, kombi me i mequm ne planetin ton asht poplli shqiptar,ka shum studijus se dhe sod shkrujn ne raportet te tyre se shqiptaret jon shum intelegjent, nuk asht as pak rasisht pse ne kem qen ne robni shum e shum vite, per ilustrim ne vitin e 1918 krye ministri i jugosllavis e prber prej serbet kroatet dhe sllovenet, nikolla pashiqi shkrun mretit te jugosllis kem ni popull te vegjel dhe ne dukje te par si primitiv po ju siguroj mardhija ejuve se shqiptaret jon shum t ezgjut nga na tyra dhe ju propozoj t edajm nga bugjeti para te mjaftushum per te bind shqiptaret te shkojn ne gjami e kursesi ne shkoll, dhe thot kryeministri nese kanevoj do tju ndrtojm ne gjdo fsht ka 10 gjamija ose ka shku aq larg kur thot doti nrdtojm mashum gjamija shqiptarve se shtepija, se nese ata fillojn mu shkollu n eperqindjen si serbet, dote mirn me shkllim aq shum si do te na kalojn dhe serbve s eintelegjencen ekan dhurat ng azoti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Martina
Anëtar
Anëtar
Martina


Female
Numri i postimeve : 297
Age : 36
Vendi : Belgjike
Registration date : 04/08/2008

Cila kombësi evropiane është më e mençur? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila kombësi evropiane është më e mençur?   Cila kombësi evropiane është më e mençur? - Faqe 2 EmptyThu Sep 25, 2008 11:13 pm

shqipetaret jan te mençur dhe din ta shfrytezojn shum bukur kete mençuri por nuk mundemi se nuk kemi aq sa te tjeret se po té kemi sa do pak mé shum ndryshe do flitej per kombin tone
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Cila kombësi evropiane është më e mençur? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila kombësi evropiane është më e mençur?   Cila kombësi evropiane është më e mençur? - Faqe 2 EmptyFri Sep 26, 2008 2:07 am

Martina shkruajti:
shqipetaret jan te mençur dhe din ta shfrytezojn shum bukur kete mençuri por nuk mundemi se nuk kemi aq sa te tjeret se po té kemi sa do pak mé shum ndryshe do flitej per kombin tone

Martina !

Perkundrazi shqiptaret jane ne pergjithesi te mire zemer mire shpirt mire te mençur por ishte pikrishte rrethy rrethy Martina me shekuj ,vite ,qe nuk ju dha e drejta shqiptareve te shkret te shtipur nga e gjithe Evropa shtrig ta shfritzoin ate intelegjenc qe kane ne vete .

Te keshilloi te mereshe me veten me shume Martina,sepse nje nder ta jeni edhe ju e mos e ule veten aty ku nuk te kakon te jesh,se jeni mjafte intelegjente .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Kushtrimi86
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Kushtrimi86


Male
Numri i postimeve : 172
Age : 38
Vendi : Prishtine
Registration date : 29/08/2008

Cila kombësi evropiane është më e mençur? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila kombësi evropiane është më e mençur?   Cila kombësi evropiane është më e mençur? - Faqe 2 EmptyFri Sep 26, 2008 11:05 am

Kombi Shqiptar eshte nje nder kombet me intelegjent ne rruzllin toksor, mirpo shkaqet dhe rrethanat politike e kane bere te veten qe kombi shqiptar te vuaj aq shume.
Por edhe me gjithe keto vuajtje populli shqiptar rezistoj dhe triumfoj ne momentet me te rendesishme te historise sone.
Ne kohen e Skenderbeut nje kalors britanik ka then: po qese bije kalaja shqiptare e ardhmja e Evropes nuk do te jete e sigurt.
Gjithashtu gjuha angleze eshte nje nder gjuhet me te folura ne bote, por kjo gjuhe nuk e ka ndonje fjale adekuate qe i pershtatet fjales ne gjuhen shqipe "Lavdi deshmorve", gje qe tregon faktin qe ata (Amerikanet dhe Anglezet) nuk kane vuajte shume per shtet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir


Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 50
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

Cila kombësi evropiane është më e mençur? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila kombësi evropiane është më e mençur?   Cila kombësi evropiane është më e mençur? - Faqe 2 EmptyFri Sep 26, 2008 12:41 pm

Kombi Shqiptar

Mbrapsht në krye Shko poshtë
STUPCAT
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Male
Numri i postimeve : 626
Age : 43
Registration date : 17/09/2007

Cila kombësi evropiane është më e mençur? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila kombësi evropiane është më e mençur?   Cila kombësi evropiane është më e mençur? - Faqe 2 EmptyFri Sep 26, 2008 8:49 pm

na mujna me dhan qka dojna qka neve menja naj merr po un sa kam mujt me pa jo per evrop po sa i perket krejt botes poplli anglez jan mat meqem ne bot
ka shum arsyje se pse jan mat meqmit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Cila kombësi evropiane është më e mençur? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila kombësi evropiane është më e mençur?   Cila kombësi evropiane është më e mençur? - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cila kombësi evropiane është më e mençur?
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» E vërteta - cila është ajo?
» Cila eshte e meta e juaj?
» Cila eshte puna me e veshtire?
» Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?
» Cila eshte arsyja qe hyni ne forum .

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shkencë-
Kërce tek: