Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES

Shko poshtë 
+25
Shqipetariveriut
Demoni
dezertori
feratkoca
anila
njonidrenica
Kushtrimi86
cuni
MUHAMETII
Anna
zeriatdheut
Orfe@
Ago Muji
Beton
Guximi
murturi
Mergimtari
luan mreti
Kosovarja
USHTARILIRIS
xhavo_
eri M
E_Bukura
rolling
Leka i Madh
29 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 2:18 am

Unë jam shumë i zhgenjyer me menyren se si po qeveriset Kosova. Prandaj unë them se "vetëvendosja" apo cilado organizatë qe hapur e kritikon qeverinë duhet te ofroj alternativa te mirëfillta, te kapshme, se përndryshe e huton popullin.

Jam shumë i mllefosur me arrogancën qeveritare, qe një korril i ndonjë komune apo zyre qeveritare ka arrogancë 1000 karateshe, e lere me ata që janë me lartë. Kudo dominojnë njerëz te interesave, njerez pakurrfar profili as arsimor, as njerëzor e as moral.
Priviligjet dhe mendjemadhësia iu kanë qorruar sytë shumicës se zyrtarëve te te gjitha niveleve.

Ne nuk kemi shpirt qeverisës dhe shpirt kombtar, qe interesat e vendit t'i ngrisim mbi interesat e ulta personale. Ende nuk ndegjova një rast qe dikush (zyrtar) e la një interes te keq për hir te Zotit e te kombit.

Kudo fajdexhinjë, kamatë. Fajdexhinjtë Zoti i ka krahasur me djaj. Shih se ç'po i bën kamata sistemit financiar ndërkombëtar! Në Kosovë do te ndodhë një krizë e madhe shoqërore (mbase ka filluar), sepse ajo po udhëhiqet nga njerëz te prishur.

Po ashtu jam shumë skeptik qe "vetëvendosja" ka mjaft njerëz tamam te denjë, te moralshëm dhe me vendosmeri te njemend. Përveç disa përjashtimeve, shumica janë kullera te papunë. Ska gja prej tyne!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ngadhenjimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ngadhenjimi


Male
Numri i postimeve : 198
Age : 43
Vendi : gjilan
Registration date : 24/12/2008

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 3:17 am

xhavo dhe nje gje ke harruar te cekesh te ja ilustrosh me mire .. se me nje lule nuk qel pranvera ...mbane mend kushdo cofte ajo lule.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ngadhenjimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ngadhenjimi


Male
Numri i postimeve : 198
Age : 43
Vendi : gjilan
Registration date : 24/12/2008

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 3:24 am

kam nje pytje per ty Leka_i Madh.. albin kurti ne kohen e pasluftes ishte ne burge me sa e dim gjithe ne burgjet e serbis dhe ne ate kohe ne pushtet ishte millosh qeni si ka mundesi qe albin kurti u lirua ne kohen kur ai (millosh qetniki)ishte ne pushtet a ndersa ukshin hoti akoma dhe eshtrat e tija nuk dihen ?! nese mundesh ma shpjego kete? apo ju dhimbs Albini milloshit se ishte i ri dhe e liroj ??? ma shpjego dote njeri kete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 1:30 pm

ngadhenjimi shkruajti:
kam nje pytje per ty Leka_i Madh.. albin kurti ne kohen e pasluftes ishte ne burge me sa e dim gjithe ne burgjet e serbis dhe ne ate kohe ne pushtet ishte millosh qeni si ka mundesi qe albin kurti u lirua ne kohen kur ai (millosh qetniki)ishte ne pushtet a ndersa ukshin hoti akoma dhe eshtrat e tija nuk dihen ?! nese mundesh ma shpjego kete? apo ju dhimbs Albini milloshit se ishte i ri dhe e liroj ??? ma shpjego dote njeri kete

Sigurisht pa me te voglin dyshim jeni pjell e ish ministrit Astrit rrugaqit, perderisa parashtron kesi pyetje te pa sens.

Sipas budallakis tende e cila nuk ja kalon Astrit rrugaqit, i bije se Ukshin Hoti, nuk qenka i gjall, atehere pse nuk na thu se ku mund ti gjejm eshtrat? Duhet te dini diqka, keni qen sherbetore apo qka? Qe shpreheni ne kete menyre oj kufome e gjall qe kundermon ere mbi toke??? Nese jo me shume, te pakten shkruaje emrin si duhet tjera here...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 1:56 pm

xhavo_ shkruajti:

Ne nuk kemi shpirt qeverisës dhe shpirt kombtar, qe interesat e vendit t'i ngrisim mbi interesat e ulta personale. Ende nuk ndegjova një rast qe dikush (zyrtar) e la një interes te keq për hir te Zotit e te kombit.
Po ashtu jam shumë skeptik qe "vetëvendosja" ka mjaft njerëz tamam te denjë, te moralshëm dhe me vendosmeri te njemend. Përveç disa përjashtimeve, shumica janë kullera te papunë. Ska gja prej tyne!

Po filloj nga keto dy paragrafet e tu te asaj paushallizmes tuaj. Ti s'ke te drejte te vesh shenjen e barazimit mes politikaneve derezinj (qe pasqyron te zezen morale e politike) me nje aktivist fanelbardhe qe pasqyron bardhesine morale dhe kombetare. Kete mund ta beje vetem nje idiot. Aktivisti i Levizjes me te emancipuar gjithshqiptare nuk vepron per pushtet, por vepron per ta bere qytetarin epiqender te demokracise, te pyetet ai dhe jo nje grusht politikanesh endacake.

Aktivisti fanelbardhe vepron qe Kosova te jete unitare e jo e shkaperderdhur ne enklava e komuna panserbe qe e bllokojne Kosoven e ngrate.

Aktivisti fanelbardhe vepron qe trashegimia jone kulturore ne kisha e manastire te mos serbizohet e ekstraterritorializohet, por qe te njihet para botes ashtu sic eshte: trashegimi shqiptare.

Aktivist fanelbardhe vepron qe pasuria e Kosoves te mos shitet nga privatizues e maniat neokolonial sic eshte rasti i Feronikelit (dhe gjithe ndermmarrjeve tjera) te cilat u shiten per nje qese dinaresh.

Aktivisti fanelbardhe vepron qe te respektohet historia shqiptare, flamuri dhe brumi nacional, qe te respektohet lufta e UCK-se.

Ndaj, ti nuk ia ke haberin per Levizjen me te qyteteruar e me kombetare qe aktualisht vepron ne dheun e shqipeve. Mos harro Mic Sokoli ka thene: 'Me mire shqipe nje dite sesa sorre njeqind vjet'. Prandaj, mos u bej i prape e mendjelige qe te shpifesh turli marrezie ne kurriz te djemve e vashave me te mira qe vune gjoksin ne mborjtje te Kosoves.

Ti nuik e njef asnjerin nga aktivistet qe i quan me keqdashje 'kullere'. Jo i nderuari xhavo_, 'kullere' ne kuptimin e plote te fjales jane ata qe e fusin koken kafeneve e laperhaneve te tjera e nuk dijne per tjeter gje. Ti nuk jeton ne Kosove por flet me te degjuara. E me te degjuara nuk flitet xhavo_. Dhe levizjet kombetare nuk mund ti bejme sic do deshiroje ti: me kuranin ne sqetull, me ligjin e sheriatit si predikim ditor, e me tespihet ne gishterinj. Epo, aso nuk bejme dot, se bejne zarar per shendetin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 2:16 pm

ngadhenjimi shkruajti:
kam nje pytje per ty Leka_i Madh.. albin kurti ne kohen e pasluftes ishte ne burge me sa e dim gjithe ne burgjet e serbis dhe ne ate kohe ne pushtet ishte millosh qeni si ka mundesi qe albin kurti u lirua ne kohen kur ai (millosh qetniki)ishte ne pushtet a ndersa ukshin hoti akoma dhe eshtrat e tija nuk dihen ?! nese mundesh ma shpjego kete? apo ju dhimbs Albini milloshit se ishte i ri dhe e liroj ??? ma shpjego dote njeri kete

Si ka mundesi!!!!!!!!!!!! E perse me pyet mua? Une nuk kam qene ne pushtet te Serbise, qe ta di ore pusht. Albini u lirua sikunder u liruan nje numer i madh te burgosurish pikerisht ne ate dite. Ti ketu mos u bej prapanice a zedhenes i Astrit qelbesires se me te tilla avaze vetem ai di. Por, per nja pese muaj s'do ia degjojme zerin e as shohim surratin: ka mbetur si qen atje ne Hage. Vafsh edhe ti me ate!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 2:22 pm

Ore Lek lere ate se ai vetem qe ty hedh balt mbi nje fytyr, i baltos edhe te gjithe te butgosurit e tjere qe jane liruar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Blerti_Gashi
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Blerti_Gashi


Male
Numri i postimeve : 593
Age : 36
Vendi : Në Troje të Enver HOXHES !!
Registration date : 20/10/2008

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 2:47 pm

ngadhenjimi shkruajti:
kam nje pytje per ty Leka_i Madh.. albin kurti ne kohen e pasluftes ishte ne burge me sa e dim gjithe ne burgjet e serbis dhe ne ate kohe ne pushtet ishte millosh qeni si ka mundesi qe albin kurti u lirua ne kohen kur ai (millosh qetniki)ishte ne pushtet a ndersa ukshin hoti akoma dhe eshtrat e tija nuk dihen ?! nese mundesh ma shpjego kete? apo ju dhimbs Albini milloshit se ishte i ri dhe e liroj ??? ma shpjego dote njeri kete
A ja paske fute kot prap ti a ?, a e ke perdor logjiken kur e ke ba ket pyetje palidhje apo ashtu sikur pula pa koke i ke grahe, hajt te them diqka te bej nje postim me shum?, si duket nuk po te punojka koka mire ty o shoki!
Ku ishe ti o " trim " gjate luftes, ku je tani?, nuk eshte trimeri kjo qe shet neper tema se internet eshte ky mund te shkruash qka te duash, por mos harro nje gje se bota eshte shum e vogel dhe qdo gje eshte e mundur. E mund edhe te shihemi e te flasim per trimerit ne 4 sy pastaj shifet kush eshte me trim se tjeteri.

Po a paske pasur deshire qe te mos e kemi as Albinin ne mesin tone, sikur qe nuk e kemi fizikisht te madhin Ukshin Hotin a??, sipas pyetjes qe ke be kjo eshte ajo qe deshiron ti dhe disa te tjer, por nuk keni faj ju jo, se eshte dashur me kohe mos me ju lan me thith ajerin e kesaj bote.

Blerti Gashi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.BashkimiKombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 2:47 pm

Ago Muji shkruajti:
Guximi shkruajti:
Pse vetevendosja i humbi shume njerez?

Une mendoje, qe, per kete ka ndikuar, disa gabime te Albinit si ne organizim ashtu edhe ne politike, e ne teori.
Ne organizim eshte sulmi qe beri turma ne nen udhehqejen e tij, e panevojshme, qe solli vdekjen e dy te rinjeve. Nuk ishte i domosdoshem ky sulm.
Dhe ne politike, eshte se Albini edhe pse eshte nje njeri shume i ngritur intelektualisht, ka bere gabime, pershembull si deklarimi se politikanet e Kosoves po bejne konfederate me Serbine, dhe deri me tani nuk eshte pare asnje hap konkret qe verteton kete fakt, per kundrazi Kosova u shkeput nga Serbia ne menyre federale.

Kjo sipas mendimit tim ka ndikuar ne pakesimin e perkrahesve te vetevendosjes, ky fakt me deshpron sepse kam deshire qe vetevendosje te kete perkrahje, sepse e konsideroj si koncept te drejt politik.

Ju pershendes.

Guximi more shok, a je ne vete qka je ka thu.
si po thu ti guximi, kur te del dikush para deres se shpis e ste len me hy ne oborr a do kthehesh, a do qendrosht aty duke e bere ate te ndihet i forte, apo do qash perpara dhe ta kalosh pa e pytur pasi ti kerkosh disa here te ta leshoj udhen, njejte ka ndodh me 10 shkurt. kam qen prezent, dhe na sjemi nis me e myt policin po me e qa kordonin qe me kalu masa.
sheshi te Skenderbeu more shoq ka qene zone lufte, dhe dihet kush kon e ka vra. na skena pas arm, kena pas gjyksat e ne ata gjyksa kena pas ato zemra shqiptari qe se durojn kemben e te huajit.
Gabim je komplet, sepse un e di si ka qene se kam qene aty.
Perkundrazi, pas asaj ngjarje ku pushteti tregoi dhembet e tij, Vetevendosjes iu bashkangjiten me shume nerez, me shume perkrahes , dhe per kete qe po te them, te jesh i bindur se ka vertetesin e plot, por nuk ke faj se ke rene pre e propagandes mediatike Unmikiste.

AGO MUJI.
Shok, une nuk flas me fjale rrugesh, qe mi ka thene ndonje femije dy vjecar, une flas me fakte, dhe fjale te cilat antaret me me peshe te vetevendosjes i kane thene. Te lutem.
Ago Muji une jam personi qe me se paku bije pre e propagandes se huaj. Edhe ne qofse vendimi juaj ka qene i drejte atehere shihet se ky hap ka ndikuar ne zvogelimin e numrit te perkrahesve. Kjo u pa ne protesten tjeter. Atehere rishqyrtoje edhe njehere a ka qene hap i gabuar apo jo.
Te pakten populli nuk e ka perkrah.Nese vertet kish me qene hap i drejte pse keni humbur kaq shume perkrahje?
Por une e njoh personin qe eshte nje nder kryesuesit e Vetvendosjes qe e ka pranuar se ka qene hap i gabuar. Ne kater sy.
Duhet ta kesh parasysh se ky hap ka ndikuar ne jeten e dy te rinjeve, pa vene ne konstatim veprimet e tmerrshme te UNMIKUT ku sulmoi me plumba gome me perberje metali.
Domethene juve qani rrugen edhe pse humben jete njerezish?
Rishqyrtoje edhe nje here analizen.
Ago Muji ju keni qene ne proteste dhe cmoj jashtezakonisht kete hap, eshte shprehje e vullnetit tuaj, kam qene edhe une dhe te gjithe burrat e shtepise. Kryesuesit e Vetevendosjes kane shkel ne shtepine time shume here, dhe e di shume mire si dhe qysh ka qene gjendja, bile vete Albin Kurtin e njoh me shume se cdo njeri ketu. Eshte diskutuar shume here kjo qeshtje ne shtepine time me anetar bajagi me pesh ne vetevendosje.
Une e perkrahu vetevendosjen si koncept por ka pas gabime, per kete duhet te pajtohesh edhe ti.

Nje pyetje per fund:

Ai hap (pra carja e rruges), a pati ndonje pike pozitive?

Ja po ti permendi une piket negative...

1. Nuk keni mundur ta vazhdoni rrugen.
2. Kane vdekur dy te rinje (edhe pse 80% e fajit i takon Unmikut)
3. Keni humbur dukshem perkrahje nga populli

Pres pergjigjja sa me shpejt shoku...

Te pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 2:56 pm

Jo bre guximi, po mas shumti njerez na kena pas ne demostraten e 3 marsit, qe jon dal me u solidarizu me deshmoret, gabim je.
Une nuk di kush prej vetevendosjes te ka thene ate, po me pas kan burr ai, e kish than publikisht e mu sum ka than kerkush hale.
Ti bere nje pytje krahasuse te gabushme, ja po ta bej dhe un nje ty.
A ka liri pa gjak, a pembushet vullneti i popullit pa sakrifica?
Kjo i bije si ti thoje UCK, ti humb jete njerezisht vetem per te fituar lirin.
Un si kam vra ata dy te ri, madje si jane vrare ata te dy kam mundur te vritem edhe une apo ndonje shok tjeter.
Ata i vrau pushteti, ku ne bote kane shtier ne protestus, po flasim per vendet e qytetruar normal, vetem pse kan dashur ta thejn kordonin.
Shiko shembullin e Greqis, sa Grek u vrane ne protesta?
Logjika jote eshte total e gabushme shok.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 2:59 pm

Ai hap (pra carja e rruges), a pati ndonje pike pozitive?

Ja po ti permendi une piket negative...

1. Nuk keni mundur ta vazhdoni rrugen.
2. Kane vdekur dy te rinje (edhe pse 80% e fajit i takon Unmikut)
3. Keni humbur dukshem perkrahje nga populli


Pike pozitive, ne nuk dalim per tu vrar per pike pozitive.

1. Rrugen na e preu kolonizatori.
2. Dy te rinjte perfaqsonin vullnetin e popullit, dhe Policia vrau vullnetin e popullit, ai i ri mund te isha une apo edhe shoket e mi.
3. Perkrahja eshte humbur ne rrethana tjera qe ti nuk i njeh.
Njera nder to eshte izolimi dhe propaganda kunder Levizjes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 3:06 pm

Ago Muji

Vete Albin Kurti pas protestes pat thene:

-E kemi nje kancer, qe nuk shpetojme dot prej tij.

Kjo do te thot qe edhe vete ai e ka pranuar dobesimin e dukshem e vetevendosjes pas protestes se 10 shkrutit.
Po ama me 3 Mars numri i protestesve gati ka qene i perpjetsuar me numrin e 10 shkrutit.

Ago Muji, kete pyetje ta bera, se ai gjak i derdhur a ka ndikuar ne dobesimin e armikut, apo ndonje pike tjeter pozitive? Une nuk e krahasoj me UCK sepse UCK-ja ka ndikuar ne lirine e vendit.

Ne Greqi protestat kane ndikuar bajagi shume ne dobesimin e armikut, sa e sa polic jane te vrar atje, sa vetura te policise jane demtuar, prandaj protesta eshte organizuar per te shkaktuar deme dhe ja ka arrit qellimit, kurse vetevendosja nuk arriti ti shkaktoj asgje armikut, por i ra boks vetit.

Te pershendet Guximi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 3:15 pm

Ti more shoq, i paske keqinterpretuar edhe fjalet,
sa her qe albini thot E kemi nje kancer(qe nuk shpetojm dot pej tij-sbesoj qe ka thene) e ka fjalen per Decentralizimin dhe eksterritorialitetin, kete e di mire se kam arrit pak a shum me e njeft Albinin gjate ketyre 2,3 vitev.
me 3 mars numri i protestusve u kon ma i madh.( pika eshte e plotfuqishme ketu)
Ne nuk i kemi shkaktuar dem armikut, se sjemi nisur me ate qellim sepse na kishin qit fare mas pari.
Po ti se kupton se 10 shkurti ia ka dhon mundesin popullit me i hap syt, e kjo eshte pakundershtushme.
Ne Greqi, nuk ka pas armik, Greqia o shtet me institucione te mirefillta ku ka ndodh revolucion qytetar. Ne pika te tilla nuk mund te terheqesh krahasimin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 3:31 pm

Ago Muji tash mos u be qesharak tani, tash ju po mundoheni te me tregoni si ka thene dhe per carsye kur une kam burime te sigurta per kete pune. Une te tregova cka i ka thene e une mund te tregoj kujt i ka thene dhe per carsye i ka thene.
Jo me 3 Mars numri i protestueve ka qene shume me i vogel. Per kete te gjej edhe statistika te sakta.

Shume mire, une kete po e kerkoj cili ishte qellimi i atij hapi, vetem hajt te shkojme edhe qasaj rruge a?

Po, edhe a guxon te gjykosh se sot populli i ka syte e hapur, jo absolutisht, i ka te stermbyllur.

Nuk e di se si ju nuk e paskeni ditur se shteti eshte gjithmone armik i popullit, eshte apart qe synon shtypje, se armiku jeton edhe brenda, si edhe jashte shtetit.

Bile perseri nje kryesues i vetevendosjes pat thene, se nuk po guxojme t'i organizojme vetem protesten e fundit, prandaj edhe u organizua me RROSH-in, se une te garantoj se nuk do te diln as 10 mije vete.
Une perseri mbetem perkrahes i vetevendosjes, por fatekeqesisht i ka humb perkrahja, kjo bren edhe mua.

Te pershendet Guximi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 3:42 pm

Ti shoq, sa kam prirje mu bo qesharak e ke pa edhe vet, sbesoj se tu kam duk tip qesharak.
Nuk je ka e don faktin qe un jom pjesmarres ne Vetevendosje prej 2005, ateher kur ti i kishe 12 vjet.
Prandaj un si njeri qe kam qene dhe jam ne Vetevendosje i di disa gjera, pa me interesuar se qka thene ndonje i kryesis se Levizjes, qe ti po ia qet fjalet hapur. Levizja nuk eshte e atij personi, shoq, ne jemi gjith te barabart.
Dhe mendimi qe ai e ka thene dikund ne nje konak perfaqson mendimin e tij personal dhe jo te levizjes.
Pastaj, un nuk thash se popullit i jane hapur syte, thashe i eshte dhene mundesia me i hap syt, ja rishiqoje me lart.
Shteti duhet ta perfaqsoj popullin jo te jete armik i tij se sjemi ne sistemin skllavopronar. Ateher cila eshte arsya qe shteti ekziston.
Atij kryesusit, thuaj ka thene filani ( ti me din me emer e mbiemer) se popullin se ka qit ne rruge Rroshi, por situta, keshtu qe edhe po ta bente vet levizja po aq do dilnin.
Perkrahja i ka humbur sherri i propagandes dhe fjaleve qe jane perhapur nga levizja, te cilat njerezit i hane si torten.
Mos e ha edhe ti ate karrem. Pastaj neve na ka bllokuar cdo medie e shkruar dhe te tjerat, sidomos televizionet.
Keto jane arsyet, por populli nje dite do ta kuptoj, e shpresoj qe te mos jete von.

Me rrespekt
Ago Muji
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 3:58 pm

Ago Muji ju po vazhdoni te beni te njejtat gabime.

Kryesuesit e nje organizimi perfaqesojne mendimin e shumices, e ai qe thua ti mund te jete mendimi i juaji personal, jo te thuash ai i kryesuesit po perfaqeson mendimin personal vetem se ai mendim bije ndesh me mendimin tende. Ketu duhet shqyrtohet mendimi yt jo i kryesuesit.

Shok, une pervec se po t'i qes fjalet e kryesise une po t'i qes edhe fjalet e vet kryetarit te Levizjes Albin Kurtit, e neqofse kryesia nuk perfaqeson mendimin e shumices, atehere qenka puna katastrofe krejt.

Mundesia e pa zbatueshme, nuk eshte asgje, mundesia krijohet per tu zbatuar, jo per tu mos zbatuar.

Une mund te tregoj shume mire se cila eshte arsye e ekzistences se shtetit, por mua me qudit fakti se ju nuk qenkeni ne njohur mbi teorin Marksiste mbi ekzistimin e shtetit:

Shteti qe ne fillimet e tij nuk eshte formuar per asgje tjeter vec se te ruaj sistemin dhe organizimin shoqeror qe ekziston, eshte apart qe u mbron pronat kapitalisteve dhe borgjezve me ananen e policise, ushtrise etj. Domethene duke e mbrojtur sistemin ajo shtyp njerez, sepse vet sistemi eshte i atille, shtypes.

Pikerisht, Situata (60%) dhe RROSHI (40%).

Ago Muji tash je duke folur kunder realitetit, se po tutna qe nuk ju ka qit televizia kurre, ju ka qit edhe mire bile per cdo organizim, tash ai per cdo minute nuk mundet me ju qit, ju ne proteste nuk kishit mundur te benit aq shume njerez, po mos ta kishin kuptuar populli per mes mediave. Ky eshte realiteti shoku.

Mendon qe permes fjaleve mposhtet nje organizim qe ishte aq gjigant ne fillimet e saj?

Te pershendet Guximi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 4:42 pm

Guximi, un shpresoj se kam qen mjaft i kuptushem me lart, qe kur the se nje X nga kryesia ka thene se mesymja me 10 shkurt ka qen gabim. Shko ti ne Levizjen Vetevendosje edhe pyete cilin te duash a ka qene gabim qe e kemi thy kordonin e policis edhe te tregon, aty e kupton mendimin e shumices shoq. Un nuk di dhe nuk me intereson te di se cili prej anetareve te kryesis paska thene ashtu ne konakun tuaj, por une e di shume mire mendimin e pergjithshem ne Levizje duke e pare faktin se jam prezent dhe flas me secilin prej tyre.
Per tu vertetuar mund ta ftosh ne diskutim per kete qeshtje edhe Ferat Kocin qe eshte aktivist i Vetevendosjes dhe anetar i ketij forumi, mund ta pyetesh edhe Leken e Madh.


Shoku, arsyeja e krijimit te shtetit ka qene ajo, por tregom cili sistem socialist nuk formoi shtet, a eshte edhe sot ai roli i shtetit, dhe nese eshte a duhet te vazhdojm ta pranojm kete rol?
Po te ishte shteti armik i popullit shtetet Marksist-Leniniste si do ekzistonin, duhet te dish ta nderthurish teorin me praktiken edhe pse nuk dyshoj ne njohurit e tua, qe ia kalojn qdo bashkemoshatari tend. Ke ende kohe per te mesuar shume.
Sa per sa na ka qit televizioni, ne lajmet e ores 1 te nates e 3 te dites ste shikon askush, ajo eshte sa mja bo adetin, kujtoje ti pas demostrates se pare kunder 6 piav, jeta ne kosov 20 sekonda ka qit pamje prej demostrates, 10 prej tyre i ka qit 3 flamurat e Kosoves.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 4:46 pm

Mendoj, qe prania masive e popullit ne dy demonstratat e fundvitit nuk ka qene si pasoje kushedi se sa e RRoSH-it, per shkak se ajo eshte nje strukture e re e krijuar para ca muajsh, keshtu qe populli nuk ka njohuri akoma per te. Ndaj, nuk e besoj qe te kete dalur per hir te saj. Per shkak se ato organizata mikroskopike qe ishin pjese perbarese te saj (dmth e kam fjalen per ato organizatat civile) nuk kane reputacion ne popull sa per te nxjerre njerezit ne rruge.

Masovizimi i shesheve te Prishtines ne fundvit, mendoj si iu atribuohet pikerisht dy faktoreve:
1. Situata e krijuar: dmth zhgenjimi i kushedis per te satene here i popullit nga klasa e qelbur politike; kuptimi i mashtrimeve te tyre, prania gjithnje e me e madhe e Serbise ne Kosove qe kesilloj po e zbulon falsitetin e 'pavaresise' se eskimezit Ahtisaar, dmth kuptimi i farses se 'pavaresise'

2. Koncepti i drejte politik i Vetevendosjes!, parashikimet e saj qysh para disa vitesh, metodologjia e drejte, koncepti dhe parimet kombetare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 5:42 pm

Ago Muji shkruajti:
Guximi, un shpresoj se kam qen mjaft i kuptushem me lart, qe kur the se nje X nga kryesia ka thene se mesymja me 10 shkurt ka qen gabim. Shko ti ne Levizjen Vetevendosje edhe pyete cilin te duash a ka qene gabim qe e kemi thy kordonin e policis edhe te tregon, aty e kupton mendimin e shumices shoq. Un nuk di dhe nuk me intereson te di se cili prej anetareve te kryesis paska thene ashtu ne konakun tuaj, por une e di shume mire mendimin e pergjithshem ne Levizje duke e pare faktin se jam prezent dhe flas me secilin prej tyre.
Per tu vertetuar mund ta ftosh ne diskutim per kete qeshtje edhe Ferat Kocin qe eshte aktivist i Vetevendosjes dhe anetar i ketij forumi, mund ta pyetesh edhe Leken e Madh.


Shoku, arsyeja e krijimit te shtetit ka qene ajo, por tregom cili sistem socialist nuk formoi shtet, a eshte edhe sot ai roli i shtetit, dhe ni ese eshte a duhet te vazhdojm ta pranojm kete rol?
Po te ishte shteti armik i popullit shtetet Marksist-Leniniste si do ekzistonin, duhet te dish ta nderthurish teorin me praktiken edhe pse nuk dyshoj ne njohurit e tua, qe ia kalojn qdo bashkemoshatari tend. Ke ende kohe per te mesuar shume.
Sa per sa na ka qit televizioni, ne lajmet e ores 1 te nates e 3 te dites ste shikon askush, ajo eshte sa mja bo adetin, kujtoje ti pas demostrates se pare kunder 6 piav, jeta ne kosov 20 sekonda ka qit pamje prej demostrates, 10 prej tyre i ka qit 3 flamurat e Kosoves.

Ago Muji.

Une kam besim qe edhe Albin Kurtin po ta pyesim direkt ai do te pranonte kete gabim,shume besoj ne kete bindje .
Sa i perket Ferat Koces ai beri nje gabim shume te madh ne matematiken elementare, ku tha se 35 perqind e popullit e perkrahun vetevendosjen,kurse me ty dhe me Leken (pse jo edhe me Ferat Kocen)kisha pas deshire shume ta diskutojme shtruar kete pune se s` eshte edhe aq e thjeshte.

Sa i perket shtetit,per kete arsye edhe Marksi, krijoj sociaizmin si sistem paraprak i komunizmit, eshte e pamuohueshme se edhe ne socializem ekziston shteti si apart shtypes. Ekziston per arsye se duhet te mbrohet sistem nga kunder-revolucioni borgjez, dhe nga vendet e jashtme imperialiste. Por ne kete sistem ulet shume diferenca ndermjet klasa qe do te thote direkt perparim drejt komunizmit. Kurse ne kete sistemin e fundit nuk ekziston shteti, te pakten keshtu e shpjegon Marksi shkencerisht.
Kurse ne kapitalizem vec se rritet gjithnje diferenca klasore qe do te thote direkt forcimi i borgjezve e njokohesisht i shtetit, sepse ky eshte ne duart e tyre famekeqe. Socializmi nuk eshte sistemi i persosur, bile shume sistem me manges.

Te pershendes Guximi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 5:56 pm

Guximi, shko te Albin Kurti kur te duash, po do deshperohesh sepse sdo e ndegjosh pergjigjen qe mendon se ai do ta japi.
Kete ide hiqe fare nga koka madje, un ta spjegova qarte, qarte, qarte po ti prap spo don me marr vesh, dhe vendimi per ndryshimin e mendimit te mbetet ty, por besom qe eshte shume i gabuar.

Po ky aparat per tu mbrojtur nga kunderrevolucioni a eshte armik i popullit, shteti proletar a eshte kundershtar i popullit?
Sa per ate qe the se shteti nuk do funksiononte kur te kaloheshin problemet me kapitalizmin, a ke menduar ndonjeher se si do funksiononte shoqeria?
Si do mbrohej prodhimi nga keqperdorimet, si do behej bile prodhimi?
A eshte kjo pjesa utopike?
Un mendoj qe shume nuk e kuptojn Marksin ne kete pike, perderisa synimi i tij ka qene ndertimi i nje World Goverment si po i thone tash, ku ka barazi per te gjithe.
Kjo vertetohet edhe me thenien e Leninit
Proletar te te gjitha vendeve, bashkohuni

Sa per qe ka mangesi nuk ka sistem pa mangesi, por armiqesia ideologjike mes sistemeve si lejon ti marrin elemntet pozitive nga njera tjetra (Kina ka bere perparim ne kete pike perderisa ka lejuar pronen private dhe zhvillimin e tregut).
Nejse te mos dalim nga tema

Te pershendes
Ago Muji
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 6:01 pm

Ago Muji nuk e di, thjeshte e kam kete bindje.


Une e thash qe shteti ne kapitalizem dallon rrenjesisht nga shteti ne socializem.
Kuptimi i komunizmi eshte vetem ky, krijimi i nje bote pa shtete e pa klasa, se neqfose ende kezistojne shtetet komunizmi nuk ka kuptim sepse sipas ketij, ne kete kohe nuk do te kete ushtri polici, e njesi monetare. Ky kuptim vlen vetem ne nje bote te bashkuar.

Prandaj socializmi e lejon shtetin, sepse pa te ne nje stad te ulet zhvillimi do te ishte kaos i vertet, ai eshte monopat drejt komunizmit.

Te pershendet Guximi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyWed Dec 31, 2008 6:09 pm

Shoku ti mund ta mbash bindjen tende.

Edhe kur te arrihet ajo qe mendon komunizmi shteti do ekzistoj, sepse gjithmon de kete xhelozi, dallime, gjithmone dikush do ket me shume e dikush me pak.
Sidoqoft ekzistenca e shtetit do jete edhe kur te arrihet edhe ajo qe e mendon marksi, perndryshe bota do jete ne anarki.

Ishte kenaqesi qe folem per keto gjera edhe pse dolem nga tema se skam hi kurr te Marksizem-Leninizmi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyThu Jan 01, 2009 3:40 pm

Shoku une bindjen time e shprehu ne forum, tek e fundit forumi eshte per shprehjen e mendimit te lire, jo mbajtjen e mendimeve per vete.

Jo shoku, ne qofse e ke lexuar dhe e kuptuar drejt teorine Marksiste mbi zhvillimin shoqeror, nuk do e thoje kete, sepse do ta kuptosh se Marksi flet per nje stad teper te madh te zhvillimit shoqeror e evolutiv.
Jo shoku kjo nuk ka kuptim hiq, te ekzistojne shtetet edhe ne komunizem, sepse komunizmi arrihet ne nje stad aq te madh zhvillimit sa nuk eshte e nevojshme ndarja e botes neper shtete, kete jo qe e mbron logjika, dhe teoria e Darvinit mbi zhvillimin e njeriut, por kete e mbrojne edhe faktet historike te zhvillimit shoqeror.
Po te kishim mundesi qe njerezit ne kohen e gurit t'i vendosnim ne kete rend shoqeror, do te ishte kaosi me i madh qe do njihte ndonjehere njerezimi, kjo eshte vertetuar, ne Universitetin e Zvicres, universitet qe nuk po me kujtohet emri i tij.

Ishte knaqesi gjithashtu edhe e imja.

Te pershendes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
ngadhenjimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ngadhenjimi


Male
Numri i postimeve : 198
Age : 43
Vendi : gjilan
Registration date : 24/12/2008

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyThu Jan 01, 2009 5:28 pm

leka i madhe ti mesi nuk ke qen ne pushtet te serbis ta dish se perse e kan liruar albin kurtin ateher nuk je ne gjende te mendosh pak dhe te studijosh rrethanat te cialat kan cen ne ate kohe??? apo ja fut kot ti nganjher sa qe zihesh ne pergjigjejen tende dhe mos fyj se buri qe eshte burr nuk fyn kuptove mos trego naivitetin tende dhe kulturen tende jo vetem ti por gjithe ata qe fishkellejne si te terbuat se bash prej tyre qe rrafin gjoks ketu neper forume e neper oda ska gje as nuk ka per te pas gje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ngadhenjimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ngadhenjimi


Male
Numri i postimeve : 198
Age : 43
Vendi : gjilan
Registration date : 24/12/2008

ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 EmptyThu Jan 01, 2009 5:35 pm

Ti more Leka i Madh dhe ca te tjere nuk keni plane ne koke nuk ke opsione ti vetem nje gje ke ne koke bashkimin kombetare po ti ske asnje plan per kete se si te behet bashkimi kombetar ti vetem si shprehje e thua ju jeni ata qe merrni beni copy nga web faqe te ndryshme dhe ktheni pergjigjje ne forum je shum large
fjalen bashkim kombetar ta thote cdo njeri ne kosove por si te arrihet tek ai cilat jane mekanizmat qe te shpine te bashkimi kombetare cilat jane detyrat qe duhet ti kryjme sic thote nje fjal e urte nga i i madhi e deri te me i vogli e jo te arsyetojme me nje fjali te gjithe te bashkuar ku pervec kesaj duhet shum pune tjera sa qe as nuk ju shko neper mendje ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES   ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES - Faqe 5 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES
Mbrapsht në krye 
Faqja 5 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Drejt Shtgjeve te Lirise
» Albin Kurti
» Reagim Albin Kurti - LDSH
» Albin Kurti: Si do ta bashkojmë Kosovën me Shqipërinë
» Piratët e Kosovës - Albin Kurti

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: