Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Sa i besoni shoqes apo shokut?

Shko poshtë 
+22
Urata
Riki30
**Embelsira**
Euridika
STUPCAT
Beton
besa-bese
shpendi
baki
Hana
shaban cakolli
rrebelja
tom sojer
silvi
Sy kaltri
Kosovarja
azzurra
Granit
meli
Sofra
bovari
Anna
26 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
shpendi
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
shpendi


Male
Numri i postimeve : 155
Vendi : Iliride
Profesioni/Hobi : Forumi
Registration date : 04/09/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptyThu Nov 08, 2007 1:39 am

Un i besoj shokut shum,por ne qofte se ne tradheton,
do kisha akuzuar veten pse e kam bere shok.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptyThu Nov 08, 2007 1:53 am

perhere u kam besu, por s'kam pas rast te prishem kurr me shoqni sepse nuk na kanë sjellë situatat, pra kam pas shoqni te perzgjedhur.

pleqt thojnë "shokun a shoqen i zgjedh vet", q"fare i ke shoqerinë, je edhe vet"

apo "me kon te shofin qashtu je edhe vet".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptySat Nov 10, 2007 12:50 pm

Personalishte kam shume besim ne shoqeri e deri me tani ende nuk kam gabuar, shpresoj q'te vazhdoj me ket besim q'kam deri ne fude, e mos te takoj nje shoqri me inteser apo falco...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptySat Nov 10, 2007 3:13 pm

Per te besuar shokut apo shoqes etj etj ..

,,duhet te keshe besim tek vetja qe te bejshe hapin e pare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Hana
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Hana


Numri i postimeve : 1192
Registration date : 17/09/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptySat Nov 10, 2007 5:02 pm

Kure me urdheron truri qe ta beje shoqe apo shoke por jo me nje zemer magjike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja


Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptyThu Nov 15, 2007 1:32 pm

shum ju kam besuar teper bile por po gjdo her e me shum se qenka gabim sot te ju besosh njerzve me shpirt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptyThu Nov 15, 2007 5:43 pm

Shoqëria është diqka e çmuar,pa të cilën ndjehet e mangët pjesa e jetës.Pa shoqëri nuk bëhet,por është shumë e rëndësishme përzgjedhja e shoqërisë.Në kohët tona përzgjedhja është e vështirë dhe tregon kujdes.Por mos harroni ka shokë të vërtetë,ka edhe të intereseve të ndryshme,dhe asnjë nuk thotë,unë jam shok interesi:Këtu fitore mund të jetë vetëm shkathësia jonë për të dalluar më të mirin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptyThu Nov 15, 2007 6:01 pm

Nuk duhet te ndalemi ne nje udhekriqe,Shkathija jone per te njohur te mirien e te keqen thuhet se jeta eshte nje rruge,po edhe rruga eshte nje jete, nuk duhet te ndalemi ne hulumtimet qe jeta ka shume rruge.

Por,une mendoi, per te pature nje shoqeir te mire hapin e pare duhet te ''uni''.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Musafir
Vizitor
avatar



Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptyThu Nov 15, 2007 6:25 pm

Për të besuar nji shkoi apo shoqe mvaret se sa i mir apo dhe i respektuar asht ,Të vjetrit kan than pa e hanger një thes me një njeri sun i thua shoq apo më mir ti besosh Besoni pot të keni kujdes .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja


Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptyFri Nov 16, 2007 8:37 pm

valla bre Deli edhe nje thes kryp nuk mjafton me e njoht dike sa duhet mua me zhgenjyen edhe pse nashta e kam hanger ma shum se ni thes me ta po eee ska sot
Mbrapsht në krye Shko poshtë
STUPCAT
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Male
Numri i postimeve : 626
Age : 43
Registration date : 17/09/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptyFri Nov 16, 2007 9:17 pm

varet se kuna i dhu shok varet prej personit une per veti kam shum shok po jan nja 6 vet jemi shumm shok te ngusht e ata me besojn edhe une ju besoj atyne
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptySat Nov 17, 2007 12:32 am

Është fat I madh të kesh shoqeri te mirë .
Unë personalisht kam shoqëri ( shokë dhe shoqe ) shumë të mirë dhe e konsideroj vetën me fat ne kete aspekt. Jemi lidhur me njeri-tjetrin pa asnje interes personal dhe kur takohemi dhe behemi bashk kalojme me ore te tera duke biseduar pa e verejtur kohen qe po kalon .Eshte nje ushqim shpirteror .Eshte nje plotesim I vetevetes .Une personalisht shoqe-shoket qe I kam iu besoj shume .Jo pse me eshte fiksuar te ju besoj (dhe jo pse ju besoj shume njerzve )por besimi im tek ta ka linde dhe eshte rrite per nje periudhe te konsiderushme kohore .Tani jan bere si pjese e familjes sime saqe kur kalon kohe pa I pare me duket se nuk e kam pare gjysmen e familjes sime .
Me duhet shume kohe per t’I besuar nje njeriu ,derisa ta njof vete jo duke u bazuar ne theshetheme pa marr parasyshe jan te mira apo te kqija ,por kur une bindem dhe I besoj dhe me ne fund e quaj SHOK –SHOQE ,atehere besimi im per ta eshte I pathyeshem .Cdo veprim qe e bejne mundohem ta ve veteveten ne vendin e tyre dhe te mendoj si ata “cdo te kisha bere une ne kete situate?”Ndoshta varet shume nga raportet qe krijohen ne nje shoqeri .Jo rastesisht e quaj veteveten me fat qe kam shoqeri te tille sepse vertet ne dite te sodit eshte mese e vertete se shok –shoqe ne kuptim te plote te fjales eshte veshtire t’I thuash dikujt .
Personalisht nga miqte e mije (ata qe I konsideroj te tille) nuk jam zhgenjyer
Prandaj une shpesh I falenderohem ZOTIT qe me solli ne rrugen time ATA –shoqerine time .
Pershendetje te perzemerta nga Euridika
"Miku i mire shihet ne dite te veshtire"


Edituar për herë të fundit nga në Fri Nov 23, 2007 3:02 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptySat Nov 17, 2007 10:34 pm

pershendetje Euridika,
shume pergjegjeje e mire kjo e juaja.Ajo qe keni shprehur ju na gezon.Vertete shoqeria eshte shume e rendesishme ne jete.Disa mendojne se nuk duhet besuar.Pa besim nuk bene,dhe qe ju keni nje shoqeri te mire kjo na gezon shume,por ata qe dyshojne duhet perzgjedhur shoqerine,por besimi duhet te rikthehet.Besimi dhe shoqeria te japin fuqi ne jete.
Urojme qe te gjithe te zgjedhin shoqeri te mirefillte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptyFri Nov 23, 2007 3:01 am

"Nese shoku/qja-miku/ja te ka tradhetuar,mos e humb shpresen por behu me i kujdesshem"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptyFri Nov 23, 2007 3:25 am

Shoqëria e vërtet lidhet me hallet e atdheut....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
baki
Fillestar/e
Fillestar/e
baki


Numri i postimeve : 24
Registration date : 04/11/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptyMon Dec 10, 2007 7:26 pm

une ju besoj shokve e shoqeve te mija se kam besim ne ta e ata at besim nuk e kan keqperdorur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
**Embelsira**
Hero anëtar
Hero anëtar
**Embelsira**


Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 35
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptyMon Dec 10, 2007 9:09 pm

Valla jo bash 100% se ska sot shoqeri ideale
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Riki30
Admin
Admin
avatar


Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 48
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptyMon Dec 10, 2007 9:16 pm

Nvaret se me qfar qellimi je shoqeruar nese shoqerohesh pa asnje prapavije do te ket besim mendimi im
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar



Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptyWed Dec 26, 2007 3:06 am

Mos e lashte Zoti kerkon pa shoqeri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Urata
Përjashtuar
Përjashtuar
Urata


Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptyWed Dec 26, 2007 2:03 pm

Të gjejsh një shok ose shoqe të sinçertë është sikur të gjejsh thesar në fund të detit..... gjithësecili nga ne rreth vetes ka pasur dhe ka shok të cilëve ua beson çdo fshehtësi, dhe kjo ndodh atëherë kur së pari vetë je ai ose ajo që kërkon te shoku ose shoqja..... për të pasur shok së pari duhet të jesh vetë......por a ju ka ndodhur ndonjëherë të trishtoheni dhe të ndjeheni tmerrësisht keq nga një shoqe që e ke besuar dhe se ke njohur në të vërtetë................ Hiqni maskat shok dhe shoqe hahahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tina
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
tina


Female
Numri i postimeve : 2564
Age : 41
Vendi : qka po ju interson juve bre
Profesioni/Hobi : me nga mas topi mujsha me zan
Registration date : 18/09/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptyWed Dec 26, 2007 2:25 pm

po varet pej shoqkut shoqes sa kam fitu besimin un per veti kam besim edhe jami nje grup shok qe nuk shkon as ni dit pa dal em pi kafe bejm muhabet edhe miren edhe keqen e ndajm bashk kshtu qe mos lasht zoti kon ma shoqni ju pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptyWed Dec 26, 2007 2:41 pm

As nje njeri i mençure nuk do ta filloj ta ndertoi shtepin pa kurfar projektimi,prandaj,edhe nje fjalim,nje shok/shoqe,nuk kemi nevoje te filloim nje fjalim ''mendoi'' sa per te thier akullin pa shfaqe te qarte.

Ne ç'do moment ''njoftimi''duhet te menduar te jeshe i kjarte e deshira te jete e madhe se ç'ka deshiroim te arrijme me ''te''.

Une mendoi per te pature nje shoqeri te mire duhet te jeshe vete i mire per te hapure rruge ne shoqerin e mire,prandaj duhet gjithmon te filloim nga vetvetja te jemi besimtar vete per te besuar nje shok/shoqe..!!!!!

Fjalimi eshte udhtime i qellimeshem,prandaj qellimi duhet te vizatohet.

Njeriu qe fillon nga askund,!!!!
Zakonishte edhe perfundon askund.!!!

...by to beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
anjesa
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
anjesa


Female
Numri i postimeve : 2275
Age : 34
Vendi : Germany, (KS)
Registration date : 04/09/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptySat Jan 05, 2008 3:43 pm

Kur i beson nje personi apo nje shoqeri, normal qe kerkon qe edhe ata te besojne, kshtu qe kur ngelesh e zhgenjyer do kesh kujdes herave tjera se kujt i beson...
Nuk duhet te i besoh te gjithe njerzit me te cilen kalon kohen dhe i quan "shok ose shoqe"...
"Shoqet apo shoket" me hapen shum dhe mi thon te gjitha... i degjoj dhe i kshilloj kur duhet por une pervete nuk ju them sekretet e mia apo gjerat qe kan konsekuenca personale... me mire i mbaj pervete...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.skam-1her.de/
**Embelsira**
Hero anëtar
Hero anëtar
**Embelsira**


Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 35
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptyMon Jan 07, 2008 1:04 pm

Baze per nje jete me te mir ish shoqeria,normalisht gjithmon duke e pas parasysh faktin se qfar shoqerie zgjedhe.Duhet ta keshe nje mendje te shendosh nese nuk don te mashtrohesh nga nje shoqeri e ''poshter''lirisht mund ti quajme ,spese po se pate at mendje do te zhytesh bashke me ta brenda asaj humnere.Ti ndoshta ke nje rrethe te gjer shoqerie por jo te gjithe meritojne ti dijne te gjitha sekretet e jetes andaj si rezultat i kesaj ti duhet te zgjedhesh nje shok apo nje shoqe me te cilin i ndane hallet dhe problemet e jetes dhe per te cilin mendon se eshte besnik/e dhe qe nuk do te tradhetoj per asnje moment.Une se paku per vete keshtu edhe e kam te klasifikuar shoqerin time edhe nuk e them ate qe nuk rrij me te tjeret ,spese rri,dal folim,qeshim mirpo per hallet edhe brengat e jetes time gjithmon flas me nje shok edhe me nje shoqe qe asnjehr deri me tani skam pasur asnje dyshim ,dhe ata tashme kan fituar nje besim te plot nga une
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 EmptyMon Jan 07, 2008 5:34 pm

Besoj shume her ne shoqeri, kuptohet ne shoqerin e ngusht.
Nje psikolog mduket qe ka then se " perderisa e kam nzen veten duke genjyer, nuk mund tu besoj te tjerve". Keshtu qe, u besoj vetem atyre qe jam i sigurt qe nuk e genjejn veten.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i besoni shoqes apo shokut?   Sa i besoni shoqes apo shokut? - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sa i besoni shoqes apo shokut?
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» PROZE- nga autore te ndryshem.
» Mesuesit ,shokut kolegut Hamit Peca
» Mesuesit ,shokut kolegut Hamit Peca
» A besoni në jashtëtokësorë (UFO)
» Demostratat e shqiptarve për liri në Jugosllavi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: