Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 AKTORJA E FAMSHME INDIANE PËRQAFON ISLAMIN

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mexhid Yvejsi
Anëtar
Anëtar
Mexhid Yvejsi


Male
Numri i postimeve : 429
Age : 73
Vendi : Gjakovë, Kosovë
Registration date : 04/05/2009

AKTORJA E FAMSHME INDIANE PËRQAFON ISLAMIN Empty
MesazhTitulli: AKTORJA E FAMSHME INDIANE PËRQAFON ISLAMIN   AKTORJA E FAMSHME INDIANE PËRQAFON ISLAMIN EmptyMon Jun 02, 2014 5:59 pm

Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin

Një aktore e famshme indiane që ka punuar në 70 filma ka përqafuar fenë Islame, ditën e xhuma, të premtën, më 30 maj 2014.
E njohur më parë me emrin Monika, tani quhet Rahime është konvertuar në Islam për shkak të vlerësimit të mënyrës Islame të jetës.
Në një intervistë për shtyp në RKV Studio ajo tha,
"Unë e fillova karierën time në kinema si artiste për fëmijë, në industrinë e kinematografisë, ku kam përfunduar 70 filma. Unë e kam bërë këtë me përkrahjen tuaj të plotë. Fjala faleminderit nuk është e mjaftueshme për ju, "tha ajo, sipas mediave indiane.
Ajo shtoi, "Unë nuk e kam ndërruar fenë për shkak të dashurisë ose për të holla, unë nuk jam një person i tillë. Më pëlqejnë parimet islame, kështu që unë e përqafova Islamin. "

Përktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi
======================================================
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
AKTORJA E FAMSHME INDIANE PËRQAFON ISLAMIN
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dijetari budist nga India përqafon Islamin
» Mel Gibson pranon Islamin ?
» Futbollisti nigerian e përqafoi Islamin
» Barack Obama për Islamin dhe Muslimanët
» Kristiane Backer e përqafoi Islamin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: