Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Skandal, ushtarėt amerikanė foto me viktima afgane, SHBA kėr

Shko poshtė 
AutoriMesazh
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Skandal, ushtarėt amerikanė foto me viktima afgane, SHBA kėr   Thu Mar 24, 2011 3:31 am

Ushtria amerikane kėrkon falje pėr fotografitė e publikuara nė tė pėrditshmen gjermane “Der Shpigel”, ku disa ushtarė pozojnė me viktima afgane. Skandali ka shkaktuar shqetėsim nė SHBA dhe qarqet e NATO-s, se ky skandal i radhės mund tė dėmtojė marrėdhėnit Washington-Kabul, si dhe mund tė nxisė protesta apo sulme nė Afganistan


Video ; http://www.balkanweb.com/videoAlbum/popup.php?vIDCategoria=40&IDVideo=9614&va_id_video=9614
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Skandal, ushtarėt amerikanė foto me viktima afgane, SHBA kėr   Thu Mar 24, 2011 3:57 am

Kjo video ish trishtuse dhe nuk ka dyshim se till jan amerikant vetem kamuflu na duken neve!Rasti i fundit qe ndodhi ne frankfurt , u ngrit gjith bota kunder deri sa edhe vllai shant vllain ,kam par ni video ne burgun e Guantanamos ku disa te burgosur afgane i keqtrajtonine me qene ushtarake .... tmerruese , pastaj sulmet e e perditshme qe marrin me dhjetra jetera te njerzve nuk jan aspak larg paramilitarve serbe.Pastaj rasti i fundit ku u djeg nje familje shqiptare me duekt ne meso gabofsha nga komuan e drenasin? askush nuk mur pergjegjsin dhe nuk i qujti amerikant terorista kush eshte fajtore per keto raste dhe jo nje po shum sosh kan ndodhe turp se shkelim vllain per tjetrin turp .Nuk dua te mendoni se po mbroj nje vrases! edhe un e kam gjyku ama ajo ishe nje pik uji ne mes oqeanit kaq ishe ne krahasim ca bejn tjert


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Skandal, ushtarėt amerikanė foto me viktima afgane, SHBA kėr   Thu Mar 24, 2011 4:56 pm

po ku ka luft pa skandale,po fjala luft tregon skandal e shka te dush po edhe na po kujtojm se me luftu duhet me lula e drandofilla,ne badallt kishe po i zbatojm rregullat e luftes e te leshit masakrohem si shtazt qdo dhjet vjet, e serrbia qe spo i perfill rregullat e luftes ma e rrespektuar se ne, po te smuar qe jem e naiva,mu ketu qendron esenca e te eksituarit dhe te mbi jetuarit e nji populli, duke e shkattruar tjetrin ket e kan EVROPA neper kushtetuta te gjitha shtetet nder to njejt edhe shkie e grek....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Skandal, ushtarėt amerikanė foto me viktima afgane, SHBA kėr   Fri Mar 25, 2011 12:46 am

Cito :
po ku ka luft pa skandale,po fjala luft tregon skandal e shka te dush po edhe na po kujtojm se me luftu duhet me lula e drandofilla,ne badallt kishe po i zbatojm rregullat e luftes e te leshit masakrohem si shtazt qdo dhjet vjet, e serrbia qe spo i perfill rregullat e luftes ma e rrespektuar se ne, po te smuar qe jem e naiva,mu ketu qendron esenca e te eksituarit dhe te mbi jetuarit e nji populli, duke e shkattruar tjetrin ket e kan EVROPA neper kushtetuta te gjitha shtetet nder to njejt edhe shkie e grek....

Ateher edhe serbi gjenocidet qe i ber ne kosova nuk u dashka te denohet per to se ishte lufte dhe nuk ka lufte pa masakra !!Xhem nese ke pase rastin te shikosh filmin e Muhametit a.s ne luften e bedrite apo te lexosh per luften e bedrit kur i drejtohet ushtris me keto fjal:te mos preken te moshuari ,femijete,grat te mos shkatrrohen te mbjelluart shtepit pra vetem me ata se eshte i armatosur te luftoshe ketu jan rregullat e muslimanti kur te hyn ne luft..


Ajo qe mua me shtyri te sjell ket tem ishte pikrishte rasti i fundit se ndodhi ne Frankfurt. Nuk u kursy vllai nga nje mi te liga qe i tham per te per nje gabim te rastit,u shah edhe feja musliman ne nje far menyre u mbrojte i huai per arsyje se ne jemi mesu ta dua te huajn me shum se vellain ,prandja duhet mos nxitu se vallahi nuk te del Amerikani me afer se Shqiptari edhe sikur kanibal te jete prap se pra ka gjak shqipe dhe nese te sulmon tjetri ai dot mbroj kete ke te sigurt..keto jan vido te publikuar po sa sosh jan te pa publikuara ku behen gjenocide ne njerz me qen me kok mbeshtjellur e kembet me zingjir maltretohen njerzit sikur se kafsh e eger ajo ajo shtepijake !!kam pare ca vido aqe trishtuse saqe nuk ta mer mendja se mundet njeriut me mendje te shendosh ti bej ato gjenocide Mad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Skandal, ushtarėt amerikanė foto me viktima afgane, SHBA kėr   Fri Mar 25, 2011 1:22 am

@Fiona,
Nuk jemi neve "SUPERFUQI"ne bote qe te ndajme drejtesine , e sidomos nje mik si SHBA qe i kemi , se sikur mos te ishin ata , dihet qe sdo ishim as neve sot .
Leje me mire Zotit qe te gjykon se neve si shqiptare nuk e besoj qe na takon .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Skandal, ushtarėt amerikanė foto me viktima afgane, SHBA kėr   Fri Mar 25, 2011 1:46 am

[quote]@Fiona,
Nuk jemi neve "SUPERFUQI"ne bote qe te ndajme drejtesine , e sidomos nje mik si SHBA qe i kemi , se sikur mos te ishin ata , dihet qe sdo ishim as neve sot .
Leje me mire Zotit qe te gjykon se neve si shqiptare nuk e besoj qe na takon .
[/quotehaah do thot ajo se eshte superfuqi i lejohet cdo gje edhe te bej krime kunder njerzit a ha ha !!!mir thua se fal tyre jemi sot ku jemi te ndare ne 4 shtete mir jemi me natalitet ne rritje edhe ca vite do behemi edhe ja 3 shtete nen qeverisja enkalva po behemi dita dites po sa keq se na eshte ber mjegull para syve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
angjelini
Fillestar/e
Fillestar/e
angjelini

Male
Numri i postimeve : 4
Age : 39
Vendi : albania
Registration date : 27/02/2015

MesazhTitulli: Re: Skandal, ushtarėt amerikanė foto me viktima afgane, SHBA kėr   Fri Feb 27, 2015 10:51 am

se mos eshte hera e pare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Skandal, ushtarėt amerikanė foto me viktima afgane, SHBA kėr   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Skandal, ushtarėt amerikanė foto me viktima afgane, SHBA kėr
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: