Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Nato per FSK?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Nato per FSK?   Fri Feb 19, 2010 1:10 am

U takon instuticioneve Kosovare te bejn Ushtrin?

Un mendoj se eshte nje plus shum i madhe.
Ndal -kadal po i marim frenat ne dore ne shqiptaret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Fri Feb 19, 2010 2:34 am

???!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Fri Feb 19, 2010 11:00 am

Pas disa vjete ndoshta edhe fsk sdo te ket ma fare.
Nuk eshte e vertet se fsk do te behet ushtri.
Mos u u shqeni me dokrra te individeve ,se cenzura ne tv pi heshon gjerat.
nato dhe kfor eulex kane thene se kurre fsk sdo te jet ushtri.
Te jeni te bindun..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Fri Feb 19, 2010 8:49 pm

Sidoqoftė, sipas Fitzgerald KFOR-i nuk do tė shkojė tek strukturat paralele pėr tė zbatuar diēka, por do tė reagojė nėse ato bėhen tė dhunshme.
“Nuk mund tė them se KFOR do jetė atje nė pėrpjekje pėr ta vėnė nė zbatim, por do jemi kėtu, duke vėzhguar, do jemi kėtu tė gatshėm pėr tė reaguar nėse kėto gjėra kthehen nė tė dhunshme”, ka thėnė admirali Fitzgerald.
“Si pėrfundim ne jemi kėtu pėr tė zbatuar 12 44 dhe kėto gjėra qė kėrcėnojnė sigurinė, janė gjėra pėr tė cilat ne shqetėsohemi. Shumė nga kėto gjėra, i pėrkasin nivelit politik dhe kėrkojnė zgjidhje politike”, ka shpjeguar admirali i NATO-sė.
Duke komentuar reduktimin e KFOR-it nė 10 mijė trupa, proces qė tashmė ka pėrfunduar Fitzgerald ka thėnė se misioni i NATO-sė nė Kosovė ėshtė bėrė force mobile, mė funksionale dhe mė e fuqishme.
Ai ka ripėrsėritur se pėr NATO-nė FSK mbetet njė forcė humanitare, ndėrkaq qė nė insistimin e gazetarėve nėse FSK do tė mund tė bėhet ndonjėherė ushtri nga institucionet e Kosovės, Fitzgerald ka thėnė se “edhe Kushtetuta e Kosovės i jep autoritetin ekzekutiv mbi FSK-nė”. “Kėshtu qė kushtetutat janė kushtetutė”, ka thėnė Fitzgerald.
Fitzgerald ka thėnė se NATO-ja ka marrė pėrgjegjėsinė pėr ndėrtimin e FSK-sė si njė forcė pėr ndėrhyrjet nė raste tė katastrofave humanitare.
Komandanti i KFOR-it Markus Bentler ka thėnė se nuk duhet spekuluar pėr tė ardhmen e FSK-sė dhe rrethanat politike tė cilat miun tė ndodhin. “Ne po fokusohemi nė ndėrtimin e FSK-sė sipas udhėzimeve qė kemi”, ka thėnė Bentler.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Fri Feb 19, 2010 9:44 pm

Xhem.asgje nuk pase then nga vetja vetem nje pjese te artikullit te gazetes paske sjell!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Fri Feb 19, 2010 10:34 pm

FIONA- jam ber boz tuj then un, apo aj ,por problemi esht me then un, se kjo forc esht humnitare apo me shkym zjarma nuk um besojn, dhe me marrin si adoloshent, ma mir kta te medhenjt let te flasin,po na tregojn se fsk esht vetum dekor dhe as ktyre sju besojm jem interesant krejt kosova llomotisin se ushtri esht fsk-ja por jo po del,edhe un mendoj se jo nuk esht kurrfarr ushtrije spo dij qte them ma e kam then edhe ma heret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sat Feb 20, 2010 10:53 pm

Ndal-kadal po i marim frenat ne dor ne shqiptaret.Mjafton qe ta lexosh vetum betimin e FSK dhe do te bindesh se kjo nuk eshte ushtri e mirefillt.
Nuk besoij qe ne rruzullin toksore ka ndonje shtet me nje ushtri te tille si FSK.

Betimi i FSK.

"Betohem(apo deklarohem) solemnisht se do te jem i perkushtuar dhe do t'i qendroj plotesisht besnik Republikes se Kosoves; se do t'iu bindem urdhrave te Presidentit te Kosoves dhe oficereve tjer mbi mua ne pajtim me ligjin; dhe se do t'i kryej detyrat e mia me zell, nder dhe dinjitet.
Gjate gjithe kohes do te jem mbrojtes i te drejtave dhe lirive te njeriut dhe nuk do te lejoje diskriminim te asnje lloji, perfshire gjuhen, etnicitetin apo besim fetare.
Betohem(apo deklarohem) Solemnisht se une kurre nuk do te keqperdori poziten time, graden apo ndikimin tim per perfitimin material apo personal".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 1:53 am

Pėr qfar Ushtrije flitet kto tash kan mbet si zjarrfiksat ,
po ku ka Ushtri pa armatim ?
Mė mir do ishte tė kishin emrin mbrojtje emergjente ,se kjo nuk ka tė bėj fare me forc .
Siq paska cek edhe Driniiii betimi ti tyre e thot tė gjithėn ,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 2:50 pm

Betohem(apo deklarohem) solemnisht se do te jem i perkushtuar dhe do t'i qendroj plotesisht besnik Republikes se Kosoves; se do t'iu bindem urdhrave te Presidentit te Kosoves dhe oficereve tjer mbi mua ne pajtim me ligjin;


ok deri ketu.


dhe se do t'i kryej detyrat e mia me zell, nder dhe dinjitet.
Gjate gjithe kohes do te jem mbrojtes i te drejtave dhe lirive te njeriut dhe nuk do te lejoje diskriminim te asnje lloji, perfshire gjuhen, etnicitetin apo besim fetare.
[/b]


edhe ketu nuk po shoh diq negative


Betohem(apo deklarohem) Solemnisht se une kurre nuk do te keqperdori poziten time, graden apo ndikimin tim per perfitimin material apo personal


ok..........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 2:56 pm

Joa ani sjelle ndo nje foto duke shymur zjarr...hahaha
Per gjuhen, pa ditur gjuhen serbe nuk po mujshe mu be antar i FSK.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 2:56 pm

OK..................................................................................................................................
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 2:58 pm

Ne razumesh?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 3:02 pm

Cka eshte ky sen. Mos ashte FSK
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 3:03 pm

Jeste bogami


kerkoj falje per kete fjalore te cekt se po bej plizzzzzzzz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 3:07 pm

Te kush po kerkon falje te Nato...?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 3:08 pm

Te antaret e forumit:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 3:10 pm

A jo te FSK hahahahaha Forca apo forumi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 3:14 pm

Mose dil jasht temes

Do rregullohen gjerat sepse shteti jon eshte fillestare duke urrite jemi.ajo shqiperija qe sa vite eshte shtet dhe shum ka ngele mbrap. me cdo gje .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 3:16 pm

POaaaaaaaaaaaaa per kete keta te FSK po shkoin ne shqiperi me mesu pak hahaha edhe une kalova nga tema.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 3:20 pm

po ketu te ndalim pak!
kure eshte formu ushtrija e Kosoves ne 97/98 ne Shqiperi kan qen trajnimet sa me kujtohet.keshtu qe si model e kemi shtetin e AME?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 3:26 pm

Pakeqkuptime, eproret e FSK do te shkojne ne Shqiperi me mesu ne shkolla, lere ti Shkodren vershimet.
Ketu pata une fjalen, ty te raft dergja e qurave, hahahaha te mallkova
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 3:30 pm

Pakeqkuptime, eproret e FSK do te shkojne ne Shqiperi me mesu ne shkolla, lere ti Shkodren vershimet.
Ketu pata une fjalen, ty te raft dergja e qurave, hahahaha te mallkova

Ani de shum ok eshte kjo pune.pse si mendove ti te kalojn ata mese detit not a!! edin se eshte dimer dhe po bej pregaditje te jen veres nje ushtri profesjonal..


flm per mallkimin...
un fatkeqsish nuk di te mallkoj veq te uroj
rrofsh sa malet e kosoves!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 3:33 pm

FLM. Per respektin qe keni ndaj meje.

Dhe natos .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 3:34 pm

FLM. Per respektin qe keni ndaj meje.

Dhe natos

hahhahhah pse natos hahahhha??? mos deshe te thuashe uck
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 3:36 pm

Jo qe mos te kaloi nga tema, hahaha kam frig nga fshisa, po priti te behem antar heroooooooooooooooooooo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Nato per FSK?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: