Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Mesazhe nga Vedat Xhymshiti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Mesazhe nga Vedat Xhymshiti Empty
MesazhTitulli: Mesazhe nga Vedat Xhymshiti   Mesazhe nga Vedat Xhymshiti EmptySun Aug 09, 2009 4:52 pm

Content-Type: multipart/mixed; boundary="0-2085968045-1160165423=:23145"

Pershendetje, i dashun bashkeatdhetar yni, zt.Hagi, une vuajtjet tuaja i kam percjellur me vemendje, tek sa i ke shkruar ne e-mail, ne te vertet te tilla jane sot ato qe po na ndodhin ne Kosove.
Ndersa sa i perket asaj, qe thua dhe dyshon, ne mos na kamuflojne keto far organizamsh e struktuarssh te brishta antipopullore, une kerkoj nga ty qe te mos dyshoh ne kete, urrejtja jone qe ekziston ne shpirtrat tane ndaj keytre boshlleqeve antipopullore, nuk mund te kthehet as ne perkdhelje, e as ne ndonje lloj "dashurie" ndaj ketij pushteti serbo-madh.
i Madhi Hegeli thoshte: "Une mund te bindems e ti je Hoxhe, vetem ateher kur te shoh duke i falur 5 namaze", pra keta far politikanesh, se bashku me pushtuesin, zevendesuesin e krimeve Millosheviqiane 'UNMIKOVIQIN', na kan bindur qe ne 1999 se kush jane, ne '99-ten kane neshkruar nje dokument qe eshte ne favor te Serbise, dhe skan ditur te ndalen me!; duke e krijuar hapesiren dhe arsyen e nje gjesti, Avni Rrustemian, per te gjithe keta Esat Pashe TopTanet e Vjenes.
Vemendej: Dikur kishim Esat Pashe Toptana te Parisit, dhe Avni RRustem Shqiperie, tani kemi Esat Pashe TopTanet e Kosoves, dhe duhet te kemi edhe Avni Rrustema Shqiptar te trollit ilir, te Kosoves Historike 'UNMIKISTAN'

Ja edhe nje thenje imja, qe me ka rrjedhur nga muzgu i burgjeve te Kosoves, qe i provova ne moshen 18-vjeqare, duke kerkuar LIRI te cilen na e kane mohuar dhe po vazhdojne te na e mohojne qe 608 vite me rradhe.....!!!!
"Uroj qe kur te vdes ta shijoj lirinë, sepse robërinë e jetova ketu"

Me sinqeritet!
Vedat Xhymshiti
Kosova Historike - Anamorava Kreshnike
Gjilan
6 - tetor - 2006
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mesazhe nga Vedat Xhymshiti
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mesazhe nacionaliste nga Vidovdani
» Patriarku serb IRINEJ, përcjell mesazhe për luftë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: