Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?

Shko poshtë 
+5
petritkola
ramadan mekaniku
zeriatdheut
xhiti
haxhiu
9 posters
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyMon Aug 03, 2009 11:31 pm

Shqiptar; çka eshte patrioti e çka atedhetari ?

Kerkush nuk e din edhe pse flisni shqip e shqipen nuk e kuptoni !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyMon Aug 03, 2009 11:37 pm

haxhi a je ne prishtin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyMon Aug 03, 2009 11:37 pm

Haxhi kthehu se Sala e ka pranu ligjin gati e keni mose u merzit hajde se mire shet patriotizem me Beth hajde Haxhi me haje ju qofte meri edhe disa Francez me veti qe jane si ti dhe ju gjen ndonje Demokrat te Sales qe vuajn per .... hahaha kaloni mire dhe shijone ligjin e Sales ju lumt betha Haxhi tung
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ramadan mekaniku
Fillestar/e
Fillestar/e
ramadan mekaniku


Male
Numri i postimeve : 45
Age : 54
Vendi : ketu
Registration date : 30/10/2008

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyMon Aug 03, 2009 11:51 pm

zeripisit zeriidiotit zeribudalles zerihajvanit zeritradhtarit zeriqelbesires zeritumit zerilopes mshile gojen o laper se ste ka hije oj xho e xhalle
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyTue Aug 04, 2009 12:02 am

Xhiti jo ne france jam e din zeriatdheut a e shef!


zeriatdheut

Une bre zotni kurr nuk jam kan i pershtatshem per shkije se jav kam prish muhabetet me shpiunat shqiptar!
Edhe pse kam krye fakulltete e shkolla tjera kur ne profesionet e mija nuk me lan te punesohem,sepse me shpallen tradhetar te jugosllavise qeveritaret e ish kosoves e metohise!Dhe po qata qenefa bythprishta i ke ne kosove nese se ke dite jav pafsh piken e hajrit zeriatdhetut!

A luftuat bre shok per lirin e shqiptareve apo me ua dorezue pushtetin servilave te shkive ?Mua as Sali Berisha nuk me mban as qeveria e maqedonise as e kosoves,pos mistria e dores qe durt e mija i kam te pergjakura .
Une edhe me luftue kundra shkaut shoket e tu bre burr nuk me lejuan as tu afrohem sepse ishin ne lidhje me shkije,mos te vjen rende zeriatdheut,se nese ti ke luftue pa sherr, shoet i ke pas te krymbur fund e krie!!!E din ti kete mire por te vjen inati me thene te verteten!
Une me pas kon lipister i bytheve kisha qen komandant i uçk a don me ta spjegue kete a e di qe e din kete !
Une parti timen e kam pas ne shpirt amanetin e babes per bashkim te trojeve por Fatmir Lima Uke Bytyqi e shume shol tu ma shemtuan premtimin!Une per qeshtjen e trojeve shqiptare e kam dhene provimin para zotit e para popullit tim shqiptar!
Nese ti o zotri nuk me njef bane pyetje ne sufreke dhe vete kan ta deshiron zemra dhe a ke me gjete ndonje shqiptar qe me njef per te keq qe kam punue kundra atedheut e ndonje shqiptarit!Por une ne çdo sekond kam kontribue per qeshtjen madhore dhe jo ti por as zoti ma shume nuk kishte pasur mundesi te jep per shqiptarin,por haram u koft djersa qe e dhash per shqiptar!Nuk dua tju diskriminoi per punen qe e keni dhene,ama nese ke kontribue bre burr nxine ndonje pozite dhe dhijau ***** spiunave!Dhe krh po te behem me beso!Dhe nja ta din vete edhe nje here per mua dhe te tregojn se a ju kam frigue njerit te gjall pamarr parasysh a ka qen krah forte qe e kan ruajtur shkijet!
Per te me rrahur policet shqiptar ne vend te shkive me kan rrahur,por veti çka u kam bere kur i kam nxene vetem nje nga nje,edhe serbet nuk me jete marak jam shfrye ne ta e me vra me jete merak,por shoket e tu me ndalen o burri dheut!


Pergjigju ne temen çka eshte atdhetar e çka patriot ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyTue Aug 04, 2009 12:09 am

Haxhiu,

Ne fjalor apo ne perdorim?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyTue Aug 04, 2009 12:23 am

petritkola
CILENDO PERDORE O VELLA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyTue Aug 04, 2009 12:33 am

Degjo ti bilbil Haxhia po te them vetem shkurte ti njeher me ke nje borxh te madh mua me kanun po ta them sepse ti njeher duhet te pergjigjesh per sharjet qe me ke bere pa pik arsyje se kushe ke qen ty e kushe je mua sme behet vone se po te ishe nje Ushtare i UCK dhe te shashe luften ne kete menyre si nje injorant, une nuk e di ti thua ke mbaru fakulltete jo haxhi ti ke mbaru fakulltetin e shtazeve jo te njerzimit po ta them shkurt e kjart mere si te duash si fyrje apo si kompliment, ti nuk je nje bure qe ben balle per balle dhe nje njeri ose nje ushtare eshte shembull jo si Kurvat her andej e her kendej une nuk jame mesuar ashtu shoku, tani nje gje ti po e shane Fatmirin pse a vetem Fatmir Limaj ishte ne Kosove e ske pase vend tjeter per te luftuar ti zotni apo edhe atje kishte ndonje Fatmir e Bytyq qe nuk te lente ty me luftuar si thua ti kujtone se Kosova ka qen vetem SFERKA e CELIKUT apo u digjete ne gjithe anet, te thuash kane punuar me shkije duhet te flasesh me fakte ose i ke faktet e TAHIR ZEMES por jo me i shtije ne thes edhe UCK PRANDAj DUHET TE JESH SHUME I MATUR KURE TE FLASESH
ti bilbil Haxhia te duket cdo gje ujke edhe gjuha shqipe qe dikushe sjell ti thua e kemi mare ne serbi po mire gjithe Serb qenkan po vetem ti je Shqiptar apo si pse more faqe zi po del dhe palle kot ketu kujtone se te degjon dikush per te pallurat e tua qe ke mbrapa nje grup bushtrash e debilash qe te shtine ne kurthe te thuash cfare don, ti e din shume mire se une personalishte te kame lipe takim qe kure me shave ne nene dhe te dhashe te gjitha me numer me adrese e kerjt le qe ti nuk dole askund por ase qe thire ne tel te degjoje vetem zerin po ti je nje idijot qe flet vetem gjera koti ketu
degjo Haxhi ti nuk me ben aspek keq mua jo por vetem te thashe qe LIMA te ka fal une te betohem ne LIQEN TE RODENIQIT te kisha gjujte pa pik dhimbje fare ti jo se ske luftu e ndimu por ti je nje virus nje mikrob qe flliqe Shqiptarin me gjuhen qe ke dhe pluse asnjeher nuk besoj se ti je Shqiptar sepse ti nuk flet si Shqiptar ti flet tamam stilin e Raman Morines e disa spijuneve tjere qe mose ti permendi qe iken per lesh gjithe, sic dote ikish edhe ti kure te vjen dita kaq po te them se ti po te ishe USHTARE I UCK NUK DO E BEJE KETE QE BEN KETU SI DO QE TE ISHTE APO SA DO TE KISHIN VJEDH E TRADHTUAR LIMA APO DREQI E TE BIRI PAK RENDESI KA TE PAKTEN VJEDHIN SHQIPTARET JO SERBET SE NESE MISHIN DO E HAJNE KOCIN SKAN KU ME CUAR JO ANDAJ TE KISHA LUTE QE NJEHER BORXHIN QE MA KE DUHET ME KTHY ME E BERE si BURE NESE JE BURE OSE KERKO FALJE PUBLIKISHT PER SHARJET OSE BENU bure TREGOM KU JE E TAKOHEMI SI TI E DISA TJERE KETU QE KANE PALLE NJESOJ KETO TIPARE KA BURNIA JO VETEM TE SHASHE E MOSE VEPROSH NESE JE SHQIPTARE BEJE OSE FALJE PUBLIKE OSE TAKIM SHOKU JO TI SI MENDON SE KOHA PUNONE PER GJITHE HAXHI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyTue Aug 04, 2009 12:37 am

Haxhiu,

Ne fjalor nuk ka ndryshim, ato jane sinonime.
Une mendoje se kur hapni nje teme, te shkruani me gjate.
Sepse sic po niset e vazhdohet duket si bisede kanenesh per te demostruar njohuri si qellim ne vetvete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyTue Aug 04, 2009 12:47 am

zeri
une nuk e shajta tere uçk,mos kce si pleshti,javash ndalu diku diku!!!!
Une nuk jam lajmrue vetem tek fatmiri uka e ylfeti,por jam lajmrue edhe ne vende tjera o zotri atdhetari madheeee!Tjeter
Une nuk te kam shajte kurr i pari i kam te gjitha te regjistruara se kush ja ka nis i pari dhe nje ta dine dushk pergogla,kerkujna gjere me sote nuk ja kam fale as nje gabim jo ty por as zotit se kerkujna nuk i hy ne hak qe ti mbesi borgj e as borgj si la kerkujna per te me pasur!
tjeter
ata qe pernjemend e dashten atdheun i qiten neper prita :A tha baba i afrim zhitis se djalin ma vran ata qe flitshin shqip ?
Qe me theve se kosova ka qen ne flake dhe ke mundur me shkue ne tjeter rajon!A ta rroke koka ore zeri !si te lajmrona ne tjeter rajon pa me njohur njerezia ?me shkue hotra hotra me i ba ne shybe njerezit dhe mem likvidue aaa,qeshtu ju e keni slloganin e mjeshtrive te moqme,por une se kam hanger si keni mendue !une nuk palli si ti magar,por ti nuk ke moral per kombin shqiptar sepse je servil dhe pike!ti merr urdhera nga servilet e shkaut!

rofte bashkimi shqiptar mbar kombetar dhe pushka tu bafte top se arushen me shosh nuk ke mundesi ta frigone
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyTue Aug 04, 2009 12:48 am

tye ujk tu ka ba e verteta,e mua ujq mu keni ba tradhetaret e zinje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
leonardo
Fillestar/e
Fillestar/e
leonardo


Numri i postimeve : 30
Vendi : Milano Italy
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 16/10/2007

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyTue Aug 04, 2009 1:15 am


+
----
-

Shqiptar; çka eshte patrioti e çka atedhetari ?

Kerkush nuk e din edhe pse flisni shqip e shqipen nuk e kuptoni !

+
----
-

Shqiptar; çka eshte patrioti e çka atedhetari ?

Kerkush nuk e din edhe pse flisni shqip e shqipen nuk e kuptoni !
Shqiptar; çka eshte patrioti e çka atedhetari ?

Kerkush nuk e din edhe pse flisni shqip e shqipen nuk e kuptoni !


Me plot kuptim eshte tema urime per temen

Patriot = Greqisht
Atdhetar = Shqip

duhet patur nder per temat dhe te ket tema kuptim jo ne ajre ç'do teme te flutoroje ! , ja kaloni mir !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyTue Aug 04, 2009 1:20 am

More Leonardo apo me tregon patriotizem ti apo si me te thire me mire Beton mose deshte patriotizmin e xhihadit me na e sjell ti apo te bordellove zvicres si thua shoku mbeshtjelle koken edhe pak se te djeg dielli lol
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyTue Aug 04, 2009 1:36 am

Leonard,

At+ Dhe = Dheu i Atit

Mundesh te na i tregosh Patriot?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyTue Aug 04, 2009 8:59 am

Patriot rrjedh nga fjala frengjishte qe dmth atedhe,apo atedhetar,atedheu yt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyTue Aug 04, 2009 10:42 am

ti zeriatdheut qe ne fillim te kemi gjet diagnozen psikopat i qmendur udbashe tradhtare.dhe ashtu dole i pa edukuar rrugaq dhe udbashe sllavo maqedonas.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyTue Aug 04, 2009 11:14 am

Kole
Origjinal patriot
Patri frengjishte popull,dhe dmth njeri qe lufton per popullin e vete per te dale nga sundimi tradhetar apo ariqesh siq e kemi pasur serbin greqin maqedonosllavin(bugarin)

Nga fjala patri rrjedhe edhe nocioni nacionaliste!Patriotet ndahen ne disa rangje per tradheti siq eshte zeriatdheut e disa te tjere dhe mbrojn fundrrinat e grykesave qe e ngreren trollin e te pareve dhe tani pe ngrejne edhe popullin dhe shiten patriote me baterija te hargjuara!

Patriotizmin shqiptar e ngriten sidomos rilindaset qe masen ta shtijn ne lufte kinse per çlirim e vete duke jetue parajsen e njemendet e populli patriote duke mos ngare per karrika mbeten ne vajtime ne çdo kohe!Sidomos ne ushtri ushtaret i shtin te betohen per flamur e atedhe qe te fliken ne gryken e pushke dhe te vriten si qen e vete komandantet ne pozita han e dane !U mundova qe te shkruaj qe sa ma mire ta kuptoni fjalen patriot qe rrjedhe jo nga geqishtja por nga fengjishtja!!!!NESE nuk e keni kuptue kerkoni se ju rrasi dituri!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyTue Aug 04, 2009 11:21 am

ky zeriatdheut nuk eshte patriot po rrugaq tradhtare bashkpunetore i sigurimit sllavo maqedonas,dezertor dhe anti uck.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyTue Aug 04, 2009 11:36 am

Ky e keqperdoron fjalen e uçk dhe mendon se i frigon ata qe i keshin tradhetaret e uçk!Ma mire heret se vone me mujte te keqen e tradhetareve sepse keta mendojn se po veprojn mire ne dem te kombit( shtetit)shqiptar!Kjo eshte e vertete se kur i turresh dikujt e i thua kush je ti qe flete keq per ata qe dhane jeten ne luften e uçk secilit i, mirret goja dhe e humbe vetedijen dhe mendon se keq eshte me fole keshtu kundra tradhetareve qe behen si çlirimtar a nuk kan luftue per bashkim as per shtet pos per bythen e sevilave serb!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Çlirimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Çlirimi


Male
Numri i postimeve : 138
Age : 50
Vendi : prizren
Registration date : 11/09/2008

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyTue Aug 04, 2009 11:46 am

pa dashje dua te u them,,TURP,, qfare flisni mos i neperkembni vlerat tona te shenjeta , mos harroni se te gjithe nuk luftuan per tu pasuruar , luani vendit kur ta permendeni fjalen UÇK .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyTue Aug 04, 2009 11:52 am

luani vendit kur ta permendeni fjalen UÇK .

ti sikurse hoxha po thua kur ta permendesh kuranin luaj vendit!!!!!

A ne esence nuk e njef as kuranin as uçk
shume hoxhaller thone se ne kuran shkruan ashtu keshtu a nuk shkruhet asesi ashtu pos nga mendja e tyre e paramendojn si hije!As ti uçk nuk e njef dhe e keqperdorni per interesa vetiake qyqaresh!
Ne uçk i ke pasur spiunet e ne mesin e spiuneve ka pasur patriot qe su ka interesue interesi partiak tradhetar se kan vuajtur nga tradhetaret e serbet dhe tradhetaret i kan njohur dhe i kan burgosur apo qite neper prita dhe likvidue e sote ne emer te tyre shiten tradhetaret se i kan pasur shoke dhe me ta kan luftue!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyTue Aug 04, 2009 12:49 pm

Patriot është ai njeri i cili me mund dhe sakrificë është mundu te flijohet per Atëdhe i cili rrokë armën në dorë dhe e lufton Armikun
Patriota janë ata Njerez qe flasin nga Spunti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyTue Aug 04, 2009 1:39 pm

Haxhiu,

Patriot- Pater (Greqisht), Padre (Italisht)-...

pa·tri·ot
AC_FL_RunContent = 0;



var interfaceflash = new LEXICOFlashObject ( "http://cache.lexico.com/d/g/speaker.swf", "speaker", "17", "15", "", "6");interfaceflash.addParam("loop", "false");interfaceflash.addParam("quality", "high");interfaceflash.addParam("menu", "false");interfaceflash.addParam("salign", "t");interfaceflash.addParam("FlashVars", "soundUrl=http%3A%2F%2Fcache.lexico.com%2Fdictionary%2Faudio%2Fahd4%2FP%2FP0116100.mp3&clkLogProxyUrl=http%3A%2F%2Fdictionary.reference.com%2Fwhatzup.html&t=a&d=d&s=di&c=a&ti=1&ai=51359&l=dir&o=0&sv=00000000&ip=62723b6c&u=audio"); interfaceflash.addParam('wmode','transparent');interfaceflash.write();

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Speaker
(pā'trē-ət, -ŏt') Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Dictionary_questionbutton_default
n. One who loves, supports, and defends one's country.

[French patriote, from Old French, compatriot, from Late Latin patriōta, from Greek patriōtēs, from patrios, of one's fathers, from patēr, patr-, father; see pəter- in Indo-European roots.]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyWed Aug 05, 2009 12:07 am

patriot eshte ai njeri i cili sakrifikohet per Atedheun
Atedhetar eshte ai i cili cdo here me mund punon per token e vete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 42
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? EmptyWed Aug 05, 2009 12:14 am

Ja edhe e gjetem se ku eshte ndryshimi mes ketyre fjaleve dhe nga rrjedhin ato ...!

E cfare te mire apo ndryshimi i sjell ky "zbulim" Shqiperise. Le te mos mbytemi me nje luge uje, se ka oqeane perpara nesh..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?   Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shqiptar çka eshte patrioti e çka atedhetari ?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Cili eshte Jagua Shqiptar?
» Schmitt: Kosova është një shtet i dytë shqiptar
» Pse sulmohet patrioti dhe publicisti Flori Bruqi
» Kush eshte krenar qe eshte shiptare
» Ku është Ukshin HOTI, është gjallë apo jo ??

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: