Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Greva e punetoreve shendetesore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
stabili
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 459
Age : 60
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

MesazhTitulli: Greva e punetoreve shendetesore   Tue Oct 14, 2008 10:02 am

Nė ēastin kur po hy nė radhėt e anėtarėve tė profesionit mjekėsor premtoj solemnisht se jetėn time do ta vė nė shėrbim tė humanitetit. Ndaj mėsuesve do ta ruaj mirėnjohjen dhe respektin e duhur. Profesionin tim do ta ushtroj me ndėrgjegje e me dinjitet. Shėndeti i pacientit tim do tė jetė brenga ime mė e madhe. Do t’i respektoj e do t’i ruaj fshehtėsitė e atij qė do tė mė rrėfehet. Do ta ruaj me tė gjitha forcat e mia nderin e traditės fisnike tė profesionit tė mjekėsisė. Kolegėt e mi do t’i konsideroj si vėllezėr tė mi. Nė ushtrimin e profesionit ndaj tė sėmurit tek unė nuk do tė ndikojė pėrkatėsia e besimit, e nacionalitetit, e racės, e politikės, apo pėrkatėsia klasore. Qė nga fillimi do ta ruaj jetėn e njeriut nė mėnyrė apsolute. As nė kushtet e kėrcėnimit nuk do tė lejoj tė keqpėrdoren njohuritė e mia mjekėsore qė do tė ishin nė kundėrshtim me ligjet e humanitetit. Kėtė premtim po e jap nė mėnyrė solemne e tė lirė, duke u mbėshtetur nė nderin tim personal.

Ky eshte betimi i Hipokratit ne te cilin thirren mjeket dhe ata qe kane pune me ta !
Fatkeqsisht apo fatmirsisht cdo njeri heret a vone do te kete rastin te perballet(me qellim po them keshtu) me hipokrizine aktuale te mjekesise kosovare.
Cka mendoni a mundet nje mjek qe ka te ardhura ditore prej 6.6666666 euro
ti permbahet ketij betimi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
comeback
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 86
Age : 38
Vendi : miami
Registration date : 10/10/2008

MesazhTitulli: Re: Greva e punetoreve shendetesore   Tue Oct 14, 2008 1:45 pm

Asgje interesante,jemi te mesuar me grevat!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Greva e punetoreve shendetesore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shėndeti-
Kėrce tek: