Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sat Jul 19, 2008 11:12 pm

PSE HESHT MITROVICA VERIORE?Kur duhet folur pėr pjesėn veriore, nėse jo tani?!
Kush duhet tė ndalė shitjen e pjesės veriore?
Kush po e shet tani, pas tetė viteve dhe pse?
Kush janė ata qė po propagojnė shitjen?
Kush po krijon panik nė pjesėn veriore?
Si duhet bėrė ballė kėtij paniku?
Pse i ka lėshuar sabri disa pas tetė viteve?
Kujt i konvenon tė ndryshohet realiteti?
Pse po shtyhet statusi, a thua qė tė ndėrrohet realiteti e pastaj edhe bota tė thotė se nė pjesėn veriore po jetuakan vetėm pak shqiptarė?!
Pse po ia shesin pronėn shtetit tė Serbisė e jo serbėve? Sepse nėse i shitet shtetit tė Serbisė, nesėr nė librat kadastralė do tė figuron pjesa veriore pronė e shtetit tė Serbisė!
Pse mu tani kur ėshtė afruar pėrfundimi i statusit tė Kosovės?
Si spjegohet qėndrimi–durimi pėr tetė vite, ndėrsa tani para pėrfundimit tė statusit tė shiten pronat?
Ēka do tė ndodhė nėse shqiptarėt nuk shesin pronė deri nė shpalljen e statusit tė Kosovės?
A kanė mundėsi shqiptarėt tė blejnė pronė nga serbėt?
A janė tė ineteresuar serbėt qe t’iu shesin pronėn shqiptarėve?
Sa kushton tė blehet pjesa veriore?Nėse shpallet pavarėsia sipas planit tė Ahtisarit, ēka do tė ndodhė nė pjesėn veriore?
Kush, ēka duhet bėrė pėr pjesėn veriore?
Si tė ndėrprehet sė pari shitja?
Tė spjegohet se kėta shitės tė Kosovės nuk janė duke e shitur vetėm pronėn e tyre, por edhe njė pjesė tė Kosovės, dhe jo qė po ia shesin pronėn e tyre serbėve, por po ia shesin shtetit tė Serbisė, sepse serbėt nuk po blejnė pronė, por po blenė Serbia pėr Serbinė me fondin e shtetit tė Serbisė.
Kush po e bėn punen e djallit ne pjesėn veriore?
Ēka do tė thotė sot shitja e pronave Serbisė?
Si janė duke e ndier veten ata qe kanė shitur pronė nė pjesėn veriore?
A do tė jenė tė lumtur fėmijėt e shitėsve tė pjesės veriore?
Si do ta ndiejnė veten kur pas shumė viteve do tė shpallen emrat e shitėsve?
Si spjegohet fakti qė serbėt po i dergojnė nė Serbi edhe eshtrat e tė vdekurve tė tyre, ndėrsa shqiptarėt po e shesin pronėn e tyre?
Pse nuk flitet pėr kėtė nė media?!!!
Kush duhet tė mbėshtesė shqiptarėt e pjesės veriore tani dhe si?
Pse tani po ndėrton Serbia ndėrtesa nė pjesėn veriore qė ende askush nuk po hynė nė to?
Ēka po ndodhė nė lagjen e boshnjakėve, ku po ndėrtohen pesė ndėrtesa?
Kush ka fuqinė tė ndaloj njė herė shitjen deri sa tė perfundon statusi?
Si spjegohet fakti qė shqiptarėt e pjesės veriore qėndruan tetė vite nė gjendje gjysėm lufte, e tani pa kurfarė presioni po i shesin banesat?
Pse po e bejnė kėtė?
Ēka duhet bėrė?
Nese ka pėrfunduar lufta me armė, si me fituar luftėn me para?
Si tė riorganizohemi?
Si t’iu bėhet me dije se ata qė kanė shitur tokėn e Kosovės shtetit tė Serbisė, kanė vepruar nė dėm tė ēėshtjes sė Kosovės?
Tė iu bėhet me dije se pas pėrfundimit tė statusit ēdo gjė do tė jetė nė rregull e nuk ka nevojė tė frikėsohen tash kur i kanė bėrė ballė tė gjitha presioneve pėr tetė vite.
Pastaj tė mos harrojmė se koha e patriotizmit ende nuk ka pėrfunduar.
Tė bėhet kjo punė e madhe, tė debatohet pėr kėtė ēėshtje dhe tė zgjidhet problemi nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme.
Ata tė cilėt po shesin tė mos luajnė lojėn kundėr Kosovės.
Pse po kontribojmė qė tė krijojmė njė realitet tė cilėn serbėt nuk mundėn tė e arrinin me luftė?Dikush duhet bėrė me dije pėr kėto pasoja.
Kosova nuk shitet. Nėse shitet, atėherė ne duhet ta blejmė.
Kush janė ata qė po qėndrojnė nė pjesėn veriore?
T’iu spjegohet se luftėrat i fitojnė ata qė qėndrojnė dhe duhet qėndruar ende.
Kush dhe si duhet solidarizuar me pjesėn veriore?
Kush duhet zgjuar ndėrgjegjen, kush duhet dhėnė kurajo?
Si spjegohet fakti qe serbėt ishin tė interesuar tė i shesin banesat, e ne tani kemi filluar?
Pėr kėto ēėshtje dhe pėr ēėshtjet tjera tė pjesės veriore, mendoj se duhet bėrė shumė debate derisa tė pėrfundon ēėshtja e pjesės veriore ashtu si duhet.
E Debatet askund nuk bėhen?!! PSE ?!!!
Mendimem dhe komentet e juaja do te na bejn sa do pak me nje menyr,me te arsyshme se ende sesht shitur Mitrovica!
Nese edhe kesaj here nga amerika s vjen diqka konkrete ather vllezer Banu gati per Luft..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sun Jul 20, 2008 8:21 am

Murturi une e kame thene vella i dashur se nuk duhet te presim qa dote beje amerika apo dikush tjeter por ne duke shfritezuar te gjith duhet te fillojm me hije me ja u trazu dheun qatyre pak shkije qe kane mbet dhe nuk duhet presi ne duhet ta pershpejtoj qeshtjen e mitrovices pune madhe dote burgosemi disa edhe nese vritemi nuk ka dert por te dalim fituas me nje fitore qe pritet gjithmone nga populli dhe aspak nga politika qe udhehiqet sote une keshtu mendoj qe duhet sa ma shpejt me dale e me ja nis me vra disa shkije edhe shqiptare qe rine e bej keto pazarlleqe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sun Jul 20, 2008 10:39 am

deri sa te leviz ky gjak e te jete gjalle kure nuk dote ndodh ajo murturi http://www.tim35.com/video/viewFWq9zUz6VI4.html
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sun Jul 20, 2008 11:39 am

Mitrovica u shit e tradhtua bashke. E bene Franca dhe Rusia bashke me derrin kriminel Milloshevic. Ndarjen e miratuan budallenjte lidere politike shqipfoles te Kosoves, te cilet ndonese kishin predispozita per te ndryshuar gjendjen ne terren u mashtruan per fjalet e bukura te botes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rroni
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sun Jul 20, 2008 11:40 am

Mitrovica eshte nen administrimin e qeveris Serbe , e sa do arrijm ne ta kthejm nen sovranitetin ton mbetet te shifet , por gjasat jane shume te vogla se nuk jemi ka punojm ne ate drejtim .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rroni
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sun Jul 20, 2008 11:48 am

o leka i madh ne sjemi ka jetojm me realitetin hiq , te kujtohet kur e tronditi boten Amerika me deklaraten se do ta funizon Kosoven me arme , po kon me armatos a armatosen grat ne dimija o leka ,politika jone duhet me qen shume me e ashper ne disa momente ku cehohet drejtpersedrejti integriteti dhe sovraniteti i Kosoves se po thomi jemi ber Shtet, ather duhet me i ngul kembet forte, kshtu edhe mitrovica ka mbet nga qyqarllaku jone .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sun Jul 20, 2008 6:47 pm

Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!Me gjith rrespsekt po te them se pak von e paske marr vesh.Te gjith e kemi ditur se cpo behet dhe te gjithe kemi heshtur.kur hesht para padrejtesis e pranon ate, keshtu qe te gjithe jemi bashkefajtor
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 25
Vendi : Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sun Jul 20, 2008 6:51 pm

Mos eshte shit?

Pse kush e shiti?

Po me duket e kemi keqkuptuar fjalen "shit"...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Mon Jul 21, 2008 1:48 pm

Ne qofse edhe populli pret nga politika ,indentiteti shqiptar (tek shqiptaret ne kosov) do te shbehet ne kosovar nga ninullat politikane duke i futur popullinne gjum,per interesa kolltuqesh e partish...

Ne po shkojm drejt nej asmilimi te identitetit shqiptar ne ate kosovar,dmth ne vet po i a prijm te kqijave ,duke ju besu partive,plitikanav interesave private ,familjare deri teka to punsimi e tj qe vet po shkatrrojm indetitetin duke e lan qeshtjen madhore komtare ne momentet me kritike ber nje hap para drejt bashkimit komtar,kurse leckat politike kan ber sa shum gabime qe ne duhet edhe dhjet vjet te mirremi me kakica e tokat e mbrendshme mitrovic e vijen kufitare kosov maqedoni.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
Clarence
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 97
Registration date : 17/04/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Mon Jul 21, 2008 3:34 pm

Nga kush u (shit ) Rolling Eyes mo kaq shum paska hanger qe me (shit )gjith mitrovicen No
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Mon Jul 21, 2008 6:24 pm

e po ku jeni ju qe thoni se sesht shit ather shko andej Ibri ju tregojn shkit,qe tet vite esht shit dhe ska ma anej as ata kendej edhe sa po duket kjo do te jet dogan,e sa per fajtor ketu mund t ethem se barren ma t emadhe e mban populli sepse populli zgjedh politikanet e jo politikanet popullin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
rroni
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Mon Jul 21, 2008 8:25 pm

ago muji shkrujti
Me gjith rrespsekt po te them se pak von e paske marr vesh.Te
gjith e kemi ditur se cpo behet dhe te gjithe kemi heshtur.kur hesht
para padrejtesis e pranon ate, keshtu qe te gjithe jemi bashkefajtor

jo ago muji e kam marr vesh ne vitin 1999 dhe kam punu ne at drejtim ne forma te ndryshme qe te bashkohet mitrovica, po me nje hu nuk thuret gardhi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Thu Jul 24, 2008 1:47 am

Server:
Ndarja e Kosovės rizgjon panshqiptarizmėn nė Ballkan


Ndonėse
kjo ēėshtje nuk ėshtė nė rend dite, megjithatė nėse Kosova nuk trajtohet nė
mėnyrė adekuate, nėse, bie fjala, ndodh ndarja e saj, apo nėse ndodh njė
musuksesi i pėrgjithshėm nė njohjen e pavarėsisė sė saj, analisti amerikan
Daniel Server beson se "kjo mund tė ēojė nė rizgjimin e panshqiptarizmės nė
Ballkan".


"Kėtu nė vepėr kemi pak a shumė kėtė tregti: shqiptarėt
kanė thėnė - nėse Kosova bėhet e pavarur, ne pranojmė tė jetojmė nė disa vende,
por nėse nuk do tė jetė e pavarur, ne pėrsėri do tė hapim ēėshtjen shqiptare".
Kėshtu ėshtė shprehur Server pėr Radion Evropa e Lirė, pasi i rikujtoi njė
vlerėsim tė tij qė, nėse Kosova nis ta pėrjetojė pozicionin e saj se nuk ėshtė e
pavarur me tė vėrtetė, kjo mund tė zgjojė luanin e pėrgjumur tė
panshqiptarizmės, gjė qė do tė ishte fatale pėr Maqedoninė, Serbinė dhe rajonin
e gjerė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sat Aug 02, 2008 11:28 pm

Lėvizja ēlirimtare nė Mitrovicė e rrethinė mori hov nė vitin 1998. Aksionet e para tė UĒK-sė lidhen edhe nė vitet e mėhershme. Nė Zonėn Operative tė Shalės rrokėn armėt pėr t’iu kundėrvėnė agresionit serb qindra e mijėra luftėtarė. UĒK-ja edhe nė kėtė mjedis u bė faktor pėrcaktues nė veprimin e mėtutjeshėm politik. Mė 24 mars, kur forcat e NATO-s filluan tė godasin caqet ushtarake serbe, forcat kriminele ushtarako-policore e paramilitare masakruan nė fillim dy udhėheqėsit ideorė: Latif Berishėn e Agim Hajrizin, pastaj vranė shumė tė tjerė, dogjėn shtėpi e objekte kulturore etj. Brenda disa ditėve kėto forca tė errėta dogjėn tė gjitha fshatrat, qendrėn e qytetit dhe tė gjitha lagjet ku jetonin shqiptarėt (Qendėr, Lagjja e Kėrveshėve, Bajr, Ura e Gjakut, Shipol etj). Nga qyteti dhe fshatrat u dėbuan tė gjithė shqiptarėt. Gjatė luftės sė tmerrshme u vranė qindra njerėz, madje edhe gra, fėmijė e pleq, u dėbuan nė Shqipėri e vende tė tjera mijėra tė tjerė. Pas luftės janė zbuluar dhjetra varreza masive. Ende nuk dihet pėr fatin e shumė tė zhdukurve. Pas luftės banorėt shqiptarė u kthyen nė vatrat e tyre stėrgjyshore dhe filluan t’i rindėrtojnė shtėpitė e tyre. Megjithatė shumė banorėve tė cilėt kanė jetuar nė pjesėn veriore tė qytetit, ende sot e kėsaj dite nuk iu mundėsohet kthimi. Sot shtėpitė dhe banesat e tyre i kanė pėrvetėsuar serbėt. Disa godina shkollore, si Fakulteti i Xehetarisė e Metalurgjisė, Shkolla e Lartė Teknike, Shkolla e Mesme Teknike, Shkolla e Mesme e Mjekėsisė, Shkolla fillore “Nonda Bulka” dhe Shkolla fillore “Aziz Sulejmani”, sot pėrdoren vetėm nga nxėnėsit serbė e malazezė. Gjithashtu nė Spitalin e Qytetit nuk u lejohet ushtrimi i veprimtarisė sė tyre mjekėve shqiptarė si dhe iu pamundėsohet qė tė shėrohen nė tė pacientėve shqiptarė. per keto tema te flasem e jo per fene se ketu eshte kombi i jone nuk eshte feja te ndruar ketu e kemi te lidhurkombin ketu jepni idete si munde te veproje e te vendosim pershendetje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MUHAMETII
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sat Aug 02, 2008 11:43 pm

Mitrovica faktikisht eshte e ndare, Bajram Regjepi tash kryetar komunal ne Mitrovice, i pari ka propozuar qe ne Mitrovice te kete dy njesi komunale.
Ka ledhatuar serbet duke ju thene se edhe nese Kosova e shpalle pavarsine, ju prap do te keni komunen tuaj, (me nje fjale i bie se ai i ka thene se ju jeni si ne Serbi, mos keni dert).
Per kete veprim, Bajrami ka mare komplimente nga Grupi Nderkombetar i Krizave ICG.
Mitrovicen vtem nje lufte diplomatike mund ta bashkoj, nese politikanet jane te vetedijshem, dhe po se deshton ky opsion vije lufta ushtarake e cila do ju imponohet shqiptarve, pra nese vazhdon kjo gjendje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Thu Aug 07, 2008 3:09 pm

06-08-2008

Gjatė pėrleshjeve tė dhunshme qė ndodhen nė pjesėn veriore tė Mitrovicės janė lėnduar njė polic ndėrkombėtar, njė i ri shqiptar dhe dy serbė, bėjnė tė ditur burimet e Policisė sė Kosovės. Zėdhėnėsi, i Policisė, Besim Hoti tha se dhuna shpėrtheu pasi njė grup prej 6 serbėsh sulmuan njė tė ri shqiptar nė lagjen e Boshnjakėve. Sipas tij dhuna mė vonė ėshtė pėrhapur nė zonėn e tre rrokaqiejve qė banohet me popullatė tė pėrzier. Njėsitė speciale tė policisė sė UNMIK-ut dhe policisė sė Kosovės, intervenuan pėr tė vėnė situatėn nėnė kontroll dhe kjo ėshtė arritur nė orėt e para tė mėngjesit shpjegoi zėdhėnėsi, Besim Hoti duke shtuar se pėrveē tė plagosurve janė dėmtuar edhe 8 vetura dhe tri lokale afariste. Situata nė kėtė pjesė tė Kosovės vazhdon tė jetė e tensionuar, ndėrkohė qė forcat policore i kanė shtuar masat e sigurisė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Parapsikologu
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 50
Vendi : Ferizaj-Kosovė
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Thu Aug 07, 2008 4:35 pm

biligoa,

Nuk desheroj te besoj se eshte duke u bere pazar me Mitrovicen se nuk u derdh gjaku qe te ndahet Kosova, por si duket ne vet jemi fajtor per cfare po ndodhe ne Kosove sepse nuk i shkuam punes gjer ne fund.
Ne ditet e para te lirise (pas dates 12 Qershor 1999) ne Mitrovice nuk kishte asnje serb, por ne vet iu lejuam hapsire kthimi dhe me keq edhe konsolidimi dhe tashme ata (serbet) dirigjojne ngjarjet ne anen veriore( tashme edhe ne vet po e themi - pjesa jugore dhe veriore e Mitrovices).

Uroj qe te jem gabim, por gjithecka qon ne kahje te ndarjes...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Thu Aug 07, 2008 10:58 pm

Nalt madhnija juaj biligo perfaqesuese e FBKSH

JO JO sje gabim se ti e dine keni sherbimin intelegjent ju te FBKSH te zgjuar i dini te gjitha po pse lejone keto ngjarje ateher me thuaj se ju kur thoni une perfaqsoj atdheun atdheu i juaj eshte edhe mitrovica pse nuk po nihet ushtrija e juaj
qe ju thoni kemi 1,2,3 divizjone pse po pranoni te ndahet ather si ka mundesij qe nje ushterij me 3 divizjone qe dote thote nje dizion ka 4 brigada 1 brigade ka 1000 deri me 2 mij ushtare pse heshtni e pranoni ndarjen ateher naltmadhnija e komandantit tuaj strategut te ushtrise pa ushtri dhe ju zevendesit e tina pse lejoni nje gje te tille
mos po keni dore edhe ju ne ceshtjen e ndarjes mitrovices
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Fri Aug 08, 2008 6:09 pm

Pse ju te uqk-sč i dorzut armet kur hini kfori,uredh i kujt ishte,edhe pse sishit te detyruar as nga kfori..
Mbase ato dit kfori vetem u poziciononnte dhe thoshte vet largoni serbet se keni me j apa sherrin e ju disa i dorzut armet e disa u perlyt ne pislleqe bashk me do politikan e lat shkit ne momentin e fundit kur su dashke me dorzu armen as me i lan shkiet tu e dit se qka kan ba!e ju sket ne gjendje as prej kosoves ti qitni se lere ti vritni sepse keni pas te drejt edhe me i vra se ata kan qen dhe jan ne vend te huj.
Nuk esht leht me fol per te tjeret qe mbajn pushken mbush e ju disa me fjal tash luftoni kunder shqiptarev,e se dini qe shkit kan shkolla krejt e ne jemi analfabet kundratyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Fri Aug 08, 2008 7:36 pm

Sa per dijeni murturi UCK nuk thot ju dhe ne ne dhe ju kush jemi ne e kush ju UCK i ka pranu krejt ne gjirin e saje e sa per se pse nuk i hoqem shkijet nga mitrovica une te them nje pergjigje qe ja per te qene i sinqert qe eshte gabimi i te gjitheve eshte e vertet kjo qe thua pse i lejum shkijet ke te drejte por dije nje gje se ka qene nje gabim se duke mendur se kane ike shkijetvet nga euforia e kemi humbe mitrovicen murturģ por nuk pallim ne int po kemi bere lufte e sikur qe edhe FBKSH te kishte seriozitet e strukture te shendoshe beso se dote ishin qene shume e shume djeme une nuk flase per djemt qe jane te gatshem te flijohen edhe qe jane krenare qe jane s AKSH por kryesyja e tyre koke keputur e turbullt qe i shtine ne ruge pa krye me vjen keq nga ato djem sepse duke dite se ken e kane ne krye murturi te keshe ne krye nje komandant palaco si GAFUR ADILI si disa tjere qe i njofe mire nuk ja vlen te shkosh pas atyne se shkone ne humner e vetem te kendojn di tre dite ne int dhe hajt me shnet po tani e kane kuptuar disa djeme qe i njof edh ata qe vertet po shofin nje zhgenjim e nese u zhgenjyen me UCK pse duhet te zhgenjehen me kete kejo eshte ajo qe te them murturi sepse ketu mungon koka e shendoshe jo te jene njerzit e semute e psikopate pa kur fare lidhje tung dhe respekt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sun Aug 17, 2008 11:15 am

A po shndėrrohet Kosova nė njė vend mbeturinash?!

Fruta tė zeza ka edhe nė Mitrovicė, jo vetėm
nė Prishtinė
· Mbase asgjė e veēantė pėr qytetin e Prishtinės: secili qytet i Kosovės i ka plepat e tij me kėto fruta tė zeza. Megjithatė, jo bash secili. Jo edhe Mitrovica. Ka disa javė qė nė Mitrovicė nuk ka mė zogj. Thjesht, ky qytet ka mbetur pa zogj. Mund tė sorollatesh gjithė ditėn nėpėr qytet dhe askund nuk do ta zė syri as edhe njė zog tė vetėm. Ēfarėdo zogu, jo vetėm sorra. Ndotja e madhe e ajrit nė Mitrovicė ka bėrė qė zogjtė ta braktisin kėtė qytet. Po bėhen gati tre muaj qė tri maunet me helm nuk i largojnė prej Mitrovicės…Shkruan: Albin KURTI

Prishtinė, 15. 08. 2008Plepat e qytetit tė Prishtinės ngjajnė sikur janė pėrplot me fruta tė zeza. Qindra sorra strehohen nga dielli nėpėr degėt e kėtyre plepave. Zhurma e krrokatjes sė tyre kolektive i sjell ato nė ekzistencė pėr kalimtarėt tė cilėt me rrobat e tyre i pastrojnė makinat e parkuara nė trotuar pėrderisa pėrvijohen midis tyre. Kalimtarėt janė tė rastit, por jo edhe laraskat qė porsa u nisėn drejt ndonjėrės prej deponive tė bėrllogut.Mbase asgjė e veēantė pėr qytetin e Prishtinės: secili qytet i Kosovės i ka plepat e tij me kėto fruta tė zeza. Megjithatė, jo bash secili. Jo edhe Mitrovica. Ka disa javė qė nė Mitrovicė nuk ka mė zogj. Thjesht, ky qytet ka mbetur pa zogj. Mund tė sorollatesh gjithė ditėn nėpėr qytet dhe askund nuk do ta zė syri as edhe njė zog tė vetėm. Ēfarėdo zogu, jo vetėm sorra. Ndotja e madhe e ajrit nė Mitrovicė ka bėrė qė zogjtė ta braktisin kėtė qytet. Po bėhen gati tre muaj qė tri maunet me helm nuk i largojnė prej Mitrovicės. Madje, ato maune i ruajnė policėt pėr t’u siguruar se do tė pezi nė qytetin e Mitrovicės. Tė ardhura prej Iranit pėrmes Maqedonisė, kėto maune pėrmbajnė vaj disulfurik i cili ėshtė mbeturinė e pėrpunimit tė naftės. Mirėpo nė Kosovė ky vaj disulfurik ishte sjellur pikėrisht qė tė pėrzihet me naftėn duke ia shtuar vėllimin asaj. Mė shumė vėllim – mė tepėr para. Ajo qė ėshtė e papėrdorshme nė Iran (sepse e dėmshme edhe pėr njerėzit edhe pėr makinat), nė Kosovė sillet pikėrisht pėr t’u pėrdorur (sepse askush nuk ēan kokėn pėr njerėzit dhe as pėr makinat).Nė Kosovė shumė mė i rėndėsishėm ėshtė pėrfitimi i njė biznesi tė ndyrė sesa shėndeti i dhjetėra mijėra njerėzve. Nėse e vret shpejt njė njeri atėherė gjyqėsia dhe ligji edhe mund tė merren me ty, por nėse i vret dhjetėra mijėra njerėz dalėngadalė atėherė politika dhe ministria tė mbrojnė. Sevki Kayserli, pronar i Prizma Oil, maunet e tė cilit sollėn nė Kosovė vajin disulfurik duke e paraqitur atė si vaj hidraulik, ditė mė parė u lirua nga burgu dhe nga tė gjitha akuzat. Me dhjetėra protestues nė Mitrovicė ShPK-ja i arrestoi e i rrahu nė mbrojtje tė kėtij biznesi tė poshtėr. Ironikisht, nga ky helm pėsojnė edhe vetė kėta policė si dhe familjet e tyre. Ata i pėrgjakin protestuesit qė kundėrshtojnė helmin e tė cilėt kontribuojnė nė buxhetin e Kosovės prej nga kėta policė mizorė i marrin pagat tė cilat njė ditė nuk do t’iu dalin pėr tė shėruar pasojat e helmit nėpėr familjet e tyre. Janė po kėta policė tė ShPK-sė, e posaēėrisht tė njėsisė peziale tė saj, qė heqen trima kur protestojnė shqiptarėt por qė u ngjajnė pulave tė druajtura me mosveprimet e tyre ndaj strukturave tė Serbisė (jo vetėm nė veri tė Kosovės).As qė ka mundur tė imagjinohet ndonjė vend mė i gabuar pėr t’i dėrguar ato maune sesa Mitrovica. Mitrovica, qytet i ndarė dhe qyteti mė i varfėr nė Kosovė, vetėm edhe kėto maune me helm i ka pasur mangut. Dikur qyteti mė i zhvilluar industrial, me ardhjen e Milosheviqit nė pushtet e posaēėrisht pas luftės, u shndėrrua nė njė qytet ekonomikisht tė vdekur. Kombinati ‘Trepēa’ nuk punon dhe nuk punėson as 5% krahasuar me kohėrat e veta mė tė mira. Nė veri tė qytetit shqiptarėve nuk ua lejojnė ujin, kurse nė jug tash po ua helmojnė ajrin. Njeriu mund ta evitojė ujin apo ushqimin e helmuar, mirėpo ajrin e helmuar s’mundet. Pėrveē nėse nuk shpėrngulet. I gjithė ky presion mbi banorėt e Mitrovicės ka bėrė qė gjithnjė e mė shumė prej tyre tė besojnė se ka njė tendencė pėr ta dobėsuar faktorin shqiptar atje. Pėr ta betonuar ndarjen e qytetit besohet se dikush do qė numri i banorėve nė tė dy anėt e urės mbi Ibėr tė jetė pėrafėrsisht i barabartė, pra tė mos ketė mė kaq shumė shqiptarė nė jug tė qytetit nė krahasim me numrin e serbėve nė veri. Kur kėsaj i shtohet edhe plani i Qeverisė sė Kosovės pėr ta djegur helmin nė njė furrė private qė nuk ėshtė e dedikuar pėr kėtė gjė, atėherė frika se Gėrdeci fizik nė Shqipėri do tė mund tė pasohej me njė ‘Gėrdec’ kimik nė Kosovė ėshtė shtuar tejmase. Kjo edhe ėshtė arsyeja pse me gjasė Kėshilli pėr Organizimin e Protestave nė Mitrovicė gjithnjė e mė shumė po e vė theksin jo vetėm te pasojat e helmit (kanceri, steriliteti etj.)qė kundėrmon gjithandej nė Mitrovicė, por edhe te pasojat e mundshme nė rast tė njė tentative joadekuate pėr asgjėsimin e helmit me anė tė djegies.Qeveria e Kosovės ėshtė ankuar se asnjė shtet nuk po e merr kėtė vaj disulfurik dhe rrjedhimisht nuk po mund ta heqin atė nga Kosova. Qeveria duhet qė urgjentisht t’i kthejė kėto maune andej prej nga kanė ardhur – pra, nė Maqedoni. Maqedonia e ka ditur shumė mirė se ēka ka nė ato maune. Nėse shteti i Maqedonisė nuk do qė t’i pranojė ato maune, atėherė Qeveria e Kosovės shumė kollaj mund ta mbyll kufirin pėr prodhimet e Maqedonisė. Atėherė kur Maqedonia do tė fillonte t’i humbiste afėr 1 milion euro nė ditė (sepse ajo Kosovėn e ka partnerin kryesor tregtar), ajo jo vetėm qė do t’i merrte prapa kėto maune me helm por edhe do tė kėrkonte prej nesh nėse kemi edhe maune tė tjera pėrveē kėtyre qė na erdhėn prej andej. Po ashtu, Qeveria e Kosovės mund dhe duhet t’ia pėrkujtojė Maqedonisė se 1/3 e popullatės atje janė shqiptarė dhe se ata nuk mund tė mbesin lojalė ndaj shtetit maqedon pėrderisa ai sillet kėshtu me Kosovėn, tė cilėn pėr mė tepėr nuk e pranon si shtet tė pavarur.Nėse politika e institucioneve tė Kosovės nuk ndryshon radikalisht nė tė ardhmen e afėrt, atėherė Kosova do tė shndėrrohet nė njė vend mbeturinash pėr vendet e ndryshme tė botės, nė njė vend ku gjithfarė tregtari pėr gjithēka mund t’i ketė duart e lira pa kurrfarė brengash pėr shėndetin e qytetarėve dhe mbrojtjen e ambientit. Zaten, protestuesit nė Mitrovicė – tė cilėt nė kėtė moment pėrderisa po e lexoni kėtė tekst janė nė protestė ose duke u pėrgatitur pėr tė – po angazhohen pėr atė qė ėshtė detyrė e braktisur e shtetit tė Kosovės. Protestuesit janė zėri i qytetarėve tė braktisur nga shteti, tė cilėt pėr ta ngritur kėtė zė janė tė gatshėm qė edhe tė pėrballėn me anėn e errėt tė shtetit, me tė vetmen anė tė shtetit qė ata e njohėn ndonjėherė. Fruta tė zeza ka edhe nė Mitrovicė, jo vetėm nė Prishtinė. Por ama ato nuk janė sorra, si nė Prishtinė. Janė tamam fruta tė zeza, fruta tė rrudhura e tė shterura, fruta qė u ka rėnė njė hije e zezė nėpėr kopshtet e lagjeve Bajr, Shupkovc, Lisicė apo 2 Korriku, me banorėt e sė cilave lagje ėshtė mbushur spitali i Mitrovicės. Mbase, si zakonisht, ajo qė ėshtė veēse simbolike nėpėr Kosovė tashmė ėshtė reale nė Mitrovicė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
luan mreti
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sun Aug 17, 2008 12:57 pm

mitrovca nuk asht ne shitje, dhe as kush nuk ka kompetenca ta shet, un shum besoj se mitrovica nuk dahet,dhe ashtu dote jet mitrovica dhe kosova, ne i besojm bashkimit kombetar, dhe ju vllazer dhe motra besoni se kombi jon po shkon perpara drejet botes qutetrum.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Argent
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 244
Age : 41
Vendi : Ilirida
Registration date : 12/08/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sun Aug 17, 2008 1:12 pm

mitrovica nuk eshte ne shitje dhe kur nuk do te shitet ne po punojm per bashkim e jo per shitje pere shkatrim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: BRUKSELI PĖRMES PETRIQIT DON TĖ E BĖN MITROVICĖN SI SREBERNC   Mon Aug 18, 2008 6:50 am

BRUKSELI PĖRMES PETRIQIT DON TĖ E BĖN MITROVICĖN SI SREBERNCĖN

Mitrovica Bėrrēko apo Serbernicė

Nga deklaratat e kreut tė UNMIK-ut pėr tė e krijuar njė policie etnike serbe qė e financon UNMIK-u (& Serbia) dhe nga deklarata Petriqit qė Mitrovica tė shndėrrohet nė Bėrrēko, shihet se BE edhe EULEKS-i kanė pėr qėllim qė Mitrovicėn tė e shndėrron nė Serbernicė e me kėtė veriun e Kosovės nė “republika serbska”. Po shihet ēart se UNMIK-u dhe BE derisa nė njėrėn anė po kėrkon nga shqiptarėt tė jenė “multietnik” nė anėn tjetėr po punojnė nė ndarjen dhe nė krijimin e kolonive njė etnike serbe. Kėto janė rezultatet praktike tė planin tė Ahtisarit. Lėvizja Vetėvendosje dhe Albin Kurti me kohė i kanė bėrė paralajmėrimet pėr kėto synime, por institucionet aktuale nuk i kanė pėrfill ato! Tani vjen propozimi i Petriqit dhe ky ėshtė njė skenar pėr njė luftė tė re nė Kosovė. Sepse pa njė masakėr si nė Serberincė nuk ka mundėsi qė as Mitrovica dhe as veriu tė ndahen nga Kosova. Megjithatė, BE me Planin e Ahtisarit po tregon se ėshtė e vendosur qė tė i pėrkrah dhe tė e shpėrblejn Serbinė, Malin e Zi dhe Maqedoninė nė politikėn e tyre agresiv e antishqiptare me motivacione fundamentaliste konservative fetare.

Prandaj, pėrkundrejt se qarqet zyrtare shqiptare po betohen se janė pėr paqe e miqėsi edhe me Serbinė, Serbia po pėrgatitet tė e mbush lumin Ibėr me gjakun e shqiptarėve me mbėshtetjet e Solanės, Ahtisarit e Petriqit pėr ti vendos sa ma thellė nė tokat shqiptare kufijtė e ri ndėrkombėtar tė Serbisė nė vend se ata kufij tė kthehen nė vinė Ushqe-Nish ose nė kufijtė real tė Serbisė tė pashallėkut tė Beogradit.

Kėto qarqe po bėjnė pėrpjekje, qė nė kohėn derisa Republika e Kosovės qeveriset akoma nga institucionet e pėrkohshme nė varėsi tė jashtme, tė e shfrytėzon kėtė kohė qė tė bėn koncesione tė reja nė favorin e Serbisė. Institucionet e pėrkohshme tė Kosovės pa vetėdije apo me te po i kontribuon realizimit tė kėtyre planeve edhe me miratimin e akteve juridike shtetėrore tė imponuara nga Brukseli edhe me zvarritjen e zgjedhjeve tė reja tė cilat do tė sjellin njė qeveri me mandat dhe me kompetenca tė rregullta tė mbėshtetur nga popullit i vet!

Duke pas para sysh gjendjen nė tė cilėn xhindet vendi, nga Presidenti, Parlamenti dhe Kryeministri, menjėherė pas 17 Shkurtit 2008, sė pari do tė duhej ti epej rėndėsi emėrimit tė kuadrove energjike e tė pa kompromise nė raport me respektimin e parimeve tė ndėrtimit tė shtetit. Do tė duhej tė emėrohej Sekretari i Shtetit pėr Siguri Kombėtare nė varėsin e tė cilit do tė ishin edhe Ministrit i Mbrojtjes, Komandantin e Ushtrisė, pastaj Ministri e Brendshėm e Komandanti i Policisė si dhe Drejtori i Shėrbimit tė Zbulimit, tė cilėt sė bashku do tė merreshin me sigurinė e sovranitetit tė tėrėsisė territoriale tė vendit dhe tė sigurisė sė brendshme duke i pėrfillė vetėm interesat kombėtare dhe normat qė dalin nga e Drejta Ndėrkombėtare. Por, si dihet puna e nevojshme dhe emėrimi i pėr kėto detyra po zvarritet nė pa fund.
Institucionet si Presidenca, Parlamenti dhe Qeveria e par pas shpalljes sė pavarėsisė do tė duhej ti kishte nė pėrbėrjen e vet ato kuadro qė nė pavarėsinė e kėti vendi e kanė investuar tėrė jetėn e vet, qė me vendosmėrinė, me pėrvojėn dhe pėrgatitjet e veta profesionale do tė dinin tė i pėrmbushnin detyrat e veta dhe qė nė radhė tė par e vejnė interesin e vendit e jo interesin personal. Kėto institucione duhet tė lirohen nga pjesėmarrėsit direkt dhe indirekt tė ish regjimit jugosllav nė Kosovė. Sepse ata dhe imituesit e ri tė tyre do tė bėjnė pėrpjekje qe sundimi i huaj, qoftė ai i OKB, i BE apo i kujtdo qoftė tjetėr, tė vazhdoi tė jetė prezent nė vendin tone sepse ajo ėshtė garancia pėr tė mos dhanė pėrgjegjėsi pėr krimet aktuale apo nga e kuluarja e vet ndaj popullit e ndaj vendit tė vet.

Mu pėr kėto arsye para do kohe propozova publikisht rizgjedhjen e Azem Sylės pėr Ministėr tė Mbrojtjes tė Republikės sė Kosovės me shpresė se rizgjedhja e ti do tė kthente procesin e pavarėsisė nė binarėt kryesor. Unė i uroj detyrėn Ministrit tė ri Mujota dhe gjithė atyre kuadrove qė i takon krahut kombėtar brenda kėtyre institucioneve pėr periudhėn e pėrkohshme tė kėsaj qeverie dhe shpresoj se nė mandatin e ardhshėm tė qeverisė sė rregullt do tė korrigjohet kjo pėrbėrje nga ata qė aty nuk e kanė vendin dhe qe nė vend tė tyre tė vinė ata qė do tė vazhdojnė ti rrinė besnik kauzės kombėtare. E them kate sepse Presidenca, Parlamneti e Qeveria e par e Republikės sė Kosovės do tė duhej tė kishin nė krye Adem Demaqin dhe pėr deputet e ministra gjitha ata ish tė burgosur apo mėrgimtar politikė e luftėtar tė UĒK e qė e investuan jetėn e vet pėr ēlirimin e vendit, pavarėsisht se a janė jashtė partive dhe apo se cilės parti i takojnė, e jo tė vinė njerėz qė ma sė paku e kanė vendin aty .

E them kėtė se pse kjo gjendje ėshtė akoma e jashtėzakonshme dhe ajo nuk duron kuadro tė komprimituar, tė korruptuar, tė pa pėrvojė dhe aq mė pak kuadro tė pa kurriz qė pėrkulen pėrpara gjithkujt pėr tė ruajtur do privilegje personale, si janė ata qė kanė qenė pjese e ish regjimit titist dhe disa nxėnės tė ri tė tillė, qė tani ka hyrė nė strukturat aktuale. Ky qėndrim i tyre labil ėshtė shkak pse Petriqi guxon me dal me tezat pėr Brrqkon. Ky qėndrim i tyre ėshtė shkak se Brukseli na imponon falsifikimin e identiteti ton, kushtetutėn e ligjet dhe flamurin e himn e Ahtisarit! Ky qėndrim ėshtė shkak pse BE po pėrgatit subvencione e plane qė Kosova tė bėhet DEPONI E MBETURINAVE HELEMUESE tė Evropės si ato qė janė vendosur nė Shupkovc! Pra, fatkeqėsia nuk ka mbaruar kėtu por ajo do tė bėhet edhe mė madhe nėse nė krye tė vendit vazhdojnė tė jenė kėta njerėz tė pa pėrgjegjshėm dhe tė pa ndėrgjegjshėm!

Jam plotėsisht i bindur se shumica absolute e pėrbėrjes sė presidencės, tė parlamentit dhe tė qeverisė edhe vet janė pėr bashkimin e kombit ton brenda njė shteti, por atyre ju mungon besimi edhe ndaj vetes edhe ndaj popullit tė vet, prandaj vazhdimisht ju nėnshtrohen presioneve dhe pranojnė kompromise e lėshojnė pe para shantazheve tė forcave tė huaja. Kjo ndodh sepse ata nuk kanė as dije e plane dhe as energji qė tė mobilizojnė, rirreshtojnė dhe angazhojnė fuqitė dhe resurset e brendshme pėr ecjen e vendit pėrpara. Por, ata krejtėsisht tė relaksuar e pasiv presin asistencėn e jashtme e cila vėrtet arrin tė e korrupton njė grusht drejtuesish por qė kurrė nuk mundet as qė dėshiron tė e nxjerr njė vend nga kriza dhe tė i siguron ati zhvillim e pėrparim!

Pėr kėtė flet fakti se Fuqitė e vjetra tė Evropės kanė pas kolonit tė veta qė i kanė sunduar me shekuj nė tė gjitha kontinent por atje nuk kanė investuar as njė metalik pėr zhvillimin e tyre por kanė bė vetėm aq investime sa ka qen e domosdoshme pėr transportin e mallrave qė i kanė plaēkitur nga ato koloni dhe nė bazė tė cilave kėto vende kanė krijuar zhvillimin e mirėqenien e vet me tė cilėn ata krenohen para tjerėve.

Ėshtė nė interes tė Presidencės, tė Parlamentit dhe tė Qeverisė qė ti ndalin tėra proceset e zbatimit tė Planit tė Ahtisarit dhe tė koncentrohen qė sa mė shpejt tė organizohen zgjedhjet e reja nga tė cilat do tė dalin institucione kurrizore tė cilave Petriqėt e Ahtisaroviqėt e tj. nuk do tė kenė mė hapėsirė tė ju parashtrojnė propozime tė tilla destruktive qė e zhytin vendin tonė nė kriza tė pa fund dhe nė pėrēarje tė brendshme! Kjo do tė e ruante edhe unitetin brenda kombit edhe integritetin e tėrė atyre qė marrin pjesė nė institucioneve tė tanishme. Ne si popull duhet ti kthehemi vetvetes dhe njeri tjetrit sepse vetėm tė bashkuar kemi mundėsi ti dalim nga kėto rrugė tė errėta tė Petriqve e maskarenjve tjerė tė rruzullimit!
Prandaj, e shohė tė rrugės qė pas propozimit tė Petriqit tė merret njė iniciativė pėr krijimin e njė Asamble Kombėtare Shqiptare ku (pa pakicat kombėtare) do tė uleshin bashkė qė nga Albin Kurti e deri te Hashim Thaqi qė tė shqyrtojnė gjendjen e sigurisė dhe tė hartojnė plane pėr garantimin e saj me theks tė veēanet nė veriun e Mitrovicės dhe nė kolonit tjera tė banuara me serb qė nuk e njohin sovranitetin e Republikės sė Kosovės. E them kėtė sepse polarizimet nuk i bien dobi askujt por vetėm fatkeqėsi tė gjithėve dhe dobi pėr armiqtė e kombit ton!
Pasi qė po kalojnė 10 vite pas lufte dhe kjo pakicė kololniste serbe po vazhdon tė qėndron nė pozicionet e Millosheviqit e tė Sheshelit edhe pas qindra thirrjeve paqėsore e miqėsore qė ata tė e njohin realitetin e ri nė Kosovės, koha ėshtė qė ata ose tė hjekin dorė nga kjo rrugė menjėherė ose tė ballafaqohen me njė opsion energjik tė Republikės spi Kosovės! Kjo do tė ishte edhe pėrgjigjja mė e mire edhe pėr Petriqėt!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Mon Aug 18, 2008 12:34 pm

valla them te drejten boll ėshtė e dyshuar
sepse vetem 10 metra te kalohet lumi iber ne cdo pjese te Mitrovices duhet ēdo gjė qe ke me vete tė paguash dogane keshtu po ju ndodh shume qytetareve te Mitrovices
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: