Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kur virgjėria blihet 200 euro

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Kur virgjėria blihet 200 euro   Mon Jun 30, 2008 7:27 am

Evis HALILI


Shkup, 29 qershor - Virtyti blihet, madje kushton lirė. Mund tė gjendet nė shumė ordinanca mjekėsore, sidomos nė kryeqytet, por edhe nė provinca. Gjinekologė qė ofrojnė njė himen ekstra tė ri, me ēmim tė volitshėm, operacion pa dhimbje nė njė kohė rekord. Fatura qė paguajnė "femrat e ndershme" pėr tė kapėrcyer tė lumtura pragun e bashkėshortėsisė ėshtė e vogėl - vetėm 200 euro.
Femrat shqiptare kryesojnė listėn e klientelės, qoftė nė ordinanca maqedonase apo edhe shqiptare. Gjinekologė qė kėrkojnė tė mbeten anonimė pohojnė se shtresat shoqėrore dhe mosha e tyre janė nga mė tė ndryshmet, por tė gjitha vijnė nė njė moment tė njėjtė, disa javė pėrpara dasmės. Gjinekologėt frekuentohen nga njė klientelė mikse - studente, nėpunėse, shtėpiake, nga mosha 16 deri nė 29 vjeē. Arsyet qė i shtyjnė pėr tė kthyer virgjėrinė janė nga mė tė ndryshme dhe vijnė pas njė raporti seksual aksidental, pas njė abuzimi, pas ndarjes nga partneri, por mbi tė gjitha nga frika se mungesa e himenit do tė shoqėrohet me pasoja fatale natėn e parė tė martesės.

E virgjėr pėr 20 minuta
Njė gjinekolog nė Shkup pohon se ka raste kur vajzat vijnė fillimisht pėr tė vėrtetuar virgjėrinė dhe kur konstatohet se himeni ėshtė humbur, ofrohet edhe opsioni i korrigjimit tė tij.
"Njė kėrkesė e natyrshme pėr njė femėr e cila jeton ashtu si edhe shoqet e saj, ka njė histori tė ndėrprerė intime qė e pengon tė vazhdojė jetėn e saj. E njėjta ndodh edhe me njė femėr tė mbuluar, e cila pas njė raporti aksidental ndoshta mund tė rrezikojė edhe jetėn e saj kur ta kuptojnė qė nuk ėshtė e virgjėr", thotė njė gjinekolog. Ai shton se ky ėshtė shkaku qė edhe mjekėt nuk ngurrojnė ta kryejnė kėtė ndėrhyrje humane, krahas shėrbimeve tė tjera nė ordinancat gjinekologjike.
Ēmimet pėr tė kryer njė ndėrhyrje pėr rikthimin e virgjėrisė kushtojnė nga 150 deri nė 200 euro, kryhen me anestezi lokale dhe e gjithė procedura zgjat nga 20 deri nė 30 minuta. Operacioni pėr korrigjimin e virgjėrisė realizohet nė shumė ordinanca nė Shkup, tė cilat mbi tė gjitha i sigurojnė klientėve tė tyre njė konfidencė tė plotė. Mjafton vetėm njė telefonatė pėr tė caktuar terminin me mjekun, i cili e bind klienten pėr lehtėsinė e kryerjes sė operacionit dhe garanci pėr pėrfundimin me suksesin.
Korrigjimi bėhet nė mėnyrė tė atillė qė partneri pasardhės, apo edhe bashkėshorti i ardhshėm, nuk mund tė dyshojė nė virgjėrinė e partneres sė tij. Vetėm ekzaminimi nga njė gjinekolog mund tė tradhtojė komplotin e njė femre, duke treguar nėse himeni ėshtė fals, apo i vėrtetė, thotė Ajshe Shehi, gjinekologe-akushere. Madje mjekja vėren se operacioni mund tė ketė edhe pasoja tė tjera anėsore, sidomos me infeksione nė organet gjenitale.
Sipas gjinekologes, tendenca pėr rikthimin e virgjėrisė ėshtė pak mė e dobėt vitet e fundit. Ky shėrbim ka qenė mė e kėrkuar vite mė parė, por gjatė pesė viteve tė fundit konstatohet se kėrkesat pėr tė korrektuar defektin janė gjithnjė e mė tė vogla dhe shpjegohen me njė koncept mė liberal ndaj jetės, femrat nuk e shohin virgjėrinė si tė paprekshme, kanė raporte intime me mė shumė se njė partner, por edhe pėrpara se tė kurorėzohen.

Islami tolerant ndaj mėkatit
Tė qenurit e virgjėr sipas besimit islam, ėshtė njė prej kushteve qė duhet tė plotėsojė bashkėshortja e ardhshme, simbolizon dėlirėsinė, virtytin dhe pėrkushtimin, ndėrsa intervenimet pėr tė kthyer virgjėrinė konsiderohen si veprime tė shėmtuara dhe tė dėnueshme. Teologu Azir Avdiu pohon se nė kėtė rast kemi tė bėjmė me mėkat dhe mashtrim tė dyfishtė - ndaj bashkėshortit dhe Zotit. Por edhe nė raste kur femra nuk ėshtė e virgjėr, nė besimin islam ekzistojnė doza tolerance dhe sanksionet fetare nuk janė tė rrepta. Mėkati mund tė falet nga bashkėshorti i cili obligohet qė ta fshehė ndaj opinionit defektin, nga ana tjetėr bashkėshortja pasi e pranon fajin, duhet tė betohet pėr ndershmėri dhe besnikėri ndaj tij.
"Fenomeni shihet me shqetėsim kohėt e fundit, tregon mungesė ndaj besimit fetar, edukatė jo tė shėndoshė familjare dhe shkaktohet edhe sidomos nga propagandat e ndryshme mediatike e serialet televizive, tė cilat ofrojnė njė realitet bosh dhe antivlera", thotė Avdiu.

Korrigjimi i virgjėrisė,
mjeshtėri e vjetėr

Rikthimi i virgjėrisė ėshtė njė kėrkesė jo vetėm e femrave tė besimit islam dhe e ka zanafillėn shekuj mė parė. Edhe kur kanė munguar klinikat e specializuara gjinekologjike, femrat kanė arritur tė ēlirohen nga mėkati, duke e fshehur defektin me truke tė ndryshme nė organet gjenitale. Nė 30 vitet e fundit, nė vendet ballkanike femrat e kanė rikthyer virgjėrinė me mjete primitive nga gra tė quajtura "mami", nė kushte shtėpiake, tė cilat nė mėnyrėn e tyre kanė realizuar operacione plastike.
Vitet e fundit, kjo procedurė ėshtė gjithnjė e mė pak e sikletshme dhe nuk konsiderohet luks. Nė vendet e rajonit operacioni nuk ėshtė legal, nuk mund tė kryhet nė klinikat shtetėrore, por vetėm nė ato private, derisa kushton nga 50 deri nė 300 euro dhe kėrkohet jo vetėm nga femra myslimane, por edhe nga tė krishtera.
Shifrat pėr fluksin e klientelės nuk janė tė sakta. Duke iu referuar spekulimeve, nė ēdo ordinancė kryhen tė paktėn nga 4 deri nė pesė korrigjime nė javė. Nė shtetet evropiane virgjėria konsiderohet si njė korrigjim estetik dhe kushton pak mė shtrenjtė, nga 800 deri nė 2000 euro, varėsisht nga preferenca e klientes qė kryesisht i pėrkasin vetėm besimit islam.
http://www.ngjarjet.com/Lajme/kur-vi...ihet-200-euro/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
beti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 103
Age : 36
Vendi : maqedonij
Registration date : 10/09/2008

MesazhTitulli: Re: Kur virgjėria blihet 200 euro   Wed Sep 17, 2008 6:43 pm

biligoa me te vertet nuk me flitet kurgja se me duket shum tem palidhje nuk ka nevoj te bejn intervenim kirurgjik me mir se te trgohet drejt per virgjerin dhe duhet te mesohemi njeher e per gjithmon se virgjerija esht dhurat nga zoti e femrat ate dhurat ja japin atij qe duan dhe qe mendojn se e kan merituar, kete qe ke shkruajtur ti biligoa e kan shkruar maqedont duke menduar te na perbuzin femrat shqiptare se bejn qepje
qepjet kan egzistuar por nuk egzistojn me virgjerija eshte bere tem shum e moqme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Kur virgjėria blihet 200 euro   Wed Sep 17, 2008 7:03 pm

Beti mos u ngut te lutem se ka keso rastesh qe ndodhin sepse tek ne Shqiptaret ka ende shum qe e shikojn ket tradit se esht virgjereshj apo jo
por cfar ti bejm se shum vajza nuk e ruajn virgjerin dhe ti e di se si po behet ne kohen e fundit keto gjera
qfar ben tani nje vajz Shqiptare qe te martohet ben keto vepra por edhe kjo esht per mua shum nje gje palidhje sepse me operacione apo pare nuk mundesh te behesh tjeter

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Martina
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 297
Age : 30
Vendi : Belgjike
Registration date : 04/08/2008

MesazhTitulli: Re: Kur virgjėria blihet 200 euro   Thu Sep 18, 2008 12:00 am

po jo shum shtrejt 200 euro nuk jan shum jo
mos u ēuditni ,,, mir e ka shit edhe ajo virgjerin !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tom sojer
V.I.P
V.I.P
avatar

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

MesazhTitulli: Re: Kur virgjėria blihet 200 euro   Thu Sep 18, 2008 1:22 am

Keto jane budallalleqe. Ka dy gjera: ose jeten e lidhjeve dhe seksit dhe cvirgjerimi nuk perben problem ose nje vajze e dlire qe e ruan virgjerine. Te dy palet duhen respektuar sepse jane zgjedhje personale. Te tjera gjera si qepje etj jane mashtrime, genjeshtra e budallalleqe.

Per ato vajza qe shkojne dendur per ta qepur e per t'u hequr si te virgjera po ju them nje keshille: bejeni me zinxhir.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
avatar

Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 29
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

MesazhTitulli: Re: Kur virgjėria blihet 200 euro   Thu Nov 13, 2008 12:43 pm

un kam ndegju se ne holland me nje operacion prej vlere 4000 euro mund te kthesh virgjinitetin, edhe nr i pacienteve esht shum i lart te gjitha muslimane natyrisht...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
nuzi2008
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 1
Age : 51
Vendi : Zvicer
Registration date : 14/12/2008

MesazhTitulli: Re: Kur virgjėria blihet 200 euro   Sun Dec 14, 2008 2:56 pm

Pėrshndetje
mir qe keni hapur ketė tem kurė virgjėriteti blehet me para ,po po vetem vėshtirė tju them se kotė e kanė se vshtir ėsht tė pėrmbahet kjo tek ato qe mendojn se me ketė e kan siguru martesen pa probleme...aty ku asht thy gardhi mbesin gjurmet dhe pas shum viteshė
unė i preveroj femrat qe e kan humb vergjiritetin duhet tė jen tė sinqerta dhe mos me mashtru vehten..di njė rat te till qe pas njė kohe i ka kushtu shumė dhe me pasoja te p parashikuara...dhe ket duhet dhe ata qe e bėjn ket ti ulim para drejtsisė esht njė mashtrim i barabart me krim njerzor...tung
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Tropojani
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 121
Age : 35
Vendi : NOVARA
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Kur virgjėria blihet 200 euro   Sun Dec 14, 2008 10:36 pm

Nje vajze nuk mund te jete e keqe vetem se nuk eshte e virgjer. Te gjithe kemi pasur deshtime ne dashuri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Tropojani
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 121
Age : 35
Vendi : NOVARA
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Kur virgjėria blihet 200 euro   Sun Dec 14, 2008 10:51 pm

Apo skeni te njejtin mendim me mua per virgjerine.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Aldo
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 490
Age : 31
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

MesazhTitulli: Re: Kur virgjėria blihet 200 euro   Sun Mar 01, 2009 1:08 am

Tropojani shkruajti:
Apo skeni te njejtin mendim me mua per virgjerine.
ashtu eshte ,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Agrone
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 609
Age : 33
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

MesazhTitulli: Re: Kur virgjėria blihet 200 euro   Sun Mar 01, 2009 10:16 am

pershendetje tropojani

por ju si mendoni per nje vajz qe virgjerin ta jep per 200 euro? se deshtimet i kemi pasur te gjith e do ti ken dhe ato qe do vin mas nesh, un per vedin nuk i krahasoj, se ato vajza qe hupin virgjerin me te parin qe bien ne dashuri pa e provuar a esht dashuri e vertet apo thjesht arritja nje mashkulli tek thesari pra do te thot se nuk i japin shum rendesi dhe vlera e nje person i till nuk esht shum i aft te edukoj nje femi i cili ate edukim do i japi dhe femijes se tij kur te rritet kurse ato qe e bejn per qef per mua kan dhe me pak vlera se nje qe shitet e cila te pakten ben lek.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kur virgjėria blihet 200 euro   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kur virgjėria blihet 200 euro
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shėndeti-
Kėrce tek: