Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kryeministri Hashim Thaqi

Shko poshtë 
+100
Femi Halimi
veli kryeziu
Mixha Selim
Xhevati
shfletuesi
albaninr1
bledselimi
athih
Atdhetar
feride
......
arberia
tosybell
miradie
voglushja
Medalim
shahini
BashKom
kasapi
xhema
rrimtaf
xhiti
haxhiu
arbeni24
detektivi
an-di
Muja e Halili
PeriiKeputur
Ipamposhtur
luli
murturi
klodian
lelixx
Hamitmatjani
dezertori
foxteam
ngadhenjimi
masterB
Veneta
katunari
Nezir Myrta
Visar
Delia
Kushtrimi86
Ago Muji
agim__barja
Labinot Drenica
Blerti_Gashi
Fjona
feratkoca
anila
zeriatdheut
Guximi
forca1
Mister
nikchee
Pirro i Epirit
njonidrenica
idol
Mergimtari
rolling
xhavo_
rroni
fi2a1
Xili
Lanetja
albin dibra
eri M
agim barja
Orfe@
emine
tom sojer
petritkola
rrebelja
E_Bukura
Riki30
Mysafir
Euridika
shaban cakolli
meli
Vuthjani
Yzer Marashi Richhter
elton
niti
nukleari
azzurra
xhevdeti
dibran
fatlum
Leka i Madh
smaka
Sy kaltri
SALI ISLAMI
beri
Sofra
Anna
prizreni73
Kosovarja
shpendi
Beton
104 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 14 ... 27  Next
AutoriMesazh
Musafir
Vizitor
avatar



Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptyMon Dec 24, 2007 7:47 pm

Premtimi shkruajti:
Une pjeserisht pajtohem me Shpendin, me te drejt e ka ne disa raste se ne gabimin me te madhe po e bejm kur po i perfshijm te gjithe. Sikurse jashte forumit po kam raste te lexoje edhe ne forum se UÇK-ja, ka ber ate ose kete. Nuk eshte e mir kjo, mund te kete pasur ndonje individ qe e ka keqperdor uniformen e UÇk-s, apo ndonje komandant, mirpo jo ti perfshim te gjithe. Ka raste shume bile qe thone se UÇK-ja, na kalli shpit e na kajti nonen, ky eshte turp per ate qe i thote vetit Shqiptar. Ka raste qe ndegjoj akuza se, UÇK-ja i ka fajet per "ndarjen" e Mitrovices! Sepse kan ngajtur mbas uzurpimit te banesave dhe gjerave tjera dhe e kan harruar Mitrovicen. Ketu fajtor jane vete populli i Mitrovices dhe jo UÇK-ja ne pergjithsi. Ne kohen e luftes ne Kosove ishin 5000-6000 ushtar, kurse menjher pas qlirimit u ben me shume se 100000. Gjithe ata qe kan ikur ne Shqipri e vende tjera i veshen teshat e UÇK-s dhe filluan me uzurpimet e banesave apo gjerave tjera. Une dije shume raste qe mbas luftes ne qytetin e Prizrenit kane uzurpu ne emer te UÇK-s, njerze qe nuk kan pasur te bejn me luften. Keshtu qe pikrisht ata qe kane ik, e kan "njollosur" UÇK-n.
Sa i perket Hashim Thaqit, ka dhen shum premtime, eshte normale qe s'do te mund ti realizoj edhe pse kishte me qen mir te pakten gjysme me i realizu. Mirpo ajo qe do te jete primare per Qeverin e ardhshme te z. Thaqit eshte siguria e vendit, kurse tjerat siq jane rryme, uje, punesim etj, keto s'mund te jene ne planin e afert, por dikur me vone.
Kjo eshte pergjigja shume reale dhe mendoj se nuk do koment me shume.
Nje nene kishte pasur dy femije dhe si cdo nene te madhit i jipte krahun e mburrte kurse te voglit gjithnji ja thoshte "smund ta besh ti e ben vellai jot..." ngadal o njeres Thaqi akoma eshte mandatar dhe akoma se ka pushtetin mos beni hopa pa e kercyer lumin se bini ne te dhe lageni keq.
Me larte shof cka ka shkruar Kosovarja te behet kjo te behet ajo etj.....
Nese nje individ ka keqperdore uniformen mos e njollosni ushtrin e lavdishme se ju mallkon edhe toka e kosoves.

Pyetja ime eshte: - Cka keni bere ju per Kosoven qe kritikoni kaq shume keta te mjeret qe i dolen edhe plumbit para? Cka? Apo no comment?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guest
Vizitor
avatar



Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptyMon Dec 24, 2007 7:53 pm

Premtim,

Per sigurine e vendit jane trupat e KFOR-it
per denime ne komunikacion i kemi SHPK se per ma shume ende deri sot mijera krime nuk i zbuluan sepse nuk dinë prandaj mos te harrojme se qeveriae Kosoves eshte vetem Dekor dhe asgje tjeter.

Sa i perket keqperdorimit te uniformes se luftes, ke te drejte 101% pajtohem me ty, por ka edhe prej atyne qe kane luftu, kan uzurpu dhe me kalim te kohes KFOR-i i ka qitë ne rruge me plaqkat e tyre.

Ka prej atyre e ne veqanti te medhenjet eUCK qe jane pasuru me shume se sa eshte dashur por edhe atyne u vie dita dhe do ta dijsh edhe ti, edhe une se kush jane.

pershendetje premtim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri


Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptyTue Dec 25, 2007 12:01 am

Kryeministri Hashim Thaçi

eka meritu kët post ma heret por nuk ja kan lon
Hashim Thaçi është njeri i ish UÇK-së nga viti 1991
dhe tani mund të bindet populli se si do të punon Hashimi
se ja beson çdo njeriut gjendjen
se është njëri qe ka pas vuajtje edhe vetë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptyTue Dec 25, 2007 2:19 am

Jam_Buli, kur thash ne radhe te pare do te jete siguria e vendin per Qeverin e ardhshme te z. Thaqit, nuk mendoja vetem ne ato dy pikat qe i keni cekur ju. Ju thuhani se per sigurin e vendin jane trupat e KFOR-it! Nese eshte keshtu, ateher ne marse te 2004 ku ishin trupat e KFOR-it? E permendet SHPK-n, dhe thate se nuk dijne me shum se te japin denime ne komunikacion, dhe se Qeveria e Kosoves eshte vetem Dekor. Pajtohem edhe une me ty, ne kete te fundit. Mirepo, kur shkrujta ne repliken e me perparshme nuk shkruajta per te kaluaren apo per keto pak dite te ketij viti qe na kan mbetur. Mendova per vitet e ardhshme, qe sigurisht do ta gezojm shume shpejt Pavarsin dhe pak a shume do te ndryshojn gjerat, nuk do te rrij kungulli gjithmon permbi uje apo. Nisur nga kjo eshte shume normale qe ne radhe te pare do te jete siguria e vendit. Kur them keshtu e kam parasysh rastin e Mitrovices, duhet te jete e pergaditur Qeveria e ardhshme te dije si te veproj, perveq kesaj ka edhe vende tjera me serbe ne Kosove qe duhet te dij te mbaj rend. Tjetra eshte se sote ne Kosove, fatkeqsisht nuk ke siguri edhe ne shtepi tenden, po ndodhe gjithqka. Pra, qka me duhet mua nje pune e mire apo nje jete e mire financiare qe me ofron Qeveria e ardhshme, nese nuk e kam te sigurt apo edhe vete si njeri s'jam i sigurt?
Pajtohem edhe une me ty, se ka prej atyre individeve apo komandanteve te UÇK-s, qe kan uzurpi apo jane pasuri ne menyr te paligjshme...Por, gjithmon kam qen kunder pergjithsimit, ai apo ajo qe eshte i\e sigurte dhe posedon fakte le te urdheron, do ta mbeshtes edhe une.
Po e mare nje shembull, qe besoj ka plote te ketill. Ne kohen e luftes kam qen vetem 16 vjeq, dhe kuptohet kam ikur ne Shqiperi. Kurse anen tjeter dy shok te mij te njejtes gjenerat jane radhitur ne radhet e UÇK-s, dhe per asnje qast nuk e kan leshuar Kosoven, ndoshta se kane vrar asnje serb, por te pakten ate dite qe e kan veshur uniformen e UÇK-s, dhe kane qendruar githe kohes ne Kosove, fati ka desht dhe kan shpetuar. Dhe asnjeri prej tyre as qe ka menduar te boj ndonjke uzurpim, bile asnjeher nuk mundohen te dallohen ne shoqeri se kane qen UÇK. Eshte e drejt tash une apo dikush tjeter te hedhim akuza kaq te renda, kaq te pa hijshme mbi UÇK-n??
Me falni se pak devijova prej temes por pak a shume ka te bej me temen.
Kete qe e shkruajta nuk eshte se po tentoj te mbroj Thaqin, apo ndonje individ tjeter. Ne pergjithsi po mundohem me mbrojte UÇK-n, ndaj te ciles po behen akuza absurde, femijesh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guest
Vizitor
avatar



Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptyTue Dec 25, 2007 2:37 am

po premtim, ta mbrosh UCK, ke mbrojtur nderin, moralin dhe kombin tend.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
smaka
Anëtar i ri
Anëtar i ri
smaka


Numri i postimeve : 111
Registration date : 22/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptyTue Dec 25, 2007 6:18 am

ata qe e ven ne dyshim aftesine thaqit per te drejtuar vendin jan njerz qe i besojn BABADIMRIT
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar



Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptyTue Dec 25, 2007 11:42 am

Kam pyetje per jam bulin?
LDK eshte prap pushtet dmth koalicion me PDK ata qe deri tani udheheqen do jen prap ne krye nja dy tre poste ministrore dhe postin e kryeministrit do ta kete partia e Thaqit. Do vazhdosh akoma me te njejtat akuza per kete luftetar apo tash siq thone do e nderrosh muhabetin? Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptyTue Dec 25, 2007 2:25 pm

Hashim Thaqi eshte nje pinjoll i zi i Rugoves. Qka mund te presim nga nje insan i paftyre si ai? Ai dikur i dorezoi armet dhe nenshkroi kompromisin turperues te Rambujese, e lere me tani kur eshte graduar me kryeminister.

dikur Rugova bente dua per gajret e durim, sot Hashimi i perserit te njejtat. Veqse Hashimi ka mbetur mangut nga Rugova ne shprendarjet e gureve si dhurata. Ndoshta do ta beje se shpejti!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guest
Vizitor
avatar



Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptyTue Dec 25, 2007 6:56 pm

Naki,

ne cilesi te patates se nxete, po te pergjigjem menjehere,

Une e njo mire hashim thaqin, tejet mire, prandaj nese flasim per hashimin ne krye te UCK dhe hashimin ne krye te qeverise, dallimet jane shume te medha, "perderisa ti me shikon ka luaj shah me betonin, ti po flet shume, por posa po inkuadrohesh ne loje, spo te shkon ashtu sic flisje ,e parë" i tille eshte hashimi sot.

Hashimi ka bere gabime te njepasnjeshme hiq me pak se kur i del gjumi Edita Tahirit dhe thot:

"Jam krenare te jam ne kualicion me partine e cila ishte krah i luftes se shenjte ne Kosove dhe clirimin e saj", kete nuk e tha Edita ne vitin 99-2000 por ne vitin 2007, dhe me nje buzeqeshje i kapen duart me hashimin!!!(pas 8 vitesh po i del gjumi t' njoh vlerat e luftes se UCK)

Me pastaj Hashimi e ofroi edhe Kaqushen afer vetes, kjo i bie bazuar ne rrethanat qe ne i njohim sikur ti ofrosh xhelatet me te roberuarit bashkë, keto 2 veprime me kane bere qe mos te jam i besueshem ne veprimet dhe vizionet e tij politike qe i kan munguar perhere.

Pse ka lidhe apo do lidhe kualicion me LDK, a do ti ndrroj muhabetet per kete luftetar, hahahaahhaahha, shume luftetar pati nana Kosove, kete vendim e ka marre kreu i partise, arsyet jane te shumta, por une mendoj se me mire te lidhet kualicion me nje parti qe nuk i ndrron emrat se sa me ata qe dolen pjelle e LDK, me pastaj me te mire do te ishin LDK se partia pjelle e Rusise e cila po gjemon me te madhe per kete qeveri.

per fund, mos harroni se edhe kjo qeveri do jete ram, dekor dhe asgje me teper, sa e sa vendime ka marre parlamenti i kosoves e sa prej tyre i aprovuan kushner, steiner, hakerup, ..... e ruecker....taksirati maj tupanin e mos guxo me i ra kurrrrrrrrrrrrrrrrr!

Naki, Buli kurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr s'ka qene LDK, prej vitit 88 jam jasht Kosoves, nje here kam votuar ne Kosoven e pasluftes, vota ime ka qene per AAK, dhe kurrrrrrrrrrrrrrrrrrr ma nuk kam votuar.

Une nese e kruej nje mision sikur ne kete rast Hashimi meqe eshte tema per te, shume me mire do te ishte qe ai te terhjeket anash ne nje vend te merituar e ne krye te qeverise te kete njerez te specializuar dhe kuadro qe ia ka lakmi kosova, ne partine e tij ka tituj e mbi tituj njerezish, por te eturit per pushtet dhe tituj te larte krratin me te madhe dhe nuk u lene vend te tjereve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptyTue Dec 25, 2007 7:39 pm

tek thaqi une shikoj nji admirim dhe nji njeri qe din diti te luej nji potez poltik ,vertet muer kaqushen editen dhe te gjitha i futi ner sjetull me maturi dhe pjekuri doni parti eja ni ketu pse e beri ,nuk i duhen kosoves qindra parti dhe graduLISHTE PO I ASMILON NE PARTI TE VETE ,TASH EDHE LDK DO TA BEJ PAS KATER VJET NEN DIKTATIN E TIJ,mE NJI FJAL I LUMTE ,ti jam buli tregove ke paske votue ,qe kur ka pasur kosova votime pas lufte ja kam then pdk dhe do te ja jap jo thaqit por pdk dhe kam shkue me arpolan per te votuer ,pse eshte detyre e cdo qytetari te votoj te zgjethe ate qe i pelqen ky eshte pluralizem ,nuk mujn me na peqlye tera partit ose me gjen ter me nji parti aj qe mendon nese duem te ecim me shekullin e ri ,duhet ti kemi 4 parti ,per te pasur nji qeverisje cilsore .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum


Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Pershendetje   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptyTue Dec 25, 2007 11:01 pm

fla Une nuk dyshoj te aftesit e Thaqit per te qeveris sepse e ka nje bagazh Akademikesh prapa ti.

Une vetum dua te theksoj nje gje qe populli i Kosoves edhe pse i paket ne numer ju pergjigj zgjedhjeve per te ber ndryshime e jo per te mbet ata te njejtit ne qeveri qe ishin edhe me par ,ata qe tashme 6vite e deshmuan veten se jan njerz te deshtimeve politike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
Musafir
Vizitor
avatar



Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptyWed Dec 26, 2007 1:54 am

Unë kam frigë se Qeverija që do të formohet me LDK sdi se ado të mund të zgjat më shum se 6 muja sepse premtimet që i kan bër as në ëmdërr nuk do të ken mundsi me i realizu ,prandaj ju dëshiroj fat ishalla ju shkon puna mbar ,por dita mir shifet në sabah kan than të vjetrit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptyFri Dec 28, 2007 4:12 am

Une nuk dyshoj te aftesit e Thaqit per te qeveris sepse e ka nje bagazh Akademikesh prapa ti.

Edhe une i bashkangjitem kety mendimi te antarit fatlum-it,qe ka nje bagazh Akademikeshe prapa ti Hashim Thaqi,m'varet se si do t'i shfitzon keta Akademik.

''Ne ate qe di une Thaqi eshte dhender i Rexhep Qoses nese nuk gabohem''

Prandaj edhe une nuk dishoi,te ja leme kohes te tjerat te tregoin.!!


Edituar për herë të fundit nga në Fri Dec 28, 2007 4:49 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptyFri Dec 28, 2007 4:24 am

Po shihet që në fillim nëse bëhet koalicioni PDK-LDK.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dibran
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 8
Registration date : 12/12/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptyFri Dec 28, 2007 11:10 am

une menoj se jo qe ka me diten me udhheqen qeverin po mekat do te ishte me qen kryeminister i katundit ka vjen e ler mo i kosove po i mjer ky popull kush ka meten me udheheqen e sa i perket luftes ata te luftes ja vra ne luft e lufa u kan ne kosov e jo ne tiran me fatos nanon , luften e ka ba Adem Jashari , e kufinin e ka thy Agim Ramadani e ky u sheteten neper rruget etiranes tu ba plane me nanon ka me likfidu qekja eshte lufta etina po ky popull von ka me pa drit me qeto men ishalla musht men
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guest
Vizitor
avatar



Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptyFri Dec 28, 2007 2:21 pm

Beton shkruajti:
Une nuk dyshoj te aftesit e Thaqit per te qeveris sepse e ka nje bagazh Akademikesh prapa ti.

Edhe une i bashkangjitem kety mendimi te antarit fatlum-it,qe ka nje bagazh Akademikeshe prapa ti Hashim Thaqi,m'varet se si do t'i shfitzon keta Akademik.

''Ne ate qe di une Thaqi eshte dhender i Rexhep Qoses nese nuk gabohem''

Prandaj edhe une nuk dishoi,te ja leme kohes te tjerat te tregoin.!!

une nuk pajtohem aspak me kete qe shkruani!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhevdeti
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 5
Registration date : 27/12/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptyFri Dec 28, 2007 10:38 pm

deri para negociatave ekam simpatizu thaqin por meka dal pak prej hujt shum u xbut bre fatmir limaj eka vendin ne krye te pdks nese deshiron mej fitu zgjedhjet apet limaj osht njeri geni njeri trim e thaqit i uroj suksese te shofim tash
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhevdeti
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 5
Registration date : 27/12/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptyFri Dec 28, 2007 10:49 pm

mos ja fut kot ti dibrani mosu mer me thash e te thame se pome vjen marre mu qe pe lexoj ket mesazh ele mame shkru neshqiptart shum kemi me hjek shum merem me thash ete thame aike pa ti thaqin me nanon qka kan bër plane lej keto fjal se ska kuptim edhe ska lidhje nga vjen thaqi mosi ofendo vendet e kosoves un llapjan jam por drenica gjith kan luftu kunder shkaut
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri


Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptySat Dec 29, 2007 12:23 am

Hashim Thaqi është një njëri shummmmmmmmmmm i menqur
dhe une gjatë Luftes e kam dit se Gjarpri ka vetem shkiet armiq
por qe i dalin edhe Shqiptarët armiq ket se kam menduar as nje her se ne Kosovarët ni her në Historin e Njerëzis e kemi pas ni Ushtri
edhe sot e perdhunojm
se çdo shtet në Botë Fiton Krahu Luftarak por tek ne e kunderta ndodh

Rroft Hashim Thaçi
Rroft PDK
Rroft UÇK
Rrofshin Shoqatat e Dalura nga Lufta
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shpendi
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
shpendi


Male
Numri i postimeve : 155
Vendi : Iliride
Profesioni/Hobi : Forumi
Registration date : 04/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptySat Dec 29, 2007 1:56 am

Heeee....
Ju lumte or ju dibran,po ju keni pare se si vdesin si thuani ju:"ata te luftes"!?
Me sa kuptoj ketu behet fjale per ish-perfaqesuesin eUCK-se,
Komandantin Gjarpri,dhe tani me Kryeminister i Kosoves.
Eshte mekat per ne si Popull se si i etiketojme,dhe i nxim,gati te gjitha figurat me meritor ne historine tone kombetare.
Mua me vjen keq,te lexoj fjale qe nuk flasin as femijet e lere me te rriturit,per nje njeri i cili ngriti tere boten ne kembe,per lirimin e truallit te coptuar-Kosoves.
Sa per vdekjen e (prap citoj dibranin)atyre te luftes,ju them se po te ishin vrare te gjith ju nuk do kishit Lirine qe keni sot.
Sa per kohen qe do qeverise Z.Hashim Thaqi,jam me se i sigurte se,sa te egzistojne njerez sikur dibrani sigurisht se do kete pengesa ne qeverisje te mire,dhe ne zhvillimin e shoqerise Shqiptare.
Cili do Shqiptar qe do pengoj z.Hashim Thaqin do pengoj vetveten.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptySat Dec 29, 2007 1:08 pm

Hashim Thaqi....

....Per te ditur se q'fare do te bej kryeministri Thaqi per qeverine Kosoves duhet te kaloj kohe duhet te presim se koha i tregon te gjitha .......por shpresoj q'te mos presim [b]10 vite[b] siq pritem ne ish kryetarine Ibrahim Rugova (rameti pa shpirti ishalla zoti a past que ne gjenet) per te fituar pamvarnine e Kosoves....[i]

Ka me lexuar disa postime nga disa antare ku kishin shkruar
ai ka dite te udheheq luften e lere me Kosoves... une mendoj se te jesh nje komandante i [U.C.K apo te udheheqin luften nuk eshte e njejta gje si ta udheheqish nje shtet...sepse politika ka shume dalim nga lufta,ne politik ke pune me presidenta kryeministra etj etj, prandaj keta duhet me i bine se edhe Kosova e meriton pamvarsime, duhet te jesh nje politikan ei madhhhhhhhhhhhhh.....
Ndersa ne luft ne ushtri ke pune me njerz te thjesh.

Ne duhet te shpresoj deri ne fund qe Z... Thaqiq te bej dishka te mire per Kosoven....por nese nuk ben asgje nuk duhet edhe te befasohe shume....se deri me tani nuk e keni pas nje kryeminister i cili ka exur ka punuar vetem per Kosoven e populline e saj...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shpendi
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
shpendi


Male
Numri i postimeve : 155
Vendi : Iliride
Profesioni/Hobi : Forumi
Registration date : 04/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptySat Dec 29, 2007 1:44 pm

Shum mire paskeni shkruar azzura nuk eshte e njejt te udheheqesh nje lufte dhe shtetin.Do te plotesoj pak,ne lufte z.Hashim Thaqi ka pasur serbet,ruset,greket perball,ne gryke te pushkes e tani i ka neper zyrat e qeverise pak me veshtire do ta ket sepse ata quhen me emra Shqiptar,e nuk do mund ti dalloj.
Sa per zotesi si politikan nuk dyshoj ne z.Hashim Thaqin,vetem nese nuk don te punoj per Kosoven,se u rrit Hashimi me politik,dhe diplomaci.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guest
Vizitor
avatar



Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptySat Dec 29, 2007 2:31 pm

Hashim Thaqi do te jete kryeminister dhe cka nuk din, e meson sikur te tjeret qe u mesuan sikur te ishte qeveria e kosoves autoshkolle politike, dmth, mos keni dert se edhe ai mesohet!

Mos e permendni shjume here UCK, por edhe nese e permendni ateherë se paku mos u talleni me ato tri germa te shenjta sepse ata qe ishin te kyqur ne radhet e saj kishin lane te gjitha vetem e vetem Kosova te frymoj e lire dhe kurr te mos jete nen qizmen sllavi-shkine perderisa deshmoret dhe gjaku i tyre sot jo vetem qe i keni ne flamur por me gjakun e tyre eshte shkruar fjala "kosovë e lirë"...

A din dikush te me thot, meqe Hashimi ishte komandant dhe udheheqes lufte,
cfare ishte Hashimi me titull dhe funksion perderisa ishte gjalle i madhi i te medhenjëve komandanti legjendar Adem Jashari?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
nukleari
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 3
Registration date : 30/12/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptySun Dec 30, 2007 3:42 am

ni sqarim per krejt se qka osht kan thaqi kur osht kan gjall adem jashari , shkurt u kan luftar komando ska pas atu se u kan fillimi u kan ni grup pe zam 15-der 20 veta kan ba aksioni ne drenic kunder policive . ma von vdes adem jashari mobilizohet popullata rritet uqk ; hashim thaqi zgjedhet drejtor politik ne uqk . d.m.th dikush duhet me udhheq politiken edhe strategjin . ni shembull pe zam thaqi ju ishte drejtu ushtarve edhe kish than tash ushtar: rritni mjekrrat edhe falnu fort me ni shami te muslimnove ku shenonn allhu egber pranoni mugjajdint me luftu per shqiptar se po luftojna per FEJEN , vrani civil serb kat muni shkoni ne beograd bone sikur ne NEW YORK . at her pytje ? qka kishin than amerikanT?? a jon TERRORISTA apo QLIRIMTAR . mu ma merr menja kjo e funit kish me qen: pra thaqi po del politikan jo (BUDALL PER DISA KTU) PRA THAQI skoka per hajni e per korrupcion zor osht me besu edhe ju kur folni shkoni gjith kav vetja ; shqipe ka hale nana qe nime lindin per atdhe ksi njerz fal zoti fatkeqsisht RRALL : ( qoft se e keni shpirtin hajn, tradhtar deri nfyt sdon me than se jon krejt ashtu ) e kuptut qka desha me than . a pet paqe me juve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhevdeti
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 5
Registration date : 27/12/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 EmptySun Dec 30, 2007 6:51 am

valla nukleari nese ka mundsi me perserit edhe nje her ket muhabet se krejt epaske pshtiell spo kuptoj sen -uck mugjahedin- nese ka mundsi me shkru ma kjart pyet xhevdeti te pershendes nuklear
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kryeministri Hashim Thaqi
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 27Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 14 ... 27  Next
 Similar topics
-
» Berisha prap kunder Bashkimit kombetar!
» Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.
» A K T U A L I T E T E dhe I N T E R V I S T A
» Thaqi emèron Fehmi Mujoten ministèr i Mbrojtjes
» Pse tardhtuan amanetin e deshmoreve Thaqi Ramushi me shoke!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: