Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

  KUR HISTORIA NËNSHKRUHET ME "TOPIN E ARTË"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 KUR HISTORIA NËNSHKRUHET ME "TOPIN E ARTË" Empty
MesazhTitulli: KUR HISTORIA NËNSHKRUHET ME "TOPIN E ARTË"    KUR HISTORIA NËNSHKRUHET ME "TOPIN E ARTË" EmptyWed Oct 15, 2014 11:33 pm


KUR HISTORIA NËNSHKRUHET ME "TOPIN E ARTË"
Tentohet t'i hidhet faji një flamuri me simbole shqiptare . Gjetja, arti i hedhjes ,përfaqësimi, duhet të çmohen... Një inteligjencë sipërore...
A nuk është art futbolli?
A nuk janë artistë futbollistët?
A nuk duhet të nderohen dhe ata?
Sidomos në këto momente të bukura , kur futbolli shqiptar po shfaqet me dukuri të tjera, të spikatura ... Kanë ikur ato kohë edhe në futboll që Shqipëria të konsiderohej si e vogël!
Kam biseduar shumë sot me mjaft poetë , shkrimtare nga vendi dhe nga Bota , të cilët flasin me simpati të veçantë për ekipin tonë përfaqësues, për talentet, për shpirtin luftarak, për perfaqësim të Kombit...Madje arrijnë deri atje sa të thonë: "Sikur ekipi ynë të kishte këtë shpirt sakrifice dhe kulm përfaqesimi!" Pra dëshirojnë këtë shpirt të madh ..
Tentohet t'i hidhet faji një flamuri me simbole shqiptare. Gjetja, arti i hedhjes, përfaqesimi, duhet të çmohen... Një inteligjencë sipërore...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
KUR HISTORIA NËNSHKRUHET ME "TOPIN E ARTË"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letërsia Shqiptare-
Kërce tek: