Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Si do t'i shmangëshit te keqës?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Si do t'i shmangëshit te keqës? Empty
MesazhTitulli: Si do t'i shmangëshit te keqës?   Si do t'i shmangëshit te keqës? EmptySun Sep 30, 2007 1:15 am

Ta zeme se keni nje bisede koke me koke,jeni brenda kater muresh,e shihni se po ju pregaditet ndonje gracke:Si do te ishmangeshi se keqes?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Si do t'i shmangëshit te keqës? Empty
MesazhTitulli: Re: Si do t'i shmangëshit te keqës?   Si do t'i shmangëshit te keqës? EmptySun Sep 30, 2007 4:36 am

Nese do te isha ne dhomen e huej me personin dhe do te shikoja se me pregaditet nji sken ose kurth do ta merreja peng ate qe kam ne bised koke me koke dhe do te ju afroja dritares ,per nej kercim te munder jasht
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Si do t'i shmangëshit te keqës? Empty
MesazhTitulli: Re: Si do t'i shmangëshit te keqës?   Si do t'i shmangëshit te keqës? EmptySun Sep 30, 2007 1:10 pm

SA BUKUR ANNA,
Sikur te kishe pasur sukses te emirrje peng,do te ja punonit mire,por po te mori peng?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Si do t'i shmangëshit te keqës? Empty
MesazhTitulli: Re: Si do t'i shmangëshit te keqës?   Si do t'i shmangëshit te keqës? EmptySun Sep 30, 2007 10:27 pm

Nese do ta hetoja nji nuhatje ma merr mendja me shkathesin q kam nga natyra sdo t jepej shanca kur njihere por se bashku me mua do te perfundonte nga dritarja flasim per kurdha te improvizuara qe mund te ishin njeriu duhet te mundohet deri ne meksimum dhe koha nuk pret ndoshta me minuta por e ter forca emendimeve dhe energjis fizike duhet te perdoret reagimet e hpejta te jen dhe te mundohesh te shpetosh .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Si do t'i shmangëshit te keqës? Empty
MesazhTitulli: Re: Si do t'i shmangëshit te keqës?   Si do t'i shmangëshit te keqës? EmptyMon Oct 01, 2007 12:55 am

Te lumte Anna,por tema eshte sajuar jo vetem rreth gjerave temoralit,ne pergjethesi nga qdoe keqe qeju kanoset.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Si do t'i shmangëshit te keqës? Empty
MesazhTitulli: Re: Si do t'i shmangëshit te keqës?   Si do t'i shmangëshit te keqës? EmptyMon Oct 01, 2007 6:10 am

Ashtu e kam kutue ne te keqet ne pergjithesi njo vetem ne nji drejtim ka menyra te ndryshme .te fatkeqesive dhe kurthave dhe intrigave .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Si do t'i shmangëshit te keqës? Empty
MesazhTitulli: Re: Si do t'i shmangëshit te keqës?   Si do t'i shmangëshit te keqës? EmptyMon Oct 01, 2007 6:41 pm

Po,dhe une do te perpiqesha te hulumtoj te gjitha format te dal nga rrethi i graces,ne fund po te shihja se nuk ka forme tjeter,do te kundervyhesha me force.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Si do t'i shmangëshit te keqës? Empty
MesazhTitulli: Re: Si do t'i shmangëshit te keqës?   Si do t'i shmangëshit te keqës? EmptyMon Oct 01, 2007 6:55 pm

Krejt normale zotni shaban nuk duhet te rrish duar kryq .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Si do t'i shmangëshit te keqës? Empty
MesazhTitulli: Re: Si do t'i shmangëshit te keqës?   Si do t'i shmangëshit te keqës? EmptyMon Oct 01, 2007 6:59 pm

Zoti na ruajt nga e keqja,por kur na ze,gjethsesi duhet te i shmangemi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Si do t'i shmangëshit te keqës? Empty
MesazhTitulli: Re: Si do t'i shmangëshit te keqës?   Si do t'i shmangëshit te keqës? EmptyMon Oct 01, 2007 7:00 pm

Ne kohen e sodit cdo gje eshte emundur e keja vjen edhe duke vozitur makinen por njeriu duhet te jet vigjilent te dij me ke shoqerohet dhe pse ti njoh rrethin ku hyn dhe kuu del
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Si do t'i shmangëshit te keqës? Empty
MesazhTitulli: Re: Si do t'i shmangëshit te keqës?   Si do t'i shmangëshit te keqës? EmptyMon Oct 01, 2007 7:03 pm

sIGURISHT VIGJILENCA ESHTE NE PYETJE:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
silvi
Anëtar
Anëtar
silvi

Numri i postimeve : 218
Registration date : 04/09/2007

Si do t'i shmangëshit te keqës? Empty
MesazhTitulli: Re: Si do t'i shmangëshit te keqës?   Si do t'i shmangëshit te keqës? EmptyTue Oct 02, 2007 3:36 pm

Nese do ndodhesha ne situaten e lartpermendur,nga z,shaban,sigurisht do mundohesha te nxirrja justifikim te pershtatshem dhe bindes per t'u larguar qe aty me paksa "dinakeri" nese mund t'a quaj keshtu kur do nuhasja qe personi qe kam perballe bluan tjeter gje ne mendje sesa arsyeja pse do ndodhesha aty...

Pastaj varet per te tjerat,nuk e di ,varet se ne cfare lloj "gracke" po perpiqen te tjeret qe te me fusin,dhe varet nga personi qe kam perballe sigurisht,thjesht mendoj se eshte ne varesi te situates dhe mendoj se do perpiqesha te dilja ,duke perdorur arsyen dhe llogjiken dhe menyren me te pershtatshme...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Si do t'i shmangëshit te keqës? Empty
MesazhTitulli: Re: Si do t'i shmangëshit te keqës?   Si do t'i shmangëshit te keqës? EmptyTue Oct 02, 2007 5:45 pm

Ne duhet gjithesesi te perpiqemi ti shmangemi nese shikojm se kemi kurthen e kurdisur duhet te perdoren tera menyrat te shpetojm nga ajo qe ne nuk ishim te pregaditur por qe tjret naj kishin kurdisur pa ditur ne ne at bised koke me koke ne nji dhome .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si do t'i shmangëshit te keqës? Empty
MesazhTitulli: Re: Si do t'i shmangëshit te keqës?   Si do t'i shmangëshit te keqës? EmptySat Jan 12, 2008 4:50 pm

E keqja vjen shpejt,e mira vjen nga ngadal,fatkeqesia me e madhe eshte humbja e shpreses.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Si do t'i shmangëshit te keqës? Empty
MesazhTitulli: Re: Si do t'i shmangëshit te keqës?   Si do t'i shmangëshit te keqës? EmptyThu Apr 10, 2008 1:01 am

nese eshte nje e keqe qe "takohet" me juve ,luftoje ,luftoje deri ne mundesine e fundit sepse nese ti i shmangesh dhe "shpeton" neser ajo e keqe do te takoj nje tjeter andaj..e kuqja duhet luftuar e jo shmangur per aq sa ka mundesi secili ..
nese eshte qeshtja per konflikte njerzish , e duhet shmangur per te mos ardhe tek e keqja ,thjeshte lesho rruge per momentin ,fito hapsire dhe kunderviju me te gjitha menyrat per t'a mposhtur ...

"e keqja triumfon vetem atehere kur te miret nuk bejne asgjeee"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si do t'i shmangëshit te keqës? Empty
MesazhTitulli: Re: Si do t'i shmangëshit te keqës?   Si do t'i shmangëshit te keqës? EmptyThu Apr 10, 2008 1:18 am

Fitoni hapsire pajtohem me mendimin e Euridikes

A e dini cilin Ameriakan publiku e ka quajtur ''hipokrit'' '' i poshter'' ''genjeshtar'' ''dhe pak me i mire sesa krimineli '' .?

Ne shtypin ditor karikaturat e kane paraqitur ne gijotine,ndersa njerzit e perqeshnin dhe e peshtynin ne rruge.

Kush ishta ky.!?

Xhorxh Uashington.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


Si do t'i shmangëshit te keqës? Empty
MesazhTitulli: Re: Si do t'i shmangëshit te keqës?   Si do t'i shmangëshit te keqës? EmptyThu Apr 10, 2008 1:51 pm

Beton, nuk e keni mbaruar, sepse duhet te tregoni reagimi e ketij njeriu ndaj gjithe ketyre kritikave.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Si do t'i shmangëshit te keqës? Empty
MesazhTitulli: Re: Si do t'i shmangëshit te keqës?   Si do t'i shmangëshit te keqës? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si do t'i shmangëshit te keqës?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: