Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kembimi i filmave shqiptar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agroni41
Fillestar/e
Fillestar/e
Agroni41

Male
Numri i postimeve : 1
Vendi : Prishtinë
Registration date : 26/09/2007

Kembimi i filmave shqiptar Empty
MesazhTitulli: Kembimi i filmave shqiptar   Kembimi i filmave shqiptar EmptyWed Sep 26, 2007 10:50 am

Jam i interesuar te kembej filma shqiptar (DVD) me ata qe kane te tille, dhe kete ta bejme permes postes klasike sepse nuk kam kohe te mirrem me upload-download, dhe per shkak te kualitetit.
Disponoj rreth 200 filma, emisione, muzike shqiptare origjinale nga koha e Enverit.
Ju ftoj edhe te bashkepunojme per t'i gjetur ku jane burmet e filmave per ti blere.

Me respekt edhe per forumin tuaj qe na mundeson kete gje. fla

Ja disa informacione per kinematografine tone (marre nga AQSHF):

ARKIVI QENDROR SHTETËROR I FILMIT - FONDI FILMIK:

TOTALI
6.819 tituj filmash
46. 029 akte
10.650.571,1 metra linearë
                                                                    
PRODHIMI SHQIPTAR
4297 tituj
28.462 akte
6.355.933,4 metra linearë


PRODHIMI I HUAJ
2127 tituj
15.246 akte
3.645.757,7 metra linearë

      
Film nitrat
395 tituj
2321 akte
649880 m linear
Shqiptar      Të Huaj
4 tituj           391 tituj
39 akte       2282 akte

FILMA ARTISTIKË SHQIPTARË
742 tituj
11.407 akte
2.783.107,7ml

FILMA DOKUMENTARË SHQIPTARË
601 tituj
2.366 akte
537.592 ml

FILMA ARTISTIKË TË HUAJ
251 tituj
9.409 akte
2.173.596,9 ml

FILMA DOKUMENTARË TË HUAJ
1173 tituj
10.266 akte
2.470.211,2 ml
     
                                        
FILMA KRONIKALË SHQIPTARË
1006 tituj
5623 akte
1.109.935 ml

FILMA VIZATIMORË SHQIPTARË
190 tituj
787 akte
142.349,5 ml

FILMA KRONIKALË TË HUAJ
702 tituj
1.323 akte
291.760 ml

FILMA VIZATIMORË TË HUAJ
75 tituj
150 akte
33.298 ml
         
            
XHIRIME ARKIVALE
1677 tituj
2.377 akte
459.840,8 ml


Edituar për herë të fundit nga në Thu Sep 27, 2007 9:35 am, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Kembimi i filmave shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Kembimi i filmave shqiptar   Kembimi i filmave shqiptar EmptyWed Sep 26, 2007 11:48 am

Pershendetje Agroni41 edhe une jam i interesur te kembej filma shqiptar, por nuk e more vesh menyren e kembimit.

Me respekt nga Guximi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Kembimi i filmave shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Kembimi i filmave shqiptar   Kembimi i filmave shqiptar EmptyThu Dec 13, 2007 3:10 pm

Agron faleminderit që ke respekt për forumin e "Bashkimit Kombëtar"... edhe unë i kam mbi 100 filma në videokaseta por për fat të keq nuk i kam në "DVD", por shpresoj se një ditë do t'i hedh në DVD dhe do t'i shkëmbejm mes vete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Kembimi i filmave shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Kembimi i filmave shqiptar   Kembimi i filmave shqiptar EmptyMon Sep 01, 2008 5:25 pm

Shok pse te mos i dixhitalizojm videokasetat?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Kembimi i filmave shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Kembimi i filmave shqiptar   Kembimi i filmave shqiptar Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kembimi i filmave shqiptar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Kinematografi-
Kërce tek: