Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next
AutoriMesazh
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptySun Apr 26, 2009 11:44 am

Lufta pe kishte marrur permasat e mdha ne Drenicel Legjendare dhe ne Dugagjin Heroik, ajo u shtriar edhe ne Anadrin.
Me 26.04.1998 Dalja e UCK-se ne anadrin ne Drenocin Legjendar i dha nje kontribut te madh Ushtrise Clirimtare te Kosoves ne mobilizimin dhe ne strukturimi e saj.
Djemria e ksaj ane te gjith ata qe paten arme u radhiten ne radhat e UCK-se, ku sebashkur me popullin ben nje organizim te mirfillt.
Si qdo kund ne kosove edhe ne keto ane fllun betejat , me 12 maj te vitit 1998 ra heroikisht ne vijen frontit te pergjakshem mes forcave serbe, dhe Ushtrise Clirimtare te Kosoves mes fshatrave Bratotin dhe Drenoc deshmori i pare ne keto ane Milaim Krasniqi i cili me nje lufte te rralle ballperball tmerroi armikun.
Lufta e UCK-se dhe Heroizmi i ushtarve qe flijoheshin per lirin e Kosoves  qdo dit e me shum shtohej ne keto ane, e edhe kjo ane si shum rajone te Kosoves u ben te lira, deri me kater shtator te vitit 1998 ku njeher armiku me alteleri te rend nga Qabrati i Gjakoves grantonte me dite te tera, e pastaj flloi ofenziven e eger, duke vrar civil e djegur, por kurr nuk arriti ta mposht UCK-en ku  sa vije e shtoheshin radhet e saje, nga vendosmeria e popullit te ksaj ane per mos ti leshuar trojet e teparve armku u terbuar me 31 mars te vitit 1999 ne fshatin Pastasel mu ne vendlindjen e luftetait Milaim Krasniqi armiku pushkatoi 106 burra civil, por edhe pas ksaj masakre populli i mbeti besnik Ushtrise Clirimtare deri ne diten e fundit te luftese.
Si qdo kund ne Kosove edhe ne anadrin ne lirine e shum pritur dhe te sjellur nga bijet me te devotshem te popullit, filluan proceset e montuara te pjestarve te UCK-se, ku i burgosen e i mbjten ne paraburgim deri ne 5 vite. Ku mungesa e tyre ishte e madhe.
Lirimi nga burgu i Dubraves i Selim Krasniqi, Bedri Zyberaj, dhe Agron Krasniqi tregoi edhe nje here per luften e drejte te Ushtrise Clirimtare te Kosoves.
Ne vijm po ua sjelli nje pjese te fjales perfundimtare te Mr. Bedri Zyberajt ish pjestar i UCK-se te mbajtur para kolegjit te Gjykates Supreme me 1 prill 2009.
INTEGRIMI BRENDA LLOJIT ESHTE PARENDESI I INTEGRIMVE TE METUTJESHME.
Edhe ne kemi te drejte te zhvillohemi dhe vetem per hir te ketij zhvillimi synojme bashkimin me llojin tone ne rend te pare e pastaj edhe integrimin me te tjeret.Ky eshte rendi i natyrshem dhe logjik i rrjedhjes se procesve qe shpijne drejt zhvillimeve me te hovshme. E zhvillimi nuk eshte i mundshem nese edhe me tej na imponohen zgjidhje qe nenkuptojn ndarjen, respektivisht ruajtjen e ndarjeve te deritanishme me llojin dhe realizimin e integrimeve me te tjeret. Ata qe perpiqen ta prishin ket rend te natyrshem te proceseve ata perpiqen per ta penguar kete zhvillim.
Te tillet dhe ata pranojne nje solucion te tille, do te ngelen vetem si pjese e nje aktiviteti irracional dhe antihistorik.
Besoj se koha qe do ta pasoje te tashmen tone do ti zhvleresoj keto synime dhe do ti deshmoje si Kunderhistorike dhe vazhdimesi te zbehte te perpjekjeve te deritanishme per pengimin e Bashkimit tone Kombetar.
Jam me se i sigurte se nuk do te jete larget dita, kur te gjitha perpjekjet do ti vertetoje si te padrejta dhe antihistorike, pasi qe ajo dite, bashkimin e kombit tim dota perligj si te natyrshem, te domosdoshem dhe si te vetmen zgjidhje te drejte historike.
    Une ne fund po sjelli nje thenje.
Njeru qe perpiqet te arrije idealin e vet i ngjan udhetarit i cili ne mbremje hip ne koder, kur nuk eshte me afer yjeve, por i sheh me bukur ata.


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Sun Oct 27, 2013 4:52 pm, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptyMon Apr 27, 2009 8:55 pm

Betimi i Ushtarit te UCK-se


<<Une, ushtari i Ushtrise Clirimtare te Kosoves, betohem se do te luftoj per clirimin e tokave shqiptare dhe bashkimin e tyre. Do te jem perhere ushtar besnik, luftetar i denje i lirse,vigjilent,guximtar dhe i disiplinuar, i gatshem qe ne cdo koh pa kursyer as jeten time te luftoj per ti mbrojtur interesat e shenjta te atdheut. Nese shkel betim,le te ndeshkohem me ligjet me te ashpera te luftes dhe nese tradhtoj, qofte i humbur gjaku im.Betohem,betohem,betohem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptyWed May 13, 2009 12:42 am

Deshmori Milaim KrasniqiKushtrimi i tri shkronjave te arta te UCK-se.
Zeri i pushkes ne Drenic e Dukagjin ngjallen shpresat e humbura.
Vetume pake kohe pase epopes se lavdishme te Drenices e Dukagjinit.
Lufta u zgjeruar edhe ne Anadrin.
Populli i ksai ane i kapen armet, dhe u mobilizuar.
Ashtu si shume djeme e vajza te Kosoves e me gjer.
Bijete me te mire, te popullit.
Qe sakrifikuan per liri, ku ne mesin e tyre ishte edhe sypatrembri, ushtari i orve te para te uck-se te anadrinit.
Pishtari i pashuar i lirise, i cili ishte edukuar si shume breza , ne odat tona.
Edhe pse kishte marr boten ne sy, (Austri) ku edhe atje ishte hyre ne vallen per ti mbroit, vlerat e popullit tone, e per ta luftuar pushtusin serb, qe bente krime dhe gjenocid.
Ai kthehet ne atdhe, dhe ne betejen historike te 12 maj 1998 ne vi te frontit ra per te mose rene luftetari, trimi Milaim Krasniqi.
Nga kio betej u krijua edhe nje zone e lire qe kontrullohej nga tri shkronjat e arta UCK.
Me qendrese heroike ai nuk arriti ta shioi lirin.
Por ai u be simbol, u be gur themel i vazhdimit te luftes deri ne fitore.
Lavdi Deshmoret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptySun May 17, 2009 3:52 pm

Fjala e UCK-se Ne varrimin e mesuesit Halit Geci ne Llaushe

Nentor 1997


Vellezer dhe motra
Nena dhe baballare, te aferm te vellait tone Halit Gecaj
Ne emer te Ushtrise per Clirimin e Kosoves, u shprehim ngushllime te sinqerta dhe ju njoftojme se e ndajme dhimbjen me ju.
Populli shqiptar ne trojet e veta, ketu ne Kosoven e roberuar, ne vite dhe dekada ka provuar mbi supet e veta shtypjen dhe dhunen me cnjerezore nga pushtuesit serbe.
Na u vrane na u burgosen e na u masakruan bijte dhe bijat me te mira te popullit tone te pambrojtur...................... Po nje dite nga gjiri i ketij populli lindi Ushtria Clirimtare e Kosoves si e vetmja force serioze per realizimin e idealeve dhe aspiratave te popullit tone per Bashkimin tone Kombetar...............Lufta jone e shenjte do te zhvillohet deri ne clirim, deri ne bashkimin tone kombetar. ............
Lavdi te reneve per liri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptySun May 17, 2009 4:00 pm

Te lumte dora Driniiiiiiii per kujtimin qe ju ben Deshmoreve respektet e mia
Lavdi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptySun May 17, 2009 6:46 pm

Pershendetje Zeri.

Une mendoi Zeri, se iu kem borgje Deshmorve te Lirise se Kombiti te cilet u flijuan.
Ata nuk kane nevoje per lavdata, ne duhet ti rikujtoim amanetin e tyre.
Ne cofte se i harroim deshmoret do te jemi te mallkuar nga gjaku i tyre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptyMon May 18, 2009 1:35 pm

Deshmoret u perbuzen,dhe po perbuzen ne çdo kohe dhe tani!
Une punova shume per çeshtjen shqiptare ,por nuk rash so martir kurr,sepse nuk deshta te me mekembin tradhetaret siq po o nerkembin martiret!Dhe sa interesant,tradhetaret mbajn ditet perkujtimore se kinse sa shume i nderoin martiret e ne anen tjeter femit e martireve i çnjerezoin ne masa te papara duke ua shkatrrue jeten!
Une e kam nje te fresket ne trurin tim:Kur ne kohen e luftes e kerkoja nje vertetim ne financa aty ishte edhe nje shqiptar koloboracionist i shkive,dhe me thane shkijet se pa e pague tatimin nuk ta leshojna vertetimin se keshtu na ka rekomandue Milloshi !Une nga meria thash ***** Milloshit ,serbet mbeten duke u shikue nderveti dhe ky shqiptar e kapi telefonin dhe thote tashti e sheh ti kujna ja shan ***** ?Po sa e ka kap telefonin i kam thash pa provoje e qen i poshter se me tel te telefonita kepusi koken.
Serbet me than a e sheh ne ty nuk deshtem me te lajmrue e shqiptari eshte ma besnik i serbeve te Milloshit ?Sot ky qen eshte minister!!!Me pas luftue Lima e Ali Ahmeti moti ishte harrue pavaresia e shqiptareve!Ata qe luftuan lavdi,por nana iu ka kajtur atyr e ata qe vdiqen,kjo qe"veri po ua shkerdhen grat dhe vajzat e tyre dhe ma keq pa buke duke bredhur si te dalur mendesh!Nese kam gabue shok ne drejtesi qe po na ngulfat te gjitha sygjerimet do i pranoi .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptyTue May 19, 2009 1:21 am

Njeriu nuk mund te behet cdo here Hero, por mund te behet Njeri?
Haxhiu nuk e kuptova se cka desht te thoni me kete shkrim.
Nuk e di pse nuk e thoni emrin e ati qeni, edhe qeni ka emer.
Haxhiu Kombi qe humb vetedijen per te kaluren e tij gradualisht humb edhe veten e tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptySun May 31, 2009 5:46 pm

Marrveshja ne Anadrin me 10 maj 1998 mes UCK-se dhe LKCK-se.

Shum here eshte shkruar per shume marrveshje.
Mes shqiptarve, si pershembu marrveshja e Mukjes marrveshja e Prizrenit, etj etj.
Kto ngjarje ishin te rendesishme dhe historike.
E nje nder to eshte edhe nje marrveshje lokale e cila u respektuar nga te dy palet.
Marrveshja ne Anadrin me 10 maj 1998 mes UCK-se dhe LKCK-se.
Ne fshatin Drenoc te anadrint njesit i LKCK-se ben marrveshje me njesitin e UCK-se dhe bashkun grykat e pushkve.
Bashkimi sjell forcen, e me 12 maj 1998 pas nje beteje tete oreshe armiku u largua njeher e pergjithmon nga keto ane.
Ne keto ane 10 maj ishte simbol i bashkimit.
Ky bashkim u be nen Betimin.
Betohem se do te luftoje per Clirimin e Tokave Shqiptare dhe Bashkimin e tyre.
Nuk e di pse harrohen keto ngjarje te rendesishme, ndoshta qellimishte po injorohen.
Ku sote me shum se kurr duhet te kerkoim te gjithe shqipetaret e ndershem e patriot Bashkimin Kombetar.
Nencmim i ketyre marrveshjve me vlera kombetare behet nga te verberit, te cilet nuk respektoin as vullnetin e popullit, e as betimin e deshmorve te cilet u flijuan per ribashkimin e Shqiperis.
Armiku kupton vetum gjuhen e grykes se pushkes.
Le ti bashkoim edhe nje her ato.
Dhe ta beim Shqiperin Shqiperi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptySun May 31, 2009 6:15 pm

Haxhi krejt me ven e ke.Se lun topi.
Po kushe e do njeriun qe tregon te verteten te ne.Askush!
hajni rrenci dilingjija tradhtari pushtetari e ka fjalen.
Veshtire e kemi dhe e kemi pas e me shekuj.
Vetem nje qeveri e paster patriotike kombetare dhe nje president kombetare patriot atdhetare mund ti rregullon keto qeshtje.
E kesi njerez vella te shqiptaret kurre nuk dote vjen se nuk lejojn tradhtaret pisat hajnat te poshterit te korruptuarit!
QE benen luften dhe sote jane ne pushtet pa shtet.
Dhe prap kane forcen fuqin te manipulojne me jetimet me at familje te deshmoreve.
Te miret vdiqen na mbeten berllogat e pushtetit.
keta deshmoret i permendin vetem sa per sy e faqe per vota!
A femijet e tyre skan buk me ngrane!
Allahu i denofte keta sa me keq! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptySun May 31, 2009 7:54 pm

Detektivi per cilin top ke fjalen Topin Shiptar apo te Allamanit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptySun May 31, 2009 7:58 pm

Jo more te Allamanit! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptyMon Jun 01, 2009 9:28 pm

Ne shkrimet e tua z Detektivi me jep te kuptoi se e doni ate qe nuke e kuptoni, dhe e urreni ate pse nuk e kuptoni, ti japish dikuit te dreit i cili flet pa argumente eshte e njeta gje sikur te beni krim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptyMon Jun 01, 2009 9:35 pm

Z:DRINI te pershendes dhe ju falenderohemi per keto shkrime shume me vler dhe qe jane ne interes te kombit tone shqiptare te lumt dora
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptyMon Jun 01, 2009 9:36 pm

lexova diqka dhe mesova shume diqka cka me pare se kame dijte flm Drini
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptyMon Jun 01, 2009 9:51 pm

agim__barja shkruajti:
lexova diqka dhe mesova shume diqka cka me pare se kame dijte flm Drini
Agim nuk shkohet ne mal pa sopate, si disa mendoin.
Per ta varrosur te verteten, duhen shum lopata, e koha e lopates ka ikur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptyMon Jun 01, 2009 9:59 pm

tani eshte koha e penes por disa jane qe nuk hahen me asgje gjithqka qka eshte ne te mir te kombit i duket mbrapshte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptyTue Jun 02, 2009 12:37 pm

Ti nuk po dishe magarit mi dhane uje.Pena e udbasheve si ti nuk i vyne shqiptarise.
penat si ti kena pas edhe hesata pashe toptanin zogun Ali shukriun Rugoven Rrahman Morinen remzi Kolgecin sali berishoviqin Thaqin etj.
PO ju jeni dhe dote mbeteni sahan lepeires te te huajve dhe sherbetore te tyre.PO kurrsesi ne tokat shqiptare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ramizi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Ramizi

Male
Numri i postimeve : 158
Age : 40
Vendi : Tirona
Registration date : 23/02/2009

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptyTue Jun 02, 2009 1:56 pm

defektiv muti
po ik ore plere po ça do ti ketu ne forumin shqipetar se ti je Sezrb i qelbur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptyTue Jun 02, 2009 2:05 pm

Serbe jeni ju qe perbehi ne saloviqa Rugoviqa fazliqa Millosheviqa.
A e shiqoni veten ne pasqyre ju disa se qka perkrahni.Ne perkrahim vetem shqiptarine jo bashkim vllaznimin si ju .
Servile grek e serbe.
perne nuk vlen flamuri i pshurrte serbe multietnik.As kosovarizmi as AHrtisari.JU m..e shqiptarise thirri ne to.Sa ata aq edhe ju keni vlere. fla
Rrnofte Bashkimi shqiptare pa plehera pa servile pa fazliqa pa salioviqa pa Rugoviqa pa .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptyTue Jun 02, 2009 6:40 pm

PO RAMOZ DETEKTIVI I NJEJTI ME PSEO XHITIN JANE SERBOFIL ME GJAKE SHKAU SJA VLEN TE MIRREMI ME TA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptyTue Jun 02, 2009 6:42 pm

PERSHENDETJE VELLA RAMIZ KETA JANE UDBASHE GJAK I SHKAUT SJA VLEN TE MIRREMI ME TA KETA PLASEN NGA INATI PSE SHQIPERIA U BE ME RRUGE ME ME STANDARDET ME TE LARTA EUROPJANE FATI I SHQIPTAREVE ESHTE KY URIME E GEZOFSHIM KETE AUTOSTRADE VELLA I NDERUM RAMIZ
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptyTue Jun 02, 2009 6:44 pm

RROFT SALI BERISHA , HASHIM THAQI QE SOT JA NE NE RRUGEN DREJT BASHKIMIT KOMBETARE SE SKA NJERI QE NHUK GABONE POR TANI PER TANI E TREGUAN VEHTEN SE JANE SHQIPTARE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptyWed Jun 03, 2009 12:01 am

detektivi shkruajti:
Ti nuk po dishe magarit mi dhane uje.Pena e udbasheve si ti nuk i vyne shqiptarise.
penat si ti kena pas edhe hesata pashe toptanin zogun Ali shukriun Rugoven Rrahman Morinen remzi Kolgecin sali berishoviqin Thaqin etj.
PO ju jeni dhe dote mbeteni sahan lepeires te te huajve dhe sherbetore te tyre.PO kurrsesi ne tokat shqiptare.
z.Detektivi po te ishim me nje teme argetuse do ta tregoja nje ndodhi te Gomarit, detektivi munde te them se me shum se 100 her keni shkruar e mrin e Esate P Toptanit, per cudi si ju ashtu edhe xhiti gjithmon e keni shkruar gabimishte, (hesata pashe toptanin) kjo me shtyne te dyshoi se ju i takoni nje minoritetit nga kosova, sepse nuk arrin shpesh ti shqiptoni fjalet shqip!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" EmptyWed Jun 03, 2009 12:23 am

UNE ISHA EDHE JAME KETU NE TOKEN E SHEJT TE SHQIPERIS ETNIKE E JU DETEKTIV ISHIT POR ME KURR NUK DO TE JENI SE PER MYSAFIR KENI ARDHUR NGA KARPATET ME STRAJCA ERDHET DHE ME STRAJCA DOLET . HARROJE HARROJE SE KETU I THOJN SHQYPNI E SHQYPNI DO MBETET
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"   "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
"EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 21Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: