Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 E vërtet apo gënjeshtër?

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyThu Nov 06, 2008 8:13 pm

Jo.

Me 1918 u formua partia komuniste gjermane?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 28
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyThu Nov 06, 2008 11:23 pm

jo, me vone u formua, me duket


kryetar i partise komunste gjermane ishte Trocki?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyThu Nov 06, 2008 11:28 pm

|Guximi e vertet ishte se ballabani ka qene shqiptar.

Rolling genjeshter. ka qene roza luxemburg.

Ali pashai koken e ka ne Stamboll.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 28
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyThu Nov 06, 2008 11:32 pm

PO e vertete ( me ne fund)

Ciceroni ka qene keshilltar i Cezarit !?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyThu Jan 22, 2009 11:04 am

rolling shkruajti:
PO e vertete ( me ne fund)

Ciceroni ka qene keshilltar i Cezarit !?

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 39
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyThu Jan 22, 2009 12:00 pm

Genjeshter - nuk ka qene keshilltar i Cesarit (dyshohet se ka qene ne dijeni te kurthit te ngritur per vrasjen e Cesarit, me pare ka luajtur rol si keshilltar i Pompeut dhe me pas i Ottavianit, i cili e shiti lehtesisht tek Antoni, qe urdheroi denimin e tij me vdekje, duke i prere koken dhe gjuhen.


A eshte e vertete apo genjeshter qe Agamemnonin e ka vrare Klitemnestra ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona

Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 32
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyThu Jan 22, 2009 12:13 pm

JO, genjeshter

A esht e vertet qe Ameriken e zbuluan Vikinget(rreth viteve 1000) para Cristoforo Colombit??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona

Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 32
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyThu Jan 22, 2009 12:14 pm

upss qekjo pergjigja ime ke per pytjen me nalt jo per kete te eves
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona

Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 32
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyThu Jan 22, 2009 12:14 pm

Eva shkruajti:
Genjeshter - nuk ka qene keshilltar i Cesarit (dyshohet se ka qene ne dijeni te kurthit te ngritur per vrasjen e Cesarit, me pare ka luajtur rol si keshilltar i Pompeut dhe me pas i Ottavianit, i cili e shiti lehtesisht tek Antoni, qe urdheroi denimin e tij me vdekje, duke i prere koken dhe gjuhen.


A eshte e vertete apo genjeshter qe Agamemnonin e ka vrare Klitemnestra ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Muja e Halili
Anëtar
Anëtar
Muja e Halili

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 25
Vendi : GalaxY
Profesioni/Hobi : Mi vra shkijet
Registration date : 15/01/2009

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyThu Jan 22, 2009 7:40 pm

Genjeshter.

A eshte e vertete se Obama eshte Osama?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 33
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyThu Jan 22, 2009 8:43 pm

Gnjeshter

A eshte e vertete se Bajram Currin e vrau Ahmet Zogu?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyThu Jan 22, 2009 8:49 pm

Jo, nuk eshte e vertete.

A eshte e vertete se Lenini u vra ne atenatat?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyThu Jan 22, 2009 8:50 pm

Opa e paskam keqkuptuar pyetjen mendoj se po.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 33
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyThu Jan 22, 2009 9:13 pm

Genjeshter. Perkunder dy tentimeve ka shpetuar dhe ka vdekur pas nje kohe jo te shkurter por nga plaget e marrura !

Qeveria e Nolit eshte rrezuar ne muajin dhjetore?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyMon Feb 16, 2009 10:43 pm

E vertete, se rreth 6 muj ka qen ajo Qeveri prej Qershorit deri ne Dhejtore.

A ka qen Akili grek?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albona
Anëtar
Anëtar
Albona

Female
Numri i postimeve : 354
Age : 31
Vendi : Kumanove
Registration date : 10/10/2008

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyMon Feb 16, 2009 10:57 pm

Jo! Akili ka qene ilir.

( Te lutem permbaju temes...Vazhdo me pyetjen ne menyre qe mos te devijoje tema. Me mirekuptim, Stafi.)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo

Male
Numri i postimeve : 490
Age : 33
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyTue Feb 17, 2009 1:19 am

akili ka qene ilir
a ka qen Leka i Madh maqedonas ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Agrone
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Agrone

Male
Numri i postimeve : 609
Age : 36
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyTue Feb 17, 2009 1:27 am

leka i mall ka qen macedonas te cilt kan origjin pellazge.

italianet a kan origjin pellazge ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo

Male
Numri i postimeve : 490
Age : 33
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyTue Feb 17, 2009 1:31 am

italianet e jugut besoj se kan origjine pellazge.

greket kan origjine pellazge?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Agrone
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Agrone

Male
Numri i postimeve : 609
Age : 36
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyFri Mar 13, 2009 3:39 am

jo jan arab

kush jan etrusket?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Agrone
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Agrone

Male
Numri i postimeve : 609
Age : 36
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptyFri Mar 13, 2009 3:41 am

Agrone shkruajti:
jo jan arab

kush jan etrusket?

pellasg?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
veletini
Anëtar i ri
Anëtar i ri
veletini

Male
Numri i postimeve : 127
Age : 64
Vendi : kosove
Profesioni/Hobi : mesimdhenes
Registration date : 07/12/2008

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptySun Mar 15, 2009 5:00 pm

po,etrusket jane pellazg,

po taulantet,enkelejdet,a kane te bejne me paraardhesit tane?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Agrone
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Agrone

Male
Numri i postimeve : 609
Age : 36
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptySun Mar 15, 2009 7:20 pm

po

perandorija bizntine esht perandori greke?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
socratus
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
socratus

Male
Numri i postimeve : 556
Age : 39
Vendi : Prishtinë
Profesioni/Hobi : psikologji, teologji, design
Registration date : 11/02/2009

E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 EmptySun Mar 15, 2009 10:10 pm

vertet


Aja sofia eshte xhamia me e madhe ne Istambul?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.forum.ds-point.com
Sponsored content
E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: E vërtet apo gënjeshtër?   E vërtet apo gënjeshtër? - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
E vërtet apo gënjeshtër?
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: