Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha Empty
MesazhTitulli: Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha   Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha EmptyWed Jun 25, 2008 4:11 am

Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha
Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha 194840284
Aktorja e cila ka ngjitur shumë shpejt shkallët e Hollivudit, shqiptarja Masiela Lusha, është shfaqur për publikun amerikan në premierën e filmit më të fundit të fitueses së çmimit Oskar, amerikanes Jodie Foster dhe yllit të filmit 300, Gerard Butler. Masiela Lusha ishte e ftuar speciale në premierën e filmit “Nim’s Island”, ndërkohë që të gjitha kamerat dhe aparatet fotografike ishin përqendruar te shqiptarja, e cila prej disa vitesh interpreton në serialin e suksesshëm, George Lopes Show.
Gjigandi i filmit, “Fox”, vendosi që në premierën botërore të filmit “Nim’s Island”, në Los Anxheles, të ishte e pranishme edhe Masiela, megjithëse ajo nuk interpreton në këtë film. Kjo pasi ajo ka qenë e angazhuar me një tjetër projekt. Masiela ka përfunduar xhirimet për një produksion shqiptar, e pikërisht për filmin më të fundit të regjisorit Fatmir Koçi, “Koha e Kometës”, film që pritet të dalë së shpejti në kinema.
Në këtë film Masiela Lusha luan rolin e Anjezës, ndërkohë që skenari është bazuar në librin e Ismail Kadaresë, “Viti i Mbrapshte”. Publiku amerikan ishte mësuar ta shikonte Masi-elën brune, ndaj dhe prania e saj në premierën e filmit “Nim’s Island” i ka habitur të gjithë, sepse ajo është shfaqur bionde, ashtu sikurse e shihni edhe në fotografi. Shkak për ndryshimin e ngjyrës së flokëve ka qenë pikërisht roli i saj në filmin “Koha e Kometës” të Fatmir Koçit.
Masiela Lusha ka lindur në Tiranë, por familja e saj emigroi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kur ajo ishte ende e vogël. Ajo ka luajtur në një sërë filmash televiziv, por gjithashtu e ka prekur prej kohësh ekranin e kinemasë me një sërë realizimesh të suksesshme. Një tjetër projekt i suksesshëm i Masiela Lushës do të jetë pjesëmarrja në filmin horror, “Blood, the Last Vampire”. Në këtë film ajo luan rolin e Sharon, ndërkohe që premiera botërore do të jetë këtë vit në Japoni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha Empty
MesazhTitulli: Re: Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha   Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha EmptyWed Jun 25, 2008 4:12 am

Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha M_Lusha-GeorgeLopez01hd-DL
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha Empty
MesazhTitulli: Re: Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha   Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha EmptyWed Jun 25, 2008 4:12 am

Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha 250px-MasielaLusha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha Empty
MesazhTitulli: Re: Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha   Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha EmptyWed Jun 25, 2008 4:13 am

Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha Masiela-lusha-3
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha Empty
MesazhTitulli: Re: Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha   Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha EmptyWed Jun 25, 2008 4:14 am

Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha Masielalushaphotos010-1
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha Empty
MesazhTitulli: Re: Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha   Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha EmptyWed Jun 25, 2008 4:14 am

Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha 0000036387_20061211175225
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha Empty
MesazhTitulli: Re: Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha   Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha EmptyWed Jun 25, 2008 4:15 am

Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha 0000004275_20060919221016
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha Empty
MesazhTitulli: Re: Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha   Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha EmptyWed Jun 25, 2008 4:16 am

Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha Hot-Masiela-masiela-lusha-721129_1280_1920
Mbrapsht në krye Shko poshtë
idol
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 349
Age : 82
Registration date : 16/05/2008

Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha Empty
MesazhTitulli: Re: Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha   Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha EmptyTue Jul 01, 2008 11:22 pm

eshte terheqse
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha Empty
MesazhTitulli: Re: Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha   Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha EmptyTue Jul 15, 2008 2:46 am

suksese suksese i uroj ne jete me bukurin e saj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sponsored content
Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha Empty
MesazhTitulli: Re: Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha   Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sytë e Hollivudit tek Masiela Lusha
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Kinematografi-
Kërce tek: