Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Demokracia

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Demokracia Empty
MesazhTitulli: Demokracia   Demokracia EmptySat May 10, 2008 7:35 pm

Tė nderuar forumistė po e hapi kėtė temė pėr tė dhėnė mendimet tona se sa nė tė vėrtetė po zbatohet Demokracia nė vendin tonė; Shqipėri, Kosovė, dhe vendet tjera ku janė tė pushtuara nga fqinjėt.

Edhe pas gjithė luftrave dhe pėrpjekjeve tė pėrgjakshme tė popullit tonė deri tani si duket nuk ka ndryshuar asgjė sa i pėrket nocionit Demokraci nė tė mirė pėr shqiptarėt, kėte e them duke u bazuar nė jetėn tonė tė pėrditshme.
Ne jemi dėshmitar tė shumė padrejtėsive qė i bėhet popullit si nė vitin 97, tri luftėrat nė ish Jugosllavi, gjykimet e shqiptarve si mbrenda vendit po ashtu edhe jasht nė Hagė, rasti i Gėrdecit, vrasjet anekėnd tė cilat nuk kanė tė ndalur, korrupsioni etj etj....
Jepni mendimin tuaj se si e kuptoni fjalėn demokraci dhe si duhet tė jetė nė praktikė demokracia, a po zbatohet demokracia tek ne shqiptarėt.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 26
Vendi : Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Demokracia Empty
MesazhTitulli: Re: Demokracia   Demokracia EmptySat May 10, 2008 9:51 pm

Sofra perkzime per temen.

Demokrascia ne kuptimin e mirfillt ne fjales nuk zbatohet jo ne Kosove e Shqiperi por as ne tere boten. Populli nuk sundon ,mendoj une.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
rroni
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Demokracia Empty
MesazhTitulli: Demokracia   Demokracia EmptySat May 10, 2008 10:37 pm

bye o vlla naki tem e qellume po demokraci do te thot zbatim ligji ne perpikri
e sa i perket se a ka demokraci ne trojet shqiptare un mendoj se ket term ne se kemi kuptu si duhet se jo qe nuk ka demokraci po ka shku aq larg me demokraci sa ja kemi nxjerr edhe yndyren . Nese dojmi te kemi demokraci te mirfillt duhet te zbatohen ligjet shum ne pikmeri ne dojmi me pas nje demokraci te mirfillt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dodgjeka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
dodgjeka

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 80
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ėn penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

Demokracia Empty
MesazhTitulli: Re: Demokracia   Demokracia EmptyWed May 22, 2013 5:01 pm

Demokracia asht kur kryetari i Prishtines ka rrogat 36.ooo Eura
e puntori me ushqimua familen lyp buken n'pėr KONTENERA !!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.gurraelecit.blogspot.com
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Demokracia Empty
MesazhTitulli: Re: Demokracia   Demokracia EmptySun Jun 09, 2013 3:07 am

Demokracia shum interesant si per shembull tash e mush ket furum me hafuza huluza dhe apllauzon hhhaa qe qe kush te vet,qaj bithen kem demokraci thojn piiiiiii shum mir ekselenete mos ta quaj senzacionale...!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Demokracia Empty
MesazhTitulli: Re: Demokracia   Demokracia EmptySun Jun 09, 2013 3:15 am

Hapja e arkivave, a do tė zbardhte fytyrėn e vėrtetė tė Berishės?
Publikuar mė 02 qershor, 2013 nė orėn 23:37 ( Para 6 ditė e 2 orėve ) Opinion |E lexova me vėmendje shkrimin e Nexhmedin Spahiut me titull “Kur tė hapen arkivat e Beogradit e Tiranės”! Po, si tė hapen arkivat nė Beograd dhe nė Tiranė? Ata qė udhėheqin sot janė tė zhytur nė aferat e tyre me zbulimet e huaja, sidomos UDB-ja. Nga shumė shkrime tė lexuara edhe nė vitet ’90, por edhe nė ditėt e sotme, rezulton se Berisha, ėshtė rekrutuar qė nė moshėn 15 vjeēare, fillimisht ndoshta pa e ditur as ai vetė, nėpėrmjet xhaxhait tė tij. U dėrgua nė shkollė tė mesme nė Tiranė dhe UDB-ja, ėshtė kujdesur nė vazhdimėsi pėr edukimin e tij, por edhe pėr financimin e vazhdueshėm.

Agjentura Jugosllave bėri ē’ėshtė e mundur qė Berisha tė afrohej me udhėheqjen komuniste, dhe ai nė njė farė mėnyre ja arriti tė futej nė familjen e diktatorit Hoxha, duke u bėrė mik i ngushtė i djemve tė tij. Me ndėrhyrjen e UDB-sė, Berisha u dėrgua pėr studime nė Francė, ku takimet me kėtė agjenturė u bėnė mė tė lehta. Edhe martesa e Berishės, me njė bijė me prejardhje nga familje me pozita tė rėndėsishme nė Serbi, u promovua nga jugosllavėt. Kėshtu, Berisha u fut mirė nė qerthullin e agjenturės sė Beogradit, dhe kjo e fundit priste ditėn qė agjenti i tyre tė dilte nė pah.

Ėshtė gjithashtu fakt se ditėn e themelimit tė PD-sė, Berisha nuk gjendej nė Tiranė por nė Bari!!!??? Me kė u takua nė Bari??? Ēfarė detyrash mori??? Deri tani nuk ėshtė hedhur dritė mbi kėtė vizitė.

Me t’u kthyer nga Bari, Berisha e rimbledh edhe njė herė komisionin nismėtar, dhe me njerėzit e UDB-sė, detyron Azem Hajdarin tė spostohej nga kryesimi i PD-sė. Sjellja dhe qėndrimi i mėtejshėm i Berishės, ka qenė vetėdemaskues pėr rolin e tij nė favor tė politikės tė Beogradit. Kur gjithė bota e bllokoi furnizimin me naftė tė makinerisė vrastare serbe tė luftės, ishte Berisha shpėtimtari i Millosheviēit, duke e furnizuar atė nga Shqipėria. Kėtė gjė Berisha e ka pranuar hapur, por me arsyetimin se gjoja kėtė gjė e ka bėrė pėr t’i “ngrohur” shqiptarėt e Kosovės.

Qėndrimi i Berishės ndaj luftės ēlirimtare tė popullit shqiptar tė Kosovės dhe UĒK-sė, ka qenė tejet skandaloz. Tė gjithė i dijnė qėndrimet e tij, kundėr kėsaj lufte, kundėr UĒK-sė, duke i quajtur ata terroristė. Po kėshtu ai bėri ē’ėshtė e mundur pėr tė penguar shkuarjen e pėrfaqėsuesve shqiptar nė Rambuje dhe ishte kundėr sulmeve tė NATO-s ndaj Serbisė. Tė gjitha kėto faktohen nga shkrimet e gazetės RD (Rilindja Demokratike), tė asaj kohe, nuk ėshtė nevoja tė hapen arkivat.
Ka shumė fakte tė tjera qė komprometojnė Berishėn nė qėndrimet e tij ndaj ēėshtjes sė Kosovės. Ai, as me Presidentin Historik tė Kosovės Dr. Ibrahim Rugovėn, nuk arriti tė takohej, si rezultat i refuzimit tė kėtij tė fundit ndaj qėndrimeve tė Berishės. Hapja e arkivave siē thotė Nexhmedin Spahiu, do tė bėnte qė shqiptarėt kėtej dhe matanė kufirit tė habiten me ēfarė racė politikanėsh kanė tė bėjnė...

Faik KRASNIQI

(Autori ėshtė publicist nga Prishtina dhe anėtar i Kryesisė tė”ALEANCA KUQ E ZI”)Edhe ket mun ta quash Demo-hipokrizi e din qe ne kry e ki tradhtarin dhe sguxon me than asgje se denohesh DEMOKRAZI, mos i gabova ca gerrma po jo se per ne kjo ish met vertet (zi )apsolut sa paradoksale per ne shqiptart spona rrok asfar e drejte e as konventa nderkomtare e as te drejt etike morale.....!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Demokracia Empty
MesazhTitulli: Re: Demokracia   Demokracia EmptyWed Jun 26, 2013 9:37 pm

ta shofim tash ket Edi Bufi qka po ban per qeshtjen kombetare dhe ksaj rradhe nese nuk tregojn veten veq me i ba BATARE..!hhhhmmmmmm.....!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dodgjeka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
dodgjeka

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 80
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ėn penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

Demokracia Empty
MesazhTitulli: Re: Demokracia   Demokracia EmptyThu Jun 27, 2013 3:00 pm

ēka doni me prit tjetėr prej pioniri s'Enverit e Ramizit ēi nuk e prźnon vullnetin e Komit.12 vjet ākźn kryeministėr e Shqipnija nuk ka luojt prej vźtit por si e ka lān Ramiz Alija ashtū asht edhe sot.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.gurraelecit.blogspot.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Demokracia Empty
MesazhTitulli: Re: Demokracia   Demokracia EmptyFri Jul 12, 2013 5:18 am

Faleminderit Guxim dhe te gjitheve qe moret kohe per te shkruar ne kete teme...

Athua ne emer te demokracise, sote i jane hapur edhe shume plage te reja Kosoves...duke filluar qe nga vrasjet,uzurpimet,trafikimet.....pastaj ngulfatja e fjales se lire,shitja e pasurise se Kosoves...aprovimet e ligjeve ne deme te Kosoves e per te mos vazhduar me tutje.

A thua te gjitha keto paderjtesi jane bere ne emer te demokracise,duke menduar se keto ligje po vijne nga vendet demokratike.....

Nje shembull;

Ligji i Amnestise i cili u aprovua tash ne fund Hajredin Kuqi tha se pika tre mund te diskutohet por jo edhe pika pese.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...


Edituar pėr herė tė fundit nga Sofra nė Fri Jul 12, 2013 1:20 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dodgjeka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
dodgjeka

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 80
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ėn penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

Demokracia Empty
MesazhTitulli: Re: Demokracia   Demokracia EmptyFri Jul 12, 2013 12:45 pm

A bahet jekshtu Demokracia???????

Koha ditore: Kushėriri i kryeministrit dėmtoi buxhetin pėr 40 milionė euro

Po ta kisha ne sofėr ushqimin e qenve tė politikanėve tanė?!

Papunėsia nė Kosovė ka arritur nė nivel alarmant. Mė se 70 pėr qind e qytetarėve tė Kosovės janė pa punė, pjesa mė e madhe e tė cilėve i takon moshės rinore. Njė pjesė e madhe e kėtyre hallegjinjeve, nė grupe ekspozohen nė rrugė,dhe nė sheshe publike, se mos u del dita pėr t’u shitur !
Pjesa mė e madhe e politikaneve mendojnė vetėm pėr sofrat e tyre dhe i kanė harruar hallet e popullit.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.gurraelecit.blogspot.com
dodgjeka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
dodgjeka

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 80
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ėn penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

Demokracia Empty
MesazhTitulli: Re: Demokracia   Demokracia EmptyFri Jul 12, 2013 5:19 pm

Ish kryeministri i Kosovės i akuzuar pėr krime lufte nė Gjykatėn e Hagės, Ramush Haradinaj ka festuar ditėlindjen e tij si dhe 10 vjetorin e martesės me gazetaren Anita Haradinaj.
Kjo festė u mbajt nė lokalet mė luksoze nė Prishtinė dhe bėhet e ditur se e gjitha kushtoi mbi 20.000 euro. Pjata pėr person ka kushtuar 28 euro dhe duke e mbledhur ketu edhe shumėn e tavolinave, rreth 800 sė bashku kanė arritur vlerėn 17.640 euro. Nikoqirėt janė kujdesur edhe pėr dekorin, si mbulesat qė kanė kushtuar mbi 700 euro, lulet e freskėta mbi 1000 euro, instalacionet, pishina etj.
Mysafirė kanė qenė politikanė, artistė, miq, familjarė, dhe gjithcka ka shkuar ashtu siq e kanė paraparė Anita dhe Ramushi. Pėr kėnaqėsinė e mysafirėve ishtė pėrkujdesur kėngėtari Nysret Muqiqi, ndėrsa mė vonė ka kėnduar Dafina Zeqiri pėr t'i argėtuar edhe mė shumė mysafirėt. Prezente ka qenė edhe shefja e shtetit Atifete Jahjaga. si pėr desert ishin edhe fishekzjarret nė qiell qė edhe ato arrinin njė shumė tė madhe parash.


Jekta dijn se cka asht demokracia!!!!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.gurraelecit.blogspot.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Demokracia Empty
MesazhTitulli: Re: Demokracia   Demokracia EmptySat Jul 13, 2013 3:32 am

Dodgjeka i nderuar,po festojne dhe vetem te festojne... perse te mos festojne, pasi arriten ta bejne Kosoven mozaik dmth pa te drejte multietnike, ligjet me skandaloze ne deme te Kosoves,Flamurin Kombetar te na hjekin,poashtu edhe hymnin Kombetar...Ne emer te miqeve nderkombetar ia dhuruan Sebise gjithe trashegimin kulturote te mesjetes dmth te gjitha Kishat dhe Manastiret qe na perkisnin neve Shqiptarve tash jane dhuruar Serbeve....

E po pse te mos festojne Haraqet ne Kosove!

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Demokracia Empty
MesazhTitulli: Re: Demokracia   Demokracia EmptySat Jul 27, 2013 2:31 am

Kosova eksperimet i tė gjitha llojet deri mė sod nuk kam dėgjuaur qė nė njė Shtetė mbrenda 10 vite tė mdrrohen emrat e rruge 6 her APO me Shum me njė plan urbanistk kjo ndodh vetėm nė Kosov sejcilit i teket ja ndrron emrin rrugve tė qytetit vetėm se i shef tjera tabela .

dhe qdo her qė ndrrohet sistemi komjuterik duhet prap tė vazhdojm me avazhin e vjeter lajmrim regjistim verifikim e ku di qka vetėm e vetėm pėr tė u mar nja 1,apo mė euro unė nuk di si ta quaj kėt Shtet ndryshe ,njerzit vujan edhe pėr buk e zyrtarėt bajn palate pasi nuk mund ti pastrojn mė parat jasht vendit .Vetėm se me ju than mashallah, por deri kur ????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Demokracia Empty
MesazhTitulli: Re: Demokracia   Demokracia EmptyThu Aug 08, 2013 10:39 am

Enat nrrohen po sjan legjitime ,nuk jant te pranume nderkombtarisht.
Toponimet nuk jan legjitime vlejn ato te parat!Keasaj i thojn qef vetes mi ba!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Demokracia Empty
MesazhTitulli: Re: Demokracia   Demokracia EmptySat Aug 10, 2013 10:52 am

Demokracia.... Eshte te mashtrosh, genjesh, dhe te vjedhish ne Kosove

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Demokracia Empty
MesazhTitulli: Re: Demokracia   Demokracia EmptyThu Aug 22, 2013 2:29 pm

Demokracine e perdorin disa gra dhe burra per interesa te veta ,me ba pislleqe..
Demokracia asht nje System,
Fjal Greke Pushteti i popullit! Demos -Popull Krati-Pushtet..asgja ma shume as ma pak ,po te ne nuk e dijn se qka asht demokracia dhe qka don te thote..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
stabili
Anėtar
Anėtar
stabili

Male
Numri i postimeve : 459
Age : 61
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

Demokracia Empty
MesazhTitulli: Re: Demokracia   Demokracia EmptyWed Aug 28, 2013 11:45 am

Demokraci ėshtė tė flasėsh e kritikosh sa tė duash e tė hajshė sa dhe ēka te keshė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dodgjeka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
dodgjeka

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 80
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ėn penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

Demokracia Empty
MesazhTitulli: Re: Demokracia   Demokracia EmptyWed Aug 28, 2013 5:13 pm

Po besa mir e ke Stabili,munesh me kritikua sa t'duosh por kurrkush nuk t'nig'jon e dikur ni ke kritikua tan t'kan tije,e ni mos tjetėr t' kan shtīi ėn burg e kepa me hāgėr, me pi edhe kū me fjet.Sot e ke demos-krati e nuk ēa krye askush pėr ty,a ke me hāgėr,me pi ose kū me fjet.Ata ēi kan nuk i besojn kurrkuj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.gurraelecit.blogspot.com
Sponsored content
Demokracia Empty
MesazhTitulli: Re: Demokracia   Demokracia Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Demokracia
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: