Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Specialitete shqiptare nga Kosova

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Thu Mar 27, 2008 6:19 am

Trahana perdoret ma se shumti ne Diber hahahha

Per 1 kg miell duhen:
2 gota qumėsht, gjalpė 2 lugė gjelle, 1 lugė gjelle krypė.

Sitet mielli, hapet njė gropė nė mes dhe hidhet gjalpė i shkrirė pak por jo i djegur, qumėsht dhe krypė. Duke filluar nga mesi e perziejmė brumin duke mos e gatuar shumė por tė pėrzihet aq sa tė mos pijė krejt miellin, brumė i fortė dhe i shkriftė. Sipėr e spėrkatim me miell, e mbulojmė dhe e lemė tė vijė pėr 2-3 ditė. Pastaj e kapim copa dhe e lemė tė thahet pak dhe e shkoqim me dorė, e kalojmė nė sitė tė rrallė e thajmė pėrsėri. Ruhet nė vende tė thata pa lagėshti e te freskėta. Nė tenxhere shkrijmė gjalpin, hedhim trahanane dhe e skuqim lehtė, hedhim ujin e nxehtė, e perziejmė qė tė mos bėhet kokrra, shtojmė djathė tė thėrmuar ose shėllirė dhe e lėmė tė ziej per 10 minuta. Serviret e ngrohtė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Thu Mar 27, 2008 6:21 am

Qofte me spinaq
Perberesit per 4 persona:-1/2 kg spinaq; -2 kokra veze;- 3-4 luge gjelle miell;- 250 gr gjath i bardhe;- 1-2 luge gjelle vaj;- 1-2 luge gjelle qumesht. Pergatitja: Grihet spinaqi shume holle, hidhen vezet, hidhet mielli , hidhet djathi (i cili thermohet) hidhen dy luget e qumeshtit dhe te vajit. Keto gjate kohes perziehen mire me njera tjetren. Tigani nderkohe vihet ne zjarr me vaj i cili nderkohe eshte nxehur. Me ndihmen e nje luge gjelle merret masa dhe me ndihmen e nje luge tjeter i hedhim ne tigan qe te ruhet fotma e bukur e rrumbullaket dhe skuqen mire. Keto qofte mund te shoqerohen dhe me pure patatesh.Perdoren per tu ngene te nxehta.Ju befte mire.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Thu Mar 27, 2008 6:23 am

GATIMI I BALLAKUMEVE
Dita e Verės, 14 Marsi, njė zakon arbėresh

Dita e Verės quhet e tillė sepse mė 14 Mars bimėsia zgjohet nga gjumi dimėror. Nė kėtė ditė bimėsia fillon tė thithė lėngjet nga toka dhe kėshtu tė rritet. Ndonėse kjo datė vazhdon tė festohet madhėrishėm nė qytetin Skampa (Elbasan), ajo i pėrket tė gjithė arbėrėsve-arbanasve (arbėreshėve). Shenjat e festimit tė kėtij zakoni arbėresh janė:


1) Marrja datėn 13 Mars tė njė tufe tė vogėl bari tė njomė bashkė me rrenjėt dhe dheun, me qėllim qė tė gjendet mėngjezin e datės 14 Mars nė shtėpi.


2) Gatimi i ballakumeve, qė gatuhen njė ose dy ditė pėrpara datės 14 Mars, me qėllim qė mėngjezi i datės 14 Mars t’i gjejė ballakumet nė shtėpi.


GATIMI I BALLAKUMEVE

dėrgoi: Vehbia

MASAT

1 kg sheqer, 0.4 kg tėlyn (gjalp), 7-8 kokrra vezė, 1 kg miell misri i situr, njė dorė miell gruri,

1 fixhan kafeje qumėsht; njė enė e madhe bakri e pakallajisur ose pėrndryshe prej qelqi.


GATIMI

Tretet tėlyni dhe lihet te fundėrrojnė kripėrat e tij. Pastaj tėlyni i vakėt dhe pa kripėrat e rėna nė fund rrihet me sheqerin deri sa tė bėhet njė masė e bardhė. E mira ėshtė qė rrahja e masės tė bėhet me dorė, sepse pėrfundimi i pėrzjerjes ndjehet kur tė duket se prek fije me dorėn qė po pėrzien masėn e krijuar. Ndėrkohė vezėt janė pėrzjerė me qumėshtin mė parė dhe shtohen dalėngadalė tek sheqeri i rrahur, duke vazhduar pėrzjerjen e kėtij tė fundit.

Pastaj hidhet mielli dalėngadalė duke vazhduar perzjerjen me dorė. Mielli i grurit hidhet nga fundi. Duhet patur kujdes me hedhjen e miellit, sepse mielli i tepėrt i bėn tė forta ballakumet pas pjekjes. Prandaj, pasi ėshtė harxhuar sasia e paracaktuar e miellit, brumi lihet 15-30 minuta nė qetėsi pavarėsisht se ai mund tė duket i qullėt. Kjo kohė mjafton qė grimcat e miellit tė thithin lagėshtirėn e brumit tė qullėt. Nėse shihet se brumi ka mbetur pėrsėri si i qullėt, atėhere atij mund t'i shtohet edhe njė dorė miell. Kėshtu me kėtė brume ballakumet nuk do tė shtrihen gjatė pjekjes.


PJEKJA

Tepsiat lyhen me pak tėlyn dhe spėrkaten me pak miell. Pastaj, nga brumi tashmė i gatuar, formohen me dorė gurabiet me madhėsi jo tė vogėl dhe vendosen mbi tepsi tė larguara nga njėra tjetra. Paraprakisht furra ėshtė nxehur nė 170oC. Futet tepsia nė furrė dhe lihet aty derisa ballkumet tė formojnė pak kore (jo tė skuqen). Nxirret pastaj tepsia nga furra dhe lihet tė ftohet, me qėllim qė ballakumet tė shkėputen lehtėsisht nga ajo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Thu Mar 27, 2008 6:24 am

Gjellė me peshk - krap
Gjellė me peshk - krap

Nevojiten: 1 krap i madh 1 kg. 8-10 qepė mesatare, 1 filxhan i madh yndyrė, 1/2 filxhan uthull, krypė, piper i zi dhe 1 fletė dafine.
Krapi pastrohet mirė dhe copėtohet. Nė fėlteren me vaj fėrgohen qepėt e grira imė derisa tė marrin njė ngjyrė tė verdhė, u shtohet uthulla, krypa, piperi i zi dhe fleta e dafinės. Qiten nė njė tenxhere mė tė thellė, sipėr qiten copat e peshkut tė kulluar, ujė sa pėr t'u mbuluar peshku, i vihet kapaku dhe zihen ngadalė derisa tė avullohet gati e tėrė sasia e ujit. Servohet e nxehtė me garniturė patatesh tė ziera ose tė fėrguara ose pure spinaqi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Thu Mar 27, 2008 6:26 am

Specialitet i Dibres te madhe
Jufkat: pregaditen me shumice per dimer,
pregaditja, dy masa veze(prej fshati) dhe nje mase tambel, zame brumin i ftollim i thajme pak i presim pastaj i lame te thahen gati nje muje. ne pergjithesi pregaditen ne qershor.
Birjani:
Grime qepen shum imet i bejme gyisem fergese me djalpe dhe vaj,j a hedhim ne tepsi jufkave qepen dhe i skuqim pak, lengun e pules ja hedhim siper deri sa ti mbulon,ne temperature 150 grade i leme 20 minuta pastaj ja hedhim mishin e pules siper dhe i leme edhe 10 minuta ne te njejten temperature (nishit siper i hedhim piper te kuq dhe te zi vegete te zbutur me djalpe)

hahahahha Pula duet te jete prej fshat Krifce oooooprite..........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Mon Apr 07, 2008 12:09 pm

Akullore me mandarina

Pėrgatitja. Lani mandarinat, pritini pėrgjysėm dhe shtrydhini pa ua prishur lėkurėn qė do t'i mbani mėnjanė, zieni pėr cerek ore ujin me sheqerin, lėreni tė ftohet, shtoni lėngun e mandarinave tė filtruara nė kullesė si dhe atė tė limonit, portokallit dhe shurupin e kėtij tė fundit. Pėrzjeni, hidheni nė njė enė tė gjėrė e tė ulėt; Pas trecerek ore akullorja do tė jetė gati. Servireni nė lėkurat e mandarinave
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Mon Apr 07, 2008 12:27 pm

Kosovarja shkruajti:
Akullore me mandarina

Pėrgatitja. Lani mandarinat, pritini pėrgjysėm dhe shtrydhini pa ua prishur lėkurėn qė do t'i mbani mėnjanė, zieni pėr cerek ore ujin me sheqerin, lėreni tė ftohet, shtoni lėngun e mandarinave tė filtruara nė kullesė si dhe atė tė limonit, portokallit dhe shurupin e kėtij tė fundit. Pėrzjeni, hidheni nė njė enė tė gjėrė e tė ulėt; Pas trecerek ore akullorja do tė jetė gati. Servireni nė lėkurat e mandarinave

woow, Kosovarja tash edhe pak vera sigurisht se duhen akulloret,
Kur do na pergatitesh ti ndonje?? Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Arta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 760
Registration date : 06/09/2007

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Wed Apr 30, 2008 3:38 pm

Bajadera

300 gr keksa tė bluar
300 gr arra tė bluara
300 gr ēokollatė pėr zierje
300 gr sheqer
250 gr margarinė
2 dcl ujė

Pėrgatitja;
Uji vlohet me sheqer dhe margarinė, enėn me ujė pasi tė vloj e heqim nga zjarri dhe nė tė i qesim keksat dhe arrat.I pėrziejmė mire dhe nė pjatė hedhim gjysmėn e kėsaj mase ,e rrafshojmė .Nė gjysmen tjetėr qesim ēokollatė dhe e pėrziejmė derisa tė shkrihet ,kėtė e qesim mbi pjesėn tjetėr nė pjatė. E zbukurojmė me ēokollatė tė cilėn e kemi shkrirė nė avull.Pasi tė ftohet e presim nė copa katrore.


P.S;A din dikush tė mė tregojė si pėrgatitet kabunia ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
gjakushi
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 841
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Wed Apr 30, 2008 11:46 pm

Janė specialitete tė hajshė e mos ngopesh, apo tė hajsh e zorrėt tė nxierrish jashtė ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Thu May 01, 2008 12:47 pm

Arta shkruajti:
Bajadera

300 gr keksa tė bluar
300 gr arra tė bluara
300 gr ēokollatė pėr zierje
300 gr sheqer
250 gr margarinė
2 dcl ujė

Pėrgatitja;
Uji vlohet me sheqer dhe margarinė, enėn me ujė pasi tė vloj e heqim nga zjarri dhe nė tė i qesim keksat dhe arrat.I pėrziejmė mire dhe nė pjatė hedhim gjysmėn e kėsaj mase ,e rrafshojmė .Nė gjysmen tjetėr qesim ēokollatė dhe e pėrziejmė derisa tė shkrihet ,kėtė e qesim mbi pjesėn tjetėr nė pjatė. E zbukurojmė me ēokollatė tė cilėn e kemi shkrirė nė avull.Pasi tė ftohet e presim nė copa katrore.


P.S;A din dikush tė mė tregojė si pėrgatitet kabunia ?Kabunija:

Oriz 500 gr.
bejsh fergesen e orizit ne djalpe derisa te skuqet pak i hedhish uje sa te mbulosh orizin
te ziet ne temperature te ulet me se dy ore, siper i hedhish nje qese karafil te bluar,
nje qese ciment, 200 gram mish te ziem pa krype te copuar, 200 gram rush te thate, ne fund sheqer pas deshire

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
**Embelsira**
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 29
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Sat May 03, 2008 12:13 am

Ėmbelsira quhet Sy bufi dhe per pergaditjen e kesaj embelsire nevoiten:
*4 banane
*50 gr cokollate per gatim
*200 gr margarine
*100 gr sheqer pluhur
*120 gr sheqer
*7 veze
*700 ml shtalp
*4 luge miell
*8 luge sheqer
*1 luge kakao
*1 pako tharm
Receten e fillojme me pergaditjen e brumit.Ne enen per perzirje i thyejm kater vezet dhe i rrahim me mikser,duke e shtuar sheqerin.I rrahim,deri sa shkrihet sheqeri.Tharmin dhe kakaon i shtojme ne enen me miell dhe i perziejm me luge.Perziejm derisa te fitojme nje mase homogjene.Brumin e hedhim ne tave te mbulaur me leter.Brumin e rrafshojme dhe taven e veme ne furre.Pjekim 15 min. ne temp.prej 200 grade.
Fillojme me pergaditjen e kremit.Tri vezet e mbetura i thyejm ne enen per perzirje, e shtojme sheqerin dhe i rrahim,derisa shkrihet sheqeri.Masen e fituar e veme te zieje mbi avull.Ne kete mase e shtojme cokollaten e thyer ne cope.Pasi shkrihet cokollata,e heqim tenxheren
nga zjarri.Masen e derdhim ne nje ene te madhe qe te ftohet me shpejte.Margarinen e vjem ne ene per perzirje,e shtojme sheqerin pluhur dhe i rrahim me mikser derisa margarina fillon te shkumohet.Ne enen per perzirje e shtojme kremin e ftohur dhe e perzijme me mikser,derisa te bashkohet masa.Mbi pandispanjen e pjekur e hedhim kremin dhe e perhapim.Bananet e qeruara i rendisim ne dy skajet e roles.Me ndihme te letres pandispanjen e mbeshtjellim ne forme roleje nga te dy anet.Mesin,ku bashkohen dy rolet e lyejm me krem.I shtypim me duar,qe te ngjiten rolet dhe pastaj rolen e lem te ftohet.Nderkohe ne enen per perzirje rrahim 700 ml shtalp dhe bejm krem pana.Me ndihmen e shiringes se kuzhines rolen dyshe e mbulojme me krem pana.Ne anen me te shpesht te roles ,grijme cokollate per gatime.Me thike rolen e presim ne cope ,tri cope nga emblesira sy bufi,veme ne pjaten per servitje.
Ju befete mire!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bessa
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Numri i postimeve : 188
Registration date : 26/12/2007

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Tue May 06, 2008 4:17 pm

ėmbelsira me rum:

Nevoiten:250gr biskota, 150 gr lajthi ,100gr rrush te that, 125 gr gjalp,50gr qokollat te kuzhines ,1lug kanell ,2 lug rum,1 vez ,125 ml qumsht .


Pergaditja:

Ne nje en ne madhe e te thell i therrmojm biskotat,e shtojm rrushin e that dhe lajthit e therrmuara .
Ne tengjere ne zjarr e vem qumshtin dhe gjalpin
Pasi qe te shkrihet gjalpi ,tengjeren e largojm nga zjarri
Duke perzir pa nderprer e shtojm rumin edhe kallenen .
Qumshtin e nxet e hedhim ne enen me biskota ne en e hedhim edhe vezen e rrahaur.
E perzim masen , deri sa te bashkohet ,masen e vem mbi enen per tort.
Me thik e rrafshojm masen ,duke ber nje form drejtkenshe .
Pasi shtrengohet ,embelsiren e presim ne copė drejtkenshi.
Me fishek me qokollat te shkrir i zbukurojm copet e embelsires me rum .Mbi gjdo cop ven nga nje kokerr lejthi . Embelsira me rum i rendisim ne pjat per servim


Ju beft mir Exclamation
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bessa
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Numri i postimeve : 188
Registration date : 26/12/2007

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Tue May 06, 2008 4:32 pm

Embelsir zhele:


Nevoiten:250 gr biskota
250 gjalp
250 gr sheqerka zhele
250 gr sheqer pluhur
250 gr rrush i that
30 ml rum

Pergaditja:
Se pari grijm biskotat i vem ne nje en per perzirje dhe shtojm gjalpin dhe sheqerin pluhur .
Perzijem me mikser deri sa te bashkohet gjalpi dhe sheqeri pluhur.
Sheqerkat zhele te pe prera ne cop i shtojm ne nen per perzirje .
E shtojm edhe rrushin e that me rum.
Perziejm me lug qe te fitojm masen homogjene.
masen nga ena e vejm ne pjesen e poshtme te kutis per torte ,me thik nga masa krijojm form tortje .
Embelsiren e lejm te ftofet ,pastaj e presim ne cop.
E zbukurojm me qokollat te shkrir .


Ju beft mir !! Exclamation
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 24
Vendi : Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Tue May 06, 2008 10:43 pm

Sallam me qep dhe me hudhra.

I hipim automobilit dhe shkojm e blejm, shume thjesht, hahahahahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
eri M
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve : 737
Registration date : 02/04/2008

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Tue May 06, 2008 10:53 pm

biligoa shkruajti:
Arta shkruajti:
Bajadera

300 gr keksa tė bluar
300 gr arra tė bluara
300 gr ēokollatė pėr zierje
300 gr sheqer
250 gr margarinė
2 dcl ujė

Pėrgatitja;
Uji vlohet me sheqer dhe margarinė, enėn me ujė pasi tė vloj e heqim nga zjarri dhe nė tė i qesim keksat dhe arrat.I pėrziejmė mire dhe nė pjatė hedhim gjysmėn e kėsaj mase ,e rrafshojmė .Nė gjysmen tjetėr qesim ēokollatė dhe e pėrziejmė derisa tė shkrihet ,kėtė e qesim mbi pjesėn tjetėr nė pjatė. E zbukurojmė me ēokollatė tė cilėn e kemi shkrirė nė avull.Pasi tė ftohet e presim nė copa katrore.


P.S;A din dikush tė mė tregojė si pėrgatitet kabunia ?Kabunija:

Oriz 500 gr.
bejsh fergesen e orizit ne djalpe derisa te skuqet pak i hedhish uje sa te mbulosh orizin
te ziet ne temperature te ulet me se dy ore, siper i hedhish nje qese karafil te bluar,
nje qese ciment, 200 gram mish te ziem pa krype te copuar, 200 gram rush te thate, ne fund sheqer pas deshireSot ėshtė Shėngjergj ! Edhe sa ditė pas Shėngjergjit munden tė mbillen se e kam bėrė gati njė arė pėr ta mbjellė !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Tue May 06, 2008 11:12 pm

E mbjella me argat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Sat Jun 07, 2008 3:54 pm

TULLUMBA ME ĒOKOLLATĖ

Doza pėr 6-8 persona:

  • 450 ml. ujė
  • 270 g. miell
  • 80 g. gjalpė
  • 8 kokrra vezė
  • 3 g. kripė
Mėnyra e gatimit: Vėmė tė zihet uji me ghalpin, duke hedhur brenda njėkohėsisht kripėn. Shtojmė miellin dhe e pėrziejmė deri sa brumi tė bėhet elastik dhe tė shqitet nga anėt e tenxheres. Fillojmė ti fėrgojmė nė friturė duke u kujdesur qė tė marrin ngjyrė ari.

Pėr salcė ēokollate nevojiten:

  • 150 ml. ujė
  • 130 g sheqer
  • 1 ēokollatė
E ndajmė ēokollatėn nė copa- copa tė vogla, dhe e vėmė tė zihet nė 130 g. sheqer dhe 150 ml. ujė, duke e vazhduar pėrzierjen derisa tė shkrihet mirė; e lėmė tė zihet dhe pak minuta qė tė trashet dhe tė bėhet si salcė e mpiksur, pastaj ua hedhim pėrsipėr tullumbave qė i kemi rradhitur nė pjatė. Po tė duam, mund t'i servirim veē tullumbat, ashtu siē janė dhe veē salcėn nė njė salcierė (enė) tė posaēme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
interesant
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 606
Age : 33
Vendi : Tokė
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Sat Jun 07, 2008 3:57 pm

Kosovarja kur bon nje dite kesi tullumba, mi dergo disa se shume i ha Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Sat Jun 07, 2008 3:59 pminteresant shkruajti:
Kosovarja kur bon nje dite kesi tullumba, mi dergo disa se shume i ha Very Happy

hahahahaha ama mbylli syt kur ta shikosh foton e saj se mos po te leshon zemra hahahahahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Sat Jun 07, 2008 4:01 pm

ashtu edhe muaaa mos me leni anash
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
interesant
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 606
Age : 33
Vendi : Tokė
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Sat Jun 07, 2008 4:09 pm

gurbetqarja shkruajti:interesant shkruajti:
Kosovarja kur bon nje dite kesi tullumba, mi dergo disa se shume i ha Very Happy

hahahahaha ama mbylli syt kur ta shikosh foton e saj se mos po te leshon zemra hahahahahaha


ha ha ha se ki keq besa Shocked po i mbylli se.... ha ha ha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Sat Jun 07, 2008 4:12 pm

Aman per cfare fotoje flisni?? Shocked
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
interesant
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 606
Age : 33
Vendi : Tokė
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Sat Jun 07, 2008 4:16 pm

gurbetqare kallxona per cfar foto po fol bre Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Sat Jun 07, 2008 4:17 pm

motrushe i kam then nese e sheh motren time Kosovaren sa e bukur esht mundet met leshu zemra per ket arsye esht fjala e fotos

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
interesant
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 606
Age : 33
Vendi : Tokė
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   Sat Jun 07, 2008 4:23 pm

lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Specialitete shqiptare nga Kosova   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Specialitete shqiptare nga Kosova
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Kuzhina-
Kėrce tek: