Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Hana
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Hana

Numri i postimeve : 1192
Registration date : 17/09/2007

PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR   PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR - Faqe 2 EmptyThu May 01, 2008 12:46 pm

Nezir Myrta çfare te shtoj me shume kurre shume mire e dime (e kuptojm)se koha sllave ishte dhe eshte vetem nje ndodhi (kalimi)ne historin e Shqiptareve,siç ishin kalus edhe gjermanet ,italianet etj
Tere ky problem na duket se ende nuk eshte pjekur per t'u zgjidhur dhe kerkon nje njohje me te sakte e te hollesishme te kushteve te ketij vendi,ne krahasim me ate qe kemi deri tani.
E gjithe historia e luftreve qe eshte bere ne trojet shqiptare ,qellimi ka qen eshte dhe do te jete per bashkimin kombetar done apo nuk done sllavet,nese ja shtroim pyetjen historis kuptojme se shqiptaret nuk jan te ardhur,as nuk jane sllave,nuk ligjen aspake me keta popuje ather pse mos te jemi te bashkuar ,shqiptaret e sodit jane pasardhes te banoreve te hershme parasllave te ketyre vendeve.
dojm apo nuk dojem historia e vertet ekziston.sote apo neser keta troje do te bashkohen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta

Male
Numri i postimeve : 660
Age : 107
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR   PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR - Faqe 2 EmptyThu May 01, 2008 10:34 pm

E nderuara Hana, ju kuptoj kjartë, po pyetja ime ishte: çka ka të bëjë këtu me albanizimin shqiptarizimin e sllavëve dhe çfarë njohurish nevojiten për këtë çështje, kur këtu nuk ishte fjalapër ndonjë albanizim a shqiptarizim të sllavëve dhe PËR ÇFARË EPËRSIE MBI SLLAVËT PO MENDONI?

Mundsisht na spjegoni...Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dodgjeka
Anëtar i ri
Anëtar i ri
dodgjeka

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 80
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ën penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Kurrgjâ ma shtir?   PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR - Faqe 2 EmptySun May 29, 2011 5:38 pm

Kurrgjâ ma shtir nuk kame kên se me bashkua tan Shqiptarin nar ni gjeveri pas 500 vjetësh. Pês piesash asht Shqiptari i dam. pês mentaliteta,pês bidate edhe tash i kem dy shtete,dy kryetar,dy kryeministra e dy parlamenta.Mali i Zi, Maqedonija,Greqija edhe sa tok Kosovet kame met nar Sërbi. Kush don meu përhjek prej karriket,iher kap than i Kosovar ni u bashkoshim Prishtina kame kên Kryeqyteti.Tash pou dves vet si doni me bashkua i kom çi kurr nuk âkên bashk? Tema asht interesant për diskutime!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.gurraelecit.blogspot.com
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR   PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR - Faqe 2 EmptyTue May 31, 2011 10:07 pm

Mendimet dhe idet jan që të bashkohet gjith Kombi siq ka qen para coptimit pra (Shqiperija Kosova ,Qamrija ,Mali zi Plava e gusia e malisia , shqiparët e maqedonis, Presheva Mednavgja e Buajnovci , që të jet një Shtet siq asht nji Komb . Besoj se kjo do të ndodhe por do të duhet me shum pun dhe jo me kta politikaj,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR   PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR - Faqe 2 EmptyTue May 31, 2011 11:27 pm

kjo ide ka qen e kahmotshme
po eshte interesante se ne kosove dhe trojet shqiptare te gjithe ata qe po kerkojne kunse bashkim kombetare ishin dhe jane bashkpunetore te serbise dhe jane ata qe me 1979 kishin nderrue kushtetuten 1974
keta nuk kane qellim bashkimin po qellimi i tyre eshte te pasurohen
sepse me njerez te serbise dhe me hajna e me ata qe kane punue kunder kosoves dhe kunder uck-se nuk ka bashkim.
bllofe jane keto
Populli kosovare nuk bashkohet me ate shqiptare sepse jemi multietnik
keta na kane bere politikanet servile e tradhtare
veshtire eshte sepse askushe asnje atdhetare i vertet nuk eshte ne keto fare levizje apo shoqata po krejt do laramana te ishe udbes.
me keqardhje kosoven e kane coptue dhe spo ndalen
Edhe serbet kerkojne bashkim edhe greket
atehere po coptohet shqiperia e po jesmi gjysme shqiperie e gjysme kosove
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR   PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR - Faqe 2 EmptyWed Jun 01, 2011 3:32 pm

BIZNESI MA I MADH NE ILIRID DHE NE TROJET TJERA SHQIPTARE ESHTE POLITIKA.

Kjo do leje pasoja te renda ne ardhmeri, (KURSE PERFITIMET MARAM
ENDESE NDODHIN NE INSTITUCIONET SHKOLLORE)..Turp..Dija nuk blihet...!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR   PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR - Faqe 2 EmptySun Jun 05, 2011 11:23 am

Bashkimin kombetre me se shumti pe kerkojne njerezit qe punojne per serbine ..
kjo eshte shume e rrezikshme se kane nje prapavije ,keshtu i ndihmojne serbise te ndajne kosoven ,te coptojne po edhe shqiperine .
Sepse nese keta horra kerkojne me qellim kinse bashkimin kombetare a jane vetem bllofe politike per pasurum ,eshte rrezik se greqia dhe serbija do kerkojne te njejten gje dhe shqiperia do coptohet .
Duhet 100 here te mendoshe e njehere te veproshe .
Njerez pa kurrfare logjike ,shiqo historine e personave qe kerkojne bashkimin kombetare shumica ishe titiste qe denuan dhe diferencuan vellezer e motra shumica ata qe naj nderruan kushtetuten e 1974 me 1989
shumica punetore neper qeveri komitete komunale ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR   PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: