Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Fri Apr 18, 2008 11:53 am

Kėshilla estetikė
Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?· Shumė femra nuk u kushtojnė vėmendje vetullave tė tyre ose mė keq akoma i rrjepin ato. Kur bėhet zbukurimi i syrit, vetullat i japin atij njė pamje mė shprehėse. Ato i japin njė dukje tė balancuar fytyrės tuaj. Kėshtu qė, ėshtė tepėr e rėndėsishme pėrpjekja pėr t’i bėrė ato tė duken mirė.

Vetullat natyrale

Pėr njė kujdes perfekt dhe tė shpejtė duhet te krehim me krehrin e posaēėm nė mėnyrė qė tė largojmė pudrėn ose kremin e pudrės. Krehja bėhet me drejtim nga ana e jashtme lart. Kjo ndihmon gjithashtu qė syri tė duket mė i madh. Njė lyerje e shpejtė me xhel pa ngjyrė do t’u sigurojė atyre njė formė tė qėndrueshme.

Njė mėnyrė tjetėr ėshtė edhe pėrdorimi i llakut. Pas hedhjes sė llakut i jepni vetullės formėn e dėshiruar me dorė ose me krehėr tė posaēėm. Kjo metodė do tė pėrdoret sidomos pėr vetullat me formė tė ērregullt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Fri Apr 18, 2008 11:54 am

Ngjyrosja e vetullave1. Pėr tė theksuar ngjyrėn vetullave pėrdorim pudrėn ose lapsin. Pėrdorimi i pudrės bėhet duke e lyer vetullėn me furēėn e duhur, duke u kujdesur qė tė mos ndotim lėkurėn rreth e qark vetullės. Kjo jep njė efekt natyral dhe kėrkon pak mundim. Mjaft qė ngjyra e pudrės tė jetė e afėrt me tė vetullave.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Fri Apr 18, 2008 11:54 am
3. Pas kėsaj duke pėrdorur njė pambuk siē tregohet nė figurė e zbusim vijėn e bėrė me laps dhe e shtrijmė atė natyrshėm. Kėtė duhet ta bėjmė njėkohėsisht me kujdes nė mėnyrė qė tė mos e fshijmė vizėn. Kjo bėn qė t'i jepet njė ngjyrė e njėtrajtshme nė tė gjithė sipėrfaqen e ngjyrosur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tom sojer
V.I.P
V.I.P
avatar

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Fri Apr 18, 2008 3:38 pm

Amaniiii o cupaaa, cfare teme qe keni hapur! Nuk mendoni se bukuria eshte iluzion?

Zbukurimi i vetullave! Merni nje "maskara" dhe i thoni te lyeje gjuhen me laps te zi dhe pastaj t'ju lepije vetullen. Do te shikoni se vetulla del e bukur, eshte gallate dhe ngacmoheni fizikisht. Lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Fri Apr 18, 2008 3:42 pm

tom sojer shkruajti:
Amaniiii o cupaaa, cfare teme qe keni hapur! Nuk mendoni se bukuria eshte iluzion?

Zbukurimi i vetullave! Merni nje "maskara" dhe i thoni te lyeje gjuhen me laps te zi dhe pastaj t'ju lepije vetullen. Do te shikoni se vetulla del e bukur, eshte gallate dhe ngacmoheni fizikisht. Lol!
Amaniiiie dhe ti sot eshte fat te jeshe e bukur, fatkeqesi e zgjuar..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Sat Apr 19, 2008 1:50 am

Shumė femra nuk u kushtojnė vėmendje vetullave tė tyre ose mė keq akoma i rrjepin ato.

Biligoia nuk i kushtojne vemendje femrat vetullave se va kan len ne rend meshkujve .
shume meshkuj i kushtojn vemendje sote vetullave Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Mon Apr 21, 2008 12:52 pm

Haha Beton, me bere te qesh me ket qe ke then, por eshte gje e vertet kjo qe thua, se me te vertet shum meshkuj, kane filluar ti zevendesojn femrat apo me mir te them t'ju bejne konkurenc ne zbukurimin e vetullave, hahaha...!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Wed Apr 23, 2008 3:59 pm

BiBiKiM nuk di sa eshte tek ju ne kosove kjo mode ,une po shofi ketu ku frekuentoj disa lokale shqiptare si p.s Rinora 4 , boleros ,etj i shikoj e me veten them eshte humbur mashkulli shqiptar totall e zavendosn femeren , e mjera ajo femer te do te mendon qe mere nje ''burre'' te martohet me te me vjen keq por ky eshte realiteti ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Wed Apr 23, 2008 5:11 pm

Beton, te them te drejten edhe ketu ne Kosove eshte duke ndodhur e njejta gje, gje te cilen nuk kisha me quajt ' MODE ', por ' DEGJENERIM ' i meshkujve Shqipetar. Nuk e dij ku humbi krenaria, morali etj, te nje mashkulli Shqipetar ... !!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tom sojer
V.I.P
V.I.P
avatar

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Wed Apr 23, 2008 5:47 pm

Biligoa, po sa do te zgjasi kjo bukuri? Po pastaj cfare do ndodhi?

Pra ti thua qe eshte fat ta perdoresh bukurine si karte krediti.

Mencuria rron per jete dhe i fiton te gjitha betejat. Pastaj Biligoa mos kerko ata qe kerkojne bukurine por kerko ata qe kerkojne mencurine. Pra me mire kujdesu per vlerat dhe mencurine.

Tani po i heqin vetullat edhe meshkujt dhe po behen mashkula. Nje cike kujdes duhet. Dakord.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lanetja
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Female
Numri i postimeve : 65
Vendi : Ne Hapesire ku nuk me gjen njeri!!!!
Profesioni/Hobi : Studentin
Registration date : 23/04/2008

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Wed Apr 30, 2008 4:53 pm

tom sojer shkruajti:
Biligoa, po sa do te zgjasi kjo bukuri? Po pastaj cfare do ndodhi?

Pra ti thua qe eshte fat ta perdoresh bukurine si karte krediti.

Mencuria rron per jete dhe i fiton te gjitha betejat. Pastaj Biligoa mos kerko ata qe kerkojne bukurine por kerko ata qe kerkojne mencurine. Pra me mire kujdesu per vlerat dhe mencurine.

Tani po i heqin vetullat edhe meshkujt dhe po behen mashkula. Nje cike kujdes duhet. Dakord.

Wow sikur te kishim te dy nje ide e ke thene tamam lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Albea
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Wed Apr 30, 2008 8:23 pm

Shoh femra qe i rrjepin vetullat dhe me pas i vizatojne dhe fare nuk dine se duken shume te shemtuara.ndersa mashkujt qe heqin vetullat duken si travesti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Wed Apr 30, 2008 8:32 pm

Albea;

Ka nga ato meshkuj qe i hjekin vetullat,kam patur raste shume te shikoj si duket nje mashkull qe i hjek vetullat,(mendimi ime eshte nuk ka te keqe nese nje mashkull i hjek vetullat) ,por te dije si i hjek,jo ne ate femrore por mashkullore,kami biseduar me nje ''X'' person te (profesionitme provoj pune vitore qe ka),duhet te dihet te ket kufi nje vetull e mashkullit, kur te zbukurohet do te thote te mos njihet mos ta kalon kufirin,por nuk jam kunder asaj qe edhe mashkulli ka nevoj t'i rregulloje (zbukuroje)vetullat.
Ka disa meshkuj qe ne vetullat e tyre ka shume vetulla,edhe kjo nuk eshte nje gje e bukur.(duhet te rregullohet te zbukurohen)

Mendimi ime .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Wed Apr 30, 2008 8:49 pm

po edhe une kam pas rastin e kam par mashkullin me vetulla qe i hjek ama ajo nuk esht e keqe qe e zbukuron veten ama jo qe ti kjekun shum por siq ju ka hije nje mashkulli persa i perket femres esht shum e mir kur ajo kujdeset per vetullat ama mi hjek shum e mi ngjyros vetem tek ne Shqiptaret ndegjon ket une i hjeku vetullat siq i ka hije nje femre ama mi ngjyros nuk kam nevoj sepse ashtu i kam vetullat shum te zeza respekt per ata qe e mbajn vehten siq duhet

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Sun May 11, 2008 11:36 pm

Vetullat e zeza hijeshojn femren,dhe qerpiket gjith ashtu por femrat te cilat lyhen ngjyhen ,nuken shum mua me duket se kan diqka apo shum qka te teper ndoshta e dhe en kok hahah ju pershendes jam i pa sherr mendoj i drejt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Sun May 11, 2008 11:44 pm

Murturi cdo gje qe kalon ne ekstremizem duket dicka e pahijshme per syrin e tjetrit,edhe vetulla duhet te zbukurohet,por jo ne ate qe te heket krejtesisht ose te vizatohet me ngjyra te ndryshme,sic kemi rastin te shofim sot se jo vetem femrat por me e keqja edhe mashkujt mundohen te i rregullojne vetullat me pretendimin se te duken me te bukur,por se din te mjeret se duken edhe me keq Arrow

E per vetulla qe paske thone ty se vetulla e zeze e zbukuron femren,eshte e vertet e sidomos vetulla e majte haha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
fi2a1
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 124
Age : 34
Registration date : 11/05/2008

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Sun May 11, 2008 11:50 pm

mir e mir u kan me i hek krejtesishte atehr duken bukur awawawaw
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Sun May 11, 2008 11:52 pm

fi2a1 shkruajti:
mir e mir u kan me i hek krejtesishte atehr duken bukur awawawaw

Ajt provoje ti njehere heki haha te shohim si do dukesh ??Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
fi2a1
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 124
Age : 34
Registration date : 11/05/2008

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Sun May 11, 2008 11:59 pm

jo subhanallah sma lejon feja me i hek une vetullat

kosovare po a e ke pa MONALIZA pa vetulla sa e mir qaty u bazova une
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Tue Jun 24, 2008 10:25 am

fi2a1 shkruajti:
jo subhanallah sma lejon feja me i hek une vetullat

kosovare po a e ke pa MONALIZA pa vetulla sa e mir qaty u bazova une

fi2a1 pershendetje

Jam kurioz te di se ciles feje i takon ,dhe pse ajo feje nuk ta lejon ti zbukuroish vetullat .?
ke lexuar per moslejimin ,apo vetem ja ke fute kote kete mendim ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
loredana
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Tue Jun 24, 2008 11:15 am

shkoni ne pej per zbukurim te vetlla. kuku sa te poshtra ishin bre frizerkat ne pej pa dhimt hiq a. nven se me mi hek vetllat dojshin edhe likuren me ma hek kaaaaaa...

fi2a1 ka kalu mo ajo koh e monalizes. tash asht koha e adelines hahahaha...

edhe me nis njeri me ju permbajt gjitha rreglau shka te thot feja as ne net nuk guzoj me hi me fol me djem se haram asht.
munesh me majt fejn me sene tjera mos mi ba kujna keq se perse i heki vetllat kerkujna dom si boj.

me falni se hina ka feja se nuk kam qef shum me fol per ket tem. ju pershendes gjithve me respekt ne loredana
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Wed Jun 25, 2008 4:47 pm

loredana shkruajti:
shkoni ne pej per zbukurim te vetlla. kuku sa te poshtra ishin bre frizerkat ne pej pa dhimt hiq a. nven se me mi hek vetllat dojshin edhe likuren me ma hek kaaaaaa...

hahaha O Loredana sot iq me larg e vertetova se jo vetem ne peje por gjikthund jane ashtu frizerkat,se kom qajt sot me beso prej vetullave haha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
loredana
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Thu Jun 26, 2008 7:38 pm

hahaahahahahaha... hahahahha... asht ni fjali gjermanisht
"schönheit muss leiden" me perkthy domethan
"bukurija duhet me vujt!!"
edhe na femnat per bukuri i durojm dhimt e krejt.
o kursen nuk um doken vetllat po shka asht kur te shkoj te kinezet per tjetersen oj loqki hahahha.. qather mi sheh mu lot se une pejonk jom, nuk ma sheh kush lotin, veq rrall e permall hahaaaahhha..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rroni
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Thu Jun 26, 2008 7:58 pm

nuk e di....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
luan mreti
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   Fri Jun 27, 2008 12:36 am

ju femnat je te bukura dhe pa i hjek vetllat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Vetullat: Si duhet bėrė zbukurimi i tyre?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shėndeti-
Kėrce tek: