Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si ta largoni vetminė?!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Si ta largoni vetminė?!   Fri Apr 18, 2008 11:50 am

Si ta largoni vetminė?!

Tė vetmuarit sė paku nuk janė tė vetmuar nė njė gjė – nė vetminė e tyre. Kijeni kėtė parasysh dhe kuptoni se ky problem aq i pėrhapur megjithatė ka ilaē. Kaloni nėpėr kėshillat e ardhshme, apo sė paku nėpėr disa prej tyre.

Kur tė jeni vetėm

▪ Kujdesuni qė tė ushqeheni mirė dhe rregullisht tė merreni me ushtrime trupore si dhe tė flini mjaftueshėm. Njerėzit e lodhur janė tė rėndė si pėr veten ashtu edhe pėr tė tjerėt. Pos kėsaj edhe tė tjerėt do t’ju shkojnė nė nerva.

▪ Kur tė jeni vetėm, bėni diēka kreative apo mėsoni aftėsi tė reja.

▪ Bėhuni tė kėnaqur me veten. A ka sė paku diēka nė tė cilėn jeni tė mirė? Sigurisht nuk jeni person negativ nė tė gjitha drejtimet?

▪ Krijoni miqėsi tė reja. Kėrkoni kėshilla nga njerėzit mė tė moshuar dhe mė me pėrvojė.

▪ Ēmoni miqtė tuaj dhe tiparet e tyre tė veēanta.

▪ Bėni diē pėr tė tjerėt – buzėqeshni, shpreheni ndonjė fjalė tė mirė. Ndjenja se jemi tė nevojshėm pėr dikė na ndihmon tė mposhtim ndjenjėn e vetmisė.

▪ Mėsohuni qė tė flisni me tė tjerėt dhe t’i dėgjoni ata derisa flasin. Bėhuni zemėrgjerė.

▪ Pranoni qė jeni tė vetmuar dhe flisni me dikė pėr kėtė, me ndonjė mik tė pjekur tek i cili keni besim. Mos vuani nė vete.

▪ Mos jini krenar. Ua falni atyre qė u kanė lėnduar dhe bėni ēdo gjė qė marrėdhėniet mes jush tė pėrmirėsohen. Mos u bėni tė mosbesueshėm ndaj tjerėve.

Mbani nė mend se gjendja juaj, qoftė ajo edhe kronike, mund tė ndryshojė.

 

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Si ta largoni vetminė?!   Mon Sep 15, 2008 1:14 am

Pranoni qė jeni tė vetmuar dhe flisni me dikė pėr kėtė, me ndonjė mik tė pjekur tek i cili keni besim. Mos vuani nė vete.


Teme shume e mire per diskutime pergezime .

Marre kete pike sepse kam nje bashkpuntor kure ne mengjes e pershendes a je mire me pergjigjet ashtu si ndihet e jo te thote vetem se eshte mire..ha ha ha

Gjithmon thote se kurre nuk jam mire te theme sepse eshte shume me vler te dishe qe nuk ndihem mire ,e pranoje si nje keshille shume te mire te jete per te gjithe ky fakte i kety bashkpuntorit time.!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
 
Si ta largoni vetminė?!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shėndeti-
Kėrce tek: