Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Rock'n Roll!

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Tue May 27, 2008 9:11 pm

UnikKatilja shkruajti:
rolling shkruajti:
UnikKatilja shkruajti:


Jom e BINDNE se po. Per 50Cent sbesoj, per Eminem edhe 2pac jom e bindne. Po apet nuk dihet, let na tregon koha..

harroje kete nuk ka mudesi, pas 10 vitesh ti do te mendosh se kush ka qene ky 2pac, vete muzika eshte larg univerzales

pse ska mundesi?

tregova edhe me heret sepse kjo muzike eshte larg univerzales, pra kjo eshte e bere vetem per nje kohe te shkurter apo nje generate e jo me shume
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Tue May 27, 2008 10:37 pm

E_BUKURA - edi une boll mir qka the ti, po qe qka vendosa une. Ti pra kur pe ndigojshe grupin T.B.A (grupi i unikkatilit) ti veq pi ndigojshe ato fjalt banale e jo diqka tjeter. Kan kuptim kongt e tyne se pertjeter sikish ndigu kerkush. E plus ata kan kong "patriote", dmth folin per shqiptarin, e jo veq kta po edhe shum grupe tjer. Po tregom ti kur ka knu naj Rocker shqiptar per shqiptari? Masaker duhet mju bo injorantav, edhe Junkerav, kullerav, e shumica e kullerav jon rockera Wink

GUXIM - Qe jaronit, mu mki qe kendoj rap Very Happy Repi nuk dmth fjal banale, nuk ka qkaa lidhet me fjal banale, ka shum repera qe sperdorin fjal banale, po kjo nvaret qfar personi repovat, edhe qysh zgedh mu shpreh aj person. Pertjeter gjithqka ne rap mpelqen. E sa per fjal banale i ndin edhe ne jeten e perditshme pa ndigu muzik. E a fol njeri ma shum ne rap, ose a ma shum kendon, kjo krejt nvaret prej rritmit e instrumentalit. Po a edin ti qka osht HARD CORE..? E qe pojau prishim na "shoqnin" apo rrinin, ndigo qa ka thon shoku im lyrical son .. : Jo more na nuk pju thojm fmive me i ly nersjetllat, mashkullt mu ly e me i nduk vetllat, bllaaaak, besom poma qoni gerrdin, problem i madh u bo me jau dallu gjinin Wink

ROLLING - Uuuueeee hahaha lerg univerzales? qydi pra pse ndigohet zhdokund ne zhdo mosh edhe HipHop kultura osht ma e madhe sesa rocku? Edhe ato kur plaket njeri ka qef me ndigu kong qe ka ngu kur ukond ma i rri, e pra edhe ather kom mi ndigu kto kongt, jo veq une po edhe shuuuuum shum tjer. Edhe nese fmit e mi bohen legenda si une (A) edhe ata i ngojn, e qeshtu kurr svdesin kto.
Pertjeter, une si reperk, si njeri banal e krejt qka kini thon ju qe reperat jon, kurrr dejtash ne ket topik sjukom fye juve as asni send te till, po ju rock kultura e pastert..? bile na nuk shitem melaqe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Tue May 27, 2008 10:56 pm

kjo ngohet tash bne moshen e re por jo ne cdo moshe se as babi jem as gjyshja nuk ngojne rap, pajtohem se tash per tash rapi eshte pra rockut po edhe e di qe rapi kurre nuk ka me mrri suksesin e rockut.
edhe per ni sen jam i sigurte qe ti mas 10 viteve ski me ngu rap.

per tjerat ja lame kohes Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Tue May 27, 2008 11:29 pm

epoo rolling baba yt garant sukond aq i rri ne vitet 90a kur ka ardh repi nkosov sa me ngu Very Happy ama ata qe ekan ngu ather, ata hala e ndigojn edhe do do prej tyne qe jon mirr ather hala mirren. Qata gati krejt reperat e sodit, te famshem, ikan ka 25 vjet e siper. Edhe tregoma ni person qe seka ndigu ktynehere ni kong Rap-Tallava te Bekes? Very Happy haha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 25
Vendi : Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Tue May 27, 2008 11:48 pm

Nuk e di se qeshte HARD CORE dhe nuk me intereson ta di, kenga me palidhje qe eshte krijuar eshte repi, kete jo pse mendoje une, por keshtu mendojne 5 miliarde njerze ne bote, po ti le 1 miliarde ty.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Wed May 28, 2008 12:01 am

UnikKatilja shkruajti:
Edhe tregoma ni person qe seka ndigu ktynehere ni kong Rap-Tallava te Bekes? Very Happy haha

Pse nuk po na tregon se qfar dajaku ka henger Beka, kur e ka kendu kengen etij rep, ate me te famshmen...qe po mendoni ju??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Wed May 28, 2008 12:09 am

Premtimi shkruajti:
UnikKatilja shkruajti:
Edhe tregoma ni person qe seka ndigu ktynehere ni kong Rap-Tallava te Bekes? Very Happy haha

Pse nuk po na tregon se qfar dajaku ka henger Beka, kur e ka kendu kengen etij rep, ate me te famshmen...qe po mendoni ju??


qka? spasna ndi per qet send ..? qka koka bo xD
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Wed May 28, 2008 12:26 am

Nuk e di nese s'keni degju, apo beheni e ketill!! Duhet ditur shume gjera qe te flasish diqka te caktuar me kaq bindje. Asgje nuk mesohet vetem qka t'na teket neve apo ku t'na pelqej neve, gjithqka duhet mesuar nga A deri ne Zh, dhe jo nga A ne H dhe ne Zh. Besoje tani me kupton se ku dua te dal...Gjithsesi shija juaj personale eshte kjo, rep. Ka edhe me keq. Por mos gabo te krahason repin me rockun, sepse do i ishte sikur te krahasoje djathin me mjaltin.

Edhe diqka, muziken rock, e degjojne vetem ai\ajo qe ka arritur pjekurin, kjo mund te ndodhe ne moshe te ndryshme, ose mund te mos i ndodhe dikujte asnjeher. Mund te vdes pa degjuar rock, sepse....

Per momentin jam ne "qiell" duke degjuar kengen " Here i go again" nga Whitesnake. Po mjafton tingujt e kitares.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Wed May 28, 2008 1:17 am

qy kto, diturija e muzikes ska lidhje me qka ikan bo bekes. Plus ne at koh jomkond e vogel une, veq mkujtohen njo dy kong qeshtu palidhje sepse nuk e ngoj mo ato.. Plus pjekurija ska lidhje me cillen muzik e ngon, mu do rockera mduken shuuum palidhje, krejt jeta tyne sillet rreth droges edhe alkoholit. A osht mir kjo? Po a edini ju nime qka osht HARD CORE? Jo? RAP + ROCK = HARD CORE. e qka jon kta pra? gjys tpjekun gjys tpapjekun? hahaha mos ja futni kot. Mbasi ka njerz qe ndigojn Tallava qe jon te pjekun, besom se ka repera te pjekun Wink Plus ato une i ndigoj te dyjat, po apet e preferoj repin ma shum. Po ju e ndigoni veq njonen kshtuqe sdi qysh po mundeni me kritiku repin ather mbasi sdini gjo per to? Nejse, rocku edhe repi gati gjith kanpas luft mes veti se jon dy lloj tmuzikes mat mdhej, e mesa duket gjith kan me pas... Shnosh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Wed May 28, 2008 1:56 pm

UnikKatilja shkruajti:
epoo rolling baba yt garant sukond aq i rri ne vitet 90a kur ka ardh repi nkosov sa me ngu Very Happy ama ata qe ekan ngu ather, ata hala e ndigojn edhe do do prej tyne qe jon mirr ather hala mirren. Qata gati krejt reperat e sodit, te famshem, ikan ka 25 vjet e siper. Edhe tregoma ni person qe seka ndigu ktynehere ni kong Rap-Tallava te Bekes? Very Happy haha
ai nuk ka qene edhe aq i ri per mi ngu red hot chili peppersat po i ngon kaihere se kane muzike e nuk bertasin pa lidhje Very Happy


e ti guxim kujna ja lave ni miliard tallavase aaaaaaaa hahah
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Wed May 28, 2008 2:59 pm

Unikatilja, nuk me pasket kuptuar drejte! Doja te thoja se, duhet te kesh njohuri me te gjera dhe te din mire se, ku filloj muzika rep, si, dhe nga kush ( e kam fjalen jashte Kosoves), dhe gjithashtu kur flasim per repin shqipetar, duhet ditur se ku, si dhe nga kush, dhe si eshte pritur ( per kete e ceka rastin e Bekes). Une edhe pse sot, rralle degjo muzik rep ,e hip hop, te pakten e kam then se dikur kam degjuar dhe kam dijeni per historin e ketij zhanri te muzikes. Prandaj kerkova nga ju, qe kur te flisni per diqka te caktuar ( ne kete raste per muziken rep), duhet ditur me mire prej A deri ne ZH, ne menyre qe t'me beni te kuptoj se jeni e sigurte ne ate shprehni. Perndryshe po me beni te kuptoj se e njihni kete lloj muzike dhe muziken ne pergjithsi, sikur qe nje femije e meson alfabetin permendesh, nga A ne H, M dhe kalon ne Zh. Mos me keqkupto, te pakten keshtu une po te kuptoj, spo me jep arsye tjeter!
Mos i ngaterro gjerat. Rockerat, fakte eshte se kendojne per drogen, per dashurin, per luftra, per padrejtesi, dhe per gjithqka. Por keta ndahen. Marrim shembull, Metallica, nuk kendojne per dashuri. Apo U2 te cilet me shume kendojne per luftra dhe pa drejtesi ( ne njeren prej kengeve te ketij grupi thone:" Qielli nuk ka preferenca"), per ty ndoshta kjo fjali dhe komplet kjo kenge eshte e pa kuptimte, por nese thellohesh kupton shumeqka.
Kalojme tek Hard Core. Me thuaj nje rock grup, te famshem te vjeter qe ka ber diqka te ketill? Apo e keni fjalen per Linkin Park & J. Z??
Ka edhe prej atyre siq e keni cek ju, qe ka njerez te pjekur qe degjojne tallava, apo te tipit Mentor K, e Medes. Ketu do te shtoj diqka me teper.

Ata\o, qe degjojne kete lloj muzike, mund te jen te moshes se re ( qe ju fal mosha) dhe te moshe se pjekur dhe te vjeter, te cileve nuk u falet. Por keta te fundit une kam nje mendim. E para, jane njerez qe nuk e kan kuptuar jeten realishte, nuk din ( apo nuk guxojne te mendojn per neser) dhe gjen mbeshtetje, knaqesi-momentale ne keto lloj muzike. Dhe e dyta, jane njerez te deshtuar ( sipas meje), te cilet nuk kan arritur ta kuptojne dhe ta njohin dashurinne veqanti dhe nga kjo rrjedh se e gjejn vetem ne kete pike, duke degjuar kete lloj muzike, dhe aty e gjejn "qetesin" shpirterore. Me pak fjale keshtu une i shoh, duke u bazuar ne ate qe kam pare deri me sot, shok-shoqe apo edhe me gjere, te cilet kam arritur ti njoh me shume, dhe qe e kan pranuar pak a shume te njejten gje.
Dhe per fund, une nuk te kritikova ty qe po degjon kete lloj muzike ( eshte shije juaj e preferuar), por po debatoje per dallimin ne mes te ketyre dyve, rock dhe rep. Sepse, edhe une dikur te thashe qe kam degjuar kete lloj dhe shume lloje te muzikave tjera, por ateher kam qen me i ri, dhe kam qen large me realitetin. Sot e shoh se sa e kam genjyer veten, dhe nganjeher edhe pasojat e atehershme duken pak a shume.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Wed May 28, 2008 3:32 pm

uuoo sa shum paske shkrujt, kom mbrri mi harru ca pytje haha veq nejse .. Sa per tallava nuk ngoj, se durroj hiq. E sa per historin e repit edi une historin e sej, prej fillimit dej tash, po historin e bekes sedi :). Beka edhe eka zbulu at zhondrin Tallava-Rap qe osht K A T A S T R O F. Ket lloj muzike mundesh me ndigu niher ni kong, ose ni gjys konge tonshi tbohet bajat.. Sipas meje.. E ndoshta qata su prit mir, Nuk e di. Di shum qka per repin e sodshme ne shqiptari sepse njoh shuuuuum repera edhe jom shum e angazhume nket muzik:). Te pakten 1 reper prej cecillit rap grup te famshem ne kosov njoh, dhe tonshi ca repera tjer ne kto vendet tjera.
Siq the ti qe ni rock grupp kendon per ksi sendev ni grup kendon per asi sendev .. njejt osht edhe ne rap. Po ne rap grupet, rekordsat, ndodh qe 1 reper prsh angazhohet ne komercial ma shum, 1 ne muziken "nder tok" njonit i shkon ma shum per dashuri, kudi une po nfund tfundit ata qe jon ne at grup ekan stilin e njejt nderveti, dmth mujn mi bo edhe stilat e shokve/shoqeve..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 30
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Thu May 29, 2008 12:41 am

UnikKatilja shkruajti:
E_BUKURA - edi une boll mir qka the ti, po qe qka vendosa une. Ti pra kur pe ndigojshe grupin T.B.A (grupi i unikkatilit) ti veq pi ndigojshe ato fjalt banale e jo diqka tjeter. Kan kuptim kongt e tyne se pertjeter sikish ndigu kerkush. E plus ata kan kong "patriote", dmth folin per shqiptarin, e jo veq kta po edhe shum grupe tjer. Po tregom ti kur ka knu naj Rocker shqiptar per shqiptari? Masaker duhet mju bo injorantav, edhe Junkerav, kullerav, e shumica e kullerav jon rockera Wink

.

Ka pas rasti kur i kam degjur nga kurreshtja, dhe te thashe vetem nje kenge e kan te mire qe sme kujtohet emri i kenges ( qe e kujtojne femijerin kur kan qen ne Kosove), shumica e kengeve jane teper banale, dhe qe s'te shkon mendja me i degju. Ate qe ta permenda, e gjithe kenga eshte e till, me te shajtne. Perveq kesaj edhe kenget tjera, ku njera eshte vetem duke i shajte kengetaret tjere, veqmas grupet e repit ( sidomos "Ritmin e rruges"). A nuk eshte kjo nje copy-paste nga Emin3m, i cili pak a shume keshtu i shan kengetaret tjere, sidomos me kengen e tij " The real slim shady", ku edhe mori famen?
Tani mos u mundo t'i ngaterron gjerat dhe te perfiton nga rasti qe ju te keni te drejte! Nuk ka rendesi a kendojne per patriotizem apo jo, e rendesishme eshte se duhet te jete muzike e mirfillte dhe e kuptimplote.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Thu May 29, 2008 1:02 am

Mos eki fjalen per kongen CYANIDE ft. UNIKKATIL - VEQ EDHE NJE HER? (jom i musht mllef plot .. kosov nuk pot shoo .. )
nejse, kta sekan kopju eminemin trust me se edhe ma heret jon mirr kta me rap .. prsh Unikkatili kur ika pas 12 vjet eka inxhezu kongen e tij te par "Zingjirt qe skputen" edhe thot me ni kong .. : A adon me dit ti pse muziken tem kurr seki ngu? se radio sellavia kongt e mija dost u tut mi nshu.. se ikom shajt tzit, ikom shajt shkit, vdekje tradhtarve sa kom mujt kom bertit .. " E kjo dmth qe nuk jon COPY me eminemin.
E sa per mu shajt me grupe tjera, kjo ka ndodh edhe paraaa Eminemit. Sepse repi kur u kriju, Afrika Bambataa ukond DJ, vjedhshin rrym prej llampave trruges per me mujt me mbajt si "mini koncerte" se spo di qysh me thon, ku dojke mi shti bandat e rrugav mu shty mes veti ne muzik, nvend se mu vrra rrugav.. Kshtuqe e shajtmja, edhe mi shajt grupet e tjera nrap, gjith ka pas, ncecillin vend ku ka rap, edhe garant gjith ka me pas.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 30
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Thu May 29, 2008 1:35 am

Ate kenge qe keni permendur "veq edhe njeher" e kisha fjalen, qe ja vlen te degjohet. Dhe nuk thashe se me kete e kan copju Emin3min, por me kenget tjera, aty kur i shajne rep grupet tjera, sidomos "ritmin e rruges". Nuk eshte arsye kjo qe kan fillu si 12 vjec me kendu, se asnje kengetare te pakten ne Kosove, nuk e degjova qe tha kam fillu qe 2-3 vjet me kendu, por te gjithe kan qen "bilbila" qysh ne femijeri, eshte bere "refren" i zakonshem ky!
Siq po shihet vete e pranuat, apo te pakten pa dashje keni filluar ta pranoni se muzika rep nuk krahasohet me ate rock, kur dihet se textet e muzikes rep, behen per 5 min ( mjafton edhe kur te jesh ne banjo), ndersa ato rock, duhet kohe te ben nje texte apo nje album. Sepse keto te fundit gjithmon kan nje mesazh, dhe cdo fjale eshte e lidhur aq ngushte sa kur te degjon nje kenge rock, e hup veten, dhe fluturon ne hapsire. Thjeshte, te duket vetja sikur jeni e droguar.
E muzika rep, per mua eshte muzike e maxhupve bukfalishte, muzike qe behet neper rruge " ma bone ta bona, te thash-s'te thashe".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Thu May 29, 2008 1:55 am

muzika rep osht per njerz me "gojen e shpejt" edhe me talent. Muzika rep osht luft, kur tmsyn dikush sun ja fillon aty, e tonshi mi thon "ej mfal se spo di mo duhet mem mor edhe pak koh mu kujtu se qysh meta kthy .." edhe tonshi me vazhdu tjeterher. Duhesh me kon i shpejt. Ti duhesh me dit se rocku nuk mundet mu krahasu me txtet e repit sepse repi osht luft per ni ardhme mat mir, e rocku osht sa mja bo rrafsh vetit.
O edi une per qka e pate fjalen, ama qeshtu osht zhdokund. Ne afghanistan me bo me pas rep, e mu kond ata tshperndam ne grupe, kan mu shajt mes veti sepse osht luft me kon ne vend tpar. luft per rrespekt. E ata nuk ekan shajt veq rritmin e rruges, po edhe shuum grupe tjera, po ti sod me ndigu ni kong te unikkatilit e she se nuk shan mo direkt si ktyneher, po indirekt, edhe mduket nuk perdor mo aq fjal te pista, apo ndoshta jom msu une .. sdi. Njejt qysh the ti qe kur e ndigon ti ni kong rock "e hup veten dhe fluturon ne hapsir .." njejt mdoket edhe mu kur i ndigoj do kong te qeta rap. Apo naj kong tre te fooort Very Happy mbohet zembra mal vlla.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 30
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Thu May 29, 2008 2:15 am

Ha ah ah ah, Unikatilja.
Cka eshte talenti sipas teje? Getoarit te Tingullit 3 i thu talent?? Reper mundet me u bo cdo kush. Por rocker jo gjithkush, te rrale jane ata. Pyeti ti reperat me rend, nese jo te gjithe shumica, do te pranonin qe te jene ne vend te Bibipoqit, por s'munden me kon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Thu May 29, 2008 4:30 pm

Getoari ka talent me "kendu rap" po nuk osht reper mbasi nuk i shkrun txtet e kongve te tij vet. Duhesh mi dallu sendet ooj E_Bukura e jo me fut gjithqka me ni thes.
Sbesoj qe shum do kishin pas qef me kon ne vend te bibipoqit, sepse 2 kong ika aj qe jon te mir. Rocker mundet mu bo gjithkush sepse per me kon rocker mjafton me vesh tesha trockut lol, edhe plus me dit me kendu, txtet mundet me ti shkrujt tjeterkush. E per me kon reper duhesh me pas flow, txte, me kon fristajller (freestyler) duhesh me dit me aktru nkong e shuuum do sende duhen per me kon REPER. E per me kond HipHoper duhesh me kon Mc (reper) Dj, B-Boy / B-Girl, ose me bo graffiti, ata qe veq veshen hiphop jon adhurus te hiphopit.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Thu May 29, 2008 4:38 pm

une shkurt unikatile ti po thu qe reperat jane me artista se rockerat a po??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Thu May 29, 2008 5:51 pm

rolling shkruajti:
une shkurt unikatile ti po thu qe reperat jane me artista se rockerat a po??


jo asnjoni nuk osht ma artist si tjetri. Po repi nuk osht ma e dopt sesa rocku.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Thu May 29, 2008 6:09 pm

Unikatilja, dikur para disa vitesh Sevdai R.-Qumili, nje humuriste nga Gjakova ( besoj e njeh), pate thene:" Per me qen reper, duhet me dite mos me kendu..." dhe mirrte shembull, ahahhahah. Me fal qe po qeshem, por seq mu kujtua ky insert dhe me erdhi per te qeshur. Edhe pse ishte vetem nje pjes e humorit te tije, por e verteta qendron ashtu.
Une shume mire po te kuptoj ty, dhe e qmoj kembeguljen tuaj ( si veti tuajen), por jeni large realitetit!

Po kam qejf me diskutu diqka ( me bo muhabet) ne kete rubrike, sepse eshte nder rubrikat me pak qe shkruajn apo shkembejn mendime antaret e forumit. Dhe me vjen mire qe me ne fund ju, e thyhet kete "akull". Prandaj jam duke i lexuar gjitha keto mendime te shprehura nga ju, dhe nje dite ( kur s'keni qka te thuani-shume shpejte), do ti permbledhe te gjitha dhe do ti kundershtoj me argumente dhe do te jap mundesin qe te kuptoni se keni qen gabim. Gabim i cili nuk eshte ne dem te askujte e as tendin jo. Pra gabim qe per misohet lehtas.
Per fund kam nje kerkese-lutje per ty. Te gjithe keta repera qe keni permendur dhe qe i njihni personalishte, kur ti takon mundesisht pyeti " Se qfar mendoni per muziken Rock"? Dhe me percjell pergjigjen ashtu siq ata te japin, te cilen e di, por kam deshire nga ty ta kuptoj edhe njeher.

P,s: Siq e ka cek E_Bukura, Getoarin e disa-disa ( edhe pse shiten si kengetar repera), mos i llogarit dhe mos u bej kete pyetje, sepse ata nuk din me shume se emrin e tyre ( biles nganjeher duhet ta shikojne ne leternjoftim).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Thu May 29, 2008 11:11 pm

PREMTIM - besoj qe shumica e reperav qe i njoh skan me u pergjigj negativisht per MUZIKEN rock (e per rockerat si persona sedi) sepse na reperat morim inspirim nga gjithqka, edhe ndigojm gati gjithqka e sjemi aq "mbrenda" muzikes ton sa se durrojm muziken tjeter. Edhe ski nevoj mem kundershtu as kurgjo Premtim mos u lodh ti per kto sende se smundesh me ma ndryshu mendimin sepse kjo osht jeta qe une/na ekemi zgedh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
echo
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1470
Age : 28
Registration date : 29/05/2008

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Thu May 29, 2008 11:13 pm

UnikKatilja shkruajti:
rolling shkruajti:
une shkurt unikatile ti po thu qe reperat jane me artista se rockerat a po??


jo asnjoni nuk osht ma artist si tjetri. Po repi nuk osht ma e dopt sesa rocku.
tash per tash repi eshte apra rockut po kjo eshte per nje kohe shuem te shkurte, bile ma te shkurte se qe ta merr menja
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Thu May 29, 2008 11:49 pm

saranda shkruajti:
UnikKatilja shkruajti:
rolling shkruajti:
une shkurt unikatile ti po thu qe reperat jane me artista se rockerat a po??


jo asnjoni nuk osht ma artist si tjetri. Po repi nuk osht ma e dopt sesa rocku.
tash per tash repi eshte apra rockut po kjo eshte per nje kohe shuem te shkurte, bile ma te shkurte se qe ta merr menja


uuuaaa ku pe din ti kto? a eki lexu nfilgjon a :)?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
idol
Anėtar
Anėtar


Numri i postimeve : 349
Age : 80
Registration date : 16/05/2008

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Fri May 30, 2008 12:01 am

Une mendoj se reperat jane me humorist,ndersa rokerat me filozofe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Rock'n Roll!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: