Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Rock'n Roll!

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Ani
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

MesazhTitulli: Rock'n Roll!   Thu Apr 17, 2008 11:32 pm

C'ka mendoni per muziken Rock dhe krahasimet mes rokeristeve dhe raperisteve? Ke deshironi me teper?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Sat Apr 19, 2008 7:24 pm

Ani.!!

Ate qe mendoj se qellimi amerikan ka qen qe me muziken Rock'n Roll te aryje sukse te pasurohet vlera e saj , kshuqe muzikat tjera si ajo popullore,kombetare,te zduken me kohe ,do te thote e ka aryte qellimin e vete.

vazhdim te mire ne teme..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Ani
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Sat Apr 19, 2008 7:34 pm

Hmmm, nuk e dij kete qe po thua ty. Po gjithsesi do isha kurioz te dija se ku e ke lexuar kete?

Sepaku grupi Rammstein ka arritur qe shumicen ruse ta beje pro-gjermane, shume jo-gjermane te mesojne gjuhen vetem nga ky grup. Pra grupi  Rammstein eshte bere ambasador me i madh i gjermaneve se c'mund te jete Gete ose Shileri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Mon May 12, 2008 11:52 am

Ani shkruajti:
C'ka mendoni per muziken Rock dhe krahasimet mes rokeristeve dhe raperisteve? Ke deshironi me teper?

Ani, s'pari nuk mendoj qe mund te behet ky lloj krahasimi, ne mes te muzikes Rock dhe Rap. Dallimi eshte aq i madhe, si nata me diten. Muziken Rap, nuk e degjojne te gjitha moshat, perveq adoleshenteve. Ndersa ate Rock, e degjojne te gjitha moshat, bile edhe ato te moshuara, sepse eshte muzike sheruese, qetesuese, relaksuese, etj etj. Me pak fjale, per mua Rocku, eshte Mbrete i gjitha llojeve te muzikave, dhe s'mund te krahasohet asnje lloj muzike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Mon May 26, 2008 1:02 am

Premtimi shkruajti:
Ani shkruajti:
C'ka mendoni per muziken Rock dhe krahasimet mes rokeristeve dhe raperisteve? Ke deshironi me teper?

Ani, s'pari nuk mendoj qe mund te behet ky lloj krahasimi, ne mes te muzikes Rock dhe Rap. Dallimi eshte aq i madhe, si nata me diten. Muziken Rap, nuk e degjojne te gjitha moshat, perveq adoleshenteve. Ndersa ate Rock, e degjojne te gjitha moshat, bile edhe ato te moshuara, sepse eshte muzike sheruese, qetesuese, relaksuese, etj etj. Me pak fjale, per mua Rocku, eshte Mbrete i gjitha llojeve te muzikave, dhe s'mund te krahasohet asnje lloj muzike.


Shuum gabim je kur thu qe repin se ndegjojn krejt perveq adoleshentav. Normal qe ka ma shum adoleshenta qe e ngojn, po ka edhe tjera mosha. Sepse siq the ti qe rocku osht Sheruese, Qetsuese, Relaksuese, osht edhe repi, nvaret cillen zhander ne rap e ndigon. Po edhe rocku mundet me kon e kunderta e ktyne qe the ti, prsh HARD ROCK, e METALL e sende, ktoo ta shkundin trunin Very Happy hahaha smuj mi ndigu hiq.
Une e du Rap Muziken ma shum se rockun, po ndodh qe ndigoj edhe rock balada sepse gjith njejt o monoton Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Mon May 26, 2008 1:07 am

dallimi mes rokerave dhe raperave eshte se reperat jane shume me te papjekur se rokerat.

kjo dallohet edhe ne muzike.

une i pelqej red hot chili pepers edhe elita 5 se kane muzike shume origjinale.

red hot chili perppers bejne muzike kur jane 100% te dehur, dhe kjo ben qe muzika etyre te jete shume origjinale.

kurse elita 5 me pelqen per shkak te ritmit perfekt qe di ta beje vetem virusi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Mon May 26, 2008 1:35 am

UnikKatilja shkruajti:


Shuum gabim je kur thu qe repin se ndegjojn krejt perveq adoleshentav. Normal qe ka ma shum adoleshenta qe e ngojn, po ka edhe tjera mosha. Sepse siq the ti qe rocku osht Sheruese, Qetsuese, Relaksuese, osht edhe repi, nvaret cillen zhander ne rap e ndigon. Po edhe rocku mundet me kon e kunderta e ktyne qe the ti, prsh HARD ROCK, e METALL e sende, ktoo ta shkundin trunin Very Happy hahaha smuj mi ndigu hiq.
Une e du Rap Muziken ma shum se rockun, po ndodh qe ndigoj edhe rock balada sepse gjith njejt o monoton Very Happy

Unikatilja, mund te kete ndonje perjashtim ( 10000 me 1), por pergjithsishte muzika Rap, Hip&Hop, degjohet me shume prej adoleshenteve kete s'mund te me heq askush, dhe jo vetem ju. Po nisem nga rrethi ku une jetoj dhe me gjere....deri tek pertej oqeanit, ne Amerike. Marrim shembull Emin3m, 50 cent, Dr. Dre, etj, edhe pse jane te famshem sa nuk thuhet, por dallohen adhuruesit e ketyre, nga ata te Rockut, ne veqanti, te Metallices, U2, Bon Jovi, etj, kjo eshte tjeter muzike, dhe eshte dallimi shume i madhe, keta kane tjere adhuruhes ( ose me sakte ata qe e kuptojne muziken e degjojne kete te fundit). Mos u prek ti, se skam asgje kunder jush qe degjoni kete lloj muzike, edhe une kam degjuar dikur shume, edhe sot nganjeher degjoj, por me kohe shkon gjithqka...Do te vije koha qe s'mund te degjon tjeter muzike, perpos Rock-ut, te siguroj per kete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Mon May 26, 2008 12:59 pm

po, po ju keni jetu ne at koh kur jonkond kta Rock grupet shum te mdhej, edhe kur gati ska pas rap hiq. E keni pas ket moshen tem shumica juve garant, e nese vazhdojn ata reperat qe i ndigoj une me bo rap edhe ather kur bohna ma e vjeter, garant kom me kon edhe une ne kpuca tua :) se rinija osht e ardhmja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Mon May 26, 2008 1:07 pm

rolling shkruajti:
dallimi mes rokerave dhe raperave eshte se reperat jane shume me te papjekur se rokerat.

kjo dallohet edhe ne muzike.

une i pelqej red hot chili pepers edhe elita 5 se kane muzike shume origjinale.

red hot chili perppers bejne muzike kur jane 100% te dehur, dhe kjo ben qe muzika etyre te jete shume origjinale.

kurse elita 5 me pelqen per shkak te ritmit perfekt qe di ta beje vetem virusiuuuaaa, dmth sepse shumica e reperav nuk knojn per dashni jon te papjekur? mos e perzi ti repin e tingullit3t ku knojn per sende kota edhe repin explicit me repin e vertet. Poashtu sbon mi perzi "kullerat" me reperat apo adhurust e zhondrit HipHop.
ata qe mirren me rap jon njerz qe kan shum sende me thon, e repin e gjojn mnyr mu shpreh diqysh. jon njerz me shum qellime, edhe njerz qe lypin ndryshime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Mon May 26, 2008 2:37 pm

po flas oper rapin qe po knohet ketu dhe en bote.

une nuk thash qe vetem nese knon per dashni mu kane i pjekur po ne sjellje. krahasoji virusin apo naser gjinocin me getin ose viktorin, ose robie williams me snoop dog.
per mendimin tem rapi eshte komercailizu edhe i ka hupe kuptimi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 30
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Mon May 26, 2008 3:47 pm

UnikKatilja shkruajti:uuuaaa, dmth sepse shumica e reperav nuk knojn per dashni jon te papjekur? mos e perzi ti repin e tingullit3t ku knojn per sende kota edhe repin explicit me repin e vertet. Poashtu sbon mi perzi "kullerat" me reperat apo adhurust e zhondrit HipHop.
ata qe mirren me rap jon njerz qe kan shum sende me thon, e repin e gjojn mnyr mu shpreh diqysh. jon njerz me shum qellime, edhe njerz qe lypin ndryshime.

Kur diskutoni per muziken Rock dhe Hip&Hop, nuk duhet te bazoheni ne Kosove. Por vetem atje ku kan lindur keto lloj muzike. Marrim shembull nje kengetar qe kendon Hip&Hop, dhe nje tjeter qe kendon Rocke, sa kushton nje bilet per te qen ne koncerte te njerit dhe tjetrit?? E dini dallimin?? E dini sa eshte pjesmarrja enjerezve ne njerin dhe tjetrin? Keni degjuar ndonjeher qe ndonje grup Rock, ka mbajtur koncerte ne ndonje salle te vogel, perveq neper hapsira dhe stadiume me te madhe te botes??
Dicka tjeter eshte deshira personale, e dicka tjeter eshte e verteta, Unikatile.
Me thuaj se cili kengetar apo grup i Hip hopit, mund t'i afrohet per nga suksesi ndonjerit prej ketyre:Metalica,Carlos Santana, Whitesnake, Coldplay, Pinkfloyd, DeepPurple, Led Zepelin, ,CRANBERRIES, , U2, The DOORS, Aerosmith, R.E.M, EAGELS, system Of the Down, PEARL JAM, BON JOVI,etj etj????. Kujdes se te pakte jane keta qe i permenda qe kendojne per dashuri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Mon May 26, 2008 4:31 pm

2-3 prej atyne qe i permende ti jaukom ndi emnat po kong sdi a jukom ndi. Po thuma ti mu ni njeri qe sedin kush osht 2PACI edhe kurrr seka ndigu 1 kong ttij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 30
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Mon May 26, 2008 8:43 pm

UnikKatilja shkruajti:
2-3 prej atyne qe i permende ti jaukom ndi emnat po kong sdi a jukom ndi. Po thuma ti mu ni njeri qe sedin kush osht 2PACI edhe kurrr seka ndigu 1 kong ttij.

Cka me diskutu me ty, apo dike tjeter qe nuk e keni iden se kush jane ata qe i kam permendur me larte?? Jane vetem disa, qe duhet patjeter me i njofte dhe dite per muziken e tyre. Sidocofte e paskam gabuar personin ( edhe pse fillimishte fitova pershtypjen qe keni njohuri me shume ne kete lami).
Per 2 Pac, mund te them se deri 1996, sa ishte gjalle ka pasur plote qe se kan njohur dhe s'kan degjuar kenget e tij. Por pas vrasjes, arriti famen me te madhe...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Mon May 26, 2008 8:54 pm

E_Bukura shkruajti:
UnikKatilja shkruajti:
2-3 prej atyne qe i permende ti jaukom ndi emnat po kong sdi a jukom ndi. Po thuma ti mu ni njeri qe sedin kush osht 2PACI edhe kurrr seka ndigu 1 kong ttij.

Cka me diskutu me ty, apo dike tjeter qe nuk e keni iden se kush jane ata qe i kam permendur me larte?? Jane vetem disa, qe duhet patjeter me i njofte dhe dite per muziken e tyre. Sidocofte e paskam gabuar personin ( edhe pse fillimishte fitova pershtypjen qe keni njohuri me shume ne kete lami).
Per 2 Pac, mund te them se deri 1996, sa ishte gjalle ka pasur plote qe se kan njohur dhe s'kan degjuar kenget e tij. Por pas vrasjes, arriti famen me te madhe...


kur diqka sme intereson as nuk hupi koh me msu per to. pa keqkuptime, po rocku thjesht nuk osht rryma jeme. Nese ndigoj rock e ngoj naj kong shqip qe osht rock ballad. aq.
ani de une fola per SOD, se garant edhe ata rock grupet jonkond tmdhej "ne at koh" po sod kush i ndigon? e tupacin ekan ngu athere, e ngojn sod e kan me ngu gjith. edhe plus ato tupaci ska vdek. nese nuk beson kerkoj kongt e BLACK HAZE ..
e sa per dituri, qe nuk njoh sa ma shum grupe te ndryshme te dy lloj muzikave, ska lidhje shum me DITURIN e tyne ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 30
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Mon May 26, 2008 9:21 pm

Ha ha ha, mos e prishe qetesin menjeher. Kur permenda ato grupe Rocku, nuk doja te thoja se degjoj vetem ato, degjoj edhe me shume Rocke grupe te shqiptareve. Por biseda ishte e atille qe detyrimisht i permenda ato grupe. Nese te pelqen ty apo jo, eshte dicka tjeter ( sepse mbetet vetem nje shije personale), kurse une po flase per te pergjithshmen. T'i kam bere disa krahasime ne larte, dhe asnje pergjigje nuk me dhate!! Lere 2 pacun rehat le te pushoj ne "parajse", dhe vazhdo t'i apo dikush tjeter te enderroni per gjera te atilla, se na qenka gjalle. I kam lexuar keto perralla, dhe e di se kush dhe pse i ka sajuar keto. Gjithashtu e di pse e kan vrare dhe shumecka rreth tij....

Nje krahasim tjeter, me perkthe nje kenge te 2 pacut, cilen do ti, dhe te shohim jo vetem une por te gjithe ketu, se cili eshte mesazhi i kengeve te tij, dhe une do te perkthej nje keng te U2, dhe i lem ta vlersojne forumistat, ok? Perndryshe s'po di ne cilen gjuhe te shkruaj me ty!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Mon May 26, 2008 10:23 pm

E bukura tash e dveta motren teme per ato rock grupet qe i permende, sepse motren ekom "rockerk", dhe ajo gjithashtu si njeh shum do nga ata qe i permende.
e sa per 2pacun, ti mundesh me mendu qka tdush, une pot thom ngo Black Haze (ni artist qe jaka ndis me prodhu kong tash von) edhe krahasoja zondin, flowin (mnyra qysh repovat) edhe "gjuhen" me 2pac edhe tregom a perngjajn apo jo. 2pac eka qit edhe aj ni kon ne emnin e vet, TUPAC qe titullohet "YOU THOUGHT I WAS DEAD" (ju menuat qe kom vdek). Poashtu edhe nana e 2pacit ka thon DJALI IM SKA VDEK, AJ OSHT ZHDUK.
Tregom ti qfar txti te tupacit don? njo vulgare apo njo te qeht?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Mon May 26, 2008 10:28 pm

ej, unikatile!

nuk ka aq ne kete teme nuk ka aq rendesi se a ka vdeke tupaku
po qe "vdekja" e tij e ka ba te famshem ne krahasim me rockerat


e ti e bukur nuk ke nevoje te perkthesh asgje vetem shikoji personalitetet e tyre.

nuk krahasohet bono me tupakun. bono eshte ne nje moshe gogja te vjeter dhe ashte shume aktiv ne gjithqka.

e kur flitet per famen, unikatile krahasoji se kush eshte em i famshem
, bitellsat(qe kane kenduar para disa dekadave) apo ndonje reper( i diteve te sotshme)a mendon qe pas 40 viteve do te permendet qe ka egzistuar nje 50 cet, eminem ose dikush tjteter, fol sinqerisht
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Mon May 26, 2008 11:57 pm

UnikKatilja shkruajti:
po, po ju keni jetu ne at koh kur jonkond kta Rock grupet shum te mdhej, edhe kur gati ska pas rap hiq. E keni pas ket moshen tem shumica juve garant, e nese vazhdojn ata reperat qe i ndigoj une me bo rap edhe ather kur bohna ma e vjeter, garant kom me kon edhe une ne kpuca tua :) se rinija osht e ardhmja.

Unikatilja, une s'kam jetu ne ate kohe ( sepse s'jam 50 vjeq), jam vetem 25 vjec. Por siq e paska then shume mire dikush me larte se, pas 30 apo 40 vjetesh kerkujt s'do t'i kujtohet Eminem, 50 cent apo 2 Pac. Marrim shembull Metallica, kengen " Nothing else metter", ka me shume se 30 vjete kjo kenge, dhe sot vazhdon te jete Hit dhe shume e degjuar. E sa e sa kenge tjera te rock grupeve te ndryshme. Me shume s'te kam kuptuar se qka ke deshte me then me siper!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Tue May 27, 2008 12:34 am

rolling shkruajti:
ej, unikatile!

nuk ka aq ne kete teme nuk ka aq rendesi se a ka vdeke tupaku
po qe "vdekja" e tij e ka ba te famshem ne krahasim me rockerat


e ti e bukur nuk ke nevoje te perkthesh asgje vetem shikoji personalitetet e tyre.

nuk krahasohet bono me tupakun. bono eshte ne nje moshe gogja te vjeter dhe ashte shume aktiv ne gjithqka.

e kur flitet per famen, unikatile krahasoji se kush eshte em i famshem
, bitellsat(qe kane kenduar para disa dekadave) apo ndonje reper( i diteve te sotshme)a mendon qe pas 40 viteve do te permendet qe ka egzistuar nje 50 cet, eminem ose dikush tjteter, fol sinqerisht


Jom e BINDNE se po. Per 50Cent sbesoj, per Eminem edhe 2pac jom e bindne. Po apet nuk dihet, let na tregon koha..

e_bukura, qe ni txte te tupacit, vendosa mos me perkthy sepse krejt txteve te kongve ju hup kuptimi diqysh kur perkthehen. Besoj qe e kupton pak a shum. E zgedha kongen 2pac ft. Elton John - Ghetto Ghospel sepse me sa mkujtohet ukond konga e par te tupacit qe ekom ndigu. Ka edhe kong ma tmira, veq nejse, ndegjim/lexim te kendshem sunny


Intro:
Uhh,
Hit them with a lil' ghetto gospel

[refreni- Elton John:]
Those who wish to follow me (My ghetto gospel)
I welcome with my hands
And the red sun sinks at last into the hills of gold
And peace to this young warrior without the sound of guns

[raptura 1 - 2Pac]
If I could recollect before my hood days
I'd sit and reminisce, nigga and bliss on the good days
I stop and stare at the younger, my heart goes to'em
They tested, it was stressed that they under
In our days, things changed
Everyone's ashamed to the youth cause the truth looks strange
And for me it's reversed, we left them a world that's cursed, and it hurts
cause any day they'll push the button
and yall condemned like Malcolm x and Bobby Hunton, died for nothing
Don't them let me get teary, the world looks dreary
but when you wipe your eyes, see it clearly
there's no need for you to fear me
if you take your time to hear me, maybe you can learn to cheer me
it ain't about black or white, cause we're human
I hope we see the light before its ruined
my ghetto gospel

[refreni - Elton John]

Those who wish to follow me (My ghetto gospel)
I welcome with my hands
And the red sun sinks at last into the hills of gold
And peace to this young warrior without the sound of guns

[ raptura 2 - 2Pac]
Tell me do you see that old lady ain't it sad
Living out a bag, but she's glad for the little things she has
And over there there's a lady, crack got her crazy
Guess she's given birth to a baby
I don't trip and let it fade me, from outta the frying pan
We jump into another form of slavery
Even now I get discouraged
Wonder if they take it all back while I still keep the courage
I refuse to be a role model
I set goals, take control, drink out my own bottles
I make mistakes, I learn from everyone
And when its said and done
I bet this Brotha be a better one
If I'm upset, you don't stress
Never forget, that God hasn't finished with me yet
I feel his hand on my brain
When I write rhymes, I go blind, and let the lord do his thang
But am I less holy
Cause I choose to puff a blunt and drink a beer with my homies
Before we find world peace
We gotta find peace and end the war on the streets
My ghetto gospel

[refreni - Elton John]

Those who wish to follow me (My ghetto gospel)
I welcome with my hands
And the red sun sinks at last into the hills of gold
And peace to this young warrior without the sound of guns

outro :
Lord can you hear me speak!!
To pay the price of being hell bound...http://www.speedyshare.com/211280496.html
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 25
Vendi : Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Tue May 27, 2008 1:07 am

Te gjithe reperat qe ekzistojne ne bote, po ta kisha ne dore une pushtetin kuptohet, do ti kisha vrare nje nga nje, ose do ti kisha varur, sepse ata jane nje lecke te cilen po e ka krijuar Amerika dhe vendet kapitaliste per te bastarduar muziken e mirefillte. Kjo shihet edhe nga Ajroplani se edhe ne vendin tone ka pasur ndikim te madhe.
Une pervete ju kshilloj tilargoheni kesaj muzike sepse seshte gje tjeter perpos nje vjershe me thenje banale.
Pershenmbull i degjova disa idiote teksa dilnin e flisnin fjale te ndyra ne TV, a nuk e meritojne vdekjen ata, a e kuptojn ata se para TV mund te kete edhe femije fare te vegjel duke i mesuar ato shprehje te ndyta, nuk mendojne, vetme per kete shkak i kisha varur te gjith.
Roku eshte tjeter gje, eshte muzike e mire per vesh, dhe me pelqejn bitellsat dhe linkink park jane shume te mire.
Degjoni vetem muzike popullore ose me qiftelija, hahaha, dhe muzike te mirefillt, dicka qe ta kenaq shpirtin, e jo muzike idiotesh.Pershendetje nga Guximi TM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 25
Vendi : Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Tue May 27, 2008 1:08 am

ndyta me falni, ndyra hahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Tue May 27, 2008 1:33 am

UnikKatilja shkruajti:


Jom e BINDNE se po. Per 50Cent sbesoj, per Eminem edhe 2pac jom e bindne. Po apet nuk dihet, let na tregon koha..

harroje kete nuk ka mudesi, pas 10 vitesh ti do te mendosh se kush ka qene ky 2pac, vete muzika eshte larg univerzales
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Tue May 27, 2008 3:25 am

rolling shkruajti:
UnikKatilja shkruajti:


Jom e BINDNE se po. Per 50Cent sbesoj, per Eminem edhe 2pac jom e bindne. Po apet nuk dihet, let na tregon koha..

harroje kete nuk ka mudesi, pas 10 vitesh ti do te mendosh se kush ka qene ky 2pac, vete muzika eshte larg univerzales

pse ska mundesi?

Guximi, ti jaro e paske keqkuptu repin totalisht edhe po shprehesh shum nmnyr tgabushem, sepse kur ti thu qe ikishe vrra krejt qe ndigojn apo mirren me rap kjo osht budallakina ma e madhe qe mundet me thon dikush sepse osht njejt si me dasht mi vrra krejt njerzt qe jau konda Portokallin ma shum se Mandarinen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 30
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Tue May 27, 2008 4:59 pm

Unikatilja, nuk te thash te ben copy-paste, por thash nje keng qe ty te duket me me bler e 2 Pac, dhe t'na perkthen ketu, qe te ken mundesi te gjithe ta shohin dhe ta vlersojne, dhe jo vetem ti apo une e disa tjere qe e kuptojne ne gjuhen angleze. Nuk eshte justifikim i arsyshem ky qe kur te perkthehen kenget u hup kuptimi. Nuk jane kenge prej atyre qe mund t'ju hup kuptimi. Jane thjeshte shprehje te zakonshme.
Perndryshe pajtohem me mendimin e Guximit, ah ah ah, masker i kisha bo edhe une. Ec e degjo grupin e Unikatileve, te cilet vetem nje keng e kan qe ja vlen te degjohet. C'fare kenge eshte ajo tjetra, ku nder tjera thote:" kush s'na pelqen neve, ju q....familjen". Hajde "kulture"!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 25
Vendi : Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Tue May 27, 2008 6:40 pm

UnikKatilja shkruajti:
rolling shkruajti:
UnikKatilja shkruajti:


Jom e BINDNE se po. Per 50Cent sbesoj, per Eminem edhe 2pac jom e bindne. Po apet nuk dihet, let na tregon koha..

harroje kete nuk ka mudesi, pas 10 vitesh ti do te mendosh se kush ka qene ky 2pac, vete muzika eshte larg univerzales

pse ska mundesi?

Guximi, ti jaro e paske keqkuptu repin totalisht edhe po shprehesh shum nmnyr tgabushem, sepse kur ti thu qe ikishe vrra krejt qe ndigojn apo mirren me rap kjo osht budallakina ma e madhe qe mundet me thon dikush sepse osht njejt si me dasht mi vrra krejt njerzt qe jau konda Portokallin ma shum se Mandarinen.

Pershendetje Unktalija.

Cfare te pelqen ne rep, jo une nuk them se i kisha vra te gjith ata qe degjojne rep por qe kendojne rep, sepse ai qe degjon nuk ka faj i shkreti, mos te vjen mire teksa degjon nje tufe idiotesh duke share e duke perdorur fjal banale, repi nuk eshte gje tjeter veqse nje mbeturine te cilen koha po e le mbrapa.
Per te diture me hollesisht se ceshte repi duhet ditur se ceshte muzika, sepse repi gjoja se hyn ne kategorin e muzikes.
Duke pasur parasysh se muzika eshte ndjenja te cilen e shpreh njeriu me ane te tingujve, nuk e di si mund te jete repi muzike, ndonjeher nuk e di se a recitoje ata apo kendojne, thujse shume te pakte jane ata qe kendojne rep e nuk flasin fjal te ndyta. Edhe shoqeria jone ka filluar te bastardohet, por duhet te kemi kujdes, ti largohemi kesaj muzike idiotesh.

Pershedetje nga une.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Rock'n Roll!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: