Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Tue Apr 15, 2008 12:35 am

Kosovarja

tema titullohet ''ata'' jane.....Shtetet islamike nuk e pranojne shtetin e Kosoves .!

e jo .!!

Shtetet shqiptare islamike nuk e pranaojne shtetin e Kosoves ,duher dalluar gjerat nga keto se eshte nje dallim ne mes.!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Tue Apr 15, 2008 12:50 am

beri shkruajti:
kosovare bash per ket tem biseduam me disa musafir qe kisha dhe desha te them se ne u benem musliman ne i leshum mjekrat me i shkurtuam pantollat ne dryshuam menyren e te falurit en krejt i bem per hir te asaj qe te jemi musliman besnik po me keqardhej dua te them se muslimanizmi ne kosove po del dhe eshte vetem biznes

O beri shqiptarėt nuk kanė asgjė tė pėrbashkėt me shtetet aziatike as nuk e kem ngjyrėn as gjakun dhe asgjė asgjė s'na lidh pos besimin e kemi tė njejtė musliman, besimi i cili tek ne ėshtė mė tolerues nė lidhje me disa vende tek Lindja e Mesme ku edhe vet shtetet atje nė Lindjen e Mesme dallojnė mes tyre pėr shkak se disa vende kanė ec para me qėllim tė caktuar qė i ka lejuar Amerika (dmth janė satelit tė amerikės) kurse disa i ka shtyp dhunshėm qė Lindja e Mesme pėrbrenda tė jetė sa mė gjat e trazuar pėr qėllime shfrytzimi.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Tue Apr 15, 2008 12:54 am

Beton a mund ta spjegosh kete te fundit "kjo do te thote se nuk e njofin Ameriken si shtet e jo Kosoven" une pak e kuptova, por sa kuptova ti don te thuash se Amerika po pret te njihet nga shtetet islamike Razz

Eshte shtet Artificial i mbjellur nga Evoropianet lancelot edhe pse eshte 3 shekuj Very Happy

hahahahah amerika eshte shtet qe 3 shekuj dhe nuk ka nevoj te njihet nga askush, aq me pak nga shtetet islamike, te cilat i mban me armatim, tash se fundi nese ke ndegjuar per 123 milion dollar USA i shiti Arabis Saudite Sistemin ushtarak.

Keta jane ata qe blejn nga Amerika dhe kurre done Amerika jau mere, e armatosi Sadamin ja persi ja mori. Very Happy

Edhe a prish apo nuk prishe pune pse shtetet islamike nuk e njohin Kosoven, une them qe prish shume, se nese Kosova nuk njihet nga ma shum se gjysma e shteteve te Botes, atehere Rusia do fol ne OKB per bisedime te tjera Prishtine-

Vete e thae me nalet Lancelot ktheu lexoje Amerika nuk ka nevoje te njihet nga askusht prandaj edhe OKB eshte vete Amerika.

Beograd, qe kjo do te qonte ne ndonje lufte te re ndermjet Shqiptarve dhe shkieve.
Edhe do ishte mire ju muslimanet te beni nje petecion qe shtetet islamike ta njohin
pavaresin e Kosoves se do vejne punet keq Razz


Lancelot mo ke merak shoku
Me ka ndodhe njeher te besedoje me nje Amerikan intelektual ne ORLANDO te USA ku i bera nje Pyetje i thash te lutem me thuaj kush dhe ē'ka ka Amerika.

Pergjigja ishte shume e shkurt me pak fjal:
Qe te dine ''dikush'' kush dhe ē'ka ka Amerika duhet te studiuar 100 vjet , prandaj ka njeri qe jeton 100 vjet dhe te studijone 100 vjet .???

Mos ke merak Shoku se e dine shume mire se ē'fare bene amerika me serbin.

Me mirkuptim .


Edituar pėr herė tė fundit nga Beton nė Tue Apr 15, 2008 12:57 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Tue Apr 15, 2008 12:56 am

besimi i cili tek ne ėshtė mė tolerues nė lidhje me disa vende tek Lindja e Mesme ku edhe vet shtetet atje nė Lindjen e Mesme dallojnė mes tyre pėr shkak se disa vende ...

Sofra

Plotsishte pajtohem me kete nuk kam ē'fare te shtoje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
fatlum
Anėtar
Anėtar
fatlum

Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJė
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Tue Apr 15, 2008 12:58 am

zeriatdheut shkruajti:
PSE duhet me e ngrit ne piedestal miftiun tuaj ne qa mendon ti ai ka bere qa ka bere asgje hiq duke rejt njerez duke tregu historine e nje kombi te huaj duke vjedh popullin ka ber po ka bere eshte e vertet por cfar ka bere myftyu
o shoki nuk jemi ne turqi e ne arabi mu mar me myfty tu kemi deshmoret tan djemt e liris ata kan bere jo myftyu i juaj ata kan dhan gjithcka per atedhe e myftyu ka genjyer njerzit duke treguar historin e nje krimineli fashist qe idet e tine po sakatojn mbare njerzimin kriminelat ik mor zotni mos u mer me myfty por meru me KOMANDANTIN ADEM JASHARIN E THURNI ATY KEGE E LAVDIJ E KUR TE SHKONI NE XHAMIJA TREGOJU NJERZEVE PER ADEM JASHARIN PER UCK PER DESHMORET JO PER MUHAMEDIN TREGOJU RASTET E DESHMOREVE QA KAN FOL E CFAR AMANETI KAN LAN e SA PER BORBEN SOT ajo shoku ka renjet ne beograd te shlivovica baco ani tung

Per ate se sa ka punue Myftiu i nderum Zoti e shperbleft flasim faktet ndonse se ka pas obligim ligjor dhe as ti e as kush tjeter po te zgjoheni te gjith ne kemb nuk mund ta ndryshoni ket fakt.

E vertet qe nuk jem as turq e as arab po jem Shqiptar Musliman dhe per ket e Falenderoj Zotin.Zoti i shperblef me parajs gjith deshmoret e kombit perkulem para vepres madhore te tyre.Lexo intervisten me Kujdes myftiu Naim Ternava e ka vizitu familjen Jashari kur shumica prej nesh se kemi dit qe egzistojn.Une rrenjet sja di as kujt ku i ka po e verteta eshte etill,edhe nje her po e potencoj.

Per mua eshte i mir dhe e falenderoj qdo njeri,qdo individ qe ka dhan sa do pak per Pavarsin e Shtetit te Kosoves,mua sme intereson nese ai ka qen prift apo myfti mirpo ne ket rast e shoh te arsyshme qe te debatohet edhe per lobusit e pavarsis ne ket rast tek shtetet arabe.

Me duhet edhe nje her te them kthev mrapa dhe lexo intervisten e mos shko me paragjykime vetum pse ke pa qe behet fjal per nje njeri te madh.Shiko thuhet aty fare qart ne Zvicer gjamit perveq sherbimeve fetare,po shfrytzohen edhe per mesimin e gjuhes dhe historis kombetare.

Dhe siq tha edhe sofra me lart ka kohe ende si kemi bere dy muaj qe e shpallem pavarsin do e njohin edhe ato ndonse ka mund me qen me ndryshe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.medvegjaonline.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Tue Apr 15, 2008 1:17 am

Beton shkruajti:
besimi i cili tek ne ėshtė mė tolerues nė lidhje me disa vende tek Lindja e Mesme ku edhe vet shtetet atje nė Lindjen e Mesme dallojnė mes tyre pėr shkak se disa vende ...

Sofra

Plotsishte pajtohem me kete nuk kam ē'fare te shtoje

Po atėhere duhesh edhe tė pajtohesh edhe me kėte se Izraeli psh qe sa kohė lufton pėr t'i mbrojtur trojet e veta dhe nė tė njejtėn kohė mundohet edhe t'i ēlirojė ato .... po kur pat kohė ky popull tė pėrparojė nė arsim.... apo Afganistani ēlirohu nga Bashkimi Sovjetik dhe pushtohu nga njė okupues tjetėr .... kur pat kohė tė arsimohej ?!!!

Harrojm edhe ne shqiptarėt se para disa viteve duhej tė merrte iniciativ rinija studentore e tė pajtonte me mijra gjaqe anekėnd Kosovės.


Mua mė vjen keq se disa nga ata qė ju i cilsoni si flliqėsira para viteve 2000 ndryshe keni folur pėr ta. Por nejse ėshtė vendi ku duhet tė kuvendojm mė ndryshe dhe pakashum tėrthorazi.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Tue Apr 15, 2008 1:26 am

perveq asaj qe dallojne ne mes tyre Sofra dallojn edhe ne shorine e tyre , nuk jane te bashkuar ,urrejne njeri-tjetrin nga kjo del se quhen flliqesira pse mos te jene te bashkuar ku mundesi eshte .??kush eshte fajtor ketu .???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Ani
Anėtar
Anėtar
Ani

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Tue Apr 15, 2008 1:45 am

Euridika:

Arabia Saudite, Kuvajti, Egjipti, Pakistani jane shtete me mike me Ameriken se sa me Rusine. E ke shume gabim nese mendon te kunderten dhe s'kam pse e sqaroj me shume kete.  Ndersa per ate qe the se kosovaret paskan orientim europian dhe ketu arabet qenkan shqetesuar per kete fakt kjo nuk eshte dicka me rendesi, por edhe varet cka kupton me europe. Per bukuri dhe ekonomi me "europe" eshte Dubai dhe Kuala Lumpur se sa Berlini dhe Roma. Wink Insha'allah ke shansin ti vizitosh keto vende dhe do bindesh vete.


Zeriatdheut:
Nuk e bere njehere sefte, qe te mos shajsh. Nejse pasi kam pase shume pune me tetovaret nuk te paragjykoj shume. sa per kuriozitet e njeh Ilir D. , e kam kusheri eshte ne Tetove, mbase keni qene sebashku ne lufte me kete?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Tue Apr 15, 2008 2:47 am

Ani , shtete Islamike kan deklaruar se do t'a pranojne apo jo ne grup shtetin e Kosoves , kjo i ndryshon gjerat sipas mendimit tim ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Nezir Myrta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Nezir Myrta

Male
Numri i postimeve : 660
Age : 106
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Tue Apr 15, 2008 3:40 am

Pėrshėndetje!

Kėtu ose disa nuk kuptojnė asgjė asgjė (dy herė), ose injorojnė tė vėrteten qėllimisht! E dij mesiguri se tė gjithė kėta bashkbisedues kėtu e dinė tė vėrteten, po nuk e thonė - e pse? Sepse mos tė iu kundėrvehen fesė. Kjo nuk ėshtė drejtėsi as vėrtetėsi, se Drejtėsia, E Vėrteta janė vet Perėndia! Unė jam vet shqiptar musliman, e mu pėr atė edhe shprehu revoltėn, qė duhet thėnė haptazi secili shqiptar!

Kurrė nuk kam pritė qė shtetet ma tė largėta tė botės: Japonia, Australia etj. ta njohin Kosovėn para shteteve qė gjithmonė, si historikisht, si fetarisht janė tė afėrta me shqiptarėt, sepse pjesa dermuese shqiptare ballkanike janė tė besimit islam! Unė nuk pres qė armiqtė ta njohin Kosovėn, sepse armiqtė na luftuan, na shkatrruan, na terrorizuan, na masakruan deri nė gjenocid e apartėhejd e katastrofa humanitare (ndjekje tė dhunshme tej kufirit) afro 1 milion shqiptarė!

Unė nuk pres nė kėtė moment tė me ndihmoj a tė mė njohė dikush tjetėr, parase tė mė njihni ju si vllazėr shqiptarė - e po mė njohu dikush tjetėr para juve kėtu - atėherė ēfarė jam unė pėr Juve? Asgjė! Pėrdorne pak logjikėn, e mėsoni ta thuani tė vėrteten, sepse vetėm e vėrteta ėshtė Perėndia!

E kur nuk e thua tėvėrteten, ti nuk e beson as Perėndinė!

Nėse e kam unė njė tė metė e nuk ma thuani haptazi, unė do tė lėngoj gjithmonė - por duhet tė ma thuani saktėsisht, qė unė tė ēlirohem, tė kuptoj realitetin, se me dredha nuk shkon askund veē nė udhė pakrye! Nėse nuk ma thoni tė vėrteten, Ju nuk mė doni, as nuk mendoni mirė pėr mua personalisht!

Na e dijmė kush ėshtė e ēfarė janė Dubai, Bejruti, Amani, Kairo, Aleksandria... tė gjitha i dij, e nuk ka nėvojė tė na referoj dikush se a janė europė a ma europė, e dij si janė e ēfarė bėhet krejt atje - po e vėrteta ėshtė ndryshe pėr Kosovėn, e PĖR KOSOVĖN SHTET NUK VENDOSI AS QEVERIA AS POLITIKAJT KOSOVARĖ, as ekipi i unitetit - por vendosi GJAKU I DERDHUR PĖR LIRINĖ TONĖ, ku u vua drejtėsia nė peshojė politike botėrore dhe ushtarake botėrore NATO dhe superfuqia botėrore USA, mbajti premtimin e dhėnė, qė nga 1982, kur Bushi i Parė ishte nė Kosovė e tha: ''Kosova ėshtė vijė e kuqe, qė nuk kalohet''!

Pėr kėtė tė mos na njohin shtetet islamike? Mund tė bėjnė ato ma shumė se Amerika pėr Kosovėn, kur as nuk duan ta njohin pavarėsinė e njė Kosove, tė nxierrur tė larė nė gjak si nga kthetrat e kuēedrave ruso-serve?

Ēka ka tė bėjė politika kosovare me pavarėsinė e Kosovės? Asgjė, bash asgjė! Ajo politikė ėshtė veē e dirigjuar, krejt ēfarė thanė e thonė fuqitė! Kosova me gjakun e derdhur, me masakrimet, me popullin viktimė e gjallė shtetterrori serv-rus - Kosova ėshtė ajo qė shpalli pavarėsinė (politikajt ishin e janė vrima kavalli tė politikės sė fuqive, qė thonė ZĖRIN E KOSOVĖS!

E pse mos tė njihet Kosova shtet, nga vendet islamike?

E tash pse Amerika pėrkrahu njė tė drejtė historike shqiptare, pėr Kosovėn, ashtu sikur edhe pėr Shqipėrinė (1912) Vilsoni (e qė pastaj vet shqiptarėt nuk ishin nė gjendje ta mbrojnė pavarėsinė, po iu moren tek hunda, ndėrsy tokat shqiptare: vILajeti i Shkupit, Ohri, Pollogu, Shen Naumi, Kosova, Lugina e Preshevės, Malcia e Mbishkodres... veē nga tradhėtitė e Parive tona, shit e blej, ben pazar me tokat tona, pėr kolltuqe e prestigje botėrore, pėr kapital e sherbime tė huaja - mbeti veē njė trung shqiptar - Shqipėria - as njė e treta e shqiptarėve e tokave shqiptare ballkanike!!! Prej mbi 110 mijė km2 toka shqiptare, sot as 40 mijė km2 nuk janė nxierr, copa-copa si nga dhėmėt e kuēedrave...(Shqipėri e Kosovė)Kjo ėshtė e vėrteta!

Arsyet pse na revoltojnė janė shumė, po veē disa:

1. Ma shumė se gjysma e atyre shteteve arabe, i themeluan shqiptarėt tanė, iu mėsuan udhėheqjet e civilizimet edhe historitė dhe i nxorren nga ato katrahuar primitive nė dritė!
E ata me dalė krah armiqve tanė?

2. Pjesa dermuese shqiptare nė Ballkan dihet se janė shqiptarė musliman, pra edhe feja i lidhė me neve! E ata me dalė krah armiqve tanė?

3. Kjo Shqipėria jonė antare e samitit tė tyre...

Pres tė mė njihni Ju, se jo politika serve e ruse!!!

***
e sa pėr dėmin qė na shkakton mosnjohja e vendeve islamike, ai ėshtė krejt dėm i vogėl, se nuk ēon aspak peshė nė tė ardhmen e Kosovės. Pėr 15 vitet e kaluara u njohten dhetra shtete tė reja, po si Kosova edhe sot prosperojnė. E ato qė i zinė dreqi i brėndshem, e nuk e lanė veten me pa dritė, e vėrbojnė shoqishoin - nuk iu ka kush faj. Shtėpinė mbaje vet!

Pas 15 qershorit, 08. skadon afati i OKB-sė, UNMIK-ut nė Kosovė, Kosova mbetet ēėshtje europiane EULEX, veē kėto shtete qė e njohten - edhe pėr 1000 vjet janė me Kosovėn dhe nuk e pshtynė, ēka e lėpinė - se janė garanti!

Kosova do tė hynė nė BE e3 shpejt edhe me ulse origjinale nė OKB - 100%, e mos u mėrzitni aspak. Po ēėshtja jonė ėshtė Kosova Lindore, pėr ta nxierrė nga kthetrat serve, e makedhoninė illire, e Arbaninė (Ēamerinė), e Malcinė e Mbishkodres - se puna e Kosovės mori fund!

Sa pėr veriun kosovar, mos u mėrzitni aspak, se mu pėr atė edhe ėshtė harta e Kosovės nė Flamurin Shtetėror dhe ata kufinj janė vdekshem tė paprekshėm (deadly). Le tė hakerohen sa tė donė servėt e Kosovės, se vie njė ditė ku do tė ulin bishtin nėn shtetin juridik sovran - Kosova! Po nėse 5% luajnė me 95%, atėherė u mbytshin n'ujė tė zi! Pse siellni propaganda tė huaja kėtu?

Flitet pėr ndihmat ruse nė Mitrovicė e enkllava serve, a janė ushqime a plumba e barot (ata e dinė e s'ka shumė rėndėsi)
edhe zgjedhjet serve, ndoshta edhe i lanė nė Kosovė, as ajo s'ka shumė rėndėsi... edhe me pika kufitare, e me irjm, mund tė lozin kuteklicat e fundit- as kjo s'ka rėndėsi - sepse Kosova ka kufinjtė e vet vdekshmėrisht tė paprekshėm - e brėnda tyre mund tė zihet njėherė e njė kohė, ēfaėrdo loje (si brėnda kazermės ushtarake pėr ushtarėt)!

Politika kosovare nuk ka lidhje me asnjė arsye tė mosnjohjes se saj - por ka lidhje me gjithė botėn progresive e demokratike - KOSOVA ME GJUHĖN GJAKUN E HISTORINĖ E SAJ!

(Dilni pakėz nga vetvetja e shihne veten, ndijeni veten ēka mendoni e thoni...Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Tue Apr 15, 2008 4:29 am

Sofra nuk jam takor vlla kur thua se palestinezet bejn luft liridashese jo vella i dashun lufta per liri behet ndryshe e jo me kallash mes fmijeve me gjut perpjete nuk eshte lufta ajo nuk eshte lufte mbathish me dinamit fmijun e me ec sheik po vella luft clirimtare bejn CECENET ATA JAN LIRIDASHES e JO MULLA OMART E AVGANISTANIT populli avganistanit e beri luftn ngase e kishte SHBA mbrapa edhe kete mos e haro por sot ja cfar bej ne AVGANISTAN A LUFT CLIRIMTARE T DUKET A e gjith bota kan shkuar me e ndimu ata qesin pushk mas tyne rij pash zotin mos i quaj luftra clirimtar por luft kriminelash rugaqesh e ndytsyrash kjo eshte dhe sa per arabi etjer arab kure sduam ,e na njoft se njiher na e prene jelekun e shkurt nuk e presin ma jo SHOKU ENVER KA THAN NJE FJALE NJE HER ISHIN KOHRA TA KALUARA ATU KUR DIKUSH U TALLTE ME FOTIFIKATAT TONA TANI KOHA KA NDRYSHUAR i DASHUR SOFRA SHQIPTARIN KURE ME NUK DOTE lejoj qe jelekun me ja pre shtrebet jo oO TE GJAL MI DHE E ME NDER O TE vdekur e e me nder
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Tue Apr 15, 2008 5:38 am

Beton shkruajti:
perveq asaj qe dallojne ne mes tyre Sofra dallojn edhe ne shorine e tyre , nuk jane te bashkuar ,urrejne njeri-tjetrin nga kjo del se quhen flliqesira pse mos te jene te bashkuar ku mundesi eshte .??kush eshte fajtor ketu .???

Fajtorin ta kam cek disa here Beton por nuk e di se pėrse nuk futesh nė thelb tė temės.

Po pajtohem se ata janė fėlliqėsira por pėrse shkojnė Amerikanėt tek flliqėsirat ? A mos ju dhimben fėlliqėsirat amerikanėve apo shkojnė pėr interes tė vetin atje.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Tue Apr 15, 2008 5:59 am

zeriatdheut shkruajti:
Sofra nuk jam takor vlla kur thua se palestinezet bejn luft liridashese jo vella i dashun lufta per liri behet ndryshe e jo me kallash mes fmijeve me gjut perpjete nuk eshte lufta ajo nuk eshte lufte mbathish me dinamit fmijun e me ec sheik po vella luft clirimtare bejn CECENET ATA JAN LIRIDASHES e JO MULLA OMART E AVGANISTANIT populli avganistanit e beri luftn ngase e kishte SHBA mbrapa edhe kete mos e haro por sot ja cfar bej ne AVGANISTAN A LUFT CLIRIMTARE T DUKET A e gjith bota kan shkuar me e ndimu ata qesin pushk mas tyne rij pash zotin mos i quaj luftra clirimtar por luft kriminelash rugaqesh e ndytsyrash kjo eshte dhe sa per arabi etjer arab kure sduam ,e na njoft se njiher na e prene jelekun e shkurt nuk e presin ma jo SHOKU ENVER KA THAN NJE FJALE NJE HER ISHIN KOHRA TA KALUARA ATU KUR DIKUSH U TALLTE ME FOTIFIKATAT TONA TANI KOHA KA NDRYSHUAR i DASHUR SOFRA SHQIPTARIN KURE ME NUK DOTE lejoj qe jelekun me ja pre shtrebet jo oO TE GJAL MI DHE E ME NDER O TE vdekur e e me nder

Po unė zėri i atdheut tė tėrhjeka nga kėtu qė tė flasim tek tema pėr Lindjen e Mesme atje tė kam shkruar mė gjersisht.

Tė kam pėrmend luftėn me Izraelit dhe Palestinės qė duhet shikuar nga viti 1948 e jo vetėm kėto vitet e fundit. Nėse Palestinezėt janė fėlliqėsira atėhere ē'janė Izraelitėt ?!!!

Vėlla zėri i atdheut qė i pėrmend ata fėmijėt me dinamit rreth trupit shiko si i kanė shkatrruar lagjet e palestinezve izraelitėt....

Mos folni nga urrejtja, por folni me arsye.pierres de gazales pierre de gaza
-Wahrheit Palästina - Gercekler Filistin - Truth Palästina-

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Wed Apr 16, 2008 12:24 am

O sofra po lej o bure keto foto palestineze mos u ben me mbajt njeren ane
pse pra nuk i nxjer edhe fotot e izrelianve qe maskrohen na jihadistet muahamedan po kjo nuk eshte vetem me than se ja qa u bejn palestinezeve se ata jan te perqar askush nuk u ka faj o sofra po te jemi realist se edhe izraelitet qe cdo dit vriten nga njerzit bomba te palestines dhe mos haro se JASER ARAFATI ishte miku ma i madh i TITOS DHE KETE NUK DUHET TA HAROJM NE SE GJITHMON KAN QEN KUNDER NESHA ATA sofra folni realisht
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Wed Apr 16, 2008 3:04 am

Realisht po flas zėri i atdheut se Izraeli nuk po i respekton kufijt e vitit 1948 ...shiko kėtė link nėse e kupton.


http://www.passia.org/images/pal_facts_MAPS/WallWeb/index.htm

edhe kėte shikoje radhazi qė nga viti 1878 e deri maj 2006 kur tė hapet linku kliko nė secilėn hartė do tė kuptosh se si ėshtė zgjeruar Izraeli.

http://www.passia.org/palestine_facts/MAPS/0_pal_facts_MAPS.htm#ptop

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
E_Bukura

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 31
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Thu Apr 17, 2008 11:00 pm

Me sa di une, Kosova si shtet eshte njohur nga 5 shtete te Koferences Islamike,nga gjithse sa ka 57. Gjithashtu m'duket qe OIC, e perkrahin shtetin e Kosoves, dhe ne nje deklarat kjo Organizat i ka motivuar shtetet qe individualisht ta njohin shtetin e Kosoves. Mos keni prit qe ta njohin te gjithe qe ne fillim? As qe mund te vije ne shprehje kjo.Dikush mund te thote pse?,kur e din qe jemimbi 90 % e popullit musliman. Por edhe ata ( OIC), e din se sa jemi musliman te vertete, prandaj sillen ne kete menyre. Ato shtet qe e kan pranuar dhe qe do ta pranojne, nuk e bejn kete qe jemi musliman, por per dicka tjeter me te vlefshem...Por fundja e fundit edhe mos ta pranojne te gjithe, s'ka rendesi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Wed Apr 30, 2008 12:16 am

Isha ne hamendje t'a postoj kete shkrim ne kete teme apo tek "Kombi apo Feja" por perfundimisht mendova qe ne kete faqe pershtatet me shume.

Me beri shume pershtypje sot , tek e lexova dhe mendova qe do te ishte mire ta lexoni edhe ju

(marr nga "Koha Ditore")

"Islamikėt dhe pavarėsia e Kosoves
Vetėm pak ditė mė parė, gjatė njė tubimi pėr ditėlindjen e Profetit Muhamed, kreu I komunitetit Mysliman ShqiptarmSelim Muēa, e konsideroi si mjaft tė rėndeėsishėm vitin ku kemi hyrė,qė na dhuroi pavarėsinė e Kosovės.Vetėm pak ditė mė parė, Konferenca e Vendeve Islamikenuk pranoi ta njohė nė bllok kėtė pavarėsi, duke zhgėnjyer optimistėt qė besonin nė pranimin nė bllok prej saj.Ndėrkohė, ne duam tė nxisim reflektimin nė gjirin e disa predikuesve “myslimanve shqiptarė”, qė egzaltojnė interesin islamik, apo kombin islamik si njė tė tėrė.A duhet tė bėhet zgjedhja e interesit kombėtar pėrpara atij panislamik?Si orientohen ata, nė rast ngjarjesh tė caktuara?Ēfarė I pėrcakton qėndrimet e e tyre , mė sė pari, ndaj krizave nė botė, ndaj konflikteve apo ndaj trendėve tė politikes botėrore dhe a duhet tė ndryshojnė dicka??Qenia myslimanė apo qenia shqiptare e tyre?Pėr shembull,ē'qėndrim duhet mbajtur tash e tutje ndajrolit tė atyre qė ishin sponsorėt kryesor tė pavarėsisė sė Kosovės?Ēfarė qėndrimi duhet mbajtur ? Po si duhen shikuar tani vendet e Konferences Islamike,regjime teokratike pėrgjithėsisht, hiq Turqinė, qė e injoruan pavarėsinė e Kosoves me shumicė myslimane?Kėto janė dilemma jot ė thjeshta , por para se tė merremi me rastin konkret, le tė bėjmė njėlloj parashtrimi tė dukurive qė kanė formėsuar botėkuptimin e kėtyre lloj predikuesish.Dhe qė duhen pasur parasyshė pėr tė arritur nė gjykime shtresuese.Apo pėr reflektime tė tjera.

Disa dukuri problematike
Shumica e klerit tonė mysliman ėshtė formuar nė njė mungesė tė plotė vėmendjeje, indiferencė, nė vende myslimane tė orientimit radikal panislamik.Disa prej tyre janė brumosur nė kėto shkolla me njė botėkuptim te caktuar, qė u ka zbehur deri diku qenien shqiptare , siē duket nė forume tė caktuara nė internet, apo nė ngjarj tė vecanta tė verifikuara nė vend.Sikur tė mos mjaftonte ky fluks qė iku prej vendit, e tė kthyer me tru tjetėr, vecanėrisht pas hyrjes sė vendit tone nė Konferencen Islamike , falė hapjes sė dyerve,nė vend pati dhe njė dukuri tjetėr.Nė gjithė territorin u vendosėn fondacione tė ndryshme , drejtuar nga individ tė huaj, disa prej tė cilėve nė mbulesėn e mėshires, kan pasur dhe funksione tjeram sic dhe u zbulua pas 11 Shtatorit, kur njėlloj vepre spastruese e autoriteteve tona tė sigurisė, tė udhėhequra nga amerikanėt, qartėsoi shumė gjėra.

Kjo mungesė largpamėsie e fillimviteve ’90, krijoi njėlloj konfliktualiteti shtesė nė gjirin e myslimanėve.Ai ėshtė reflektuar nė pėrpjekjet pėr tė vendosur kontrollin mbi drejtimi administrative tė Komunitetit dhe pėr pasojė nė kontrollin e burimeve tė financimit,pronat etj.Diku konflikti ėshtė shfaqur nė beteja tė vogla banale pėr kontrollin e xhamive nė fshatra apo qytete tė caktuara.
Sot tė jesh hoxhė ėshtė edhe profesion,d.m.th. tė punosh, tė paguhesh dhe tė mbash familjen.Por jo vetėm.Individė tė caktuar, me njė artikulim tė spikatur , kan inkurajuar jo aq pak sa tq injorohen, qėndrime tė ashpra tė grigjes qė drejtojnė, ndaj feve tė tjera, simboleve tė tyre, apo edhe njėlloj antiamerikanizmi,sic ėshtė dukur nė emisione tė ndryshme, pra dhe publikisht.Tėrheqja apolargimi I kėtyre fondacionevee ka zbehur kėtė lloj protagonizmi, por puna e hershme, apo punė qė nuk duken faqeza, mund tė kenė lėnė gjurmė tė pashlyeshme nė ndėrgjegjen e individėve tė caktuar.
Politikat banale tė ndjekura nga dy partitė kryesore nė pushtet, mungesa e standardeve unike nė kthimin e pronave, madje lakmia dhe babėzia e zyrtarėve tė caktuar shqiptarė ndaj pronave tė shumta tė komuniteteve fetare, kanė prodhuar frustrim. Nuk ėshtė kuptuar dhe nuk ėshtė dashur tė kuptohet sesa e rėndėsishme ėshtė pavarėsia financiare e komuniteteve fetare. Sot ka njėlloj qetėsie, por studimi I kėtyre dukurive ėshtė mė dritėsjllės sesa injorimi I tyre.

Pasojat e dukurive tė tilla
Kontradikta kryesore nė gjirin e bashkėsive fetare nė kohėra tė ndryshme nė vendin tonė ka qenė ajo midis interesit kombėtar dhe atij panortodoks apopanislamik.Lėvizjet e fillimshekullit tė 20 me Fan Nolin nė krye, apo hoxhollarė atdhetarė si Hafiz Ali Korēa,Vehbi Dibra etj.,kanė synuar nė mėnyrė largpamėse tė shkėpusin bahskėsite fetare shqiptare nga ndikimet globale islamike dhe ortodokse me frymėzim rajonal, kryesisht grek, por situate nuk ka qenė gjithnjė lineare.Pas viteve 90-ta , mungesa e kuadrit fetar ortodoks, njėlloj mungese vizioni dhe pėrkulshmėria e autoriteteve tona, bėnė qė komunitetet tona tė rikrijuara sic u tha mė sipėr , tė bien nė ndikime tė huaja.Dhe pyetja shtrohet sėrish nė ngjarje tė rėndėsishme:cili interesa duhet tė mbizotėroj ?Sepse shumė prej kėtyre individėve mbrojnė interpretimin se myslimanėt janė njė komb, mė gjithė thėnjet e Kuranit pėr popujt e ndryshėm.
Pa hyrė nė diskutime teologjike tė thella, pavarėsimi I Kosoves duhet tė vendos ama nė pikėpyetje keto figura qė ndihen tė lidhura me shkollen qė kanė bėrė apo me predikues globalė musliman tė linjės sė ashpėr.
Pse vendet Islamike , me pėrjashtim tė Turqise , nuk e njohen menjėhere pavarėsimin e Kosoves?Nėse nė njėren anė, ky ishtė njė lajm I mirė qė zhvleftėsonte pretendimet e serbėve apo kundėrshtarve evropian tė pavarėsisė qė paralajmėronin pėr rrezikun e njė shteti islamik nė zemėr tė Evropes,nga ana tjeter ishte lajm I keqIshte lajm I keq, sa I takon stabilizimit tė Kosoves.Sa mė shumė vende ta njihnin Kosoves dhe sa mė shpejt ta bėnin atė, aq mė shpejt hapej rruga e anėtarėsimit tė sajnė OKB dhe ndėrtimi I institucioneve tė saj, tranzicioni I pushteteve nga UNMIK, tek tė zgjedhurit kosovarė etj.

Por, mbi tė gjitha, ishte njė lajm qė tregoi se kėto vende teokratike , pra ku qeverisin regjime fetare, vendosėn interesin e tyre kombėtar mbi atė panislamik.Nuk e njohen pavarėsinė e Kosoves me shumicė myslimane, pėr shkak se kėto vende janė antiamerikane dhe se sponsoret kryesor tė kesaj pavaresie janė amerikanėt.Nuk pranuan pra tė benin njė gjė qė, sipas tyre, favorizonte amerikanėt nė rrafsh global.Pa folur pėr atė se disa prej kėtyre vendeve kishin dhe kanė raporte tė privilegjuara me Sėrbinė dhe ish-Jugosllavinė e dikurshme , prej tė ciles kanė marr dhe armė kohet e fundit. Mund tė kenė probleme tė ngjashme nė territoret e tyre.E pra, kėto vende islamike tė linjės sė ashpėr, vendosen interesin e tyre kombėtar mbi interesin fetar,panislamik, qė duhej t’I detyronte tė njihnin pavarėsinė e Kosoves, menjėherė ashtu sic besonin shumė optimist.
Nė kėto kushte, ē’domethėnė pėr njė “islamik shqiptar” tė llinjes sė ashpėr tė jetė antiamerikan, pasi qė amerikanėt janė nė konflikt me ndonjė klikė a regjim mysliman?Tė zgjedhėsh midis qenies kombėtar, qė I thotė t’I dojė amerikanėt qė janė aleatėt tanė kryesorė, qė po forcojnė kombin tonė nė Ballkan?Apo tė zgjedhė panislamizmin dhe vendet qė nuk njohėn Kosoven qė I sugjeron tė urrejė ata?"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhavo_
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
xhavo_

Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Wed Apr 30, 2008 12:48 am

Arabet nuk kanė shtet pėr veti, atėhere s'mund te pritet qe as ta njohin Kosovėn menjehere. Mirė dihet se shumica e pushteteve arabe janė me teper nacionaliste sesa panislame. D.m.th me teper i shohin interesat e tyre sesa te "botės muslimane" (ta quajm). Njė prej arsyeve tjera ėshtė edhe sepse arabėt nuk kanė qenė te kyēur 
drejtpėrdrejt nė ēėshtjen e Kosovės, prandaj edhe nuk e kanė ēėshtje primare.

Unė shpresoj qe do ta njohin, por ka rezerva te te gjitha natyrave. Fajet i kanė edhe politikanėt e Kosovės te cilat fare pak kanė lobuar nė ato vende, por edhe nese kanė lobuar e kanė bėrė nė mėnyrė paradoksale 
dhe me 100 palė frikė se ēka po na quan tash Serbia. Duhet te pėrfundojė 
epoka e te ndikuarit te politikes shqiptare nga propagandat e fėlliqta sllave.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
Mysafir

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Wed Apr 30, 2008 7:58 am

nuk esht me rendesi se cili Shtet e pranon Kosoven si Republik apo nuk e pranon kryesorja esht qe jemi Shtet tash e me von te gjitha kan me pranu por nje esht qe ne si Shtet qe e kemi Kosoven duhet ta dijm se si ta mbajm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Thu May 01, 2008 3:27 am

xhavo_ shkruajti:
Fajet i kanė edhe politikanėt e Kosovės te cilat fare pak kanė lobuar nė ato vende, por edhe nese kanė lobuar e kanė bėrė nė mėnyrė paradoksale
dhe me 100 palė frikė se ēka po na quan tash Serbia. Duhet te pėrfundojė
epoka e te ndikuarit te politikes shqiptare nga propagandat e fėlliqta sllave.

,,,problemi ishte se ndikohej opinioni nderkombetar ,propaganda e Serbise se gjoja shqiptaret po bejne lufte ne emer te Islamizmit, ka mund te shkaktoj edhe rrenosjen e qeshtjes shqiptare..andaj eshte dashte nje kujdes i vecant ne kete drejtim dhe nje qartesim se per cfar po luftohet ne Kosove :

Per liri dhe te drejta njerzore

nuk eshte shume befasues qendrimi i shteteve Islamike duke pas parasyshe politikat globale
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Thu May 01, 2008 3:41 am

Per interes Kalmi rei e Zviceres para disa diteve vendosi qe te vnoje (shamin) ne Iran pse mos ta bene nje gje te till qe e ka per detyre dhe te kete nje pergjithesi per detyren qe ka marre mbi vete.!
Pse mos ta bjen edhe politikanet e Kosoves per detyren qe kan mare te ken pergjithesi per ate detyre te vizitoin keta shtete politikishte mendoje se e pranojne shtetet islamike shtetin e Kosoves si Shtet,por shume ata qe kane per detyre te kryne ca gjera spo kan vullnet edhe per disa dite ''si pushime te vizitojn keta shtete islamike'' ,qe te ndjekin politiken e tyre se per ē'fare me te vertet mendojn per Shtetin e Kosoves.

Deri me tani ka patur politikan tane qe i ka vizituar kete shtete.!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
fatlum
Anėtar
Anėtar
fatlum

Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJė
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Wed May 07, 2008 3:56 pm

Kėt shkrim e solla pėr ata qė kan shkru mė lart se Myftiu dhe BI skan punu asgjė pėr Shqiptari,ky ėshtė vetum njė kontribut i vogėl pėr vllezrit dhe motrat tona shqiptarė nė Gėrdec.


RTK-Live

Myftiu i Kosovės Naim Tėrnava vizitoi Gėrdecin

Myftiu i Kosovės, Naim Tėrnava, vizitoi sot Gėrdecin, ku u njoh nga afėr me dėmet dhe pasojat nė kėtė rajon nga shpėrthimi i paradokohshėm. Ai ėshtė pritur edhe nga Kryetari i Bashkisė sė Vorės, Fiqri Ismaili, tė cilit i dorėzoi mjete financiare tė tubuara nga xhemati i Kosovės pėr ndihmė tė prekurve nga shpėrthim i Gėrdecit. Nė aksionin pėr ndihmė Gėdecit, tė organizuar nga BIK, janė tubuar 54 mijė euro dhe 10 mijė e 400 franga zvicerane.

Myftiu i Kosovės, Mr. Naim Tėrnava ka qėndruar sot pėr vizitė nė Gėrdec tė Shqipėrisė, ku ėshtė njoftuar nga afėr mė dėmet dhe pasojat qė pėsoj ky rajon nga shpėrthimi i paradokohshėm nė depotė e municioneve

Me kėtė rast Myftiu Mr. Naim Tėrnava ėshtė pritur edhe nga Kryetari i Bashkisė sė Vorės, Fiqri Ismaili, tė cilit ia dorėzoi mjetet financiare tė tubuara nga xhemati i Kosovės pėr ndihmė tė prekurve nga shpėrthim i Gėrdecit.
Nė aksionin pėr ndihmė Gėrdecit, tė organizuar nga Bashkėsia Islame e Kosovės, janė tubuar 54 mijė euro dhe 10 mijė e 400 franga zvicerane, mjete kėto tė cilat tashmė iu janė dorėzuar autoritete tė Vorės.
Myftiu Tėrnava, ndihėm e xhemit tė Kosovės e ka cilėsuar si njė detyrim pėr vėllezėrit qė pėsuan nga shpėrthim nė Gėrdec, njofton Zyra pėr informim pranė BIK.

E sa i perket temes me duhet ta cek se nje pjes te fajit e kem vet na si popull shqiptar,pastaj politikat anti shqiptare sllavoserbo ruse,mirpo me kohe Kosoven do e njohin edhe kto shtete Arabe e qe jan ne numer te konsiderushem vetum se edhe lobim duhet te ket.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.medvegjaonline.com
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Wed May 07, 2008 5:01 pm

Njerez ju lutem, kuptojeni njehere e mire se problemi i Kosoves nuk eshte se a e njohin kaq shtete a jo. Jo kjo s'ka fare te beje me problemin e Kosoves. Sepse njohja nderkombetare nuk eshte shkopi magjik i shtetesise. Njohja nderkombetare eshte e suksesshme vetem nese pavaresohesh dhe e shtrin sovranitetin tend ne territorin tend ngjashem si Lituania (e cila me pas u njoh shume shpejt).

Edhe Bosnja edhe Kroacia u paten ngutur ta shpallnin pavaresine pa e pasur kontrollin faktik te territorit, dhe si rrjedhoje desh u copetuan nga Serbia. Bile njera eshte e copetuar ne dysh: Bosnja Hercegovina ka perbrenda entitetin shteteror Republika Srpska. Nderkaq, kesaj mynxyre i iku me mjehesteri Kroacia. Mynxyra qe desh e gelltiti kete vend ishte Republika e Krajines.
Iu deshen kroateve pese vjet lufte e gjak per ta pavaresuar vendin plotesisht dhe per ta vendosur sovranitetin.

Kosova e ka shpallur 'pavaresine' e pa e pasur fare kontrollin mbi tokes e saj. Dikush mund te thote: e ka pasur. Mire ku e shihni ju ate? Mos e shihni ne 30% qe e kontrollon Serbia drejtepedrejte ose terthorazi? Ose mos e shihni te 70% tjeter qe e kontrollon UNMIK - u?

Kosova e ka humbur davane ne kete kontekst, dhe meqe nuk ka kontroll te vetin mbi token e saj do te behet Republike e Bananes.

Mbahu Kosove! Po na njeh Republika e Nauruse - 'shteti me i fuqishem boteror'. C'na duhen te tjerat. Viva Nauruja!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   Wed May 07, 2008 5:15 pm

Shtet Islamike nuke njofin sepse duhet patur njė angazhim mė tė madh me kto shtete dhe duhet patur njerz tė aftė qė dijn tė bisedojn me ktzo shtete dhe tė jen njerė qė enjofin mė mir Fen Islame e jo tė dėrgohen njerzė qė nuk e din edhe as njė dov apo nuk din edhe nji te vetmen gerėm tė Kuranit mendoj unė po do ishte mė mir qė tė dėrgohej njė njeri qė e njef mir gjuhen Arabe dhe tė komunikoj me ta nė mnyr direkte (e pėr fat kemi sod boll tė till por qė as kush nuk i pyet fare dhe as nuk konsultohet me ta )e jo tėrthorazi dhe me njer tė pa aft qė mė teper kan sinimin personal se sa at Kombtarė
Si dhe pajtohem edhe me mendimin e Lobotenit ku e cek boll mir se cili asht problemi ma i madh .

Kosova e ka shpallur 'pavaresine' e pa e pasur fare kontrollin mbi tokes e saj. Dikush mund te thote: e ka pasur. Mire ku e shihni ju ate? Mos e shihni ne 30% qe e kontrollon Serbia drejtepedrejte ose terthorazi? Ose mos e shihni te 70% tjeter qe e kontrollon UNMIK - u?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rroni
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

MesazhTitulli: pse-shtetet-islamike nuk e pranojn shtetin e kosovės   Fri May 09, 2008 2:25 pm

po ne ket tem eshte nje problem bukur i madh pasi qe shtetet e bashkuara arabe dhe disa shtete tjera islamike e shofin ket se Amerika me shum po don ta sensibilizoj boten se nuk jan kunder ndoni vendi me fe islame e atyre po i pengon pse kundershtari i tyre po e ndihmon kaq shum nje vend si Kosova me me shum se 90% musliman e ata si kunderpergjigjje po e vonojn njoften e kosoves shtet , po besoj se shpejt do na njofin .
Po si do qe te jet ne duhet te forcohemi shum nga dija dhe pushka se pasha besen kemi armiq shum.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pse shtetet islamike nuk e pranojnė shtetin e Kosovės?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: