Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 A eshte gabim te jesh i sinqert?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
gjakushi
V.I.P
V.I.P
gjakushi

Numri i postimeve : 841
Registration date : 26/03/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptySat Apr 19, 2008 4:45 pm

morena shkruajti:
Une mendoj qe eshte gje e mire ..por disa e marin per dobesi siqeritetin ..

po a shpėrblehet se ?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
**Embelsira**
Hero anėtar
Hero anėtar
**Embelsira**

Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 30
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptySat Apr 19, 2008 4:58 pm

gjakushi shkruajti:
**Embelsira** shkruajti:
Une mendoje qe eshte nje vyrtyt i mir per ata ata qe e posedojen ,por jo ta aplikojne ne te gjtha rastet :shembulle me njerzit e panjohur te jen te sinqerte 100%,(perveq nese keni ndonje rast te veqant qe zemra jua thot se duhet te jeni e sinqert me te)spese mund qe te te keqperdoret sinqeriteti juaj i tepert.

Tė tė them se jam duke ngrėnė njė ėmbėlirė e nuk tė kuptova dot se ēka the!

Ok pra mbaro nje her me embelsire e pastaj lexo .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptySat Apr 19, 2008 7:38 pm

Te nderuar forumist tema eshte A eshte gabim te jesh i sinqert nuk eshte teme per poezi , chit chat mbahuni temes ju lutemi , e ka me lehet edhe Stafi .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
loredana
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
loredana

Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyThu Apr 24, 2008 9:08 pm

jo nuk asht gabim me kan i sinqert. gabim asht aj se ta keqperdor sinqeritetin.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyMon Apr 28, 2008 2:40 am

Per mendimin tim, nuk eshte gabim t'jesh i/e sinqert, te paketen na bene t'jemi me origjinal ... !!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyWed May 07, 2008 12:34 am

Nuk eshte gabim te jesh i/e sinqert ,eshte gabim te jesh shume i/e qilter ..sepse jo gjithkush e meriton sinqeritetin tuaj .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lanetja
Fillestar/e
Fillestar/e
Lanetja

Female
Numri i postimeve : 65
Vendi : Ne Hapesire ku nuk me gjen njeri!!!!
Profesioni/Hobi : Studentin
Registration date : 23/04/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyWed May 07, 2008 10:12 am

Sinqeriteti eshte karakteri i njeriut besoj se xhdo njeri duhet te jete i sinqerte varet nga njerzit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyWed May 07, 2008 11:49 am

Lanetja shkruajti:
Sinqeriteti eshte karakteri i njeriut besoj se xhdo njeri duhet te jete i sinqerte varet nga njerzit
Lanetja, nuk eshte e thene se vetem sinqeriteti tregon karakterin e cdo njeriut, por edhe mos sinqeriteti e tregon nje karakter tjeter, e keshtu... !

Shume mire e ka thene Euridika, se jo gjithe kush e meriton sinqeritetin tone, sepse mund te perfitoj nga sinqeriteti yne, e pse jo dhe ta keq perdore ate. Keshtu qe nuk ja vlen te jesh i/e sinqerte me cdo kend ... !!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyThu May 08, 2008 12:18 am

pėr mendimin timė ėshtė shum mirė tė jesh i/e sinqert
vetėm kėshtu mund tė krijosh miqesi dhe ēdo gjė te bukur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyThu May 08, 2008 1:24 am

Une personlishte nuk mendoj se eshte gabim te jesh i sinqeret,ata qe thojen qe te kuptonj me sinqeritet pa e treguar sjelljen e sinqert jane genjeshtar/e ,ketu m'varet edhe interesi i sinqeritetit te tyre qe ta bejen rrafsh per te arritur diēka.
Per te qen i sinqert duhet te njihet njeriu per nje kohe te gjate jo vetem me fjal por edhe me vepra,eshte e vjerter kjo fjal me shekuj ka kaluar ne brezat tone ''fjala sinqeritet'' por sote mendoj se ē'do kushe ka dijeni te shqiptuar kete fjali,koha vete e tregon ,te ja lem kohes te tjerat.

mirmbetshi e sinqeitet sa te mundeni tregoni nuk eshte gabim te jesh i sinqert.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
Mysafir

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 45
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyThu May 08, 2008 7:31 am

edhe une jam e mendimit me ty vlla Beton se nuk esht gabim te jesh e sinqert por edhe se sinqeritetin ta kthejn ne keqperdorim prap vjen koha se i meson gjerat se si esht njeriu tjeter qe ti keq perdor keto gjera pra esht nje mesim qe ti kuptosh gjerat se nuk jan te gjith te njejt sikur ke qen e sinqert vet,

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyThu May 08, 2008 10:03 pm

Nese e gjej nje kulet dhe nuk e lajmeroj, pra s'tregohem i sinqerte, ateher ky eshte gabim. Por, ne disa raste eshte mire te mos tregohemi te sinqerte, sepse mund ti vuajm pasojat vete ne...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
gjakushi
V.I.P
V.I.P
gjakushi

Numri i postimeve : 841
Registration date : 26/03/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyThu May 08, 2008 10:53 pm

Gabim me tė pasinqertat tė bėhesh i sinqertė, rasti i Abetares!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meli
V.I.P
V.I.P
meli

Female
Numri i postimeve : 842
Age : 36
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyFri May 09, 2008 7:03 pm

Mire eshte me qen e sinqert,por jo ne kohen e sodit se shum ta shfrytzojn ate sinqeritetin tend ,por hajde e njifi ata njerz se...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rroni
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyFri May 09, 2008 7:13 pm

sinqeriteti eshte diqka qe duhet ta ket gjdo njeri po ne po jetojm ne nje koh qe pak ka sinqeritet . sa i perket pytjes njeriu duhet te jet gjithher i sinqert
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyMon Oct 06, 2008 1:17 am

pajtohem me mendimin e parafolsit te mundohet te pakten gjithmon te jete i sinqerte ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyMon Oct 06, 2008 1:40 am

Un mendoje qe te jeshe i sinqert eshte gjeja me e drejt ne bote nese done te jetoshe me i lire dhe pa pike brengee thuaje realitetin dhe benu i sinqert nda cdo kujte eshte shume gje e mire mos i mshef gjerat kure sejane te demshme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyMon Oct 06, 2008 2:42 am

Sigurisht eshte gabim sepse do jesh si nje UFO ne mes te te pasinqerteve...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyMon Oct 06, 2008 2:52 am

Te gjithe kerkojn qe partneren\in, shoqen-shokun ta ken te sinqert. Apo pergjithsisht nga njerezit gjeja e par qe kerkojn eshte te jete i sinqert! Por, sa jemi te sinqert ne me ata? Shume pak! Sikur qe te tjeret jane me ne. Sinqeriteti ekziston vetem si fjale. Sikur se ekziston dashuria, paqja etj., dhe qe perdoren me se shumti, por qe jane fallco.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
katunari
Fillestar/e
Fillestar/e
katunari

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 47
Vendi : kosovė
Registration date : 29/09/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyMon Oct 06, 2008 9:52 am

Ne shumicen e rasteve SINQERITETI ESHT VIRTYT I BUDALLAIT athere kur behesh i sinqert me ata qe nuk e meritojn sinqeritetin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
thellenza
Anėtar
Anėtar
thellenza

Female
Numri i postimeve : 384
Vendi : Gjermanise dikund :p
Registration date : 25/08/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyMon Oct 06, 2008 5:37 pm

Absolutisht nuk eshte gabim te jesh i/ e sinqert, te mos jesh i/e sinqert eshte gabim! Sinqeriteti mund te keqperdoret sepse ne bote sot vertet ka me shume njerz te pasinqert se sa te sinqert, por prap nuk kisha preferu te mos jemi te sinqert.. Genjeshtra i ka kembet e shkurtra edhe ashtu me genjeshter nuk shkohet shume larg, kshtu qe me mire cdo kund.. apo gati cdo kund dhe me gjithekend me sinqeritet. Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
loredana
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
loredana

Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyMon Oct 06, 2008 5:55 pm

tan thojn se nuk asht gabim me kan i ose e sinqert e shumica nuk jan te sinqert bile femnat shiptare kohen e fundit.
po nejse asht mir me kan ama une nuk jam gjith kajher duhet me kan me rezerva se gjithkush nuk e meriton mu i sinqert me ta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
njonidrenica
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 838
Registration date : 09/06/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyMon Oct 06, 2008 6:14 pm

me ke thon ni her sa jon disa femna te sinqerta shqiptare, po un ekom haru si ti loredane e ke thon te lutem shruje dhe niher at fjali shum me pilqen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rroni
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyMon Oct 06, 2008 8:07 pm

nje nder virtytet kryesore te njeriut eshte edhe sinqeriteti , andaj nuk gaboni kurr nese beheni te sinqert.
Nuk eshte gabim te jeshe i sinqert perkundrazi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Nezir Myrta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Nezir Myrta

Male
Numri i postimeve : 660
Age : 106
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 EmptyMon Oct 06, 2008 9:01 pm

ėshtėshumė gabim tė jeshė i sinqertė, me tė pasinqertin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 2 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
A eshte gabim te jesh i sinqert?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Zonė e lirė :: Tema tė ndryshme-
Kėrce tek: