Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 A eshte gabim te jesh i sinqert?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
arbesa
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 41
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Thu Apr 10, 2008 7:05 pmEdhe pse ne ditet e sodit eshte e veshtir ti besohet dikujt, e dim qe vlerat realizohen sipas qellimit pra me ane te sinqeritetit arrihet edhe suksesi.
Mirepo
Njerėzit qė mė sė shumti na dėmtojnė, janė personat qe u japim besimin tone pra me njohjen e fshehtesirave tona ata e keqperdorin besimin tone.

Pra ju ēfare mendoni jepni mendimin tuaj?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Thu Apr 10, 2008 7:17 pm

Pėrgėzime arbesa pėr temėn qė e ke hap.

Ka shumė tė flitet, edhe gjersisht mbi sinqeritetin. Sė pari sinqeriteti shumė ka rėndėsi se me kend ke tė bėshė sė pėrndryshe me njė tė pasiqert nuk ka nevojė tė bėhemii tė sinqert pėrmes njohjeve tė fshehta, edhe pse unė nuk e di rastin e arbesės apo ndonjė arbese tjetėr, sinqeriteti nuk mund tė jetė i njejtė tek tė gjithė njerzit edhe kjo ka shumė rėndėsi por shumė ndikon edhe rrethi ku personi ėshtė rritur dhe me cilėt ėshtė shoqėruar gjat jetės. Njeriu duhetė tė mos besojė nė sinqeritetin e gjithkujt i cili mund ta ket fals.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Thu Apr 10, 2008 7:28 pm

Arbresa pergezime per temen


Sinqeriteti esht nje virtyt i mir i njeriut te mir dhe modest ,por ne ne momentin kur te vedosim te jemi te sinqerte duhet te mendojme mire per personin qe kemi vendosur t'ia shprehim sinqeritetin tone,cka i duket atij e sinqerte te vetja jone,sa kuptohemi me ate person.
Andaj sdo duhej te jemi te sinqert me gjithkend ashtu si paska then edhe Sofra ngase shperdorohet ai sinqeritet dhe behesh i pavlefshem.Prndaj nuk thon kot zgjidh gzofin per motin edhe un them zgjedh njeriun e duhur per te qen i sinqert me te ,.

Mbi te gjitha Mos nenvlerso veten me gjithkend.!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Thu Apr 10, 2008 7:33 pm

Sinqeriteti nuk ka qenė kurrė gabim,por sot e hasish rrallė dhe me tė pasinqertin nuk mund tė jeshė i sinqert!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Thu Apr 10, 2008 7:33 pm

pershendetje motrushe Arbresa pergezime per temen
se pari them se njeriu qe ish shum ai gjithmon po vuajke ket e kam vertetu vet,dhe jam e pajtimit edhe me fjalet e juaja me lart,

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Thu Apr 10, 2008 8:45 pm

Teme shume e mire Urime per Autorin e temes.

Cdo kush nga ne kemi afetesi teknike per te krijuar nje produkte,por sa do te jet aftesia e jone qe te shitet ai produkte.


Nese jeta te sjell nje limon ,beje nje limunade...

Thote populli.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Janina
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Female
Numri i postimeve : 47
Vendi : As nė tokė as nė qiell
Registration date : 05/04/2008

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Thu Apr 10, 2008 11:06 pm

Nuk eshte gabim te jesh i sinqert. Pse me genjy pa pik nevoje?

Nga here me mire me hesht se me tregu te verteten apo dhe genjeshtren, sepse njerzit din te lendojn.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Thu Apr 10, 2008 11:34 pm

Per ate qe kupton edh edi se qeht sinceritet nuk esht gabim te jesh i sincert por per ate qe sdin per kete ,se vet nuk esht i sincert me te vertet nuk ja vlen te jesh i sincert pse te lendohesh kot ?
Mundona te jem e sincert me ate qe ja vlen te jem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Fri Apr 11, 2008 12:50 am

Janina shkruajti:
Nuk eshte gabim te jesh i sinqert. Pse me genjy pa pik nevoje?

Nga here me mire me hesht se me tregu te verteten apo dhe genjeshtren, sepse njerzit din te lendojn.


pajtohem me kete mendim .. eshe PSE ,ndoshta edhe une ka pas raste kur kam mendu se "a eshte gabim " por kjo ka zgjate ndoshta per pak minuta ...andaj ketij mendimit te Janina s'po dij cfar t'i shtoj ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GERI_G
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 161
Vendi : in big albania
Profesioni/Hobi : shkoll
Registration date : 31/01/2008

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Fri Apr 11, 2008 1:11 pm

ne fakt nuk eshte gabim po te tjeret ta quajn per gabim kete veti tenden dhe ta marin per dobsi sic e kane bere dhe shume veta po dhe duhet te genjesh ndonje here po jo ne probleme madhore.......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albania-nation.com
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Sat Apr 12, 2008 12:33 pm

ne fakt nuk eshte gabim

GERI_G pajtohem me kete plotesishte ,mendoj se te tjeret demtoine me se shumti qe ne mundohemi te ju japim besimin e plot e nuk na kuptojne ka njher.

C'es la vie.!!
Jeta eshte kjo.!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Tue Apr 15, 2008 5:26 pm

Nese pyetja eshte ber per sot, ne keto dite dhe ne kete shekull qe po jetojme. Ateher, mendoj se eshte gabim, bile shume i madhe te jesh i sinqerte ne shume raste, perveq raste te veqanta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Albea
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Wed Apr 16, 2008 2:54 pm

Te jesh e sinqert aq sa mundesh,deri ku mundesh,aq sa ja vlen te behesh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Wed Apr 16, 2008 11:55 pm

pėr mendimin tim te gjithe duhet te jemi te sinqert
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Thu Apr 17, 2008 12:07 am

duhet tė jemi tė sinqert po nga nji her vuan apo pson nga sinqeriteti sepse ka tė atill qė e keq pėrdorin sinqritetin e tjetrit .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kristal
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Female
Numri i postimeve : 49
Vendi : Vl
Registration date : 04/04/2008

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Thu Apr 17, 2008 4:24 am

Senqeriteti s'i cdo gje tjeter duhet perdorur me mase dhe ne situatat e duhura,shpesh sinqeriteti i tepert mund te kaloje ne mungese takti gjithsesi per mendimin tim duhet vleresuar dhe s'eshte gabim te jesh i sinqerte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 30
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Thu Apr 17, 2008 10:16 pm

Nuk duhet te nisemi vetem nga ajo qe, nje person eshte treguar i sinqert ndaj nesh dhe per kete jemi bindur.Sepse kemi po aq lloje te sinqeritetit sa ka lloj njerezish. Pra sinqeriteti ka te bej me vete karakterin e njeriut dhe poziten qe ka ne shoqeri...Andaj kujdes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Sat Apr 19, 2008 1:31 am

Nuk mendoj se eshte gabim te jesh i sinqert.!

Te jeshe i sinqert , je vetvetja .!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Sat Apr 19, 2008 9:07 am

po edhe une jam e mendimit se te jesh shum e sinqert ta kthejn sinqeritetin ne fundosje
sepse dikush nuk e meriton sinqeritetin sepse esht i mesuar me genjeshtra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mall
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 209
Age : 29
Vendi : Diku larg
Registration date : 15/04/2008

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Sat Apr 19, 2008 10:56 am

gurbetqarja shkruajti:
po edhe une jam e mendimit se te jesh shum e sinqert ta kthejn sinqeritetin ne fundosje
sepse dikush nuk e meriton sinqeritetin sepse esht i mesuar me genjeshtra


Te desha me shum se jeten time
Te besova me shum se zemres time
Te dashurova si asnje njeri
Te enderrova princ per mua ishe TI
UN ēdo gje te dhashe por ti sme dhe lumturin
Pasataj te urreva si armikun tim
te harrova ste mbajta ne kujtim
Nga ti u largova sepse ti nuk ishe ti
Veten veten paskam mashtruar qe ty ta dhashe dashurin...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Begu
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 62
Registration date : 15/04/2008

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Sat Apr 19, 2008 11:45 am

Mall , ėshtė mirė t'i publikosh nė njė temė tė re kėto vjershėrima ! Dhe titulloj : Shpurdhje letrare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mall
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 209
Age : 29
Vendi : Diku larg
Registration date : 15/04/2008

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Sat Apr 19, 2008 12:04 pm

Begu shkruajti:
Mall , ėshtė mirė t'i publikosh nė njė temė tė re kėto vjershėrima ! Dhe titulloj : Shpurdhje letrare
 
flm
Shpurdhje letrare

Lamtumirė pėr herė tė fundit
Kthe kokėn edhe njėherė
Mė kurrė s'do tė takohemi
As nė vjesht e as nė pranverė
Lamtumirė kur t'mė thuash
Dorėn fort shtrėngoma ti
Mos harro t'mė vėrshtrosh
Edhe njėherė drejt nė sy...
Lamtumirės po i afrohet
Qasti i fundit i sė vėrtetės
Kisha dashur nė atė moment
T'i them lamtumirė edhe jetės
Kurrė se kam menduar
Kėtė ēast tė rėndė e tragjik
Kurrė s'do tė kisha besuar
Se ty tė kam vėrtet armik
Pasi qė nuk mė dashurove
Pėrse mė plagose
Me shigjetat e dashurisė
Pėrse ma more gėzimin
Pėrse m'i ndalove
Ėndrrat e rinis
Askush nė kėtė botė
Mos pėrfitoft
Kesi fati tė zi
Ndėrsa ti u pėrvlofsh
Me tjetren dashuri
Nuk do tė ketė mė fjalė
Qė shpirtin tim
Tė ma ngushlloj
Mė mirė tashė tė vdes
Se sa akoma
Tė jetoj.!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Begu
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 62
Registration date : 15/04/2008

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Sat Apr 19, 2008 12:22 pm

Ti mall sikur ke hy nė bazenin e Banjės sė Banishtit ! Je kėndellė dhe po bėhesh prush ! Mos, se syrin akoma e ke rrush...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
**Embelsira**
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 29
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Sat Apr 19, 2008 2:22 pm

Une mendoje qe eshte nje vyrtyt i mir per ata ata qe e posedojen ,por jo ta aplikojne ne te gjtha rastet :shembulle me njerzit e panjohur te jen te sinqerte 100%,(perveq nese keni ndonje rast te veqant qe zemra jua thot se duhet te jeni e sinqert me te)spese mund qe te te keqperdoret sinqeriteti juaj i tepert.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
morena
Anėtar
Anėtar
avatar

Numri i postimeve : 298
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   Sat Apr 19, 2008 4:27 pm

Une mendoj qe eshte gje e mire ..por disa e marin per dobesi siqeritetin ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
A eshte gabim te jesh i sinqert?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 6Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Zonė e lirė :: Tema tė ndryshme-
Kėrce tek: