Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Vazhdo vargjet...

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next
AutoriMesazh
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
Mysafir

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 45
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyThu Sep 18, 2008 8:18 am

Per ty qe hyre ne jeten time pa zhurm,
per ty qe arrite te me ndryshoje te teren,
per ty qe shpesh her te lendoi dhe me lendon,
por te Betohem zemra ime asnjeher nuk mund te largon.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Parapsikologu
Hero anėtar
Hero anėtar
Parapsikologu

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 51
Vendi : Ferizaj-Kosovė
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyThu Sep 18, 2008 10:11 am

Erdhe nje dite dhe mbete tek une
Ne zemren time zure vend,
Tash me nuk dua dhe nuk dua te dua
Pervec teje, askend!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyThu Sep 18, 2008 10:54 am

E kalurea me pelqen
se te njofta ty te tashmen
e dua qe jemi te dy nga e
ardhmja kam frik se mbetem
pa ty Te dua zemer te puthi
fort ne gush
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyThu Sep 18, 2008 11:06 am

I pyeta zogjet e malit per ty
sod ku je e shiqova nje lule
valla aty mos je Trokita ne
gjdo der te qytetit te vjeter
me tregoj hena se ke nje tjeter
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Parapsikologu
Hero anėtar
Hero anėtar
Parapsikologu

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 51
Vendi : Ferizaj-Kosovė
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyThu Sep 18, 2008 11:46 am

Te kam thene qe ne fillim
Mos ma refuzo dashurine,
Nuk dua te plakem vetem
Nuk e dua vetmine!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
elisa
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
elisa

Numri i postimeve : 2298
Registration date : 10/07/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyThu Sep 18, 2008 1:20 pm

Me mire te jetoj vetem
se tme tradhetosh me nje tjeter
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyThu Oct 23, 2008 12:49 am

Me mire te te them se nuk mundem te vazhdoje
me keshtu, se sa te jetoje me shpresa te kota...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyThu Oct 23, 2008 1:33 pm

BiBiKiM shkruajti:
Me mire te te them se nuk mundem te vazhdoje
me keshtu, se sa te jetoje me shpresa te kota...

Me mire te mendosh se trishtimi do kaloje...
neser nje dite e bukur dhe me e cilter bota.... Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 108
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyThu Oct 23, 2008 1:47 pm

Puhizė pranverore
Ledhato faqet e pėrlotura,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyThu Oct 23, 2008 1:54 pm

Ne driten e henes
Ne nate e vetmis
ti qaje per mua
un qaja per ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyThu Oct 23, 2008 2:09 pm

Me ca krahasime ca na plasėn !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Veneta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 1008
Registration date : 02/06/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptySun Dec 14, 2008 1:47 pmYjet lindin e shendrisin, atje lart...


Ne boshesine e qiellit

Nen magjine e nates bejne sehir!Engjujt krahebardhe perqafojne token e virgjer


Djajte, mbreterit gotike te ferrit

Humbin trajten ne erresire!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptySun Dec 14, 2008 1:52 pm

Veneta shkruajti:


Yjet lindin e shendrisin, atje lart...


Ne boshesine e qiellit

Nen magjine e nates bejne sehir!Engjujt krahebardhe perqafojne token e virgjer


Djajte, mbreterit gotike te ferrit

Humbin trajten ne erresire!


Dhe ne nuk jemi as engjej, as djaj,
qenie te brishta, qe dime bukur te qeshim,
qe dime te luftojme a te shkrihemi ne vaj,
qe dime me magji dhe hicin ta veshim..!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptySun Dec 14, 2008 2:00 pm

Fjala kėrkon trimin
qė ta thotė urtinė,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptySun Dec 14, 2008 5:31 pm

ēivinė si ta vari
nė qafė tė urtisė
ta sjellin mes behari
acarin dhe stuhitė

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Gjura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
Gjura

Male
Numri i postimeve : 1902
Age : 36
Vendi : Shqiperi
Registration date : 18/02/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptySun Dec 14, 2008 7:11 pm

Stuhinė ta verboj,
me shkėlqime dielli,
acarit ti vė shkrepsen,
me urtėsinė trimi....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyMon Dec 15, 2008 12:29 am

Ndonjėherė pėr fjalėn
ngjesin bisht prapsie,
qė ta nxijė nė jetė
ēdo rreze mirėsie!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyMon Dec 15, 2008 4:35 am

me fije shkrepse e ndezi
Oxhakun nė mes tė odes
Ja krisen babė e birė kėnges,
me ēifteli, fyell valle e lodres

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...


Edituar pėr herė tė fundit nga Sofra nė Wed Dec 17, 2008 12:35 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
lepurush
Fillestar/e
Fillestar/e
lepurush

Female
Numri i postimeve : 62
Age : 34
Vendi : Larguar!!!
Profesioni/Hobi : Zbuloji por me lezet .....
Registration date : 29/04/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyMon Dec 15, 2008 5:22 am

Zjarr, Zjarr. 
E shpirti im i plagosur vallėzon prej bujashkave tė zjarrta. 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dibranja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyThu Feb 19, 2009 10:27 pm

Me jep force o Zot
ta ngushelloj mikun tim,
se ishte lenduar ne shpirt
e luste perendine ta ndricoje ardhmerine.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
play
Fillestar/e
Fillestar/e
play

Male
Numri i postimeve : 48
Age : 36
Vendi : tetove
Registration date : 12/12/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyThu Feb 19, 2009 10:31 pm

Erdhe nje dite dhe mbete tek une
Ne zemren time zure vend,
Tash me nuk dua dhe nuk dua te dua
Pervec teje, askend!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meri
Fillestar/e
Fillestar/e
meri

Female
Numri i postimeve : 66
Age : 53
Vendi : itali
Registration date : 12/01/2009

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyMon Mar 09, 2009 3:41 pm

Ne zemer te mbaj,
S'te leshoj dot,
Reze drite te kam,
Sa te jem n'kete bote.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Veneta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 1008
Registration date : 02/06/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyMon Mar 09, 2009 11:20 pm

Fryme me jep, jeten po me merr
I ngjan endrres qe gjumin nuk njeh

C'trishtim!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
sorkadhja
Fillestar/e
Fillestar/e
sorkadhja

Female
Numri i postimeve : 1
Age : 43
Vendi : Tiranė
Registration date : 12/03/2009

Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyThu Mar 12, 2009 12:33 am

O bot e madhe, e pafund
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 EmptyThu Mar 12, 2009 12:47 pm

Nga thellesia e shpirtit tim
ushqimin e zemres dhe gjakut
e gjej tek ti....!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 20 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Vazhdo vargjet...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 20 e 22Shko tek faqja : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Zonė e lirė :: Tema tė ndryshme-
Kėrce tek: