Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Eshte mire te kemi armiq.!

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
naqeta
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 439
Age : 89
Vendi : pp
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Eshte mire te kemi armiq.!   Wed Apr 02, 2008 6:18 pmDuhet pajtuar me njė tė vėrtetė: “Ėshtė e pamundur tė jeni Diell pėr tė gjithė”. Ėshtė e pamundur t’i pėrlqeni tė gjithė njerėzve. Ėshtė e pamundur qė tė jeni pandėrprerė simpatik ndaj tė gjithė njerėzve. E vėrtetė ėshtė se mundohemi tė jemi tė kėndshėm dhe tė sillemi mirė me tė gjithė njerėzit, dhe pėr kėtė shkak dhe shpesh i durojmė pasojat. E vėrtetė ėshtė po ashtu se mirėsjellja dhe kėndshmėria e juaj mund tė zbutė shumė gjėra mirėpo vėrtet a vlen qė pėr shkak tė kėsaj tė sillemi tė kėndshėm madje deri nė hipokrizi? Nga jashtė ēdo gjė kalon nė pamjen e butė dhe tė kėndshme pėrderisa nė brendi njeriu mezi pėrmbahet tė mos shpėrthejė. Kujdes nga personat qė pėr sė tepėrmi janė paqėsorė dhe tė kėndshėm me tė gjithė, ngase agresiviteti i tyre, aq mė shumė qė e shtrydhin nė brendi, bėhet gjithnjė e mė i rezikshėm. Ndonjėherė ėshtė mė mirė tė keni armiq tė sinqertė se tė keni miqė tė dobėt. Nė vazhdim do ju jap disa arsye qė vetes t’i krijoni sė paku ndonjė armik aty kėtu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 30
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Wed Apr 02, 2008 11:29 pm

Po!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Thu Apr 03, 2008 2:05 am

Duani armiqet,sepse ata flasin per gabimet tuaja.

Thote popullii.!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Fri Apr 04, 2008 1:31 am

Kam ndegjuar te thuhet se, per miqte tane duhet folur gjithnje mire, kurse per armiqte tane, s'duhet folur hiq, sepse do ishte sikur ti jepni diqka falas...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Fri Apr 04, 2008 1:58 am

Premtimi me sa di une shoku ka qen i pari ai qe ka then ,

Aman ē'fare thashe une.!

I dyti ishte ai qe tha ti je fajtor.!

I treti ishte ai qe vendosi me mire nje mik apo nje armik.!

nuk me kujtohet nje thenje per momentin;

Tha fjalen e pare,
kerkoja te dyten,
tha fjalen e tret,,
ia haroje krejt.


shpresoi te hapet ne teme me shume autorja e temes, e te na jep arsye qe vetes t'i krijoim se paku nje armik aty ketu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Thu May 01, 2008 2:53 pm

Populli jone eshte i viktimizuar dhe i zavendesuar me paruall nuk kemi armiqe,bazohen ne ate mendoje se gjithe boten i kemi miq.!

Por,pergjigja eshte qe rregullat i kemi ne M....nga te tjeret magaznier qe vjedhin aq mire qe e kane rregulluar si tju vjen mire atyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
feneri
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Thu May 01, 2008 3:01 pm

naqeta shkruajti:


Duhet pajtuar me njė tė vėrtetė: “Ėshtė e pamundur tė jeni Diell pėr tė gjithė”. Ėshtė e pamundur t’i pėrlqeni tė gjithė njerėzve. Ėshtė e pamundur qė tė jeni pandėrprerė simpatik ndaj tė gjithė njerėzve. E vėrtetė ėshtė se mundohemi tė jemi tė kėndshėm dhe tė sillemi mirė me tė gjithė njerėzit, dhe pėr kėtė shkak dhe shpesh i durojmė pasojat. E vėrtetė ėshtė po ashtu se mirėsjellja dhe kėndshmėria e juaj mund tė zbutė shumė gjėra mirėpo vėrtet a vlen qė pėr shkak tė kėsaj tė sillemi tė kėndshėm madje deri nė hipokrizi? Nga jashtė ēdo gjė kalon nė pamjen e butė dhe tė kėndshme pėrderisa nė brendi njeriu mezi pėrmbahet tė mos shpėrthejė. Kujdes nga personat qė pėr sė tepėrmi janė paqėsorė dhe tė kėndshėm me tė gjithė, ngase agresiviteti i tyre, aq mė shumė qė e shtrydhin nė brendi, bėhet gjithnjė e mė i rezikshėm. Ndonjėherė ėshtė mė mirė tė keni armiq tė sinqertė se tė keni miqė tė dobėt. Nė vazhdim do ju jap disa arsye qė vetes t’i krijoni sė paku ndonjė armik aty kėtu.


Nxierri nė shesh e mos i ngulfat. Nxjerri si Abetarja!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Sun Jun 15, 2008 3:45 pm

Armiqet e shumices se njerzeve jane ata qe nuk u japin gje atyre ....

Armiku kurre mori penden ne dore , si deshiti shkroi ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
loredana
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Sun Jun 15, 2008 5:09 pm

babi jem thot gjith njeri kur ka armiq dije se i ka punt mir.
njeri gjelozon kur te sheh mir e jo kur te sheh keq,
nese te sheh keq thot kuku mjeri ky shka e paska gjet, e kur te bahet puna met vajtu armiku ather hmmm... mamir mos me kan hiq.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Tue Jul 15, 2008 3:07 am

loredana

pajtohem plotesishte me mendimin e babai tuaj shume mire e ka !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
rroni
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Tue Jul 15, 2008 9:38 am

eshte mire te jemi te bashkuar e te fort, e sa per armiq ata vine e shkojn dikush behet mik e dikush jete gjithe armik .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MARY
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 261
Age : 32
Vendi : VL
Profesioni/Hobi : music
Registration date : 28/03/2008

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Tue Jul 15, 2008 10:16 am

loredana shkruajti:

babi jem thot gjith njeri kur ka armiq dije se i ka punt mir.
njeri gjelozon kur te sheh mir e jo kur te sheh keq,
nese te sheh keq thot kuku mjeri ky shka e paska gjet, e kur te bahet puna met vajtu armiku ather hmmm... mamir mos me kan hiq.


Ashtu Loredana tė kėndoftė zogu i zemrės!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
elisa
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Numri i postimeve : 2298
Registration date : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Tue Jul 15, 2008 11:34 am

e vertet eshte qe thojn kur ke armiq i ki punte mire
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Argent
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 244
Age : 42
Vendi : Ilirida
Registration date : 12/08/2008

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Sun Aug 17, 2008 12:12 am

Qe te mos kemi armiq nuk kemi edhe miq !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
stabili
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 459
Age : 60
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Sat Aug 30, 2008 12:06 am

Mjere ai qe ska armiq!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Sat Aug 30, 2008 12:11 am

une them nese kemi armiqe e duam athdeun me shume dhe e forcojme me shume e respektojm shtojm ndergjegjen kombetare
e eshte mire te kemi armiqe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Sat Aug 30, 2008 1:02 am

Fakti qe kemi armiq,tregon qart se kemi edhe Merita (Beme)

Andaj eshte mire te kemi dhe armiq..!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Sat Aug 30, 2008 1:13 am

Qe ti tregoim Armikut qe e vrasim,nuk eshte mire,por kjo ka vler te madhe per mua sepse mvaret nga situata rrethanat qe kemi me ate per te quajtuar arimik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Sat Aug 30, 2008 1:25 am

Nje pyetje te gjithve

Nese sote une theme se nuk e kemi armike Turkun ,do te quhem nje turk i vogel apo Turk i Madhe.!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Sat Aug 30, 2008 1:33 am

Ashtu eshte betone te lumte turkun e kemi armikun me ta madhe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
thellenza
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 384
Vendi : Gjermanise dikund :p
Registration date : 25/08/2008

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Sat Aug 30, 2008 1:40 pm

Mendoj se cdo njeri e ka dikend armik.
Armiqesia eshte forma me e mire e te shprehurit se ti je dikush, je i/e forte!
Edhe une po them: mjer ai qe nuk ka armiq!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
stabili
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 459
Age : 60
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Sun Aug 31, 2008 9:56 am

Dikush,(shpresoj,jo cdokush),armikun me te madh e ka vetveten!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
stabili
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 459
Age : 60
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Sun Aug 31, 2008 9:58 am

Te dobetit mendojne per armiqte (sepse i kane brenda vetes) e te fortit per miq !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Sun Aug 31, 2008 12:40 pm

Beton shkruajti:
Duani armiqet,sepse ata flasin per gabimet tuaja.

Thote popullii.!!!

Ata edhe mund tė t'i mveshin gabimet Beton ... prandaj unė them se nuk duhet dashur armiqtė por duhet pasur kujdes nga ta.Very Happy

Unė mendojė se nuk ėshtė mirė tė kem armiq, por tė kem sa mė shumė miq.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feneri
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   Sun Aug 31, 2008 1:48 pm

Armiku ne planin kombėtar, padyshim eshte i rrezikshėm! Ai kurre nuk ngurron pa hartuar strategjine e zhberjes se tjetrit. Keshut edhe Iliria ra sepse nuk i trajtoj armiqte per te rrezikshem. Po e njejta gjendje vazhdon sot me ne shqiptarėt e nakatosur!
Nėse, bie fjala, nje shqiptari i ben nje te mirė nje qytetare pjestare i kombit tjeter, ai dhjetefish ia kthen. Ne kete relacion do te vė ne spikame shqiptarėt dhe maqedonasit!
Sa raste ka qe maqedonasve, perse duke qene ne vende pune, u jane dhene dhurata te llojllojshme nga shqiptaret, por, ata nuk u bene kurrė miq per ne dhe hartojnė stratofinė ma sofistike te zhbejnė dhe asimilojnė qenėsinė tonė !
Nje rast, Agjngioni per martesa ia ka arritur te dergojė ne martesė mbi 400 femra shqiptare ne Poreqe, vendi ma famėzi qe beri krime ndaj shqiptarėve !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Eshte mire te kemi armiq.!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Eshte mire te kemi armiq.!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Psikologji-
Kėrce tek: