Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Emri duhet te tingllon Shqip.!

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyTue Mar 25, 2008 3:57 am

Emri duhet te tingllon Shqip.! Grua-femije

Te nderuar forumsit sa jeni te pajtimit qe ende ne popullin tone ka nga ata qe,ne lindje te nje femiju, e emrojne femijun me nje emer jo shqip.!

Nuk jame kunder ''fejes'' por nuk pajtohem tek ''disa'' ,qe emrojne femijun me nje emer Turk apo Arab, Amerikan apo Italian etj,kurre kemi shume emra te bukur Ilire,Dardan etj.

ç'fare mendoni ju te nderuar per keta emra jo shqip.!?


Edituar për herë të fundit nga Beton në Tue Mar 25, 2008 10:39 am, edituar 5 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Albea
Anëtar
Anëtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyTue Mar 25, 2008 4:13 am

Mendoj se eshte gabim total duke pasur gjith ata emra shqip aq te bukura, mirpo disa ne mer te modernizimit,fese,pelqimit,vecantise, mundohen te emrojne femijet e tyre me emra Amerikan,Turk,Arab, Cifute,dhe e shoh se kjo eshte perhapur shume, dhe ne anen tjeter e vrej se disa po vetdijesohen per kete duke permisuar keto gabime ne femijun e dyte,trete.

Cdo gje qe eshte jotja duhet te jet e shenjte per ty.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyTue Mar 25, 2008 4:45 am

Problemi eshte pak me ndryshe!

Se shumica e rilindasve dhe njerezve te shquar shqiptar, kane pasur emer oriental. Une do ja vendos emrin djalit Naim, jo sepse eshte arab por sepse rilindasi me i madh shqiptar ka pasur kete emer. Tani si behet halli?

Personalisht me pelqejne emrat shqiptar, ndersa nga emrat e huaj me pelqejne ca emra te rralla si Sara, Lejla.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyTue Mar 25, 2008 3:13 pm

Në radhë të parë i dua emrat shqiptar si Bardh, Gurakuq, Teutë, Nora, Adriatik, Pellazg, Bardhyl, Ilir, Shqipe, Shqiptar etj etj...
Emrat Naim, Skënder edhe pse janë emra të huaj tash më në bazë të dijes dhe famës që kanë pasur heronjtë dhe rilindasit tanë kanë zënë vend në emërtimin e fëmijëve tanë si të ishin emra Shqip.

Psh kem dy vëllezrit Naimi dhe Flamuri që po bëjnë një punë të madhe për popullin tonë në lëmi të ndryshme. Koëve të fundit kanë gjetë varrin e motrës së Skëndërbeut në Mal të Zi, që një kohë të gjatë nuk është ditur se ku e ka varrin.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyWed Mar 26, 2008 12:07 am

Sofra , vertete qenka interesante ky zbulim ,Me befasoi shume sepse kam degjuar dhe i kam pare ne nje emision keta dy vllezrit por te kene bere nje gjetje te tille vertete qenka interesant dhe per t'u pershendete


per temen: erat shqip jane shume te mire dhe vertete tingellojne mire adaj duhet zgjedhe e mbajte me krenari
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albea
Anëtar
Anëtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyWed Mar 26, 2008 2:05 am

Te gjitha emrat jane bukur pa mar prasysh nga jane, mirpo mua me pelqejne Anglezet me shekuj vejne emrat e stergjysherve te tyre pra dine te ndihen krenar dhe dine te vlersojne cdo gje qe kane.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyWed Mar 26, 2008 2:12 am

Personalisht me pelqejne emrat shqiptar, ndersa nga emrat e huaj me pelqejne ca emra te rralla si Sara, Lejla.

O,voc Ani ..!

Nuk jame aspak kunder ketyre emrave, por jame kunder atyre qe te perkthehen ne shqip keta emra, do te thote domethenja ne shqip duhet te tingllon para se gjithashe.!!!

Ku di gje une se ç'fare domethenje ka lejla eshte e mundu qe ''dikun''lejla e thyrin Elefantin e ne emroim nje femije me emer lejla, apo eshte e mundur qe sara ''dikun'' e thyrin krokodilin e ne e emrojme nje femije me keta emra te pakuptuar fare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Albea
Anëtar
Anëtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyWed Mar 26, 2008 2:17 am

Te tregoj Beton qe emri Sara eshte emer me i popullarizuar cifut qe tek ne shoh te kene shume femije kete emer dhe me shume ata qe jane fetar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 33
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyWed Mar 26, 2008 4:16 pm

Nuk e di ne duhet te debatojme ne kete teme apo jo?Por perderisa e pash se ishte permendur dhe emri im aty,pra emri i vertet deshta te shkruaj rreth asaj se emri nuk e tregon personalitetin e nje personi asgje nuk personifikon thjeshte identifikohet me te dhe ska fare te beje a eshte shqiptar apo jo?Sepse sic e paskeni cekur edhe ju se shumica tani kane emra te tille qe shohin ndonje aktor apo aktore ,pa kurfar kuptimi por ja qe ne skemi faj pse kemi emra te tille sic eshte LEJLA qe Beton eshte emer me shume turk por perkthimin e sakt e ka nga arabishtja qe don te thote "Nate" andaj nuk ka perkthim as krokodil as elefant por eshte emer turk....

Do kishte qene mire qe mos te i harojme emrat e pastert shqiptare por ja qe ne jemi duke "ecur me kohen"sa qe eshte turp te kesh nje emer tamam sic thuani ju si Naim,Shqiponje,Flamur ngase jane emra qe jane te vjeter per mendimin e secilit prind dhe e konsiderojne se edhe femija do jete i tille do mbes mbrapa...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyWed Mar 26, 2008 4:39 pm

Kosovare po tingllo-nka shume bukur edhe ''Nate'' = Lejla pse mos te emrohet Nata po Leljla nuk e kuptoi , shume domethenje te bukur paska Lejla = Nata te flamenderoi per perkthimin e kety emri qe tinglloka shume bukur shqip.

"ecur me kohen"

Kosovarja por jashte kesaj qe thua jemi duke ecure me kohen ...une nuk besoj se ka koha te beje me koken e njeruit me vendoshmerine e njeriut prandaj duhet dalluar kjo thenje se. Koha eshte kohe e te menduarit per kohen jane njerzit qe duhet te organizojn kohen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 31
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyWed Mar 26, 2008 7:03 pm

Eshte mire te kesh nje emer qe tingellon ne shqip, perderisa ka emra te bukur dhe shume domethenes. Mirepo, nuk duhet habitur shume edhe per ata emra jo-shqip qe kan mbajte dhe mbajne sot shqiptaret, sepse jemi popull qe kemi qen te pushtuar nga te tjeret gjithnje, dhe kjo ka ndiku qe te "ikum" pak nga emrat shqipe. Perveq kesaj edhe besimet e ndryshme religjioze qe kemi kan ndikuar, dhe ne fund, ne ditet e sotme, po ndikon edhe modernizimi i tepruar qe t'i pershtatemi kohes kinse!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyWed Mar 26, 2008 7:13 pm

I bashkangjitem mendimit tuaj E_Bukura se kemi qen te pushtuar nga te tjeret gjithnje e ky ishte fakti qe hapa kete teme ,qe do te thote mos te lejojme veten te perseriten ne te ardhmen keta emra jo - shqip se sote nuk jemi te pushtuar,por e keqja eshte se po perseriten keta emra.

Nuk jam kunder modernizimit , por modernizimi nuk ka te beje fare me emrin,ja nje fakte po jau sjelle ne kohen e Hitlert shume femije te asaj kohe te sa po lindur jane emruar me Emrin Adolf,ç'faj ka sote ky ''X'' person pas 50 viteve ende te tjeret e shikoin me nje sy te mbillur veq pse thyret Adolf.

Duhet patur kujdes ne emrat se me ç'fare emri emrohet femija.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyWed Mar 26, 2008 11:23 pm

Bukur e thene Beton.
Sot emrat lihen kuptim e pa kuptim, kjo ndodh edhe per shkak te mos arsimimit te prinderve te cilet nuk ja dine vleren shum emrit edhe vendosin ta ripertrijne emrin ne te shumten e rasteve, por duhet te mirret shume ne konsiderate pushtimet, sidomos nga Perandoria Osmane, te cilet jo vetem ne emra qe kan nderhy po edhe ne gjuhe e ne kulture edhe pse keto dy te fundit me pak, edhe ne sot vuajm nga keto.
Edhe Beton sa per disa emra, jane te themi ashtu "Internacional" qe lihen ne te gjitha shtetet e botes edhe nuk verehet shum, por problemi i madh eshte emra te pa kuptimt, nuk kam deshir ti permend cilet jane ata, por me siguri e dini.

Pershendetje!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
GocPejone
Anëtar
Anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 372
Age : 99
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyThu Mar 27, 2008 2:50 am

une pershembull ekom ni emen qe nuk osht shqip ama apet kisha pas qef me pas ni emen PASTER SHQIPTAR Very Happy um pelqen emni jem po apet ma mir shqip. jom e pajtimit te betonit se osht keq me lon emna arab, e latin, etj etj, sepse ikem emnat ton shuuuum tbukur edhe me kuptim :)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyThu Mar 27, 2008 2:46 pm

Duhet me qdo kushte te mundohemi te mbajme sa me shume emra shqip, dhe jo te lejojme qe per gjera te ndryshme..., tu ngjesim emra tjere. Sepse, emri eshte pjes e identitetit te qdo personi, sikur se eshte mbiemri, vendelindja etj. Nese ne nje menyre apo tjeter i mohojme emrat shqipe, duke qen te ndikuar nga feja, apo duke u munduar te jemi ne "trend me kohen", ateher nje dite mund te ndodhe edhe tjetra qe, te nderrojme edhe mbiemrin per te njejtat arsye, dhe kjo eshte te mohosh identitetin tend si person dhe njekohesishte si kombetar. Mund te u duket dikujt se kjo eshte e arsyheshme, por nuk duhet harruar se, askush nuk te respketon apo don, nese nuk jeni vetvetja.
Pra, sa me shume emra shqip, mos lejoni qe te ndikoheni nga diqka tjeter, sepse nuk mund te arsyetohet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta

Male
Numri i postimeve : 660
Age : 106
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyThu Mar 27, 2008 3:12 pm

emri duhet të tingëllojë shqip përgjithmonë - po bile duhet ta keshë shqip në shtatë breza - gjysh e katragjysh. Po ma mirë vonë shqip, sesa hiç shqip!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyThu Mar 27, 2008 5:57 pm

Albea:

Sara eshte emr cifut, musliman dhe gjithashtu edhe i krishter. Nese shikohet ne kete kendveshtrim emri i gruas te Ibrahimit alejhis selam ka pasur kete emer, qe eshte edhe profeti i bashkimit mes ketyre tre feve. Mos harrojme se edhe nje grua e profetit Muhamed alejhis selam ka pasur kete emer.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyTue Apr 01, 2008 12:53 pm

esht veshtir sot te ket nje emre qe tingellon tamam shqip sepse gjdo gjenerat po shkon me shum ka ndryshimet ,pastaj ne mergim esht tejtet veshtir te ket nje femij emrin shqip une kam degjuar nje rast kur djali i ka kerkuar babit te vet ti nderroj emrin se ne ambientet ne shkoll ne zvicerr nuk dina as ta shqiptojn esht shum veshtir ,ka raste edhe kur po behet nje kombinim i emrave qe t epakten pak te mos ikim nga emrat e bukur shqip qe jan
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyTue Apr 01, 2008 3:01 pm

Po ma mirë vonë shqip, sesa hiç shqip!

Me pelqeu kjo fare fort rrofsh sa malet Nezir Myrta te njejtin medim e kame .

esht veshtir sot te ket nje emre qe tingellon tamam shqip sepse gjdo
gjenerat po shkon me shum ka ndryshimet

Bejem mire qe ç'do gjenerat te shkojm nga ndishimet rrebelja te hulumtojm emra ILIR,PELAZGE,DARDAN por nuk duhet te shkojm nga ndrishimet qe emrin te hulumtohet ne ata Amerikane Italiane Françese e Gjermane.

,pastaj ne mergim esht tejtet
veshtir te ket nje femij emrin shqip

Aspak nuk ka ndishime sepse vete jetoje ne mergim kurre emri te tingllon shqip se emra te bukur jane emrat shqip .!

une kam degjuar nje rast kur djali
i ka kerkuar babit te vet ti nderroj emrin se ne ambientet ne shkoll ne
zvicerr nuk dina as ta shqiptojn esht shum veshtir ,ka raste edhe kur
po behet nje kombinim i emrave qe t epakten pak te mos ikim nga emrat e
bukur shqip qe jan

Ky ''X'' person nuk ka menduar eshte e mundur qe shikon veq dy metra e nuk besoje se ky femije ka nje emere shqip e ne kete reste i jap te drejt kety femije qe kerkon te ndroje emrin e vet ....

Mendimi ime .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyTue Apr 01, 2008 8:16 pm

Beton per ate e thash se sot shumica po marrin emra qe jan me shum ashtu nga Gjermanishtja ,Italishtja etj.

Edhe norma une fola ne kuptimin due mos i perfshir te gjith se ka te till qe nuk lejon dot qe femijeve te ke emra tjer perpos shqip ,qe si lejn dot as ne shtepi te flasinne gjuh te huaj veq shqip por ka edhe te til qe.....
edhe normal per femij esht pak me veshtri ta kuptoj te verteten se pse emrni duhet ta ket ashtu sic e ka sepse veq me ai po mesohet me jeten por prinderit duhet t e ju flasin per lashtesin ton qe t emos ilen te largohen edhe pse nu k jetojn ketu por me kohen gjdo gje shkon mir edhe pastaj ai duke u rritur e kupton mir cfar esht t ekesh nje emre qe tingellon ne gjuhene bukur shqipe pavarsisht qe ai jeton jash ketij vendi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyWed Apr 02, 2008 2:00 am

Emri duhet te tinglloj shqip qe edhe kur te jesh i dehur ta kuptosh. Wink Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyWed Apr 02, 2008 2:31 am

Emri duhet te tingelloje shqipe, Beton, por fatkeqesishte kemi disa raste qe, nuk kan te bejne me shqip aspak.
Une per vete kam emer taman shqipe, dhe nuk ka te bej me asgje tjeter...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyWed Apr 02, 2008 2:35 am

Po te mos e kishe shqip emrin Premt-im do t'i biente Exhyma-ja ( E premte). Very Happy Mos mendo se se nuk e kuptoje se cka dmth Premtim , kur premton dicka por ta perktheva diten e javes te Premten hahahah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyWed Apr 02, 2008 2:40 am

hahahha Beton, nuk mendova per kete ( nickun). Mendova per emrin e vertete! Por edhe ky, mendoj se eshte taman emer shqip, nuk ka te bej as me arabishte e ku ta di une. Mund te pyesesh ndonje linguiste me mire, hahahah.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albea
Anëtar
Anëtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! EmptyWed Apr 02, 2008 2:41 am

Ani shkruajti:
Albea:

Sara eshte emr cifut, musliman dhe gjithashtu edhe i krishter. Nese shikohet ne kete kendveshtrim emri i gruas te Ibrahimit alejhis selam ka pasur kete emer, qe eshte edhe profeti i bashkimit mes ketyre tre feve. Mos harrojme se edhe nje grua e profetit Muhamed alejhis selam ka pasur kete emer.

Pajtohem me ty por emri Sara ka qene e perhapur me shekuj nder cifut ndersa tek musliman eshte perhapur kohve te fundit,athua pse?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty
MesazhTitulli: Re: Emri duhet te tingllon Shqip.!   Emri duhet te tingllon Shqip.! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Emri duhet te tingllon Shqip.!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: