Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Eurovizioni

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Eurovizioni   Sat Mar 08, 2008 4:07 amFestivali Evropian;

Nuk kam njohuri ende qe ka nje perkufizim ne kete vite Eurovizioni duhet te mbahet ne Skenat e Beogradit ndegjova para disa diteve qe sipas problemeve qe ndodhin koheve te fundit ne Serbi duhet te rikthehet ne Ukrahin por sa eshte e verte kjo nuk kam njohuri.

Per skenat e Berogradite pergaditet shqiptarja qe shkon ne Eurovizon per vitin 2008 eshte OLTA BOKA 16 vjeēarja nga Shqipria.

A do mare pjese ne kete Festival edhe kenga Kosovare kete vite.!!!!!


Edituar pėr herė tė fundit nga Beton nė Sat Mar 08, 2008 10:49 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Eurovizioni   Sat Mar 08, 2008 4:41 am

Sa knaqesi ne Beograd do te valon flamuri kuq e Zi edhe disa muaj qe ''sa eshte e vertet te vendosin qe do te mbahet ne Serbi''

mbi te gjitha i uroj Olta Boka suksese ne kete Festival e shpresoi te jete Fitore e kety Festivali.
Forca
Olta Boka fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
MARY
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 261
Age : 32
Vendi : VL
Profesioni/Hobi : music
Registration date : 28/03/2008

MesazhTitulli: Kritika angleze kryqėzon Olta Bokėn   Fri Mar 28, 2008 8:11 pm

Kritika angleze kryqėzon Olta Bokėn
26 March, 2008
Gazeta Korrieri


“Nėse dėgjon kėngėn, beson se Shqipėria ėshtė njė vend i tmerrshėm pėr tė jetuar”. “Ngjan si Celine Dion e pushtuar nga shpirtrat e kėqinj”.

Teksa ditėt e Festivalit Europian po afrohen, nisin tė shtohen komentet pėr kėngėt dhe pėrfaqėsuesit e vendeve tė ndryshme tė Europės qė do tė pėrleshen sivjet nė maj nė Beograd pėr tė treguar se sa vende tė bukura dhe me muzikė magjepsėse janė ato. Pas kritikave tė shumta pėr herė tė parė edhe brenda vendit, kėnga qė do tė pėrfaqėsojė Shqipėrinė, pėr tė disatin vit radhazi njė krijim i po tė njėjtėve autorė qė vazhdojnė tė dėshtojnė dhe qė pėrsėri kėmbėngulin qė ta provojnė prapė, kėnga ka nisur tė zgjojė perceptime tė urryera edhe pėr veshėt e tė huajve qė e dėgjojnė atė. Shtypi britanik ėshtė sigurisht nė krye tė listės, mbase pėr shkak edhe tė lirshmėrisė me tė cilėn atje flitet pėr gjithēka, larg lėvdatave hipokrite pėr tė cilat mban kupėn e kryesimit sidomos media shqiptare. Si ēdo vit, hecklerspray.com i kushton njė vend tė posaēėm dashurisė kombėtare tė anglezėve, basteve. Bastet pėr kėngėt e Eurovizion shoqėrohen me komente qė ndihmojnė publikun tė gjykojė mė me objektivitet. Kėtė vit kėnga shqiptare kuotohet me koefiēientin vdekjeprurės 33:1, shanse vėrtet tė paarritshme. Ndėrsa komenti qė e shoqėron duke shprehur edhe pershtypjen qė kjo kėngė lė pėr njė publik me shije lidershipi muzikor, ėshtė ky i mėposhtmi:

“Ne nuk themi se kėngėt e Eurovizionit janė njė reflektim i vendit qė i prodhon ato, kryesisht pėr shkak tė gjėrave monstruoze qė mund tė thuheshin pėr Britaninė e Madhe, por nėse kjo do tė ishte e vėrtetė atėherė Shqipėria duhet tė jetė njė vend i tmerrshėm pėr tė jetuar. Pėr vite me radhė, kėnga konkurruese e Shqipėrisė vazhdon tė jetė njė baladė mizerabėl dhe kjo traditė po vazhdon me “Zemrėn e Lamė Peng” qė pak a shumė pėrkthehet si “Zemrėn e lamė nė bixhoz”. E shkruar nė mėnyrė tė pashpresė, ajo pėrmban vargje si “Bora e zėrit tėnd, mbi zemrėn time ra dhe mbuloi strehėn e fundit tė dashurisė”, tė cilat tingėllojnė sikur Celine Dion tė jetė pushtuar nga shpirtrat e kėqinj dhe tė jetė duke folur pėrēart nė gjuhė tė panjohura. Kjo duket se ėshtė mėnyra e Olta Bokės pėr t’i deklaruar popullatės mashkullore tė botės se nėse bėni gabimin qė t’i hidhni nė lavatriēe rrobat e palara pa i palosur ato mė parė, atėherė ajo do tė dalė nė mes tė shiut, do tė bjerė nė gjunjė dhe do t’ia plasė tė qarit duke i lėshuar mallkime qiellit. Dhe jo nė mėnyrė dinjitoze ama. Nėse sė paku njė shqiptar nuk kryen vetvrasje pėr shkak tė “Zemrėn e lamė peng” gjer nė Krishtlindje, atėherė kjo do tė ishte njė surprizė e paparė”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
nikchee
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 16
Age : 28
Vendi : Shtime
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Eurovizioni   Fri Oct 17, 2008 1:23 am

Eurovizioni eshte nje festival qe per mendimin politika e udheheq , kulture ska mbet ne te nuk po i vleresojn kenget por shtet sado qe te jet nje kenge e mir , po ia rremben qmimin nje kenge e cila nuk meriton te ndegjohet per arsye se ne kohet e fundit shum eshte politizuar ky festival ndryshe nga kohet e e mehershme ku pa marr parasysh se cili shtet eshte konkurent eshte votuar per kengen kurse tash me shum po votohet per shtetin.
Per shembull ne vitin 2006 qmimkin e muarr nje kenge e cila nuk meriton te ndegjohet , por shpresoj se ne vitin 2009 do ta perfaqesojm shtetin ton me nje kenge te mir e me ritme shqiptare .
Me respekt..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Veneta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Female
Numri i postimeve : 1008
Registration date : 02/06/2008

MesazhTitulli: Re: Eurovizioni   Sat Nov 08, 2008 11:38 pm

Festival i politizuar 100%.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: Eurovizioni   Sat Nov 08, 2008 11:40 pm

festival qi skqyret
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
anila
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 973
Age : 23
Registration date : 29/08/2008

MesazhTitulli: Re: Eurovizioni   Sat Nov 08, 2008 11:41 pm

Mire e ke Ag Muji
festival palidhje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Eurovizioni   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Eurovizioni
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: