Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Sat Mar 28, 2009 4:37 pm

as nje here ne historine e njerezimit ska pas njeri atedhetar sikur Adem Jashari
as nuk do te kete kurr
per atedhe meu fliju me gjithe Familje
por amanetin e tij nuk e kemi dergu ne vend
sepse ai eka nis luften per meu bashku te gjitha trojet Shqipetare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Tue Apr 21, 2009 5:54 pm

Nese dote kishete qmim nobel per sakrifice ,ai padyshim se doti takonte ADEM JASHARI!


bernard kushner
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Fri Apr 24, 2009 12:12 am

Se pėrcaktimin kombėtar dhe vullnetin pėr lirinė e atdheut nuk mund ta mposhtė asnjė doktrinė ushtarake serbe mė sė miri e dėshmoi familja e komandantit Legjendar Adem Jashari nė ditėt e luftės epope tė UĒK-sė me 5, 6 dhe 7 mars 1998.

Ballafaqimet me forcat e armikut pėr Familjen Jashari ishin tė hershme. Ata qėndruan nė funddhjetorin e 1991, duke treguar se janė sypatrembur pėr ballė njė makinerie tė rėndė policore dhe ushtarake, qė kishte mėsyrė rrethimin dhe zhbėrjen e tyre dhe vetė UĒK-nė. Rezistenca e tyre ndodhi nė njė kohė kur nga politikat shqiptare tė Kosovės, nuk ishin tė popullarizuara format jashtėpacifiste tė reagimit ndaj shtypsėve qė po pėrhapnin frikė dhe pasiguri tek qyetarėt e Kosovės.

Rezistenca e Jasharėve po tregonte se fryma luftarake nė kėtė trevė nuk ishte shuar asnjėherė qė prej Azem Bejtės, Shaban Polluzhės, Tahir Mehės dhe shumė veprimtarėve tė tjerė tė organizatave patriotike antijugosllave.

Pėrkundėr dhunės sė pandėrprerė tė forcave serbe, Familja Jashari mė sė miri dėshmoi se ideali i shqiptarėve pėr tė qėndruar nė trojet e veta, pėr tė luftuar pėr lirinė e Kosovės ėshtė i fuqishėm dhe i pathyeshėm. Ata, nė asnjė periudhė kohore nuk u lėkundėn nga trojet e tyre, duke i pėrballuar trimėrisht dhe burrėrisht tentimet dhe mėsymjet e policisė serbe.

Para luftės epope tė 5, 6, dhe 7 marsit 1998, Adem Jashari dhe bashkėluftėtarėt tjerė kishin sprovuar armėt e lirisė si fitimtar nė betejėn e Rezallės sė Re nė nėntor tė 1997-ės. Ballafaqimi me forcat serbe po i jepte njė impuls tė ri luftės sė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės. Me zjarr tė pushkės do tė luftonin tė gjithė anėtarėt e familjes mė 22 janar 1998, duke bėrė qė forcat speciale serbe tė tėrhiqeshin me turp dhe disfatė tė plotė, ndėrsa, plagėt e lavdisė do t’i merrnin dy vajzat trimėresha tė Jasharėve.

Epopeja e Prekazit me 5, 6 dhe 7 mars 1998 ėshtė rast unikat nė historinė e luftėrave ēlirimtare, ku mė vetėdije tė plotė bėhet rezitencės nga e tėrė familja, duke u sakrifikuar nė altarin e lirisė sė Atdheut pjesa dėrmuese, njėzet pjesėtarė tė saj. Pushka dhe kėnga e Adem Jasharit po e ngrinte nė njė shkallė tė lartė luftėn pėr ēlirimin e Kosovės, duke u bėrė frymėzim dhe mesazh pėr mijėra e mijėra luftėtarė tė rinj nė Kosovė dhe bashkatdhetarė kudo nė botė.

Rėnia legjendare e Jasharėve e lėvizi diplomacinė botėrore nė favor tė Kosovės, e uli pranė tavolinės Grupin e Kontaktit dhe u bė kushtrim i lirisė, duke fuqizuar formacionet e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės.

Me emrin e Komandanti Legjendar Adem Jashari do tė zhvillohen beteja anembanė Kosovės, do tė bien mijėra dėshmorė, tė sigurt se sė shpejti do tė fitohej liria. Nga bota perėndimore mijėra bashkatdhetarė do ta lėnė mirėqenien e atjeshme dhe do tė kthehen nė Kosovė nė frontet e luftės ēlirimtare.

Epopeja e Prekazit ka hyrė nė vetėdijen atdhetare tė shqiptarėve si ngjarja mė e rėndėsishme e ēlirimit tė Kosovės. Prekazin dhe varret e Jasharėve i vizitojnė sot pandėrprerė qytetarė tė panumėrt nė ēdo kohė tė vitit. E nderojnė Komandantin legjendar Adem Jasharin, Shaban Jasharin, Hamėz Jasharin dhe dėshmorėt tjerė duke kujtuar me tė drejtė se ditėt e mira tė Kosovės i kanė rrėnjėt nė gjakun i tyre, nė gjakun dhe sakrificėn e gjithė dėshmorėve tė rėnė pėr liri.

Prekazi ėshtė bėrė vend i lartėsimit shpirtėror tė njeriut tonė qė ka vuajtur aq shumė nėn robėri dhe qė tash ka hyrė nė njė fazė tė rėndėsishme tė ndėrtimit tė Kosovės sė lirė. Sakrifica sublime e Jasharėve dhe dėshmorėve tė tjerė duhet tė jetė udhėrrėfyesi mė i mirė i gjithė atyre qė marrin pėrgjegjėsinė politike dhe shoqėrore pėr bėrjen e shtetit tė Kosovės. Liria, vlerat demokratike dhe pavarėsia e Kosovės themelet i kanė tek qėndresa dhe sakrifica e Jasharėve dhe dėshmorėve tė tjerė.

Me sulmin e 5, 6 dhe 7 mars 1998, makineria ushtarake dhe policore serbe nuk ia arriti ta zhdukte UĒK-nė dhe familjen Jashari. Pėrkundėr sakrificės sė madhe, gjaku dhe emrat e familjes Jashari janė duke u pėrtėrirė. Ademi i Ri, Hamza i Ri dhe Jasharėt tjerė tė njomė janė duke u rritur nė Kosovėn qė ecėn e sigurt drejt ardhmėrisė. Jasharėt e mbetur gjallė me krenari dhe dinjitet kanė ruajtur gjakun e tė rėnėve. Pjesėtarėt e familjes Jashari janė shembull i kulturės dhe edukatės qytetare. Ata me sjelljen e tyre pėrherė tė matur dhe dinjitoze janė bėrė simbol i krenarisė, model i unitetit kombėtar, i solidarizimit dhe humanitetit

Lavdi tė gjithė dėshmorėve tė rėnė pėr lirinė e Kosovės!

Lavdi Jasharėve!

(Autori ka qenė Komandant i Shtabit tė Pėrgjithsėm tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Tue May 26, 2009 10:19 pm

JEM SHUM NJERZ INTERESANT SE SHTIREM SE E DOJM SKENDERBEUN SE DOJM ADEM JASHARIN E PLOT TE TJER ,POR NE REALITET UN RRI ME VLLAZEN SHQIPTAR DHE PUNOJM BASHK POR NE RREALITET NDEGJON DHE GJERA TJERA PREJ NJERZVE SE NUK JENA QIND PER QIND ME TA :SE DI PSE JENA KSHTU SKAM SKJARIM VEQSE KA NJERZ QE NUK I ADHUROJN NJERZT MA DEVOTSHUM TE KOMBIT TRAGJIKE -KOMIKE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arbeni24
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 246
Age : 33
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Tue May 26, 2009 10:35 pm

ADEM JASHARI

VAZHDON TE JETON NE ZEMRA TE SHQIPETARET E VERTET.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Thu Jun 25, 2009 9:28 am

Adem Jashari u vra bashk me familjen e tij,ndersa ushtaret e tij ne malin e qyqeve e shikonin filmin tinzash,dhe tani qata qyqe krenohen per komandantin suprem,dhe ne emre te tij na shtypin dhe me ba dikushi mi perqesh te kercnohen po sepse shkomi i lezetshem !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Delia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Thu Jun 25, 2009 11:03 am

Po bash qata tash po bėjn kėrdin duke vjedh e kishe ne Luftar po manipulojn si dhe me Korrupcion disa kan bėr miliona e miliona nė at emer as kush nuk guxon as ti kshir e lere mė me pyet prej nga pasura mbrenda natės e shum e shumė gjėrat tė kqija. E shiten si Rambo mėpėr Filma , deri kurė sa do ju zgjat kjo ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Sun Jun 28, 2009 10:52 am

Une ne nje aspekt me mijera here ja kaloi Adem Jasharit !!!
Pse ?

Kur ne vitet e 1971 e kam mbrojtur flamurin shqiptar ,shqiptaret donin me ma marr shpirtin ne mesin e mijera shkive,dhe kjo qeveri qysh ateheri me shpalli tradhetar te jugosllavis,e kan une e kam grushtur nane shqiptare as qe kishte mujtur ti afrohet e mos te diskutoim ma teper!
Me qindra here me kan organizue atentate serbet e ma shume shqiptaret e per qe jam ne jete" zotit dhe aftesive te mija i falemderohem .
Po ne kete vite e kam kerkue republiken e kosoves ne Normalen e prizrenit dhe me derguan ne supin e prizrenit profesoret shqiptar sepse serbet nuk dinin per mua,dhe me malltretojshin shqiptaret servila!
Dhe ne fund spo shkruai ma teper per' vuajtjet e mia por si u be e mundur qe ne lufte per ēlirimin e kosoves nuk me pranojshin neper shtabe te uēkes duke me etiketue me ma te keqiat qe as serbi nuk me ka thene !
Adem Jasharin e tradhetuan dhe ushtaret e tij u meshefen neper malet e qyqavices dhe e shikonin shkaun duke ia masakrue familjen dhe ate dhe ne emer te tij jetoin keta qeveritar tradhetar e kendue neper qiftelia dhe shkoin tek varri i tij e e genjejn se bac u kry !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Thu Aug 27, 2009 7:25 pm

uuuuuuu sa meritat i paske more haxhi efendi haha gjyna se nuk je hero te pakten ishe duke me i bukure aty ne pllake se nuk kisha fol asgje , dhe kur te kishin vizitu kishin then e bre cfar burri paska qene ..

gjyna se je gjall ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Fri Aug 28, 2009 9:47 pm

Te pershurresha ne pllake e ne kengen e qiftelise!Se spiunet edhe ashtu e keshtu po fitoin!Adem Jasharin e tradhetuan e pushkatuan me sa antar dhe hajte se e dine meta si shkojne punet !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Fri Aug 28, 2009 10:32 pm

e po tradhtaret nuk e kan vendin ne mesin e heronjeve po ja keshtu kokoriznin neper forume ... dhe tregojn heroizimn me fjal banale . ti nuk je ase per pushke e ase per pene thjesht te shkosh ne SHTIMJE aty ke vendin ti ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Fri Aug 28, 2009 10:45 pm

fiona

ti po lypke burr te forte,e tradhetar qe eshte perqitur me shka!Se mesiguri ta kan lene lezet!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Fri Aug 28, 2009 10:53 pm

trimat nuk derdallisin neper forume duket tregu heroizerm .po tradhtarte e bejn nje gje till. ti ke munges kulture. ti nuk din te besh debate.ti je mesu tet largojn nga cdo forume cudi se je ketu ..pse nuk meson nje her sjelljen e mire e cna duhet neve heroizmi i nje manjaku ..messo nje her nje sjellje te mire te pakten medito me veten se sa pash ti nuk ke bere asnje “replik ne menyr diplomatik po vetem me fyerje te ndryshem e si mendon ti tewt pranojn ne mesin e njerzimit keshtu siq vepron ti, . 3 persona twet thone ke gabim duhet te ndalesh dhe te mendoshe . cfar seshte ne rregull. e jo cdo i dyti forumiste duke ta terheq vrejtejn . turpe turp..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Fri Aug 28, 2009 11:01 pm

Fuiona

Turpin tend ta zefte bashk me ate loqke qe te ka pjell bythprapshte,dhe vete nonen mos te ka nise ne male kur vinte ne demostrata se femrat shqiptare vijshin kinse me perkrah Adem Jasharin e fuqk ne male me shkije!Jo more une se kam vendin ne shtime por nana jote dhe kjo qeveri dhe tata qe e tradhetuan Adem Jasharin dhe mua!

Ty ende te vjen era qumeshte te shkajaut,ti e para ja ke nise me sharje dhe lexoi fjalet e tua e pastaj i thua vetes turp dhe te nxifte turpi e e poshter,se edhe baben tend ja e ke pas komunist ja e ke edhe tani diku ne funkcionesh qe i zbaton uredherat e beligradit te Milloshit!Pordha e dreqit ti mos u gjuaj menjeherit si miza ne mute !!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Fri Aug 28, 2009 11:05 pm

po un kam daj arkanin . e njef besoje .po ti mos je nip i rrahman morinese ..turp turp . ee edhe kjo tok shum psikopat po mban ..gjynaf
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Fri Aug 28, 2009 11:17 pm

fijona

Arkani ka qen burri i Adelina Ismailit dhe e ka pas ne banesen e nanes se tije ne Prishtine!E mesiguri edhe ti po e njifke mire qenin se qiftat si ti ma kan shti ne kerr kete qetnik!
E Rahman Morina ndaq me dite oj e poshter eshte ma i miri nga te gjithe tradhetaret shqiptar sepse eshte vrare per flamurin kuq e zi per flamurin e Ismail Qemajlit!E ka tradhetue keta;Azem Vllasi,Remzi Kolgeci,Kaqusha Jashari e Fadil Hoxha kur jan nise per ne beligrad me kerkue republiken e kosoves!

Ti i njef tradhetaret shurrajka e djallit
Ti je bije e e shkaut dhe paske pas jarani me Arkanin a eshte gjelle ndoj ku a ke informata ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Fri Aug 28, 2009 11:20 pm

po more gjall eshte po ka qef tet takoj ty ka nje dhurat me ta be..turp turp .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Fri Aug 28, 2009 11:23 pm

fiona

ku gjindet,pash mamin tend ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Fri Aug 28, 2009 11:24 pm

Ta paska lan lezet se pa ta permendur fare e ceke vete se di pse ?Por kush a bektesh merr vesh!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Fri Aug 28, 2009 11:25 pm

ke daja arkan .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Fri Aug 28, 2009 11:28 pm

Fiona

Mire de nese i ke daje atehere i zbusim fjalet se me na permend shkijet shqiptaret dhihen ta besoi vallahi kete!A tashti flasim ndryshe me ju!
Tung tung
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Wed Nov 11, 2009 2:17 am

https://www.youtube.com/watch?v=YDYqvC8uZSs

JA IKONAT QE KURR NUK VDESIN
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shahini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 37
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Wed Nov 11, 2009 3:31 am

fionaa

Ja vlen dhe ēenka emision shume i mire,por e pergaditur nga serbet!
Pse gazetar shqiptar nuk kane mundur nje ma te mire me pergaditur gjate luftes sa ishin ne tym e flake Jasharajt!

A nuk e meritojn familja Jasharajve te jane ne krye te qeverisjes shqiptare ne te gjitha trojet ka ka shqiptar ?
Ku jane Jasharajt ?fionaa trego drejte ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Fri Nov 13, 2009 10:55 pm

Ne gjakun betimin e Adem jasharit
shkelen Thaqi ramushi dhe te tjeret qe po shkatzerrojne kombin shqiptare.
Po edhe djali i tije bekimi e Murat jashari!
te cilet per interes personal pranojne qe keta lider te thirren ne emer te tyre.
Emrin e tyre e perdorin vetem permarketing politik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   Fri Nov 13, 2009 10:57 pm

Ti po shkruan dokrra .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificės pėr liri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Histori-
Kėrce tek: