Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Lufta me 2001 ne Maqedoni?

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptySun Mar 02, 2008 9:22 pm

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Ushtria_Clirimtare_Kombetare

Gjate vitit 2001 ne Maqedoni shpertheu nje lufte ose thene me mire nje krize mes UCK-se dhe armates se Maqedonise. Shkaku i kesaj lufte( nenkupto krize) ishte se shqiptaret kerkonin bashkim kombetar, mirpo pas nje kohe kjo ide u ndryshua duke thene se luftojme per te drejtat tona dhe jo per bashkim kombetar.

Keto genjeshtra te turpshme, qe sollen disa qindra vrasje dhe ne anen tjeter nje kolaps ekonomik ne fshatrat e Tetoves dhe Kumanoves, me bejne te dyshimte se kjo lufte ishte e pa pergjegjshme dhe e pamenduar.

Luftra u be me 2001, por perseri shqiptaret atje nuk kane shume te drejta, perkunder faktit qe lufta u be per bashkim kombetar. Valle a duhet edhe njehere te dalim ne luftra te tilla, qe nisin nga ca qarqe qe akoma ne nuk e kuptojme qellimet e luftrave?


mendimi juaj?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptyMon Mar 03, 2008 12:09 am

Ani te pergezoi per temen; lufta gjithmon fillon per teritor,mendoi personalishte qe jokeri i gjithe luftes qe ndodhi dhe kemi edhe shume rruge per te bere ,qellimi i gjithe kety ''idelai'' ka qen te çlirohet Kosova.

Ne luften e 2001 ka pas dysa oferta nga vete maqedonet qe te ndahet Maqedonia por nuk jane pranuar ofertat qe kan ofruar ''dikush'' siç i ka ardhe mire ..!!!

E gjithmon kemi luftuar sipas rregullave njerzore,rregullave ushatake,rregullave,diciplinave,qe i perket nje ushtrie te rregullte te botes demokratike e kete ende e repektoim ,po qe nuk e pranoin mos haro Ani se aty jemi,jemi duke kerkuar as ma pak e as ma shume veq asaj qe na takone, e kete shume mire bota demokratike e dine.!!!

E VETMJA ALTERNATIVE BASHKIMI KOMBETAR ANI.!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
dibranja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptyMon Mar 03, 2008 12:36 am

Ani te pergezoj per temen qe mund te them qe kjo qeshtje ende tek ne ne Maqedoni eshte hala e paprekshme dhe mistike,ku ne te mshihen dhe shum gjera te pa thena.Ku them ne kete loje te asaj kohe por dhe tani sot e kesaj dite ka shume shqiptar te 'ndershem''qe kane perfituar shum..me se shume,ku kan punuar dhe do te punojne per anen-palen tjeter sic eshte rasti ne Brodec te Tetoves etj etj mos ti numroj se shum ka skenare te tilla kunder nesh,cudi shum here ne vehtvete pyetem?kur ta ben i huaji te keqen thua me ka ba shkau(ne nje far dore e ben hallall),por i yti tet bije me thike mbrapa shpine-gjaku jot me se absurde, ku nje gje e tille ndodh sot e kesaj dite.Ku ne shqiptaret jemi ende te shtypur ne cdo aspek dhe pikepamje,por nje gje tju them mbas shpallejes se Kosoves si shtet shum gjera kan fillluar te ndryshojne ngadal ngadal deshen ose zdeshi pala tjeter,qe nga p.sh. pershendetja e fqiut tim maqedonas se si tani sillet ne nje menyre lutese kur te pershendet,a me par ka qene mneyra nencmuese dominuese pershendetja e tije,a thua pyeteni perse? sepse kan frige mos te humbasin shtetin,por Ani nes nuk ndryshojne gjerat ne do te dalim ne nje lufte te tille.

jy pershenes dibranja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptyMon Mar 03, 2008 1:21 am

pershendetje!

Une desha t'ju tregoj se kjo lufte ishte katastrofike dhe me shume nga te gjithe e vuajtem ne shqiptaret. U shkatruan shume familje dhe shtepia, u vrane shume njerez, ndersa ne anen tjeter ekonomia ra shume. Atehere per cka u be kjo lufte? C'ka fituam?

Te drejtat e shqiptareve atje jane poashtu sic ishin para lufte me ndonje ndryshim te vogel dhe keto ndryshime do beheshin edhe pa lufte. Vete kushtetuta e BE-se thote qe cdo pakice e nje shteti, qe ka mbi 20% te popullsise duhet te kete te drejta te barabarta. Nga ky ligj ne shqiptaret i merrnim te drejtat edhe pa lufte!

Pse u be kjo lufte?

A do behen keto lloj luftra edhe ne te ardhmen?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptyMon Mar 03, 2008 1:30 am

Ani, mos me shume fituan ate qe bota e dine se sa eshte % e shqiptareve sote ne Ilirida,qe para pak viteve bota e ka dite veq si (Maqedoni) ''Maqedon'' nuk ka patur njohuri Bota demokratike,se nuk jemi nje populle i vogel por jemi nje Kombe i Madhë.

Do te behen Ani edhe ne te ardhemen po qe nevoja e lip te mbrohet Atdheu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptyTue Apr 01, 2008 7:05 pm

Kjo nuk është ngjarje e vitit 2001 poe është rasti i fundit në Shpkovicë, Brodec.

Shikone ju lutem;

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Default Lufta me 2001 ne Maqedoni? Pixel-vfl73

Shipkovic Brodec MESUESI ka shpetu me nxenesit nga~

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptyWed Apr 02, 2008 1:30 am

Maqedonija po fillon gradualisht te kthehet ne pozitat e Carve sikurse ishin ne kohen e Jugosllavise. Keto po i bene gradualisht dal-ngadal per te mos u dhene shkak as shqiptarve e as nderkombetarve qe te intervenojne mbrenda shtetit. Prandaj duhet qe ne te mos i leme dhe te biem ne ato pozita sikurse ata qe dojne te i arrijne ne dem te shqiptarve qe jetojne atje.

Po si te veprojme ketu eshte celsi qe na mundon te gjitheve, A mund te na jap kush ndonje ide ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptySat Apr 19, 2008 5:26 pm

Ani kete ngulite ne ate trurin tend se Lufta kryengritese shqiptare ne Iliride nuk u fillua me genjeshtra. Lufta ne Maqedoni nuk ish krize, por lufte e drejte dekolonizatore kunder pushtuesit maqedon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptySat May 03, 2008 9:27 am

Lufta ne maqedoni un mendoj qe nuk ishe fai i udheheqesve te sai apo i pushtetareve por ishte fai i gjith luftetareve pse nuk i kundershtuam kerkesat e gjith atyre pikave qe ne ate momenteu bene se ne luftojm per te drejta dhe ketu un personalisht mendoj se fai bie mbi ne qe u pajtuam me nje gje te tille por nese ne u pajtum me te un po them se nuk u dasht qe ne te pajtohemi me ta dhe eshte dashte lufta qe te vazhdoj por kjo ka qene gabimi me i madhe i gjith ushtareve apo i komandanteve te nivelit birigade batalion qe te kundershtonin planin e OHRIT qe lufta te vazhdoj por kjo nuk u be dhe tani po flasem ishte rasti qe ne te tregojm perkushtimin tone dhe kemengulesin tone te gjith ushtri e popull dhe mendoj qe askush nga kreret politik apo ushtarak nuk dote kishte mundesij te bej takime apo marveshje pa pyetur luftetaret por kjo u be dhe nuk mundem qe te bejm nje hap te tille nese ne heshte un po them ku ishin atdhetaret tjere apo itelektualet te thonin ej ngadal se goboheni lufta nuk duhet te ndalet ketu por ateher heshten te gjithe dhe u pajtuan me ate qe than e u be un personalish t fajin e mar mbi vete se pari pastaj i fajsoj edhe te tjeret ngase edhe nuk patem qe kush te na keshilloj ju munde te me thoni jo ashtu e jo keshte pse ashtu e pse keshtu un thjesht ju pergjigjem ishte besimi i madh tek udheheqesit e uck qe nuk dote besonim qe ndodh nje gje e till dhe nga besimi i madh ndodhi kjo me falin munde te thoni tani qa te doni edhe mua por besoni qe un nuk di si te ju pergjigjem se e kam ne shpirte qe cdo dit me brene ne shpirte ajo qe u be dhe pse e lejuam te vi deri tek ajo kur kishmi mundeij te ecim perpara drejt cakut
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptySat May 03, 2008 10:20 pm

Lufta në Maqedoni nuk duhet të banalizohet. Ajo u bë shumë vonë. Mëkat që pas 1945 shqiptarët pranojnë robërinë nga rrëshqanorët e makosllavisë, të cilët ende nuk kanë identitet si komb sepse nuk e dijnë a janë bullgarë apo sërb!

Me këtë rast duhet falnderuar Mefaili i Madh dhe Mefaili i vogël me Çetat e tij që mbetën pa u nënshtru deri më 1948, kur forca edhe nga Shqipëria edhe nga brigadat maqedonase, pra, Brigada e katër dhe e gjashta vijnë dhe i robërojnë duke bashkëpunuar me tradhëtarët e vendit Kërçovën dhe rrethinën e cila ka jetuar me idealin e Shqipërisë Etnike!

Lufta e vitit 2001 duheshte të kurorzohet. Ata që e përgatitën këtë farë Kurore të quajtur Marrëveshja e Ohërit, modelin e saj e gjetën në Shën Stefan!

Kjo përçarje që bëhet, duke aluduar edhe në shkrimin e Librave të bardhë për UÇK, s'ka të bëjë fare me realitetin!

Ata që i bijnë këtij fyelli, sidoqofshin politikanë që u nënshkruan, apo ushtarakë që u demilitarizuan duhet ta dijnë se mbi ta bie gjithmonë mallkimi me pyetjen :

Politikanë , ushtarakë e gjeneralë
përse vepruat kështu, përse :

Mbetët pa ushtri, mbetët pa Atdhe !
Jeni shndërruar djaj !
Jeni shndërruar dhe !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptyTue May 06, 2008 2:16 am

zeriatdheut shkruajti:
Lufta ne maqedoni un mendoj qe nuk ishe fai i udheheqesve te sai apo i pushtetareve por ishte fai i gjith luftetareve pse nuk i kundershtuam kerkesat e gjith atyre pikave qe ne ate momenteu bene se ne luftojm per te drejta dhe ketu un personalisht mendoj se fai bie mbi ne qe u pajtuam me nje gje te tille por nese ne u pajtum me te un po them se nuk u dasht qe ne te pajtohemi me ta dhe eshte dashte lufta qe te vazhdoj por kjo ka qene gabimi me i madhe i gjith ushtareve apo i komandanteve te nivelit birigade batalion qe te kundershtonin planin e OHRIT qe lufta te vazhdoj por kjo nuk u be dhe tani po flasem ishte rasti qe ne te tregojm perkushtimin tone dhe kemengulesin tone te gjith ushtri e popull dhe mendoj qe askush nga kreret politik apo ushtarak nuk dote kishte mundesij te bej takime apo marveshje pa pyetur luftetaret por kjo u be dhe nuk mundem qe te bejm nje hap te tille nese ne heshte un po them ku ishin atdhetaret tjere apo itelektualet te thonin ej ngadal se goboheni lufta nuk duhet te ndalet ketu por ateher heshten te gjithe dhe u pajtuan me ate qe than e u be un personalish t fajin e mar mbi vete se pari pastaj i fajsoj edhe te tjeret ngase edhe nuk patem qe kush te na keshilloj ju munde te me thoni jo ashtu e jo keshte pse ashtu e pse keshtu un thjesht ju pergjigjem ishte besimi i madh tek udheheqesit e uck qe nuk dote besonim qe ndodh nje gje e till dhe nga besimi i madh ndodhi kjo me falin munde te thoni tani qa te doni edhe mua por besoni qe un nuk di si te ju pergjigjem se e kam ne shpirte qe cdo dit me brene ne shpirte ajo qe u be dhe pse e lejuam te vi deri tek ajo kur kishmi mundeij te ecim perpara drejt cakut

zeriatdheut repskt per kete shkrim shoku se politikishte e kemi te humbur luften ne maqedoni,ne tavolin kurre vjen puna humbim gjithmon e jo fizikishte e luftarakishte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptyTue May 13, 2008 7:22 pm

z.Feneri respekt cetave te Mefailit te Zajazit. Ata vertete shkruan nje epopoe te ndritur kunder hordhive bullgare. Mirepo faji nuk duhet t'iu atribuohet brigadave clirimtare shqiptare nga Shqiperia. Sepse ata e cliruan Kercoven nga nazistet. E kur qe nen thembren e nazisteve, Kercova nuk mund te quhej e 'cliruar'.
Mekati me i madh i ketyre dy forcave politike (UNCSH dhe cetat luftarake kercovare) qe se nuk bashkevepruan bashkerisht kunder armikut gjerman, bullgar dhe atij jugosllav.

Une e nderoj vella Fener, luften e Mefailit dhe gjithe kercovareve. Mirepo, nderimi yne per keta deshmore nuk eshte vec deklamimi ne nje forum por vazhdimi i luftes se tyre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptyTue May 13, 2008 7:34 pm

O i nderuari Luboten , mos më prek se më bën verem! Po ma mirë ndër nazistës se sa ndër makokaurristët bre! Po Kosova e Shqipëria për ku ia kan mësy ? Drejt nazistëve !

Do ta vazhdojmë atë patjetër! Sepse , jemi duke i ra për filli! Por nuk duan bandillat e integrimit, dhe lulushat e vojvodeve!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptyTue May 13, 2008 8:00 pm

feneri shkruajti:
O i nderuari Luboten , mos më prek se më bën verem! Po ma mirë ndër nazistës se sa ndër makokaurristët bre! Po Kosova e Shqipëria për ku ia kan mësy ? Drejt nazistëve !

Do ta vazhdojmë atë patjetër! Sepse , jemi duke i ra për filli! Por nuk duan bandillat e integrimit, dhe lulushat e vojvodeve!

Si ne thundrat e nazisteve si ne thundrat e bullagaro - serbeve njesoj eshte. Te dyja jane pushtim. Te dyja jane roberi. Ne pushtim nuk ka asgje te mire. Asnje dengel e pushtimit nuk eshte e mire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
eri M
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 737
Registration date : 02/04/2008

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptyTue May 13, 2008 10:19 pm

Luboten ma mirë gjermanët dhe italianët, se sa sërbët e makobythpalarët!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fi2a1
Anëtar i ri
Anëtar i ri
fi2a1

Male
Numri i postimeve : 124
Age : 35
Registration date : 11/05/2008

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptyTue May 13, 2008 10:53 pm

siq po shihet edhe tash do te filloj nje lufte tjetre per fat te keq mes shqipetareve po me duket ishalla jo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
eri M
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 737
Registration date : 02/04/2008

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptyTue May 13, 2008 11:09 pm

Ka me nis një luftë e re
jo për shkam por për atdhe
se shqiptari e di drejtimin
nuk pret xhon maqedonët t'ia prishin dinin

Bini shqipe për Shqipëri
vepra tjetër ësht1% tradhëti!

Me menduha e me Alija
kurrë nuk bëhet Shqipëria
Vetëm vjedhja e pabesia
del në shesh makosllavia
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fi2a1
Anëtar i ri
Anëtar i ri
fi2a1

Male
Numri i postimeve : 124
Age : 35
Registration date : 11/05/2008

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptyTue May 13, 2008 11:16 pm

hahahhaahahhah bravo bravooooooooo shum po me pelqen kjo poezi e jotja ME MENDUHA E ME ALIJA .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shpendi
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
shpendi

Male
Numri i postimeve : 155
Vendi : Iliride
Profesioni/Hobi : Forumi
Registration date : 04/09/2007

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptyTue May 13, 2008 11:47 pm

Kerkoje sqarim nga stafi per fshierjen e shkrimit ne kete forum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptyWed May 14, 2008 12:24 pm

eri M shkruajti:
Luboten ma mirë gjermanët dhe italianët, se sa sërbët e makobythpalarët!

eriM te falemnderit per postimin. Mirepo une nuk jam aspak dakord me te. Si gjermanet e italianet ashtu edhe serbo - bullgaro - melezet nje soj jane. Qe te kater jasne pushtues.

A e din se cfare ka thene njeri nder arkitektet e bashkimit te italianeve, nje shok i Garibaldit, Xhyzepe Macini: 'Me se shumti i frikohem lirise se falur'

Dhe pikerisht ashtu eshte. Liria e falur eshte iluzion i lirise. Kur liriua eshte vecse premtim kurre nuk materializohet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptyWed May 14, 2008 2:25 pm

po luboten pajtohem me ty se liria e falur nuk ja vlen fort , po qti bejm o vlla ne kem duke u qliru po e pa bota se po qlirohemi vet e nderhyni na e ndali luften pati qef me hy edhe vet ne hise ,e tash fatkeqsisht jemi ku jemi te coptuar ende .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Familjarët e të masakruarve në fshatin Luboten   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptySun Jul 13, 2008 6:00 pm

Familjarët e të masakruarve në fshatin Luboten reagojnë kundër lirimit të ish ministrit Boshkovski

Familjarët e të masakruarve në aksionin kriminal të policisë sllavomaqedone, në fshatin Luboten, në verë të vitit 2001, janë shprehur thellë të revoltuar lidhur me lirimin nga Tribunali i Hagës të ish ministrit të Punëve të Brendshme, Lube Boshkovski dhe dënimin me 12 vjet burg të Jovan Tarçullovskit. Dëshmitari i parë në këtë proces, 66 vjeçari Elmaz Jusufi, babai i njërit prej të masakruarve edhe vetë i plagosur gjatë masakrës ka pritur dënim prej 30 vjet për të dy kriminelët.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Të akuzuarit për mbrojtjen e Brodecit,   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptySun Jul 13, 2008 6:02 pm

Të akuzuarit për mbrojtjen e Brodecit, Gjykata Themelore e Shkupit i dënoi me burg të rëndë

Në kohën kur Haga liroi si të "pafajshëm" ish ministrin sllavomaqedon të mbrojtjes, Gjykata Themelore e Shkupit shpalli fajtor dhe dënoi me burg pjesëmarrësit në mbrojtjen e Brodecit, kur policia sllavomaqedone vrau gjashtë shqiptarë dhe plagosi dhjetëra të tjerë. I akuzuari për rezistencë kundër forcave policore, Hebib Ahmeti u dënua me 12 vjet, ndërsa 12 të akuzuarit e tjerë Nevzat Zyberi, Izmit Ameti, Mehdi Islami, Florim Ameti, Nevzat Arjani, Shehir Zyberi, Nadi Dauti, Baftijar Beqiri, Tafil Dauti, Hanif Dervishi, Rametulla Dauti dhe Shkendim Dauti të gjithë nga Brodeci u dënuan me nga 10 vjet heqje lirie. Të gjithë të dënuarit janë arrestuar në aksionin militarist të policisë sllavomaqedonre në Brodec, më 7 nëntor të vitit 2007, me ç`rast policia në kërkim të një grupi të armatosur vrau: Ramadan Shitin, Hisni Ahmetin, Bekim Mehmetin, Ferat Shahinin, Imer Gavazin dhe Fidan Fejzullahun.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MARY
Anëtar
Anëtar
MARY

Female
Numri i postimeve : 261
Age : 33
Vendi : VL
Profesioni/Hobi : music
Registration date : 28/03/2008

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptySun Jul 13, 2008 10:22 pm

biligoa shkruajti:
Familjarët e të masakruarve në fshatin Luboten reagojnë kundër lirimit të ish ministrit Boshkovski

Familjarët e të masakruarve në aksionin kriminal të policisë sllavomaqedone, në fshatin Luboten, në verë të vitit 2001, janë shprehur thellë të revoltuar lidhur me lirimin nga Tribunali i Hagës të ish ministrit të Punëve të Brendshme, Lube Boshkovski dhe dënimin me 12 vjet burg të Jovan Tarçullovskit. Dëshmitari i parë në këtë proces, 66 vjeçari Elmaz Jusufi, babai i njërit prej të masakruarve edhe vetë i plagosur gjatë masakrës ka pritur dënim prej 30 vjet për të dy kriminelët.
Dënimi i Lubes dhe Tarushit dihej ! Të shporren gjithë kaurrët nga trojet shqiptare. Por, ashtu nuk thon DUIstat ! Ata tashti me Lube Pederin dhe Agron Gejin le të bëjnë kryqëzime të nxjerrin hibride për ta emruar emrin e shteti. Ndërsa Teutiqka mundet t'ua bëjë sajgine e byrekut me barbushat qe i rrijne për rreth!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? EmptyMon Jul 14, 2008 7:43 pm

biligoa shkruajti:
Të akuzuarit për mbrojtjen e Brodecit, Gjykata Themelore e Shkupit i dënoi me burg të rëndë

.

Kjo eshte bota te pafajshmit denohen me 192 vite burg kurse kriminelet si L.Boshkovski lirohen si te pafajshem edhe ate nga kush nga gjygji i Hages.

Reagim: Dënimi prej 192 vjet burg është tërësisht i padrejtë

Lëvizja Qytetare Shqiptare në reagimin e sajë e ka quajtur të padrejtë vendimin e Gjykatës Themelore të Shkupit që dënoi me 192 vjet burg 13 të arrestuarit e Brodecit.

Siç thuhet në këtë reagim, sipas vlerësimit të kësaj lëvizje dhe 40.000 qytetarëve të tjerë të cilët nënshkruan për pafajsinë e brodecasve të arrestuar në aksionin famëkeq "Stuhia Malore", që u ndërmor ndaj banorëve të fshatit Brodec, që të gjithë ishin viktima, civilë të pafajshëm. Lëvizja Qytetare Shqiptare njëherit ka kërkuar nga institucionet relevante të vendit dhe Gjykatës Supreme të Republikës së Maqedonisë që ta shqyrtojnë vendimin e marrë, për të cilin kjo lëvizje vlerëson se ishte i padrejtë dhe të ndihmojnë në zbardhjen e plotë të rastit dhe sjelljen e drejtësisë në vend.

alsat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty
MesazhTitulli: Re: Lufta me 2001 ne Maqedoni?   Lufta me 2001 ne Maqedoni? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Lufta me 2001 ne Maqedoni?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: