Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Dokumenti i Pavarsise ndodhet ne Amerike.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Dokumenti i Pavarsise ndodhet ne Amerike.   Sat Feb 09, 2008 7:39 am

...
Ne se ata vertet jane te tille, atdhetare sipas maskes qe po perpiqen te veshin te shpejgojne se perse Atdheu ndodhet ne kete pike deshperimi dhe te mos merren me shfrytezim te ngjarjeve historike dhe dekorime te figurave pa pasur dokumentat origjinale qe vertetojne ato, apo te propozojne pazare sic veproi Jozefina Topalli per blerjen e dokumnetit origjinal te shpalljes se pavarsiseqe per momentin ndodhet ne Amerike se bashku me dokumenta dhe objekte te nje rendesie teper te vecant per vete ekgzistencen e Shqiperise dhe shqiptareve.

...
Dokumenti i shpalljes se pavarsise do te udhetoje per ne Atdhe ne te njejten cante te Ismail Qemalit sic udhetoi drejte Amerikes per ti shpetuar asgjesimit, e pase kesaj dite te mira do te vine...

Marre nga tanmarket.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Dokumenti i Pavarsise ndodhet ne Amerike.   Sun Feb 10, 2008 4:23 pm

Dokumentat e Pavarsis kolapetriti ndodhet ne kokat e politikanve tane.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Dokumenti i Pavarsise ndodhet ne Amerike.   Sun Feb 10, 2008 9:52 pm

Vertet dokumenti qe u shpall pavarsia ne 1912 eshte ne Amerike. Une e kam pare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Riki30
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 42
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

MesazhTitulli: Re: Dokumenti i Pavarsise ndodhet ne Amerike.   Tue Feb 12, 2008 2:19 am

I nderuar Petrit Kola tu kisha lut nese ke mundesi ne menyre me te zgjeruar te na tregosh per ket dokument ku e ke pare ? pse ndodhet atje ? flm .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Dokumenti i Pavarsise ndodhet ne Amerike.   Tue Feb 12, 2008 3:15 am

Dokumentin e kishin ato familje qe e kishin shpallur. Kur ato u larguan e moren me vete. Zuhdi Ohri e shkrojti ate. Mendoje se ne Shqiperi do te kete ndryshime. Pastaj do te kthehet dokumenti dhe relike si canta e Ismail Qemalit....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosturi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 1
Age : 30
Vendi : Kosove.Prizren
Profesioni/Hobi : Menagjim Biznesi
Registration date : 09/12/2009

MesazhTitulli: Re: Dokumenti i Pavarsise ndodhet ne Amerike.   Thu Dec 10, 2009 5:17 am

A mundeni diqka me kjarte te tregoni se pse ndodhet ne Amerike dokumenti apo deklarata e pavarsise se vitit 1912.Dhe nese ka munsi dikush te me tregoj se pse sa kam ndegjuar une simbolet e Skenderbeut gjenden ne muzeun e Viene-s apo ndoshta gabime e kam dhe pse ne shqiptaret tane si ruajme simbolet tona dhe historine tone si duhet pse gjenden ne Viene dhe pse sgjenden ne Shqiperi ju lutem dikush te me pergjigjet kjarte flm per mire kuptim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Dokumenti i Pavarsise ndodhet ne Amerike.   Thu Dec 10, 2009 5:48 am

Kosturi,

Dokumenti i Pavarsise ndodhet ne Amerike dhe e kane shqiptaret. Kete dukument nuk munde t'ja besojme UDB-se se Fazllo-Berishes.

Nuk nodhet ne ndonje muze sikurse shpata dhe perkrenarja e Skenderbeut.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Dokumenti i Pavarsise ndodhet ne Amerike.   Thu Dec 10, 2009 6:19 am

Riki30,

Per arsye sigurije nuk munde ta them vendndodhjen e sakte te dokumentit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Dokumenti i Pavarsise ndodhet ne Amerike.   Thu Dec 10, 2009 2:34 pm

Merre me mend qfar shteti kemi qe sjem ne gjendje ti sigurojm gjerat elementare te vetvetes, e tani do thojn pse, ashtu, kshtu, pse, si, tek, qe un nuk di qe ndoj shtet ja siguron nji shteti tjeter gjerat primare.ktu dihet dhe verehet saktesisht se shqiptaret nuk i udheqin shqiptaret, se po te ishin shqiptar sdot na kishin pru ne ket gjendje te mjerushme e katandisur ne ter rruzullin toksor,i vetmi popull qe skem drejt ta brojm veten ne aspektin ushtarak si fqinjet tan, skem buk, uj, as drita, dot thot ku valon flamuri shqiptar vetum horror perdhosje burgosje katrahur gjenocid e shka jo tjeter.. A jem shteti ma i pasur ne evrop ne aspektin e mineraleve dhe me te mirat tjera gjeostrategjike etj....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Dokumenti i Pavarsise ndodhet ne Amerike.   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Dokumenti i Pavarsise ndodhet ne Amerike.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: