Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Kryeministri Hashim Thaqi

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 15 ... 25, 26, 27
AutoriMesazh
Ann@
Anėtar
Anėtar
Ann@

Female
Numri i postimeve : 204
Age : 30
Vendi : Large nga toka:)
Registration date : 20/04/2011

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyMon Apr 25, 2011 12:02 am

I nderum Driniiiii,mbash fjalorin nuk je nga Kosova gjendjen e sheh me nje kande tjeter,urrejtja ndaj Thaqit ishe vetem shkaku partiake,se te flasesh ne realitet me te gjithe njerzite pa arsye politike te gjithe e perkrahin se ka qen i vetmi politikan,trime si thu ti pa ''shok'' qe ka punu per Kosove pa kurqfare interisi....Mos i shiko gjanat siperfaqesishte se keto problem i ke ne cdo vende te botes.

Te pershendes!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyMon Apr 25, 2011 12:51 pm

Pershendetje Ann@.

Ajo qe nuk ndodhi askend ne bote, mi Ann@ ndodhi tek ne ne kosov, pas lufte nuk fitoi ne zgjedhje krahu i luftes, meket kosova vetum ne 2008 shpalli ket gjysme pavarsije.
Pastaj ndodhi nje gje qe nuk duhej te ndodhte, krahu i luftes u nda, u formun dy parti, PDK&AAK, per mendimin time sikur te ishin sebashkur keto parti kosova do ishte ndryshe.
Iku edhe ajo kohe qe la shume gjurm jo te mira per popullin, dhe ja ku jemi krahu i luftes u nda e perqa, si cdoken frakcione ka ne parti por kjo qe po ngjet ne kosove nuk eshte normale, lagje e parti, per fat te keq kryeministri pergjdo dite e me shume po izolon vetin dhe vendin, kurr nuk e kame mendu, dhe ende nuk po e besoj, nje Thaq kaq te dopte qe ne dit mengjesi ia burgosin bashkluftetaret dhe ai nuk eshte ne gjendje me te pakten ta bej ate qe i takon si ishe komandant.
Kjo per mua eshte shqetsuse, nuk deshiroi dhe kurr nuk kame deshiru qe ish luftetar e liris ngado qe jane, te jen kaq shume te ndare e perqar, qe mjerisht ky fenomen tek ne po ndodh. Kurr nuk do ta besoj qe nje dit Thaqi te ve vija te kuqe per vllezrit e vet, e te bej koalicion me vrasit tane, dhe kete vetum pas 12 vitve ku ende plaget e shumta nuk jane sheru.
Eshte e dreit individuale qe njeriu te mendoi si te doje, dhe eshte e natyrshme qe cdo njeri ka parmime te ndryshme, por ku eshte ne pytje Kombi, flamuri, dhe atdheu, atehe duhet ti largoim cdo inat e teke dhe te bashkohem.

Mirmbetshi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ann@
Anėtar
Anėtar
Ann@

Female
Numri i postimeve : 204
Age : 30
Vendi : Large nga toka:)
Registration date : 20/04/2011

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyMon Apr 25, 2011 7:05 pm

''Kurr nuk do ta besoj qe nje dit Thaqi te ve vija te kuqe per vllezrit e vet, e te bej koalicion me vrasit tane, dhe kete vetum pas 12 vitve ku ende plaget e shumta nuk jane sheru.''.........i Nderum,Thaqi nuk ju vu vij apsulute,eshte ky qe ju kerkoi edhe ju dha ftesa te gjitheve,dhe si gjithe politikajte e ton i qesin para interesat,as kush nuk pranoje.AAK-ne e ka ''lute'' me nje fare menyre po Daut Haradinaj u qu me ate fjalori e ti vulgar,nuk bojme kualicione me PDK-en me ''rrenca'' , ''Mashtrus'', (shtrohet pytja!!!Po keta cka ken?) dhe e vetmja menyre per mos me shku populli prape ne zgjedhje dhe te behet shpenzime te paparemndushme,dhe te dalmi ne sy te botes si deshtaka,e beri kete propozime qe ju ka mendusu (se tonte dulen ma shkiese shkau)
Po ne prape qeverisim:
Tregom ndonje fije shprese,se deri kure shqiparet kane me urrejte njeri tjetrin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyMon Apr 25, 2011 7:31 pm

Shpresa mendoj se deri sa tė vedijsohemi dhe tė punojm pėr Komb dhe jo pėr inetresesa personale ,me njė fjal sod klasa Politike nė Kosov Shqipri Maqedoni po punojn pėr intersa tė veta dhe klaneve te tyre (mafioze)
ndoshta dikujt i duket ky mendin quditės po ėshtė realitet,
po tė shikosh nga aspekti afatagjat politika e tyre nuk figuron as kund ,mendoj sod pėr nesėr kjo ju sjell mė shumti dėm , dhe mundohen qė tua bėjm qejfin miqve tė tyre qė ka ardh pėr ineteresa e tyre tė porositur nga tė tjerėt ,
dhe kjo po shifet s eku po na qon edhe sa vite mbas kinse shpallje sė njė pavarsie tė gjysmuar kan mbetur nė mes rruge ,dhe do shkojn vite e vite deri sa ti kuptojn pasojat e ktyre kompromiseve qė i kan bėr dhe po bėjn , do vuaj gjeneratat e ardhshme , .
Mė dhimbset gjaku y atyre qė dhan pėr kėt tok dhe fultuan pėr Komb dhe shtet dhe sod prap jemi pa komb dhe pa shtet, me shekuj luftuan dhe nuk u dorzuan dhe nuk ju nėnshtruana s turk e as krjali e mbatjen Kombin dhe flamurin e son na e ndrruan edhe Kombin edhe Flamurin kjo mė dhemb mė sė shumti .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyMon Apr 25, 2011 8:12 pm

Blerta Deliu, deputetja nga Drenica milionere nė PrishtinėNė formularin e paraqitur nė KQZ Blerta Deliut ka deklaruar 1 hektar e 80 ari nė Sofali, 24 ari trull nė Veternik, 30 ari truall nė lagjen Prishtina e Re, banesė nė Prishtinė, shtėpi nė Ulqin.

***********
Cito :

Janė tė rinj deputetė por tė rinj edhe nė politikė. Por nuk janė aq tė “varfėr’ pėr nga pasurua aq sa janė tė “varfėr” pėr nga pėrvoja e tyre nė Kuvendin e Kosovės. Janė deputetė pa ndonjė tė kaluara nė politikė, sikur qė nuk njihen as si biznesmenė, por deputetėt e rinj duket se kanė “trashėguar” njė pasuri “pėrrallore” edhe nė rrethana sociale nė Kosovė. Madje duket se edhe deputetėt i takojnė asaj kategorie tė zyrtarėve qė janė pasuruar “brenda natės”. Nė fakt disa deputetė tashmė janė tė njohur si biznesmenė dhe nuk ėshtė e ‘habitshme’, se nė formularėt e tyre tashmė figurojnė shifra milionėshe tė pasurisė sė tyre, por pak mė “tė pa imagjinueshme’, mbeten formularėt e disa nga deputetėt e rinj , qė nuk njė background tė gjatė politikė e as nė biznese, por mbase janė edhe milionerė. Jemi dėshmitarė se shumica prej, qytetarėve thėnė mė drejt pothuaj tė gjithė, para lufte kanė qenė tė papunė, nuk janė marrė me biznes, kanė jetuar jashtė shtetit si “azilantė”. Disa deputetėve tė tashėm mbase edhe kanė qenė pjesėmarrės tė luftės, ndėrsa pas lufte shumica prej tyre janė bėrė milionerė. Sido qė tė jetė mbetet pikėpyetje se prej nga dhe si vjen pasuria e disa deputetėve tė rinj qė edhe nuk janė tė njohur as edhe si biznesmen . Kėtė pėrgjigje do tė duhej ta kėrkonin zyrtarėt e Agjencionit Kundėrkorrupsionit tė Kosovės. Aq mė tepėr, prejardhjen e pasurisė edhe tė deputetėve , mbase janė zyrtarė tė lartė do tė duhej ta kėrkonin inspektorėt, prokurorėt, shteti i ligjit e drejtėsisė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyTue Apr 26, 2011 12:42 pm

...(Po ne prape qeverisim:...)
Ann@ Tungjatjeta.

Une po sjelli qete citat te nje perfaqesuse te BE-se.
(Nese pas te gjitha parregullsive me fletevotime te falsifikuara dhe mashtrime te hapura krijohet nje qeveri, atehere shtrohet pyetja e legjitimitetit te saj.)

Ann@ nuk do shume filozofi, mjafton te kujtosh. Rrezimin e vet qe beri qeveria, pastaj zgjedhjet e parakohshmen ne nje afate te shkurte, procesin i parregullt i zgjedhevje, rezultatet e tyre, koalicioni, procesi i zgjedhjes se prezidentit, etj.

Keto jan arsyet qe ju prape qeverisni, me serb, magjup, hashkali, turq, ish kryeministra, ministra ne leter, e gabel. Kijo qeveri padyshim do te futet ne librin e rekordve. Une i uroi puntembar.
Mirmbetshi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ann@
Anėtar
Anėtar
Ann@

Female
Numri i postimeve : 204
Age : 30
Vendi : Large nga toka:)
Registration date : 20/04/2011

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyWed Apr 27, 2011 10:34 am

''Po na prap qeverisim''.... e shkrujta me kete arsye ''prape Shqiptarte''

Filozofi nuk po bahet hiq se edhe nje femi 10 vjecare e kishe kuptu kete devijim politike.Po i Nderum koalicioni u fermu me ata qe i paske ceke,po te kujtoje qe kjo u ba per refunzimin e tonve,

Ti cka kishe ba po tishe kete pozite?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 49
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyWed Apr 27, 2011 10:46 pm

Idete e qeverise do te benin mire ne nderrimin e Kushtetutes.kurse pika e pare do te duhej te ishte perfundimi i pavaresise se mbikqyrur.kete e tha edhe ambasadori i Frances Fitu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyWed Apr 27, 2011 10:50 pm


Hashiminit mi qu selam pom vin njė traktor se na meten arat pa livru ,(deshta me ja shkru nat gjuhet e atyre pe dini qka po du me tha me nji her ma kish qu nji traktor se ship mdoket spe kupton mir ky njeri .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyWed Apr 27, 2011 11:12 pm

Nji selam pėr Thaq e qeveri se nashta kan harru qė ka qen njė her njė far serbi dhe sod ban qeveri dhe ta si me thi.

https://www.youtube.com/watch?v=wzWu3vWWrrI&feature=related
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ann@
Anėtar
Anėtar
Ann@

Female
Numri i postimeve : 204
Age : 30
Vendi : Large nga toka:)
Registration date : 20/04/2011

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyWed Apr 27, 2011 11:14 pm

Mos u bane kaq fshatare se te gjithe jem;)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyWed Apr 27, 2011 11:34 pm

Nuk mund tė ndrishoj do vdes siq kam lindur fshatar i farfėr por ball hapur dhe me nder dhe jo tė pij gajkun e vllezrve dhe motrave qė e dhan pėr kėt vend nuk mudn tė jem ballahpur para fytyrave tė tyre qė nga amshikojn dhe habiten me vetėvetn athua ash ky po aji njeri qė ishim dikur bashk athua vall kaq i etur paska qen pėr njė pik gjaku dhe njė gjep metaliku tė pist vaj halli pėr ne o zot si nuk shofin ku jemi dhe ku po vajm.
Na vran na dogjėn dhe qk adeshten na e bėn sod na lėmojn kinse nuk ishin po ato tė djehit , vaj vaj pėr ne deri kur vall ,edhe sa koh do duhet tė zgjohemi nga gjumi ai ariut.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyThu Aug 22, 2013 9:31 pm

Murat Jashari: Letra Nr.9 e shenjtė! (pėr Hashim Thaqin)

Hashim Thaqi

1.443 pyetje tė shtruara pėr Hashim Thaqin.

« Shkrime-kujtime-testament »

1.Zotri Thaēi po fillojmė me njė proverb popullore « Vra natėn e qajė ditėn » a ėshtė kėshtu ?

2. Nė fillim tė korrikut 1998 natėn duar lidhur vrave Behajdin Allaqin dhe ditėn mė 30 tetor 1998 nė Komunikatėn Nr.61 tė SHP tė UĒK-sė e shpallėt dėshmor tė kombit, me humbė gjurmė, a ėshtė kėshtu ?

3. Pra plotė 110 ditė mbase se e vrave, e publikuat Komunikatėn, a ėshtė kėshtu ?

4. Dėshmorėt varrosen me nderime ushtarake, a ėshtė kėshtu ?

5. Me skuadrėn Truproja e Nderit, apo jo ?

6. Kush ishin luftetarėt e lirisė tė asaj skuadre ?

7. Kush ishte Oficerė i asaj Skuadre ?

8. Sa ushtar lirie e komandant morėn pjesė nė varrim ?

9. Tė cilės Zonė dhe cilės Brigadė ?

10. Ku u varrosė Behajdin Allaqi ?

11. Pse nuk ftuat asnji anėtar tė familjes sė Behajdin Allaqit nė varrim ?

12. Mbas 14 vjetėve pse nuk i tregoni familjes sė Behajdin Allaqit se ku e keni varrosur ?

13.Ke mundesi t’i tregojsh popullit se si ke ardh ne krye te Unionit Studentor ?

14.Si ka patur mundesi Xhavit Haliti dhe Azem Syla te jenė shumė tė sigurt se ti Hashim Thaqi do tė bėhesh kryetar ende pa ndodhur zgjedhjet mbrenda organizates studentore ?Murat Jashari

15.Kush i informoj ?

16.Ku ėshtė bazuar kjo siguri ?

17.Mos ka qen e pėrgaditur edhe kjo nga shėrbimi serb pėr t’i kontrolluar studentėt ?

18.Para teje, a ishte Genc Kelmendi kryetar i unionit studentor ?

19.Genc Kelmendi a ėshtė shok me ty dhe Kadri Veselin i PDK-sė?

20.Genc Kelmendi a ishte dhe ėshtė shok dhe zėvendės i Ramė Marės i LDK-sė?

21.Ramė Maraj a ishte nga 1992 punėtori i SHIKut (nė Shqipėri) dhe pas Rambujes shef i SHIK-ut tė LDK-sė ?

22.Genc Kelmendi (SHIK) a ishte numėr dyshi i Sigurimit tė Atdheut pas Ramė Marės (SHIK) ?

23.A tentuat ju SHIK-istat tė bėni luftė civile ? Jo krahu i luftės, jo Sigurimi i Atdheut !!!

24.A tentuat ju SHIK-istat t’i prishni familjet shqipetare mes veti ? Jo PDK-ja, jo LDK-ja !

25.A tentuat ju SHIK-istat t’i ndani shqiptarėt ? Jo majtist, jo djathtist !

26.Ju SHIK-istat ose UDB-ashėt keni qenė gjithė herė bashkė, apo jo ?

27.Popullin a e keni bėrė pikė e pesė ?

28.A mund tė thojmė se UDB-a ose SHIK-u ka kontrolluar Unionin Studentor sikur LPK-ėn, LKĒK-ėn dhe LDK-ėn ?

29.Nė ēdo vend tė okupuar, a ekziston friga nga studentėt ?

30.Studentėt nė momentet kritike inicojnė ndryshimet apo jo ?

31.Tė gjithė studentėt tė asaj kohe flasin me fakte qė ke kandiduar me dhunė, a ėshtė kėshtu?

32.A flasin tė gjithė pėr njė grusht shtet me paramilitarėt e tu ?

33.Pas saj 1991, tė emėrojnė nė kryesi tė Universitetit si prorektorstudent?

34.Kush tė ndihmoj pėrsėri pėr atė post ?

35.Sikur sot sherbimi, SHIK-u a mundohet tė kontrolloj Universitetet private dhe publike me emėrime politike?

36.Nė vitin 1991 nuk ishte SHIK-u por UDB-a qė tė mundėsoj tė behesh prorektorstudent, apo jo ?

37.Pas saj largohesh pėr nė Austri dhe mė vonė nė Zvicėr apo jo ?

38.Pse ke hyr nė LPK ? Kush tė urdhėroj tė hyjsh nė LPK ?

39. Te cili Kėshill Popullor i LPK-sė ke militua nė Zvicėr?

40. Me banim ke qenė nė Cyhri, por nė Kėshillin e Cyhrit ku kamė qenė unė kryetar nuk ke milituar, a ėshtė kėshtu?

41. Cilit arkatar ja ke dhėnė kuaticionin (antarėsinė) e aderimit nė LPK?

42.Aksionet e UĒK-sė kishin filluar me njė intensitet mė tė madhe nga 1995 apo jo ?

43.Ti si Hashim nuk ke marrė pjes nė asnjė aksion vet ? Ose si organizator tė ndonjė sulmit kundėr serbėve ?

44.Ke mundėsi tė tregojsh popullit se si ėshtė vrare furnizues edhe financuesi i UĒKse Remzi Hoxha nga Levizja Frontit tė Rezistencės nė Shqipėri ne 21 tetor 1995

nga SHIK-u i Bashkim Gazidedes, Xhavit Halitit dhe Kadri Veselit ?

45.Ke mundesi tė tregojsh se si ėshtė eliminuar zedhėnėsi i parė i UĒKse Ali Uka nė banesėn tėnde mė 1997 ?

46.Ku ke qen ti dhe Kadri Veseli kur ėshtė vrarė Ali Uka ?

47.Pse bashė zėdhenėsi i UĒK-sė likuidohet ?

48.Kujt i ka penguar Ali Uka ?

49.A i ka penguar Serbisė zėdhėnėsi i parė i UĒK-sė ?

50.Ti me SHIK-un e keni bėrė kėtė vrasje pėr interesat e Serbisė ?

51.Shėrbimet nė botė mundohen tė shkatėrrojnė kokat e organizatave qė i pengojnė, a ėshtė kėshtu apo jo ?

52.Ali Uka, a ka qen nė krye tė UĒK-sė !

53.Remzi Hoxha, a ka qen nė krye tė UĒK-sė !

54.Kjo, a tregon se Ali Uka ka qen njė penges pėr Serbinė ?

55.Ēdo shėrbim a mundohet fillimisht ta izoloj personin pėr ta shfuqizuar ?

56.Nėse nuk arrinė, a mundohet tė ja ndryshoj mendjen duke e pėrpunuar psikologjikisht,ose ta blej, ta korruptoj ?

57.Nėse nuk arrin, a mundohet ta eliminoj fizikisht ?

58.A je ti bashk me SHIK-un vegėl e Serbisė nė kėtė eliminim fizik tė Ali Ukės ?

59.Aq ke patur urrejtje nė zėdhėnėsin e UĒK-sė, qė ke torturuar kufomėn tij ! Ke prishė trupine e Ali Ukės!!!?

60.Pse ke patur aq urrejte ndaj UĒK-sė o Hashim ???!!!

61.Mund tė na tregojshė se si ėshtė vrarė Zahir Pajaziti i cili ishte ndėr kryesoret e UĒK-sė bashkė me Hakif Zejnullahun dhe Edmond Hoxhėn mė 31 janar 1997?

62.Ndoshta mund tė na tregon Azem Syla, Rexhep Selimin, ose SHIK-u me mire apo jo ?

63.Si jane vrarė ne kurth ?

64.Kush i lajmeroj organet e sigurisė serbe ?

65.Ti dhe Kadri Veseli morret Shefin Politik tė UĒKse krahun e djathtė tė Ukshin Hotit apo jo ?

66.Pse e vratė Behadin Allaqin shefin politik tė UĒK-sė ?

67.Behadin Allaqi, a ishte kryetar i Lėvizjes sė Frontit tė Rezistencės sė Kosovės ?

68.LFRK ishte Ukshin Hoti,Sokol Dobruna, Remzi Hoxha, Ali Uka, Avdyll Krasniqi (ati Gjeve Lladrovcit), Zahir Pajaziti, Behadin Allaqi dhe shume tė tjerė…

69.LFRK a ishte organizata e parė qė dergoj ushtarė nė trajnim nė Shqiperi ?

70.LFRK a ishte dega politike ilegale e UNIKOMBit tė Ukshin Hotit ?

71.Behadin Allaqi a ishte krahu i djathte i Ukshin Hotit ?

72.Faktikisht, a fillon organizimi ushtarak nga Levizja e Frontit tė Rezistencės nė vitin 1991?

73.Mė pas, a i bashkangjten LPK-ja dhe LKĒK-ja ?

74.A kanė qenė komandantet e parė anėtar tė LFRK ?

75.Ti Hashim bashkė me Kadri Veselin keni vrarė me nje plumb ne krye Behadin Allaqin dhe e keni zhdukur kufomen e tij, apo jo ?

76.Pse ti me Kadri Veselin keni vrare shefin politik tė UĒK-sė ?

77.Pse SHIK-u ka vrarė patriotet si Remzi Hoxhen, Ali Uken zėdhėnėsin e parė tė UĒK-sė , shefin politik tė UĒK-sė Behadin Allaqin?

78.Ju SHIK-u keni bė propagandė se Remzi Hoxha ėshtė njeriu i serbisė, pse?

79.Ju SHIK-u keni bė propagande se anėtarėt e familjes Jashari janė tė Serbisė, pse ?

80.Ju SHIK-u keni bė propagandė se Adem Demaēi ėshtė i Serbisė, keni leshuar disa dokumenta nė Kosovė pėr tė faktuar kinse ėshtė spiun, pse ?

81.Ju SHIK-u keni krijuar propagandė kundėr tė gjithė patriotėve, pse ?

82.Pse ti me shokėt e tu ke bėrė propagandė denigruese pėr tė gjitha familjet patriotike ?

83.Pse SHIK-u apo UDB ka organizuar kurthat ndaj patrioteve si per Zahirin ?

84.Deri ne mars/prill tė 1998 ke qendruar nė Zvicer mos gaboj ?

85.Mbas ofensivės tė Rahovecit ku ke qendruar nė Kosovė ?

86.A ėshtė e vėrtet se ke qėndruar nė Prishtinė ?

87.Ushtarėt e UĒK-sė kanė luftuar, por ti si Shef i shumė kėrkuar nga Serbia (pa i bė asnjė dem) ku je strehuar ?

88.Ke qen nė njė vend shumė tė sigurt nė Prishtinė !?

89.Te kushė ke qenė ?

90.Ke mundesi t’i tregojshė popullit !?

91.A e dini o popull !!!!? Ku ka qenė ky alamet Drejtor i Drejtorisė Politike i UĒK-sė!!?

92.Zotėri Hashim Thaēi ishte strehuar tek Faik Morina nė Prishtinė njeriu i Arkanit !!!

93.A ėshtė kėshtu mor adalet superkomandant ???

94.Faik Morina ishte i vėllazėruar me Arkanin dhe bile dilte nė televizion bashke me te, Zotėri Thaēi ?

95.Ti, te jarani, te vllau i Arkanit ke pasur konak.

96.Shef i UĒK-sė dhe i SHIK-ut Hashim Thaēi, Kadri Veseli ishin strehuar te vllau i ARKANit !!!?????

97.Nėse nuk ėshtė e vėrtet dil dhe demantoje kėtė!!!!!

98.Prej Prishtinės Hashim a ke dal nė Maqedoni?

99.Kush ta arranzhojke kėtė kalim ?

100.Kush tė percjellke deri nė Maqedoni ?


Edituar pėr herė tė fundit nga BashKom nė Thu Aug 22, 2013 9:36 pm, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyThu Aug 22, 2013 9:32 pm

101.A tė kalojke Billal Ceka i Glloboēicės ?

102.Billal Ceka a ishte bashkpunėtor i sėrbėve ?

103.A ka fakte se ka dhunuar Billal Ceka nė kufi gra shqiptare me serbė ?

104.A ka prova pėr njė dhunim mbi nje gru te martuar nga Gjakova bashke policėt serb, apo jo ?

105.Do tė thotė shef i UĒK-sė Hashim Thaēi qėndron sigurt tek vllau i Arkanit, dhe kalon kufijt me paramilitarėt e Serbisė pa asnjė problem ?

106.Ēka i thojnė kėsaj pune ?

107.Ti Hashim Thaēi gjitha lidhjet, gjitha punėt tua tė orientojnė nga Serbia !

108.Nė luftė, nuk ke luftuar Z. Thaēi !?

109.Nė financė, nuk ke financuar UĒK-nė !?

110.Nė organizime, nuk ke organizuar asgjė nė Zvicėr !?

111.Do tė thotė s’ke vepruar as nė Kosovė dhe as nė Zvicėr, apo jo ?

112.Si tė takoj vendi tė Drejtorit Politik tė UĒK-sė pa bo gjė !???

113.Mos tė takojė posti sepse ke bėrė diēka tjetėr ?

114.Mos tė takojė posti sepse ke vrarė shefat e UĒK-sė ?

115.Mos tė takojė posti sepse ke vjedhur me shokėt e tu fondin « Vendlindja Therret » ?

116.Mos tė takojė posti sepse e bllokove armatimin e UĒK-sė nė Shqipėri ?

117.Mos tė takojė posti sepse e sabotove UĒK-nė me armė dhe financa ?

118.Njeriu qė likuidon shefat e UĒK-sė.

119.Njeriu qė vjedhė paret e Ushtrisė nė kohė lufte.

120.Njeriu qė rri te armiku sh`lirė nė kohė lufte.

121.Njeriu qė bllokon armatimin pėr tė dėmtuar UĒK-nė nė kohė lufte.

122.Ēka i thojnė atij njeriut ????

123.A i thojnė tradhėtar atij njeriut ?

124.A i ke bė tė gjitha kėto punė pėr interes tė Serbisė ?

125.Ti a je tradhėtar apo spiun apo agjent ? Cka je ?

126.Me rrena, genjeshtrat e tua ndaj popullit kam bė, kam bė . m*** ke bė ! Tradhėti ke bė ! Populli nuk te njeh. Por unė do t’i tregojė popullit se kush je.

127.Ata qė nuk tė njohin mendojnė se ke vepruar diēka, por jo aktivistet e vjetėr ! Tė gjithė aktivistėt e dijnė se nuk ke vepruar asgjė !

128.Nuk ke marrė pjesė nė asnjė aksion guerilė, a ėshtė e vėrtetė?

129.Kundėrshtom nėse nuk janė tė sakta pohimet e mija.

130.Vetė ke deklaruar nė gazeta se nuk ke vrare asnjė serb sepse nuk ke luftuar asnje herė, a ėshtė kėshtu?

131.Ke mundėsi ti tregojshė edhe njiherė popullit, sesi dhe kush te emeroj « Drejtor tė UĒK-sė » pa luftuar hiqė ?

132.Aktivitete ushtarake nuk ke patur ?

133.Aktivitete tua nė LPK kanė qenė shumė tė vogla pėr mos tė themė hiq !

134.Nuk je dalluar pėr punė tė mėdha, apo jo ?

135.Nuk je dalluar pėr trimėri tė veqantė nė Zvicėr (se pėr nė luftė mos tė flasim), apo jo ?

136.Nuk je dalluar pėr njė kontribut financiar tė jashtėzakonshėm, apo jo?

137.Nuk je dalluar pėr njė shkollė tė madhe ose menēuri tė jashtėzakonshėm ?

138.Do tė thotė nuk ke kontribuar me para, nuk ke kontribuar me gjak, nuk ke kontribuar me mendje dhe u bere SHEF i UĒK-sė apo jo ?

139.Si ka mundėsi ?

140.Ke mundėsi t`ia spjegojshė popullit kėtė punė ?

141.Si ka mundėsi njė djal i ri si ti, pa asnjė rezultat, pa asnjė punė tė kryer nė UĒK tė bėhet shef i UĒK-sė ? Dhe madje ti komandojė ata djemt qė luftojshin dhe qė rrezikojshin jetat e tyre.

142.A tė duket kjo anomali ?

143.Si ka mundėsi njė person si ti qė s’ka vepruar hiq nė Zvicėr tė merrė vendime nė emėr tė atyre qė luftojshin nė terren nė Kosovė?

144.Si ka mundėsi tė jesh shefė i UĒK-sė para Ukshin Hotit, Zahir Pajazitit, Adem Jasharit, Behadin Allaqit, Fehmi Lladrovcit, Sokol Dobrunes, Adem Demaēit etj… ?

145.Si ėshtė e mundur njė djal i ri tė behet shef pėr njė kohė rekord pa punuar fare nė ato organizata ? Tė avancohet nė kryesi tė organizatės studentore, tė universitetit, tė LPK-sė dhe tė UĒK-sė ?

146.Tė gjithė aktivistėt qė e njohin Z. Hashim Thaēin e dijnė se nuk ke kurrfar trimnie, nuk ke kurrfar menēuri, por tė gjithė e dijnė se je dinak apo jo ?

147.Dinakėria, a ėshtė virtyti ose me mirė tė them kualiteti i tradhėtarėve?

148. Dinakė si gjyshi i ytė Sinan Idrizi (Thaēi) oficer i OZNA-s e i KOS-it qė nė kohėn e vetė Drenicėn e kishte sjellė nė gishtė, nipi i tijė Hashim Haxhi Thaēi po e sjellė krejtė Kosovėn nė gisht me ndihmėn e BIA-s e shėrbimeve tė shteteve tė bashkėsisė europjane mike tė serbisė, a ėshtė kėshtu ?

149.Nese shkojme me kete logjik, kur jane vrare aktivistėt e parė dhe shefat te UĒK-sė ti ke qen i perzier ne gjitha ato ngjarje?

150.Pa u vrarė ata njerėz, ti nuk ishe bė kur shef politik i UĒK-sė !?

151.Kush ka patur interes tė vriten krijuesit e UĒK-sė !!? Dihet Serbia apo jo ?

152.Si ėshtė e mundur qė ti edhe Serbia keni patur te njejtat interesa ?

153.Ti dhe Serbia jeni pėrqendruar nė vrasjen e krijuseve tė UĒK-sė apo jo ?

154.A ka patur interes Serbia tė infiltroj nė UĒK njerėz pėr ta kontrolluar?

155.Do tė thotė dikush apo njė sherbim sekret t’i ka hapur rruget pėr te ardhur nė krye tė organizatave tė ndryshme apo jo!?

156.Cili oficer tė sherbimit te emeroj si drejtor politik tė UĒK-sė ?

157.Pa u vra Adem dhe Hamez Jashari a tė kishė ardhė rendi me u bo shef i UĒK-sė ?

158.Pa u vra Zahir Pajaziti, Fehmi Lladrovci, Behadin Allaqi, Ali Uka etj. a tė kishte ardhė rendi me u bė shef i UĒK-sė ?

159.A e din populli, se Adem Jashari ty Hashim te ka pėrzen si qenin ?

160.Ti Hashim tradhėtari me bandėn tėnde Kadri Vesel, Xhavit Halit, Azem Syle a e keni bllokuar edhe parat edhe armėt Adem Jasharit?

161.Dhe nė tjetrėn anė, a e keni mbush Drenicėn me lloj lloj propagande kundėr familjes Jashari ?

162.A perputhet me librin e shkruar nga Nafi Ēegranin njė ish-punėtor tė UDB-s pėr teknikat e sherbimit serbe ?

163.Ai shkruante se agjentėt e UDB-s janė shitur si patriotė, dhe nė anėn tjetėr kanė denoncuar si tradhetarė patriotėt e vėrtetė.

164.Teknika tjetėr, a ka qenė kur binte ne sy njė person shume aktivė, dinamik UDB-a e ka rrethuar me njerėz tė vetė ?

165.Pėr njė patriotė 15 spiun kanė gravituar rrethė tij dhe ju kane paraqit si shok.

166.Kur thojnė 15 veta pėr njė njeri qė eshte spiun. Do tė mbetet spiun pa qen.

167.Populli do t’i besoj atyre 15 vetave e jo patriotit tė vetmuar, tė izoluar, tė denigruar, tė deformuar dhe te demoralizuar nga UDB-a.

168.Ju SHIK-u e kishit rrethuar Adem Jasharin dhe e keni shkaterruar psiqikisht me propagandat e juaj.

169.Kjo ėshtė metoda UDB-s dhe e SHIK-ut pėr t’i thyer shpirtėrisht, pėr t’i zhgėnjyer patriotėt.

170.Ashtu keni vepruar edhe me Behadin Allaqin ?

171.A keni thėnė se ėshtė njeriu i Serbisė sepse si organizator ėshtė dėnuar me pak se te tjerėt, apo jo ?

172.Ju vete kryesia e LPK-sė i keni dhėnė emrat tė gjithe aktivistėve, ju i keni pasur listat e anetareve !!!

173.Arrestimi masive tė 350 anėtareve nė gusht1993, a ėshtė organizuar nga ju bashkarisht me serbėt?

174.Ju kryesia e LPK-sė i keni dorzuar listat serbėve ? Mundėsi tjera nuk ka !?

175.LPK-ja, a ka qen organizuar nė celula treshe (3 veta pėr njė celul)?

176.Nėse njė njeri arrestohet mund tė flas vetėm pėr 2 veta, e jo mė shumė !?

177.Serbia a ka mundur tė percjell me qindra veta ashtu !?

178.Por ju kryesia e LPK-sė, a i keni pasur tė gjitha informacionet e nevojshme pėr keto arrestime?

179.Mbledhjen e jashtėzakonshėm nė Zvicer anėtaret ju kane akuzuar juve kryesinė e LPK-sė pėr kėtė tragjedi apo jo ?

180.Ju jeni pėrgjegjės se eshte zėnė njė kompjuter nė Kosovė me emrat tė aktivistėve te Lėvizjes a ėshtė keshtu?

181.Xhavit Haliti dhe tė tjetėr e humbėn ftyrėn, u ben tokė a ėshtė kėshtu ?

182.Ne terren nė Kosovė tradhėtinė e juaj ja hedhet Behadin Allaqit ?

183.Ju SHIK-u keni akuzuar si njerėz tė Serbise : Remzi Hoxhen, Jasharėt, Behadin Allaqin, Haradinajt dhe mė vonė Adem Demaēin etj,etj… ?

184.Ti dhe SHIK-u keni lėshuar disa letra, disa fotografi nė Kosovė pėr tė diskredituar Adem Demaēin dhe patriota tė tjerė apo jo ?

185.Specialiteti juaj ėshtė patriotėt t’i paraqiteni si spiun dhe spiunėt e juaj tė Serbisė t’i paraqitni si patriota te shqiptarėve?

186.Ty Hashim SHIK-u (UDB-a) ta ka ndėrtuar njė reputacion, njė famė tė rrenjshm pėr tė tė ngritur si patriotė tė shqipėtarėve, kinse ke luftuar etj, etj… Por faktikisht, je patriotė por i Serbisė e jo tė shqiptarėve!!!

– POLITIKE

187.Tash tė flasim politikisht, Serbia deri nė 1996 nuk ishte e interesuar tė merrej me qėshtjen e Kosovės apo jo ?

188.Deri nė 1995, Serbia a kishte 2 fronte nė Kroaci dhe ne Bosnje?

189.Qellimi i Serbise a ishte tė mbahet qetesia nė Kosovė deri pas Dejtonit?

190.Ju si njerėz tė sherbimeve serbe keni patur urdhėr tė pėrcillni situaten sidomos nė organizatat patriotike shqiptare si LPK, LFR, LKĒK ?

191.Serbisė nuk i interesonte tė hapet njė front tjetėr nė Jug me Kosovėn pas atyreve tė Kroacisė dhe tė Bosnjės, apo jo ?

192.Serbia, a do tė kishte shumė veshtirsi tė menaxhoj 3 fronte ?

193.A ėshtė deshtė rehati nė Kosovė pėr hesapet e Serbisė ?

194.Kush e organizonte atė rehati nė Kosovė ?

195.Pėr ta mbajtur qetesinė, Serbia a pėrdori Rugovėn me LDK pėr ta kontrolluar terrenin?

196.Pas Dejtonit, ndėrkombėtarėt a kushtėzuan heqjen e embargos Serbise me disa liri ndaj shqiptarėve ?

197.Pėr t’i mundėsuar heqjen embargos Serbisė, Rugova a firmosi njė marreveshje me ndermjetsim tė organizatės San Egidio pėr arsim me Millosheviqin me 1 shtator 1996?

198.Me kėtė marrėveshje Serbia a tregoj vullnet tė mirė para ndėrkombėtarėve?

199.A ishte njė sherbim i kryer nė favor tė Serbisė ?

200.Pėr heqjen e embargos pėrveq nėnshkrimit, Rugova a bėnte lobimi pėr Serbinė !?

201.Rugova ēdokund thoshte Serbia po vuan nga embargo, por Kosova po vuan edhe me shumė, a ishte kėshtu Z. Thaqi?

201.Pas heqjes sė embargos, Serbia a tėrheqi ushtrinė nga Kroacia, nga Bosnja dhe i dėrgoj nė Kosovė?

202.Serbia dėrgoj ushtrinė, paramilitarėt, policinė, refugjatė serb tė Bosnjės, tė Kroacise nė Kosovė, a ėshtė e vėrtet ?

203.A e mbushi Serbia Kosovėn me forcat e veta ?

204.Serbia, a e konsolidoj pozicionin e vet nė Kosovė ?

205.Serbia, a i pėrqėndroj tė gjitha shėrbimet sekrete nė Kosovė dhe Shqipėri?

206.Serbia, a kishte arrit tė krijoj SHIK-un me Bashkim Gazidedėn, Mehmet Krajėn, Xhavit Halitin, Ramė Maraj, Kadri Veseli, Ismet Kryeziun etj …apo jo ?

207.Ismet Kryeziu ishte nė LFRK, LKĒK, LPK, LDK por a ishte edhe kėshilltar i Rugovės (kjo ndodh me agjentet e nivelit tė lartė prezent nė 2 -3 organizata LFRK dhe nė LDK) ? shok i ngushtė i Xhavit Halitit.

208.Ibrahim Rugova ishte shumė mir i informuar nga Ismet Kryeziu se ēka ndodhte me UĒK nė Shqipėri !!!

209.Kishte informacione nga zyra e LDKse nė Tiranė?

210.Serbia kishte investuar nė ardhjen e Berishes nė pushtet me 60 million marka sipas deklaratės sė Millosheviqit nė 1993?

211.Pasi ishte pėrfunduar lufta me Bosnjėn dhe Kroacin nė fund tė vitit 1996 fillim te 1997, Serbia ishte e pėrgaditur pėr tė luajtur lojėn e vete, apo jo ?

212.Serbia dhe Greqia, a kishin pėrgaditur luftėn civile nė Shqipėri Jug dhe Veri (Tosk/Geg)?

213.Po tė pyesi ty ! Pasi je pjes e sherbimit serb, ndoshta je nė dijeni pėr kėtė lojė ?

214.Kemi shume elemente tė provave qė piramidat financiare ishin organizuar nga shėrbimet serbe dhe greke, apo jo ?

215.Sot dihet publikisht se Arkani ka ardhur disa herė nė Shqipėri dhe ėshtė takuar me Bashkim Gazidedėn pėr ēėshtjen e piramidave, a eshte kėshtu Z. Hashim Thaqi ?

216.Eshtė e njejta gjė pėr Apostolos Vavilis i shėrbimit grek ?

217.A ishte qėllimi i Serbise lufta civile nė Shqipėri pėr t’i pasur duart e lira pėr veprim nė Kosovė ?

218.Por fati ynė ishte intervenimi i shpejt i Italisė, e cila nuk kishte interes nė njė Shqipėri tė destabilzuar e cila dėrgonte vala refugjatėsh pėrtej Adriatikut, apo jo ?

219.Nė kėte rast, a na shpetoj Italia nga lufta civile?

220.Shėrbimi i Shqipėrise SHIK-u i krijuar nga Berisha, a kishte detyrė tė siguroj Shqipėrinė ?

221.Misioni i njė shėrbimit si SHIK-u, a ėshtė tė mbrohet shteti ?

222.Misioni i nje shėrbimit si SHIK-u, a eshte te luftohet armiku i brendshėm dhe i jashtėm ?

223.Pse dėshtoj SHIK-u i Berishės nė ruajtjen e qetėsisė nė Shqipėri ?

224.SHIK-u i Berishės faktikisht e organizoj shkatėrrimin e Shqipėrisė?

225. Formuesit e SHIK-ut ishin antishqiprarė, a ėshtė kėshtu?

226.SHIK-u i Shqipėrisė organizoj piramidat nė Shqipėri me shėrbimet serbe dhe greke ?

227.SHIK-u i Shqipėrisė organizoj shkatėrrimin e Shqipėrisė dhe dhe deshti luftėn civile ?

228.SHIK-u i Xhavit Halitit,Bashkim Gazidedės, Kadri Veselit vranė patriotėt nė Shqipėri.

229.Po ju tregoj unė, sepse SHIK-u ishte krijuar nga Serbia nga Stanishiqi (daja Damir Fazlliqit), Simatoviqi, Xhavit Haliti, Ram Maraj me UDB-ashėt e tjerė ?

230.Do tė thotė shėrbimi sekret i Shqipėrisė ishte dhe ėshtė sot nė duar tė Serbisė dhe Greqisė apo jo ?

231.Elementet anti-shqipėtar tė avancuar nga Bashkim Gazideda dhe Sali Berisha kane pastruar organet e sigurisė nga patriotėt shqiptarė, kėshtu qė nė SHIK kane dominuar agjentėt serbofil dhe grekofil.

232.Kjo ėshtė situata reale nė Shqipėri, si Partia Socialiste ashtu Partia Demokratike nuk ishin dhe nuk jane kombėtare.

233.Nuk ka djathtist dhe majtist nė tokat shqiptare !

234.Ky koncept djathtist dhe majtist ėshtė pėrgaditur nga UDB-a e Serbisė!?

235.Si LPK-ja, si LKK, ashtu LDKja, a kan qen tė gjithė komunista?

236.Nė Kosovė, Lidhja Komuniste e Kosoves ishte nė pushtet .

237.Me vone LKK transformuar nė LDK prapė ishte nė pushtet nėn ombrellėn e okupimin serb, a ėshtė keshtu ?

238.Ēdo okupator krijon shtresėn e bizismenėve tė vet.

239.Ēdo okupator favorizon ekonomikisht njerėzit e vet !?

240.Ēdo parti nė pushtet forcon njerėzit e vet, si PDKja sot, si LDK dje ?

241.PDKja sot kontrollon gjitha monopolet tė import/eksportit dhe tė ekonomisė vendore nėse nuk gaboj ?

242.Kush janė ata tė PDK qė kontrollojnė bizneset nė Kosove ?

243.A janė SHIK-asit personėt mė tė besueshėm tė pushtetit dhe si tė tillė mbajnė ekonominė e vendit nė dorė ?

244.Nė kohėn e LDK SHIK-asit janė thirrė UDB-ash, apo jo ?

245.UDB-ashet dje, SHIK-asit sot kontrollojne firmat, bankat, bizneset, apo jo ?

246.SHIK-asit janė djathtista sepse e kanė kapitalin e Kosovės nė duar tė veta.

247.SHIK-asit a janė kapitalistat e sotshėm?

248.Nė kohėn e LDK, UDB-ashet ishin kapitalista ?

249.PDKj a kontrollon biznesin legal dhe ilegal?

250.PDKj a kontrollon makro-ekonomin e Kosoves ?

251.Sot PDK-ja, dje LDK-ja favorizuan njerz e vet, apo jo ?

252.Kush e kishte „pushtetin“ para lufte ?

253.Kush ishin ata bizismen tė fortė para lufte ?

254.A e kishte pushtetin LDK-ja dhe pushtuesi serb ?

255-LDK-ja dhe Serbia ushtruan pushtetin e tyre pėr tė krijuar shtresėn e tregtarėve tė vet si: Bexhet Pacolli, Ramiz Kelmendin, Ekrem Lluka etj… a ėshtė kėshtu ?

256.Millosheviqi, a kishte mandatuar nė besim Bexhet Pacollin tė qeverise me Trepēėn pėrmes filialit « IMPEX » tė Mabetexit bashkė me aksionar grek apo jo ?

257.Bexhet Pacolli si oficer i KOS-it (kjo ėshtė folur me njė emision nė TV serb nė Beograd) bashkė me ESAT PUSHKAR nga Bosnja dhe me Damir Fazlliqin, Mishkoviqin, Amoviqin, Tesiqin a privatizuan gjithė Shqipėrine ?

258.A ishte arsya pse Berisha largoj Barhi Shaqirin nga SHISH-i ?

259.Bahri Shaqiri (bashkė me SHBA), a kishte hetuar dhe kishte krijuar dosje pėr lidhjet e familjes Berisha me sekseret serb ?

260.Pėr 7 vite, sekseret serb Mishkoviq, Fazlliq, Tesiq, Amoviq arrijnė tė kontrollojnė sektor tė tėra tė ekonomis sė Shqipėrisė si : portet, energjinė, nafta, shkėmbimet tregtare etj…

261.A reaguan amerikanėt pas heqjes sė Bahri Shaqirit ?

262.Pse Amerika reagojė?

263.Shqipėria ėshtė nė NATO, por ndikimi i Serbisė dhe i Rusisė ėshtė shumė i madhė, a ėshtė shqetėsuese kjo pėr SHBA-tė ?

264.Roli i drejtorit tė ri Visho Lika nė fazėn e parė, a do tė jetė pastrimi i dosjeve kompromituese pėr Berishėn ?

265.Nė fazėn e dytė, roli i Visho Likės a do tė jetė spastrimi i punonjėsve patriot tė SHISH-it ?

266.A ėshtė edhe Esat Pushkari i shėrbimit serb si Bexhet Pacolli i afėrt me Fazlliqin ?

267.Fazlliqi ėshtė nipi i Stanishiqit i cili krijoj SHIK-un e Shqipėrise dhe Kosovės.

268.Fazlliqi ėshtė nipi Stanishiqit i cili e vu Berishėn nė pushtet mė 1992, apo jo ?

269.Fazlliqi ėshtė ndėrlidhėsi i shėrbimit serb nė Shqipėri, apo jo ?

270.Fazlliqi ėshtė financuesi i fushatės zgjedhor tė Berishės tė 2005, apo jo ?(30 milion euro)

271.A privatizuan firmėn me qindra miliona AMRO nė Shqipėri dhe ende sot nuk kane dhėnė asnjė cent ?

272.A morrėn ALBPETROL gati njė miliardė dollar duke konstruktuar njė konsorcium tėkomplikuar pėr t’i fshehur pronarėt e vėrtetė ?

273.A privatizoj Fazlliqi 50 000 hektar tok nė bregdetin shqiptar ?

274.Shumica dėrmuese tė milionėrve tė cilėt i kanė bankat, sigurimet dhe kapitalin e Kosovės janė tė lidhur ngusht me Sėrbinė apo jo ?

275.Hashim ! A hyne bashk me Mishkoviqin pėr tė marrur operatorin 4 cellular ne Shqipėri ?

276.A e morre licensėn me Mishkoviqin pa kaluar procedurat tenderuese ?

277.A ėshtė normale se Serbia mundohet ta mbaj Kosovėn me patronet e vet, me djathtistat e vet, me biznesmenet e vet, me kapitalistat e vet?

278.Djathtistat nė Shqipėri, nė Kosovė janė kapitalistat qė posedojnė ekonomin e vendit. Ekonomia e vendit ėshtė nė duar tė shqipfolsėve dhe serbeve fatkeqsisht, a ėshtė kėshtu !!!

279.Nė Kosovė tė gjithė kanė qenė komunista si LPK-ja ashtu LDK-ja.

280.Luftė ideologjike a mund tė ketė nė mesin e komunistėve?

281.Pse ndodhė kjo ?

282.Kjo ndodhė ndoshta se janė spiun si shefat e LDK ashtu jane edhe tė PDK?

283.Spiunėt janė tė interesuar tė krijojnė perēarje, koklahvitje nė popull.

284.Lidhja Komuniste e Jugosllavise ose LDK-ja, a ka qenė e djathtė ?

285.Partia e punės sė Shqipėrisė, a ka qenė e djathtė ?

286.As Partia Punės, as Lidhja Komuniste e Jugosllavisė nuk kanė qenė tė djathta, a ėshtė kėshtu ?

287.A kanė qenė tė gjithė komunista ?

288.Rugova a ishte elitė e Lidhjes Komuniste tė Kosovės dhe tė Shkrimtarėve ?

289.A ėshtė maltretuar ndonjeherė Rugova nga Jugosllavia apo Serbia si anti-komunistė ? Jo sepse ishte nė kryesi tė Lidhje Komuniste tė Kosovės !!!

290.Askush nė Kosovė nuk ėshtė dėnuar si djathtist nga Serbia.

291.Pse mashtroni popullin me rrena, me ideoligji dhe koncepte pėrēarėse ?

292..Pse bėhen kėto propaganda Djathtist/Majtist ? kur tė gjithė kanė qenė komunista apo jo ?

293..Pse mundohen tė krijojnė ndarje dhe pėrēarje nė popull me koncepte fallse ?

294.Interesi i kujt ėshtė pėrēarja nė popullin shqiptarė ?

295.A ka qenė interesi i Serbisė qė tė luftojnė shqiptarėt mes veti jo djathtistat, jo majtistat ?

296.Do tė thotė shqiptarėt tė luftojnė njeri tjetrin (por jo Serbinė) nėse nuk gaboj ?

297.Njerzit qė pėrdorin kėto fjali jane vetem UDB-asha !

298.Qėllimi i tyre a ėshtė tė krijojnė kushtet pėr ballafaqim mes shqiptarėve nė Kosovė ?

299.Shqiptarėt tė luftojnė mes veti por jo Serbinė.

300.Ēdo term qė i ndanė shqiptarėt ėshtė promovuar nga UDB si djathtist/ majtistet, Kuq/Blu, fshatar/qytetar, UĒK/LDK, Drenica/Dukagjini, Jug/Veri, Tosk/Geg a eshte keshtu ???????

Shqipetar mos shikoni partia dhe idelogjia, e vetemja parti eshte drejtesia dhe realiteti!!! Nuk duhet te mbrohet e keqja !

301.Nėse shikojmė, Hashim Thaēi i ka pėrdor gati tė gjitha antagonismat apo jo ?

302.Zotėri Thaēi ke krijuar shumė pėrēarje nė popullin shqipėtar, a ėshtė keshtu ?

303.Jo fondi i UĒK-sė, Jo fondi 3%, Jo UĒK-ja, Jo FARK-u, Jo qeveria ime, Jo qeveria e Bukoshit, jo PDK, jo LDK, jo ne fshatarėt, jo qytetarėt, jo Drenica, jo Dukagjini etj, etj…

304.Sot Hashim, a je bashkė me Bukoshin nė qeveri ?

305.Dje Hashim, a i thojshe Bukoshit ėshtė tradhėtar ?

306.Dje Hashim, a i thojshe Bukoshit hajn ?

307.Dje edhe sot, hajnat, tradhėtarėt jane tė bashkuar pėr tė qeverisur popullin si bagėtin.

308.Dje, sot dhe gjithė herė tradhėtarėt do tė jeė bashk !

309.A e dini, pse ???

310.Sepse Serbia i bashkon punėtorėt e vet.

311.Qėllimi i UDB-ės, SHIK-ut a ka qen tė bėhet luftė civile me keto ndarje?

312.Unė them ėshtė vetėm njė ndarje : Tradhėtarėt dhe Atdhetarėt !!!!

313.Unė them baza e LDK ėshtė shumė e mirė sepse 99% popullit ka qen LDK.

314.Nėse them LDKja nė tėresi ėshtė e keqe, i bie me thėnė populli im ėshtė i keq !

315.Unė them baza e LPK-sė ėshtė shumė e mirė sepse ka sakrifikuar me dekada pėr Kosovėn.

316.Por them shumica e antarėve tė kryesisė sė LDK jane si shumica e kryesisė sė e LPK do te thote njerėz tė Serbise !?

317.Sepse Serbisė i ka interesuar tė kontrolloj kryesit tė strukturave partiake dhe organizatave ?

318.Serbisė i ka interesuar tė kontrolloj kryesine e LDK, tė LPK, tė LFRK, tė LKĒK, tė Unionit Studentor.

319.Serbia duke shtih kokat e UDB nė krye tė partive e organizatave ka kontrolluar gjithe popullin e Kosovės.

320.Eshtė e njėjta gjė edhe nė Shqipėri, dy partitė kryesore nė Shqipėri jane anti kombėtare?

321.A ėshtė kjo arsyeja, pse shėrbimet sekrete tė Evropės zhdukun 700 dokumente tė Wikileaks pėr Shqiprinė dhe Kosovėn data 1 shtator 2011 ? (Shqiperia.com)

322.Publikimi i kėtyre informacioneve rreth Shqipėrise dhe Kosovės ishte rrezik sepse mundte tė ndodh revolucioni si nė Egjipt ?

323.Revolucioni nė Egjipt filloj pas informacioneve tė Wikileaks, apo jo ?

324.Populli nė Egjipt kuptoj se Mubaraku dhe sherbimi sekret punojshin per Izraelin, apo jo ?

325.Evropa kishte frige tė njejtėn gjė pėr Shqipėrine dhe Kosovėn.

326.Nėse populli, kombi shqiptar kupton dhe verteton se agjentet e Serbise qeverisin Kosovėn dhe Shqipėrine atėhere pritet tė ndryshoj ēdo gjė.

327.Partitė kryesore nė Shqipėri bėjnė propagandė kundėr njė parti patriotike.

328.Aleanca Kuq e Zi sipas Wilileaks, bllokoj realizimin e shpejt dhe pa kushte tė tė gjitha pretendimeve qė Greqia ka patur historikisht ndaj Shqipėrise ! (Wikileaks 7shtator 2011)

329.Kreshnik Spahiu pengoj tradhėtinė e Berishės pėr dhėnien e ujerave territoriale tė Shqipėrisė Greqisė.

330.Komisioni i parlamentit Grek pėr politik tė jashtem thotė duhet te punohet shumė pėr tė neutralizuar Kreshnik Spahiun dhe Bamir Topin.

331.Komision vazhdon duke thėnė se armik numėr njė ėshtė Kreshnik Spahiu, apo jo ?

332.Serbia ka tė njejtėn pikepamje dhe ka dhėn detyrė gjithė agjentėve tė vet nė Kosovė, nė teren dhe nė parti politike qė tė behet propagandė kundėr Kreshnik Spahiut.

333.Kjo, ju mundėson tė kuptoni pse bėhen bashkė disa individ apo parti kundėrshtare nė Kosovė, Shqipėri kundėr njė personi apo njė strukture patriotike shqiptare.

334.Nė Kosovė dhe nė Shqipėri strukturat politike nė duar tė Serbisė do te trillojnė propaganda kundėr nje rrezik i mundshem si AKZ tė Kreshnik Spahiut.

335.Shqipėria, a ėshtė duke pranuar njė marreveshje me Serbinė pėr luftėn kunder terrorizmit ? (25 tetor 2010 gazeta zhurnal)

326.UĒK a ishte terroriste pėr Serbinė ?

337.UĒKombetare nė Maqedoni a ishte terroriste pėr Serbine ?

338.Spasoje Vuleviq shef i antiterrorit tė Serbisė ishte nė Shqipėri mė 29 tetor 2011 ?

339.Ēka kėrkoj nė Shqipėri ?

340.Spasoje Vuleviq, a ishte organizator i vrasjeve tė shqiptarėve nė Brodec tė Maqedonisė ?

341.Ky eshte realiteti i hidhur apo?

342.Pse shėrbimet shqiptare janė nė dorė tė njerzėve tė Serbisė dhe tė Greqisė ?

343.Shqipėrisė, a i ėshtė kėrkuar llogari pėr dhėnjen informacioneve tė NATOs sherbimit serb dhe rus mė 25 mars 2012 ?

344.SHISH dhe SHIU deri nė 2011, a kanė derguar oficer tė shėrbimit nė shkollim nė Rusi tek FSB-ja (ish KGB)?

– Berisha si djathtist i flaket !

345.Berisha i cili flet non stop kundėr komunizmit dėrgon oficerėt e shėrbimit tė Shqipėrisė nė Rusi tek sllavo-komunistėt , ēka i thuet kėsaj pune ?

346.Mė 19 prill 2012 delegacioni i sherbimeve tė NATO-s i kryesuar nga Philip Ritcheson, a kėrkon llogari Sali Berishės dhe Ylli Zylės shef i SHIUshtarak?

347.Shef i shtabit kundėradmirali Kristaq Gėrveni, a bashkpunon nė shit/blerje tė armatimit me serb e malazez?

348.Shef i SHISH (SHIK-u i ri) dhe SHIU shėrbim informative ushtarak, a i raportuan Damir Fazlliqit para admiralit amerikan Fixherald? Damir Fazlliqi ėshtė nipi i Stanishiqit shef i shėrbimeve serbe.

349.Gjithė importi i rrymės nė Shqipėri dhe nė Kosovė bėhet nga Fazlliqi dhe Amoviqi ?

350.Ti Hashim, a ke dhėnė gjithė importin e rrymes Fazliqit !? A ėshtė e vėrtet ?

351.Kjo ėshtė Shqipėria e 2012, por nė kohė e mjegullt tė transicionit 1995/99 ēka ka ndodhur ?

352e.Sot ėshtė e sigurt dhe konfirmohet pėr ēdo ditė se SHIK-u ka vrarė patriota nė Shqipėri, a ėshtė kėshtu apo jo ?

353.SHIK-u i Kosovės ėshtė formuar tė njejtėn kohė si degė te SHIK-ut tė Shqipėrisė ?

354.SHIK-u faktikisht a ėshtė emėrtimi i UDB-s nė trojet shqiptare?

355.Kur flitet pėr vrasjet e patriotėve nė Shqipėri nga Kosova apo Maqedonia nga SHIK-u. ju SHIK-u i Kosovės ishit urdhėdhėnsit apo jo ?

356.A ėshtė kjo arsyeja, qė maqedonėt konsiderojn vetin tė fortė dhe bejnė presion ish-ushtarėve tė UĒKombėtare nė Maqedoni ?

357.Maqedonėt sipas veteranėve tė UĒK-sė, thojnė haptas nėse nuk jeni tė dėgjushėm mund tė merrni plumb nė kokė nga shėrbimi maqedon si nė Kosovė, ashtu nė Shqipėri ?

358.Pse ndihen komod shėrbimet maqedonė dhe serbė ?

359.Kjo, a do tė thotė se nė Kosovė dhe nė Shqipėri janė serbofilat nė krye tė shėrbimeve ?

360.Kush ėshtė nė krye tė shėrbimeve nė Kosovė dhe Shqipėri, a janė SHIK-isitat ?

361.Nė Kosovė, a ėshtė Ilmi Reēica n°2 i SHIK-ut ?

362.Ilmi Reēica, a ėshtė shok i ngushtė i shef shėrbimit sekret Sasha Mihallkov ?

363.Sasha Mihallkov ka kordinuar shitjen e drogės nė Ēeki me vllaun e Ilmi Reēicės nė Prag.

364.Ilmi Reēica me Petrit Amin patėn mundėsuar arrestimin e Princ Dobroshit pėr t’ia marrė klientėt, apo jo ?

365.Njėjtėn gjė bėrėn pėr Qorrin e Ferizajit !

366.SHIK-u me shėrbimet Maqedone vranė Harun Aliun (Kushtrimin) me 12 maj 2010, apo jo ?

367.Pas njė kohe tė shkurtėr mė datėn 21 qershor 2010, a vrau 4 veta tjera nė Kosovė nė rrugėn Viti-Kllokot ?

368.Tre shqiptar tė Maqedonisė, njė shqiptar i Kosovės ?

369.Qenan Ademi, Qazim Bakija, Qemal Agushi, Bardhyll Fetahu jane vrare nga SHIK-u a po ?!

370.Pse u vranė nga SHIK-u ?

371.Sepse kanė qenė ushtar lirie tė UĒK-sė si Haruni ?

372.Kjo ėshtė arėsyeja, pse trimerohen maqedonėt apo ?

373.Maqedonėt mund t’i frigojnė shqiptarėt duke ju thėnė se ju vrasim si nė Kosovė ashtu nė Shqipėri !!!!

374.Numėr dyshi i shėrbimit tė Kosovės SHIK Ilmi Reēica krahu i djathtė i Xhavit Halitit dhe Kadri Veselit ėshtė shok i ngusht i Sasha Mijallkovit !

375.A janė forcat anti kombėtare nė krye tė popullit shqiptar ?

376.A jeni ju SHIK-istat apo UDB-ashėt qė keni situaten nėn-kontroll ?

377.Sepse ju keni njohur personalisht aktivistėt tė Lėvizjeve; LKĒK, LFRK, a ėshtė kėshtu apo jo ?

378.Nė fillim tė luftės, Holbruk a ishte takuar me Millosheviqin pėr t’u informuar pėr situaten nė Kosovė?

380.Millosheviqi dhe Stanishiqi, a kishin garantuar se gjendja nė Kosovė ishte nėn kontroll?

381.A kishin garantuar se partite legale si LDKja jane ne kontroll, dhe se ishin duke punuar pėr t’i infiltruar njė grusht terrorista, a ėshtė kėshtu apo jo ?

382.Pas takimit me Millosheviqin, Holbruk a kishte deklaruar se ēėshtja e Kosovės regullohet mbrenda Serbisė/ Jugosllavise?

383.Do tė thotė jo Pavarėsi shtetrore tė Kosovės por vetem njė autonomi, a ėshtė kėshtu ?

384.Rrjedhoja e kėtij mendimit, a ishte se personat tė cilėt luftuan organet e sigurisė serbe nuk emerohen ushtar tė lirisė por cilesohen « terrorista » ?

385.Gelbard nė emėr tė SHBA, a kishte deklaruar « UĒK-ja ėshtė terroriste »?

386.Menjėher pas kėsaj deklarate, a filluan masakrat nė Kosove ?

387.Millosheviqi deklaronte pėr UĒK « ėshtė njė grup i vogėl tė terroristave » apo jo ?

388.Rugova a deklaronte UĒK ėshtė « njė grup i vogėl ekstremistėsh »?

389.Kėto komente ishin pėr ti ja mbush mendjen diplomatėve ndėrkombėtar se UĒK ėshtė vetėm njė grusht i vogėl destabilizues ?

390.Rugova a deklaronte : « UĒK ėshtė elementė destabilizues pėr rajonin » ?

391.Rugova a kishte deklaruar se njė grup i vogėl ka pėr qėllim shkatėrrimin e Serbisė, Malit tė Zi dhe Maqedonisė pėr tė krijuar njė shtet tė madhe Shqiptare ?

392.Rugova a ka deklaruar ndonjėhere nė mediet ndėrkombetare qė Serbia ėshtė destabilizuese nė Ballkan ? Jo

393.Pse jo ?

394.Me kėto deklarata Rugova a konfirmonte diplomatėve se LDK ishte nė vijėn e Beogradit karshi UĒK-sė apo jo ? Sepse si Beogradi ashtu Rugova deklaronte se UĒK ėshtė ekstremiste.

395.Partia e Popullit Shqipetar nė Kosove LDK-ja, sepse shumica e popullit ishte nė LDK.

396.Kur deklaron Serbia dhe LDK si parti masive tė shqiptarėve : « UĒK ėshtė terroriste ! », ndėrkombėtarėt ēka duhet tė deklarojnė ?

397.Rugova pėrdorte retorikėn e Millosheviqit karshi UĒK-sė nese nuk gaboj ?

397.Millosheviqi ka thėnė « terroriste », Rugova ka thėnė « ekstremiste » !

398.Millosheviqi ka thenė pėr UĒK janė « pakicė », Rugova ka thėnė janė « nje pakice »!

399.Pėr njė grusht njerzish a prishet shteti ?

400.A lejohet te prishen 3 shtete nga njė grup i vogėl ?

401.Natyrisht se nuk prishet shteti i Serbise, me keto deklarata Rugova i ndihmonte shumė Millosheviqit apo jo ?

402.Ēka deklaronte Millosheviqi Holbrookut. A deklaronte edhe Rugova ?

403.Millosheviqi i kishte treguar Holbrookut se LDK ishte nėn kontroll tė fortė. Por kėrkonte kohė pėr tė infiltruar edhe UĒK, a ėshtė kėshtu apo jo ?

404.Millosheviqi lypte kohė pėr kėtė pune ?

405.Qėllimi ishte infiltrimi i UĒK-sė ???

406.Pas masakrave tė Jasharėve, a u pėrhap kryengritja nė gjithė territorin e Kosovės?

407.Kjo a i befasoj tė gjithė diplomatėt e huaj ? sepse kishin besuar informacioneve tė serbėve : kinse regulohet situata leht me disa familje dhe ēdo gjė qetesohet.

408.Nė kėtė rastė diplomatėt Amerikan, a menduan se sherbimi serb i ka mashtruar duke thėnė se jane pakice, nji grusht njerzish?

409.Nuk kanė dal te verteta fjalet e Millosheviqit dhe tė Rugovės se UĒK ėshtė pakice ?

410.Sepse UĒK kishte njė pėrkrahje nga e gjithė populli i Kosovės, radhėt e UĒK a u rritėn shumė shpejt?

411.Kur filluan masakrat nė shumė vende Administrata Amerikane e Madeleine Albright kishte pėrgaditur vendimin pėr ta sulmuar Serbinė apo jo ?

412.Amerikanėt pėr tė stabilizuar situatėn, dhe tė forcuar pozitėn e Rugoves i kontestuar politikisht nė Kosovė kerkuan qė tė bėhen zgjedhjet e 22 mars 1998 ?

413.Sepse ishte gjithmon opcioni i negociatave pėr ndėrprerjen e luftės, apo jo ?

414.Albright kishte menduar tė validoj njė intervenim pėr tė bombarduar Serbine me 25 mars 1998 nė samitin e ministrave tė NATOs nė Romė apo jo ?

415.Rugova pėr ta shpėtuar Serbinė nga bombardimet e NATOs ēka beri ?

416.A e dini ?

417.Mė 23 mars 1998 ne ora 9 tė mėngjesit dėrgoj krahun e djathtė Fehmi Aganin pėr tė firmosur protokol marrėveshjen pėr arsim me ministrinė e arsimit tė Serbisė !?

418.Me kėtė marreveshje Serbia, a shpėtoj nga bombardimet duke deklaruar u morrem veshė me shqiptarėt?

419.Albright, a ishte irrituar nga kjo marreveshje sepse e dinte qė ėshtė bėrė vetėm pėr tė fituar kohė nga Serbia?

420.E njėjta marreveshje pėr arsim, a e ndihmoj 2 here Serbine : pėr heqjen e embargos dhe pėr evitimin e bombardimeve?

421.A ėshtė e ēuditshme nga LDK qė tė nisė njė person pėr tė takuar ministrin e arsimit tė Serbisė ?

422.Pse nuk e dėrgoj ministrin pėr arsim tė Republikės sė Kosovės Muhamet Bicėn ?

423.LDK deklaronte pandėrpre qė respekton institucionet e Kosovės, po pse nuk i respektoj pėr kėtė marrėveshje ?

424.Nuk ka pasur kohe Muhamet Bicaj ?

425.Apo Rugova ishte friguar se po bombardohet dėrzhava ?

426.Ajo marrėveshje, a pretendon se Kosova ėshtė pjes e Serbisė?

427.Pse LDK nuk i ka spjeguar popullit kėtė punė ?

428.Sipas marrėveshjes lirohen objektet shkollor ; dhe punėtorėt e arsimit tė Kosovės marrin pagat nga minstria e arsimit tė Republikės sė Serbisė, ēka nėnkupton kjo ?

429.A nėnkupton se arsimi i Kosovės ėshtė pjes e arsimit tė Serbisė ?

430.Me njė anė, Rugova deklaronte pavarėsi dhe nė tjetrėn anė firmoste marrėveshje (23/03/1998) ku pranon Serbinė si shtet dhe Kosovėn si pjes tė sajė, a ėshtė kėshtu juridikisht ????

[b]431.A janė dėrguar ftesa 1998 nga Markoviqi,dhe Milutinoviqi pėr tė biseduar pėr njė Autonomi tė gjerė ?


432.A ka prezantuar edhe Christopher Hill nė bisedime pėr autonomi substanciale nė 1998 ?

433.Rugova ishte pėr bisedime me Serbinė, por Rugova a kishte i thėnė Christopher Hillit ? « populli, militantet dhe aktivistet jane kunder. »

434.Rugova a kishte thėnė duhet tė bisedohet mė vonė Christopher Hill?

435.Ashtu edhe Holbrooku kishte thėnė si Christopher Hill mė vonė sepse janė duke u bėrė disa punė nė teren apo jo ?

436.Cilat punė u bėjshin nė terren o Hashim !?

437.Mė duket puna jote ishte duke u bėė, apo jo ?

438.Puna e infiltrimit !

439.Ti nė mars 1998, erdhe nė Kosovė, apo jo ?

Pėr tė evituar pėrhapjen e konfliktit, Richard Holbrook dhe Robert Gelbard jane munduar tė shpėtojn proceset duke aranzhuar takimin pėr bisedime rreth nje autonomie Rugova/Millosheviq. (me dyer tė mbylluara me 13 maj 1998, mund tė lexoni associated press 13/05/1998)

440.Rugova nuk ishte peng i Millosheviqit apo jo?

441.Takimi Rugova/Millosheviq 1998 ishte organizuar nga Holbrooku apo jo?

442.Rugova, a vazhdonte punėn e tij pėr tė kontrolluar UĒK?

443.Rugova, a deklaronte mė 20 qershor 1998 ( agjensia Reuter), UĒK duhet tė jetė nėn kontroll tė partive politike ? (sepse partite politike ishin nėn kontroll tė Serbisė).

444.Rugova, tė njejtėn ditė a thoshte se anėtarėt e UĒK duhet tė jenė pėrgjegjės pėr veprimet e tyre ndaj forcave serbe ?

445.Kjo, a nėnkupton arrestimin e djemve tė UĒK?

446.Rugova, a e permbylli fjalinė duke lajmėruar se duhet njė marrėveshje ndėrkombėtare dhe duhet tė respektohet nga tė gjithė por qė duhet kohė !?

447.Sipas Djuro Cepic kėshilltar i gjeneralit Lazareviq nė Gjykaten Ndėrkombėtare tė Hages, ai a deklaronte se ishin duke bėrė operacione speciale pėr tė siguaruar terrenin nė Kosovė vitin 1998?

448.A ishte ajo arsyeja, pse Serbia dhe Rugova kerkojshin kohė ?

449.Djuro Cepic a deklaronte qė nė vitin 1998 ėshtė punuar nė aspektin e sigurisė, tė shėrbimit pėr tė pasur bisedime tė drejt pėr drejta me shqiptarėt?(dokumenti 070302FE Fleta 10957 IYCT Wolfgang Petrisch gjykata Hagės).

450.Intervista me 04/06/2012 e Momir Stojanoviq drejtor i VBA (ish KOS) Agjensia Ushtarake e Sigurisė pasues i Aca Tomiq nuk zbuloj sesi spiunėt serbė ishin infiltruar nė tė gjitha organizatat e Kosovės tė cilat kishin pėr qellim bashkimin kombėtar shqiptar, a ėshtė kėshtu apo jo ? (mund ta shikoni ne google 04/06/2012 TV Svet Plus)

451.Interesi i ēdo shėrbimit, a ėshtė tė infiltroj nė krye e jo nė bisht ?

452.A pėrputhet kjo me ty o Hashim?

453.A erdhė pikerisht nė 1998 ne krye tė UĒK, pa bė gjė ?

454.A erdhe pikėrisht nė 1998 nė krye tė UĒK, para Fehmi Lladrovcit qė ishte organizatori numėr njė nė diasporė ?

455.A erdhe pikėrisht nė 1998 nė krye tė UĒK, fal vdekjes sė Jasharėve tė cilit ishin tė pa-zėvendėsushem nė Drenice e tėrė Kosovėn ?

456.A erdhe pikėrisht nė 1998 nė krye tė UĒK, fal vrasjes sė antarėve tė Shtabit Qendrorė dhe tė Ilir Konushevcit i cili kishte pėrgjegjėsinė e lidhjes Shqipėri/Kosovė ?

457.A erdhe pikėrisht nė 1998 nė kry tė UĒK ,fal ekzekutimin nga ti duar lidhur tė shefit politik tė UĒK Behadin Allaqin ?

458.Erdhe nė Mars 1998 me duar nė xhepa dhe u bėre SHEF !!!???

459.Diēka shumė e ēuditshme po mė duket !?

460.Pa bė gjė, erdhe si parashutist nė krye tė UĒK-sė !?

461.Shėrbimi serb ka infiltruar nė krye tė LPKse, LKĒK, UĒK, Lėvizjes pėr Bashkim e tjere, a ėshtė kėshtu ?

462.A spjegohet puna, sesi shqiptarėt ishin kundėr Autonomisė 1997 dhe 1998 ?

463.Madje janė munduar ta pėrulin Adem Demaēin i cili kerkonte njė Konfederatė Balkanike Kosovė-Serbi-Mal Zi para se tė fillojnė masakrat. Kur filluan masakrat Demaēi kishte kėrkuar vetem pavarėsi dhe asgje tjetėr.

564.A ishte ajo arsye pse Serbia dhe ndėrkombėtaret kishin kėrkuar me kėmbngulje largimin e Adem Demaēit nga pėrfaqesia e UĒK?

465.Serbėt dhe ndėrkombėtarėt, a kėrkuan edhe ēbėrjen e LPK dhe LKĒKse sepse LFRK ishte shkatėrruar nga UDB-ashtėt e LPK-sė.

466.LPK ėshtė shkatėrruar pas lufte nė Prizren me organizim tė Xhevat Bislimit, Ibrahim Kelmendit dhe Bardhyl Mahmutit duke krijuar nje parti tjetėr PBD.

467.LKĒK kishte detyrė Remi ta shkatėrrojė.

468.Por sipas shume informacioneve kokat e LKĒK kanė marrė disa miliona marka pas luftės pėr shpėrbėrjen e oganizatės nga Anglezėt (tė cilėt kishin rajonin e Prishtinės dhe Llapit).

469.Si spjegohet qė mė 1999 ishin tė gjithė dakort tė hyjnė nė bisedime nė Rambuje pėr njė Autonomi tė Kosovės pėrveq Adem Demaēit?

470.A ishte vetem Demaēi qė prishte punė pėr kėtė Autonomi ?

471.A bėhet ftesa pėr bisedime pėr njė Autonomi Substanciale tė Kosovės nė Rambuje?

472.Pse pėrfaqėsuesit e Kosovės nuk e refuzuan ftesėn pėr « Autonomi » ?

473.Mund tė lexoni arkivat e Gjykatės sė Hagės pėr Jugosllavi tė Wolfgang Petrisch.

474.Pyetjes gjykatsit nė Hag Wolfgang Petrisch i cili ishte ndėrmjetsues : « a ka qene e kjart pėr delegacionin shqiptar qė nuk negociohet pėr pavarėsi por pėr njė Autonomi tė gjėrė ? »

Wolfgang Petrisch thotė tė gjithė delegatėt shqiptar kanė dijeni se nuk ka pavarėsi dhe nuk ka ndarje nga Jugosllavia dhe Serbia.

475.A ėshtė kėshtu Hashim?

476.Demaēi, a e kishte mirė kur tha ata qė e nėnshkruan kėtė tradhėti nuk duhet tė lejohen tė mirren me politik nė Kosovė ?

477.Nuk duhet t’i lejohet e drejtat civile atyre njerėzve qė ishin pjesmarrės nė Rambuje, sepse na tradhėtuan, apo jo ?

478.Grupi i Kontaktit, a kishte propozuar paraprakisht me 30 janar 1999 tė panegociushme sovranitetin dhe integritetin territorial tė Serbisė/Jugosllavisė?

479.Dhe nė fillimi tė bisedimeve BE me 10 shkurt 1999 kishte garantuar Serbinė qė do tė ruhet sovraniteti dhe integriteti I shtetit, a ėshtė kėshtu ?

480.Pse hyrėt nė bisedime kur keni qenė tė informuar se nuk ka Pavarėsi ?

481.Pse hyret ne bisedime kur keni qenė tė informuar se statusit ėshtė vetėm « Autonomia » ?

482.Pse nuk ėshtė thirrė nė Rambuje Ukshin Hoti baba i UĒK-sė ?

483.Pse nuk i vuat kushte Serbise lirimin e Ukshin Hotit njeriu i diplomuar nė Universitetin Amerikan tė Harvardit pėr politik dhe baba shpitėror i UĒK-sė ?

484.Ukshin Hoti pėrveq shkollės kishte vuajtuar 3 here burgjet e Serbisė pėr ēeshtjen e Kosovės dhe ishte inicuesi tė organizimit ushtarak nė 1991.

485.Pse nuk e thirrėt Adem Demaēin ?

486.A u friguat se me kėta njerėz nuk ka tradhėti ?

487.Pse askush nuk i ka kushtuar rėndėsi Ukshin Hotit ?

488.Pse Hashim shkove pėr tė negociuar autonomine nė emėr tė UĒK-sė ?

489.Pse delegacioni i UĒK shkoj tė negocioj autonomine ?

490.Prej kujt e morre pėlqimin ?

491.Kush ju dha mandatin pėr tė biseduar autonomin ?

492.A keni marrė vetė vendimin ?

493.UĒK-ja e politikės dhe e logjistikės ?

494.UĒK-ja e hajnisė dhe e tradhėtisė !!!

495.Vetėmem njė pyetje Hashim, UĒK-ja a luftoj pėr autonomi ??????????

496.A ke mundėsi t’i informosh ushtarėt e UĒK se pėr ēfar qėllimi ėshtė luftuar nė Kosovė ?

497.Pyetjes gjykatėsit destinuar Wolfgang Petrisch : « ēka ka ndryshuar pėr disa muaj nė UĒK? » *UĒK-ja ishte pėr pavarėsi nė 1998, tash vijnė nė shkurt 1999 e bisedojnė autonomin, a ėshtė kėshtu ?

498.Wolfgang Petrisch thotė se ėshtė punuar nė aspektin e sigurisė nga ana serbe pėr keto bisedime ?

499.Ēka do tė thotė kjo ?

500.Ēka nenkupton kjo pėrgjegjje

  
[/b]


Edituar pėr herė tė fundit nga BashKom nė Thu Aug 22, 2013 9:49 pm, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyThu Aug 22, 2013 9:43 pm

501.A do tė thotė kjo se spiunet e Serbise e infiltruan UĒK dhe shkuan tė pėrfaqėsojnė UĒK nė Rambuje?

502.Kush ishin ata njerėz qė pėrfaqėsuan UĒK?

503.Pse asnjė pėrfaqėsues i UĒK nė Rambuje nuk kishte luftuar?

504.Pse asnjė luftetar nuk ishte prezent nė Rambuje ?

505.Kush ishin ata njerėz qė pėrfaqesuan UĒK pėr bisedimet e Autonomisė?

506.Wolfgang Petrisch a thotė se Serbia ka punuar me shėrbim sekret (ne aspektin e sigurisė) pėr keto bisedime tė Autonomise ?

507.Xhavit Haliti a ka luftuar ?

508.Azem Syla a ka luftuar ?

509.Kadri Veseli a ka luftuar ?

510.Jakup Krasniqi a ka luftuar ?

511.Ram Buja a ka luftuar ? I cili ishte ministri i Rugoves deri nė gjysėm tė luftės.

512.Si ka mundėsi Ram Buja tė qėndroj midis Prishtinės ?

513.Serbia, a ka qen nė dijeni qė vėllau i tij Shukri Buja ishte komandant i UĒK pėr zonėn e Nerodimes ?

514.Serbia, ka qen e informuar per keto dhe ka lenė rehat Ram Bujėn !?

515.Diēka e ēuditshme po mė doket mua !?

516.Me fal gabova, ne fakt po del tash se komandant gjeneral major Shukri Buja paska bėrė shumė deklara pėr prokurorėt e huaj kundėr UĒK dhe komandantave tė UĒK?

517.E verteta vonon por del gjithėherė, apo jo ?

518.A shkuan nė Rambuje njerėz tė cilėt nuk treguan asnjė kontribut ?

519.Kontributi i tyre ka qenė i orientuar ndaj Serbise apo jo !!!!

520.Kontribut i tyre, a ka qenė tė pozicionohen nėper Hotele tė Tiranės dhe ta sabotojne luftėn e UĒK-sė ?

521.Kontribut i tyre, a ka qen tė vjedhen paret tė dedikuar pėr UĒK?

522.Kontribut i tyre nė luftė, a ka qenė tė percjellin luftėn nga televizioni ?

523.Tė njejtit kėta tė Tiranės deklarojshin Rugova duhet ti vesh ēizmet dhe tė hyjė nė mal dhe vetė qėndrojshin nėpėr Hotele luksoze?

524.Kontributi i tyre, a ka qenė tė kalojnė nata me prostitutka kur populli u masakronte !?

525.Kjo ėshtė kontributi i krahut politik dhe tė logjistikės sė UĒK a ėshtė kėshtu?

526.A ėshtė mė mirė tė thuet krahu i cili tradhėtoj UĒK? Krahu i tradhėtisė !!!!

Ne Rambuje

527.Ti Hashim a pranove shkatėrrimin e UĒK?

528.Mė 18 shkurt 1999 nė Rambuje, ti Hashim ke pranuar ēarmatosjen dhe shkatėrrimin e UĒK para diplomatėve !!!!!

529.Populli mund tė verifikoj nė internet google gjykatėn e Hagės, intervistėn e Wolfgang Petrisch IYCT dokumenti 070302 FE, fleta10862, reshti 20.

530.Parashutist i UDB nga Zvicra Hashim Tadiqi bėnė punėn e UDB shkatėron UĒK!!!

531.A ėshtė kjo merita mė madhe e jotja ?

532.Ēfarė medaljeje do tė jepė Serbia pėr kėtė punė ?

533.Ushtria e Millosheviqit nuk kishte mundur t’a ēarmatos aq lehtė UĒK?

534.Ti e bėre !!!

535.Bravo sukses i madh !

536.Pse pas luftės ke gėnjyer gjithė ushtarėt e UĒK?

537.A ke rrenjt duke thėnė ndėrkombėtarėt po kėrkojne demilitarizimin ?

538.Nuk ka ēarmatosje por vetem demilitarizim, a ėshtė kėshtu ?

539.Nė fund, a ėshtė ēarmatos UĒK?

540.Pse nuk ke treguar, qė ti je tradhtari qė firmosė shkatėrrimin e UĒK?

541.Me fal harrova, askush nuk i thotė vetit tradhėtar !

542.A je ti protagonisti i sabotimit dhe shkatėrrimit tė UĒK?

543.Nė Rambuje, a permenden Forcat e Sigurise tė Kosoves pas shkatėrrimit tė UĒK?

544.Sot a ekziston UĒK?

545.Po sot, a ekziston FSK nė kuadėr tė vetqeverisjes administrative tė Kosovės ?

546.Do tė thotė e implementove marreveshjen e Rambujes me shkatėrrimin e UĒK dhe krijimin e FSK ?

547.FSK-ja, a ka statut tė ushtrisė ? Jo

548.Pse jo ?

549.Pse Shteti Vatikanit me 110 ushtar ka statutin e ushtrisė ?

550.Pse ne s’kemi tė drejtė ta thirrim ushtri FSK?

551.Pse nuk i thua popullit se nuk jemi shtet dhe pėr kėte arėsye nuk mund tė ketė statusin e ushtrisė FSK-ja ?

552.Kush nuk na lejon ta thirrim ushtri ?

553.Forca tė Sigurise ka Palestina dhe Hong Kongu (nėn sovranitetin izraelit e Kinez) apo jo ?

554.Ndoshta nuk na lejon statusi i Autonomisė ?

555.Kjo z. Thaqi, a nėnkupton se nuk jemi shtet ?

556.Ēdo shtet a ka ushtrine e vet ?

557.Pse e gėnjen popullin pėr ēdo gjė ?

558.A je ti hajni i fondit, a je ti sabotatori, a je ti shkatėrruesi i UĒK, si guxonė ti tė flasėsh nė emėr tė UCK-sė ?

559. Ti nuk ke asnjė tė drejte tė thirresh si krahu i luftės !

560. Ne luftė, nuk ke luftuar !

561. Jashtė frontit ke sabotuar !

562.Nė Tiranė ke vjedhur !

563.Nė Rambuje ke tradhėtuar !

564.Ti mund ta qujsh vetin vetem si « KRAHU I TRADHETISE » dhe asgje tjeter !!!

565.Gjithė populli do tė thirrė tradhėtar !

566. Do tė mbesish tradhėtar nė histori tė shqiptarėve !

567.Mund ta ngushllojsh vehten me historin serbe, sepse do tė mbesish heroj i Serbise si Esat pashė Toptani miku mė i madhė i Serbisė.

568.Me 22 shkurt 1999, parimisht gjithe delegacioni i Kosoves ishit pajtuar pėr njė Autonomi ?

569.Mė 22 shkurt 1999, shef i delegacionit tė Serbisė Markoviq a dėrgon njė letėr bashkorganizatorėve tė Rambujes Vedrinit dhe Cookit ?

570.Ēka shkruan ne atė letėr Markoviqi?????

571.Markoviq pranon krijim e njė qeveri tė pėrkohshme tė Kosoves, a ėshtė kėshtu Z. Hashim Thaēi ???? (mund tė gjeni kėtė nė tė njejtin dokument me google 070302 FE).

572.A ėshtė katastrofė kjo z. Thaēi ?

573.Serbia pranonė dhe ja besonė Hashim Thaēit formimin e qeverisė sė pėrkohshme, a eshte e vėrtet zotri Thaēi ??????

574.Mund ta verifikoni kėtė informacion nė dokumentet tė Hagės pėr Wolfgang Petrisch, dokumenti ėshtė 070302 FE, IYCT.

575.Bėhet qeveria e pėrkohshme e Thaēit me kėrkesėn e Serbisė.

576.Natėn e 22 shkurtit 1999, a jane mbledhur shefat e shėrbimeve pėr kėtė punė ?

577.Eshtė thirrur takimi i ekspertėve (shėrbimeve) pėr tė biseduar rreth qeverisė sė pėrkohshme, a ishte prezent Xavier Bou De Marnac, Frenki Simatoviq dhe tė tjerė ?

578.Tė nesėrmen me 23 shkurt 1999, Z. Hashim Thaēi ke shkruar njė letėr Vedrinit nė emėr tė gjithė delegacionin shqiptar ku pranoni autonominė substanciale ? ky dokument gjindet me motor tė kėrkimit mozilla firefox mund ta kerkoni : SommaireDocKosovo (pika 21).

579.Kjo, a ėshtė tradhėtia mė e madhe shekullore pėr shqiptarėt ?

580.Pas ēarmatosjes sė UĒK, ti pranonė qė Kosova tė mbetet nėn Serbi !!!!?????

581.Shefi i UĒK pranonė shkatėrrimin e UĒK!?

582.Shefi i UĒK pranonė Kosovėn nėn Serbi !?

583. Ju delegatėt e Kosovės a e pranuat Kosovėn nėn Serbi ?

584. Populli i Kosovės ėshtė mėsuar me delegatėt e vet !!!

585. Populli i Kosovės ėshtė mėsuar me politikanėt e vet !!!

586. Populli i Kosovės ka vuajtur gjithė here nga politikanėt e vet !!!

587. Delegatet te Kuvendit te Kosoves a kishin votuar me 1989ten amendamentin e cila mundesoj heqjen e Autonomise Krahines se Kosoves ?

588-A na thojshin delegatėt tonė shqiptar se nuk ėshtė gjė ?

589.A na thojshin nuk humbim asgjė me heqjen e autonomisė?

590. Rambujeja ishte lavdėruar nga ata tė cilėt e pranuan tradhėtine, sikur 1989 me autonominė.

591.Rambujeja ishte pranimi historik nga pala shqiptare se Kosova ėshtė e Serbisė.

592.Nė Rambuje shqiptarėt pranuan sovranitetin e Serbisė mbi Kosovėn, a ėshtė kėshtu?

593.As nė konferencėn e Berlinit 1878, as ne konferencėn e Londrės 1913, as ne konferencė tė Versajit 1919 nuk ėshtė legjitimuar kolonizimi i Kosovės nga pala shqiptare apo jo?

594.Tashė na shesin patriotisėm njerėzit tė cilėt e bėnė tradhėtinė !

595.Ditėn qė pranuat autonominė substanciale krijuat qeverinė e pėrkohshme me leje tė Markoviqit, a ėshtė kėshtu ?

596.A ishte paraparė sipas kapitulit 1,neni XI tė kushtetutės sė pėrkohshėm tė Kosoves nė Rambuje qė njė vetėqeverisje substanciale hyn nė fuqi pas nėnshkrimit tė marrėveshjes ?

597.Vetėqeverisja ishte qeveria jote e pėrkohshme Z. Thaqi !

598.Qėllimi i qeverisė, a ka qen tė punoj pėr tė realizuar vetėqeverisjen, autonomin nė kuadėr tė Serbisė ?

599.Pėr tė realizuar autonomin, a duhet tė avancohen njerėz lojalė tė Serbisė ?

600. Pėr tė realizuar autonomin, a duhet tė burgosen dhe tė likuidohen patriotėt e Kosovės ?

601. A ėshtė kjo arsyeja, pse u vranė nė luftė dhe pas luftės aqė shume atdhetarė ?

602. Pėr tė realizuar autonomin, a ėshtė deshtė bashkpunim me Serbinė dhe ndėrkombėtarėt ?

603.Nė qeveri ishin « drejtoria e Hotel Rognerit », LBD-ja dhe LDK-ja nė presidencė?

604. Ju, a keni mashtruar UĒK e luftės ?

605. Ju, a keni mashtruar popullin duke thėnė se pas 3 vite mund tė organizojmė referendum ?

606. A shkruan diku, ose a pėrmendet diku nė mėnyre eksplisite Referendumi ? Jo

607. Do te thote pėrsėri e rrejtėt UĒK dhe popullin !

608.Duke thėnė se pas 3 viteve, do tė shpallet njė « referendum pėr pavarėsi ».

609. Pse nuk e bėtė atė referendum ????

610. Nuk shkruan askund referendumi nė marrėveshje tė Rambujes !

611. Ti, Hashim ke genjye pėr ēarmatosjen.

612. Ti, Hashim ke genjy pėr Referendumin.

613. Mė 15 mars 1999 Robin Cook dhe Hubert Vedrine a bėjnė konferencė pėr shtyp nė rundin e dytė tė Rambujes ?(mund ta lexoni nė google konferencė Vedrine/Cook me daten e 15 mars 1999).

614. Ēka deklarojnė bashkarisht ?

615.A deklarojnė se pala kosovare pranon autonominė, pranon ēarmatosjen e UĒK dhe asnjė referendum ?

616. Gazetarėt pyesin a ėshtė interpretim apo realitet i shkruar tė marreveshjes ?

617.Vedrini a pėrgjygjet duke thėnė nuk jane interpretime por fakte tė sakta qė ua sjelli ?

618. Pse asnjė parti nuk e thotė ketė ?

619. Pse partit e Kosovės e mohojnė realitetin ?

620. Pse edhe sot vazhdojnė tė bisedojnė me Serbinė pa dijt asgjė populli i Kosovės ?

621. Mendoj sepse tė gjithė janė pjesmarrės nė kėtė tradhėti ndaj popullit.

622. Tė gjithė janė bashkfajtor Rexhep Qosja, Ibrahim Rugova, Veton Surroj, Hashim Thaqi, Blerim Shala dhe te tjerėt.

623. Ēfarė legjitimitet ka patur Blerim Shala nė Rambuje ?

624. Kend e ka pėrfaqesuar ?

625. Kush ėshtė Blerim Shala ?

626. Kush e thirri nė ato bisedime ?

627. A e thirri Franca apo Serbia ?

628. Apo pse ishte nxėnėsi i Ramush Tahirit ?

629. Ramush Tahiri ishte nė drejtorine e analizave tė UDB.

630. Ramush Tahiri ishte njė ndėr krijuesit e LDK.

631. Ramush Tahiri ishte zėvendės i kryeministrit nė egzil Bukoshit, kryetar tė keshillit kordinus tė partive shqiptare.

632. Shumė interesant, drejtori i analizave i UDB kordinonte gjitha partitė shqipetare nė ish-Jugosllavi !

633. Sot Ramush Tahiri ėshtė kėshilltar i Presidentes Police Atifete Jahjaga.

634. Askund nuk permendet referendumi por vetem vullneti i popullit, pa definuar cilit popull tė Kosovės apo tė Serbisė !

635. Pse ?

636. Christopher Hill dhe Wolfgang Petrisch ishin kategorikisht kundėr ndarjes sė Kosovės nga Serbia.

637. Qėllimi a ishte tė ruhet sovranieti dhe integriteti i Serbisė ?

638. Kapituli 8, neni I, pika 3, a thuet qė zgjidhja finale pėr Kosovėn do tė jet vetėqeverisja, por duhet tė gjindet nė bazė tė popullit ?

639. Zgjidhja finale nuk pėrmendet pavarėsia.

640. Zgjidhja finale, zgjidhja e pėrhershme e Kosovės duhet tė jet njė vetėqeverisje, do tė thotė njė autonomi !

641. Wolfgang Petrisch dhe Christofer Hill ishin kunder referendumit, a ėshtė kėshtu ?

642. Por ata dy shtojnė : « askush nuk mund tė ndaloj nė shoqeritė demokratike referendumet », a ėshtė e sakt Z. Thaqi ?

643. Pse Thaēi nuk shpalli referendum pėr pavarėsi nė 2008 por e bėri nė parlament ?

644. Sepse ishte marrėveshja mė heret ne Rambuje, apo jo ?

645. Sepse Serbia e kishte pėrdor kėtė tė drejtė nė 2006 pas ndarjes sė Malit te Zi, apo jo ?

646. Serbia, a kishte pėrdor referendumin pėr ta pyetur popullin e vet ?

647. Pse nuk organizuat njė referendum?

648. Ku ishte arsyeja ??????

649. Mos ėshtė problemi tek klauza finale ?

650. Nė klauzėn finale a pranuat tė inkuadroni marrėveshjet e Helsinkit, deklaratėn e Parisit, marrėveshjet sė Konferencės pėr Siguri dhe Kooperim nė Europė ?

651. Gjithė keto marrėveshje janė pėr mos ndryshimin e kufijve tė shteteve ekzistuese, a ėshtė kėshtu ?

652. Cili shtet ėshtė ekzistues nė kėtė rast ?

653. A ėshtė Serbia apo Kosova?

654. A ėshtė Serbia ekzistuese nė OKB ?

655. A do tė thotė kjo, qė keni pranuar njė Autonomi jo vetem per 3 vjet, por njė autonomi tė pėrhershėm !!!????

656. Si ėshtė e mundur Pavarėsia dhe marrėveshja e Helsinkit ?

657. Helsinku pranon vetem shtetet ekzistuese nė OKB me kufij tė vetė ndėrkombėtar, a ėshtė kėshtu ?

658. A ėshtė kjo arsyeja, pse OKB nuk regjistroj mė 26 shkurt 2011 kufirin Kosovė/Maqedoni pas bisedimeve dy palėshe, komisionit Prishtinė/Shkup ?

659. Pse s’janė regjistruar ?

660. Pse nuk i tregon popullit se kufijtė e jashtėm tė Kosovės janė tė Serbisė ?

661. Pse nuk i tregon popullit qė jeni duke biseduar qėshtjen e kufirit Kosovė/ Maqedoni dhe Kosovė/Mal tė Zi ?

662. Pse nuk i tregon popullit se pa pranuar Serbia nė fund vijat kufitare tė jashtem tė krahinės ose tė Republikes sė Kosovės nuk regjistrohen nė OKB ?

663. Pse nuk i tregon popullit se kufiri Kosovė/Serbi nuk ėshtė kufi ?

664. Pse e gėnjen popullin ?

665. Pse nuk i tregon popullit se nė Autonomi kufijt jane kufi administrativė ?

666. Pse nuk i tregon popullit se kufijt e Jashtem tė Autonomise janė tė Shtetit tė Serbisė ?

667. Pse nuk i tregon se ti pranove kėtė Auonomi nė kuadėr tė Shtetit tė Serbisė ?

668. Pse nuk i tregon popullit se ėshtė vetem njė vi administrative nė mes tė pushtetit lokal tė Kosovės dhe pushtetit qendror tė Beogradit ?

669. Kosova mund tė quhet regjion, krahinė, kanton apo republik por ėshtė njė njėsi administrative tė vetėqeverisjes ose nje autonomi nė kuadėr tė Serbisė.

670. Pse nuk i tregon realitetin popullit ???

671. Kjo Z. Thaqi, a ėshtė tradhėti ?

672. Ēka ėshtė pranuar tjetėr nė Rambuje ?

673. A ėshtė pranuar tė grumbullohen informacione pėr tė burgosur luftetarėt e UĒK?

674. A ėshtė pranuar likuidimi i patriotėve dhe pengesėve pėr Autonomin ?

675. A ėshtė pranuar qė Serbia t’i mbikėqyrė kėto procese ?

676. Neni II, 13, iii, nė masat e ndėrtimit tė besimit a pranohet njė pėrfaqėsues serb nė ēdo komponent tė sigurisė, policise, doganave dhe tė drejtėsisė pėr kontrollimin e zbatimit tė ligjeve ?

677. Kjo ėshtė pranuar nė Rambuje nė vitin 1999, apo jo Hashim ?

678. Pse kjo sot realizohet dhe veprohet nė Kosovė nė vitin 2012 ???????

679.A do tė thotė kjo se ēka jeni marrė veshė nė Rambuje, sot e aplikoni ??????

680. Sot, pėr kėtė mbikqyrje serbe nė FSK a ėshtė n°3 Slavisa Filipoviq ?

681. Sot, pėr kėtė mbikqyrje serbe nė Ministri tė Puneve tė Mbrendshem a ėshtė n°3 Sasha Rashiq ?

682. Sot, pėr kėtė mbikqyrje serbe nė Polici tė Kosovės a ėshtė n°2 Dejan Jankoviq ?

683. Sot, a zgjidhet zėvendekryetar i gjykatės kushtetuse tė Kosovės Cukaloviq ?

684. Pėr shėrbimin sekret tė Kosovės AKI duhet tė ketė, por nuk ėshtė publike !

685. Shėrbimi sekret i Kosovės AKI ėshtė nė duar tė Serbisė ?

686. Mbi 30 oficer me eksperiencė tė UDB, KOS, MUP janė propozuar nga Beogradi dhe janė tė pranuar nė krye tė AKI ?

687. Kur dihet se ka edhe punonjės serb nė AKI ?

688. Aneksi VIII, neni 4, sherbimet e inteligjences tė planit tė Ahtisarit parashikon qė AKI tė jetė agjension profesional dhe shumė ETNIK, apo jo ?

689. Nė AKI, pėrveq oficera tė UDB, KOS, MUP paska edhe serb ????

690. Ēfar shėrbim sekret ka Kosova kur shumica e sherbimit ėshtė nėn kontroll tė serbofilave ?

691. Ēka duhet tė mendojmė si popull ?

692. Shėrbimi sekret i serbisė kontrollon shėrbimin sekret tė Kosovės ?

693. A gjason kjo sikur nė vitet ’80-ta ?

694. UDB e Krahinės sė Kosovės nė Prishtinė dhe UDB Federale nė Beograd.

695. Edhe atėhere Beogradi bėnte propozime pėr stafin e UDB nė Prishtinė.

696. Pse sot nė 2012, vijnė policė serb tė MUP-it nga Rashka, Nishi, Vranja dhe punojnė nė policinė e Kosovės nė Prishtine ??? (25 shkurt 2012 zhurnal Daēiq)

697. Ēfar roli kanė serbėt e MUP-it tė Serbisė nė polici tė Kosovės ?

698. Pse vijnė pėr ēdo ditė nga MUP-i i Serbisė nė stacionin policor tė Prishtinės ???

699. A mund t’i tregojsh popullit o Hashim?

700. A ėshtė kjo kontroll e Serbisė mbi organet e Sigurisė tė Kosovės ?

701. Atėherė, pyetja ėshtė ēfar pavarėsie kemi ???

702. Hashim ! Je patriot i madhė ! Ke pranuar Autonomin, shkatėrrimin e UĒK dhe burgosjen e ushtarėve tė lirisė sė UĒK!?

703. Mė duket se edhe patriotėt nė Beogradi kishin tė njejtin program si ti?

703. Po mė duket shumė gjėra po tė lidhin me Serbinė ?

704. Serbia kishte qėllim izolimin e atdhetarėve shqiptar dhe ti a i izolove ?

705. Serbia kishte qėllim likuidimin tė krijuseve tė UĒK dhe ti a i likuidove ?

706. Serbia kishte qėllim tė bllokohen armėt e UĒK dhe ti a i bllokove ?

707.Serbia kishte qėllim tė shterr UĒK financiarisht dhe ti a e shterre financėn e UĒK-sė ?

708. Serbia a kishte qėllim tė ēarmatos UĒK?

709. Ti, a ēarmatose UĒK?

710. Serbia kishte qėllim t’i burgos ushtarėt e lirisė sė UĒK-sė ?

711. Ti, me SHIK-un a i burgose ?

712. Serbia a propozonte autonomi ?

713. Ti, a na realizove autonomin ?

714. Serbia a ėshtė munduar historikisht tė zhdukė flamurin kombėtar shqipėtar?

715. Ti, a na zhduke flamurin shqiptar ?

716. Ti, z. Thaēi ke realizuar gjitha synimet e Serbisė, apo jo !?

717. Ēdo njeri normal me kėto informacione, a do tė thotė se je shkau i shkinės ?

718. Kush vendosi emrat e ministrave nė qeverinė tėnde tė pėrkohshme ?

719. A vendosi Frenki Simatoviq dhe Bou de Marnhac?

720. Kush vendosi Rexhep Selimin ministėr i punėve tė mbrendshėm ?

721. Kush vendosi Kadri Veselin shef i SHIK-ut tė UĒK?

722. Kush vendosi Ram Marajn shef i SHIK-ut tė LDK?

723. A ėshtė e vertet se Bou de Marnhac ėshtė gėzuar shumė kur pranuat Autonomin ?

724. A ka deklaruar se do ta thejm UĒK nė korriz?

725. A ka deklaruar se do t’i vrasim si qent nėpėr rrugė ?

726. Kush ishte Bou de Marnhac ?

727. A ishte shef i DGSE shėrbimi sekret ushtarak francez ?

728. Babgjyshi Bou de Marnhac kishte qenė nė luftėn e parė botėror bashė me ushtrin serbe apo jo ?

729. Ishte me ushtrinė franceze te Franchet d’Esperey dhe kishte luftuar me serb kunder ēetės sė Azem Bejtės.

730. Nėse nuk gaboj z. Thaēi edhe babėgjyshi i ytė ishte po nė atė kohė punėtor i Serbise nė kohėn e Kralit ?

731. Nipat e atyreve francezėve qė perkrahėn serbinė kundėr shqiptarėve, a jane sot prezent nė Kosovė dhe veprojnė?

732. Nipat e atyreve francezėve qė pėrkrahėn Esat pashe Toptanin, a janė sot prezent nė Kosovė dhe veprojnė?

733. Nipat e atyre francezėve qė perkrahėn Esat pashė Toptanin, sot a tė pėrkrahin ty !!! O Hashim Tadiqi ???? O Hashim Pashė Toptani !!!!

734. Nipat e atyreve shqipfolsėve qė luftuan patriotėt shqiptar bashkė me Serbinė janė prapė nė krye tė Kosovės ?

735. A je nipi i OZNA-s ?

736. A je produkt iUDB apo i KOS-it ?

737. Historia ėshtė e njejtė, vetėm se pėrsėritet apo jo ?

738. Shqipfolsit qė bėnė propagandė kundėr Azem Bejtės, Shaban Polluzhės etj…

739. Sot nipat e tyre, si ti Hashim bėjnė propagandė kunder Jashareve, Haradinajve, Behadin Allaqit etj…

740. Ato familje qė ishin me Serbinė pėrpara, edhe sot vazhdojnė tė njejtėn punė, apo jo ?

741. Do tė thotė lidhjet me Serbi dhe Francė i ke tė trashguar z. Thaēi ?

742. A ju mėsoj UDB apo DGSE se si duhet tė punohet nė Kosovė ?

743. Sepse jeni UDB-asha por keni bėrė edhe stazh speciale nė Francė.

744. Numėr dyshi i EULEXit, krahu i djathtė i Bou de Marnhac ishte Stephan Laurent i thirrur « LEO » apo jo ?

745. Ēka thoshtė Leo pėr shqiptarėt ? (Lexoni google gazeta Zeri 17/04/2011).

746. A thoshte « ėshtė kėnaqėsi qė me flamurin shqiptar tė fshijė prapanicėn » ?

747. A thoshte « Kosova ėshtė vend i mirė pėr ta pshurrur » ?

748. A thoshte « ju shqiptarė jeni budall, nuk keni kuptuar se nuk keni shtet dhe Serbia nuk do ta leshoj kurrė Kosoven » ?

749. Shifni ! edhe shefat e EULEX-it thojnė pa dorza qė Kosova nuk ėshtė shtet.

750. Do tė thotė nė Prill 2011, numėr dyshi i EULEX-it deklaron nuk keni shtet dhe qeveria e Kosovės dhe partitė nė Kosovė nuk reagojnė, ēka i thuhet kėsaj pune ?

751. Me tutje Leo, a deklaronte se gjyshi i tij ka luftuar me serbėt kundėr shqiptarėve ?

752. A kishte bėre presion punėtorėve shqiptar pėr tė mos pėrmendet lidhjet e forta qė kishte nė Bruksel?

753. Kush ishte ajo lidhje e fortė nė Bruksel ?

754. Mos ishte Arnaud Danjean ?

755. Arnaud Danjean, a ėshtė njė serbofil i sėmure si Bou de Marnhac?

756. Arnaud Danjean, a ishte pa ndėrprerje bashkė me teje Hashim Thaēė nga 1999 nė luftė, deri sot?

757. Arnaud Danjean nė misionin e parė tė UNMIK-ut a kishte ardhur zyrtarisht ?

758. Arnaud Danjean a ishte oficer i DGSE ? (sherbim sekret ushtarak francez) ?

759. Arnaud Danjean a ishte miku personal i yti Hashim ?

760. Bou de Marnhac a ishte shef i DGSE ?

761. Kush vjen dhe bėhet shefi i shtyllės sė parė pėr polici dhe drejtėsi tė UNMIK-ut ?

762. A vje njė francez prefekti Jean-Christian Cady ?

763. Nė kuadėr tė shtyllės sė parė tė UNMIK-ut, a ka ekzistuar nje celul tė « OPERACIONE SPECIALE » ?

764. Ēfarė roli ka patur ajo celul ?

765. Fjala e Bou De Marnahc qė do t’i vrajmė si qent nėpėr rrugė , nuk ishte vetem fjalė !

766. Sepse Bou de Marnhac me Simatoviqin zgjedhen shefat e SHIK-ut tė PDKse dhe tė SHIK-ut tė LDK?

767. A ka bėrė edhe UNMIK-u vrasje ? Po dhe po !!!

768. Me kėnd ka bashkpunuar UNMIK-u ?

769. A ka bashkpunuar me shėrbimet serbe ? Pooo !!!

770. A ka bashkpunuar me SHIK-un ? Poooo !!!

771. A kemi rastin e nje patriotit tė vrarė nė Gjakovė ?

772. Pas luftės policia e UNMIK-ut kishte punėsuar shumė djemė tė UDB-ashėve.

773. Njė djalė i UDB-ashit i punėsuar nga UNMIK, vrau midis ditės Sadik Ukėn veprimtarė i vjetėr, shok i Remzi Ademit dhe Jusuf Gervallės.

774. Vrasėsi ėshtė larguar jashtė Kosovės me ndihmėn e UNMIK-ut me dokumenta tė rregullta.

775. Njė rastė tjetėr, ėshtė vrasja e Skender Hotit nė Prizren pas lufte.

776. Dėshmitar janė policėt shqiptar, tė cilėt filluan hetuesin.

777. Fill policia e UNMIK-ut reagoj duke marrė dosjen kinse pėr hulumtim.

778. Faktikisht UNMIK-u humbi ēdo gjurm pėr hetuesin.

779. Vrasje mė vonėshėm, ėshtė rasti i Shefko Sallkoviq.

780. Shefko Sallkoviq ishte pėrfaquesi i 5 fshatra muslimane afėr Leposaviqit.

781. Ishte kėrcenuar nga pėrfaqesuesja e UNMIK-ut rusja LILIA GALIEVA, sepse Shefko punonte pėr institucionet e Kosovės.

782. Ajo e kishte kėrcenuar pėr oganizimin e zgjedhjeve tė Kosovės nė Veri. Ajo kishte kėrkuar qė tė heqė dorė. Shefko Sallkoviqi refuzoj nė ora 13.30.

783. Shefko Sallkoviqi ėshtė vrarė nė ora 14.00 tė datės 8 tetor 2010, do tė thotė gjysėm ore pas refuzimit.

784. Vėllau i Shefkos ėshtė kidnapuar nė Veri, dhe sot gjindet i burgosur nė Novi Pazar.

785. Kėto janė vetėm dy-tre raste, por janė shumė tė tjera qė na duhet njė kohė e gjatė pėr ti kompletuar e per t’i detajuar.

786. SHIK-u, UNMIK-u kanė bėrė vrasje nė Kosovė.

787. Nuk ėshtė rastėsisht qė vjedhen nė stacionin policor nė Pejė mbi 1200 armė tė pėrdorura nė likuidime nė dhomėn e dėshmive.

788. Nuk ėshte rastėsisht qė vjedhen nė stacionin policor nė Prishtinė mbi 400 armė tė pėrdorura nė likuidime nė dhomėn e dėshmive.

789. Ēdo provė tė vrasjeve politike ėshtė asgjesuar nga UNMIK-u ndėrmjet viteve 2005-2007 !

790. UNMIK-u varrosi tė vėrtetat pėr vrasjet e pasluftės ? (lexoni telegraf.com data 13/08/2012)

791. Pse UNMIK-u i zhduki provat ?

792. Kendė ka deshtė tė mbrojė ?

793. Mos vallė bashkėpuntorėt e SHIK-ut ?

794. Vrasjet politike nuk kanė shansė tė zbulohen sepse shumė vrasje janė bėrė nė bashkėpunim me ndėrkombėtarėt, apo jo ?

795. Kemi raste qė UNMIK-u ka intervenuar pėr tė liruar kriminel shqiptar nga Evropa pėr tė kryer likuidime nė Kosovė.

796. Kemi raste ku UNMIK-u ka dhėnė leje tė armbajtje kriminelėve pėr punėn e tyre.

797. Unmik-u, SHIK-u, MUP-i, UDB-a, DGSE kanė punuar tė gjithė bashkarisht pėr ta gjunjėzuar Kosovėn.

798. A ėshtė evidentuar qė kėshilltari politik i Bou de Marnhac zotėri Romuald Pichard i cili ishte ndėrlidhės dhe jepte informacione SHIK-ut ? (gazeta 15/10/2011)

799. Romuald Pichard mbante kontakte ditore me shefat e SHIK-ut dhe kordinonte punėt me Kadri Veselin, Xhavit Halitin, Shaip Muja?

800. Shkurt e shqipė SHIK-u, DGSE, dhe UDB-a na shkatėrruan nė Kosovė.

801. A ėshtė edhe Romuald Pichard njė serbofil i pėrbetuar ?

802. A ėshtė e vėrtetė se grupi tyre Bou de Marnhac, Pichard , Danjean janė munduar maksimalisht ti largojne francezet tė cilėt kishin simpati ndaj shqiptarėve ?

803. Janė shumė raste qė kanė larguar francez positivė, si Kermabonin, a ėshtė e vėrtetė?

804. Ju SHIK-u, a keni krijuar dosje nė bashkpunim me UNMIK dhe EULEX kundėr disa ndėrkombėtarve tė cilėt ju pengojshin nė Kosovė sikur Piter Feith, Steven Schook etj…?

805. Ju SHIK-u, a keni friguar ose keni bėrė shantazhe pėr tė larguar ndėrkombėtar tė cilėt ju kanė penguar sepse ishin nė favor tė Kosovės ?

806. Kermaboni ishte francez, por ishte objektivė.

807. A kishte filluar hetuesin kundėr SHIK-ut Azem Syles dhe Kadri Veselit nė emėr tė EULEXit?

808. Pėr t’i shpėtuar SHIK-asit !!!

809. BE-ja me Arnaud Danjean a e larguan Kermabonin ?

810. Nė gjykatė pėr ēėshtjen Bllaca a ėshtė thirrur edhe Kadri Veseli ?

811. Kadri Veseli me datėn e 21 qershor 2012, a pranon se ka raporte me sherbimet Serbe ? (Verifikoni nė fund tė artikullit te Gazeta Express dhe gazeta tjera tė dates 21/06/2012).

812. Shef i SHIK-ut pranon me goj tė vetė se bashkpunon me sherbimet serbe, ēka kėrkon populli mė shumė prej SHIK-ut, PDK ?????

813. PDK dhe SHIK-u propagandojshin se Nazim Bllaca ėshtė njeriu i Serbisė, tash po delė se edhe vet shef i SHIK-ut ėshtė njeriu i Serbisė ?

814. Nazim Bllaca paska pas tė drejtė kur thoshte se jane njerėz tė Serbisė per Kadri Veselin, Fatmir Xhelilin, Shukri Bujen, Xhavit Halitin etj…

815. Vetė me gojė tė vetė Kadri Veseli deklaron se bashkėpunon me shėrbimet Serbe, apo jo ?

816. Ēka i thojnė kėsaj pune ?

817. Nuk duhet t’i lejojmė kėta klyshat e Serbisė as nė rrugė me dalė, sepse i kanė shumė borxhe popullit shqiptar !!!

818. Njeriu qė thotė me goė tė vetė se bashkėpunon me Serbi, si duhet ta thirrim kėtė njeri ?

819. Termi tradhėtar apo bashkėpunetor?

820. Nga Arnaud Danjean ka mandatin (2009-2014) e Kryetarit tė Nėn Komisionit pėr Siguri dhe Mbrojtje tė BE i lidhur pranė Komisionit tė Punėve tė jashtėm tė Parlamentit Evropian ?

821. Arnaud Danjean pro-serbi pėgaditė propozimet, raportet pėr Ballkanin nė kuadėr tė BE, apo jo ?

822. Ēka duhet tė mendojm ne si shqiptar pėr kėtė ēeshtje ?

823. Do tė thotė nė BE ėshtė njė serbofil i flaktė i cili na pėrgadit politikėn e jashtėm tė BE dhe ne duhet patjetėr ta digjojm Evropėn !?

824. Do tė thotė BE nė lidhje me Kosovėn dirigjohet nga serbofilat dhe anti-shqiptarėt?

825. Serbofilat vendosin nė BE nė emėr te Kosovės !

826. Serbofilat tė DGSE franceze si Bou de Marnhac jane racista, anti-shqiptar dhe ne presim nga kėta qė do na bėjnė propozime tė favorshem pėr ne !?

827. Serbia, a i rregulon punėt e veta me BE dhe me Hashim Tadiqin ?

828. Kur vje puna tė projektohen gjėrat pėr popullin shqiptar nuk thojnė Serbia, por thojnė Brukseli i ka propozuar !?

829. Hashim Tadiqi, a e fshehė tradhėtinė e vetė pas Brukselit?

830. Rugova dje, Thaēi sot deklarojnė kemi mbėshtetjen e SHBA-ve dhe tė Europės.

831. Amerika dhe Evropa, a e thirrshin Rugovėn « Gandhi i Ballkanit »?

832. Amerika dhe Evropa, a e thirrin sot Thaēin « George Washington i Kosovės »?

833.Pse kėshtu ?

834. Kur dihet zyrtarisht qė Amerika konsideron « Eliten Politike » tė Kosovės si banditokraci. (raport zyrtar tė Foreign Policy datės 26/02/2011)

835. A bėhet njė raport tjetėr nga Daniel Phillips pėr Komitetin Kombėtar i Politikes sė Jashtem Amerikane ? ( 1 maj 2010 google Daniel Phillips)

836. Nė raport a thuet SHIK-u merr 200 million dollare nė vit nėpermjet ryshfetit, grabitjeve dhe shantazhit ?

837. Nė vazhdim a thuet struktura e SHIK-ut ėshtė njė lidhje kriminale mes shqiptarėve dhe serbėve ?

838. Ndėrkombėtarėt a konsiderojnė politikanėt shqiptar si bandita ?

839. Por pse i lavdėrojnė banditat para popullit shqipėtar, pseeee ???

840. Qėllimi, a ėshtė t’i rritet kredibiliteti i banditėve tė nevojshėm ?

841. Qėllimi, a ėshtė mos humbja besimit nga populli pėr tė vazhduar kontrollomin e situatės nga banditėt?

842. Hashimi, a ėshtė lider i nevojshėm pėr BE dhe Serbinė?

843. Arnaud Danjean, a ėshtė nė postin ndėr mė tė rėndėsishėm tė BE-sė?

844. Arnaud Danjean, a propozon politikat e sigurisė nė BE ?

845. Kush ėshtė i dėrguar nga BE , pėr siguri, drejtėsi dhe polici nė Kosovė ?

846. A ėshtė dėrguar nė emėr tė BE pėr EULEX-in Bou de Marnhac?

847. Bou de Marnhac a ishte BABAJ i qeverisė sė pėrkohshme tė Kosovės nė Rambuje ?

848. Bou de Marnhac a ishte BABA i realizimi tė Autonomisė sė Kosovės me SHIK-un dhe DGSE ?

849. Bou de Marnhac a ishte BABAJ i financimit tė krijimit tė PDK?

850. Bou de Marnhac a ishte BABAJ i financimit tė zgjedhjeve tė fundit tė PDK?

851. Bou de Marnhac a ėshtė BABA shpirtėror i yti o Hashim?

852. Bou de Marnhac si shef tė EULEXit a ti pastroj gjitha dosjet e krimeve tua ?

853. A ankohen edhe vet ndėrkombėtarėt nga Bou de Marnhac ?

854. Mė 25 prill 2011, a thojnė Bou de Marnhac vendos pėr ēdo gjė nė prokurori tė EULEX-it ?

855. Mė 24 maj 2011, Peter Feith shef i ICO a kritikon shefin e EULEX-it ?

856. Mė 10 tetor 2012, Ministri gjerman i Mbrojtjes Thomas de Maiziere, a deklaron se EUlEX-i ėshtė nė rrugė tė gabuar ? (10/10/2012 Express)

857. Mė 23 tetor 2012, Bou de Marnhac bisedon me dyer tė mbyllur me partitė e Kosovės me Blerim Shalėn (AAK), Hajredin Kuqin (PDK), Isa Mustafen (LDK), ēka do tė thotė kjo ?

858. Mandati legal i Bou de Marnhac ėshtė pėr Drejtėsi dhe Polici, apo jo ?

859. Pse pėrzihet nė politik ?

860. Kjo, a tregon se Bou de Marnhac ka tjeter rol pėrveq tė EULEX-it ?

861. A e dini pse ?

862. Sepse Bou de Marnhac si shef i DGSE i ka financuar gjysmėn e politikanėve tė Kosovės ?

863. Ka financuar gazeta !

864. Ka financuar studimet e fėmijėve tė UDB-asheve !

865. Ka financuar partit politike !

866. Ka financuar zgjedhjet politike !

867. Organizata jo qeveritare franceze « Est Liberté » e afėrt me DGSE ka financuar :

- Veton Surrojin pėr gazetėn Koha, TV, aktivitete tjera

- Blerim Shalėn dhe Baton Haxhiun per gazeta dhe tė tjera aktivitete

- Hashim Thaēin, Bardhyll Mahmutin pėr krijimin e PDKse dhe pėr zgjedhje

868. Disa francez serbofila nė organet e BE flasin nė emėr te BE?

869. Grupi i serbofileve racistė francez tė DGSE dhe shok tė Thaēit pėrdorin BE pėr t’i ndihmuar maksimalisht Serbisė, apo jo ?

870. A mund tė besojmė fjalėve tė ish-drejtorit tashmė nė pension Pierre Siramy i cili ishte Drejtor i shėrbimit francez?

871. Ai deklaronte se ti Hashim ! Je spiun i serbisė i prezantuar DGSE nė fund tė viteve `80-ta ?

872. Spiun i Serbisė prezantuar shėrbimit francez.

873. Tani Pierre Siramy a ndjeket penalisht pėr publikim tė informacioneve sekrete ?

874. Besoj populli me keto ka kuptuar se je i lidhur me Serbine dhe je i lidhur ngushtė me forcat serbofile mbrenda DGSE franceze ?

875. Kjo, a po perputhet me deklaratat tė diplomatėve nė lidhje me infiltrimet e spiunėve tė Serbisė nė UĒK ?

876. Vetė ish-drejtori i shėrbimit francez nė pension po thotė je spiun i Serbisė !!!!!!!

877. Pas Rambujes, puntorėt e SHIK-ut/UDB-s a kanė bėrė stazhe nė Francė ; Elmi Reēica, Ram Maraj dhe Kadri Veseli ?

878. Do tė thotė parimisht tė gjitha partitė shqiptare janė dakorduar pėr njė Autonomi.

879. A janė keto arsyet pse partit shqiptare mbrojnė dhe heshtin pėr tė bėmat e SHIK-ut ose UDB nė Kosovė?

880. Pse LDK mė 12 maj 2012 heshte pėr deklaratat te atentatit ndaj Rugovės ?

881. Pse LDK heshte pėr helmimin e Rugovės nga vetė SHIK-istat dhe UDB-ashėt ?

882. Pse LDK heshtė pėr krijimin e nje komisioni tė verifikimit tė SHIK-ut ?

883. Pse LDK heshtė nė kerkimin e llogarisė tė SHIK-ut ?

884. Pse LDK heshtė pėr deklarimin e Ramė Marės se ishte nė SHIK ?

885. Rugova, a kishte emėruar Ramė Marajn nė komision pėr hulumtimet e krimeve tė luftės me daten 19 Nentor 1998 ?

886. Rugova nė datėn e emerimit tė Ramė Marės, Rame Maraj punonte nė SHIK nė Shqipėri me Xhavit Halitin dhe Kadri Veselin.

887. lehtė munden tė verifikohen kėto informacione !!!

888. Rugova, kur emeroj Ramė Maren pėr kėtė poste ai ishte nė Shqipėri duke punuar bashkarisht me Kadri Veselin dhe Xhavit Halitin, apo jo ?

889. Ramė Maraj, a ka filluar qysh nė start nė SHIK nga 1992 bashkarisht me Xhavit Halitin ?

890. Kjo, a do te thotė se Rugova ka emeruar SHIK-ista apo UDB-asha pėr tė hulumtuar krimet tė pretenduara tė UĒK-sė ?

891. Ai komision kishte nė krye Eqrem Kryeziun, Rexhep Gjergjin, Fatmir Rexhepin, Alush Gashin dhe tjerė…

892. Komision ishte per tė grumbulluar informacione pėr krimet e luftės, sidoemos tė UĒK-sė, apo jo ?

893. Ky komision me SHIK-ista apo UDB-ashat ka punuar pėr t’i dėmtuar patriotėt, ushtarėt e lirisė apo jo ?

894. Kjo a do tė thotė se, si PDK ashtu LDK kanė njerzit e Serbise nė krye ?

895. Pse kryesia e LDK mbron SHIK-un ?

896. Eqrem Kryeziu ka hyrė dhe ka dalė me oficer tė MUP dhe te UDB-ės nė Prizren.

897. Rexhep Gjergji kishte dhėnė listėn e ministrisė sė brendshėm mė 1992, dhe u arrestuan 230 policė shqiptar nga Serbia.

898. Fatmir Rexhepi UDB-ashi, aktivist i LSP punonjės tė Prishtinės.

899. Kadri Veseli, a tha jemi marrė veshė tė gjithė pėr formimin e SHIK-ut nė mars tė vitit1999 LDK, LBD dhe UĒK nė Rambuje?

900. Kadri Veseli me heret, a deklaronte se SHIK-u ėshtė formuar mė 1991?

901. Kur e nervozuan tė LDK-sė, Kadri Veseli deklaroj se SHIK-u ėshtė formuar mė 1999 nė datėn e pranimit tė autonomisė nė Rambuje?

902. Kjo frazė ja mbylli gojėn tė gjithėve, sepse tė gjithė ishin marrė veshė nė Rambuje.

903. Por ashtu kėshtu heshtja e LDK ėshtė pranim, askush nuk delė pėr tė folur realitetin deri me sot apo jo ?

904. Mė 6 maj 1998, ministrat e jashtem tė G8 a miratuan njė kornizė tė pėrkohshme politike qė parasheh vetėqeverisjen substanciale pėr Kosovėn sipas marrėveshjes se Rambujes ?

905. Aty a mbrohet prape sovraniteti dhe integriteti i Jugosllavisė ?

906. Serbėt nuk kishin pranuar kapitulin e Sigurisė ku ishte parashikuar levizja e lire ne territor, dhe ne sovranitetin ajror tė Serbisė nga NATO. Dhe kishin filluar bombardimet.

907. Kur filluan bombardimet a ishte Rugova nė Beograd ?

908. Rugova, a ishte liruar me 5 maj 1999 dhe shkonė nė Itali ?

909. LDK a bėnte propagandė se Rugova nuk ishte tradhėtar por ishte vetėm peng i serbėve ?

910. Ēka deklaron Rugova nė arritje nė Itali ?

911. Rugova a kishte kėrkuar nga NATO qė tė nderpriten sulmet ajror ndaj Serbisė, apo jo ?

912. Nė intervistėn e ambasadorit serb Miograd Lekic nė Romė a kishte shfrytezuar rastin duke thėnė : « Rugova po tregon vetė se nuk ka qenė as peng , e as i burgosur ? ».

913. NATOja, a kishte filluar bombardimet pa rezolute tė OKBse ?

914. Me deklaratėn pėr ndėrprerjen e sulmeve ajrore nga Rugova, NATO ishte para nje situate katastrofale sepse kishte filluar pėrēarja nė Aleancen Veri Atlantike.

915. Solana nė pozitė tė palakmueshme nė emėr tė NATO-s kishte deklaruar se Rugova ėshtė njeriu i Serbisė ?

916. Pėrfaqesuesi i NATO-s ėshtė detyruar tė deklaroj realitetin se Rugova ėshtė bashkėpunėtori i Serbisė pėr tė vazhduar bombardimet.

917. Kjo ishte arsyeja pse Rugova nuk e donte Solanėn.

918. Tė nesėrmen mė 7 maj 1999, Rugova a organizon nje konferencė pėr shtyp!

919. Mė 10 qershor 1999, a votohet rezoluta 1244 ?

920. Kjo rezolutė a legalizon marrėveshjen pėr autonomi tė Rambujes ?

921. Nė fund tė marrėveshjes sė Rambujes, a shkruan qe ky vendim duhet tė jetė i plotfuqishem me votimin e njė rezolute nė OKB sipas kapitulit 7, neni I ?

922. Pika 9 b, tė rezolutės 1244, a permendet demilitarizimin e UĒK-sė ?

923. Pika 11a, tė rezolutės 1244, a permend krijimin tė kushteve pėr gjetjen e zgjidhjes finale ?

924. Nė vazhdim pika 11a, zgjidhja finale tė autonomisė substanciale dhe vetėqeverisjes nė Kosovė duhet tė mbėshtetet plotesisht nė aneksin 2 dhe nė marrėveshjen e Rambujes !

925. Zgjidhja finale nuk pėrmendet Pavarėsia nėse kuptoj leximin ????

926. Zgjidhja finale ėshtė njė vetėqeverisje substanciale.

927. Zgjidhje mund tė jetė si Hong Kongu, si Katalonja, si Irlanda e Veriut etj,etj…

928. Zgjidhja finale gjindet duke biseduar me palėn serbe, sikur sot qė ėshtė duke ndodhur.

929. Pika 11c, a permendet vetėqeverisja autonome ?

930. Dhe e fundit mė e rėndėsishmja pika 11E, a thuet tė ndėrmjetėsohet nė procesin politik qė ka pėr qėllim pėrcaktimin e statusit tė Kosovės nė tė ardhmen, duke marrė parasysh marrėveshjen e Rambujes ??????

931. Si Rambujea ashtu edhe Rezoluta 1244, zgjidhjen finale e shohin nė veėqeverisje lokale tė Kosovės.

932. Sepse Rezoluta 1244 ėshtė legjitimimi dhe legalizimi ndėrkombėtar tė mėrrveshjes sė Rambujes.

933. Kjo a nėnkupton qė ēdo status i Kosovės do tė jetė njė lloj autonomie qė duhet tė definohet bashkarisht serb dhe shqiptare sipas Rambujes ????

934. Kjo a do tė thotė se autonomin e kemi tė sigurtė ?

935. Ka mbetė vetėm tė pėrcaktohet lloji i Autonomisė ?

936. Pas lufte, vjen UNMIK-u nė Kosovė me kėtė rezolutė apo jo ?

937. Pėr tė realizuar institucionet e vetėqeverisjes nė Kosovė me kėnd ėshtė kordinuar UNMIK-u?

938. A ėshtė kordinuar me institucionet e Jugosllavisė ?

939. Kur kishte nevoj UNMIK-u pėr personnel nė gjykata, nė prokurori kėnd e ka kontaktuar ?

940. UNMIK-u a ka kontaktuar Ministrinė e Drejtesisė tė Serbise ?

941. Serbia a dėrgonte listat dhe CV tė punėtorve tė vet ?

942. Prokuroria kundėr krimve tė luftės a ishte krijuar nė Beograd ?

943. Gjitha dosjet pėr krime lufte, a ishin krijuar bashkarisht prokuroria serbe, UNMIK-u dhe SHIK-u i PDK dhe SHIK-u i LDK?

944. PDK Kadri Veseli SHIK (UDB).

945. LDK Ramė Maraj SHIK (UDB).

946. Pse para pavarėsisė nė Kosovė nuk kishte prokurori pėr krimet e luftės ?

947. Pse pas shpalljes sė pavarėsisė nė Kosovė nuk ka prokurori pėr krimet e luftės ?

948. Sepse Kosova nuk ėshtė e Pavarur dhe nuk ėshtė shtet.

949. Prokurorėt e Kosovės nuk e kanė kompetencėn tė hapin dosje pėr krime lufte ndaj serbėve qė maskruan mbi 15 000 shqiptar.

950. Dje ishim nėn UNMIK por sot, ēka ndodh ?

951. Mė 16 shtator 2012, prokurorėt e Kosovės thojnė nuk mundemi tė hetojmė krimet qė serbėt i kanė bėrė ndaj shqiptarėve sepse ėshtė kompetencė e EULEX-it.

952. Serbia ka bėrė njė protokoll-marrėveshje me EULEX-in.

953. EULEX-i ka bėrė marrėveshje me qeverinė e Kosovės.

954. Beograd/EULEX dhe EULEX/Prishtinė nė mėnyrė translative Beograd/Prishtinė.

955. Kjo tregon se nuk jemi shtet.

956. Sepse vetem njė prokurori pėr krime lufte ekziston nė njė shtet.

957. Prokuroria pėr krime lufte ekziston vetėm nė Beograd, ne si Kosove jemi pjesė e Serbisė.

958. Jemi nėn varėsi juridike tė kėsaj prokurorie, atėhere dosjet nė nivel shtetėror trajtohen nė kryeqytet tė shtetit Beograd, e jo nė kryeqytet tė Krahines apo tė Republikės nė Prishtinė.

959. Pasi nuk kemi prokurori pėr krime lufte nė Kosovė jemi pjesė e Serbisė. Trishtim!!!

960. Flet arrestimet pėr grupin e Malishevės jane lėshuar nga prokuroria pėr krime lufte nė Beograd.

961. Pastaj, EULEX-i zbaton urdhėr-arrestet nė Kosovė me policė shqiptar, ky ėshtė realiteti i hidhur. Trishtim!!!

962. Policėt shqiptar arrestojnė ish-ushtarėt shqiptar tė UĒK-sė me flet arrest tė Serbisė. Ma tepėr se trishtim!!!

963. Drejtesia e Kosovės ishte degė e drejtesisė sė Serbisė nėpermjet tė UNMIK-ut.

964. Kur kishte nevoj UNMIK-u pėr kuadra tė policisė, a kontaktonte Beogradin ?

965. Sikur, sot ?

966. Tash pėrdoret EULEX-i.

967. Ministria e Punėve tė Mbrendshėm e Serbisė pėr njė drejtor dėrgonte 6 persona tė mundshėm pėr ate poste me CV, a ėshtė kėshtu ?

968. UNMIK-u ka zgjedh sa ka pasur nevojė ?

969. Kemi rastin me njerėz tė avancuar nga Beogradi, tė cilėt kanė hyjė nė polici si njerėz tė thjeshtė dhe pėr pak vite janė bėrė shefa tė Policise, apo jo ?

970. A e kemi rastin e Behar Selimit i fshatit Braboniqit tė Kadri Veselit i cili kishte kontakte me paramilitar serb, i martuar me qiken e UDB-ashit mė tė madhė nė Prizren Vesel Krasniqit dhe prej policit tė thejshtė bėhet Drejtor i Policisė sė Kosovės, a ėshtė e vėrtet kjo ?

971. Sot Behar Selimi a ka hyjė nė politik tek shokėt e vet, tek paramilitarėt e PDK?

972. Por fjala magjike te shqiptarėt ėshtė : Behar Selimi ka bėrė stazh nė Amerik dhe me kėtė fjali pastrohet, sepse amerikanėt e dojne mė shumė Kosovėn se vet shqiptarėt, apo jo ?

973. A kemi edhe njė raste (ka shumė raste) tjetėr tė njohur ?

974. Njė femėr e re, pėr njė kohė rekord bėhet gjenerale e Policisė sė Kosovės ?

975. Bėnė njė stazh nė Serbi.

976. Bėnė njė stazh nė Angli dhe Amerikė.

977. Bėhet pas Behar Selimit ushtruese e detyrės tė Drejtorit tė Policisė ?

978. Pas pak kohe, bėhet edhe kryetare e Kosovės ?

979. Ndoshta e njihni ?

980. E kam fjalėn pėr Presidenten e Kosovės Atifete Jahjaga !?

981. A ka ardhur si parashutiste nė pushtet?

982. Si ti Hashim kur erdhe si parashutist nė LPK, nė UĒK ?

983. Dikush po i ngrit njerėzit e Serbisė nė Kosovė ?

984. Pse po ngriten njerėzit e Serbisė nė Kosovė ????

985. Sepse Kosova ėshtė nėn Serbinė o popull !!!

986. Njerėzit e Serbisė a qeverisin Kosovėn ????

987. Pse askush nė Kosovė nuk jep kėtė informacion pėr Atifete Jahjagen ?

988. Stazhet nė Amerikė tė gjithė i pėrmendin.

989. Pse askush nuk i permend stazhet nė Serbi ?????

990. Do tė thotė UNMIK-u ėshtė bazuar nė personelin e zgjedhur nga ministrit pėrkahtse tė Serbisė pėr Kosoven ?

991. Sipas Rambujes, a kishim tė drejte tė vendosim pėr fatin e Kosoves nė 2002 ?

992. Marrėveshja a ishte pėr 3 vite ?

993. Pse nė 2002 nuk kėrkuat zgjidhjen e statusit tė Kosovės ?

994. A e dini pse nuk e keni bėrė kėtė punė ?

995. Sepse kishte ende shume patriot tė gjallė, apo jo ?

996. Sepse kishte ende shumė patriotė jashtė burgjeve, apo jo ?

997. Sepse pastrimi i pengesave nuk ishte kryer, apo jo ?

998. Sepse jane friguar nga populli i cili ishte i inatosur nė serb, apo jo ?

999. Sepse nė 2002 me i pase treguar popullit se jemi prape nėn Serbi, a kishte filluar lufta kundėr atyre politikaneve tė cilėt na sjellėn kėtė tradhėti ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyThu Aug 22, 2013 9:45 pm

1000. Njė qeveri e cila frigohet nga populli i vet, ēka i thuhet ?

1001. A i thuhet tirani, diktatur ?

1002. Puna vazhdoj deri tek ndarja e Malit te Zi, apo jo ?

1003. Solana nė emėr tė BE a kėrkoj nga Mal i Zi njė prag tė 55% tė votave pozitive nė referendumin tė 21 majit 2006 ?

1004. A ishte pėr BE gjithė problemi tė ruhet Kosova nėn Jugosllavi ?

1005. Pas ndarjes sė Malit tė Zi nga Serbia nuk ekzistonte mė Jugosllavia, a ėshtė kėshtu ?

1006. Solana a kėrkonte nga Gjukanoviqi njė marrėveshje me Serbinė ?

1007. Ajo Marrėveshje a transferonte trashgimin e Jugosllavise drejt Serbisė ?

1008. Kjo, a do tė thotė qė gjithė dokumentet ku pėrdoret emėri Jugosllavi pas marrėveshjes vazhdojnė nė emėr tė Serbisė ?

1009. Pėr tė garantuar njė mirėbesim ndaj Serbisė, BE a lejojn qė Kosova tė jetė pjes pėrbėrėse e Serbisė ?

1010. A shpalli Serbia me 29 tetor 2006 nje referendum pėr kushtetutėn e vet dhe pėr sovranitetin e Beogradit mbi krahinėn e Kosovės ???

1011. Kjo kushtetutė e Serbisė a ėshtė adoptuar ne parlament me 8 eNėntor 2006 ?

1012. Preambula e kushtetutės sė Serbisė a afirmon sovranitetin e Serbise mbi Kosovėn ?

1013. A konfirmohet se Kosova ėshtė njė entitet i patjetersueshėm tė Serbisė dhe se Kosova nuk mund tė pretendoj nė pavaresi ?

1014. Kur ėshtė adoptuar kushtetuta nė parlament tė Beogradit, a ishte pėrfaqesuesi i BEse zoteri Solana ?

1015. BE ishte promotor tė kėsaj pune ?

1016. BE me kėto a ka ndihmuar Serbinė ta pėrdor tė drejtėn e vet pėr Referendumin nė lidhje me ēėshtjen e Kosovės e parashikuar nė kapitullin e 8, neni I, pika 3 tė Rambujes ?

1017. Gjithė populli i Serbisė ka votuar sovranitetin e Serbise mbi Kosoven.

1018. Do tė thotė Kosova me kėtė referendum ėshtė dhe mbetet nėn Serbi.

1019. Tash me kėtė referendum tė Serbisė, Kosova duhet ta gjej statusin e vet nė kuadėr tė Serbisė.

1020. Shqiptarėve tė Kosovės nė Vjen, ju mundesua tė shpallin njė Pavarėsi tė njė Republike tė Kosovės ku ishte paraparė qysh nė start tė ketė bisedime tjera prape pas 2-3 vite.

1021. Qėllimi ishte tė shfryhet frustrimi i popullit shqiptar dhe tė kėnaqet.

1022. Qėllimi tjetėr ishte se pavarėsia nuk ndryshon jetėn e pėrditshme tė qytetarėve.

1023. Qėllimi ishte banalizimi i pavarėsisė.

1024. Qėllimi ishte tė shvlersohet pavaresia tek popullata.

1025. Qėllimi ishte se pavarėsia nuk tė bje kurgjė as bukė, as para.

1026. Pasi Shqiptarėt e Kosovės po bėheshin tė padurueshėm me vonesėn rreth levizjes drejt Pavarėsisė, apo jo ?

1027. Kjo ishte arsyeja, pėr njė zgjidhje ?

1028. Ndėrkombetarėt kishin frigė nga njė shpėrthim tė pakėnaqėsisė shqiptare rreth mos definimit tė statusit.

1029. Isabelle Lasserre profesore e shkencave politike dhe gazetare, a thoshte nė 2005 se faktori ndėrkombėtar do tė punoj nė lodhjen ekonomike tė popullit tė Kosovės pėr t’i lehtesuar negociatat ?

1030. Ēdo popull i lodhur, i raskapitur vendoset mė lehtė pėr fatin e tij.

1031. Ēdo popull i fundosur nė mizeri nuk i intereson as shteti, as flamuri, as kombi?

1032. Kjo ėshtė arsyeja pse lejohet tė vjedhet nė Kosovė.

1033. Varfėrimi i Kosovės ėshtė strategji pėr ta lodhur popullin.

1034. Ēdo popull i lodhur priton tė arxhoj 5 euro pėr tė dalė nė manifestim nė Prishtinė pėr tė kundėrshtuar ndonjė projektė keqadashėse.

1035. Qeveria organizon dėshtimin e PTK. (lexo Express 01/01/2012)

1036. Pse Qeveria organizon dėshtimin e PTK?

1037. Qeveria organizon dėshtimin e Trepēės sipas Mikullovcit ? (23 korrik 2012)

1038. Pse Qeveria organizon deshtimin e Trepēės ?

1039. PDK mė datėn 21 janar 2012 voton ligjin pėr shfuqizimin e mocionit tė « Reprocitetit » (07/12/2011)

1040. Qeveria po shkatėrron ekonomin e Kosovės me qėllim.

1041. Interesi i kujtė ėshtė shkatėrrimi ekonomik i Kosovės ?

1042. A ėshtė interesi i Serbisė ?

1043. Prapė Hashim po e mbron interesin ekonomik tė Serbisė !!!

1044. Ballkani i Therandės kishte njė kontratė 30 million euro pėr shiritat pėr ekstrakcionin tė KEK-ut nė Obiliq .

1045. Ti hashim ke anuluar kontratėn, pėr t’ia kaluar firmės DELTA tė Mishkoviqit ?

1046. Mė mirė ėshtė qė tė punėsohen 600 puntorė e tė sigurojnė kafshjatėn pėr 600 familje nė Serbi sesa nė Kosovė, a ėshtė kėshtu o Hashim Tadiēi!!!!

1047. Ti shikon vetėm forcimin e serbeve dhe tė Serbisė, po me duket !?

1048. Qeveria yte more hashim!! A ka inkuadruar Veselinoviqin nė ndėrtimin e autostradės Vermicė/Merdare ? (shikoni Balkanweb 17/01/2012)

1049. AKM-ja shkatėrroj industrinė, aparatin e prodhimit dhe tė eksportit tė Kosovės.

1050. AKM ndryshoj destinacionin fillestar, i transformoj fabrikat nė shkolla, nė depo etj,etj…

1051. AKM forcoj me privatizime spiunėt dhe UDB-ashėt qė kishin pushtetin.

1052. Shyqri Haxha drejtori PTK thotė haptas, kamė punuar me direktivat e Hashim Thaēit.

1053. Shyqri Haxha thotė dokumentet pėr licencė janė ndryshuar nė emėr tė firmės tjetėr tė Hashim Thaēit me urdhėr tė Hashim Thaēit, apo jo ? (31 korrik2012)

1054. Pse EULEX-i nuk e arreston Hashim Thaēin ?

1055. Bou de Marnhac baba shpirtėror i Hashim Thaqit nuk e lejonė spiunin e vet tė arrestohet ?

1056. Hashim Thaēi ka dritėn e gjelbėrt pėr tė bėrė ēka tė dojė vet si gjyshi i tijė nė kohėn e kralit, a ėshtė kėshtu??? !!!!

1057. Bisedimet e pėrgaditur nga ndėrkombėtarėt mė 2 shkurt 2007 te thirrur « paketa e Ahtisarit » a ishin projektuar faktikisht nga Serbia ?

1058. Paketa e Ahtisarit a inspirohet shume nga Plani i Ēoviqit pėr kantonizimin e Kosovės ?

1059. Me planin e Ēoviqit, shqiptarėt qeverisin shqiptaret dhe serbėt qeverisin serbėt, a ėshtė kėshtu ?

1060. Kosova ishte planifikuar si njė njėsi territoriale administrative nė kuadėr tė Serbisė e ndar nė 2 entitete sikur sot.

1061. Sipas planit Ēoviq, Kosova ndahet nė dy kantone, njė kanton shqiptar dhe njė kanton serb sikur sot, apo jo ?

1062. Kantoni serb kontrollonte 35% tė territorit me 2% serb sikur sot, apo jo ?

1063. Kishat serbe kishin ekstra-territorialitet sikur sot, apo jo ?

1064. Kantoni serbė ka policinė e vet, gjykatat e vetė me njė tėrėsi territoriale administrative tė Kosovės bashkė me shqiptarėt sikur sot, apo jo ?

1065. Kantoni serb kishte tė drejtėn tė mbajė lidhje tė vazhdueshme me Serbinė sikur sot, apo jo ?

1066. Kantoni serb mund tė mirrte financime nga Prishtina dhe Beogradi sikur sot.

1067. Qeveria e Kosovės ka financuar strukturat paralele nga 4 deri 7 million euro nė vjet !

1068. A ėshtė e vėrtet Z. Hashim Tadiq ???? ( jane disa artikuj por e fundit eshte me 9 mars 2012 Koha Net)

1069. A ėshtė e njejta gjė me zgjedhjet serbe nė Kosovė ?

1070. Ke sherbyer nė organizimin e zgjedhjeve parlamentare tė Serbisė nė Kosovė mė 6 maj 2012, apo jo ?

1071. Ke hartuar njė plan konkret pėr kėtė pune, apo jo ? (lexoni Express 01/04/2012)

1072. Ti pate reaguar shume ashper ndaj zgjedhjeve tė Serbise nė territor tė Kosovės, apo jo ?

1073. Ke reaguar ashpėr para televizionit, publikisht ?

1074. Reagimi i ashpėr ėshtė pėr t’i mashtruar popullin, apo jo ?

1075. A pate deklaruar se kurre nuk do te bėhen zgjedhjet e Serbise nė territor tė Kosovės ?

1076. Mė vonė, a pate deklaruar se i lejonė, por nuk do t’i njohėsh ?

1077. Nė fund, ēka po delė ?

1078. Apo delė se qeveria krahinor e Prishtinės ka organizuar me ndėrkombėtarėt zgjedhjet nacionale serbe nė Republikėn Autonome tė Hashim Tadiqit ?

1079. Qeveria i kryen punėt e Serbisė !

1080. Qeveria i kryen zgjedhjet e Serbisė nė territor tė Kosovės !

1081. Qeveria po vepron si qeveri lokale, Beogradi si qeveri qendrore !

1082. Qeveria e Kosovės argat e Serbisė !

1083. Qeveria e Kosoves ja bėn zgjedhjet e Serbisė nė Kosovė ! (lexoni Express 01/04/2012)

1084. Bravo, bravooo… !!!!

1085. Bravo Hashim mbasi se ke ende njerėz qė tė besojnė, veq vazhdo kėshtu !!!!

1086. A ndodhi e njejta gjė me zgjedhjet serbe nė Kosove pas shpalljes sė Pavarėsisė nė prill 2008 ?

1087. Ti pate kėmbgul nė fillim nė moslejimin e zgjedhjeve lokale tė Serbisė nė Kosovė ?

1088. Pas njė kohe, i lejove duke thėnė se Prishtina nuk do t’i njehfė !

1089. Pas, dy jave edhe i njohe !

1090. Qeveria e Kosovės financonte dhe financonė strukturat paralele, apo jo ?

1091. Qeveria e Kosovės organizonė zgjedhjet nacionale tė Serbise nė territorin e Kosovės, apo jo ?

1092. Ky ėshtė rezultati i planit Ēoviq apo Ahtisari, apo jo ?

1093. Sepse nė planin Ahtisari entiteti serb i Kosovės mund tė merrė financa edhe nga Prishtina edhe nga Beogradi.

1094. A ishte tė jipet sa me shume drejta serbėve ?

1095. A ishte tė defunkcionalizohet shteti i Kosovės ?

1096. A ishte bllokimi i realizimit tė njė shteti real tė Kosovės me vijabilitet ekonomiko-shtetror ?

1097. Plani Ēoviq, a kishte pėr qėllimi tė prishė homogjeneitetin ekonomik, fiskal, shtetėror tė Kosovės ?

1098. Pėr tė ndėrtuar njė shtet janė 3 parametra kryesor : territori, populli, sovraniteti.

1099. Nėse njėjra mungon atėhere nuk ka shtet.

1100. Nė Rambuje, a ishte vendosur ndarja e Veriut si garancion tė Autonomisė ?

1101. Pėrderisa, pushteti i Kosovės nuk shtrinė sovranitetin e vet nė gjithė territorin e Kosovės nuk ka mundesi tė behemi shtet, a ėshtė kėshtu ?

1102. Nė Kosovė kemi territorin, popullin por sovranitetin nuk e kemi nė gjithė territorin.

1103. Kush ishte njeriu i cili pranojė ndarjen e Veriut ?

1104. Prapė na del Zotėri Hashim Tadiqi ?

1105. Ajo ishte urdhėruar nga Ministri Mbrotjes Francez Alain Richard bashkarisht me Bou de Marnac shef i DGSE.

1106. Misioni i Hashim Thaēit ka qenė me njerėzit e vet ta ndaj Mitrovicėn pėr tė evituar nė t’ardhmen njė shtet tė Kosovės.

1107. Kėtu kanė luajtur rol Remi, Rahman Rama dhe Kadri Kastrati (shef FSK).

1108. Ndarja ishte dhe ėshtė sot njė garancion pėr Serbinė qė Kosova tė mos bėhet shtet.

1109. SHIK-u ka punuar shumė nė Veri pėr tė evituar konfrontimet me ushtarėt francez.

1110. Diku me 9-10 qershor 1999, ėshtė biseduar pėr ndarjen e Mitrovicės, definitivisht nė muhabet ka qen Bardhyll Mahmuti si frankofon bashkė me Hashim Thaēin.

1111. Nė Mitrovicė nuk kishte serb nė ardhjen e ushtareve francez me 17 qershor 1999. Por Serbia kthente me dhunė serbėt nė kufi pėr tė evituar shpopullimin e Veriut.

1112. Mė vonė a organizohet dėbimi i shqiptarėve nga Veriu ?

1113. Organizimi kordinohet nė mes tė SHIK-ut, DGSE dhe MUP-i serb.

1114. Me natėn e datės 3 shkurt 2000, a janė dėbuar 13 000 shqipetar nga Veriu i Mitrovicės, ka pasur edhe tė vrarė ?

1115. A janė organizuar nga Dragan Delibashiq dhe Oliver Ivanoviq ?

1116. Kur janė vrarė dhe dėbuar shqiptarėt, a ishin prezent forcat francez tė KFOR-it dhe forcat policore tė UNMIK-ut ?

1117. Pse ushtria francez dhe UNMIK-u nuk reagojė ?

1118. KFOR-i a kishte detyrė tė mbrojė popullatėn civile dhe tė ruajė qetėsinė ?

1119. KFOR-i francez, pse nuk e pėrmbushi misionin e vetė ????

1120. Mos asistenca e personave tė rrezikuar ėshtė bashkpunim, apo jo ?

1121. Popullata e shpėrngulur duhet tė grumbullohet me njė shoqatė dhe t’i ndjeki penalisht UNMIK-un dhe KFOR-in Francez !!!

1122. Kjo, faktikisht ishte organizuar bashkarisht, sepse ishin marrė veshė me Hashim Thaēin me herėt.

1123. Bou de Marnhac serbofili, antishqiptari bėri kėte projekt me serbėt.

1124. Plani i Ahtisarit, a i pėrmban nė vija planin e Ēoviqit ?

1125. Pse nuk i thuhet popullit se Plani i Ahtisarit ėshtė Plani Ēoviqit ?

1126. Si nė Rambuje edhe me Ahtisarin planet bėhen nė Beograd.

1127. Projektet e Beogradit transferohen nga ndėrkombėtarėt dhe i shėrbehen popullit nė kuadėr tė negociatave ku ēdo gjė ėshtė e vendosur para se tė bisedohet, a ėshtė kėshtu ?

1128. Faza dytė, ėshtė faza e realizimit, faza teatrale tė fjalėve pėr politik tė mbrenshem dhe pėgaditje psiqike pėr mashtrim tė popullit.

1129. Plani Ahtisarit ėshtė njė zgjidhje e cila ruhan integritetin territorial dhe politik tė Kosovės derisa statusi mbetet i kontestueshėm.

1130. Kjo, a do tė thotė se Kosova ėshtė njė territor i caktuar por statusi atij territorit nuk dihet ?

1131. Territori ēka ėshtė ?

1132. A ėshtė Krahinė e Serbisė ?

1133. A ėshte Kanton i Serbisė ?

1134. A ėshtė Republik e Kosovės Serbe ?

1135. A ėshtė Regjion i Serbisė ?

1136. Ēdo Krahinė, Kanton dhe Republikė ka kufijt administrativė dhe integritetin territorial tė vetė, apo jo ?

1137. Fjala sovranitet, kufij, integritet nuk do te thotė medoemos shtet, apo jo ?

1138. Plani Ahtisarit regullon funksionimin e brendshėm tė Kosovės si Plani i Ēoviqit, por pa statut pėr Kosovėn, por nė tjetrėn anė e njehė Serbinė si shtet.

1139. Nė bisedimet nė Vjen Serbia kėrkonte tė blejė kohė sepse ishte duke punuar me tė madhe me i fut bashkpunėtorėt e vetė nė tė gjitha institucionet qendrore tė Kosovės ?

1140. Serbia kishte aktivizuar gjithė potencialin njerėzor tė shėrbimeve tė veta ne Kosovė.

1141. Serbia kėrkonte njė « moratorium 20 vjeēar » do tė thotė mos tė zgjidhet problemi i Kosovės pėr 20 vjet.

1142. Serbia pas kėtij refuzimit kėrkoj « moratorium 10 vjeēar ».

1143. Qėllimi ishte tė fitohet kohė sa mė shumė pėr tė pastruar Kosovėn nga elementet patriotik shqiptare : -

1) tė eliminohet nga skena politike Ramush Haradinaj

2) tė burgosen sa mė shumė patriotė shqiptar.

3) tė lodhen dhe te izolohen patriotėt e mbetur.

4) tė fuqizohen njerėz lojal tė serbisė.

5) tė kontrollohen organet e sigurisė nga serbia.

1144. Nė Vjen ishin biseduar lloj lloj statusi pėr Kosovėn, por bashkėsia ndėrkombėtare ishte e vetėdijshme se nėse shqiptarėt nuk shpallin pavarėsi mund te rifillonte nje konflikt i ri.

1145. Problemi pėr tė krijuar shtet ėshtė Rezoluta 1244.

1146. Kush na i pjelli kėtė Rezolutė 1244 ?

1147. A na i bėri Hashim Thaēi me pranimin e Rambujes ?

1148. Rambujeja a ėshtė Rezoluta 1244 ose Autonomia e Kosovės ?

1149. Rambujeja e lavdėruar nga kuadrat e PDK bllokon krijimin e shtetit, apo jo ?

1150. Sot s’kemi mundėsi tė krijojmė shtet, sepse Hashim Tadiqi me njė vaktė kishte firmos Kosovėn nėn Serbi, apo jo ?

1151. SHBA pėr tė shfuqizuar rezolutėn 1244, a u munduan tė propozojnė njė Rezolutė tjetėr me Planin Ahtisari ?

1152. Qėllimi i SHBA-ve ishte tė ēbėjė rezolutėn 1244.

1153. Pas disa tentativa tė bindė Rusinė, ishte e qartė se nuk do te kishte njė rezolutė tė re tė Kėshillit tė Sigurimit tė OKBse mbi Kosovėn.

1154. SHBA-tė kuptuan se nuk kishte alternativė tjetėr pėrveq tė shpalljes unilaterale tė pavarėsisė sė Kosovės.

1155. Ndėrkombėtarėt ishin friguar nga ky bllokim sepse durimi i shqiptarėve ishte afruar.

1156. SHBA-tė nė korrik 2007 kishin kėrkuar tė shpallet pavarėsia.

1157. Presidenti Bush ishte pėr ta njohur Kosoven sa me shpejt.

1158. Por Hashim Thaēi dhe PDK ishin kunder.

1159. Sepse nėse u shpallte nga Agim Ēeku si kryeministėr, ai i merrte tė gjitha meritat.

1160. Nė anėn tjetėr francezėt e Bou de Marnhac ishin kundėr sepse kishin pregadit tė jetė Hashim Thaēi kryeminister.

1161. Hashim Thaēi shpallė pavarėsinė mė 17 nshkurt 2008.

1162. Pyetja parė : pse Hashim nuk shpalle Referendum pėr pavarėsinė e Kosovės dhe ndarje nga Serbia?

1163. Pyetja dyte : pse Serbia shpalli referendum pėr Kosovėn si pjes te sajė mė 29 tetor 2006?

1164. Nė referendumin e serbisė konfirmohet se Kosova ėshtė njė entitet i patjetersueshėm i Serbisė dhe nuk mund tė pretendoj nė Pavarėsi.

1165. Serbia bėri referendumin pėr Kosovėn, e Kosova jo, pse ?

1166. Pse nė shpallje tė pavarėsisė nuk ke kėrkuar ndarjen e Kosovės nga Serbia ?

1167. Nė pikėn 5, tė shpalljes sė pavarėsisė pranon Rezolutėn 1244, apo jo ?

1168. Nė pikėn 8, tė shpalljes sė pavarėsisė pranon Aktin final tė Helsinkit pėr mos ndryshimin e kufijve ndėrkombėtar tė Serbisė, apo jo ?

1169. Hashim Thaēi nuk ka shpall ndarjen nga serbia, por e ka forcuar me Rezolutėn 1244 dhe Aktin Final tė Helsinkit.

1170. Pėr tė thjeshtuar, Hashimi ka shpall njė Republik nė territor tė Serbisė.

1171. Jemi Republika e Kosoves Serbe.

1172. Njė territor me 2 qeveri, qeveria e Beogradit dhe qeveria e Prishtinės.

1173. Serbia ka vendos me referendum se Kosova nuk mund tė behet e pavarur dhe Kosova ėshtė pjes e saj.

1174. Kosova ka vendos tė mos ndahet nga Serbia duke permend rezolutėn 1244 dhe Aktin Final tė Helsinkit.

1175. Pse Hashim e rren popullin ?

1176. Pse nuk i tregon tė vėrtetėn ?

1177. Kur shpalle pavarėsinė nė Kuvendin katastrofal tė Kosovės, Serbia pėgaditi planin pėr veprim tė Kosovės.

1178. Samarēiq kishte projektuar me 19 shkurt 2008 nje plan 6 pikėsh pėr tė shfuqizuar shtetėsinė e Kosovės, apo jo ?

1179. Plani ishte dėrguar nė OKB nga Boris Tadiqi me datėn 8 nentor 2008, apo jo ?

1180. Qėllimi i planit a ishte tė formėsoj statusin e ardhshėm tė Kosovės ?

1181. Ēka ėshtė plani 6 pikėsh ?

1182. 6 pikat, a jane ripohimi i kontrollit tė pėrgjithshėm tė UNMIK-ut nė fushat kryesore tė pushtetit shtetror ?

1183. Heqja prerogativėve shtetrorė tė Kosovės nė kėtė kontekst mohon shtetėsinė e Kosovės.

1184. Nėse nuk kemi tė drejta shtetrore, atėherė kuptohet se jemi pjes tė njė shteti tjetėr ?

1185. Do tė thotė kjo njė « AUTONOMI » pėr Kosovėn.

1186. Plani 6 pikėsh ėshtė njė statut tė autonomisė nė sektorėt e policisė, drejtėsisė, doganave, cirkulimit tė lirė.

1187. Policia e Kosovės ėshtė polici e Republikes sė Kosovės, por nė kuader tė njė shteti tė decentralizuar nė Beograd.

1188. Do tė thotė pas shpalljes sė pavarėsisė propozimet, emėrimet nė gjykata, prokurori, polici,dogana tė vazhdohen si pėrpara.

1189. A e konfirmon kėtė zėdhėnsja Katerin Limdal?

1190. Pse nuk ke informuar popullin se Serbia vendos pėr prokurorėt, gjykatėsit e supremes, drejtorat e policisė sė Kosovės, drejtoret tė AKI ?

1191. A ėshtė kryeprokuror i Kosovės Ismet Kabashi ?

1192. Ismet Kabashi UDB-ash nė vitet e ’80-ta shetiste nė Evropė me ambasadorėt serb, sot vendos pėr burgimin e patriotėve.

1193. Ismet Kabashi ishte kundėr Republikės sė Kosovės e tash kinse e shėrben Kosoven !

1194. Ismet Kabashi shėrbente shtetin pėrpara.

1195. Ismet Kabashi shėrben shtetin edhe sot, sepse Serbia ėshtė shtet nė Kosovė.

1196. Kemi rastin, Nazmi Mustafės.

1197. Qeveria dėshironte tė krijon njė task-force kundėrkorrupcionin dhe kėrkonte njė prokurorė.

1198. Ministria e Drejtėsisė tė shtetit serb dėrgon nga Beogradi Nazmi Mustafėn.

1199. Nazmi Mustafa ka punuar pėr drejtėsinė serbe deri nė fund tė luftės sė Kosovės. Nė mbarrim, shkon dhe vazhdon punen e tij nė Beograd.

1200. Institucionet e Kosovės nga UNMIK-u deri sot bashkpunojnė pėr krijimin e institucioneve tė Kosovės me emerime tė personelit lojal tė Serbisė nga institucionet qendror tė Beogradit.

1201. Nė drejtėsi, polici, sherbim sekret vijne listat me CV se kush banė dhe kush nuk banė tė punoj, dhe institucionet e Prishtinės vetem i zgjedhin numrin e duhar sipas nevojave.

1202. Ban Ki Moon propozon planin nė OKB dhe votohet nga Keshilli i Sigurimit me datėn 26 Nėntor 2008.

1203. Prej asaj date nuk thirret plani Samarēiq, plani « presidencial » tė Tadiqit por thirret plani Ban Ki Moon.

1204. Paralelisht Serbia kishte inicuar nė Gjykatėn Ndėrkombėtare njė pyetje lidhur me tė drejtėn e shpalljes se njėanshem tė pavarėsisė sė Kosovės.

1205. Mė datėn 22 Korrik 2010, Gjykata Ndėrkombėtare e Drejtėsisė jep « mendimin » se shpallja e pavarėsisė nuk ka shkel tė drejtėn ndėrkombėtare, as Rezoluten 1244, as kornizėn kushtetuse si dhe kushtetutėn e Serbisė.

1206. Nė rezolutė 1244 Kosova ėshtė Serbi.

1207. Nė kornizė kushtetuse Kosova ėshtė Serbi.

1208. Nė Kushtetut tė Serbisė Kosova ėshtė Serbi.

1209. Nė kushtetut tė Kosovės Kosova ėshtė nė territor tė Serbisė. ( rezoluta 1244 ėshtė nė kushtetut dhe akti final tė Helsinkit)

1210. Askush nuk e ndalė askend tė shpall ēka tė donė. Kjo ėshtė njė rezume tė mendimit tė gjykatės ndėrkombėtare.

1211. Kushtetuta e Kosovės ėshtė pėgaditė nė Beograd.

1212. Pėr ta mashtruar popullin nė Kosovė kanė bėrė kinse konsultime me shoqėrine civile nė gjithė Kosovėn.

1213. Qėllimi ishte t’i mbushet mendja popullit se ajo kushtetut e Kosovės ėshtė bėrė nga vetė shqiptarėt.

1214. Kur ėshtė krijuar komisioni pėr pėrpilimin e projekt-kushtetutės janė bėrė intervenime pėr ta futur Rezoluten 1244, Aktin Final te Helsinkit dhe sidomos te evitohet te permendet lufta e UCKse.

1215. Kėto ishin parimet e Serbisė pėr Kushtetutėn e Republikės sė Kosovės.

1216. Rezoluta 1244 njehf Kosovėn si njė njėsi vetėqeverisėse nė kuadėr tė Serbisė.

1217. Me kėtė, Kosovės iu la e drejta tė shpall Republik nė territor tė Serbisė sepse Kosova nuk ka kėrkuar ndarje nga Serbia.

1218. Me kėtė mendim tė gjykatės, e kėnaqe popullin Hashim.

1219. Serbia fiton ligjet, obligimet ndėrkombėtare dhe paraqitet e pakėnaqur.

1220. Hashimi fiton mendime dhe kėnaq popullin me gėnjeshtra me vite.

1221. Serbia vazhdon presionin duke thėė se ėshtė i pakėnaqur me mendimin e gjykatės ndėrkombėtare.

1222. Si pasoj qeveria e Beogradit punon mbi njė projekt-rezolutė shumė tė rreziksme pėr ndėrkombėtarėt.

1223. Qeveria serbe kishte pėrgaditė njė rezolutė pėr ta prezantuar nė Asamblen e Pėrgjithshem tė OKB nė shtator 2010.

1224. Ajo Rezolutė kėrkonte votėn mbi tė drejtėn ose mundėsin e ndarjes tė njė teritorit administrativė nga shteti.

1225. Fitorja e Serbisė ishte e sigurt, sepse shumica e shteteve kanė minoritete dhe kishin votuar kundėr « secesioni » apo « separatismit ».

1226. Problemi ishte i madhė pėr ndėrkombėtarėt sepse rreziku ishte se shqiptarėt mund tė zgjohen nga gjumi dhe tė kuptojnė se nuk janė shtet por jane pjes e Serbisė.

1227. BE kishte frigė nga reagimet e popullit shqiptar, dhe ofroj Serbisė qė tė formulojnė bashkarisht njė rezolutė.

1228. Nė shtator 2010, BE dhe Serbia propozojnė njė Rezolutė nė OKB pėr rifillimin e bisedimeve mes Prishtinės dhe Beogradit.

1229. Kjo ėshtė arsyeja, pse duhet tė bisedohet me Serbinė !!!!

1230. Nė kuadėr tė bisedimeve duhet tė gjindet statusi i Kosovės nė kuadėr tė Serbisė.

1231. Nė kuadėr tė bisedimeve duhet tė definohen marėdhėnjet mes pushtetit lokal dhe pushtetit qendror.

1232. Nė kuadėr tė bisedimeve duhet tė normalizohen marėdhėnjet mes pushtetit lokal dhe pushtetit qendror.

1233. Negociatat a formėsojnė statusin ardhshėm tė Kosovės ?

1234. A deklaron tė njejtėn gjė Tadiqi ?

1235. A deklaron pėr mes tė negociatave jemi duke pėrcaktuar kuadrin ligjor tė krahinės sė Kosovės ?

1236. Catherine Ashton a deklaron se nuk ka garanci se nuk do tė diskutohet pėr statusin dhe integritetin territorial tė Kosovės ? (15 shkurt 2012 RTK)

1237. Ne tjetrėn anė, na gėnjen zoteri kryeministri !!!

1238. A na gėnjen duke deklruar se nuk bisedohet pėr statusin ?

1239. Nė hyjm nė bisedime kur BE si organizatė nuk na njehė ?

1240. Ne hyjm nė bisedime me Serbinė kur Serbia nuk na njehė ?

1241. Ne hyjm nė bisedime falė rezolutės sė BE me Serbinė nė OKB ?

1242. Ne hyjm nė bisedime me ndėrmjetesim tė BE kur dijmė se janė serbofila nė pozitat kyqe ? Jelko Kacin raportues i PE (Slovakise), Arnaud Danjean pėr siguri, Bou de Marnhac pėr EULEX dhe shumė tjerė…

1243. Ministri pėr ēeshtjet Evropiane tė Holandės Timmermans a deklaron : shtetet e BE kanė njohur Kosovėn sa pėr sy e faqe. Evropa ka njohur vetėm pėr tė mos destabilizohet rajoni asgjė tjetėr. (wikileaks 31 janar 2011)

1244. Pasi fillove negociatat me Serbi, a deklaron tash Ban Ki Moon statuti i Kosoves ėshtė i reguluar nga rezoluta 1244 tė KS tė OKB? (21 korrik 2012)

1245. Apo pėrputhen keto fakte juridike, fakte deklarative, dhe veprimet tua Hashim se statusi jonė ėshtė Rezoluta 1244 ose Rambujeja, Kosova ka mbetur Serbi !!!!!

1246. Jelko Kaqin kryetar i delegacionit tė parlamentit Evropian pėr Evropė Jug-lindor, a deklaron : « Kosova do tė mbetet njė tėrėsi politike dhe administrative nė tėrėsine shtetrore tė Serbisė tė decentralizuar dhe moderne » ? (gazeta express 12 tetor 2012)

1247. Enver Hoxhaj a deklaron se prezantimi i Kosoves nė Kėshill tė Sigurimit tė OKB bėhet si UNMIK mė daten e 25 shkurtit 2012 ?

1248. Kjo, a ėshtė pranimi i Kosovės si pjesė e Serbisė sipas Rezolutės 1244 ?

1249. Jeremiqi a deklaron mė 27 korrik 2012 : « Garantimi i sovranitetit tė Serbisė mbi Kosovėn ėshtė Rezoluta 1244 . Ēdo marrėveshje qė arrihet duhet tė konfirmohet nė OKB ».

1250. Kėshilli Evropian, a deklaron mė datėn 26 shtator 2012 Kosova e prezantuar me Fusnot nuk do tė hyė nė marrėdhenje me BE si shtet ?????

1251. BE, a investon me donacione nė Kosove ?

1252. Si thirret Kosova pas negociatave tė Hashim Tadiqit ????

1253. BE, a jepė donacionet me emėr « Republic of Kosovo Serbia » ? (20 mars 2012 Balkan Web)

1254. BE, do tė thotė na konsideron si Republik e Kosovės Serbe ?

1255. BE, nė pyetsorin e Serbisė, Kosova a ėshtė pjeė e Serbisė ?

1256. BEj, neė Marrėveshje Stabilizim Asocim, Kosova a ėshtė pjesė e Serbisė ?

1257. BE, thotė ėshtė neutrale ndaj statusit tė Kosovės. Kosova ėshtė njė territor pa statut.

1258. BE a njehė kufijt ndėrkombėtar tė Serbisė ? Po, sepse Serbia ėshtė shtet.

1259. BE nė kufijt ndėrkombėtar tė Serbisė, nuk njeh statusin e njė territorit tė caktuar, nė kėtė rastė Kosovėn.

1260. BE njehė kufijt tė jashtėm tė Serbisė. Nė kufijt tė jashtėm tė Serbisė, Kosova ėshtė mbrenda Serbisė.

1261. Kjo a do tė thotė se BE nuk ėshtė neutrale ?

1262. Nė atė moment se BE njehė kufijt e Serbisė me Kosovėn mbrenda, ajo njehė qė Kosova ėshtė pjesė e shtetit serb.

1263. Nėse ne kemi shpall Republik nė territor tė Serbisė pa-ndarje jemi njė Republik nė kuadėr tė Serbisė.

1264. Kjo nėse kuptoj, a do tė thotė Republika e Kosoves Serbe ????

1265. Kjo ėshtė arsyeja e rrenės tė « modelit tė 2 Gjermanive » njė territor me 2 qeveri !!!

1266. Republika e Serbisė (RS) dhe Republika e Kosoves Serbe (RKS).

1267. Pse janė rrena ?

1268. Sepse, me 6 pikėshin institucionet e Sigurise sė Kosovės kanė varėsi me Beogradin.

1269. 6 pikėshi ėshtė autonomizimi i institucioneve tė Sigurisė.

1270. Kjo i bje se me kėto negociata ėshtė ndėrtuar platforma e « Raporteve Kinė/Hong Kong ».

1271. Hong Kongu ka qeveri tė vetėn.

1272. Hong Kongu ka kuvendin e vetė.

1273. Hong Kongu ka bank qendrore tė veten.

1274. Hong Kongu ka paren, valuten e vetė.

1275. Hong Kongu ka flamurin e vetė.

1276. Hong Kongu ka integritetin territorial administrativė tė krahinės nėn integritetin shtetėror Kinez.

1277. Hong Kongu ka sovranitetin administrative tė krahinės nėn sovranitetin shtėtror Kinez.

1278. Hong Kongu ka polici, shėrbim sekret, forca tė sigurisė, por nėn varėsinė e Shtetit Kinez. Shefat e institucioneve tė sigurisė propozohen dhe zgjedhen nga pushteti qendror nė Pekin tė Kinės. (sikur Beogradi me Kosovėn).

1279. Hong Kongu ka vi administrative me shtetin dhe me Kinėn.

1280. A ėshtė kėshtu edhe nė Kosovė z Hashim Thaēė Tadiēi?

1281. Pėrfaqesues i BE Jelko Kaqin bisedon me qeverinė serbe se si duhet tė pėrfaqesohet Kosova ne rajon ? (29 gusht 2012)

1282. Pse nuk diskutohet me Kosovėn ?

1283. Sepse BE nuk konsideron si shtet Kosovėn.

1284. BE konsideron Kosovėn si Hong Kongu ? (gazeta 1 gusht 2012)

1285. Nikoliqi a permendi statusin e Tirolit ose Republikėn e Kosovės Serbe (RKS) sipas modelit tė Hong Kongut me datėn e 3 gushtit 2012 ?????

1286. Vet Serbia, a deklaron se synon modelin e Hong Kongut pėr Kosovėn mė 11 mars 2011 ?

1287. A deklaron Stefanoviqi : « Ne fituam, nuk flitet pėr kufi shtetėror por pėr pikėkalime tė pėrbashkėta administrative ». (25 shkurt 2012)

1288. A deklaron Jeremiqi : « Ēdo gjė ėshtė realizuar nė bazė tė interesave tė Serbisė sipas Kushtetutes sė Serbisė dhe Rezolutės 1244 ». (25 shkurt 2012)

1289. Kėshilltari i Nikoliqit, Gjuriq thotė : « Shumė mirė ėshtė negociuar, Kosova me kėto negociata ėshtė kthyr fuqishėm juridikisht nėn sovranitetin e Serbisė. (23/06/2012)

1290. Tadiē a deklaron : « Pavaresia e Kosovės ėshtė fakt, por nėn integritetin shtetėror tė Serbisė » . (14 korrik 2012)

1291. Nė vazhdim thotė : « Kosova ėshtė e lirė ta qeverisė veten, por si pjesė e Serbisė ».

1292. Mė tutje thotė : « Mos harroni se qeveria e Kosovės ka pranuar qė kufiri Kosove/Serbi ėshtė vetėm ndarje ADMINISTRATIVE ». (deklarate e Tadiēit 14/07/2012)

1293. Kjo do tė thotė, se i kemi institucionet tona nė Kosovė, jemi tė lirė tė qeverisim vetveten, por nėn « sovranitet tė Serbisė ».

1294. Ajo deklaratė vazhdon me njė kėrcėnim ndaj bashkėsisė ndėrkombėtare : « Nėse ndėrkombėtarėt pranojnė shkatėrrimin e integritetit tė Serbisė, atėherė heret a vonė mund t’ė shkatėrrohet e gjithė rajoni ».

1295. Kjo ėshtė kėrcenim nėse pranoni qė tė ndryshohet kufiri shtetėror i Serbisė me ndarjen e Kosovės nga integritet i Serbisė, duhet tė ndryshohen kufijt e rajonit.

1296. Me njė fjal Kosova ėshtė e lirė ta qeveris vetveten (vetėqeverisje), por nėn Serbi.

1297. Nėse dėshironi ta shkėputni Kosovėn nga Serbia, atėherė duhet ndryshuar kufijt e gjithė Ballkanit.

1298. Tani si duket ndėrkombėtarėt pranuan mos ndryshimin e kufijve.

1299. Do tė thotė mos ndryshimi i kufirit tė Serbisė ku Kosova ėshtė pjesė e sajė.

1300. Kėto janė meritat e tua zotėri Thaēi qė nga lufta deri nė ditėt e sotme.

1301. Si duket Obama pranon idenė e Milan Paniqit qė Kosova tė hyjė nė BE me Serbinė, kėshtu eliminiohen kufijtė.

1302. Nė kėtė vėshtrim, nuk do tė bisedohet a jane kufi administrative apo shtetėror.

1303. Serbia delė fituese sepse Kosova inkuadrohet nė BE si Serbi.

1304. Shqiptarėt fitojnė sepse hyjn nė BE.

1305. Mbetet vetėm njė problem pėr tė regulluar, ėshtė statusi i Veriut.

1306. Veriu ėshtė e vetmja garanci pėr Serbinė nė pengesėn e realizimit tė shtetit tė Kosovės, sepse nuk ekziston shtet pa sovranitet tė plotė.

1307. Serbia do tė kėmbgul nė mbajtjen e institucioneve tė Serbisė nė Veri.

1308. Faza dytė do tė detyron tė bisedohet pėr Veriun.

1309. Nė bisedime do tė bejnė kompromis duke shpėtuar fytyrėn e Thaēit, apo jo ?

1310. Bile kjo ėshtė kėrkuar nga Stefanoviq.

1311. Stefanoviqi kishte kėrkuar nga Pantiqi qė tė ruhet fytyra e Thaēit pėr heqjen e barrikadave nė Veri ! (me 8 Nentor 2011)

1312. Ai vazhdon duke thėnė nuk kemi interes qė tė dobėsohet Thaēi nė Kosovė !!!!

1313. Ēka do tė jetė zgjedhja e Veriut ???

1314. Veriu do tė ketė njė decentralizim shumė tė gjerė.

1315. Veriu do tė vetėqeveriset, por nuk do tė thuet termi autonomi apo republik.

1316. Veriut do tė thojnė Ahtisari plus pėr tė evituar indinjatėn shqiptare.

1317. Veriu do tė jetė njė Republik serbe si nė Bosnjė.

1318. Veriu do t’i vjel tatimet nė pikė kalimet administrative tė portės 1 dhe 31.

1319. Veriut do t’i mundesohet t’i grumbulloj tatimet e taksat, dhe do t’i disponoj lirshėm me ato para.

1320. Veriu do kete sovranitetetin dhe integritetin administrativė tė vetin nė kuader tė Republikės sė Kosovės Serbe.

1321. Si kompromis institucionet e Serbisė do tė legjitimohen nė kuadėr tė institucioneve tė Kosovės.

1322. Do tė thotė kryetarėt e komunave tė cilėt janė zgjedhė me zgjedhje tė Serbisė do tė « Legalizohen nė kuadėr tė Kosovės ».

1323. Nė kėtė menyrė Serbia do tė thotė kam fituar se institucionet e Serbise janė « legalizuar nė Kosovė ».

1324. Qeveria e Kosovės me kėtė legalizon institucionet e Serbisė nė Kosove apo ndarjen e Veriut.

1325. Kėtė e thotė edhe profesori i Universitetit tė YALE nė SHBA.

1326. Profesori Banac thotė pėr Veriun e Kosoves : « Autonomia e gjerė brenda shtetit legjitimon ndarjen e Kosovės ». (Express 27 tetor 2012)

1327. A pėrputhet kjo me deklaratėn e Daēiqit tė 22 shtatorit 2012.

1328. Daēiqit thotė : « duhet tė gjenden zgjidhje tė qėndrueshme, qė nuk nėnkuptojnė njohje pas ndarjes administrative tė Kosovės ».

1329. Ku ėshtė problemi juridik ?

1330. Nėse Serbia vendos nė krye tė veti, apo unilateralisht ta marrė Veriun, atehere pranohet nga serbia se Veriu ėshtė pjesė e saj, por Jugu Jo.

1331. Nė menyrė indirekte pranon se pjesa Jugore e Kosovė nuk ėshtė Serbi. Ajo do tė ishte njė njohe indirekte e cila mundeson tė krijohet njė shtet tė Kosoves nė Jug.

1332. Qėllimi i politikės sė Serbisė ėshtė tė mirret Veriu pėrmes njė statusi specialė dhe pjesa jugor e Kosovės tė mbetet prapė nėn Serbi pa e njohur hiq sovranitetin.

1333. Kėshtu bėhet ndarja e Kosovės pa zhurmė duke genjyer popullin se kemi shtrirje nė sovranitetin nė Veri.

1334. Hashim Tadiēi mund tė rrejė popullin se Kosova ka integruar Veriun !!!

1335. Kosova do tė jetė Republika e Kosovės Serbe me njė Republika Serbska, tė gjithė nė kuadėr te Serbisė.

1336. Ramush Tahiri vetėm ka pėrgadit terrrenin duke deklaruar se strukturat paralele janė legjitime.

1337. Tani pritet nga Qeveria e Kosovės vetem t’i « legalizojė ».

1338. Kėto gjėra thuhen edhe nga njė specialistė anglez, profesor nė University of Birmingham zoteri Nicolas Hebert, raport i krijuar nė mars 2012.

1339. Profesor Nicolas Hebert thotė : « Beogradi ėshtė duke u munduar tė krijoj 2 entitete : njėra nga komunat dhe enklavat serbe si vazhdimėsi tė Serbisė dhe tjetri entitet pjesa e mbetur e Kosoves do mirrte njė autonomi substanciale ».

1340. O popull shqiptar !!! Mos i ndigjohni spiunėt, hajnat, horrat, kodoshat, dilinxhitė e tradhtarØrt tė cilėt qeverisin Kosovėn. Duhet tė ngrihemi nė kėmbė i madhe dhe i vogėl pėr tė refuzuar ēdo gjė !!!!

– REALITETI ESHTE NE KETE RAPORT TE PROFESORIT ANGLEZ. KY RAPORT ESHTE BERE TASH NE MARS TE VITIT 2012.

1341. Modeli i Hong Kongut i pėrzier me Irlandėn e Veriut me dy komunitete.

1342. Para negociatave, Britania insistonte tė mos pėrmendej mė UNMIK-u dhe rezoluta 1244. (Me heqjen e ketyre 2 fjalive Kosova nuk kishte pasur varėsi ndaj Serbisė).

1343. Mė tutje vazhdohet : « Vet Qeveria e Kosovės thoshte duhet tė jemi pragmatik duke pėrmendur rezolutėn 1244 ».

1335. A e shifni or popull !!!! A e shihni ēfarė qeveri kemi !!!

Tradhėtari mbetet tradhėtar!!! Tradhėtari nuk mundet tė ndryshojė!!! Kėta politikaj na kėthyen nėn Serbi!!!

1336. Miq tė Kosovės folėn me ashpėrsi kundėr kėtyre bisedimeve :

1)- Soren Petersen : Kosova nuk duhet tė hyj nė bisedimeve, nuk duhet tė bėhej kompromise, kjo ėshtė rifillimi i bisedimeve pėr statusin e Kosoves. Kjo eshte shqetėsuese. (23 shkurt 2012)

2)- James Hooper diplomati amerikan nė penzion thotė nuk duhet te hyhej Kosova nė bisedime sepse do humb ēdo gjė.

3)- Analisti mė i njohur nė SHBA Bugajski thotė: me negociata Serbia fitoj, Kosova humbi. Kosova pranoj sovranitetine e Serbisė. (1 mars 2012 BalkanWeb)

4)- Gazeta TIMES shqiptarėt humbin nė Bisedime. (11mars 2011)

5)- Ivo Banac profesor nė Universitetin Amerikan te Yale : konsideron marrėveshjen pėr Fusnot kunder sovranitetit , kundėr interesave tė Kosovės. (29 shkurt 2012 RTK live)

6)- Analisti pėr Ballkan dhe profesor nė Universitetin e Oksfordit James Pettifer me pranimin e Fusnotės Kosova ėshtė shumė nė rrezik ! (18 mars 2012 Express)

7)- Britania ishte kunder Rezolutės 1244 dhe UNMIK-ut. (Cliff 7 mars 2012)

1337. Plus Hashim fillove bisedimet kur u arrestuan nė Presheve 12 ushtarė tė UĒK-sė !!!

1338. Shefi i UĒK bisedon me Serbinė.

1339. Ushtaret e lirisė arrestohen nga Serbia.

1340. Diēka shumė e ēuditshme !!!

1341. Hashim keto bisedime zhvillohen nė mėnyrė sekrete, apo jo ?

1342. Pse populli shqiptarė nuk dinė se ēka bisedoni ?

1343. Pse Parlamenti nuk dinė se ēka bisedoni ?

1344. Pse nuk dihet substanca marrėveshjeve ?

1345. Besoj qė keto marrėveshje t’ishin nė favor tė popullit na kishe lodhur me lavdėrimet.

1346. Pasi janė sekrete pėr popullin shqiptarė e parlamentin, dihet se jane kundėr popullit shqiptar, apo jo ?

1347. A pranove kufirin mes Kosoves dhe te Serbise si vi administrative ???

1348. Nėse nuk ka kufi shtetror nė mes Kosovės dhe Serbisė, a do te thotė se jemi nje shtet ???

1349. A do tė thotė se Kosova ėshtė njė njėsi apo njė teritor administrativė tė shtetit tė Serbisė ?

1350. A deklaron fitoren me njėhere Stefanoviqi duke thėnė : « fituam, nuk flitet pėr kufi shtetėror por pėr pikekalime administrative » ? (25 shkurt 2012)

1351. Jeremiqi shumė i kėnaqur thotė : « ēdo gjė ėshtė realizuar nė bazė tė interesave tė Serbisė sipas kushtetutės Serbisė dhe Rezolutės 1244 » ! (25 shkurt 2012)

1352. KJO A ESHTE TRADHETI ZOTERI THAQI ?

1353. Daniel Server a e kualifikon kufirin Kosove/Serbi si pikė kalim administrativė? (15/01/2012 Koha Ditore)

1354. KFOR-i thirrė kufirin Kosove/Serbi vi administrative.

1355. UNMIK-u thirrė kufirin Kosove/Serbi vi administrative.

1356. EULEX-i thirrė kufirin Kosove/Serbi vi administrative.

1357. BE thirrė kufirin Kosove/Serbi vi administrative.

1358. Nėse hyjm nė BE, Kosova hynė si pjesė e Serbisė.

1359. Pas kėti pranimit, a ėshtė pėrgadit qė « institucioni Doganor » tė kaloj nė njė « agjensi Ekonomike » ? (24 prill 2011)

1360. Deri tani e pamė Zotėri Thaēi punėt tua nė interes tė Serbisė, tani do t’i japė disa fakte :

1361. Serbėt propozuan autonomin nė Rambuje.

1362. Ti Hashim pranove autonomin nė Rambuje.

1363. Serbėt propozuan njė qeveri tė pėrkohshme pėr Autonomin e Kosovės.

1364. Ti Hashim bėre Qeverine e Pėrkohshme nė Rambuje.

1365. Serbėt propozuan njė kornizė kushtetuse pėr mes tė UNMIK-ut.

1366. Ti Hashim pranove kornizėn kushtetuse.(ne kuadėr tė rezolutės 1244 dhe kushtetutės serbe).

1367. Serbia shpalli referendum pėr mbetjen e Kosoves nė Serbi.

1368. Ti nuk shpalle referendum pėr Kosovėn.

1369. Serbia shpalli nė referendum mos ndarjen e Kosovės nga Serbia.

1370. Ti Hashim shpalle Republikėn e Kosovės pa ndarjen nga Serbia.

1371. Ti Hashim nė shpallje nuk kėrkove ndarjen, ēudi !!!

1372. Shpalljen e bėre me parlament, e jo me referendum si Serbia.

1373. Shpalle Republik nė teritor tė Serbisė.

1374. Ti Hashim nė kushtetut e fute rezolutėn 1244.

1375. Ti Hashim nė Kushtetut e fute Aktin Final tė Helsinkit.

1376. SHBA kėrkuan qė tė lobojsh.

1377. Ti Hashim nuk lobove.

1378. SHBA me shpalljen tė rekomanduan shume herė tė integrosh Veriun me polici.

1379. Ti Hashim nuk e bėre kurrė.

1380. Ti, a e din Hashim se nuk ka shtet pa sovranitet ?

1381. Ti Hashim ke punuar pėr ta ndarė Veriun.

1382. Serbia thotė Kosova nuk duhet tė ketė ushtri.

1383. Ti Hashim e le Kosovėn pa ushtri.

1384. Serbia thotė Kosova nuk duhet tė ketė simbole shtetrore nė vijėn administrative Kosove/Serbi.

1385. Ti Hashim i heq flamujt dhe simbolet shtetėrore!

1386. Serbia thotė Kosova nuk duhet tė ketė simbolet shtetėror nė vulat doganor.

1387. Ti Hashim i heq.

1388. Serbia thotė Kosova nuk duhet tė shkruhet shteti i Kosoves nė Diploma.

1389. Ti Hashim i heq.

1390. Pėr tė vazhduar inventarin tė gjatė tė bashkpunimt t’juaj me Serbinė marrė shembullin tė negociatores tėnde Edita Tahiri.

1391. Janė shumė fakte se Qeveria jote Hashim ka lejuar qė asetet e KEK-ut tė transmetimit tė konsiderohen te Serbisė.

1392. Edita Tahiri nė pamundėsi tė kundershtoj, pranon qė Serbia ka sovranitet mbi Kosovėn nė Telekomunikacion dhe Energji, apo jo ???? (Balkanweb 13/12/2011)

1393. Edita Tahiri pranon se Telekomunikacioni dhe Energjia ėshtė nėn sovranietetin e Serbisė me punėn tende.

Pėr te perfunduar :

1394. Ne si popull nuk duhet tė pranojmė kėto bisedime. Qeveria ka gėnjyer si gjithėhere duke thėnė nuk jane negociata por bisedime.

1395. Qeveria ka genjyer kinse kėto bisedime janė teknike. Ka genjyer duke deklaruar se nuk bisedohet as pėr statusin,e as pėr ēeshtjet e brendshem tė Kosovės.

1396. Realiteti pėr ēdo ditė po vėrteton se kjo qeveri pėrmbushi gjitha dėshirat e Serbisė. Sot nuk po bisedohet, as nuk po negociohet por po vendoset nė emėr tė Kosovės pa pyetur askend.

1397. Duhet populli t’i refusoj kėto vendime. Sepse kjo qeveri nuk ka legjitimitet :

1398. Kjo qeveri vendos nė emėr tė shqiptarėve kur nuk e ka shumicen e votave.

1399. 80% popullit nuk ka dal nė zgjedhje.

1400. 30% tė votueseve ėshtė arrit me mbushjen e kutive tė votimit.

1401. PDK ka marrė 30% me hajni.

1402. PDK ėshtė udhehequr dhe udhėhiqet nga UDB-ashėt dhe spiunėt e SHIK-ut.

1403. PDK ėshtė nė koalicion me serbėt.

1404. PDK ėshtė me oficerin e KOS-it Bexhet Pacollit nė koalicion.

1405. Do tė thotė spiunėt e PDK, spiunin Bexhet Pacolli AKR dhe serbėt vendosin pėr shumicėn shqiptareeeee !!!!!!!!!!!!!

1406. Unė i them jooooooo !!!!!!!!!!!!!!!

1407. Dhe i gjithė populli duhet t’i thotė jooooo kėsaj pune !!!!

1408. Tė gjithė ata tė cilėt ishin nė Rambuje prapė janė ata sot tė cilėt kėrkojnė bisedime me Serbinė.

1409. Ti shikojme partitė ; PDK ėshtė kapluar nga UDB-ashet . Merrni tė gjithė thirren nė krahė tė luftės, por asnjeni nuk ka luftuar. Tė gjithė janė pasuruar nė emėr tė luftės, gjakut tė dėshmorėve dhje pushteteve.

1410. LDK kur ishte hequr autonomia (1989) Isa Mustafa ishte krytar i Prishtinės. Sot kur votohet Rezoluta katastrofale pėr vazhdimin e bisedimeve pėrsėri gjindet neė atė postė.

1411. AAK, Blerim Shala i cili ishte nė Rambuje. Blerim Shala nuk dihet pse ka qenė i thirrur. Dihet vetėm se ėshtė njeriu i shėrbimeve dhe i financuar nga shėrbimet. Edhe Blerim Shala ėshtė pasuruar me luftėn sepse ėshtė financuar pėr t’i shitur mend popullit.

1412. Bexhet Pacolli vetė pranon se njifet me familjen e Millosheviqit nga 1977-78.

1413. Bexhet Pacolli kishte deklaruar se Serbia ėshtė nėna jonė. Nėna ndonjehere sjellet keqė me fėmiun. Por unė do ta pajtoj fėmiun me nėnėn. (Do tė thotė Kosovėn me Serbinė).

1414. Bexhet Pacolli shumė vazhdon te pret familjen Milosheviq nė Hotelin e tij nė Lugano. Kemi dėshmitar shqiptare qė kanė parė nė gjysmen e dyte tė Korrikut 2007 Borisllav Millosheviq (vllau i Sllobodanit), Marko Millosheviq (djali) dhe grua Mira Markoviq.

1415. Pėr Hashim Thaēin mos tė flasim, tė gjithė e dijnė tani se ėshtė spiun i Serbise dhe i Bou de Marnhac.

1416. Kjo po ma rikujton Kuvendin e Kosoves sė Krainės sė Autonomisė. Kuvendi i Kosovės nė 1989 votoj amendamentin 42 qė mundėsoj heqjen e Autonomisė nga Serbia. Sot Kuvendi voton rezolutėn pėr tė biseduar me Serbinė.

1417. Ne si popull duhet tė kuptojm njė gjė. Duhet t’i ikim kėtyre partive politike tė krijuara ose tė kontrolluara nga shėrbimet serbe. E dyta, nuk duhet tė jemi feodal nė aspektin politik. Gabimi, ose e keqja duhet tė denoncohet menjėherė. Sepse e keqja rritet dhe forcohet. Edhe vllau nėse bėnė gjėra tė keqija kėrkohet nga dinjiteti juaj ta kundėrshtoni. Armiku po e kontrollonė popullin me kėto parti. Kėto parti po e amortizojnė pakėnaqėsin e popullin tonė.

1418. Ne si popull duhet tė refuzojmė marrėveshjet edhe nėse nėnshkruhen.

1419. Qeveria Thaēit nuk ka legjitimitet politik.

1420. Qeveria Thaēi nuk ka legjitimitet tė luftės.

1421. Sot dihet se vetėm Ramush Haradinaj ka legjitimitetin e luftės.

1422. Nėse, hyjnė nė koalicion (AAK) me PDK do tė bėhen shumė arrestime nė radhėt e ish-UĒK dhe do tė thojnė Ramushi i ka arrestuar.

1423. Pas kėtyre bisedimeve pėrsėri Ramushi dhe Daut Haradinaj do tė arrestohen.

1424. Kryesore ėshtė se kėta do tė eliminohen.

1425. Sepse Kosova ėshtė nėn Serbi.

1426. AAK do tė dirigjohet nga Blerim Shala, kjo ka qenė arsyeja e hyrjes sė Blerim Shalės nė AAK.

1427. Kėtu kanė nevoj pėr Ramushin vetėm pėr tė legjitimuar bisedimet asgjė tjetėr.

1428. Sonja Maloviq ministria e Drejtesise sė Serbisė kishte lajmėruar qė kishte dosje tjera pėr Ramushin dhe Dautin. Serbia me PDK presin momentet e pėrshtatshėm pėr tė lansuar fletarrestet tjera dhe EULEX do t’i kryj punėt e drejtėtsisė me ish- ushtarėt e UĒK.

1429. Duhet tė ndryshohet kjo Kushtetut e sjellur nga Serbia.

1430. Duhet tė refuzohet ky flamur i sjellur nga Serbia.

1431. Nė Kushtetut duhet tė pėrmendet lufta ēlirimtare e cila mundėson pavarėsimin.

1432. Nė Kushtetutėn e Kosovės nuk pėrmendet askund lufta e lavdishme e UĒK-sė si akt themelus tė shtetit.

1433. Ne duhet tė pėrdormi ligjet e dekolonizimit.

1434. Duhet tė pastrohet AKI nga tė dėrguarit e Serbisė.

1435. Duhet tė pastrohen 5 drejtorit dhe shtabi i policisė tė Kosovės.

1436. Duhet tė pastrohet prokuroria e Kosovės nga UDB-ashėt.

1437. Duhet tė pastrohen gjykatat nga tė dėrguarit e Serbisė.

1438. Duhet tė ndėrpriten lidhjet mes institucioneve tė sigurisė sė Kosovės me Serbinė.

1439. Duhet tė kerkojmė ndėrprerjen e EULEX-it.

1440. Duhet tė mos pranojmė Rezolutėn 1244.

1441. E rėndėsishmja ėshtė qė organet e sigurisė nė Kosovė tė pastrohen prej SHIKi-stave dhe UDB-ashėve !!!!

1442. Kėtu duhet t’i thojmė STOP bisedimeve !!!!!

1443 Por edhe nese zhvillohen nuk duhet populli t’i PRANOJ !!!

-Pyetjet qė ia kamė parashtruar Fatmir Limajt (1-272) vlejnė edhe pėr ty dhe antarėve tė asaj partie qė keni formuar nė vitet ’80, tė ish-anėtarėve tė Drejtorisė Politike tė UĒK-sė dhe shumicės sė antarėve tė Kryesisė sė PDK-sė./Akllapi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyThu Aug 29, 2013 6:16 am

Faleminderit BashKomb per kete postim shume te vlefshem.

Njeriu i keq vrapon pas pushtetit,i miri pas respektit.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyThu Jul 03, 2014 7:46 pm

Siq po duket i iku Pushteti tash me qka do tė miret mbetet tė shifet ,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyThu Jul 03, 2014 11:47 pm

Tungjatjeta Bashkom paske ber mir qe pasek sjell ket tem te vjeter, se me temet e reja jemi ber bajat hahah.
Para kater vitve ne ket tem pata cekur sukseset e kryeministrit, ia kasha zili e inate, e tashe pas kater vitve kryeministri po me dhimbet.
Para kater vitve nga inati thashe, sukeseet e thaqit nuk diskutohen ne keto 12 vitet e fundit ka arritur kogja shume edhe miljoner te behet, e per koalicion me deshmoi qe eshte kogja politikan me vizon, si po duket ka edhe nje synim thaqi PDK ta shendrron ne PPK.
Tek ne ne anadrin themi trim me shok shume, e si po duket kryeministri po do me na mbet vetum...
Dhe pase kater vitve kryeministri yne PDK e shendrroi ne PPK, e mbeti edhe pa ata shoket qe dikure thaqin e ben kryeminister, hahahah .
Bashkom per thaqin , para se gjithash dhe mbi te gjitha nuk eshte pushteti e di pse sepse ne koalicion bashkoj hoxhallar , priftrinje, te deshtun e ata qe luftoin per bashkim, e karrik? Dhe nje gje nuk e hetoj se nuk ka miq tash kur meseshumti i duhen.
Shpresoi se nuk do jemi i sakt si para kater viteve qe paskem qen qe thaqi yne mos te bashkoj PPK, LDK, e AAK, per inat te Nismes e VV.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptySun Sep 14, 2014 2:11 pm

Do tė shtoja ca pytje qė nuk po di tė ju jap pėrgjigje ,

Pėrse mban Hashim Thaqi Kosovėn peng ,

Pėrse Gjyka bie nėn ndikinim e PDK sepse asht pjell e saj me konsesus ..apo diqka tjeter ,

Pėrse tė hujave po ju shkon pėr shtati ky ngėrq politik apo qka asht duke u gatur mė shum nė fafor tė kujt ,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptySun Dec 27, 2015 10:23 pm

A do ta mbajė Thaēi zotimin pėr t’u dorėhequr? (VIDEO)
Enver Bylykbashi 26 Dhjetor 2015, 19:33 Pėrditėsuar 19:33
ThaciZėvendėskryeministri dhe ministri i Jashtėm i Kosovės, Hashim Thaēi, qe zotuar se do tė mbante pėrgjegjėsi nėse marrėveshja pėr krijimin e komunave serbe bie ndesh me Kushtetutėn.

Nė njė intervistė pėr emisionin “Zona e debatit” nė “Klan Kosova” disa javė mė parė, numri dy i qeverisė u shpreh i bindur se “Zajednica” nuk cenonte aspak ligjin themeltar tė vendit.

Por, pas vendimit tė Gjykatės Kushtetuese se disa pjesė tė marrėveshjes sė 25 gushtit me Serbinė nuk janė nė pajtim me Kushtetutėn, pritet tė shihet nėse Thaēi do t’i qėndrojė zotimit tė bėrė.

http://www.shekulli.com.al/p.php?id=367284

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyThu Dec 31, 2015 3:26 pm

31 Dhjetor 2015 - 13:01
Siē bėn rėndom, Hashim Thaēi ka premtuar shumė, e pak ka realizuar.
Kur e mori kryesimin me diplomacinė kosovare tha se vendi do tė aplikonte nė fillim tė vitit 2015 pėr anėtarėsim nė Kėshillin e Evropės. Kurrė nuk ka ndodhur.
Shumicėn e vitit e kaloi duke lobuar pėr anėtarėsimin e Kosovės nė UNESCO. Nė votim Kosova dėshtoi, por Thaēi u mundua qė edhe kėtė ta shesė si sukses. E nė fund tė vitit, shpėrtheu nė akuza e kėrcėnime ndaj BE-sė, kur Komisioni Evropian tha se politika nė Kosovė nuk i ka pėrmbushur kriteret pėr liberalizimin e vizave.
Nė ndėrkohė, ishte spektator nė disa ngjarje tė mėdha kur protagonist ishte kryeministri dhe sulmoi vazhdimisht opozitėn.
Shikojeni nė vazhdim pėrshkrimin e vitit tė Hashim Thaēit nė Interaktiv nė KTV.
_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 EmptyThu Jan 07, 2016 4:18 pm

Hashim Thaci do behet President i Kosoves
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 27 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kryeministri Hashim Thaqi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 27 e 27Shko tek faqja : Previous  1 ... 15 ... 25, 26, 27

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: