Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Kryeministri Hashim Thaqi

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 27  Next
AutoriMesazh
nukleari
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 3
Registration date : 30/12/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptySun Dec 30, 2007 1:23 pm

me pas lexu me vemendje e kishe kuptu XHEVDET ! thaqi ska pranu me u kyq MUgjajdinet ne luft te UQK se veq sherrin jau kishum pa . tash e e kuptove o LLAPJAN
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
nukleari
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 3
Registration date : 30/12/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptySun Dec 30, 2007 1:29 pm

ADMINA pse more ma keni fshi ni postim ??????????????????????????????????????????ja paskit ba sikur kur u kan RUgova gjall qe veq me ni kusht pranojke me shku neper emisione Te DREJTPERDREJTA . kushti u kan gjith qe mus me pas pytje provokative edhe mus me pas pytje direkt prej shikusve .... qoft se i fshini postimet kjo osht palidhje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
niti
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 1
Registration date : 28/12/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptyTue Jan 01, 2008 5:27 am

une mendoj se ky njeri eshte i pa pergaditur ndoshta qe ta qeveris vendin ton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptySat Jan 05, 2008 12:20 pm

Politikan te dashur kush do qe te jeni,Shkunduni prej genjeshtrave qe ju behen,shikojeni realitetin me sy burrash,dhe hidhuni ne veprim per te shpetuar Kosoven.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 33
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptySat Jan 05, 2008 3:26 pm

ishalla ban naj ndryshim mua nuk ma mer menja sepse edhe ki i ka ndryshuar mendimet qe i ka premtuar ne zgjedhje , ku ka thene se ne diten e pare qe do te emrona kryeminister i kosoves do ta paraqes daten e pavarsis pra ai ende nuk po don me tregu kur do te shpallet pavarsia pra mund te them se ne diten e par temandatarit te tij ai ka genjyer pra do presim se a do te genjej edhe ne ditet e ardhshme me premtimet qe i ka ber , ta shohim se a do ta permireson rymen sepse ka then se rrym do te ket 24 ore por si po duket rryma po vjen duke u keqsuar cdo here e me shume pra rryma asht faktori kryesor i premtimeve dhe e shihni a i realizoj???prandaj un mendoj se zotri thaqi nese i realizon 30% te premtimeve duhet te jet me se i knaqur ishalla ka fat edhe i realizon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Musafir
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptySat Jan 05, 2008 3:33 pm

Sikurse qdo herė premtime boshe deri sa po ulėn nė ato te bekuara kotlluke dhe pastaj harrojn qdo premtim qė kan dhan, e saj pėr ket realizimeve do tė mbeten vetėm nė ato gjirime filmike dhe as gjė mė shum ,se ne letra do i zhdukin qė tė thojn ne nuk kemi premtu po ishalla nuk harrrojn shpejt .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
elton
Fillestar/e
Fillestar/e
elton

Numri i postimeve : 1
Registration date : 27/12/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptyWed Jan 09, 2008 3:48 am

Besoi se dot ket Aftesi Z Thaqi te udhheq por kjo dote shifet ne vazhdim qe nga neser etutje por diqka pom vret se shum ka ba lshime thuj Koha dot flet:fla:

Prap dotjet Vetvendosja ajo qe dota shpeton Kosoven
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptyWed Jan 09, 2008 9:03 pm

Z. Thaqi shume shpejt do ta bej publike daten e Pavarsis, vetem se i ka hup letra ku e ka pasur te shkruar. Kurse sa i perket premtimve, ka premtuar shume dhe vetem me shkop magjik mund ti realizoj gjitha ato premtime. Shpresojm qe te kete s'paku ndonje ndryshim, megjithse eshte e veshtire. Mbetet te shohim si po ecin punet dhe mund te diskutojm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Yzer Marashi Richhter
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 1
Registration date : 09/01/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptyThu Jan 10, 2008 3:39 am

ADLER&SOHNE

Keta ce jane duke udhecur tash Kosoven jane Kolaberanet te UNMIKut,Dhe me vjen keq dhe diku edhe turp se cysh e udhecin Kosoven,Se keta ishin patriot te gjepave e jo patriota te kombit,Te gjith ata ce gjoja se kan luftu,ata vetem e kishin nje qellim,se ei te pasurohen ne Kosove,prandaj asgje nuk ka ndryshue prej se mbaroi lufta,dhe nje sistem eshte prape sikur ne kohen e komunismit,ne e mbajm ne mend kohen e TITO ne ate koh kush ka cen partizan mas lufte u be ose minister ose president,etj etj,,,,
sa e di une ne nuk e kemi dashtur ate sistem por i njejti na ka ardhur,tash ne kosove,,,
Deri sa populli jon vuan nga paunsia dhe varferia ryma korupcion etj etj,per mu ende nuk ka mbaru lufta,ne kohen e Milloshevicit kemi pasur Luft fizike kurse tash kemi nje Luft psihike, LIRIA NUK FALET POR FITOHET
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptyThu Jan 10, 2008 5:18 am

Pershendetje elton.

Une mendoj se nuk duhet te ja leme kohes se ka premtuar qe do te kete ryme 24 ore,prandaj nuk duhet te ja leme kohes por duhte ti kapen punes e premtimet te realizohen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Vuthjani
V.I.P
V.I.P
Vuthjani

Numri i postimeve : 168
Registration date : 01/10/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptyFri Jan 11, 2008 12:05 am

Pasi lexova mendimet e shume anetareve te ketij forumi kaq te bukur, per Bashkimin e gjithe shqiptareve, mendoj se dua ta jap edhe une nje mendim timin, se a do te jete i vertet dhe i qelluar do te shohim...
Per mendimin tim Hashim Thaci ndoshta e ka deshiren qe ta coj Kosoven perpara, por qe nuk ka kapacitet ta bej nje gje te tille. Eshte bere nje politikan shume me i moderuar nga ata qe kritikonte dikur qe ishin ne pushtet. Eshte aq i bute sa qe me butesine e tij ne shikim te pare duket se ia kalon edhe te ndjerit ishPresidentit Dr.Ibrahim Rugoves.
Tani pas kualicionit me LDK-ne mendoj se Hashim Thaci dhe partija e tij kane deshtuar plotesisht, dhe ne zgjidhjet e ardhshme as ata e as LDK nuk do te fitojne asgje.
Mire e tha Maloku nga AAK-ja dje ne parlament se shume me mire do te ishte se te ishit bere bashke menjehere pas luftes, ju na demtuat edhe ne luften e Kosoves e na demtuat edhe pas saj, e do te na demtoni deri sa te jeni ju ne pushtet...
Sidomos tani qe jane futur ne kualicion me LDK-ne, e qe ne LDK kane mbetur vetem njerzit e korruptuar, njerezit qe e cuan prapa Kosoven me dekada, ceshtja e Kosoves dhe e ardhmja me e mire e Kosoves nuk do te ec aspak perpara. Pasi qe nuk ka kush e con Kosoven perpara perpos politikanve tane qe kemi zgjedhur, e qe ne grupin qe eshte formuar eshte nje grumbull amatoresh, nje grumbull hajdutesh, dhe te paafteve. Si mund te jete minister i kultures, nje inxhinjer i elektrikes, kjo eshte absurde dhe turpi i pare per Kosoven, si mund te jete minister i telekomunikacionit nje person qe nuk ka lidhje me telekomunikacion, poashtu nje ekonomist ministri i energjetikes, me te vertet kjo eshte turpi ne politiken e Kosoves dhe ne stafin qe do ta udheheq per mandatin e caktuar,,, poashtu pas fjalimit qe beri mbreme kryeministri e tregoj para Botes se nuk ka lidhje me politike... Pasojat e tij dhe stafit te tij do ti marre Kosova se pari, pastaj popullesia e saj, e ne fund edhe partite PDK-LDK. Kur e dim se pas vetes do ta kene nje opozite mjaft e forte, qe nuk do te pritoj per asnje cast ti kritikoj dhe te ua perkujtoj premtimet qe i kane bere, e qe nuk do ta kryejn ndoshta asnje. Per mendimin tim keshtu Kosova kurre nuk do ecen perpara, me kesi stafi qe udheheq Kosoven, me njerez te korruptuar dhe te paafte. Shpresojme per nje te ardhme me te mire...
Pershendetje...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meli
V.I.P
V.I.P
meli

Female
Numri i postimeve : 842
Age : 36
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptyFri Jan 11, 2008 12:28 am

Se di a ti besojm a jo por sot Kryeministri Hashim Thaqi ka cek se e njohin daten e PAVARSIS se shum pritur do ta shohim se cfare do behet deri atehere.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptyFri Jan 11, 2008 1:03 am

Me kryeministrin Thaqi,Kosova do tė kurorėzoi shtetin,i cili do tė njihet ndėrkombėtarisht,do tė funksionoj dhe dal-ngadal do tė ringjallet,do tė fitoj gjitha atributet e njė shteti tė mirėfilltė,ku rinia,punėtori,bujku,pensionisti,dhe secili do tė gjejė vetėn.Njė gjė nuk duhet harruar,qytetari duhet tė mos pres asgjė tė servuar nga liderėt,Qeveria do tė hapi porta pėr tė lėvizur,kurse nga qytetari kėrkohet mėsim ,punė..........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptySat Jan 12, 2008 3:11 am

Shaban Cakolli nese Qeveri do ti hap portat per levizur,pse gjithe keta vite nuk i hapi qe te pakten nje Pasaport ta kene te veten por takoj ende Shqiptar qe kan Pasaporta te Serbis.????
Ka edhe nga ata qe shkaku pasaportes me vite nuk takohen me te afermin e familjeve te veta.??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Vuthjani
V.I.P
V.I.P
Vuthjani

Numri i postimeve : 168
Registration date : 01/10/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptySat Jan 12, 2008 4:30 am

I dashur beton, kenga e njejte do te kendohet edhe sot e mbas, deri sa te jene ne qeveri keta hipokrit, e qe tash jane bere edhe bashke, keshtu qe nuk do te kene te ndalur...
Presim 6 mujorshin qe u bene shume premtime ne fushate, per 6 muajt e pare ne Kosove, se pari 24 ore rryme, ta shohim kete a do ta mund ta mbajne, se per tjerat as qe mendoj se do ti kryejn, ato 600km autostrade, cdo rruge e Kosoves e shtruar... Pamvaresia i dashur Shaban po vjen vetvetiu, jo fale Hashimit, ose dikujt tjeter, sepse sa per politikanet e Kosoves do te prisnim edhe 500 vjet, aq sa na ka sundurar Turqia... Keshtu qe aspak faleminderit asnjerit politikan te Kosoves per statusin e shtetit, sepse asgje nuk kane bere, asnje hap per te ndihmuar suksesin e nje shteti shqiptar. Vjedhje dhe shkelje ligjesh, nga vet ministrat e kryeministrat e Kosoves, korruptimi nuk ka te ndalur, keshtu qe vaj halli per ne. Pershendetje...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptySat Jan 12, 2008 5:53 am

Unė me sa lexova nė kėtė temė disa antar flisnin pothuajse Thaqi i paska fituar bindėshėm votat nga populli pėr tė qeverisur vendin dhe harrojnė se populli nuk ju pėrgjegj thirrjes qė tė dal masovikisht nė zgjedhje, dmth pėrafėrsisht 55/60% populli nuk doli nė zgjedhje, por pasi qė tė huajt po vendosin mbi ēdo gjė nė Kosovė ata i shkelėn rregullat duke shkel edhe vullnetin e popullit dhe i pranuan kėto zgjedhje tė dėshtuara.
Ėshtė koha kur po na mohohet vullneti i popullit, na mohohen interesat po ashtu edhe historia nuk na e pėrfillin fare, tė gjitha kėto bėhen sepse serbia vendos vetė pėrmes UNMIKUT nė Kosovė, pėrderisa njė pjesė e popullit po gėnjehet nga politikanėt e tanė pėr Pavarsi tė Kosovės.

Tė nderuar forumist nė Kosovė pėr kėtė Pavarsėsi ėshtė investuar njė kohė tė gjatė dhe sistematikisht, sepse kėto projekte i kanė rrėnjėt nė Serbi e cila pėrmes UNMIKUT vazhdimisht i projekton planet afatgjata dhe i zbatojnė politikanėt tanė duke ja servuar popullit nė Kosovė supat me helm....

Ato supa tė cilat nuk po i kapėrdin populli janė projekte ku u ėshtė vjedhė popullit tokat nė emėr tė zonave tė veēanta rreth kishave e manastireve, urave "ortodokse" etj etj ... ku nė kėto projekte pėr tė qenė tė qėndrueshme u duhet njė popullatė serbe shtesė t'i popullojė me kolon serb e poashtu do tė popullohen nė tė ardhmen edhe komunat e reja serbe qė dalin nga decentralizimi......


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Tue Jan 15, 2008 8:07 am, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptySat Jan 12, 2008 6:31 pm

pėr popullatėn serbe shtesė nė trojet tona unė shkrova nė kėtė forum pėr ndarjen e Mitrovicės ditė mė parė,por qudit♪7risht dikujt nuk i pėlqeu dhe e fshiu!Kėtu ku po flasim pėr kryeministrinė,unė mendoj se Hashim Thaqi ėshtė kandidati mė i qėndrueshėm tani ndėr lideret e Kosovės,qė mund tė jetė njeri i parė i Kosovės,apo kryeministėr.Ne tani nuk mund tė llogarisim sa pėrqind ju pėrgjigjen votimeve,por nga ajo popullatė nė vota,pjesa dėrmuese votoi pėr Thaqin dhe zgjedhjet u cilėsuan legjitime dhe shumė demokratike.Jam shumė optimist se Thaqi do tė lėvizė gjėrat nė tė mirė tė Kosovės,kėtė nuk mund tė bėjė brenda ditės,por mbetet tė shihet mbrenda njė kohe jo tė gjatė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptyTue Jan 15, 2008 1:36 am

lexojeni me vemendje si shkruan nje analist politik tejet i zgjuar qe nuk i perket asnjeres nga partite politike, por rreshtohet ne organizatat antikoloniale dhe per bashkimkombetar:

Keshtjelle prej letre

Ne komunen e Leposaviqit, PDK - ja krekosej pse fitoi siperisht kokrra
politike me shume se te tjeret. Por, Rykeri me fuqine e tij perandorake
sakaq e rrezoi kete keshtjelle prej letre te PDK - se duke e
rilegalizuar pushtetin serb atje. Sikur PDK - ja te kishte mend ne koke
dhe nje fije ndergjegjje politike, ajo do te duhej te ngrinte zerin
lart per te mbrojtur ato pak fshatra te humbura shqiptare te mbetura ne
Leposaviq e Zveēan (Bistrice e Shales, Koshtove, Ceraje, Boletin, Lipe,
Zhazhe, Vidimriq, etj). Por nuk gajlohet fort per kete Hashim Thaēi i
rrasur me te dyja kembet ne kepucen kryeministrore.
Derisa ne Vidimriq, fshat shqiptar zbresin shpeshhere ēeta paramilitaresh serb
te cilet terrorizojne shqiptaret, Hashimi shikon oren se mos eshte
vonuar, ne automobilin e koracuar qe tarahytet poshte e perpjete per
‘kordinim me miqte’!
E domethenien e kesaj epoke ‘kordinimesh’ na e zberthen deklarata e te
parit te diplomacise allamane Frank Valter - Shtajnmajer i cili tha se
BE - ja do t’u thote shqiptareve qe kurrsesi nuk ben ta veteshpallin
pavaresine.
Vitin e kaluar, komisioneri per zgjerim te BE - se Oli Rehn - i ia pat
terhequr verejtjen udheheqesve te Bosnjes se treni po i iken Bosnjes
pakthyeshem ne mbetjen pa nenshkrim te marreveshjes per asocim -
stabilizim.
Ne anen tjeter, ministri i jashtem boshnjak Sven Alkalaj qahej se Forca
policore e Republikes se Bosnjes nuk po i shtrin doren e bashkepunimit
policise federale. Ketu te ngre krupen kjo loja dhelperake europiane:
ne njeren ane te thyejne kembet, ne anen tjeter te thone pse nuk vrapon?
Me keq sa kaq ne Kosove, nen petkun e SHPK - se paramilitaret serb do te
gjellijne lirshem ne hapesirat e Kosoves. Nderkaq or’e ēast edhe ato
pak baza qe kishte SHPK - ja me police shqiptar ne veri te Mitrovices,
kane filluar t’i sprapsin per ne jug te qytetit. Shtypi
spekulativ ne Kosove ngrinte fishekzjarre mbi vendosjen e disa njesive
amerikane ne veri te Kosoves. Mos te mashtrohemi: baza te vockla
amerikane ka pasur edhe me heret, por dihet mirefilli sesa sasia e
strukturave paralele te Serbise ka lulezuar ne zenith gjate tere kesaj
kohe. Ndoshta, kesaj rradhe do te kete veēse levizje te bazave ne ulese
te tjera por brenda te njejtes salle, per ta ekzagjeruar kete si nje
‘ndermarrje e denje nderkombetare per te ndaluar ndarjen e Kosoves’!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptyTue Jan 15, 2008 12:37 pm

z.luboteni,ke bėrė mirė qė solle kėtė analizė kėtu,me qė analisti mirė e ka shtjelluar,por kėshtu e kanė analistėt,ata sot shkruajnė kėshtu,javėn tjetėr duhet tė dalin me analiza ndryshe.Se qė ėshtė Kosova nė qendėr tė analizave vendore dhe ndėrkombėtare kjo nuk ka dyshim,analistėt qė shohin pėrtej cakit hedhin dritė mbi ēėshtjen,ataqė nuk shohin pėrtej hundės,qojnė pluhur tė mos ju shihet analiza!Ne kosovarėt nuk mund tė krenohemi se kemi gjithėqka nė dorėn tanė,por edhe nuk mund tė dalim nga lėkura pėrse nuk i kemi nė duar frerėt.Kosovarėt u desh me durim tė mbijetonin dhunėn serbe,e cila nuk kishte tė na hiqej kurrė nga shpina,po tė mos bėnin luftėn.Lufta ndodhi,ajo na e solli nė krahun tonė botėn e qytetėruar tė cilėn kurr nuk e kemi pasur mė parė krah,pos shtypės!Pas lufte tani nisėm tė ndiejm pasojat,humbje tė individėve pa gjurmė,rrėnim i gjithėēkaje qė ishte e ndėrtuar,papunėsi,pa siguri,kontrabandim,varfėri e skajshme,mungesė uji e drite............Kosova qė nga atėherė kishte po kėtė popull,kishte lider,kishte administrator tė huaj,kishte edhe polic,po nuk kishte punė,siguri,para,ujė,rrymė,rrugė,natyrisht kishte edhe decentralizim,po qė flitni pėrMitrovicėn,Graqanicėn,etj....

Populli nuk pati asgjė para duarėve,por pati mendjen nė kokė e cila ia regjistroi qka ishte mirė e qka keq,qka ishte gėnjeshtėr dhe qka e vėrtetė.Ndodhėn edhe zgjedhjet e fundit,shumica tė zhgėnjyar nga premtimet e rrejshme tė liderėve tė mė parshėm nuk dualėn nė zgjedhje fare!Nga ata qė dualėn pjesa dėrmuese evotuan PDK-dhe pse e dijnė ata vet.Ne tani nuk mund tė themi se PDK-ja fitoj,pasi shumicanuk dolėn nė zgjedhje,jo nga se aty kishte vėzhgues ndėrkombėtarė tė cilėt zgjedhjet i quajtėn demokratike.Edhe Hashim Thaqi,edhe PDK-ja,krenohen se i ka zgjedhur populli.Tani ne nuk kemi mė tė mirė dhe nuk mund tė i kėrkojmė nga marsi,nuk duhet tė nxitohemi dhe tė i akuzojmė kur ende nuk i kanė ndarė detyrat,por duhet tė i mbėshtesim e krah me ta tė japim kontributin tonė.Padyshim
se nėse nuk japin rezultate doi kundėrshtojmė tė gjithė,por nėse fillojmė tė i kundėrshtojmė ende pa i nda detyrat,kjo ėshtė vetėm teke e jona.Kosova do tė bėhet shtet i pavarur mbrenda kėtyre muajėve,lidershipi kosovar do tė kenė kompetenca dhe bazė pėr tė filluar njė rigjallėrim tė Kosovės,por mos tė mashtrohet kush se gjitha premtimet e dhėna nė fushatėn elektorale do tė pėrmbushen,kjo nuk ka ndodhur askund nė botė dhe nuk ndodhė as te ne.Mos tė mendoj kush se kemi zgjedhur lider me shkop magjik,por tė i mbėshtesim dhe tė u ndihmojmė,kėshtu ndihmojmė Kosovėn dhe veten,tė mbėshtesim pozitė dhe opozitė dhe mbarė shoqėrinė kosovare,kuptohet pėr dėshtimet jipen edhe llogaritė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptyTue Jan 15, 2008 6:31 pm

Mitrovica eshte nje qeshtje e vecant andaj nuk mund te qitet ne nje rang me Gracanicen , apo llokacionet serbe brenda teritorit te Kosoves .Pikerisht duke u nise edhe nga pozite gjeografike qe ka , ajo perben nje problem qe duhet te shihet ndryshe pasiqe rreziku i kolonizimit te saj ( dhe nje pjese te madhe te veriut te kosoves ) me serb jo vetem qe ka ndosdhe ne te kaluaren ( para '99) por me te madhe po vazhdon ne keto vitet e pasluftes .
Qeverija e kosoves nuk mund-i te ngrihet kunder kesaj ndarje mirepo , te pakten nuk mund-i t'iu siguroj nga nje vendbanim te perkohshem qytetarve te Mitrovices qe jan debuar nga veriu ,ne menyre qe keta te fundit te mos detyrohen te shesin shtepite e tyre ... tanime nje pjese e madhe e ketyr eshtepive jan shite dhe sigurisht qe "pronaret" e rinje nuk jan shqiptar ..
Une personalisht nuk pres ndonje ndryshim te madh ( duke marr si baze z.Thaqi ) , ngjarjet po ecin ne drejtimin qe kan qene duke shku .Sikur te zgjidhej kryeminister para nje mandati ndoshta kishte me pas ndryshime ( nuk jam e esigurt ne cfar drejtimi ) ndersa momentalish Hashim Thaqi eshte duke vazhdu politiken e paraardhesit te tij .Me zgjidhjen e statutit besoj gjerat do te ecin me mire por jo pse Thaqi eshte ne pushtet apo tjetri sepse si po duket politika po i drejton lideret e jo lideret politiken .
Hashim Thaqi vazhde e politikes te cilen e shante deri dje.......
Zoti na ndihmofte , Zoti e mbrojte popullin shqiptar !

Gjithsesi mendoj qe do te kete zhvillime pozitive ,( per qeshtjen e Mitrovices dyshoj shume) ,por jo per shkak te njerit apo tjetrit politikan ne vecanti por per shkak te procesit .....

Me respekt
Euridika
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptyWed Jan 16, 2008 3:08 am

Euridika me se e vertet eshte se eshte nje ēeshtje e vecant Mitrovica,me shekuj ka qene e veēant.

Sipas regjistrimit te vitit 1981 komuna kishte 105.097 banore.nga te cilet 66.618 do te thote (64,4%)ishin shqiptare.e sote nuk kam njohuri se sa eshte statistika..????

Treva e Mitrovices ka qene banur shume kohe para lindjes se qytetit.
Objektet me te vjetra,te zbuluara ne Karagaē afer zhitovcit i perkasin periudhes se neolitit te vjeter.
Ketu eshte Zbuluar edhe nje nekropol ilir i periudhes se bronzit.Pozitat gjeografike dhe rezervat e plumbit e te argjentit ne afertesi te Kopaonikut (Monte Argerdarium)percaktuan nivelin e lart te zhvillimit ekonomik te kesaj treve ne antikitet e ne mesjet.Edhe gjate sundimit Serbe Trepēa dhe Zveēani permedenshihn si qender ekonomike e strategjike.
Mitrovica nis te zhvillohet si vendbanim nga shek XV,shumicen dermuse te popullesis ne Shek XVII e perbenin shqiptar.

F.Jakupi (1852) vene ne dukje se nga 350 shtepi qe ka pasur Mitrovica ne ate kohe vetem 30 ishin te ardhure (serbe)poashtu Mitrovica ka shene nje ndihem te shquar ne luften kunder sundimit osman dhe ne Levizje Kombetar Shqiptare etj etj etj....

Ky problem duhet te shifet shume ndrishe nga politikanet tane.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptyWed Jan 16, 2008 4:31 am

Unė nuk mund tė kuptojė euforin qė mbizotrojnė ndjenjat e njė % kogja tė madhe nė popull pėr "Pavarsinė e Kosovės". Ka nė popull njė pjesė kogja e mirė qė shumė shpejt bjen nėn ndikimin e demagogėve politikan qė ata politikan posa tė hapin gojėn Pavarsi ajo pjesė e popullit shumė shpejt bie nė atė kurthė duke thėnė pastaj U bė Pavarsija dhe prite pastaj telallin demagogjikė nė popull.

Nėse ajo pjesė e popullit nė vitet e nėntėdhjeta e mban nė mend 2 Korrikun nė ato vite popullit pat kaluar nė euforin e skajshme duke thėnė se fituam, dhe askush nuk po mendonte se ēka fituam .... U shpall Republika e Kosovės, kur pacifistėt propagandonin nė popull se e kemi shpallur Pavarsin dhe po ky popull nė atė kohė mashtrohej njejtė duke thėnė se tani do tė na njohė bota... nė kohėn kur populli i kosovės ishte i okupuar nė mėnyrė klasike dhe nuk bėnte as pregaditjet elementare pėr t'u ēliruar nga okupatori serb... sikurse qė po mashtrohet edhe nė kėto ditėt e sotme qė po ndrrohen pozitat e politikanėve pa ndryshuar asgjė nė thelb rruga politike...

Tė nderuar forumist pėr t'u binduar se nė Kosovė nuk ka Pavarsi duhet tė analizojm ca gjėra shumė tė thjeshta;

1.Pėrse kur u tėrhjek policia dhe ushtrija serbe nga Kosova nuk u bė menjėhere Shpallja e Kosovės Shtet, por ushtrinė e Kosovės(UĒK) e transforumuan nė trupa mbrojtėse (TMK).

2.Pėrse 93% shqiptar me 7% minoritar (serb,rom,turq,goran) tė na cilsojnė tė njejtė me pakicėn kombėtare, dmth tė na bėhen shkeljet thelbėsore nė identitet kombėtar, tė thirremi nė Kosovė bashkėsi multietnike( lexone dhe mėsone dmth-njen e fjalės Multietnicitet)...
Pėrse tė mos thirret Maqedonija Multietnike ku nė atė shtet jetojnė pėrafėrsisht 40% Shqiptar.

3.Cilat janė shtyllat kryesore tė njė shteti qė tė jetė Shtet i Pamvarur... ( dhe analizone se a do tė ja lejojnė Kosovės ato shtylla qė t'i ketė vetė nė dorė).

4. Analizone fjalėn Decentralizim pėrmes sė cilės shqiptarėt po dėmtohen rėndė nga decentralizimi, sepse shumė komuna po i shkėputen Prishtinės, Lipjanit, Gjilanit etj etj, duke ju dhuruar serbėve qė nė tė ardhmen kėto komuna tė kenė mundėsi tė rikolonizohen me serb... dmth % e shqiptarėve qė sot ėshtė 93% nė tė ardhmen tė zbutet tė jetė sa mė afėr 50% me 50%.

dhe mė e rėndėsishmja pėr ta analizuar ėshtė;

5. Tė gjitha vendet kur mbajn mbledhje pėr Kosovėn thirren nė bazė tė rezolutės 1244, dhe nė bazė tė pakos sė Ahtisarit. Tė cilat as njėra dhe as tjetra nuk e njohin Pavarsinė e Kosovės.

Mė falni nėse pakashum ua prisha disave ėndėrrat, por realiteti ėshtė mbi tė gjitha qė tė mendojmė sa mė drejtė dhe ta themi ate edhe kur nuk na duket e idhtė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptyWed Jan 16, 2008 1:56 pm

z.Sofra,pavarėsia e Kosovės mė nuk ėshtė eufori as ėndėrr qė prishet,ajo ėshtė njė realitet qė do tė bėhet tani nė njė kohė hiq tė largėt,pėr kėtė do tė jemi kėtu nė forum dhe do tė bisedojmė mė gjatė.Duhet tė e kemi tė qartė se do tė vie njė pavarėsi ekushtėzuar,ashtu sie ka projektuar Athisari dhe ekapranuar lidershipi shqiptar,tani mė pasdo tė kemi njė sovranitet tė plotė apo do tė mbetemi tė kushtėzuar nga tė tjerėt,e tėra kjo do tė varet nga ne shqiptarėt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptyWed Jan 16, 2008 3:41 pm

Nje thenje afrikane thote:" Para se te shkosh ne gjuheti duhet te mprehesh shtizen". Kjo vlen per te gjithe politikant tane, jo vetem per Z.Thaqin. E para, sepse mendoj qe nuk e kan "te mprehet shtizen" ( nuk jane te pergaditur) ne kete detyre qe kane marrur te jene udheheqes te popullit tane. Dhe e dyta, megjithe mos mprehtesin e shtizes se tyre, vetem po "gjuhajn" kote dhe vetem kote, sa per tu arsyetuar para popullit se ne po gjuajm diqka ( po bejm politik)!! Prandaj vlen edhe me tej ajo thenja kineze se:"Kur te mungon luani, majmuni ( une do te shtoja qdo lloj majmuni) behet mbret".
Po flitet e po riflitet jo vetem ketu ne forum, por gjithkah per Pavarsin, se kur do ta fitojm dhe si do te jete, e atill apo e ketill...? Per kete une pajtohem plotesisht me mendimet e Sofres qe i ka shprehur me lart. Arsyet jane te shumta, njera nder ato eshte se, shume her ne ( populli shqiptare) kemi qen te mashtruar nga evropa-amerika, por edhe te flijuar vetem e vetem per paqen ne evrope!! Perkuner kesaj paqja nuk u vendos ne evrope, dhe nuk do te kete, deri sa tu jepet ajo qe u eshte marrur e mohur shqiptarve gjate historis. Prandaj mendoj qe ne kete fillim shek. eshte momenti (treni i fundit) qe udheheqesit tane te tregohen me te menqur, me te "eger" dhe me kembules ne kerkesat dhe te drejtat e tyre per popullin e tyre, si qdo populle tjeter neper bote, asgje me shume e as me pake. Por deri me sot nuk po shihet qe po behet nje gje e till, po ndodhe e kunderta. Jane bere shume tolerant, jane bere sikur ata lypsat e rrugeve, te cilet shtrijn doren dhe thone" me jep sa te kushton zemra". Jo, ne nuk jemi ne ate pozite, sepse nuk jemi te gjymtuar apo te verber qe te kerkojm meshiren e tjeter kujt, por po kerkojm ate te drejte qe na eshte marrur dhe na eshte mohuar me vite e dekada. Perderisa jemi duke kerkuar ate qe nuk mund ta mohoj ligji i natyres, ateher cili eshte ai ligje qe na ndalon? Une do te thoja se eshte vetem nje ligje, i cili na ka ndaluar dhe vazhdon te na ndaloj kete te drejt, ligji i INTERESIT te shteteve te medha ne mes veti. Ne menyre qe ta thejm kete ligje i cili eshte ndertuar nga vete njerzit e shteteve me te medha, dhe mos te jemi me "vegel" e njerit apo tjetrit qe te perfitoj nga butesia jone, duhet te tregohemi sot o kurre me bindes dhe me te sakt ne kerkesat tona per te drejte VETVENDOSJE. Perndryshe...Historia perseritet.

Premtimi!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 33
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 EmptyWed Jan 16, 2008 5:30 pm

Tė gjithė ata qė kanė pėrcjellur emisionin "Opinione" nė TV Klan e RTK, kanė parė njė kryeministėr tė ardhshėm tė Kosovės, qė gjatė tėrė emisionit nuk i ėshtė pėrgjigjur asnjė pyetje direkt!

" Ne e dimė datėn", "Ne me partnerėt tanė ndėrkombėtarė", "Ne garantojmė siguri pėr tėrė territorin e Kosovės", etj., ishin fjalė qė Thaēi i pėrsėriti pėr dy orė e gjysmė!

Sa cudi vertet!!Po athua, me ēka po e sigurojka Thaēi sigurinė nė veriun e Mitrovicės, ku Serbia zyrtarisht hapi "Zyren pėr Kosovė e Metohi"? Pse nuk u fol asnjė fjalė pėr kėtė zyre? Pse flet sikurse shume politikane mė herėt, me kokė tė huaj?

Andaj nuk kam se cfare te flas me shume per kete teme vetem se Zotėri Thaēi, ia pafshė hajrin lėmshit politik tė Kosovės! Shpresoj se do tė ia gjesh fijen ndonjėherė, por vetėm nėse mendon shqip dhe me kokėn tėnde e lejė pallavrat , se me to as fėmijėt nė gjumė nuk mund tė i vėshė!

Mirpo si cdo here ne jemi ata qe vuajm cdo here pra populli i Kosoves te cilet Jemi mbet si gusat ne mjegull,ipen premtime,nuk hezitojn qe te japin edhe data te caktuara,mvaresisht nga cili fron flasin, pore realiteti per ata qe duan ta shofin qendron krejt ndryshe dhe askushe s'do te munde te me binde se do te kemi nje Kosove te pamvarur si tersi,se paku jo pa e gjakos edhe njeher ket toke kaq te etur.
Kisha dashte te jem gabime ne bindjen time por deri me sot nuk po munde ta demantoj veten me asgje konkrete ne Kosoven e ''lire''te pasluftes....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Sponsored content
Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 3 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kryeministri Hashim Thaqi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 27Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 27  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: