Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Kryeministri Hashim Thaqi

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 16 ... 27  Next
AutoriMesazh
agim barja
Anėtar i ri
Anėtar i ri
agim barja

Numri i postimeve : 158
Registration date : 09/04/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptyFri May 23, 2008 12:43 am

askushe smundet sot te detyroje te punojshe kunder interesave tua po qe se nuk pajtoheshe vete me ate cfare te thojne te tjeret edhe ketu kryministri duhet ta kujton Isa Boletinin ne londer se cfare i tha lordit plak pse ishte i vendosure deri ne funde te luftoje per interesat kombetare dhe per bashkimin e trojeve shqiptare dhe ne mes te londres ju tha se asnje pellembe toke shqiptare zdo ta fali se Isa Boletini nuk e tha per kotlluqe e ase per interesat e veta personale po e tha per mbare kombin tone shqiptare se mbi te gjitha e kishte interesat kombetare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhavo_
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
xhavo_

Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptyFri May 23, 2008 12:47 am

Thaqi po ndjekė politiken e Rugoves te cilin e ka kundėrshtuar vazhdimisht, qe tregon se nuk ka kundėrshtuar parimisht por pėr inati. Madje, pa hy nė analiza te thella, dje tha: "politikes agresore te Serbisė do t'i pėrgjigjemi me politikė paqėsore".
Dhe kete politikė te Hashim Thaqit po e pėrmbledhi me njė thėnje te Nastradinit, ku kish pas thanė "ai qe ma ka shajt gomarin, po ai ma ka ble".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptyFri May 23, 2008 1:02 am

Per nje gje e falendoreoj Hashim Tadicin sepse ai pranoi qe eshte nje vegel e te huajave.

Ju lumte zoti Hashim Tadic!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptySun May 25, 2008 3:20 pm

meli shkruajti:
Kryeministrit ton Hshim Thaqit spo i ndihet zani kto dit,a po mendoni se pse,a ka kush qe jep komente per kte ktu ?Pash besen akoma nuk e ke marre vesh te verteten per hashim holliwudienin. Aha, po ja qe e e lehte eshte per ta ditur. Ai eshte vegel e nderkombetareve, e Nju Jorkut dhe e Brukselit. Ai shpeshehere din ti ngrise gishtat lart (ne nje stil tjeter nga Rugova - babai i tij) ne shenje 'fitore'. Po a e dini cfare domethenie kane gishtat ngritur ne ate menyre? Te me falni se eshte caze banale, por ja qe po e thjeshtesoj disi: kjo shenje ka kuptimin e mbarsjes, e ngjizjes. Pra, Hashimi i ngrit gishtat lart sa here e pallojne ne koke e ne tru nderkombetaret, duke i imponuar lloj lloj iderash tragjike. Ja si shkruante nje mik imi per Hashon:

'....ne fund aj pa se ne calendar po egzistojka edhe
data 28 Nentor e te cilen e kishte te rrethuar edhe pse me siguri se nuk e ka
ditur se qfar date esht po e ka pytur ndonjerin prej kshilltarve edhe I esht
treguar se esht dita e flamurit te kombit shqiptar ateher ati ju kujtua se ka
mar ni detyr per shkomtarizim ose then me mir hekjen e gjdogjeje qe esht
shqiptare'
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
rolling

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 26
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptySun May 25, 2008 3:51 pm

sikur te gjithe te ishin sikur thaqi kosova do te ishte shume me ndryshe.


a e di dikush nje arsyje pse e aken akuzuar thqin ne parlament gjate punes 100 ditore.

pse ka bere shume projekete e nuk i ka perfunduar, pse ka premtaur 24h rryme e nuk ka e disa cmenduri tjera.

thaqi a i ka premtuar keto per 100 dite a per 5 vjet te madatit te tij
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fi2a1
Anėtar i ri
Anėtar i ri
fi2a1

Male
Numri i postimeve : 124
Age : 34
Registration date : 11/05/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptySun May 25, 2008 5:04 pm

iha ai njeri mundet me shkru qka dush per secilin munesh me shkru ai lapsi nuk pisket as testatura nuk thot asgje munesh me shkru e me shku 1 jav pa u nal edhe une per ty muj me shkru luboteni qka dush hiq pa te njofte as pa e dite se kush qka je qka ban ka shkon po me shkru mujHASHIM THAQ ashte nja sban ma nana tjeter
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptySun May 25, 2008 5:26 pm

Njė kohė tė gjith brohoritnim UQK Thaqi e tash e kritikojm sejcili nė metoda tė veta (Pėrse jemi tė ktill shpesh ndalem dhe pyes veten dhe mbetem pa pėrgjigje )kush tė mė tregoj ju falemnderit pse ?
njė her e lavdroj pastaj e shajm kjo disi po mė mundon po tė ishim ne nė vendin e tij nuk mendoj se do kalonim mė hiq (e dij se do thoni tjo nuk do e bėja kėt apo atė )por kur je me duar tė lidhura nuk ke mundsi tė bėsh as gjė sepse tė tejrėt ti servojn deshtėm apo nuk deshtėm ne ,
dhe nė njė vend si Kosova edhe po ta kishe shkopin magjik nuk do mundesh tė bėje mė shum (me siguri edhe aji vetė nuk do kishte dėshir tė ishte kshtu siq asht krejt ndrishe ka paramendu po ja qė rrethanat e bėjn tė veten )
Disa gjėra munt tė ndrishoj pas hirjes nė fuqi tė kushtetutes , atėher do ket mundsi mė teper tė bėj ndrishime ,por i mbetet kohės .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptySun May 25, 2008 5:33 pm

Deli shkruajti:
Njė kohė tė gjith brohoritnim UQK Thaqi e tash e kritikojm sejcili nė metoda tė veta (Pėrse jemi tė ktill shpesh ndalem dhe pyes veten dhe mbetem pa pėrgjigje )kush tė mė tregoj ju falemnderit pse ?
njė her e lavdroj pastaj e shajm kjo disi po mė mundon po tė ishim ne nė vendin e tij nuk mendoj se do kalonim mė hiq (e dij se do thoni tjo nuk do e bėja kėt apo atė )por kur je me duar tė lidhura nuk ke mundsi tė bėsh as gjė sepse tė tejrėt ti servojn deshtėm apo nuk deshtėm ne ,
dhe nė njė vend si Kosova edhe po ta kishe shkopin magjik nuk do mundesh tė bėje mė shum (me siguri edhe aji vetė nuk do kishte dėshir tė ishte kshtu siq asht krejt ndrishe ka paramendu po ja qė rrethanat e bėjn tė veten )
Disa gjėra munt tė ndrishoj pas hirjes nė fuqi tė kushtetutes , atėher do ket mundsi mė teper tė bėj ndrishime ,por i mbetet kohės .

Deli. populli yne nuk eshte fajtor pse ka bertitur dikur UCK. Dhe kjo brohoritje UCK nuk ishte ndonje simpati per Thacin. Ose nese ka pasur edhe brohoritma per Thacin, ato kane mundur te jene si rrjehdoje e mashtrimeve te pafre qe na e paraqitshin Thacin si hero e si triumfator, kur ne fakt ai ishte deshtak i mjeruar dhe tradhtar i UCK - se.

Populli shyqyr dita - dites po e kupton Hashim Thacin dhe politiken e tij kuinslinge. Do ta shtroja ty nje fakt ne forme pyetjeje: 'Edhe ne Rusi pak para revolucionit te tetorit, c**** ka pasur 'perkrahje' ne forme mitingjesh te qindramijera ruseve. Por, pas nje jave te gjithe keta njerez e rrezuan carin. Ndaj, ne qofte se ka pasur simpati dikur ndaj Hashim Tadicit sot ja qe nuk ka. Sot, ka ardh dita kur duhet te pushkatohet hashim Tadici.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptySun May 25, 2008 5:36 pm

luboten falemndrit pėr sqarim sepse njeriu mė shum mson nga kritika si dhe fjala fjalėn e nxjerr klm .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptySat Jun 14, 2008 1:52 am

Hashim Thaēi sot si Ibrahim Rugova dikur!

Ēka e bėnė tė ngjashėm Hashimin me Rugovėn?!

Shkruan: Adnan ABRASHI

Prizren, 31. 05. 2008

Nėse, pėr kuriozitetin tonė, me vėmendje tė pėrqendruar i vėshtrojmė disa tipare karakteristike tė sjelljeve publike dhe ndėrmarrjeve politike tė Hashim Thaēit - SOT, do tė vėrejmė mjaftė elemente tė ngjashme me tė Ibrahim Rugovės - DIKUR.

Fillimisht, nė planin e marrėdhėnieve sa janė si lider dhe forcė politike nė pushtet, element tejet i shprehur qė i bėnė tė njėjtė jo vetėm kėta dy personalitete tona tė shquara, ėshtė servilizmi i pakontestueshėm i tyre ndaj urdhrave tė ndėrkombėtarėve. Andaj, ky princip i pėrgjithshėm dhe apriori i detyrueshėm si sjellje pėr tė gjithė tė kėtij “zanati” nė Kosovė, nuk mund tė merret edhe aq si ngjashmėri specifike vetėm pėr kėta dy politikanė nė fjalė.

Sido qė tė jetė, duke aplikuar metodėn e deduksionit, ne u desh t’ia nisim nga fillimi: prej sė pėrgjithshmes kah mė e thjeshta dhe konkretja. Tė shkojmė mė tutje dhe me rend:

1. Rugova, gjithnjė nė paraqitjet e veta publike, si karakteristikė tė shprehur tė mimikės e kishte buzėqeshjen qė e bėnte si tė pakontrolluar nė tė gjitha situatat vend e pa vend (edhe atėherė kur shprehte ngushėllime), ndėrsa, te Thaēi ynė, si diēka e ngjashme ėshtė pantomima e lėvizjes me duar, mu sikur tė tentojė qė fjalimet e tija t’i pėrkthejė edhe nė gjuhėn e shenjave pėr shurdhėr-memecėt;

2. Rugova dikur, ēdo personalitet tė shquar zyrtar apo privat qė e priste nė rezidencėn e tij, e shpėrblente me ekzemplarė kristalesh nga nėntoka e pasur e Kosovės. Sot, edhe Hashimi ynė vepron njėjtė, por me njė ndryshim tė vogėl: nė vend tė kristaleve si suvenire, ai shpėrndan flamurin e ri tė Republikės sė Kosovės;

3. Rugova, gjithnjė nė deklaratat e veta publike, pas ēdo 4-5 fjalive tė thėna, kurrė nuk e harronte ta pėrsėriste atė sloganin e mirėnjohur: “Kosova shtet i pavarur dhe sovran”, ndėrsa, Hashimi i ynė sot, po ashtu, nė tė gjitha deklaratat e tija publike, pėrveē kėsaj tė Rugovės, kur nuk e anashkalon pa e pėrsėritur disa herė refrenin e tij origjinal: “ ...do tė punojmė sė bashku dhe nė bashkėveprim me aleatėt tanė: SHBA-atė, Bashkimin evropian dhe NATO-n”;

4. Edhe nė kritikat publike qė kohėt e fundit janė tė shpeshta nga opozita ndaj tij dhe Qeverisė qė e udhėheq, Hashimi nė kundėrpėrgjigje, nuk ėshtė mė ai i dikurshmi i ashpėri opozitar, por, tėrėsisht e ka kopjuar mėnyrėn e indiferentizmit politik Rugovian, sipas metodės sė sprovuar: “injoro me maturi dhe nė heshtje kritikėn, pa iu kundėrpėrgjigjur askujt nė mėnyrė tė njėjtė”;

5. Kur dikur heshte Rugova dhe nuk reagonte ndaj gjithė asaj dhune dhe gjenocidi tė paparė qė i bėhej popullit shqiptar tė Kosovės nga regjimi Serb, ne ishim thellėsisht tė bindur se edhe kjo heshtja ėshtė strategji e veprimit tė tij tė urtė politik. “Hajt se di diēka Rugova; nuk hesht ai badihava”- shumica atėbotė verbėrisht ishim tė bindur kėshtu. Gjėja e njėjtė sot po ndodhė edhe me Thaēin tonė dhe politikėn e tij. Duke e njohur mirė psikologjinė e masave tona tė gjėra popullore, ai ka arritur qė ta shfrytėzoj mirė kėtė mentalitet tė besimit tonė tė verbėr ndaj liderit. “ Ju duhet tė mė besoni...vetėm tė mė besoni! Unė di se ēka bėj!”- shpesh na porosite kėshtu disi Thaēi, nėpėr fjalimet e tija. Fundja, pse mos tė jetė ashtu? Hashimi i UĒK-sė, Hashimi i pavarėsisė... a thua, qysh ka mundėsi tė gabojė Hashimi? Pse mos t’i besohet atij, a po ?!!

Ngjashmėritė e Thaēit me Rugovėn nuk mbarojnė me kaq.

Edhe Rugova edhe Thaēi i kanė flamujt dhe simbolet e veta shtetėrore. Me njė dallim esencial - kuptohet. Flamuri i Rugovės mbetet si histori dhe mund tė shihet vetėm nė lokalet zyrtare partiake tė LDK-sė dhe nėpėr kabinetet e disa dishepujve tė tij nostalgjik partiak, tė cilėt, ende shpresojnė nė “reirkarnimin” e kryetarit tė tyre tė ndjerė, ndėrsa, ky i Thaēit, sot ėshtė zyrtar dhe simbolizon identitetin e shtetit tė ri tė Kosovės. Nė kėtė krahasim me flamuj, pėrveē kėtij paradoksi aplikativ, e kemi edhe njė ngjashmėri tjetėr formale-procedurale. Kur i kanė aprovuar flamujt e tyre, as Rugova dhe as Thaēi, nuk e kanė pyetur askėnd. Mė sė paku popullin e Kosovės!!

Fillimin e kėtij artikulli, ia nisėm me servilizmin si ngjashmėri e pėrgjithshme jo vetėm pėr kėta tė dy politikanė tanė tematik, andaj, edhe pėrfundimin e tij mendoj ta bėj njėjtė: me njė ngjashmėri tjetėr specifike si dukuri, qė po ashtu vlen pėr tė gjithė politikanėt tjerė. Kėtė fenomen, mė sė miri do ta prezantoj pėrmes njė anekdote tė humoristit dhe krijuesit tė famshėm amerikan, Mark Tveni:

Njė herė, dikush, e kishte pyetur shkrimtarin e famshėm:

- Sa fjalime ėshtė nė gjendje tė mbaj kryetari i juaj?

- Shumė, para zgjedhjeve - u pėrgjigj Tveni - pakė, pas zgjedhjeve dhemmė vonė asnjė, sepse populli ngopet shpejtė me premtimet boshe
...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mergimtari
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 106
Vendi : Jashtė forumit
Registration date : 31/05/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptySat Jun 14, 2008 9:46 pm

Me ka pelqy sa ka qene ne lufte , pas nenshkrimit te marrveshjese se Rambujes me ka dal nga qejfi , ndersa prej qe eshte bere kryeminister dhe kukull e nderkombetareve me ka dal komplet prej qejfi . Thjesht po e vazhdon politiken e Rugoves , nuk e di se si ka mundur te ndryshoj komplet 100% .

Sa ishte nė uēk ishte betuar me kete betim , por ne fakt realiteti po flet ndryshe :
Cito :
“Unė, ushtari i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, betohem se do tė luftoj
pėr ēlirimin e tokave shqiptare dhe bashkimin e tyre. Do tė jem pėrherė
ushtar besnik, luftėtar i denjė i lirisė, vigjilent, guximtar dhe i
diciplinuar, i gatshėm qė nė ēdo kohė pa kursyer as jetėn time tė
luftoj pėr t`i mbrojtur interesat e shenjta tė atdheut. Nėse shkel kėtė
betim, le tė ndėshkohem me ligjet mė tė ashpra tė luftės dhe nėse
tradhėtoj, qoftė i humbur gjaku im . Betohem, betohem, betohem.”

Gabim i pare trashanik ka qene nenshkrimi i marreveshjes se Rambujes , ku ky dhe drejtues te tjere te uēks dhe me njerez te tjere te shquar te levizjes popullore per republiken e Kosoves ( ish LRSHJ) eshte dashur te kerkojne se pari pavaresine e plot te kosoves ose direkt bashkimin me Shqiperine ( ne ate kohe si per fillim do te ishte mire pavaresia , pastaj bashkimi deri me sot besoj qe kish qene i perfunduar).
Ne ate kohe pavaresia do te kalonte shume me leht dhe pa zhurme , nuk do te kishte pavaresi te varur si kjo qe e morrem me 17 shkurt. Pse ? Sepse ne ate kohe , faktet kane qene te gjalla per te gjithat qe i pate be millosheviēi , bota do ta kuptonte me lehte popullin shqiptar per vuajtjet , gjenocidin , vrasjet , masakrat qe i kane be mbi nje popull te pafaj , mbi femije-gra-pleqe.

Gabimi i dyte :
Fillimi i negociatave me serbine ; nuk eshte dashur te fillohen keto negociata sepse kemi pasur fakte te bollshme per te gjitha te keqijat , vuajtet , ... qe na i ka bere serbia .
Ka pasur edhe fakte historike qe Kosova kurre nuk ka qene e serbise por e Shqiperise dhe se Kosova eshte Shqiperi , Shqiperia eshte Kosove , nje komb , nje gjak dhe nje kulture.

Ne qof se ne keto negociata s'kane pasur zgjedhje/mundesi per mos me marre pjese , pse atehere nuk kane luftuar ne menyre diplomatike , per mos ti pranuar te gjitha propozimet e te huajeve ? Vetem PO , PO , PO , nuk ka problem , ... Ne asnje moment nuk kam pa ndonje kundershtim nga ana e politikaneve "shqiptar" .


Gabimi i trete :
Pakoja e ahtisarit :
E kane pasur shume te qarte permbajtjen e asaj pakoja qe ka qene pako per nje kosove multietnike , paramendoni nje shtet me nje komb me nje perqindje prej 93 % shqiptare te jete shtet multietnik , multifestiv , multikulturor , ... e gjithe kjo do te thote shkombtarizim , por nuk besoj qe do t'ia arrijne ketij qellimi nqs reagojme me kohe kundrejt ketyre lojrave te
nderkombetareve , qe kemi filluar t'jau shohim sherrin qysh prej dites se pavaresise e deri me dje ne letren e ri-konfigurimit te unmikut te derguar nga Ban-ki Mun .

Sherret e kesaj "pavaresise" se varur :
1) Flamuri , nuk ka asnje vlere kombetare.

2) Festat kombetare deshen te na i largojne nga festat shteterore , por nuk ia arriten por prape se prape jau ndryshuan emrat !

3) Decentralizimi , nuk eshte gje e mire sepse disa fshatra shqiptare futen ne komuna me shumice serbe.

4) Hymni i Kosoves , nuk ka kurrfare vlere hisotrike , kulturore dhe kombetare.

5) Letra e Ban Ki Mun-it per ri-konfigurimin e unmik-ut ne Kosove , eshte nje gje teper e keqe sepse i jep beogradit shume te drejta mbi komunat me shumice serbe . Siē eshte pritur kjo leter u prit me gezim dhe pa kundershtim nga Thaqi dhe Krasniqi .

6) Ndersa te henen "hyne ne fuqi" kushtetuta e kosoves , e cila nuk ka vlera kombetare . Por shihet qarte qe eshte hartuar nga nderkombetaret.

-----------------------------------------------------------

Ndersa dje ne RTK ne programin e mengjesit ishte i ftuar z.Albin Kurti , ku theksoi shume gjera ne lidhje me kete qeveri , me rolin dhe kahjen e LEVIZJES VETEVENDOSJE . Gjeja qe me shqetesoi me se shumeti eshte se regjistrimi i popullates ne Kosove nuk po behet per arsyen se serbet jane teper pak , ndersa shqiptaret jane afro 93-94 % . Dhe se nderkombetaret e kishin ne plan qe regjistrimi te behet pas 3-4 viteve ku do te kthejne ne Kosove serbet kinse te larguar nga lufta dhe shqiptaret qe jetojne ne diaspore te mos i lejojne te regjistrohen si shtetas te kosoves . Keshtu qe numri i serbeve te arrij ne 20 % , KJO ESHTE LOJA E VJETER E SERBEVE ku sjellnine serbe ne menyre artificiale , kinse jane banor te Kosoves.

Gjithashtu me la pershtypje nisma e re e kesaj LEVIZJE qe ka fitu goxha simpati tek nje pjese e popullit qe i ka hapur syte , nisma per nje gjendje me te mire ekonomike dhe sociale per banoret e Kosoves dhe nisma tjeter per bashkimin me Shqiperine , ku z.Albin Kurti theksoi se do te filloj te krijoj lidhje me njerez qe kane kahjen dhe qellimet e njejta si te tyre per te shkuar drejt nje bashkimi kombetar permes nje referendumi ne Kosove dhe nje ne Shqiperi. Gjithashtu theksoi se bashkimi do te ishte teper i mire dhe do te sjellte fuqi dhe se serbet dhe greket do te ndalonin propagandat e tyre dhe se trojet nuk do te cenoheshin nga asnjera pale.


Ndersa per ju qe jeni me Thaqin duhet me i hap mire syte dhe me pa realitetin qe eshte kriju ne Kosove . Une personalisht e ceka edhe ne fillim te temes po e ceki edhe ne perfundim se kam pas respekt per kete njeri dhe do te kem respekt per gjerat qe i ka be deri ne vitin 1999 , deri para nenshkrimit te marreveshjes se Rambujes.


Sa i perket premtimeve te kesaj qeverie ?
- Ne kete aspekt mund te quhet e suksesshme ne qof se krahasohet me qeverite e kaluara , por problemi qendron se qeverite e kaluara kane bere teper pak per mos te thene asgje . Ndersa kjo qeveri ka bere pak , por shpresoj qe 30 % te premtimeve ti realizojne.


Edhe nje gje tjeter qe s'me pelqen te Thaqi eshte arsyeja se deri ne diten para se te zgjidhej kryeminister , e kritikonte me te drejt qeverine LDK-AAK , por pastaj krijoj qeveri me LDK-n dhe kjo gje krijoj polemika dhe dyshime te ata qe ja dhane voten.

Ndersa per fund vlene te theksohet se Thaqi dhe Qeveria e tij jane nje loder apo kukulle e UNMIKUT & EULEX-it , ne pergjithesi e nderkombetareve. Do ta shohim se ēfare do te ndryshoj pas hyrjes ne "fuqi" te kushtetutes se Kosoves , sepse gjithmone e kane pas si pretekst kete kushtetuten e Kosoves , ne rast te ndonje vendimarrjeje gjithmone thojne "nuk e kemi ne ne dore " , "unmiku do te vendos" , "unmiku do te vulos" , etj...


Respekt per ata qe kane ra gjate luftes heroike te uēk-s , atedhetareve dhe invalideve te luftes qe po marrin shume pak perkrahje nga institucionet e Kosoves.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
idol
Anėtar
Anėtar
avatar

Numri i postimeve : 349
Age : 81
Registration date : 16/05/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptySat Jun 14, 2008 11:06 pm

O mergimtari lufta ka vdekur,une mendoj se nese thaqi eshte ne rrugen e rugoves mendoj se eshte ne rruge te duhur,shoh neper shum forume shkrime antirugovist antithaqist antiharedinist etj,kjo eshte politike,politika eshte gjeja me e veshtire qe mund te kapet nga njeriu i thjeshte,por ka qe nuk kapet e duhura as nga qindra politikan,kosova eshte ne doren e dikujt tjeter qe nga vitet e 90ta,kur flitet per politike 99% jane genjeshtra ndersa1% eshte sekret ku do te kuptojme se ai 1% shi eshte realiteti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mergimtari
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 106
Vendi : Jashtė forumit
Registration date : 31/05/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptySun Jun 15, 2008 12:02 pm

idol shkruajti:
O mergimtari lufta ka vdekur,une mendoj se nese thaqi eshte ne rrugen e rugoves mendoj se eshte ne rruge te duhur,shoh neper shum forume shkrime antirugovist antithaqist antiharedinist etj,kjo eshte politike,politika eshte gjeja me e veshtire qe mund te kapet nga njeriu i thjeshte,por ka qe nuk kapet e duhura as nga qindra politikan,kosova eshte ne doren e dikujt tjeter qe nga vitet e 90ta,kur flitet per politike 99% jane genjeshtra ndersa1% eshte sekret ku do te kuptojme se ai 1% shi eshte realiteti.
O shoku idol , po ketu qendron problemi . Sepse njerezite si ti i thojne vetes une ja dhash voten PDKs , une LDKs , tani keta e kane voten tone dhe do te na qeverisin si duhet . Por kesaj rradhe eshte me ndryshe sepse ne zgjedhjet e fundit me shume se gjysma e popullit eshte zgjuar nga gjumi dhe i ka kuptuar planet e qeverise dhe politikaneve te kosoves . I ka kuptu premtimet e tyre qe jane vetem disa fjale qe nuk do te realizohen ne nje te ardhme te afert dhe se per tani jane vetem genjeshtra.

Tregom ti mu , se ēfare te mire kane keta politikane qe ne duhet ti dojme ose ti perkrahim ne hapat qe bejne , ne hapat e shkombtarizimit ?
Hajt tregome pse duhet ti dojme keta politikanet tane kur jane veēse disa robote te programuar nga nderkombetaret ?

Njerezit qe duhet te duhen nga populli jane njerezit si aktivistet e levizjes vetevendosje , qe jau kane hapur syte shume banoreve te Kosoves me realitetin e krijuar ne Kosove nga politikanet tane te paafte qe ju nenshtrohen urdhrave te nderkombetareve dhe kurre nuk i kundershtojne.

Nje pyetje per fund mbase po i paske shume ne qef rugovistet , thaqistet , haradinistet :
- Sipas pakos se ahtisarit , minoriteteve ne pergjithesi serbeve ju jipen me shume te drejta se sa shqiptareve qe jane 93 % . Politikanet tane e pranuan kete pako , po valle pse shqiptaret nuk kane te drejt te vetevendosin per fatin e tyre ? Pse nuk kane te drejt te bashkohen me nenen Shqiperi ?


Nje gje eshte e sigurte qe nuk do shkoj larg dhe populli do revoltohet nga kjo politike e thaqit dhe e nderkombetareve , sepse keta njerez po i ngacemojne emocionet e popullit shqiptare , po luajne me gjakun e deshmoreve , po tentojne te na shkomtarizojne dhe se fundi do ju jipen shume te drejta serbeve te beogradit mbi komunat me shumice serbe ne Kosove.


Nuk e kuptoj se si disa njerez jane totalisht injorant per realitetin e ri te krijuar ne Kosove , per gjerat qe po ndodhin . Por kthimi i serbeve jam i sigurt qe do te jau hape syte dhe do te revoltohen . Sepse tani me keta politikanet ne krye nuk i kemi punet mire .Mbetesh i pershendetur idol dhe hapi syte shoku per realitetin e ri qe eshte krijuar ne Kosove .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptySun Jun 15, 2008 3:34 pm

Njeriu mesohet te flas shume shpejt ,ndersa te heshte shume vone .!

Njeriu ne lufte pa pushke , ne lume pa krahe,dhe ne gjykat pa goje ;s'ka ē'afare ben,nuk ka vlere .

pershendetje Mergimtari respekt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
idol
Anėtar
Anėtar
avatar

Numri i postimeve : 349
Age : 81
Registration date : 16/05/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptyMon Jun 16, 2008 12:25 am

I nderuari mergimtari 2 her gjat gjithe jetes sime dola qe te jap voten dikujt,e kuptova shum shpejt qe nuk kam nevoj per zgjedhje,une po jetoj po punoj per veten time dhe askush nuk po qan koken per mua,as une nuk po qaj koken per ta,i kam lexuar shkrimet e tua por jam nje njeri i qete qe nuk i marr te gjitha shkrimet seriozisht,sepse secili e kuptojme politiken ndryshe nga tjetri,ti paragjykon rugoven tjetri thaqin e tjetri ramushin e tjetri vetvendosjen,kshtu e ka politika as dreqi nuk i bjen ne fije,mua me pelqeu rugova si politikan por nuk ia dhash voten,gezohem qe edhe thaqi po vetedijesohet ngadal kurse presidenti fatmir sejdiu po me pelqen po i ka hije si president por ldk nuk po me pelqen,kshtu eshte politika mish mash,tu kisha lut se nese nuk je nje politikan qe merr rroge nga politika ateher mos e qaj koken per ta,e kuptoj qe ky eshte nje forum ku diskutohet per gjithqka dhe shoh mes shkrimeve tua se ti je nje atdhedashes,por tu kisha lut largohu nga politika pshurr nto se veq ta lodh trurin e ska gje prej saj.Pershendetje mos keqkupto se na veq llaf po bajm llaf mes shkrimit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptyTue Jun 24, 2008 2:50 am

Zoti Kryeminister i Krahines Shqiptare te Kosoves, Hashim Thaci!
Vizita juaj ne Shqiperine londineze nuk la vend per dyshim se lufta dhe puna juaj eshte nje perkushtim antishqiptar per te penguar me cdo kusht dhe mjet Bashkimin e Tokave Ametare. Eshte nje perkushtim per ti mohuar te drejten popullit shqiptar qe ai vet te vendose per fatet e tij.Gjurmet qe juve po ndiqni jane ato te atyre qe here hapur dhe here tinezisht sabotuan bashkimin e shqiptareve. Juve jeni ne gjurmet e Berishes, Nanos, Rugoves, Milloshevicit, Janullatosit... por kete radhe situata ju ka detyruar te dilni pa maske dhe pa asnje grime karakteri.Tashme eshte me se e qarte se betimin qe juve bet, betimin e UCK-se, betimi i bashkimit te trojeve shqiptare per ju ishte nje xhest hipokrizie dhe pabesie. Juve ndruat, flamurin, himin dhe tash po degjojme edhe per krijim te kombit kosovar!!!!!!Per shtetin kosovar nuk ka nevoje per komente sepse juve po e trumbetoni me te madhe.

Zoti kryeminister i krahines shqiptare te Kosoves!
Partia Shpresa Demokrate e ka ne program Bashkimin e Trojeve shqiptare per te cilen juve po punoni me perkushtim qe te mos realizohet. Desha te dija zoti kryeminister i krahines shqiptare te Kosoves se ado ti kerkonit juve shokut tuaj te idealit, zotit Sali Berisha qe te nxjerre jashte ligjit Partine Shpresa Demokratedhe te perndjek antaret dhe simpatizantet e saj. Une mendoje se nuk ka nevoje per kete pasi zoti Berisha ashtu sikurse juve sa po ti jepet mundesia do te na qelloi pas shpine, pa pasur nevoje per kujtesa. E ndersa neve do te perpiqemi te perballemi me pjesen tone te pabesise, zotin Berisha,do te deshim te dinim per fatin e partive, levizjeve dhe individave qe banojne ne krahinen shqiptare te Kosoves dhe qene kane si ideal dhe program bashkimin kombetar. A do te do te shpallen ata antikushetues dhe do te perndiqen nga qeveria tuaj ashtu sic behej dikur nga Serbia?

Zoti Kryeminister i Krahines Shqiptare te Kosoves!
Gjate luftes se popullit shqiptar per clirimin e Kosoves juve mbajtet nofken "Gjarperi". Veprimet e tua tregojne se nofka juaj nuk eshte nje rastesi por nje perputhje e plote me karakterin tuaj. Ajo nofke eshte kuptim plote, por juve duhet ta dini mire se shqiptaret kane mijra vjete qe kane luftuar dhe mbijetuar dhe nje dhjetvjecar me teper nuk do te jete ndonje problem i madhe.

Petrit Kola,
Aktivist i Ceshtjes Shqiptare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
njonidrenica
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 838
Registration date : 09/06/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptyTue Sep 30, 2008 1:30 am

hashim thaqi ne postin krue minister per ni koh shum te shkurt ka punu ma shum se qeverija e ma parsheme per 9. vitepo te ne ne kosov zakonisht e njellosin drenicen un personalisht nuke di pse , a pse drenicakt jon trima a ps egjithmon kan derdh qak per kit kosove, po asht turp per ata njerz si e njollosin drenicen, po a e dina ata se dhe drenica asht ne kosove dhe gjithmon ka luftu per token e kosoves, ju te pa bes besoni thaqit dhe qeveris se ata poe ndrtojn kosoven ne tersi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Pirro i Epirit
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Pirro i Epirit

Male
Numri i postimeve : 135
Age : 28
Vendi : maja e madhe perball
Registration date : 15/09/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptyTue Sep 30, 2008 9:43 am

Hashim THaqi eshte lodra me e bukur e nderkombetarve ne Kosov ishte nje ze i fuqishem ne opozit por pasi qe hypi ne pushtet u bo vetem nje vegel e nderkombetarve,mendimi im per te eshte qe thjeshte ai eshte nje vegel qe levizet me ose pa deshiren e ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptyTue Sep 30, 2008 2:33 pm

Hashim Thaci eshte nje limon qe shtrydhet e shtrydhet ne duart e Xanierit, Peter Fetahut, Nju Jorkut, Brukselit e Uashingtonit. Cuditem se si i ben balle ky njeri gjithe ketyre shtrydhjeve. Sidoqofte ka mbetur vec nje levore e verdhe. Dhe e verdha eshte ngjyra e vjeshtes. Dhe vjeshta eshte gnjyra e tharjes. Dhe tharja eshte ngjyra e fundit. Dhe fundi eshte fundi. Dhe Hashimt po i vjen fundi. Dhe nje Hashim i re po behet gati te dal ne skene...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
njonidrenica
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 838
Registration date : 09/06/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptyTue Sep 30, 2008 2:53 pm

hashim thaqi asht krye minister dhe dote vazhdoj sdhe 20 vjet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptyTue Sep 30, 2008 3:37 pm

Kryeministri Hashim Thaēi
njeriu qe i duhet Kosoves
ėshtė njeri i matur
dhe ka fillu me punu mirė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptyTue Sep 30, 2008 8:29 pm

Mir orė zotrij nuk i duhet Kosovės kryeminister pėr bukuri por pėr tė bėr pun e y deri mė sod nuk u treguapėr mendim timin as pak i efektshėm por vtėm bė aminin qė i servoj tė huajt nuk kuptoj qė lloj pune tė mir bėri ah po tahs mu kujtua (lulzoi mė shum krimi ,ju liruan dort krminelve , e shtarruan ekononin shėndetsin ,lulzuan makinat luksoze ,prej nga ?vall ksaj i thuhet pu e mbar vall qė u bė me Mirtovicen ?)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
nikchee
Fillestar/e
Fillestar/e
nikchee

Male
Numri i postimeve : 16
Age : 29
Vendi : Shtime
Registration date : 01/10/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptyMon Oct 06, 2008 9:27 pm

NJeri nder udheheqesit e ushtrise qlirimtare , i arsimuar , dhe lider i zoti ,normal qe eshte ne gjendje ta mbaj postin dhe ta udheheq me plot pergjegjesi .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
njonidrenica
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 838
Registration date : 09/06/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptyMon Oct 06, 2008 10:45 pm

krye minitri hashim thaqi dhe qeverija e ti po punojn ni koh te shkurt sa ata tjert per 8 vite, po ka ardh koha me kuptu poplli i kosoves se thaqi asht aj lider si i vyen kosoves, dhe ekemi krye minister dhe 40 vite rroft.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mergimtari
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 106
Vendi : Jashtė forumit
Registration date : 31/05/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 EmptyMon Oct 06, 2008 10:55 pm

njonidrenica , pa ndonjė keqkuptim nga ana jote por kėto shkrimet e tua rrallė kush qė i kupton. Nuk e di se ēfarė moshe dhe ēfarė shkolle ke kryer por me kėto qė shkruan edhe njė fėmijė i klasės sė dytė do t'i shkruante mė mirė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 6 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kryeministri Hashim Thaqi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 6 e 27Shko tek faqja : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 16 ... 27  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: