Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Kryeministri Hashim Thaqi

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 27  Next
AutoriMesazh
Riki30
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 43
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptySun Apr 13, 2008 7:02 pm

Agim Bajra pajtohem me ty plotesisht i nderuar , Hashimi pati premtuar shum ndryshime ne 100 ditshin e pare e asnje gje akoma spo verehet qe ka leviz pos atyre ne dem te popullates te shkrete e qe marin ata per vete rritja e gjobave ne trafik e disa ligje per buxhetin e konsoliduar qe spo ja sheh hajrin populli gjithmon i genjyer e i tradhetuar .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
Mysafir

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 45
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptySun Apr 13, 2008 7:10 pm

pershendetje per te gjth dhe urime per temen po edhe une jam me fjalet e juaja premtime plot e veprim asgje keshtu vetem deri sa e kan marr voten kan qen fjal e tash asgje per popullin sepse ata per vehte e kan barkun plot nuk kan uri e vllezerit e motrat qe vuajn nga uria nuk kan aspak dert sepse per vehte jetojn mir,


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyMon Apr 14, 2008 2:38 am

..Hashim Thaqi , vje dhe mbane nje mbledhje te radhes ne Mitrovicė .. kjo do te duhej te kishte simboliken e vete sigurisht ,,nderkohe derisa dilte nga Kuvendi Komunal i Mitrovices , nje pjesmarres ne ate mbledhje (mitrvicas ) i thote z.Thaqi
- eh tani , do te vini te dalim ne veri te qytetit ???
heheh , Hashim Thaēi i pergjigjet ;
- eh valla , qitash na keni zene ngusht.....
destinacionin e kishte tjeterkund.. nje dreke (300 Eurosh) ne Restorantin afer lumit Iber

....
nese politikat "madhore" do te pamundesonin te benin dicka me shume , ajo qe Qeverija e Ksooves ka mund te beje per Mitrovicen-Kosoven ne kete rast ka qene ... te bleje vete banesat dhe shtepite e shqiptarve (te cilet nga pamundesija financiare e pagimit te qeras ne jug te qytetit detyrohet t'i shesin ato ) .. ato shtepi po i blen Qeverija e Serbise.. po i shkatrron deri ne themel dhe po nderton pallate shumekateshe... derisa Mitrovica sipas planit te Ahtisarit do te administrohet nga dy komuna , komuna ne veri padyshim qe do te miratoj edhe lejen e ndertimit te atyre pallateve ...

analizojeni ju te lutem se cfar i bje kjo te jete , ku do te na qoj kjo gje...????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
smaka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
smaka

Numri i postimeve : 111
Registration date : 22/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyWed Apr 16, 2008 3:08 am

Ne bot ka 193 lider qe kan arritur qe popullit te vet ti sigurojn pavarsin gjdo 17 shkurt gjenerata te tera brez pas brezi do ta kujtojn dhe dota mbajn ngrohetsisht ne zemrat e tyre themeluesin e shtetit te kosoves HASHIM THAQIN

Dikujt edhe mund te mos i pelqej kjo qeveri pasi qe esht i mesuar me nje qeveri jasht gjdo praktike ne bot ku ndrrohen 3 kryeministra dhe nuk bije qeverija e mrohen ne mandate kryeministrat e amanetit dhe ministrat mbesin po ne ato pozita dhe vazhdojn gjahun mbi buxhetin dhe parat e popullit
pojau rikujtoj te gjith juve disa nga skandalet ku esht dashur te bije qeverija e kualicionit te kaluar AAK LDK dhe do i ndaj sipas kryeministrave
1.kryeministri HARADINAJ esht dashur qe te iken nga zyra e kryeministrit kur ne stadiumin e qytetit beri nje gjest qe i ngjante FIDEL KASTROS shau masen dhe komandantet e TMK duke harruar se aj ishte kryeminister i vendit vetem me 7% te votave
2.kryeministri i amanetit KOSUMI beri nje nder skandalet me te mdha duke udhetuar me ajroplan privat dhe shpenzoj afro 30.000 euro i zer ngusht para gazetarve tha ma ka paguar shoku dhe tregoj para popullit sa aj nuk esht ne dijeni se ne qeveri egziston fondi i emergjencave ku per raste te udhtimeve detyruese apo te jashtzakonsheme mund te shpenzohen dhe te jet ne perputhje me ligjin por u mundua qe ti iken fajsis dhe tha ma pagoj shoku dhe beri nje gabim te dyt qe i bije korrupsion
3 kryeminsitri QEKU beri gabimin me te madh te ti qysh ne start duke pranuar qe te jet kryeministre qe nuke zgjodhi vet kabinetin e ti por vazhdoj punen me ministrat e perfshir ne afera korruptive
dhe vazhdoj me von mandatin e ti me nje skandal qe nuk esht par nojhere ne historin e njerzimit kryeministri DOLI NE PROTESTA KUNDER VRASJEVE dhe harroj se aj esht aty qe te garatoj sundimine ligjit nga qeverija qe i bije KRYEMINISTRI PROTESTOJ KUNDER VET VETES
ju rikujatoj edhe nje here se ne nje vend ku kryeministri largohet bije qeverija detyrimisht largohene dhe ministrat ne kosove aso kohe u ndrruan 3 kryeministra dhe nuk ra qeverija

por te gjitha keto jan te kaluara kan mar fund me 17 nendor te vitit 2007 me ndrrimin e pushtetit dhe ardhjen ne pushtet te krenaris se kombit HASHIM THAQIT


KRENOHU ME KOSOVEN
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agim barja
Anėtar i ri
Anėtar i ri
agim barja

Numri i postimeve : 158
Registration date : 09/04/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyWed Apr 16, 2008 3:48 am

o hashim thaqi papa pa ne mos u thirre me ne emere te UCKse se ne nuk jemi me ty bace nuk eshte kry kujtoju ne ate diten kur e ke dhene betimin ne qfare jeni te betuare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyWed Apr 16, 2008 4:29 am

Te nderuar Thaci, Sejdiu, Rexhepi

Jam nje shqiptar qe perpiqem te kontriboje ne perparimin e ceshtes tone , ashtu thjesht si shumica qe punojne, djersiten, vriten, gjymtohen per te miren e Atdheut, pa u vene re nga fanfarat e shtypit dhe televizionit. Jam nje prej shumices,per te cilet ngrihet nje monument i perbashket ku shkruhet; "Ushtarit te panjohur qe sakrifikoi jeten per te miren e Atdheut." Une qellova te jem nje shqiptar prej Shqiperise londineze, por nuk ka rendesi sepse si Kosova dhe Shqiperia londineze jane Shqiperi.Te nderuar, Thaci, Rexhepi, Sejdiu!

Shqetesimi im eshte moskujdesja dhe denigrimi i simboleve tona kombetare. Simbole per te cilat punojme dhe luftojme pasi duam te mbesim dhe vdesim si shqiptar dhe te bashkuar.

Natyrisht juve nuk munde te jeni pergjegjes per likujdimin e zotit Ukshin Hoti, pasi ne librin e tij "Filozofia e zgjidhjes se ceshtjes shqiptare" qe u ndalua te qarkullonte ne Shqiperi nga ish presidenti zoti Sali Berisha, atje kuptohet qarte qe LDK-ja e zotit Ibrahim Rugova eshte pergjegjse per persekutimin e tij. Pasiviteti i Qeverise se Kosoves per zbardhjen e fatit te zotit Uksin Hoti eshte shume deshperues. Zoti Ukshin Hoti nuk eshte thjeshte nje viktim qe ashtu si gjithe viktimat e tjera kerkohet nje varrim dinjitoz, por ai tashme eshte nje simbol kombetar dhe perpjekjet e Qeverise se Kosoves duhet te jene me te medha per ti dhene pergjigje shqiptareve se c'fare u be me simbolin e tyre. Zoti Ukshin Hoti nuk i takon me as vetes se tij dhe as familjes, ai nuk i takon as vetem Kosoves por gjithe trojeve shqiptare, sikurse edhe Aristidh Kola.Te nderuar Thaci, Sejdiu, Rexhepi!

Pritja qe ju be Ramush Haradinajt nga populli ne Kosove eshte domethenese dhe shpresedhenese dhe askush nuk ju akuzon se ishit juve qe e cuat me pa te drejte (sic u provua) ne gjyqin e Hges, por pasiviteti i Qeverise se Kosoves per ti ardhe ne ndihme dhe hedhur drite mbi pafajsine, mbi kete simbol te sakrifices dhe rezisteneces shqiptare kundra serbeve eshte i pashpjegueshem.


Te nderuar Thaci, Sejdiu, Rexhepi!

Eshte e drejta juaj si e drejte e cdo shqiptari kudo qe ndodhet qe te kerkoni pse-ne e ndryshimit te stemes (shqiponjes) se Kryeministris se Shqiperise londoineze. Ashtu sic eshte e drejta e cdo shqiptari te pyes se si ka mundesi qe juve tre veta vendoset per simbolet shteterore te shqiptareve, ku nuk bie aspak ere shqiptarizem. Perdorimi dinak diten e persekutimit te flamurit shqiptar te nje simboli tjeter ( Adem Jasharit) eshte nje mekat kombetar. Juve ate dite genjyet edhe te gjallit edhe te vdekurit. Juve ate dite i thate Baces Adem se ajo pune u kry. C'ka nuk eshte e vertet sepse pothuaj asgje nuk eshte kry, por ndoshta ja ka nise me u kry.

Ngjarjet e diteve te fundit ne zonat me popullate me te madhe serbe po qesin genjeshtren ne drite. Atje UMNIK do te lejoje te mbahen zgjedhje serbe cka hedhe drite dhe tregon kembet e shkrurtra te pavarsise se genjeshter te trumbetur nga ju.

Juve na keni borxh te verteten.


Sinqerisht,

Ushtari i panjohur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
smaka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
smaka

Numri i postimeve : 111
Registration date : 22/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyTue Apr 22, 2008 4:28 pm

themeluesi i shtetit te kosoves HASHIM THAQI me daten 20 prill mbushi 40 vite
jet te gjat per themeluesin e shtetit ton dhe te na rroj deri sa te ngopet me jeten
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agim barja
Anėtar i ri
Anėtar i ri
agim barja

Numri i postimeve : 158
Registration date : 09/04/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyTue Apr 22, 2008 4:40 pm

te lumt ushtari i panjohur qfare te bejmi ka ende asi njerez te smure qe nuk e dijn te verteten dhe qe nuk i njohin njerezit e veq flasin ashtu ai ky ai me kta ska a fundi i te gjithave jemi te tradhetuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyTue Apr 22, 2008 9:17 pm

smaka shkruajti:
themeluesi i shtetit te kosoves HASHIM THAQI me daten 20 prill mbushi 40 vite
jet te gjat per themeluesin e shtetit ton dhe te na rroj deri sa te ngopet me jeten

...por jo te shtetit Shqiptar te Kosoves.

Hashimi te rroje deri sa te gezoje pasurine gjigande qe ka vene duke tregetuar flamurin ton.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyFri May 02, 2008 8:05 pm

kolapetrit vella, le ta shohe ky fare smaka kete shkrimin dhe ta kuptoje se sa i 'menqur' na eshte Hashimi. Shkrim me interesant deri me tani per bese rrallhere kam lexuar. Lexim te kendshem:

Hollywoodi politik

Shkruar nga Salih Mehmeti

Monday, 09 April 2007

Nė luftė nuk ka zėvėndėsim pėr fitore
Dagllas Mekartur, gjeneral i
ushtrisė amerikane (1880–1964)Retrospektiva e sotshme nė lidhje me periudhėn rugoviste gjatė viteve
tė ‘90 nuk bėhet pėr ndonjė peshim apo gjykim tė rolit tė saj real, por
kryekėput vihet si frymėzim para Ekipit Negociator pėr dorėlirėsi nė
kompromise kapitale. Nė qoftė se njė pozicion i caktuar nė kuadrin
historik, qė ka pasur pėrmasa dėmi nuk korrigjohet drejtė, atėherė i
lihet mundėsia atij tė pėrsėdytet, ama kėsaj radhe me vėllim
pakrahasimisht mė tė madh se ai i dėmit tė parė.

Nė radhė tė parė, duhet pėrmendur veprimi medotologjik i kėsaj doktrine
qė popullin tonė nė kohėn kur pėrreth bėheshin ēarje tė mėdha, e
sprapsi pėrmes demagogjisė sė planifikuar plot me fraza tė bujshme e
monumentale pėr durim me zor nė pritje tė ‘ndėrhyrjes’ sė faktorit
ndėrkombėtar. Kjo ideologji bjen fundamentalisht ndesh me lėvizjet
ēlirimtare tė popujve gjithandej Jugosllavisė pėr shkurorėzim nga
tutela e hegjemonizmit beogradas. Koha e domosdoshme e tė mobilizuarit
sikundėr bėnin vendet fqinje u shkėmbye tragjikisht me prapakthim pėr
hir tė njėfarė ‘stabiliteti’ e ‘paqeje’. Pėr hatėr tė ‘stabilitetit’,
deklaronte klasa e atėbotshme politike, duhet qėndruar ‘neutral’, paēka
qė vėllimi i dhunės qė e ushtronte regjimi serbomadh rritej dita–ditės.
Tė qenurit ‘paqėsor’ dhe njėkohėsisht joballafaques, nuk tė bėn
fitimtar. Ai ėshtė humnerim nė robėri. Kurse ballafaqimi real fyta–fyt
e mposht edhe mė tė fortin tiran. Kurse ‘pacifizmi’ i ‘90ve pėrbėn
momentin fatal tė bishtnimit nga organizimi aq shumė i nevojshėm
ēlirimtar nė Kosovė, qė s’kishte rreshtur dot qė nga nga viti 1945.
Kredoja e shumicės sė grupeve ilegale shqiptare nė Jugosllavi,
pavarėsisht nga profili ideologjik, ishte e qartė, kėmbėngulėse dhe
ballafaquese: arritja e realizimit tė ēlirimit kombėtar dhe bashkimi me
Shqipėrinė.

‘Pacifizmi’ po bėhej njė makineri rrėnuese e rezistencės ballafaquese
tė popullit. Demonstratat e paharrueshme studentore tė tetorit tė vitit
1997, ballafaqim i drejtpėrdrejtė, ishin pėrpjekjet e para pėr liri, e
veēmas njė thyerje e shablonit zyrtar rugovist. Gjasat pėr demonstrata
me pėrmasa gjithėpopullore po rriteshin dukshėm. Profkat pėr durim,
heshtje, paqėsim e dėngla tė tjera tė politikės sė kohės po
komprometoheshin pėr vdekje. Organizimi i paktė ndėrkombėtar, qė ndodhi
si rrjedhojė e trasimit pėr liri pėrmes luftės sė armatosur ēlirimtare,
pėrbėn momentin e vetėm tė Pėrėndimit tė hapjes dhe mbylljes sė dosjeve
pėr Kosovėn. Por hapja nuk ėshtė domosdoshmėrisht zgjidhja.

Hovi i faktorizimit tė popullit shqiptar, nėn pushkėt e UĒK–sė u pre nė
dysh. Krerėt qė ia ndalėn hovin UĒK–sė u bėnė apostuj tė ‘pacifizmit’.
Trysnia e vetme serioze e deriatėhershme ndaj botės pėrėndimore nga
ushtria ēlirimtare u pre.

Nė rreshtat vijues kemi paraqitur fragmente tė shkėputura nga ditari i
kohės sė luftės tė kėshilltarit kryesor tė ish sekretarės sė shtetit
amerikan Madelein Albright, James Rubin, i cili nė kapitullin ‘Si e
gjetėm kompromisin’, shkruan pėr mendjelehtėsinė e njėrit nga ‘krerėt’
e UĒK–sė qė i zgjati dorėn ‘pacifizmit’: ‘Thaēi
dhe unė shpejt arritėm nė vendin tonė tė dashur, prapa kėshtjellės. Unė
ndeza njė cigare shumė ngadalė sepse nuk mė vinte asgjė nė mend. Pas
njė pauze tė gjatė, i thashė me gjysmė shakaje se njoh disa producentė
nė Hollywood qė do tė mund tė dėshironin tė bėnin njė film tė jetės sė
tij. – A do tė jem unė personazhi pozitiv apo ai i keqi nė film? –
pyeti Thaēi. Nė ato ēaste, atė e thirrėn sėrish nė dhomė pėr vendimin
pėrfundimtar, por refuzoi tė shkojė derisa tė merrte njė pėrgjigje nga
unė. – Kjo varet nėse do tė nėnshkruash apo jo, - i thashė, derisa ai
po nisej drejt kėshtjellės. Pas njė ore, O’Brien nxitoi nė korridor dhe
mė nxori nga njėra prej dhomave tė mbledhjeve. Ai bėri tė ditur se
Thaēi ka pranuar t’i lejojė Surroit tė nėnshkruajė marrėveshjen e
pėrkohshme nė emėr tė tė gjithė delagacionit shqiptar. Me Surroin dhe
O’Brienin nė korridor e tėra qė na duhej ishte njė laps. Andaj ia
zgjata Surroit lapsin tim. Ai nėnshkroi’.

Fjalėt e sipėrcekura rrėfejnė qartė interesat individuale tė kėtyre
njerėzve qė pėrpiqen pėr lėkurėn e tyre personale nė ‘kinostudiot’
ndėrkombėtare pėr arritjen e pėrjetėsimit tė emrit tė tyre, pavarėsisht
qysh.
Kėta janė aktorėt e hollywoodit politik nė Kosovė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
eri M
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 737
Registration date : 02/04/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptySat May 03, 2008 12:22 am

Shhkrimet e bėra nga Sali Mehmeti janė njė sfidė. Duhet kuprtuar esencėn! Qeveritarėt e Kosovės urtė e butė i shikojnė proceset tek rrėnohen. Mos duan qė t'i dalin para Tadiqit e ta marrin ngrykė! Ēfarė zgjedhjesh duan tė bėjnė sėrbėt nė Kosovė ?

Ndėrsa ppacifistėt-integristėt, vojvoditėt dhe marksistleninistat e politikės shqiptare tek Makokaurria, ende nuk e ēojnė zėrin t'ia prishin zhuganit Branko dhe thapathup Grujeskit pėrse nuk e pranojnė Kosovėn! Edhe pse faktori shqiptar nuk ėshtė si faktori i sėrbėve me dy plaka e tre pleq nė Kosovė, por prej 700000 mijė shqiptarėve, Mendo Shopi dhe Ali Popi heshtin!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptySat May 03, 2008 5:51 am

Sot Amerika deklaroi se garanton terresine teritoriale te Kosoves...

Pas saj vjen hapi i dyte... http://shpresademokrate.blogspot.com/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyMon May 19, 2008 10:28 pm


Ky eshte Thaci...

Qeveria e Kosovės vendos qė 28 nėntori tė mos jetė festė shtetėrore

19 maj/ora 16:10- Qeveria e Kosovės miratoi sot Projektligjin pėr Festat Zyrtare nė Republikėn e Kosovės. Nė kėtė kalendar nuk ėshtė pėrfshirė 28 Nėntori - Festa e Flamurit, si datė qė ėshtė festuar nė Kosovė nė vazhdimėsi, e po ashtu nuk ėshtė pėrfshirė as 12 qershori, dita e hyrjes sė trupave tė NATO-s nė Kosovė, qė deri tani festohej si dita e ēlirimit.
Xhuljeta Lamkaj
Hen, 19 Maj 2008 16:10:00
Qeveria e Kosovės miratoi sot Projektligjin pėr Festat Zyrtare nė Republikėn e Kosovės.
Nė kalendarin festiv tė Republikės sė Kosovės janė pėrfshirė Viti i Ri, Dita e Republikės sė Kosovės (17 Shkurti), Dita e Kushtetutės sė Kosovės (9 Prilli), Dita e Punėtorėve (1 Maji), Dita e Evropės (9 Maji) dhe festat fetare tė komuniteteve nė Kosovė.
Nė kėtė kalendar nuk ėshtė pėrfshirė 28 Nėntori - Festa e Flamurit, si datė qė ėshtė festuar nė Kosovė nė vazhdimėsi, e po ashtu nuk ėshtė pėrfshirė as 12 qershori, dita e hyrjes sė trupave tė NATO-s nė Kosovė, qė deri tani festohej si dita e ēlirimit.
Kryeministri Hashim Thaēi tha se Kosovės i duhen festat e veta shtetėrore.
"Kosova ėshtė shtet i pavarur, sovran, demokratik dhe multi-etnik, me territor tė garantuar. Kosova ėshtė shtet, i ka festat shtetėrore, por natyrisht se respektohen edhe festat kombėtare, ka Festėn e Republikės, ditėn e shpalljes sė pavarėsisė dhe festat e tjera. Ky ėshtė vetėm fillimi", tha kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi.
Projektligji pėr Festat Zyrtare tani do t'i dėrgohet Kuvendit pėr miratim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyMon May 19, 2008 11:01 pm

smaka shkruajti:
Ne bot ka 193 lider qe kan arritur qe popullit te vet ti sigurojn pavarsin gjdo 17 shkurt gjenerata te tera brez pas brezi do ta kujtojn dhe dota mbajn ngrohetsisht ne zemrat e tyre themeluesin e shtetit te kosoves HASHIM THAQIN

Smaka, kjo qe thuani ju, mund te jete ashtu ne njefar menyre. Por jo kurr qe te thuash "..themelus i shtetit te Kosoves". Pike se pari, sepse historia nuk do te shkruhet vetem prej Nentorit te 2007. Por do shkruhet dhe do mesohet shume shume me heret. E dyta qe mund ta theme me plote pergjegjesi dhe me seriozitetin me te madhe eshte se, Thaqi ka dhen shumeqka ( ka falur) dhe perveq kesaj e ka shkelur gjen me te shtrejten, BETIMIN, e dhene dikur ne lufte, vetem e vetem qe te jete ne karrike ( te kryeministrit), me 17 Shkurte. Keshtu qe, munde te jesh i sigurte vetem per veten, dhe jo per brezat e ardhshem apo dike tjeter, kur flete per Thaqin, apo dike tjeter..., qe qdo logjike e shendosh e sheh dhe e kupton se kush jane, qfar ka ber dhe qfar jane duke bere, VETEM E VETEM......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyTue May 20, 2008 12:24 am

Premtimi, te pershendes dhe je per cdo respekt. Postimit tuaj nuk i heq asnje presje, pajtohem me ty. Hashim Thaci eshte nje kryetradhtar i kauzes shqiptare. Ai e shkaterroi UCK ne. Ai e shkaterroi flamurin kombetar. Ai...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyTue May 20, 2008 2:00 pm

Neperkembes i vlerave historike,kulturore,atdhetare dhe per fund neperkembes i gjakut te bijve me te mire te kombit shqiptar ....TURP
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
albin dibra
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 14
Registration date : 19/05/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyTue May 20, 2008 3:29 pm

or ti lubeten po sa ka djem lubeteni qe po e kapkan pushken se i paska krejt patriota po mos u mer me ket qeshtje meru si me punu se nuk ka shiptar ma te prisht se ne lubeten o i nderuar ju nuk e njihni alfabetin deri ne fund
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lanetja
Fillestar/e
Fillestar/e
Lanetja

Female
Numri i postimeve : 65
Vendi : Ne Hapesire ku nuk me gjen njeri!!!!
Profesioni/Hobi : Studentin
Registration date : 23/04/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyTue May 20, 2008 3:52 pm

Te rime shtrembet e te flasim drejte per Hashim Thaqin a ishte ku Hashim qe deri para disa diteve shkoj te vareza e te nderuarit Rugova pse nuk vajti me perpara pse se nuk kishin mendime te njejta po kur u be Kryeminister e beri kjo eshte loja e atyre si puna e Thaqit ,ku njeri nuk ka per te njohur shume festa se ne parlamente po miratohen ligje qe nuk duhen Thaqi nuk eshte drejtus i mire per nje Kosove te pa varur nuk eshte i afte te drejtoj nje shtet te ri nuk di se si duhet te eci me kete shtet qe do te kete rrenje te thella shume ai plotesoje nje deshire te tije qe te behesh nje here ne jeten e tije Kryeministeri i Kosoves kete e ariti po si e arriti duke ikur ne Hage Ramushi kush e coj ne Hage kushe ai e coje qe mos te kishte me konkurence po ai erdhi perseri edhe do jete perseri aty ku i takon vendi e jo Thaqit.Kosova do njerez te ditur edhe nje Kryeminister qe te drejtoj popullin ne shtetin e lire,nuk duhet te themi kush e beri luften po duhet te mbrojme edhe te cojme ne vende AMANETIN e tyre duke pasur nje KOSOVE te paster pa Korupsion edhe Kryeministri per mendimin tim nuk eshte i afte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyTue May 20, 2008 6:22 pm

Lanete mendimi yt ėshtė ai
pse Rugova nuk shkoi as njė herė nė Prekazin Legjendar
kur e gjithė Bota eka vizitu Familjen dhe kullat e Komandantit Legjenda Adem Jashari-t
pse Rugoven e ben te madh kur Bernard Koushner-i e morri dhe e dėrgoi nė Malishevė dhe i tregojke Francezi qe ketu kan qen Bisedimet e pare mes UĒK-sė dhe Diplomatėve Europian a ėshtė mirė qe nje njėri me ardh nė shtėpin tende dhe me ti tregu vendet ne shtepin tende
dhe njue tjeter te them Lanete ty
ēfar ftyre kam pas Rugova kur Mihail Shtajneri e morri dhe e dėrgoi nė Shtabin e pėrgjithshėm tė TMK-sė ishte hera e par qe njė Kryetar i nje vendi viziton Ushtrin e Shtetit tė vet
kaq pata me te them per ate te madhin tend
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meli
V.I.P
V.I.P
meli

Female
Numri i postimeve : 842
Age : 36
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyTue May 20, 2008 10:41 pm

Kryeministrit ton Hshim Thaqit spo i ndihet zani kto dit,a po mendoni se pse,a ka kush qe jep komente per kte ktu ?

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fi2a1
Anėtar i ri
Anėtar i ri
fi2a1

Male
Numri i postimeve : 124
Age : 34
Registration date : 11/05/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyTue May 20, 2008 11:38 pm

o HASHIM THAQ 1 ashte sban nana ma tjeter folim qka dush na iha

edhe nja jam i bindur se cili dush me ardh ne pushtet na shqipetaret jena merak me folmkeq per ta cili dush me ardh

edhe zoti me ardh ne tok shqipetaret kan me ja ngjit meniher fjalet

ku ken rugova e disa disa tjer kur HASHIM THAQI ishte ne mal ku ken disa naper beograd e disa naper rezidenca te veta naper bot kurse k ndejke naper male ma more vllazni ma se sjeni kerkah me keto fjal pasha allahin ma se zoti madh ahste e sheh

nuk jam ka ja rriti famen per keto ditet qe eshte ne qeveri , por kur po i shoh disa fjal qe po i flasin per te kishe per kohen e luftes disa fjal qe sjan te verteta edhe jam 1 milon perqin i bindur se te gjithe keta qe e kundershtojn HASHIM THAQIN leje ma qe e kan harru atedheun e vet ja kan harru facen venit te vet e me siguri jan diku jahste shtetit luften as qe e kan perjetu vetem ne CNN e kan pa ju ka dok sikur do filam qe jan kan ma heret me BRUSS LIN e tash qesin hi syyve


hajde ju qe po folni e qe po bani sene vene ketu hajde pse spo ja nisni me ba bashkimin kombetar pse , me siguri jeni tu shkru prej nje fotele qe me siguri sillet ne tana anet e keni rrogen ndoshta 5 mije euro e qsh me lan ameriken e gurbetin e lluksin e ma lehte ashte me folk


kam edhe shum me fol se seriozishte sante me kan plassssssssss

rrespekte per te gjithe juve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyWed May 21, 2008 12:05 am

I nderuar Fidan , besoj se duhet te mendojme me thelle kur duam t'i drejtohemi dikujt ne kete menyre .
Une lajmerohem nga Kosova , luften e perjetova ne Kosove, veprimtarine e THaqit e dij pak a shume por ajo qe me se miri e dij une dhe besoj te gjithe po e shohim eshte se;
"i nderuari" kryeminister , e ka te vetmen brenge ;sa do te mbetet ne kete post ,kjo eshte ajo qe siq po shihet prej veprimeve te fundit (jo vetem te tij ) eshte brenga kryesore ...
Derisa Thaqi ishte ne opozite ,fliste ndryshe -tani vepron ndryshe ...
sa i perkete "atyre" qe shkruajn nga "gurbeti" vetem desha te te kujtoj se mbeshtjen me te madhe lufta lirimtare e kishte pikerisht nga keta njerez ;si per financim si per njerez te pregatitur dhe te gatshem per cdo sakrifice qe kerkoi koha ..(shume prej tyre tashme jane emra deshmoresh)
I nderuar , nuk eshte puna se kemi dicka kunder Hashim Thaqit , puna eshte se jemi kunder veprimeve te tij politike qe po shkojne ne dem te qeshtjes kombetare dhe ne dem te kombit shqiptar ....
kam shume edhe une per te shkru por as une nuk po zgjatem me shume .vetem desha te them qe :
Pa marr parasyshe kush eshte ne pushtet ,perderisa ai punon ne te mire te kombit dhe punon per ate qeshte votu ,personalisht do ta nderoj ,perndryshe cilido qe punon dhe vepron kunder interesave kombetare te popullit shqiptar -mbetet nje hiq dhe me shume se kaq ...

Zgjohu popull
(Jericho)
Kush met gjakun pa ma shkelė...
T'kujt jan kamtė qe m'shkelim ne derė...
Ku met vaji qe kem ba....
Shume kem borxh more vlla...

Zgjohu Zgjohu

Malet kan fillu me nem....
Vllau-vllaut shpinen ja kthen...
"Dyje" e re na paska ardhė....
Ngjyrėn e zezė me ba t'bardhė

Zgjohu Zgjohu..

zgjohu dhe shih si flejmė
zgjohu shih si na prejnė
zgjohu dhe zgjoi te tjertė

zgjohu pak kohe ka mbetė

Zgjohu Zgjohu..Zgjohu Zgjohu..Zgjohu Zgjohu..Zgjohu Zgjohu..
.......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyWed May 21, 2008 12:31 am

Nuk ishte ndoshta direkt Kryeministri pa cekur me emer po cili do tė ishte sod nė pushtetė ma mer mendaj se e kan tė gatuar nga tė tjerėt dhe ai duhet vetėm tė i bjen tupanit (tė lexoj atė qė i asht e shkruar nė leter bardh e zi )Po tė shikojm realitetin kto gjėr apo i bėjn disa ashtu quajtur kshilltar tė tij qė ky dirigjohet nga to ,
Saj pėr ket saj qė disa shkruajn nga mėrgimi ke shum tė drejt i nderuar si dhe e kuptoj mllefin tėnd sepse edhe ti me siguri ke pas mabthur qizmet e fuftes ,dhe me siguri kur kemi qen ball pėr ball me armikun ndrishe keni menduar qė tė qlirohet ky vend njė her epėr gjithmon ju lumt pėr sakrificėn e juaj ,por sod me siguri edhe ju jeni tė dėshpruar nga situata sepse tė gjith kemi mendura njė liri tjeter e jo tė da dirgjojn prap tė huajt dhe (Shqiptarėt gjithmon kan humb nė tavolin kjo dėshmohet edhe nga historija )

Edha ne nga mėrgata kemi dhan atė qka kemi mundur dhe qka asht kėrkuar nga ne nė tė gjitha variantat e qė edhe sod po mundohemi tė bėjm njė pun sado pak e vogėl ,por siq po duket kjo as qė po vlersohet por e po bėhet nėnqmin nga disa ,prandaj mbetet tė shifet se deri kur do mundemi tė bėjm punėn ton sepse edhe neve na ėshė shtrėngu puna si nė aspektin ekonomik e pėr politik mos tė flasim fare sepse as qė dėgjohet kjo,

dhasht zoti e tė shkoj Kosova te para pėr tė mir ,fat dhe rrug tė mbar .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rroni
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyWed May 21, 2008 11:49 am

sa ishte Rugova gjall dhe i mbajke postet ne duar te veta , Thaqi ishte ne perpunim e siper nga nderkombtaret dhe ja tani i erdhi koha edhe ketij nxensi nderkobetar te merret me kosoven dhe do jet ne ket detyr deri sa ti ngop apetitet e serbeve dhe nderkombarve , e mandej do vi ne shprheje nje nxens tjeter qe tash veq eshte ne perpunim e siper .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 EmptyFri May 23, 2008 12:30 am

fi2a1 shkruajti:
o HASHIM THAQ 1 ashte sban nana ma tjeter folim qka dush na iha
Askush nuk po thote qe mund te jete nje Hashim i dyte.

Tjera here, kujdes mos e leshon veten, se me kete menyre te shprehut, edhe ate pakes kultur ( seper per edukat s'po shoh), nuk din ta tregon. Ke shkruar "rrafall" dhe ke prekur shume njerez. KUJDES!! Mos u mundo te paraqitesh me katolike se papa. Ne kete forume jane rreth 800 persona, nga te gjitha trojet e Shqiptarve.

Mundohu ta dallon te bardhen nga e zeza dhe te kunderten.

Kur te arrine te ben kete te fundit, ateher mund te debatojme ketu deri sa te doj qejfi, per Thaqin apo per ke do ti.

Me respect Premtimi!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kryeministri Hashim Thaqi   Kryeministri Hashim Thaqi - Faqe 5 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kryeministri Hashim Thaqi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 27Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 27  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: